NIEUWS UIT ZEELAND z WISSEL SCHOUWEN SCHOUWEN EN DUIVELAND VERHOGING VAN KEURLONEN MIDDELBURGS HANDELSBELANG BESTAAT 55 JAAR WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1952. PROVINCIAL E ZE UI U W SE COURANT Aan de dood ontsnapt. Maandagavond is de familie M. Goense uit Rilland, bestaande uit man, vrouw en dochter, op een onbewaakte overweg bij Roosendaal aan de dood ontsnapt, toen hun auto aan de achter zijde door een trein werd gegrepen. Hoewel de wagen zwaar beschadigd werd, liepen de inzittenden slechts lichte verwondingen op. De auto, die van Roosendaal in de richting Nispen reed, passeerde rond half zeven de onbewaakte overweg in de Heerma van Vosstraat. De wagen was het eerste spoor reeds gepas seerd, doch werd juist op het tweede spoor nog aan de achterzijde door een trein gegrepen. De auto werd enkele meters weggeslingerd, terwijl het achterste gedeelte van de wagen er practisch geheel afgescheurd werd. Andere brokstukken lagen her en der verspreid. Zowel de bestuurder als de achterin zittende dames, bleven ech ter wonder boven wonder vrijwel on gedeerd. Slachtoffer van ongeval te Rilland-Bath overleden. Naar wij vernemen is de 64-jarige mevr de K.K. uit Rilland-Bath, die vórige week ernstig werd gewond toen zij op een onbewaakte over weg aldaar door een trein werd ge grepen, Dinsdag in het ziekenhuis „St. Joanna" te Goes aan haar ver wondingen bezweken. Geval van kinderverlamming mei dodelijke afloop. Zaterdagmiddag werd te Ovezande een geval van kinderverlamming ge constateerd. Het betrof het 20-jarige meisje C. M. R. Zij werd direct naar een der ziekenhuizen te Goes overge bracht, waar zij Zondagnacht is over leden. Jeugdige inbrekers op pad in Goes. Vrijdag, Zaterdag en Zondag werd ingebroken in de openbare lagere scholen A en B, alsmede in het maga zijn en kantoor van de fa. v. d. V. aan de J. A. v. d. Goeskade te Goes. Het doel was om aan geld te komen, doch de buit bestond slechts uit enkele si garetten, die in het kantoor werden weggenomen. De politie heeft in verband hiermee de 15-, 16- en 17-jarige gebrs. De K. uit Goes aangehouden, die volledig bekenden. Na verhoor zijn de jongens weer in vrijheid gesteld. OOK WOUWAAPJES IN OOST.ZEEUWSCH VLAANDEREN Ons laatste gericht over de Wouw aapjes van West Zeeuwsch Vlaande ren heeft als resultaat gehad, dat ook uit de omgeving van Terneuzen het voorkomen van deze zeldzame vogel wordt gemeld. Enkele kraanvogels hebben op de trek enkele dagen door gebracht in de omgeving van Hoek. Zierikzee NED. JEUGDTONEEL. Het Nederlands Jeugdtoneel o.l.v. Rob. Geraerds heeft Dinsdag ook in Zierikzee enige voorstellingen gege ven voor de schooljeugd. Daar wij over deze opvoeringen in ons vorig nummer reeds uitvoeriger schreven naar aanleiding van de Zeeuwse pre mière in Oostburg, kunnen wij thans volstaan met te vermelden, dat de voorstellingen ook in Zierikzee veel succes hadden. DE TRAMBOTSING. In ons bericht over de botsing tus sen twee trams van de R.T.M., waar van wij in ons blad van Dinsdag j.l. melding maakten, is abusievelijk de plaatsnaam Zierikzee genoemd. Dit moest zijn Renesse. De verkeersstag- natie is inmiddels opgeheven. Ouwerkerk OPBRENGST COLLECTE. De collecte van het Rode Kruis, afdeling Duiveland, heeft te Ouwer kerk opgebracht 88,92. THOLEN Si. Annaland HERVATTING VERGADERINGEN Dinsdag 23 September beginnen de vergaderingen van de Hervormde Meisjesvereniging te St. Annaland, onder leiding van mevrouw Van Dijk. Deze vergaderingen, die om de veer tien dagen zullen worden gehouden, beginnen des avonds om 7 uur in het catechisatielokaal der Ned. Herv. kerk, evenals de vergaderingen van de Jong Hervormden, welke voorlo pig des avonds om half acht zullen aanvangen. Oud-Vossemeer KERKRESTAURATIE. De opbrengst van de te houden bazar in de leegstaande pastorie van de Ned. Herv. Kerk te Oud-Vosse meer zal niet voor de nieuw te bou wen pastorie bestemd zijn maar voor de restauratie van de kerk. WEDVLUCHT. De wedvlucht voor duiven, vanaf Quievrain, over 125 km., had voor de leden van de duivensportvereni ging te Oud-Vossemeer het volgende resultaat: D. Lindhout 1; J- Tholenaar 2, 5, 9 11, 13; G. Hoek 3; A. van Treijen 6 en 12; J. Nuts 7; C. Ampt 8 en 10; A. van Driel 14; C. Tim mermans 15 en 16; J. v. d. Zande 17. Deze wedstrijd, waaraan 49 dui ven deelnamen, was de laatste van het seizoen. AANBESTEDING. Maandagmiddag werd in het open baar aanbesteed de verbouw van de. oude Ned. Herv. Pastorie te Oud- Vossemeer tot gemeentehuis. Er werd als volgt ingeschreven: M. C. Son- ke, Oud-Vossemeer 23.325; D. H. Vaders, Oud-Vossemeer 22.800; A. S. van der Maas, Oud-Vossemeer 22.795; Johs Nuts, Oud-Vossemeer 22.786; T. M. Hage, Oud-Vosse meer 22.776; Jac. Vos, Tholen f 22.447; L. de Wilde. Oud-Vosse meer 21.435; J. S. van Driel, Oud- Vossemeer 21.420. Begroot was 23.030. B. en W. zullen het werk gunnen. Verwacht mag worden dat in Januari 1953 het nieuwe raadhuis officieel geopend kan worden, aan gezien het werk na 80 werkdagen moet worden opgeleverd. Dreischor VRACHTAUTO KANTELDE VAN DE DIJK. Op de dijk tussen Schuddebeurs en Dreischor kwamen Zaterdagavond twee auto's met elkaar in botsing. De vrachtauto van de heer C. U. uit Schuddebeurs. die door de, van-tegen overgestelde richting komende, per sonenauto van de heer S. uit Drei schor van voren werd aangereden, kantelde van de dijk. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Beide auto's werden beschadigd. Noordgouwe WEDVLUCHTEN. De postduivenhoudersvereniging „De Reisduif" voor Noordgouwe en omstre ken nam deel aan een wedvlucht uit Mons. Onderstaande eigenaren behaalden met hun duiven de volgende prijzen: 1 en T. M. Dalebout. Nieuwerkerk; 2 L. van der Werf, Dreischor: 3 H. Straaijer, Drei schor; 4 en 11 J. Folmer, Nieuwerkerk; 5 A. J. Flikweert, Zonnemaïre; 6, 8, en 12 P. van Maanen1, Dreischor; 7 J. M. Kloet, Brouwershaven en 10 C. J. Overweel, Zon- nemaire. De concourscombinatie Schouwen Dui veland nam aan dezelfde wedvlucht d'eel. Hier waren de prijzen voor de volgende eigenaren: 1, 2, 3, 8. 9, 10. 11 en 13 J. Pan- kow. Zierikzee; 4 T. M. Dalebout. Nieu werkerk; 5 en 20 A. M. Berrevoets, Zie rikzee: 6 F. D. Hillebrand, Zierikzee; 7 L. van der Werf, Dreischor; 12 C. J. Maas, Zijpe; 14 H. Straaijer, Dreischor; 13 J. Folmer, Nieuwerkerk; 16 A. J. Flikweert. Zonnemaire; 17 en 19 A. J. IJzelenberg, Bruinisse en 18 P. van Maanen, Dreischor. Verlof tot aanvaarden van buitenlandse onderscheidingen. Bij Koninklijk besluit is verlof ver leend tot het aannemen van de onder scheidingstekenen achter hun namen vermeld, aan jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, Commissaris der Ko ningin in de provincie Zeeland, groot officier in de orde van de Kroon van België; mr. dr. A_ J. J. M. Mes. lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland te Heinkenszand, commandeur in de orde van Leopold II van België; A. Schout, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland te Vlissingen, officier in de orde van Leopold II van België. Eindafrekening inzameling luidinstallatie St. Jacobstoren Naar men ons mededeelt, is thans de eindafrekening van het Comité voor het- inzamelen van gelden voor een electrische luidinstafiatie in de St. Jacobstoren te Vlissingen gecon troleerd en in orde bevonden. Aan de penningmeester, de heer G. A. van Druten, werd decharge verleend. In totaal werd ontvangen 2329,52. De uitgaven bedroegen 2250.voor de luidinstallatie en 45,59 voor di verse onkösten, zodat er een batig saldo was van 33,93. Dit bedrag is gestort in de kas van de afd. Vlissin gen van de Vereniging {tot bestrijding der tuberculose. AANDEELHOUDERS VERGADERING DE MEULEMEESTER Co. Dinsdagmiddag hield de N.V. Ned. Mij. voor Oesterteelt de Meulemees- ter Co. in hotel Centraal te Goes haar gewone algemene vergadering van aandeelhouders. Besloten wera tot het invoeren van een pensioenre geling. De jaarstukken werden onge wijzigd vastgesteld. Als commissaris werd herbenoemd de heer J. H. Ocht- man te Den Haag. Ir. A. W. VAN DE PLASSCHE. Tot directeur-generaal van de land bouw is bij koninklijk besluit benoemd ir. A. W. van de Plassche, thans di recteur van de Tuinbouw. De lieer Van de Plassche was destijds rijks- tuinbouwconsulent in Zeeland. NOG GEEN WACHTGELEGEN- HEID BIJ TRAMSTATION. Te Capelle bij Zierikzee is het. nieuwe tramstation reeds enige tijd in gebruik. Echter ontbreekt nog steeds een wachtgelegenheid. Vooral met de komende winter zou het zijn toe te juichen, wanneer hierin zo spoedig mogelijk werd voorzien; men is thans blootgesteld aan alle weers omstandigheden. ST. PHILIPSLAND WEDVLUCHT „DE REISDUIF". De postduivenhoudersvereniging „De Reisduif" te St. Philipsland nam deel aan een wedvlucht uit Mons. met 34 duiven. Onderstaande eigenaren behaalden met huu duiven de volgende prijzen. 1 Th. Bakker; 2 en 3 M. Geuze: 4 G. Hooglan der; 5 J. Quaak; 6 J. Reijngoudt 7 en 8 A. Faasse; 9 W. Reijngoudt. GEMEENTERAAD ZIERIKZEE. Na lang debat aanvaard. .VAN "TOT WIN IJPE" De collecte voor de t.b.e.-bestrijding heeft te Rilland-Bath f 107.50 opgebracht. De opbrengst van de t.b.c.-collecte te Heinkenszand bedroeg f 58. Bij het springen over een' sloot brak het zoontje van d'e heer D. L. te Clinge een been. De opbrengst van de t.b.c.-collecte te Zoutclande bedroeg 286. De collecte voor het Koningin Wilhel- minafonds heeft te St. Jansteen f 147.84 opgebracht. Niet te Biggekerke, doch te Koude- kerke, werd op het aardappelveld van de heer P. Koppejan, een aardappel gerooid van 1520 gram. De raad van Zierikzee kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester jhr. mr. J. Schuurbeque Boege. Na behandeling van de ingekomen stuk ken besloot de raad, conform de rapporten van de commissie ad hoe, om de verzoeken van de eigenaars van twee woningen in Zierikzee tot hst doen uitvoeren van verbeterin gen aan deze woningen, niet ont vankelijk te verklaren. Op een, in een vorige vergadering door de heer A. Groenendijk gestelde vraag, deelde de voorzitter thans me de, dat de herstelkosten van de wo ning, welke eertijds werd bewoond door mr. E. Overbosch, in totaal 324 hebben bedragen. De leden en plaatsvervangende leden van de ad viescommissie woonruimtewet werden allen bij acclamatie herkozen. De voorzitter herinnerde er hierbij aan, dat er met deze commissie wel eens moeilijkheden zijn geweest, maar dat deze thans alle zijn opgelost. Nu het terrein, dat oorspronkelijk was bestemd voor de bouw van een land bouwschool zal worden gebruikt voor dé „Beatrixschool" was het no dig uit te zien naar andere geschik te bouwgrond. B. en W. vroegen en kregen thans toestemming van de raad om voor het bouvyen van de landbouwschool, de boomgaard van de dames Ten Haaf aan de Grachtweg te Zierikzee aan te kopen. De raad delegeerde aan B. en W. de bevoegdheid tot het toekennen van de T.-premie voor woningver betering. Voor 1952 werd totaal 5000 gevoteerd voor dit doel. De heren J. Steutel en G. van Duin in formeerden naar het verbouwen van twee woningen der ..Godshuizen" tot één grote woning, door de gemeente. De voorzitter verklaarde, dat de di aconie, welke de woningen nog steeds in eigendom heeft de verbouwing moet aanvragen, de gemeente zal dan het werk uitvoeren. Over de wijziging van de verorde ning keurlonen vee en vlees, welke zouden worden verhoogd, werd zeer uitvoerig van gedachten gewisseld. De wgziging werd in de vorige zit ting van de raad reeds aangehouden. Op verzoek van de voorzitter gaf het hoofd van de keuringsdienst de heer J. Stevens, thans enige toe lichting. Allereerst besprak hij de verschillende bezwaren. Enkele raads leden zagen als enig middel óm de verhoging, die toch op de consumen ten zou worden verhaald, tè vermij den, het des zomers in een andere werkkring tewerkstellen van de hulp keurmeesters. De heer Stevens had hiertegen echter bezwaar; hij vond het geen houding tegenover de hulp keurmeesters. In de zomer kan wel iswaar niet van een volledige dag taak gesproken worden, maar er is toch altijd werk. Van tewerkstelling der hulpkeurmeesters in een andere branche is ook in andere streken van Nèderland geen sprake. Wanneer deze maatregel zou worden doorge voerd. bestaat het gevaar dat de goede vakmensen naar elders vertrek ken. Ook de slagers van Zierikzee en omstreken zijn van mening dat de huidige personeelssterkte bij de keuringsdienst moet gehandhaafd worden. De heer J. G. L. Simmers zeide, dat de slagers van oordeel zijn, dat de huisslachtingen de oor zaak zijn van de hoge kosten. Vol gens hem zouden dus de keurlonen voor de huisslaehtingen moeten ver hoogd worden; de kosten voor de bedrijfsslachtingen zijn toch al hoog genoeg. De heer Stevens verklaarde verder, dat de bedrrjfsslachters thans door twee hulp-keurmeesters vlot ge holpen kunnen worden De verhoging van de keurlonen moét echter niet alleen worden geweten aan de huis slachtingen; de salarisverhogingen van het personeel zgn er mede oor zaak van. De keurlonen, welke voor huisslachtingen werden betaald ble ken in 1951 2144 te hebben bedra gen en de betaalde keurlonen voor bedrijfsslachtingen 2672. De heer A. M. de Boer verklaar de zich echter tegen een verhoging en bleef erbij, dat er 's zomers niet genoeg werk is voor twee hulpkeur meesters. Hij vond één hulpkeurmees ter ruim voldoende. De heer Stevens informeerde hierop of het dan de bedoeling was om een roulatiesy steem voor de keurmeesters in te voeren, daar dit de enige billijke wijze van handelen is. Nogmaals ves tigde hij er de aandacht op, dat er 's zomers genoeg werk is al was het alleen maar door het houden van toezicht op de koelinrichtingen. die hier en daar nog wel eens wat te wensen laten. Tenslotte werd de verhoging van de keurlonen met algemene stemmen door de raad aangenomen. Op ver zoek van B en W. zal de heer Ste vens met de gemeentebesturen uit de naburige gemeenten nog nader overleg plegen, om "deze alsnog te bewegen tot verhoging over te gaan. Bij de rondvraag kwamen nog di verse problemen van minder belang aan de orde welke alle door B. en W. zullen worden onderzocht. Wet houder R. Gerritsen informeerde naar de plannen voor de speeltuin. Het materiaal is opgeslagen en de speeltuin zal vermoedelijk aan Het Vrije worden aangelegd op hetzelfde terrein waar men de kleuterscholen denkt op te trekken. Hierna ging de raad In geheime zitting. MOTORSPORT Succes voor Tsiecho- Slowakije in Internationale Zesdaagse. Nederland kreeg 8 gouden, 5 zilveren en 2 bronzen medailles. Tsjecho-Slowakije heeft in de In ternationale motorzesdaagse in Oos tenrijk een groot succes behaald. Niet alleen legden de Tsjecho-Slo- waakse rijders beslag op de Inter national Trophy, maar ook wisten zij de Zilveren Vaas te bemachtigen en bovendien kwam de eerste prijs voor de merkenteams in handen van Tsjecho-Slowakije. In de strijd om de Zilveren Vaas eindigde het Nederlands B-team (Knijnenburg. Rozenberg en Flinter man) op de derde plaats, het A- team (Veer, Van Rijssel en Ph. Haa- ker) op de vijfde plaats. In de mer- kenteamwedstrijd werd Nederland met Knijnenburg, Rozenberg en Flin terman op B.S.A vierde. De Nederlanders behaalden in deze zesdaagse acht gouden, vijf zilveren en twee bronzen medailles Marktberichten VEILING ST. MAARTENSDIJK. 23 September. Eigenheimers II 9.10 9.26. bonken 7.70. Bonen II 20. Aanvoer 10 ton. VEILING ST. ANNALAND.. 23 September. Bintjes, gewone 9.07— 9.23. Aanvoer 20 ton. Uien, middelsoort, 14.73. bonken 14.49, drielingen.15.25, pickles 20.07. aanv. 30 ton. VEILING SCHERPENISSE. 23 September. Uien: middelsoort 14.89— 14.79, bonken 14.50. drielingen 15.09, pickles 19.74. Aanvoer 15 ton. VISMIJN VEERE. 23 September. Export garnale.n aan voer 1154 kg.. 75110. Handels garnalen, aanvoer 225 kg.. 5764- Schar, aanvoer 129 kg., .47—56. Bot, aanvoer 146 kg., 48 —56. Middel tong. aanvoer 32 kg.. 117— 203. Rog, aanvoer 285-kg.. 19—38. Kabel jauw. aanvoer 1'/: kg.. 92. Ongesorteerde vis, aanvoer 185 kg.. 2740. VISMIJN 23 September. Export garnalen, aan voer 4425 kg.. 11077. Handels garnalen, aanvoer 121 kg.. 9480. Schar, aanvoer 91 kg., 72—^42, Bot, aanvoer 244 kg., 59 47. Schol, aanvoer 274 kg.. 6764. Wij ting. aanvoer 48 kg., 33—34. Tong. aan voer 17 kg., 200188. Rog. aanvoer 17 kg., 56. Tarbot, aanvoer 7 kg.. 150. EIERNOTER1NG GOES. Prijs voor verse kippeneieren f 2.83 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren wordt 2 ct. per stuk minder uitbetaald. Bericht handelaren. Kipeieren 15 ct. Poelje-eieren 10 ct., Eend'eieren 10 ct., Kalkoeneieren 15 ct., Ganseieren. 20 ct. Gepasseerd op 22 September. Olievos 1, v. ci. Meer. De tijd zal 't leren. De Rijder. Ideaal. Oudakker. Ika. de Smedt. Tele graaf 21. Vendeville. Leendert Pieter, van Groezen. Truus. Touwslager. Cathalina, van' Baaien. Albatros, Verbiest. Vinotra XI. Carpentier. Perle, Huizen. Butania 2. Zwartbol. India, den Dikken. Wiladcor, v. d. Starre. Energie, Grinwis, allen naar Rotterdam. Stad Amsterdam 8, Kooy. Ge- wi, Blok. Dalmatia, Schot, allen naar Amsterdam. Nelly, Hovestadt. Nieuwe Zorg, Hoogendoorn. Onderneming, d'e WaaL Fata Morgana, de Waal, Palmyre, de Haan, allen naar Werkendam. Anjou. Kropp. Cybéle. van Dongen. Spes, van Maaren. allen naar Dordrecht. Chrigee. de Waal, naar Werkendam. Pax. Bos, naar 's Hertogenbosch. Elisabeth, Broersma, naar Den Helder. Wilcor, van Oosten, naar Brouwershaven. Amstel 6, Schreuders, naar Amsterdam. Johanna 2, Schipper, naar Delft. Vihila, Ruitenberg, naar Kerk- driel. Annie, de Jong, naar Gennep. Elo- die, van Zanten, naar Kerkdriel. Drittu- ra, Buitendijk, naar Zweden. Fiat, R'au- kema, naar Deventer. Eljo, Fluyt, naar Maarssen. Gottharö, v. d. Bosch, naar Hansweert. Corbieres. Buitendijk. Bönq, Schauinger. Fleckenstein. Riemens. allen naar Straatsburg. Andalusia. Bauwens. Caucasia, Korenmans. Moldau. de Jong. Mejo, v. d. Wygert. Arabia, de Byl. Spes, van Nood. Monique, Ruitenberg. Fulda, Lemmens. Edmond. Reijniers. 2 Gebroe ders. Kers, Harmonie 2. Augspurger. Rhe- nus 109, Günther. SGDE 5, Norder. Rhe- nus 141. van Dijk. Dortmund, Biesgen. Volharding, van Dalen. O. W. 44 Wolf gang, Böttscher, allen naar Duitsland. Ar nica, Reinert. Express 22, Beekmans. Viamala, Kènters. Edelweiss 13, Tilmann. Beresina, Jaan. Westwjjk, Valkenburg. Express 61. Neuer. Express 34. Lürz. Na- vexmotor 4. Michiels. Guta. Bakker. Ca- pellen, van Noolen. Eider, d'e Bruijn. Be ryl, Reyniers. Klybeck. Claessens. Rhei- nunion 5, van Strijdonck, allen naar Ba- sel.Elise Maria, Kreeft. Cornelia, van Groezen. Onderneming, de Korte. Alba tros. de Waal, Bertus, Breure. Olievos 5, Henkens. Joma, Ruitenberg. Keredy, van Messem. Anja, Hovestadt. Mon Desir. Van Leeuwen. Henry Heyraud, Bock. Rhena- nia 58, Herbert. Cornelia, de Witte. Flu- viale 28, Bakker. Bellini. Naardeman. He len, Lugthart. Deus Gubernator. de Boer. Lloyd 21, Endlich. Stico, Groen. Rhein- preussen 4, Schauch. Emilie. Bloemen. Rhöne. Hardt. Meursualt. van Lent. Cha teau Palmer, Schladt. Rex Rheni, v. d. Graaf. Damco 32, Nouwen. Damco 75, Klappe. Amstel 4, v. d. Veen, Express 33, Reijnd'ers. Telegraaf 15, Köss. Telegraaf 16, Hoek. Malta. Krijgsman. Nelly 2, ven Oosten. Amstel 7, Dhondt. Waadt, Gant- ner. Arag 16, Büchel. Han Kurier 36. Mussig. Saigon, Haber. Nioderssachsen, Lemme. Frankfurt, ErteL Corjo, Stra- vers. Adrian a Cornelia, v. d. Vliet. Rhe- nus 80. Schafer. Express 50, Beekman. Su- zanna 3. Schelling. Express 13. Schall. Del Kassia, Vilain. Elbe, van Luijk. Fluviale 8, Landa. Jeanne, Theys. Presto, Schram. Express 57, Fröhlich. Silvermeeuw, v. d, Kaap. Syra, Ursinus. Res Nova, Vorthoren, Marcel, Pijl. Oosterschelde. Markusse. Ma- chiensteen ID, de Reus. Chamonix, Ver- gauwen. Angéle, Zandburg. To, Oele.. Brugg, Claeyss, Creant, Vleugel. Rhel- nunion 3. Stevens. Rheinunion 4, van Evt- velde. Talisman, Paauwe. Ibis, v. d. Putte. Spree. Meertens. Citerna 3. Boer. Buta nia 1, v. d. Heuvel. Citernal 1, Ryquart. Jacoba, Pecher. Rawil, Verwijs. Ehvi, Bie- mans. Stad Amsterdam 3, Durinck. De Tijd zal 't Leren, Oomens. Stad Amster dam 1 .Merrelaar. Italia. Radema. Knol lendam, Duinmeyer. Machiensteen 21, Dc Bruijn. Gotthard, v. d, Bosch. Cornelia, van Oeveren. Frederic, Joos. Full Speed, Koenen, allen naar België. TOERISTEN-SEIZOEN WAS GUNSTIG. Plannen voor een étalagewedstrijd. De vereniging „Handelsbelang" te Middelburg bestaat op 7 November a.s. 55 jaar. Dit onthulde de ere-voorzitter, de heer L. A. Stofkoper, Dins dagavond op de algemene ledenvergadering in het Nederlands Koffie huis"; zgn suggestie om dit jubileum te vieren met een gezellige avond voor de leden en hun dames werd door het bestuur overgenomen. Voorts zal gepoogd worden een attractieve etalagewedstrijd te organiseren, waarbij het publick wordt ingeschakeld. De voorzitter, mr. M. A. Terwoert, verklaarde, dat de Middelburgse mid denstand een gunstig seizoen achter de rug heeft. De Oostvlaamse veer tiendaagse heeft het vreemdelingen- bezoek aan de stad nog gestimuleerd. Weldra hoopt mem de beschikking te krijgen over gegevens betreffende de hoeveelheid vreemd geld, die in Mid delburg is achtergelaten en daaruit zullen de belangrijke conclusies ge trokken kunnen worden, o.m. op wel ke landen de propaganda voor de stad vooral gericht moet worden. Mr. Terwoert drong er bH de leden op aan, om de omstandigheid, dat Noord-Beveland thans een goede ver binding met Middelburg heeft, ten volle te benutten en hij vestigde ook de aandacht op de lezingencyclus over étalage-reclame, aangezien daaraan nog wel iets mankeert. Te vens merkte hij op, dat Middelburg zich de luxe van een verdeelde mid denstand niet kan permitteren; ge lukkig echter verkeren de plannen om de samenwerking met de andere organisaties zo hecht mogelijk te ma ken in een vergevorderd stadium. Het besluit van de gemeenteraad met be trekking tot de verplichte winkelslui ting kenschetste de voorzitter als een verstandige tussenoplossing. PLANNEN. Daarna werd gesproken over de f Jannen voor de komende winter en ente. De étalagewedstrijd wilde men aanvankelijk in verband met de korte tijd van voorbereiding volgend jaar houden, doch de leaen voelden er meer voor om deze te verbinden aan het 55-jarig bestaan der vereniging. Verder zal de burgemeester in een vergadering van alle middenstanders een lezing houden over de specifieke problemen, waarmede zij hebben te maken en over de mogelijkheden die er in Middelburg bestaan. Een der le den deed nog het voorstel om een St. Nicolaasmarkt te organiseren. Ook de rol, welke „Handelsbelang" kan spelen bij het 850-jarig bestaan van de stad in 1953, maakte onderwerp van bespreking uit. Vóór de pauze hield de heer K. van der Pijl. propagandist van de Kon. Ned. Middenstandsbond, een rede, waarin hg constateerde, dat de mid denstand nog te weinig de kracht be seft van een gezamenlijk landelijk optrede» door middel van de drie grote bonden. Alleen eendracht maakt de macht, welke men nodig Burgerlijke Stand POORTVLIET. Bevallen; A. C. Sander—Verton, z,; J. Oosdijkvan 't Hof. z.: M. de GroenBe velander, z. Getrouwd: A. Monteau, 20 j. en J. N. Kurvink. 22 j. Ondertrouwd: J. d'e Graaf, 21 j, en A. Gun ter, 23 j. WALCHEREN Middelburg VERTREK J. P. LEIJNSE. Maandag vertrokken van Schiphol naar Amerika de heer en mevr. J. P. Leijnse. Zij werden enkele dagen ge leden door Prinses Wilhelmina in audiëntie ontvangen. De heer Leijnse werkte 30 jaren als zendeling in Chi na. Hg is Middelburger van geboorte. Zijn woonplaats heeft hg thans in Ca- lïfornïë. Leider van de oppositie president van Libanon Het Libanese parlement heeft Dins dag Kameel Sjamoen tot president van Libanon gekozen. Sjamoen is een der leiders van de oppositie. Hij is gezant geweest in Londen. Van de 77 afgevaardigden spraken 74 zich bij' de verkiezing uit voor Sjamoen. Bomaanslag in Tunis Voor ccn huis in de Arabische wgk van Tunis is Maandagavond een bom ontploft. Vier Europeanen kwamen om het leven. Twee gewonden moes ten in een ziekenhuis worden opgeno men. Nieuws m een Noiedop 9 Met een oproep aan alle Amsterdam mers, om te komen zien, hoe hun groen te en fruit wordt verzorgd, en vervoerd, heeft minister Mansholt Dinsdag in de markthallen te Amsterdam de grote na tionale tentoonstelling „Amato" geopend. 9 De vriendelijkheidsactie in Groningen, strekte zich Dinsdag uit tot Soestdijk. Een deputatie droeg des morgens een taart van 24 pond het paleis binnen. Bo venop de taart prijkte de Martinitoren, ongeveer 40 cm. hoog. De prinsessen kre gen vier bloementuiltjes. gevuld met bonbons. Uit de verkoop van de KWF- lucifers. heeft het Koningin Wilhelmina- fonas begrepen, dat het Nederlandse volk ook langs deze weg wil helpen in de strijd tegen de kanker. Het merk KWF- lucifer zal dan ook blijvend' worden ge voerd. e De Haarlemse recherche heeft een 27-jarige vertegenwoordiger aange houden wegens verduistering en bedrie- gelijke bankbreuk. Een en ander beloopt een bedrag van f 11.000. De KX.M, zal op 9 October de duizendste retour vlucht AmsterdamCurasao uitvoeren. De AmsterdamCuragaolijn werd op 6 Juni 1946 geopend. 0 De Zuid-Koreaanse minister van vervoer. Kim Soek Kawn, heeft president Rhee zijn ontslag aange boden en de verantwoordelijkheid aan vaard voor het treinongeluk bij Seoel, dat verleden week 20 doden eiste. Het is nog niet bekend, of Rhee dit ontslag aanvaarden zal. heeft om de grote gevaren, waardoor men wordt bedreigd, af te wenden. Daarom deed spreker een beroep op zijn toehoorders om zich aan te slui ten. Nagekomen advertenties. Met diepe smart" stel len wij U ervan .n ken nis, dat heden van ons is weggenomen onze lieve Man en Vader, de Heer CORNELIS BAKKER, in de leeftgd van 47 jaar. Zijn diepbedroefde Echtgenote en Kinderen, F. BAKKER- MINDERHOUD. SIEMKE. AGAATJE. LINETJE. Goes, 23 Sept. 1952. Leliestraat 74. De teraardebestelling zal plaats hebber, op D.V. Zaterdag 27 Sep tember a.s., op dc Al gemene begraarplaats te Goes. Vertrek van het sterfhuis 2 uur n.m. Tot onze grote droef heid, werd heden van ons weggenomen onze geliefde Broeder, Zwa. ger en Oom, de Heer CORNELIS BAKKER, in de leeftijd van 47 jaar. De diepbedroefde Familie. Ovezande: J. BAKKER. F. BAKKER— STEENPOuRTE. JAC. BAKKER. A. BAKKER— STEENPOORTE. A. BAKKER. M. BAKKER - VAN WINGEN en Kinderen. Lewedorp C. LEENHOU1S BAKKER. J. LEENHOUTS en Kinderen. Ovezande P. BAKKER. A. BAKKER- VAN DE VELDE en Kind. 23 September 1952. Heden werd tol onze grote droefheid, van ons weggenomen, onze lieve Schoonzoon. Zwa ger en Oom, de Heer CORNELIS BAKKER, in de leeftgd van 47 jaar. De diepbedroefde familie MINDERE OUD Nieuwdorp, 23 September 1952. Het bestuur van de Keuringsdienst Zeeland van de N.A.K., geeft met diep leedwezen kennis van het overlij den van de Heer C. BAKKER, in leven administrateur. In hem verliest de Keuringsdienst Zeeland een zeer bekwaam en plichtsgetrouw mede werker. J. A. STOLS. voorzitter. J. D. DORST. - secretaris. Goes, 23 Sept. 1952. Hierdoor vervullen wij de droeve plicht. U kennis te geven van het overlijden.van onze administrateur, de Heer C. BAKKER. Zijn grote ijver en buitengewone collegia liteit, zullen steeds bij ons in dankbare Herin nering blijven. Het personeel en controleurs van de Keuringsdienst Zeeland. Goes, 23 Sept. 1952.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 13