PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT J Overweldigende ontvangst van Jan van Gent in New-York BILT Nieuwe vleugel van „Rozenoord" in Sluis officieel geopend Kantlijn TONEELSPELER EN REGISSEUR COR RUYS OVERLEDEN Vandaag DE VERWACHT: 195e Jaargang-No. 224 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van öe Velde en F. B den Boer, Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 23 Sept. 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie t 3. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlisslngen Walstr. 58—60, telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). Middelburg, Markt 51, telef. 3841; Goes, Lange Vorststraat 6 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg; Finlandstraat 2, telef. 16; Terneuzen- Brouwerijstr. 2; Zierikzee: N. Bogerdstr. C 1' ZOIETS HEB IK NOG NOOIT BELEEFD Eerste werkdag begon met het afleggen van een rij-examen NEW YORK, 20 SEPTEMBER. „Zoiets heb ik nog nooit meegemaakt ik zal het mijn hele leven niet vergete n"-Aldus Jan van Gent, Amersfoorts persoonlijke ambassadeur in New York, toen hy Donderdagmiddag, ruim twee uur na de landing van het K.L.M. toestel uit Amsterdam, naast ons In de auto zat en door de voorruit tuurde naar de eerste wolkenkrabber. Het eerste uur van zijn verblijf op New Yorks Internationale vliegveld Idlewild, zag Jan weinig anders dan worstelende fotografen, die zich in de nauwe ingang van een bus ver drongen om foto's te maken van Jan achter het stuur met George Brennan, de New Yorkse collega, die inmiddels in Amersfoort is aangekomen. Het re gende, dat het goot. maar onderne mende fotografen laten zich daardoor niet afschrikken. De voorruit werd ijlings schoongeveegd met de ruiten wisser, zodat een „shot" van buiten naar binnen kon worden genomen. Daarna hielden de journalisten gast een uur lang bezig: tegen het einde van de persconferentie zat Jan met zijn vingers op de stoffige vloer van de perskamer de bochten Amersfoorts straten te tekenen deelde hij de heren mede, dat wanneer twee bussen van Nefkens stadsbus dienst elkaar daar zouden passeren er nog ruimte was voor een haarspeld". „Nou", voegde hij er onmiddellijk aan toe, -„dat is misschien wat overdreven, laten we z-eggen; drie haarspel den!" De Amerikaanse journalisten waren er 't meest bij geïnteresseerd de grie ven, die een Nederlands buschauffeur tegen het publiek heeft, te vergelijken met die van zijn Amerikaanse collega. Het Nederlands elftal is met de kous op de kop thuis gekomen uit Kopenhagen'. De Denen wa ren beter. Niet alleen mankeerde het de onzen aan snelheid, aan techniek en aan uithoudingsvermogen, er man keerde meer. Een aantal onzer Spe lers heeft zich in het Kopenhaagse sta dion, misschien in machteloze woede, gedragen op een zodanige manier, dat onze nationale reputatie bij de Denen een gevoelige knauw heeft gekregen. Er werd onbehouwen, ruw gespeeld en dat schijnt in het Nederlands elf tal tegenwoordig de gewoonste zaak van de wereld te zijn. Terlouw en de butant Hendriks waren ditmaal de stoomwalsen, maar ook Biesbroek en zelfs Abe lieten zich niet onbetuigd. Bovendien gaven deze spelers hun oor deel over een aantal beslissingen van de scheidsrechter aan de openbaarheid prijs door met hun wijsvinger naar hun voorhoofd te wijzen Het Deense publiek had voor deze gedragingen slechts minachting. De Deense pers zegt er het hare van. Bij de Belgen hebben wij ook al geen goe de sportnaam en daarom rijst zo langzamerhand de vraag: Verdienen spelers, die zich niet sportief weten te gedragen, eigenlijk de eer in een Nederlands elftal uit te mogen komen? Het wordt tijd, dat de keuze-commis sie zich eens terdege op deze vraag be zint. En er het enige goede antwoord op geeft. Dat een Oranjeteam verliest is tot daaraan toe. Er zal ook wel weer eens een tijd komen, dat er gewonnen wordt. Dat onze naam als sportief volk te grabbel wordt gegooid door een paar onsportieve heethoofden, is echter on toelaatbaar. Er is maar één remedie: Aan de kant die heren En tja, dat verliezen Zolang wij hier in Nederland de selectie van goede spelers be moeilijken door onze overschrijvings bepalingen, alleen om de kleine clubs terwille te zijn; zo lang wij verbieden, dat een voetballer met een behoorlijke bom duiten in zijn benen, van zijn sport ook maar een cent beter wordt, moeten wij niet op overwinningen re kenen. In het buitenland brengt men de goede spelers bijeen en als men al geen volledig beroepsspel toelaat, vindt men tenminste goed, dat puike spelers zovéél verdienen, dat zij zich extra-inspanning getroosten. Wij laten onze goede spelers door het buitenland wegkopen en we beletten de clubs spe lers bijeen te brengen, die eikaars spelpeil opvoeren. Nederland heelt in Bep Bakhuys eens een begenadigd voetballer gehad. Hij speelde in zijn vereniging Z.A.C. zo goed, hij sleepte zijn medespelers zodanig mee omhoog, dat deze club een practisch niet meer te behalen eerste klasserschap met vlag en wim pel veroverde. Het Nederlands elftal bereikte met Bakhuys zijn hoogtepunt. Toen Bakhuys al lang niet meer speel de, waren er altijd nog de cracks, die van hem het spel hadden geleerd. Op hen hebben wij jaren gedreven. Er is thans geen Bakhuys. Maar als er een was, zou hij vermoedelijk in een klein clubje tot middelmatigheid vervallen of in het buitenland gaan voetballen, Trouwens: misschien zou het niet onverstandig zijrr, als we het eens met een andere keuze-commissie proberen. De tegenwoordige bewandelt nu reeds jaren wegen, die niet tot succes leiden. Misschien, dat andere heren andere zinnen hebben- Jan hield de eer van Amersfoort machtig hoog„Ik mag m'n klanten wat graag, maar ze moeten me na tuurlijk geen lapjes van 25 laten wis selen". De directie van Third Avenue Transit System en de vertegenwoor digers van de vakvereniging, onthaal- De Regionale Dagbladpers in Nederland, waartoe ook de Prov. Zeeuwse Courant be hoort, heeft de uitwisseling- ge organiseerd van een Nederland se en een Amerikaanse chauf feur. De Apiersfoortse chauf feur Jan van Gent, is reeds in New York aangekomen. Terwijl hij naar Amerika vloog, werd in New York bij loting de Ame rikaanse chauffeur aangewe zen, die naar Nederland zal gaan. Wij geven hierbij een re laas van onze New Yorkse cor respondent Robert Kiek over de „entree" van Jan van Gent in de Ver. Staten. den Jan daarna op een lunch. Die ijlings moest worden onderbroken voor één van de zes televisie-program ma's, waarvoor Jan zal optreden. Om 7 uur had hij eindelijk gelegenheid even in het bad te stappen en een schoon hemd aan te trekken. GAST VAN EX-AMERSFOORTSE FAMILIE. De vlucht was uiterst prettig ge weest, vertelde Jan later op de avond, toen hij als gast van uw correspon dent en het ex-Amersfoortse gezin van Jan C. ten Braak, die in New York de Victoria- en Bussinkfabrieken vertegenwoordigt, zijn eerste blik op het Vrijheidsbeeld sloeg, een Chinese maaltijd naar binnen werkte en daar na de drukte in de binnenstad gade sloeg, waar hij over een paar dagen al zal gaan rijden. De familie Ten Braak heeft voorts met alle Amers- foorters in New York contact gezocht en geeft over anderhalve week een Amersfoortse avond ter ere van de gast. Jan's blik was niet van de bus sen af te slaan. En van de drukte. Af- en-toe schudde hij zijn hoofd, wanneer hij Amerikaanse methoden gade sloeg, die in Nederland nauwelijks zouden vallen onder de etikette van een heer irr het verkeer. „Maar het went best", voorspelde hij. Toen hij zyn foto in de New Yorkse bladen zag. werd hij even stil. „Wie had dat ooit kunnen denken". VOOR DE TELEVISIE. Vanmorgen was Jan op omhalf zes- Om half zeven stond hij voor de deur van een televisie-programma en om kwart over zeven zag ontbijtend New York de Ned. gast en hoorde hem met George Brennan de proble men van veilig verkeer in beide ste den bespreken. Hij moest twee „enco res" geven, want het programma werd een uur later opnieuw uitgezonden naar het Midden-Westen en naar de Westkust. Door de radio's klonk het verhaal van de Amersfoortse chauf feur. Jan van Gent is nauwelijks vier-en-twintig uur na zijn aankomst geen onbekende meer in New York. Vrijdagmiddag gaf de busmaat schappij een welkomstlunch voor Jan, die tevens afscheidslu nch voor Geor ge Brennan was. Bij die gelegenheid bood de Amersfoorter de directie van de Amerikaanse maatschappij de prachtige asbak-met-inscriptie aan, die de firma Nefkens hem had mee gegeven. Voor de directeurs van het bedrijf was er één van de twee Hol landse poppen; de andere ging naar Matthew Guinan. voorzitter van de vakvereniging, waarvan Jan tijdelijk lid honoris-causa is. Als slot van de lunch kwamen de Nederlandse sigaren ter tafel. De an dere geschenken, nog vercier aange vuld door enige enthousiaste Neder landse zakenlieden in New York. zul len later in de week een passende be stemming vinden. Maandag zou Jan's eerste werkdag beginnen met het afleggen van een rij-examen. Er zijn zelfs pogingen ge daan om ook dit „programmapunt" voor de radio te laten afspelen, maar daar heeft de gemeentelijke examina tor toch een stokje voor gestoken. „Geen comedie bij rij-examens" luid de zijn commentaar. En hij had ge lijk Brits-Amerikaan se nota over Triest. RUSSISCHE BESCHULDIGINGEN VERWORPEN. De regeringen van Groot-Brittan. nië en de Ver. Staten hebben Zater dag te Moskou gelijkluidende nota's over Triest doen overhandigen. De Russische bewering, dat zy de bepa lingen van het Italiaanse vredesver drag inzake Triest hebben geschon den, wordt daarin verworpen. Als er enige bepaling van het Italiaanse vre desverdrag niet uitgevoerd is, is dat de schuld van de Sowjet-Unie. Enge land en Amerika ontkennen, dat zij van hun zóne een marinebasis maken. De nota's verwijzen naar de bepa ling in het vredesverdrag, dat na het tijdelijke Brits-Amerikaanse militaire bestuur over zóne „A" deze zóne met zóne „B" (onder Joego-Slavisch be stuur) moet worden verenigd tot een vrrjgebied onder een onafhankelijke gouverneur. Het verwerpen door Rus land van diverse voorgestelde gouver neurs, heeft de vereniging en onaf hankelijkheid der beide zones onmo gelijk gemaakt. Enorme brand te Djambi. Volgens berichten te Singapore is een groot deel van Djambi, een van de voornaamste havens op Sumatra voor de uitvoer van rubber naar Sin gapore, door brand verwoest. Onge veer 200 woningen, schuren e.d. zou den verwoest zijn. Men schijnt de brand thans meester te zijn. Jan van Gent, die gedurende een maand chauffeur van een autobus in New York zal zijn, Iaat zich op de eerste dag van zyn „haan" de weg wijzen door een New Yorkse politie-agent. Verklaring van Nixon op komst Hij wil candidaat blijven Senator Nixon, de republikeinse candidaa, voor het Amerikaanse vice-presidentseliap, heeft Maandag verklaard, dat hy zyn verkiezings campagne tüdelyk zal onderbreken om de tegen hem ingebrachte be. schul<ligingen te beantwoorden. De senator, die deze mededeling deed na een telefoongesprek met Eisen hower, zeide het Amerikaanse volk zijn zaak te willen voorleggen. H(j dicteerde verslaggevers een verkla ring, waarin h'j duidelijk liet uitko men van plan te zijn republikeins candidaat voor het vice-president- schap te blijven. „Ik zal, de dag nadat ik mijn ver klaring voor radio en televisie heb afgelegd, mijn verkieztngstocht her vatten", zeide hij, hieraan toevoegen de. dat ook Eisenhower een derge lijke verklaring de juiste wijze acht om de situatie te behandelen. Nixon zal zijn verklaring voor ra dio en televisie vanavond te Los An geles afleggen. Zij zal een half uur duren. De kosten van de uitzendin gen meer dan 75.000 dollar worden door de republikeinse partij betaald. Nieüwe plannen voor het Midden-Oosten. De Turkse ambassadeur in de Ver. Staten, Feridun Erkin, heetf Maan dag verklaard, dat zijn regering, de Ver. Staten en Frankrijk zeer nauw gezet nieuwe voorstellen bestuderen ter beëindiging van de huidige im passe ten aanzien van de Westelijke militaire plannen voor het Midden- Oosten. De ambassadeur zeide, dat de vier landen, waaronder ook Engeland, die oorspronkelijk een commando voor het Midden-Oosten hebben voor gesteld, vastbesloten zyn iets te doen aan de verdediging van het Midden- Oosten. En wel zo spoedig mogelijk! Generaal Ridgway komt naar Nederland. Generaal Matthew B. Ridgway, opperbevelhebber van de geallieer de strijdkrachten in Europa en op volger als zodanig van generaal Ei senhower, zal Woensdag en Donder dag een officieel bezoek brengen aan Nederland. De generaal wordt ver gezeld van mevrouw Ridgway, met wie hij Donderdag a.s. door H. M, de Koningin op het Paleis Soestdijk wordt ontvangen. Generaal Ridgway zal besprekin gen voeren met de minister-presi dent, dr. W. Drées, de minister van oorlog en marine, ir. C. Staf. de bei de staatssecretarissen, het comité van chefs van staven Ook zal hy een bijzondere zitting van de minis terraad bijwonen. De „Van Galen" in aanva ring met de „Eagle". De torpedoboot „Van Galen" is tijdens de oefening „Main Brace" in botsing geweest met de „Eagle", het grootste en nieuwste Britse vlieg kampschip. De aanvaring geschiedde bij Noord-Jutland, vermoedelijk tij dens de manoeuvre „varend oliela den." Beide vaartuigen werden licht beschadigd. De „Eagle" blijft aan de oefening deelnemen, maar de „Van Galen" is gistermiddag de haven van Nieuwediep binnengelopen. Het schip kon de reis op eigen kracht en zonder escorte maken. De „Eagle" meet 36.800 ton, de „Van Galen" 1760 ton. ONDER GROTE BELANGSTELLING. Door Commissaris der Koningin Onder grote belangstelling heeft de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, Maandagmiddag de nieuwe vleugel van het rusthuis „Rozenoord" te Sluis officieel geopend. Jhr. de Casembroot verrichtte deze opening symbolisch, door als eerste de hoofddeuren van het nieuwe gedeelte te openen met tien sleutel, welke hem op een zwartfluwelen kussen, versierd met oranje linten, werd aan geboden door twee dochtertjes van de directeur van het tehuis, de meisjes Genda en Emmy Wage, respectievelijk zeven en drie jaar oud. Tevoren was men byeen gekomen in het zo styivolle nieuwe kerkgebouw van de Ned. Hervormde Gemeente te Sluis, alwaar vele sprekers getuigden van hun dank en waardering voor hetgeen tot stand was gekomen. ve voorzitter van de West- Zeeuwsch-Vlaamse diaconale instel ling voor ouden van dagen, de vere niging Protestants Tehuis, de heer C. M. van den Broecke, heette de talrij ke aanwezigen welkom, waarna as. Groeneveld voorging in gebed. Vervolgens richtte de heer Van den Broecke zich tot de Commissaris dei- Koningin. „Zonder uw tegenwoordig heid zou het geweest zijn als een fa miliefeest, waar de stoel van de va der onbezet was gebleven", aldus spr., die de Commissaris dankte voor diens bereidwilligheid om de opening te willen verrichten. Tevens verwelkom de spr. in het bijzonder de heer A. Schout, lid van G. S. In zijn toe spraak, waarin de heer Van den Broecke tevens een terugblik wierp op hetgeen aan de bouw was vooraf gegaan, uitte hy woorden van dank en waardering voor de medewerking, welke o.m. ondervonden werd van de hoofd-ingenieur-directeur van de di rectie Zeeland van Wederopbouw en Volkshuisvesting, ir. M. D. A. Gle- rum, en van diens staf; van het ge meentebestuur van Sluis; van de bur gemeesters der omliggende gemeen ten; van de heer C. Lynzaaa, direc teur der Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk; de Zeeuwsch-Vlamingen, die mee werkten aan het plaatsen van de obli gatie-lening; de architect, de heer J. P. Kloos uit Haarlem en voorts van de bouwkundig opzichter, de heer De Kramer, de aannemersfirma Korte- weg uit Breda, de onder-aannemers en van de kerkelyke besturen. Hoewel de nieuwe vleugel niet zo spoedig bevolkt was, als men wel ge wenst had, kon men toch tevreden zijn met de gang van zaken, aldus spr. Men koos een andere richting en met bemiddeling van de inspecteur van de Dienst Maatschappelyke Zorg van het ministerie van binnenlandse zaken, de heer S. J. G. van Leeuwen, werd in de nieuwe vleugel een aantal gerepatrieerden ondergebracht. Aan de directeur van het rusthuis, de heer J. P. J. Wage, en aan diens echtgenote, bracht spr. dank voor de prachtige wijze waarop zij hun taak vervullen en ook zijn mede-bestuurs leden dankte de heer Van den Broecke voor hetgeen zij in het belang van dit rusthuis dat voor geheel West Zeeuwsch-Vlaanderen van belang is hadden gedaan. Met name me vrouw Risseeuw dankte spr. voor de- door haar betoonde zorgen bij de meubilering en personeelsbezetting. Tenslotte richtte de voorzitter zich tot de bewoners van „Rozenoord", die hij noch „oudjes", noch „verpleeg den" bon noemen, en hy zeide o.m., dat men er naar zal streven om in de toekomst ook het oude gedeelte van „Rozenoord" gelykwaardig aan de nieuwe vleugel te maken. „JUIST OP TIJD". Hierna sprak de Commissaris der Koningin, die aanving met het maken van een „rectificatie". De heer Van den Broecke had dank gebracht aan het college van G. S. voor de destijds verleende medewerking bij de ver strekking van het toen nog spaarza me houwvolume, „maar", aldus jhr. de Casembroot, „momenteel is het nog véél moeilijker om bouwvolume te verkrijgen en ook al is het provin ciaal bestuur te dien opzichte voort durend diligent, succes blijft uit". Het bleek noodzakelijk om een rem te zetten op de bouw van tehuizen en het bestuur van de vereniging „Pro testants Tehuis" was nog juist op tijd geweest. „Nog net voor de bui bin nen". aldus de Commissaris, die ten slotte de wens uitsprak, dat de nieuwgebouwde vleugel aan de ver wachtingen zal mogen voldoen. Vervolgens spraken nog de heren LOOPBAAN OP 15-JARIGE LEEFTIJD BEGONNEN Hij speelde voor het laatst te Eindhoven in „Het witte schaap van de familie". De bekende toneelspeler en regisseur Cor Ruys, die ook vaak in Zee land en met succes voor het voetlicht trad, is in de nacht van Zondag op Maandag in een der Amsterdamse ziekenhuizen, waar hij kort geletien ter verpleging was opgenomen, overleden. Cor Ruys bereikte de Iceftyd van 62 jaar. Verleden week Dinsdag speelde hy voor het laatst te Eind hoven in „Het witte schaap van de familie." Zyn broer Anton Ruys heeft daarna z(jn rol overgenomen. Cor Ruys, stammend uit een ac teursgeslacht, werd 10 Februari 1890 te Amsterdam geboren. Na de HBS te hebben doorlopen begon hij als 15-jarige jongen in October 1905 zijn toneelloopbaan als volontair bij „De Nederlandsche Toneelvereniging Zes jaar later ging hij over naar het ge zelschap van Gustave Prot. doch reeds na korte tijd verliet hij dit en. semble. Zijn eerst tournee naar het toenmalige Nederlandsch Indië maak te hij in 19121913. Na een periode by Louis Crispijn Jr. kwam Ruys bij „De Haghespelers" van Eduard Verkade, met wie hij in 1914 op nieuw naar Nederlandsch Indië ging. Bij de oprichting in 1917 van „Het Hofstad Toneel" trad hij tot dit gezel schap toe. In 1918 verbond Cor Ruys zich met Nap de la Mar, die hij met Prot en Verkade als zijn belangryk- ste leermeester beschouwde. Zij speelden klein-toneel en cabaret. In 1919 maakte Ruys zijn derde tour nee naar de Oost, ditmaal als direc teur van een speciaal voor die ge legenheid gevormd ensemble. „Het Toneel Ensemble Cor Ruys en Co." Na terugkeer in Nederland in 1920 bleef dit gezelschap nog enige tijd bestaan. Daarna trad Ruys opnieuw toe tot „De Haghespelers." Korte tijd later vormde hij echter weer een eigen gezelschap, „Het Princesse Toneel". De troep werd in 1924 ontbonden, doch weldra had Ruys opnieuw een gezelschap gefor meerd, waarmede hij voor de vierde keer een tournee naar Indië maakte, die zowel artistiek als zakelijk de best geslaagde tournee is geweest. In de jaren tussen 19271938 volgden nog drie Indische tournee's van zijn ensemble. In 1939 verbond hij zich met zijn is het 75 jaar geleden, dat de Nederlandse Antillen door een ontzettende orkaan werden geteisterd. Glerum, Lijnzaad, Van Leeuwen, ds. Fournier, als praeses van het breed moderamen der classis IJzendijke, en de heren Kloos en Korteweg Jr., die allen de belanghebbenden met het gereedkomen van de vleugel compli menteerden. De burgemeester van Sluis, de heer P. F. van Hootegem, sprak mede na mens de Vereniging van Burgemees ters. Secretarissen en Gemeente ontvangers in West Zeeuwsch-Vlaan deren. Ds. Fournier sloot deze byeenkomst met dankgebed, waarna men het nieuwe gedeelte van „Rozenoord" be zichtigde. Zoals men zich zal herin neren, wijdden wij reeds eerder een beschrijving aan deze moderne schep ping van de architect Kloos. broer Anton, die zakelijk leider werd van „Het Ruys Ensemble", dat la ter „Het Vrije Toneel" weru. Dit gezelschap legt zich voornamelijk toe op bliwrieien en comedies. Cor Ruys heeft ook veel cabaret gespeeld. Voorts beoefende hij ope rette en film (De Kribbenbijter). In 1950 vierde Ruys zijn 40-jarig to- neelpubileum in „De familie Grego ry". Mercades en Tartuffe zijn grote rollen geweest, ma-v ook in het lich tere genre heeft Ruys tal van crea ties op zijn naam staan zoals Phi lip Müller in „De vier Müllers" Monsieur Brot veau Monsieur To- paze. de nellner in ,,'r Cafétje", dok ter Stieglitz. e.a. De toneelsp Louis de Bree heeft Maandagavond voor de AVRO- microfoon enkele woorden gesproken ter nagedachten'- van zijn collega. Ook in verschillende theaters in ons land werd Cor Ruys gisteravond herdacht. De crematie van het stoffelijk overschot van Cor Ruys is bepaald op Donderdagmiddag: te Driehuis- Westerveld. Het stoffeliik overschot zal Donderdagmorgen in de hal van de Stadsschol,orden opge baard Van tien tot elf uur zal het pubhek in de feWenheid worden gesteld afscheid van de acteur te nemen. Nederlandse ..Firefly" in zee gestort Bij de N.A.T.O.-vlootoefening „Main Brace" is Zondag een Neder landse „Firefly" tijdens de landing op het Britse vliegdekschip ,,Illustrous" in zee gestort, en gezonken. De piloot, de tweede-luite .nt A. Lr ibreclits uit Haarlem, kwam om het leven. De vliegtuigtelegrafist eerste klas se. D. Buitenhuis kon door een hef- schroefvliegtuig van het Amerikaan se vliegdekschip „Wright" worden gered. Het hefschroefvliegtuig be vond zich in de lucht toen de „Fire fly" in zee stortte én spoedde zich onmiddellijk naar de plaats van het ongeluk. De verongelukte machine behoorde tot een van de twee Nederlandse „Fïrefly"-esquadrilles. die zijn gesta- tionneerd op de „Illustrious." JLETb ZACHTER. Zwaar tot half bewolkt met plaat selijk enige lichte regen of motregen. Vrij krachtige tot matige Westelijke wind. Iets zachter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1