Hoop op Nederlandse overwinning in de tweede helft rervloog De Denen hadden een betere ploeg met snellere spelers EJVLM.'s SINGELESTAFETTE BRACHT WEINIG SPANNING MAANDAG 22 SEPTEMBER 1952. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT INTERNATIONAAL SEIZOEN BEGON MET NEDERLAAG. Deense overwinning was verdiend Ruim een half uur, het eerste half uur van de wedstrijd Dencmarken- Nederland, heeft de hoop op een Nederlandse overwinning in de harten geleefd van Nederlanders, die hun elftal binnen een kwartier een 20 voorsprong zagen nemen door uitstekende doelpunten van Jan van Roes- sel en Abe Lenstra. Tóen de Denen evenwel, schynbaar met het grootste gemak van de wereld binnen een minuut deze achterstand weer teniet deden, was het spoedig duidelijk, dat het Nederlandse elftal zwaar voor een overwinning zou moeten vechten. Zelfs deze opgave bleek te moei- lyk voor onze jongens. De Denen wisten nog eenmaal Kraak's heiligdom te vinden, maar onze voorhoede, die toch bij tijd en wyle zeer verdienste- lijk voetbalde, kwam niet verder dan doelman Johansen. Zo werd het 3 —2 en zo bleef het, een wel zeer teleurstellend resultaat na zo'n fraai begin. Na een ongevaarlijke aanval van Denemarken, bouwde Nederland een zeer goede aanval op, welke resul teerde in een kopbal van Lenstra, waar de Deense doelman echter geen moeite mee had. Het bleef echter niet bij deze ene aanval. Een offen sief werd ontketend en met snelle, ineens gespeelde ballen ging het leer van man tot man. De Deense aan vallen kwamen niet verder dan de backs, tussen wie Hendriks zich ste vig weerde. Van Roessel en Lenstra glipten aan de andere zijde herhaal delijk langs de backs en Johansen had dan ook niet over gebrek aan werk te klagen. Ten koste van en kele hoekschoppen kon de Deense doelman de schoten en kopballen ver werken. Een doelpunt zat in de lucht en dat kwam in de zevende minuut. NEDERLAND LEIDT. Bij een vrije- schop van rechts kwam de bal' bij Clavan, die ineens scherp voorzette. Bennaars stond goed voor het doel opgesteld en mis. schien had de kleine Dosko-man zelf een schietkans. Hoe het ook zg, Van Roessel stond in nog betere positie en toen de midvoor de bal met een kort tikje- langs de grond kreeg toe gespeeld, stonden Knudsen en de Deense doelverdediger machteloos: van dichtbij schoot Van Roessel hard in de benedenhoek en Nederland had de leiding (01). Even werd het toen gevaarlijk voor Kraak's doel toen Kaj Nielsen langs Terlouw was gesneld, maar nog vóór zijn lage voorzet onheil had kunnen stichten, had Kraak zich in volle lengte naar voren geworpen en weer ging Clavan er tussen uit. Biesbrouck moest red ding brengen toen een vrije schop van Ginsburg in het doelgebied te recht kwam, maar toen ging de Ne derlandse voorlijn er weer vandoor voor de eerste van een reeks aan vallen, waaruit het tweede doelpunt zou worden geboren. Het was zo begonnen: Van Roes sel had met een listig knikje van zijn hoofd Abe Lenstra van een prachti ge bal voorzien. Lenstra kwam al leen voor de uitlopende Johansen en met een kort boogballetje werd deze omspeeld, maar aanvoerder Nielsen had het gevaar zien aankomen en in volle ren kon hij juist op de doel lijn staande, het reddende been uit steken. Slecht werd de bal echter weggewerkt en weer kwamen de Oranje-hemden voor het Deense doel. Lenstra, die zich van de bal mees ter had gemaakt en tussen drie Deense verdedigers geraakte, zag, dat hij het alleen moest doen en toen leverde Abe een ouderwets staaltje. Met een plotselinge afleidende wen. ding van zijn lichaam bracht hij zyn belagers op het verkeerde been, nam een „overstapje" naar links en schoot toen ineens en onverwacht, terwijl iedereen een voorzet verwachtte, met die typische nonchalante zwaai van zjjn linkerbeen, zoals alleen Lenstra dat kan, in de uiterste linkerboven hoek. Doelman Johansen was als aan de grond genageld blijven staan en had geen hand uitgestoken naar het prachtige diagonale schot. IN EEN MINUUT GELI JK. de 20e minuut attaqueerde Hendriks de Deense linksbuiten Kaj Nielsen te fel en een strafschop volgde. Niel sen zelf plaatste zich achter de bal, een schot, niet eens zo erg scherp volgde, maar Kraak vond zijn weg naar de bal versperd door Hendriks en Boskamp en zo kon de kopbal van Kurt Nielsen ongehinderd de doellijn passeren (12). Nauwelijks had Van Roessel afge trapt, of de Denen zaten al weer voor het Hollandse doe-1. Nadat een voorzet van de linksbuiten in een snelle combinatie van het bihnentrio tot een vrije kans was verwerkt, schoot Poul Erik Petersen laag en onhoudbaar voor Kraak in het doel (2—2). Dat was voor Nederland het ein de van het overwicht. Het midden veld moest prijs gegeven worden en in de achterhoede vlotte het niet meer zo best. In de voorhoede kreeg Abe nog een prachtige kans, maar hij werd op vrij hardhandige wijze door Niel sen van de bal gewerkt en tot over maat van ramp wuifde scheidsrech ter Kaivola de protesten weg. Even voor de rust, werd een corner van Clavan nog goed door Van der Kuil ingekopt, maar de bal ging iets te hoog DE TWEEDE HELFT. De eerste minuut van de tweede speelhelft bracht een kans voor Ne derland. Van der Kuil had de bal vrij gemaakt en goed doorgegeven naar Lenstra, die opeens alleen voor de Deense doelman kwam te staan. Met een korte tik van de buitenkant van zijn rechtervoet passeerde Abe keeper Johansen, maar het schot was te zacht en weer kon Svend Nielsen de bal uit de doelmond trappen. Een felle strijd ontstond dus nu om de leiding, maar al steeg de span ning met de minuut, het spelpeil daalde bedenkelijk en daarmede het attractieve van de wedstrijd. De Ne derlandse voorhoede speelde met min der overtuiging en met minder be- - weeglijkheid dan voor de rust en zo. doende kregen de Deense verdedi gers alle gelegenheid hun dekking volledig af te werken. Langzamer hand werd het duidelijk, dat het elf tal dat tot een doelpunt zou komen, de wedstrijd zou winnen. Met wisselende kansen verliep de spannende kamp, maar toch was er iets, dat op een komende Deense overwinning wees. Dat was de he gemonie op het middenveld, waai maar zelden een duel door een Ne derlander werd gewonnen. Goes verloor ook van Alliance Fraaie successen van Vlissingen, R.C.S. en Zierikzee. In de tweede klasse B werd slechts één wedstrijd gespeeld, waarvoor Goes naar Roosendaal moest om daar Alliance partij te geven. Het, werd een teleurstellend resultaat voor de Zeeuwse ploeg, want Alliance, dat vorige weck Middelburg klopte, zond nu Goes met een onverbiddelijke 5 1 nederlaag naar huis. De stand is nu: 2 2 0 0 4, 6—1 Alliance Baronie RAC DOSKO MOC '39 AXEL Middelburg Internos Terneuzen Goes Rood Wit 110 0 2 7—1 110 0 2 110 0 2 110 0 2 10 0 10 1' 0 0 1 0 0 0 10 0 1 2 0 0 2 0 0 0 0 0 0 5—3 2—1 1—0 0—1 0—1 1—2 1—7 410 0—0 In de derde klasse C maakte Zie rikzee een heel goede beurt door Virtus eronder te houden (21). Roosendaal en Hero, de favorieten in deze afdeling wonnen hun uitwed strijden met respectievelijk 03 en 24 tegen Boeimeer en BSC. RWB behaalde een kleine 32 zege op Baardwijk en SCO en Dongen deel den de winst. De stand Hero Roosendaal Dongen RWB Zierikzee Virtus VES '35 SCO BSC Baardwijk WVO Boeimeer hier: 3 3 3 111 2 10 1 10 10 2 0 111 3 0 12 10 0 1 10 0 1 6 13— 5 6 9—2 3 8—4 3 6—5 3 7—10 2 6—4 3 5— 9 2— 3 2— 3 3—14 HET DERDE DEENSE DOELPUNT. Kraak was in uitstekende vorm en met enkele tijgersprongen heeft hij harde schoten gestopt. Tegen één schot was hij echter machteloos. Het febeurde in de 25e minuut, en hoe et gebeurde, was wel een duidelgk bewijs van de kracht van hef Deen se overwicht in die periode. Het was linksback Svend Nielsen, die het schot loste, dat de Denen de over winning bracht. Een slecht wegge werkte bal kwam op het middenveld in zijn bezit en met meters vrij veld voor zich trok de Deense captain met grote passen en de bal aan zijn voet naar voren om in volle ren een hard schot af te vuren. Nog zou er niets gebeurd zgn, want Kraak stond goed opgesteld %n klaar om de bal tegen zijn borst te drukken, maar Hendriks, die seintjes en kreten van zijn doelman nog niet zo goed be grijpt als Terlouw dat doet, raakte in zijn poging de bal te koppen het leder juist even aan met het gevolg dat Kraak in de lucht greep en, de bal hard en vlak onder de lat in het net sloeg. Denemarken leidde met 3 2. Toch bleven de kansen ook nog voor Nederland komen. Zou er dan toch nog een gelijkspel in zitten voor onze landgenoten? Neen, het zat niet mee, het mocht niet meer en de gelegenheden tot het scoren van de gelijkmaker kwamen steeds min der voor. Op fraaie wijze voorkwam Kraak met een horizontale sprong naar de hoek een vierde Deense doelpunt bij een schot van Hansen en toen kreeg Van Roessel in de al lerlaatste minuut de mooiste kans van de wedstrijd. Een goede voorzet van Van der Kuil liet Lenstra lis tig lopen en Van Roessel behoefde maar toe te slaan, maar zijn onbe suisd schot was slecht gericht en belandde achter in de staantribune achter het Deense doel. Het laatste wat wij van onze landgenoten zagen, alvorens de Fin Kaivola. enkele se= conden later affloot, was het wan hoopsgebaar, waarmee de spelers zich naar het hoofd grepen. ■if GVAV en BW speelden ook al een vriendschappelijke wedstrijd in Gronin gen. die door GVAV met 21 werd ge wonnen. In de derde klasse D springt on middellijk de goede prestatie van Vlissingen in hef oog De derby te gen de Zeeuwen werd met 40 ge wonnen, hetgeen van de voorhoede van De Zeeuwen wel iets tegenvalt. RCS bracht de volle winst mee uit de wedstrijd tegen Meto, (23), een uitslag, welke doet vermoeden, dat de Souburgers er dit jaar iets goeds van zullen maken. Nieuw Borgvliet ontving Corn Boys. De Zeeuws-Vla mingen hadden weinig plezier van het reisje, want zg verloren met 5 —3. De stand is hier: RKFC RCS Odio Vlissingen Breskens De Zeeuwen Meto Nw. Borgvli Biervliet Clinge Corn Boys In de vierde klasse G behaalde S C Gastel een monsteroverwinning (16—0) op HSC '28. 2 2 0 0 4 7— 2 H 2 (1 1 4 6— 6 2 0 1 1 3 6— 3 1 1 0 (1 2 40 1 1 0 1) 2 6— 2 2 1 0 1 2 4— 4 3 1 (1 2 2 7— 8 3 1 0 2 2 6—10 1 II (1 1 0 1— 4 1 0 0 1 0 2— 6 2 0 0 2 0 4— 8 Kunnen ex-profs weer K.N.V.B.-Iid worden Tgdens de vergadering, welke afge vaardigden van de K.N.V.B.-afdelin- gen te Amsterdam hielden, hebben deze afdelingen zich uitgesproken te gen het voorstel, dat straks op de al gemene vergadering zal worden ge daan om spelers, die prof. zijn geweest in het buitenland en naar ons land terugkeren, niet meer als lid van de K.N.V.B. te accepteren. De vereniging van eerste klassers, die in Utrecht bijeenkwam, blijft bij zgn standpunt dat de Nederlandse voetbalgemeen schap niet gediend is met terugkeer van ex-profs. Het voorstel van de eerste klassers, die een competitie met vier afdelingen willen handhaven, kon echter bij de afdelingen geen instemming vinden. ONZE UITSLAGENLIJST. Interland: Denemarken- -Nederland 3—2. Zuid I tweede klasse B: Alliance Goes 51. Derde klasse C: BoeimeerRoo sendaal 03; ZierikzeeVirtus 21; BSC—Hero 24; R.W.B.—Baardwijk 3—2; SCO—Dongen 2—2. Derde klasse D: De ZeeuwenVlis singen 04; MetoR.C.S. 23; Nieuw BorgvlietCorn Boys 53. Vierde klasse G: SC Gastel—HSC'28 16—0. De etappes, die over de gehele lengte van de Middelburgse singels waren uitgezet, waren respectievelijk 400, 800, 1500, 1500. 800 en 400 me ter lang, zodat van elke vereniging 6 athleten deelnamen. Burgemeester mr dr N. Bolkestein van Middelburg loste het startschot, waarop de tocht rond Middelburg met de politie voor op begon. Reeds direct was te zien, Onze sportfoto toont deze week het junioren A-elftal van de handbal vereniging „Hellas" uit Goes. De spelers zijn staande van links naar rechts: Huib van Sabben, Arïs Veerman (aanvoerder), Bob van Joost, Ko Bruggeman, Jan Koopman en Kees van Sabben. Knielend van links naar rechts: Ad. de Kok, Jan Zweedijk, Hans Keukelaar, John Pellegrino en Frans Haverhoek. MOTORSPORT Zeer zware opgaven in Internationale zesdaagse. Nederlanders bezetten goede plaats in het klassement. De internationale motor-zesdaagse, die ditmaal in Oostenrijk wordt ver reden en waarin voor Nederland 'n A- en een B-team deelnemen aan de strijd om de Zilveren Vaas, met vele cracks uit de Nederlandse motorrij derswereld, stelt aan de deelnemers zeer hoge eisen. Deskundigen hebben over het uitzonderlijk zware traject van Vrijdag zelfs verklaard, dat het ondoenlijk was, een dergelijk traject met succes af te leggen. Ook de Ne derlanders maakten tijdens deze nacht rit heel wat mee en valpartijen waren schering en inslag, om van machine pech maar niet te spreken. Een hachelijk avontuur maakte Tim- mers uit Breda mee. Toen hij met een NA 2—0 VOORSPRONG TOCH NOG EEN NEDER LAAG. Oranjehemden startten uitstekend In het oude vierkante voetbalstadion Idrettsparken aan de rand van Kopenhagen, heeft het Nederlands elftal het nieuwe interland seizoen in gezet met een 32 nederlaag tegen Denemarken. Onder een druilerig mot- regentje en dientengevolge op een glad en moeilijk bespeelbaar terrein, heeft het nationaal elftal ten aanschouwe van 30.000 belangstellenden zo ongeveer gedaan, wat er van verwacht werd. Deze verwachtingen omtrent de prestaties van onze voetbalvertegenwoordigers waren nu eenmaal niet hoog gespannen. Zeker niet, toen de verdediging door het uitvallen van Odenthal moest worden gewijzigd en de leiding van de technische commis sie en de keuze-commissie van de K.N.V.B. Terlouw als rechtsback op stelde naast debutant Boskamp, terwijl Hendriks van Vitesse de spilplaats kreeg toegewezen. Er was nog iets, dat de hoop op succes verminderde in het Nederland se kamp. Abe Lenstra had last van een blessure an de linkervoet er werd gesproken van een scheurtje in een teenbotje en wie hem voor de wedstrijd met zijn been zag trekken, vreesde het ergste. Dadelijk dient hieraan te worden toegevoegd, dat Lenstra gedurende de wedstrijd wei nig hinder heeft gehad van deze handicap. Wat dan wel de oorzaak was van de Nederlandse nederlaag? Och, er waren vele oorzaken en het is maar, waaraan men de meeste betekenis toekent. Inderdaad was het in de Ne derlandse verdediging merkbaar, dat niet iedereen op zijn vertrouwde plaats stond. Terlouw, die in Kopen hagen zijn 25ste interlandwedstrijd speelde, mag dan van huis uit achter speler zijn, hij liep vooral toen de druk na de rust steeds groter werd, toch dikwijls naar het centrum en daarbij Hendriks vaak in de weg. Bo vendien was zijn voorkeur voor het linkerbeen een handicap tegen de snelle Deense linkervleugel van de beide Nielsens. Wanneer we elke speler de revue laten passeren zjjn er meer zwakke plekken aan te wijzen. Zo waren Ben- naars en Van der Kuil en naar mate de wedstrijd vorderde ook Van Roes sel onvoldoende, maar uiteindelijk kunnen wij alles terugbréngen tot één nuchtere conclusie: De Denen hadden een betere ploeg met snellere spelers, diet over betere baltechniek en een betere lichaamstechniek beschikten. Ziedaar het grote verschil tussen bei de elftallen. NIET ALLES IN MINEUR Toch zou het onredelijk zgn om de beschrijving van de wedstrijd, zoals deze door het Nederlandse elftal werd gespeeld, geheel in mineur te houden. Een nederlaag geeft de beoordelaar, in het bijzonder wanneer naar de re den van deze nederlaag wordt ge zocht, maar al te gauw de neiging prestaties met een zekere gering schatting te bekijken. Eerlijk gezegd, dergelijke critiek niet, want niet al leen dat de wedstrijd zonder twijfel aantrekkelijk was om naar te kijken, maar ook heeft het spel van de Ne derlanders de harten van hun landge noten, die in gering aantal op de nat te tribunes aanwezig waren, in som mige perioden aangenaam kunnen verwarmen. In dé eerste speelhelft vooral heeft het Nederlands elftal zowel verdedi gend als aanvallend veel goede din gen gedaan en menig open- doekje van -het sterk meelevende publiek was voor onze spelers bestemd. Jammer was het, dat dit applaus steeds min der vaak voorkwam, zelfs aan het einde af en toe plaats maakte voor geloei wanneer één van de Neder landse spelers wat al te hardhandig was in zijn pogingen de Deense vloed golf van aanvallen te stuiten of wan neer een Oranje-hemd zich op hin derlijke wijze met de leiding ging be moeien. VOORHOEDE STARTTE GOED Met fris open aanvalsspel en goed gesteund door de kanthalfs Wiertz en Biesbrouck' 'heeft de Nederlandse voorhoede de Deense verdediging voor rust handen vol werk gegeven. Vlotte, verantwoorde switches van het bihnentrio LenstraVan Roessel Bennaars en goede dribbels en voor zetten van de vleugels, waarbij voor al Clavan zich onderscheidde, gaven het spel een elan en een stootkracht, waaraan vriend en vijand bepaald moesten wennen. De verdediging startte evenmin onverdienstelijk met een Boskamp, die vaak rustig weg werkte en niet in het minst blijk gaf last van plankenkoorts te hebben, en een Hendriks, die op de spilplaats zichtbaar in zgn element was. Ter louw paste zich eveneens goed aan en zelfs zagen wij hem enkele malen goed opruimen met zijn rechterbeen. Het Nederlands elftal domineerde in het eerste halfuur, een overwicht dat met twee doelpunten tot uitdrukking werd gebracht. Het leek toen of de verdient het Nederlands elftal een Denen een zeer matig elftal in het OM DE P.Z.C.-BEKER. „Thor" uit Roosendaal won in recordtijd Doordat twee ploegen van Marathon uit Vlissingen verstek lieten gaan wegens ziekte en doordat ook de C.O.A.K. uit Middelburg niet deelnam, is de Singeiestafctte te Middelburg dit jaar niet geworden, wat dit door E.M.M. georganiseerde sportevenement had kunnen zijn. Er verschenen nu slechts drie ploegen aan de start, E.M.M., De Zeuuwen en Thor uit Roosen daal, té weinig dus om een spannende strijd te verwachten. De wedstrijd verliep geheel naar verwachting. Thor, de grote favoriet, won onbedreigd de eerste prijs, de P.Z.C.-beker. De Zeeuwen eindigde met grote achterstand op de tweede plaats en E.M.M. werd met een niet zeer sterke ploeg derde met weer een fikse achterstand op De Zeeuwen. dat Thor, dat het vorige jaar defini tief beslag legde op de wisselbeker, ook dit jaar een serieuze gooi naar de P.Z.C.-beker zou doen. In de eerste 400 meter liepen de beide Zeeuwse clubs al een beduidende achterstand op, die later funest bleek. E.M.M. smaakte nog heel even het genoegen de tweede plaats te bezetten. Toen voltrok zich voor deze club het nood lot; men werd door De Zeeuwen naar de derde plaats verwezen om daar niet meer vanndaan te komen. Inte gendeel, de achterstand nam ziender ogen toe! MISLUKTE AANVAL Met Thor circa 80 meter vooruit, De Zeeuwen op de tweede plaats, met ruime voorsprong op de zwoegende E.M.M.-mensen, naderde men de wis sel voor de le 1500 meter. Hier stond Bilius van De Zeeuwen geladen te wachten! Toen hij dan ook was aange tikt, begon hij in een formidabel tem po aan de achtervolging en het geluk te hem zowaar een stuk van de ach terstand in te lopen. Het vuur was echter spoedig ge doofd, Bilius tempo zakte en van dat moment spurtte Thor naar de over winning. Ook een aanval van Bertus Walker, die de 2e 1500 meter liep, kon geen bedreiging meer vormen. Bovendien kwam Walker uit tegen de Witte, een 19-jarige athleet, die in een opvallend soepele stijl en razend hard liep! Thor finishte in de beste tijd, die sinds 1927 in deze wedstrijd werd gemaakt, n.l. 14.3,8. De Zeeuwen volgde met circa 300 meter achter stand en op bijna 200 meter déérach- ter kwam de laatste E.M.M.-loper binnen. Het was een klinkende zege voor de Roosendalers geworden! De uitslag luidt: 1. Thor, Roosen daal. 5400 meter in 14.3,8: 2. De Zeeuwen, Vlissingen, 14.42,2; 3. E.M.M., Middelburg, 15.7,5. GROTE PLANNEN In de Schouwburg reikte burge meester Bolkestein met een toepasse lijk woord de P.Z.C.-beker aan de aanvoerder van Thor uit. De Zeeuwen kreeg een medaille en de zes lopers van Thor ontvingen allen eveneens een kleine medaille. In zijn toespraak wees de burgemeester op de plannen, die in Middelburg thans worden uit gewerkt voor een groot sportvelden complex met sintelbaan en een zwem bad. Hij dankte de organisatoren en de athleten voor deze wedstrijd en de P.Z.C. voor het beschikbaar stellen van de beker, en zei, dat de sport in Middelburg meer en meer de belang stelling van het gemeentebestuur krijgt. Namens E.M.M. dankte de wedstrijdleider, de heer J. Parent, de burgemeester en de athleten voor hun medewerking. lege accu aan de top van een steile helling kwam, zag hij zich genood zaakt om met een geleende accu vóór zich op de benzinetank de tocht naar beneden aan te vangen, sturende met één hand, daarbij een snelheid draai ende van een dikke 100 km! Zijn op onthoud kostte hem 44 strafpunten. 'sZaterdags had men van de regen, die de gehele Vrijdag overvloedig was gevallen, geen last meer, maar het af te leggen traject van 424 km. was nog moeilijker. Het regende dan ook strafpunten en valpartijen kwa men aan de lopende band voor- Dri- kus Veer. Piet Knijnenburg, Flip Haa- ker en nog enige andere Nederlanders werden er het slachtoffer van. Het traject van de Zondag was even min gemakkelijk en voerde gedeelte lijk langs smalle bergpaadjes met hel lingen van 32 procent die het uiterste van de rijders vergden. Na de vierde dag bezette Neder- Iand-B bij de „Vaas"-teams de 2e plaats, met 8 strafpunten achter Duits land, dat met 0 strafpunten de leiding had. Het Nederlandse A-team stond als 5e geklasseerd met 101 strafpun ten. Vier Nederlanders hadden Zon dag de strijd gestaakt, n.l. Evert Bos, Van Dolder, Cees van Rijssel en Tim- mers. Het Nederlandse B-team maakt tot nu toe een kleine kans om de Zilve ren Vaas in de wacht te slepen, als tenminste Duitsland zijn blanco straf lijst niet weet te handhaven. De kans hierop is echter gering. HANDBAL Eerste competitiedag viel in het water. De vele regenbuien, die zich Zon dagmorgen boven Zeeland ontlastten, waren er oorzaak van, dat van de eerste handbalcompetitiedae- niet veel terechtkwam. In Goes en Middelburg werd in het geheel niet gehandbald zodat ook het door E.M.M. georgani seerde tournooi niet doorging In Vlissingen werd voor district Zuid 2e klasse-dames gespeeld de wed- strgd ZeeuwenHellas II. De uitslag was 11. De wedstrijd Marathon-he renHellas n moest bij de stand 2 4 gestaakt worden. veld hadden gebracht, dat geen ant woord zou weten op de doortastende actie van de Nederlandse stormlinie. Dit kwam echter anders uit. De Denen hadden wel degelijk een groot incasseringsvermogen en allengs werd de druk op het doel van Johansen kleiner, naarmate het gevaarlijke bin- nentrio in samenwerking met de snel le vleugeladjudanten de zwakke plek ken en feilen van de Oranje-achter hoede hadden afgetast. Het tempo werd toen verhoogd, zo dat Boskamp geen tijd meer kreeg tot het met driehoekspel vrijmaken van een 'bal, Terlouw steeds op het ver keerde been kwam te staan en Hen driks in al zijn ijver te veel wilde gaan doen en Kraak zodoende te wei nig uitzicht gaf. Prachtig maakte de Deense aanval van deze korte paniek periode gebruik en in één minuut was de vreugde van de 20 voorsprong verdrongen door het minder prettige gevoel van; nu kunnen we weer op nieuw beginnen. Het was 22 met de rust en alles was dus nog mogelijk, maar de Ne derlandei's op de tribune voelden het, een nederlaag was nu dichterbij dan een overwinning en hoewel de kansen op een zege zich in de tweede helft nog talrijk voordeden, de nederlaag, kwam en was verdiend. WIELRENNEN Huub Vinken won wedstrijd voor profs te Oostburg. Het derde criterium van Oostburg voor profs leverde een verdiende sprintzege op voor Huub Vinken, die zes ronden voor het einde samen met Cor. Bakker, Piet Verwymeren en Kootje Mangelaars de beslissende fa se had ingeluid. Voor die tijd waren ettelijke ont snappingspogingen van diverse ren ners op niets uitgelopen. Cracks als De Vries, Van Oers, Lakeman en Ger- rit Peters wensten kennelijk de groep zolang mogelijk bij elkaar te houden. De eerste kopgroep werd gevormd door: Peters, die een zeer goede wed strijd reed, Smits, Van Oers. Vinken, Bakker en de Belg Rijckaert. De Vries en Lakeman waren het meest actief wat de poging betrof aanslui ting te krijgen met deze leiders. Sa men met vier anderen slaagden zij er in de fusie tot stand te brengen, zo dat een kopgroep ontstaan was van 12 man. Inmiddels waren uit de grote groep Dielissen, Mangelaars, Verwij- meren en Roks ontsnapt en ook dit kwartet slaagde er na een moedige jacht in om de leiders te bereiken. Bij het ingaan van de 31e ronde lagen dus 16 man op kop. die even later de rest dubbelden behalve Van Sambeek en de Engelsman Rickets. De zeer sterke kopgroep verloor Lakeman door pech en nadat een po ging van Vinken en Van Oers om'los te komen door de snel reagerende Pe ters en De Vries in de kiem was ge smoord, werden beide laatstgenoem den zes ronden voor het einde toch, nog verrast Huub Vinken demar reerde, brutaalweg sprongen Mange laars en Verwijmeren, twee nog niet zo lang gepromoveerde profs, met de Limburger mee, terwijl ook Cor Bak ker juist op tijd aansloot. Dit kwar tet hield stand tegen de samengebun delde krachten van het peloton. Vin ken won de eindsprint met gemak, terwijl Toon van Oers zijn sprintca paciteiten toonde door o.a. Gerrit Pe ters achter zich te houden- De uitslag luidt: 1. H. Vinken, Ge leen, 110 km. in 2 uur 12 minuten 2 seconden; 2. Cor Bakker, Zaandam: 3. J. Mangelaars, Hoogerheide; 4. P. Ver wijmeren, Terheijden; 5. op 10 sec. A van Oers, Langeweg; 6. G. Peters. Haarlem; 7. H. Smits. Antwerpen; 8. P. Evers, Wormerveer; 9. 0p 15 sec. A Steenbakkers, St Michiels-Gestel; 10. A. Rijckaert^ Ertvelde,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5