PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT „Waterleidingsbelangen" bijeen in Zeeuwsch-Vlaanderen Libanon leger onder gezag van het gekomen BILT Kantlijn Vandaag AMERIKAANSE MARINE LAN- CEERDE RAKETTEN OP N.-KOREA r 195e Jaargang-No. 221 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie P. van de Velde en P. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn PI verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. Itw., fr. p p. t 5.70 per lew. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 19 Sept. 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 3.— Ing, mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1-—- Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad'' 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vlissingen Waistx 58—60 telef. 2355 4 lijnen (b.g.g, 2861 of 2160) Middelburg. Markl 51 telef. 3841; Goes. Lange Vorststraat 63 telef. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg Finlandstraat 2 telet. 16; i'e.-"euz*n Brouwerijstr 2 Zierikzee N Bogerdstr io0^teief_26. DERDE ARABISCHE STAAT BINNEN EEN JAAR President gedwongen af te treden Opnieuw heeft in het Midden-Oosten een militair zich van de macht meester gemaakt. Donderdag heeft generaal Foead Sjehab, de chef-staf van het Libanese leger, de functies van president Betsjari el Khoeri van de Libanon overgenomen, nadat deze gedwongen was af te treden. Libanon is thans de derde Arabische staat die binnen een jaar tyds onder het gezag van het leger is gekomen. De andere zijn Egypte en Syrië. Door af te treden gaf de president van de Libanon toe aan de eisen van de socialistische oppositie, die vier dagen geleden een algemene staking proclameerde, teneinde aan haar verlangens kracht by te zetten. Deze sta king vormde het hoogtepunt van een campagne, waarmee werd getracht drastische hervormingen en zuivering van het corrupte bestuursapparaat te bewerkstelligen. De crisis in de Libanon begon een week geleden toen de regering Sami- Solh aftrad, omdat zij geen vertrou wen meer genoot van het parlement. Sindsdien heeft de „tijdelijke premier" Sheb Salam verscheidene vruchte loze pogingen gedaan om een coalitie kabinet samen te stellen. Woensdag avond gaf Sheb Salan zijn opdracht terug. Op het laatste ogenblik deed de president nog een beroep op een tweetal vertrouwelingen, doch toen deze beiden weigerden te trachten een nieuwe regering te vormen, bleef voor Khoeri geen andere keus over dan af te treden. DRIE DECRETEN. Alvorens af te treden heeft Khoeri drie decreten uitgevaardigd, waarin hij het ontslag aanvaardde van de „tijdelijke premier". Sheb Salan, Foe ad Sjehab benoemde tot premier, mi nister van defensie en binnenlandse zaken, en twee van de ministers uit het noodkabinet Salarn benoemde tot ministers in het kabinet Sjehab. IN FEESTSTEMMING. Onmiddellijk na het aftreden van de president heeft de oppositie de staking afgelast. De bevolking van Beiroet, waar alle openbare gebouwen door het leger zijn bezet, verkeert in feeststemming. De afgetreden president van de Li banon heeft het land niet verlaten. Zoveel hoofden zoveel zinnen...... Dat kan men zeggen, als men de commentaren op de Troonrede heeft gelezen. Maar toch valt daarbij een ding' op; Men kan de commenta ren ditmaal op een niet onvermake lijke manier verdelen. Er zijn namelijk juichkreten aan geheven. Er zijn gematigd-waarderen de bespiegelingen. Ën er zijn uitge sproken critische beschouwingen. De juichkreten kwamen uit het so cialistische kamp. De uitgesproken critische uit het liberale, dat nog al tijd in N.R.C. en Alg. Handelsblad machtige spreekbuizen heeft. De gematigd-waarderende komen voor in de onafhankelijke bladen. Er zy'n er, die gul zgn in hun waardering, sober in hun critiek, er zijn er, die critischer zgn en toch hun waardering niet achterwege laten. Men mag daaruit de conclusie trek ken. dat de start van het nieuwe Kabinet nog zo slecht niet is. De Fransen zijn van de West-Euro peanen degenen, die het felst te gen de Amerikanen van leer kun nen trekken. Vorige week plaatste Le Monde een artikeltje, dat als volgt luidde „Hij heeft het frisse uiterlijk, het gladgeschoren gelaat, de heldere ogen en de zelfbewuste gang van een vrij man, die goede valuta in zijn porte feuille heeft. Overtuigd van de supe rioriteit van zijn manier van leven, toont hij een neerbuigende sympa thie voor de inboorlingen. Omdat hij geen aanleg voor talen heeft, is hij gewoonlijk alleen. Hij vindt, dat dit volk geen begrip heeft van comfort en hygiëne, dat het lui is en daarom arm. Omdat hij thuis van een ideale democratie geniet, wil hij steeds an deren daarvan overtuigen. Daarbij keurt hij begriploos goed en af. Om dat niets op thuis lijkt, vindt hij het eten onverteerbaar, de bedden slecht, de treinen niet op tijd, het personeel zorgeloos. De beste wijnen van liet land smaken hem niet. De slechtste cocktail vindt hij heerlijk, omdat zij hem aan thuis herinnert. Aan de an dere kant houdt hg van het land. Hij heeft zo het behaaglijke gevoel, dat als een werkelijk efficiënt en metho disch soort mensenhet zijne de zaken onderhanden nam, het een goed land zou zijn om te leven. Tot zolang moeten de inboorliftgen zich zelf maar zien te redden. De inboorlingen vinden hem irriterend. De meesten verlangen, dat hij naar huis zal gaan. Waar alles zo goed is." Neen, zet de redacteur van Le Monde daaronder, ik denk niet aan de Amerikaanse toerist in Frankrijk, maar aan een Fransman in het bui tenland Toen wij dit lazen, meenden wij zo, dat het even goed zou kunnen slaan op Nedei'landers in het buitenland... En nu wg hierboven toch over bui tenlands commentaar schreven, onze vrees, dat het buitenland zou grinneken over onze twee ministers van buitenlandse zaken, is helaas ge rechtvaardigd. Het Amerikaanse weekblad Time steekt er de draak mee. Aan het slot van een ironisch artikeltje zegt het blad: „Premier Drees hoopte door de ze dubbele benoeming een minister van buitenlandse zaken thuis te heb ben als de ander buitenslands was. Maar nauwelijks waren zij benoemd, of Luns ging naar Amerika en Begen naar Luxemburg En die Amerikanen maar lachen. EERSTE PRESIDENT VAN LIBANON. Betsjari el Khoeri stamt uit een der oudste families van Libanon, waarvan vele leden deel hebben ge nomen aan de verschillende regerin- fen. Hij behoort tot de Maronieten, ie een oude vorm van Arabisch christendom belijden. Nadat hg in Parijs rechten had ge studeerd vestigde hij zich als advo caat in Beiroet. In 1915 week hij uit naar Egypte, tezamen, met vele jonge Libanezen, die niet tegen de geallieerden wilden vechten. Khoeri werd in 1943 de eerste pre sident van de Libanon. Kort na de instelling van het Liba nese parlement in 1943 keurde het een resolutie goed ter verandering van de grondwet. Het parlement wens te Libanon onafhankelijk te zien. De Fransen, die tezamen met de Britten Libanon onafhankelijheid hadden be- Amerika verwerpt Franco's voorwaarden Onderhandelingen over Amerikaanse bases in Spanje Amerikaanse diplomatieke functi onarissen hebben verklaard een rede lijk vertrouwen te hebben, dat „de Verenigde Staten uiteindelijk in Span je vloot- en luchtbases zullen ver- weiven. doch niet op de door gene raal Franco gestelde voorwaarden. Amerika zou Franco's jongste voor waarden hebben verworpen Hg zou meer hulp verlangen bene vens een bondgenootschap tussen Washington en Madrid. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken en defensie be schouwen de verwerping van deze voorwaarden als een phase van de on derhandelingen. is het 50 jaar geleden, dat koningin Maria Hendrika van België, echtgenote van Leopold II, te Spa overleed. loofd, lieten echter de gehele regering tezamen met de president arresteren, hetgeen, aldus Reuter, verontwaardi- g in de Arabische wereld opwekte. Fransen stelden zich namelgk op het standpunt, dat de beoogde veran deringen in Libanon slechts met in stemming van de Volkenbond inge voerd mochten worden. De regering werd weer vrijgelaten en als zodanig weer geïnstalleerd. De ambtstermijn van Khoeri liep in Oc tober 1949 af, doch hij werd voor een nieuwe termijn van zes jaar herkozen „uit erkenning voor de diensten, die hij het land heeft bewezen". Nederlandse straaljager in België neergestort Bestuurder werd gedood Een Gloster Meteor-straaljager van de vliegbasis Soesterberg is Donder dag in de omgeving van Leuven in België verongelukt. De bestuurder, de 33-jarige reserve sergeant-vlieger I. de Kat uit Rotterdam, is daarbij om het leven gekomen. Volgens ooggetuigen zou het toestel in de lucht ontploft zijn en in drie stukken neergekomen. Het maakte deel uit van een formatie van drie toestellen. Sjah van Perzië is bezorgd De Sjah van Perzië heeft zijn be zorgdheid geuit over de tegenvoor stellen, welke door Mossadeq aan En geland zullen worden gedaan inzake het oliegeschil. Hij heeft Mossadeq verzocht het dreigement om de be trekkingen tussen de beide landen te verbreken uit de voorstellen weg te laten. Mossadeq heeft het verzoek van de Sjah in studie genomen. Ver wacht wordt, dat de tegenvoorstellen van Perzië aan het einde van deze week aan Engeland overhandigd zul len worden. Meer dan 50 doden bij scheepsongeval in Perzische Golf Naar eerst Donderdag is bekend geworden, zijn enige dagen geleden na een botsing tussen een motorboot en een zeilschip in de Perzische Golf 51 personen verdronken. De motorboot, die 130 passagiers vervoerde, voer in donker zonder na- vigatielichten en kwam in botsing met een uit Koweit afkomstig klein zeilschip, aldus meldt A.F.P. Nieuwe Westelijke nota aan Moskou De nieuwe Westelijke nota aan Rusland over de eenheid van Duits land zal dezer dagen te Moskou wor den overhandigd. Naar vernomen wordt, zullen de Westelijke mogend heden verklaren, dat liet houden van vrije verkiezingen in geheel Duitsland voorrang moet hebben bo ven alle andere onderwerpen, die op een conferentie van Vier over de vereniging van Duitsland ter sprake zouden kunnen komen. Het bezoek van Eden aan Tito Engeland zal al het mogelijke doen om Joego-Slavië te helpen Maarschalk Tito van Joegoslavië heeft Donderdag aan een lunch ter ere van de Britse minister van bui tenlandse zaken, Eden verklaard, dat de huidige samenwerking tussen Joe go-Slavië en Engeland enerzijds het gevolg is van de gemeenschappelijke strijd en samenwerking in het verle den, anderzijds van het bestaan van gemeenschappelijke belangen ,,brj het behoud van de vrede in de wereld en de gemeenschappelijke verdediging tegen de dreiging van een nieuwe agressie". Het bezoek van Eden noemde Tito een zichtbaar bewijs van de steeds hechter wordende be trekkingen tussen Joego-Slavië en Ëngeland. Eden zeide in zijn antwoordrede, dat hij niet door de Joego-Slavische regering was uitgenodigd om te on derhandelen over verdragen of deze te sluiten. Het doel van zijn bezoek was, een gedachtenwisseling te heb ben met maarschalk Tito en zijn me dewerkers over de belangrijkste vraagstukken van wederzijds belang. Eden legde er de nadruk op, dat het verschil in politieke stelsels geen be letsel moest zijn voor samenwerking tussen Engeland en Joego-Slavië. Engeland, aldus Eden, was bereid, ondanks zijn eigen moeilijkheden, al het mogelijke te doen om Joego-Sla vië te helpen „bij het verzekeren van de vrede en onafhankelijkheid, waar op alle volken recht hebben". Eén dode bij Fakkelrallye De fakkelrallye BayeuxEindhoven heeft een dode geëist. Zoals wij reeds meldden verongelukte de equipe D. v. Overstraeten—-L. Pirlet uit Luik in Vaals, toen mevr. Van Overstraeten in dat plaatsje de macht over het stuur verloor. De heer L. Pirlet is een uur na aankomst in het zieken huis te Kerkrade overleden. Voor zijn teamgenote, die zwaar werd gewond, bestaat geen levensgevaar meer. De Europese luchtoefening op grote schaal, die op het ogenblik wordt ge houden, draagt de naam „Blue Alliance". Meer dan 1300 straaljagers van alle typen nemen er aan deel. Ook de Nederlandse luchtstrijdkrachten zgn ingeschakeld. Op één van de vliegvelden krijgen de bestuurders van de straaljagers het sein: „stand by", het teken van de hoogste paraatheid. Zo snel mogelijk nemen zij hun plaatsen in de vliegtuigen in, om klaar te zijn als zij „de lucht in moeten". Komt er een tweede „Nieuw Amsterdam" Tijdens een rondvaart met gasten van de Rotterdamse Internationale Havendag 1952 heeft de heer W. H. de Monehy, directeur van de Holland- Amerika Lijn verklaard, dat er, naar zijn persoonlijke mening een tweede „Nieuw Amsterdam" komt. De bouw kosten worden geraamd op negentig millioen gulden, de bouwtijd op" twee en een half jaar. De H. A. L. beschikte voor de oor log over een accomodatie van 6700 bedden. Nu zijn er slechts 4000, zodat een tweede „Nieuw Amsterdam" me de de ontbrekende accomodatie kan aanvullen. De tweede „Nieuw Am sterdam" zou iets sneller zijn dan haar zusterschip. „DRUK-OP-DE-KNOP-OORLOGVOERING" Vliegtuig leidde de projectielen naar de doelen De Amerikaanse marineleiding heeft te Washington meegedeeld dat iu de afgeloperi maand „een aantal raketten met succes van het 27.000 ton me tende Amerikaanse vliegdekschip „Boxer" is afgevuurd op zwaar ver schanste doelen der communisten". Een dezer doelen bevond zich in Noord- Korea op niet minder dan 240 km. afstand. De baan van de raket werd op in strumenten, die nog op de geheime lijst staan, en waarover geen mede delingen werden gedaan, van 't ogen blik van opstijgen af tot het treffen van het doel gevolgd. Bij het lanceren van de raket, zo werd verder meegedeeld, is gebruik gemaakt van een zg. „geleidevlieg tuig" dat zich ook aan boord van het vliegdekschip bevond. Het geleide- vliegtuig veroorzaakt, langs electro- nische weg, het afvuren van de raket. Wanneer ae raket een bepaalde hoog te heeft bereikt, wordt het projectiel HET TOENEMENDE WATERVERBRUIK Ir M. J. Stoel Feuerstein uit Goes tot voorzitter gekozen Op de algemene najaarsvergadering van de Vereniging voor Waterlei dingsbelangen in Nederland, welke Donderdagmorgen te Oostburg gehou den werd, is de heer ir. M. J. Stoel Feuerstein, directeur van de N.V. Water leidingmaatschappij Zuid-Beveiand, bij acclamatie gekozen tot voorzitter van de V.W.N. Ir. Stoel Feuerstein zal per 1 Januari 1953 het voorzitter, schap aanvaarden. In deze vergadering, welke gevolgd werd door een bezoek aan de water toren te Oostburg en door een excursie naar Brugge, gaf de directeur van de N.V. Waterleidingmaatschappij Zeeuwsch-Vlaanderen, ir. G. P, M. Di- kötter, een toelichting op de werkzaamheden van zijn maatschappij. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter van de V.W.N., dr. ir. G. J. de Glee uit Groningen, die in het bijzonder welkom heette de voor zitter van de Raad van Commissaris sen der waterleiding Mij. Zeeuwsch- Vlaanderen, de heer B. A. Th. M. Truf fino, enkele leden van deze raad t.w. de heren J. A. Eekhout, J. Mijs en A, L. S. Lockefeei', de directeur van de maatsehappg, ir. G. P. M. Dikötter, de burgemeester van Oostburg, mr. K. Hoekzema en de vertegenwoordi ger van de Belgische Vereniging van Waterleidingbedrijven,, ir. G. A. Schroeyers. In zijn toespraak zeide ir. De Glee o.m., dat er in het afgelopen jaar in Nederland vele duizenden aansluitin gen tot stand zijn gekomen, hetgeen voor de vele waterleidingbedrijven evenwel een verlies betekent, vooral tengevolge van de te lage tarieven voor de watervoorziening aan indus- triën. Zowel op huishoudelijk als in dustrieel terrein is er een tendenz van toenemend waterverbruik en de sociale taak van de waterleidingbe drijven dreigt in gedrang te komen, aldus spr. Van overheidswege bestaan er evenwel plannen om aan de moei lijkheden tegemoet te komen, zo deel de ir. De Glee mede. De industriële watervoorziening, zo vervolgde spr., bedraagt 25 van het geheel. Er is een periode van be langrijke investeringen in zicht, mede in verband met de voorgenomen bouw van 55.000 woningen per jaar en met de uitbreiding van de watervoorzie ning ten plattelande. Ir. De Glee besloot zijn toespraak met een overzicht van de werkzaam heden in de provincies, waarbij liy ten aanzien van Zeeland opmerkte, dat op Schouwen-Duiveland goede vorderingen gemaakt worden met de vernieuwing' van het verwoeste giet ijzeren buizennet ter lengte van 100 object bedra- km. De kosten voor dit gen ongeveer twee millioen aldus spr. gulden, In het huishoudelijk gedeelte van deze vergadering werd ir. Stoel Feu erstein tot voorzitter gekozen, ter vervulling van de vacature, ontstaan door het periodiek aftreden van ir. De Glee. In de vacature van ir, H. Hol laar werd voorzien door de verkiezing van ir. J. Jager uit Tilburg. Lof voor Oostburg Tijdens de vergadering van de Vereniging voor Waterleiding- belangen in Nederland, welke Donderdag in 't Ledeltheater te Oostburg werd gehouden richt te een der leden van de V.W. N. zich tot de burgemeester van Oostburg. Hij zeide 38 jaar ge leden een drietal jaren'in Oost burg' te hebben gewoond en be tuigde zijn oprechte, bewonde ring' voor de enorme vooruit gang van deze plaats. Burge meester Hoekzema dankte de spreker voor het compliment en wees er op, dat de uitbreiding helaas het gevolg had moeten zijn van de oorlogsverwoestin gen, maar dat men niettemin trots was op hetgeen tot stand was gekomen. ZEEUWSCH-VLAANDEREN De directeur van de waterleiding mij. Zeeuwsch-Vlaanderen, ir. Diköt ter, sprak vervolgens over de water voorziening in zijn gebied. Na gewe zen te hebben op de bijzondere lig ging van Zeeuwsch-Vlaanderen, her innerde spr. aan de oprichting van de waterleidingmij. in 1933. In 1937 wa ren vijf gemeenten aangesloten. Thans zijn 29 van de 30 Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten aangesloten en het buizen net heeft een lengte van 470 km. Br zijn 21.000 „aansluitbare" woningen, waarvan er nu 20.000 zijn aangeslo ten. In de toekomst zal dit aantal op lopen tot circa 25.000 woningen. In het eerste jaar van het bestaan der maatsehappg, aldus spr., bedroeg de „omzet" 750,000 m3 water; in 1951 twee millioen! (Vervolg op pag. 2.) verder naar zijn doel „geleid" door 't geleidevliegtuig. Op het ogenblik, dat de raket op het punt staat naar be neden, op het doel, te duiken, bevindt het geleidevliegtuig zich op kilome ters afstand, zodat het niet door de luchtdoelartillerie van de tegenstan der kan worden getroffen. In Washington noemde men dit nieuwe wapen het begin van de „druk op de knop-oorlogvoering". Twee Rotterdamse meisjes maakten dodelijke val in Rotterdam zijn twee meisjes door een val overleden. De 2-jarige Maria Schouten viel uit een raam van de derde etage. Het kind, dat in het kozijn speelde, kwam, toen het naar buiten leunde, op een 12 meter lager liggende krat met flessen te recht en vervolgens op de straat. Het kind is in het Zuiderziekenhuis overleden. In hetzelfde ziekenhuis overleed de 13-jarige Maria Vermeeren. Zij was met haar ouders op bezoek aan boord van een motorschip. Toen zij op een naast het motorschip liggend sleep- schip wilde overstappen, stapte zij mis en viel in het vier meter diepe ruim van het sleepschip. Oproer in gevangenis van Helsinki. Donderdag is in de centrale gevan genis van Helsinki een oproer onder de gevangenen uitgebroken, die in de werkplaats van de gevangenis bezig waren. Zij stormden op de bewakers af en vielen hen aan met verschillen de soorten wapens. Onbevestigde be richten melden, dat een bewaker werd gedood en verscheidene ande ren verwondingen opliepen. Twee van hen werden door bijlslagen aan het hoofd verwond. Sterke politie-afdelingen spoedden zich naar de gevangenis om de bewa kers in hun strijd bij te staan. Twee gevangenen slaagden er in uit de ge vangenis te ontkomen maar zij wer den door de achtervolgende politie aangeschoten en gegrepen. Bezoek van Koningin Juliana aan Limburg Koningin Juliana heeft Donderdag een bezoek gebracht aan Limburg Des morgens arriveerde H. M. met een Dakota, bestuurd door majoor Sonderman, op het Limburgse vlieg veld Beek. In Posterholt bracht de koningin een werkbezoek aan de landbouwschool. Eurgemeester Prick bood haar een jurkje aan voor prin ses Marijke. De stof daarvoor is ge maakt in de plaatselijke textielfa briek, Te Roermond werd de konin gin begroet door dichte hagen jui chende mensen. Ook werden bezoe ken gebracht aan Venray en Gennep. In laatstgenoemde gemeente bracht de koningin een bezoek aan het sa natorium „Zon, licht, heide". Fotograaf door twee mannen overvallen Rechercheurs hoorden hulpgeroep Twee bankwerkers uit Schiedam, de 25-jarige IJ. van A, en de 28-jan- ge W. K„ hebben Donderdag om streeks drie uur in een foto-atelier aan de Dordtselaan te Rotterdam ge tracht een overval te plegen. De Schiedammers kwamen de win kel van de fotograaf A. B. binnen en vroegen hem een foto van hen te ne men. De fotograaf nam de mannen mee naar zijn atelier, dook achter zijn toestel en deed de bekende zwarte doek over zijn hoofd. Nauwelijks was dit geschiedt of de mannen, die alle bei een gumistok bij zich hadden, be gonnen hem hiermee te bewerken. De fotograaf riep luidkeels om hulp, waarop de aanvallers ijlings verdwenen. Maar zg kwamen niet ver. Twee rechercheurs, die toevallig voorbijkwamen en hulpgeroep hoor den, grepen de Schiedammers in de kraag. De fotograaf heeft weinig let sel opgelopen. Mussen waren de schuldigen. Op Prinsjesdag hebben eni ge personen bg de Haagse po litie aangifte gedaan, dat hun jassen met inkt besmeurd wa ren. Aanvankelijk meende men, dat er weer een inkt- spuiter aan het werk was ge weest. Een nader onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat hiervan geen sprake is. Het is namelijk gebleken, dat mussen zich in deze tijd van het jaar o.a. voeden met een bepaald soort bessen. Hun uitwerpselen geven, op textiel terecht gekomen, hetzelfde resultaat als inkt zou doen. Op het laboratorium van de gemeentelijke plantsoenen dienst heeft men dit vastge steld. Kisten met goud en juwelen m Comomeer Duitser op zoek naar de schat van Mussolini De 34-jarige Duitser Gustav Nagel is van plan te trachten de schat van Mussolini te bergen, die Duitse sol daten volgens hem in het Comomeer in Noord-Italië hebben laten zinken. Nagel, een voormalig onderofficier bij de Duitse luchtmacht, verklaarde aanwezig te zijn geweest, toen solda ten op bevel van Mussolini lusten met goud en juwelen van de wal in het water wierpen. Manus Oly weer eens voor de rechters Vooor het Arnhemse gerechshof stond Donderdag voor de tweede maal terecht de 40-jarige monteur Manus Oly, de bekende in- en uitbreker, die door de Zutfense rechtbank in Octo ber 1951 werd veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf en -ter beschik kingstelling van de regering. De president deelde een en ander mee uit het rapport van prof. Baan, die van mening was, dat verdachte leugenachtig en onbetrouwbaar is, doch verminderd toerekeningsvat baar. Dr Hartsuyker, de derde psy chiater, concludeerde in zijn rapport tot gevangenisstraf en onvoorwaar delijke ter besehikkinsstelling. De procureur-generaal, mr Hoekstra, zei de in zijn requisitoir, dat de schuld van verdachte vaststaat. Ondanks de conclusies van prof. Baan blijft hij bij zijn mening dat verdachte als een doodgewone misdadiger kan worden beschouwd. Mr Hoekstra zag geen aanleiding tot vermindering van de straf en gezien de conclusies van de drie psychiaters, eiste hij bovendien ter beschikkingstelling van de re gering. DE VERWACHT: Wisselend BUIEN bewolkt met enkele buien. Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen. Wéinig veran dering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1