KAPPIE en de Luijewierder bankrovers OM HET GELUK VAN PETER JIMMY BROWN als diepzeeduiker DE VROUW IN DE POLITIEK MATROZElfSHAG 1.1D. KLANKEN UIT DE AETHER 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG IS gTWPEMBER 1952 EEN INTERESSANT RAPPORT Wel een factor maar geen macht (Van onze Haagse redacteur). Den Haag, September Ongeveer twee honderd geleerden uit verschil lende delen van de wereld zyn een week lang in het voormalige paleis van H.M. de Koningin aan het Noordeinde in Den Haag bijeen geweest ter bij woning van het congres der internationale organisatie voor politieke we tenschappen. Een van de belangrijkste onderwerpen, die daar behandeld zijn, betreft de rol van de vrouw in de politiek. Ter ondersteuning van de discussies had ook de parlementaire redacteur van ons blad, dr. J. J. de Jong een rapport uitgebracht, getiteld „de rol van de vrouw in de Nederlandse politiek". In dit rapport, dat op zeer over zichtelijke wijze de verschillende as pecten van de werkzaamheid van de vrouw in het Nederlandse openbare leven behandelt, geeft dr. De Jong ter oriëntatie van de buitenlandse deelnemers aan het congres eerst een korte beschrijving van onze staats inrichting. Daarin vestigt hij er de aandacht op, dat pas bij de Grond wetsherziening van 1917 het vrou wenkiesrecht in Nederland werd mo gelijk gemaakt. De wet van 9 Au gustus 1919 regelde deze materie en in 1920 trokken de Nederlandse vrou wen voor het eerst ter stembus voor het kiezen van een Tweede Kamer. BELETSEL. In de grondwet staat, dat iedere Nederlander tot elke landsbediening benoembaar is. maar dat neemt niet weg, dat het huwelijk van een vrouw in een aantal gevallen een beletsel kan zijn voor de benoeming in een overheidsbetrekking. Sinds 1890 aldus het rapport van dx\ De Jong. dat tal van interes sante gegevens èn statistieken bevat wordt Nederland door vrouwen ge regeerd Koningin-regentes Emma, Koningin Wilhelmina en Koningin Ju liana. Er is echter nog nooit een vrouw tot minister of Staatssecreta ris benoemd. Tussen 1918 en 1940 deden acht vrouwen haar intrede in de Tweede Kamer, met een gemiddelde leeftijd van 48,5 jaar. Vier van haar waren getrouwd; één van de overige vier trouwde na meer dan vijftien jaar zit ting te hebben gehad. Drie van deze dames had een universitaire opleiding genoten. Twee van de acht vrouwe lijke leden waren onderwijzeres, twee advocaat, één dokter en drie leden bekleedden functies in sociale- en vrouwenverenigingen De zes vrouwen, die tussen 1946 en 1951 tot lid van de Tweede Kamer gekozen werden, waren gemiddeld 45 Jaar. Twee van haar waren gehuwd. )rie hadden een universitaire oplei ding genoten. Allen bekleedden func ties in vrouwen organisaties; boven dien waren twee lerares; twee onder wijzeres en één advocaat. Van de Eerste Kamér waren tussen 1919 en 1951 drie vrouwen lid. Bij de aanvaarding van haar lidmaat schap was de gemiddelde leeftijd 45 jaar. Het eerste vrouwelijke lid van de Eerste Kamer was getrouwd. Zij had zeventien jaar zitting. Twee van de drie hadden een universitaire loop baan achter de rug. Ook deze vrou wen hebben zich in sociale- en vrou wenorganisaties verdienstelijk ge maakt; een van haar was onderwij zeres en een ander advocaat. Het rapport besteedt aandacht aan de werkzaamheden van deze vrou wen in het parlement en somt ver volgens op, hoeveel vrouwen in an dere staatscolleges, in officiële be roepen en openbare diensten, zoals o.a. politie en onderwijs politiek is in het rapport op ruime, weten schappelijke wijze opgevat werk zaam zijn. Ook de gemeenten en de provincies betrekt hij uiteraard in zijn beschouwingen. Na de bevrijding in 1945 werd voor het eerst een vrouw tot burgemeester benoemd. Zij is tot dusver de enige gebleven. Advertentie. ENAVO AUTO-VEILING R Iedere VRIJDAG VEEMARKTHALLEN ROTTERDAM mm1» Ruimer bouw van kerken, scholen en boerderijen. Bouwprogramma 1953 is royaler. Zoals bekend wordt in het Bouw programma 1953 uitgegaan van de verwachting, dat 55.000 woningen kunnen worden gebouwd, hetgeen 5000 woningen meer zou zyn, dan waarmee in 1952 kon worden begon- n6Het Bouwprogramma geeft voorts aan, dat voor kerken 22 millioen gul den is uitgetrokken, waarmee naar aangenomen wordt in de behoeften kan worden voorzien. Voor het kleu teronderwijs, het l-o., u.l.o v.h.m.o. en n o is voor 1953 57 millioen gul den uitgetrokken. Dit volumen is op grond van de rijksgoedkeuringen verleend in het verleden voor b.l.o. en diverse lagere en middelbare vakscholen, verhoogd met 6 millioen gulden. Het programma gaat voor wat be treft weg- en waterbouwkundige werken uit van een volumen van 255 millioen gulden, d.i. 57 millioen gulden meer dan het officiële pro gramma 1952. In de sector van de nijverheid zal de realisatie in 1953 nog onder in vloed staan van de grote omvang van de werken, waarmee in vorige iaren werd aangevangen. Het totaal is bepaald op 220 millioen gulden. Het totaal voor handel en verkeer op 125 millioen gulden. Voor gezondheidszoi'g en hygiëne was het gewenst meer uit te trek ken dan vorige jaren. Het volumen is bepaald op 28 millioen. d.i. 8 mil lioen gulden meer dan de in 1952 te verwachten realisatie. De boerderijbouw staat nog sterk onder invloed van de behoeften ter zake van de herbouw van in de oor log verwoeste boerderijen en van de nieuwe IJsselmeerpoMers. Met het oog op de verruiming van de goedkeu- ringspolitiek is een bedrag van 80 millioen gulden gesteld, Het aantal vrouwelijke gemeente raadsleden bedroeg na de verkiezing in 1949: 232, het aantal vrouwelijke wethouders 7. Het aantal vrouwelij ke leden van de Provinciale Staten bedroeg na de verkiezing van 1950: 28 en het aantal vrouwelijke gede puteerden 2. KIEZERS. Dr. De Jong geeft voorts een over zicht van de verhouding tussen man nelijke en vrouwelijke kiezers en van het aantal vrouwelijke leden der po litieke party, alsmede van de eigen rol, die de vrouwen in de verschil lende politieke partijen spelen en van de propaganda, die door deze partij en onder de vrouwen gemaakt wordt. Ook het vrouwelijk element in de vakbeweging heeft zijn aandacht. Hij komt tot de conclusie, dat kwantitatief bezien, de positie van de vrouw in de Nederlandse politiek nog zwak is. Het ideaal van elk Ne derlands meisje en elke vrouw is nog altijd eens te trouwen, een gezin te stichten en zich daaraan te wijden. De behartiging van de externe be langen van het gezin laat zij aan de man over. Deze karaktertrek weerspiegelt zich in het voortgezet te onderwijs, dat door aanmerkelijk meer jongens dan meises gevolgd wordt. Als men weet, dat ongeveer drie kwart van cle Nederlandse vrou wen tussen 26 en 65 jaar getrouwd is, dan is het duidelijk, dat hier een belemmering ligt voor haar actieve deelneming aan het politieke leven. Wel ontwikkelen de vrouwen en haar organisaties sinds 1945 een toe nemende activiteit om tot meer in vloed te komen, doch de situatie is het best gekenschetst met deze uit- "n-aak: de vrouwen vormen een fac tor maar geen macht in de Neder- lundse politiek. (Nadruk verboden). 21. Kappie had geen zin om zich nog langer met de jammerende maat te bemoeien. „Ga met me mee naar de brug!" zei Kappie. „We varen maai' stuurloos rond en dat kan ook niet langer. Ik ben bly, dat je hier bent, Jelle. We moeten samen zorgen dat die schurken in Rio de Piteira aan de politie worden uitgele verd!" „Maar als ze in de gaten krijgen, dat ik ontsnapt ben, dan zui len zij ook wel maatrege len gaan nemen!" zei Jel le. „Ze zijn lisig genoeg. Toevallig waren ze nu in een poos niet bij me ge weest om te kijken, of ik er nog wasnee, het zal wel niet gemakkelijk zijn kapitein!" Juist toen Jelle deze opmerking tegen Kappie maakte, ontdekten de schurken Handjeplak en Plakjehand, dat de veldwachter, die ze zo zorgvuldig hadden opgesloten verdwenen was. „Hij is weg!" riep Handjeplak verschrikt. „Dat heb jij op je geweten sufferd! Jij hebt hier het laatst naar hem gekeken!" „En dacht je soms, dat ik zo stom zou zijn ge weest om de deur niet achter me te sluiten!" schreeuwde Plakjehand verontwaardigd. „Jij bent 'n sufferd! Jij had hem nooit in dit snert- hok moeten opsluiten, wanneer dat zo gemak kelijk is open te maken. Intussen is die vent verdwenen en natuurlijk zit hij nu op die sleepboot en heeft hij ons verraden!" „Daar kun je van op aan!" zei Handjeplak somber. „We moeten van die sleepboot af zien te ko men!" Opzienbarende uitvinding van Haarlemse tandarts. Einde van oude theorieën over vioolbouw. De tandarts J. D. Steffens te Haarlem heeft een kam voor strijk instrumenten uitgevonden, waarvan deskundige violisten grote verwach tingen koesteren. Musici van de Haarlemse Orkestvereniging hebben een zwaar beschadigde viool van slechte makely tér waarde van 25 gulden, met de Steffens-kam be speeld en kwamen tot de conclusie, dat het goedkope instrument een verrassend goed geluid gaf, dat kon worden gelijkgesteld aan dat van sommige violen van violisten van de orkestvereniging. Dezelfde viool pro ducer- ..e een geluid beneden iedere critiek, toen zy was-voorzien van de gebruikelijke kam zoals die op vrij wel alle violen sedert de tijd van Stradivarius wordt gebouwd. De eerste concertmeester, de vio list J. Hesmerg, de dirigent van de Haarlemse muzyekkamer, A. Kaart, en de Italiaanse violist Lorenzo Pap- polo /aren van mening, dat het een uitvi. ng van uitzonderlijke beteke nis k -vaarvan in de toekomst dui- zende. Nederlandse muziekliefheb bers zullen kunnen genieten. Volgens de verwachtingen van ter zake kundigen maakt de kam van de heer Steffens een einde aan en kele eeuwenoude theorieën over vi oolbouw, die sedei't Stradivarius (ze ventiende eeuw) zijn gehuldigd. Met zijn nieuwe vioolkam, die ook voor celli kan worden gebruikt, meent de uitvinder te hebben bewezen, dat de mening als zou de waarde van de Stradivarius-violen verband houden met geheime lak of vernis géén steek houdt. Evenmin mogen, zoals tot dusver werd gemeend, het boven- of onderblad dan wel de stapel van de viool als de belangrijkste onder delen worden bestempeld. De voordelen van de nieuwe kam zijn verdubbeling van het geluidsvo lume van' de viool of cello, opheffing van de gevreesde fadings of wolven in het geluid, alle snaren zijn in alle posities strakzuiver en quint-zui- ver te bespelen. De bij Leeuwarden verongelukte piloten. De luchtmachtvoorlichtingsdienst heeft Woensdag de namen van de by Leeuwarden omgekomen vliegers voor publicatie vrijgegeven. De slachtoffers zijn de 31-jarige res. eerste luitenant vlieger J. F. Stubbe en de 26-jarige res. tweede luitenant vlieger R. H, Mulder, bei den uit Amsterdam. Het lot wilde, dat luitenant Mul der Dinsdag zyn eerste operationele vlucht in dit verband maakte. Als reserve vlieger was hij voor korte tijd als zogenaamde maandvlieger weer onder de wapenen gekomen. Vlieger-ervaring had hij zeker als militair en K.L.M.-piloot, maar het vliegen in formatie met straalvlieg tuigen eist nu eenmaal een speciale techniek. Welke vlieger de andere aangevlogen heeft is nog niet vast- Luitenant Stubbe heeft zich als vlieger bij de Marine Luchtvaart dienst in Indonesië en by de Mili taire Luchtvaart van het voormalige K.N.I.L. steeds een zeer waardig piloot getoond. Luitenant Stubbe zou Dinsdag in het huwelijk treden. Luitenant Mulder is getrouwd en laat een vrouw en een baby van 3 maanden achter. Advertentie VAN ROSSEM S %Z>CELES^ K1TTV LESSELS 14 Lynne had 't gevoel, alsof er iets uit 't verleden opdoemde. Haar blik richtte zich onwillekeurig op 't por tret aan de muur, terwijl zij zich aan houdend herinnerde, dat Pepita de kleur van Peter's ogen had afge keurd. Toen, heel duidelijk, wist zij dat er iets geweest was tussen Beatrice Penda en Michael Garron; Michael die schijnbaar geheel aan Lorna had toebehoord. En dat „iets" was een k geweest, die hier in de Casa 0arron, zelfs door de bedienden, met volslagen instemming goedgekeurd was. Haar hart kneep samen, alsof het ineens Lorna's hart was. En nu kon Lynne de oorzaak en de bron van de vijandigheid opsporen, die haar bij haar aankomst waren te gemoetgekomen. De oorzaak was voornamelijk Lorna geweest, maar omdat zij Lynne als Lorna's afgezant gekomen was, werd die te gen haar gericht. En de bron? Intuï tief voelde zy, dat de bron lag in Beatrice's Penda's wezen: daar was de motor waar de geest van verzet door werd gevoed en Beatrice ge bruikte rechtstreeks de stroom van haar lijden om die door 't hele huls der Garron's te verspreiden. Maar zjj kon niet aannemen, dat zulk een vijandigheid alleen voort kwam uit jaloersheid op Lorna: een ziekelijke jaloersheid die zelfs door ging en voortgezet werd na Michael's dood. Ook geloofde zij niet. dat Bea trice's uitingen van gemartelde droef heid alleen maar bestemd waren om zich in de ogen der Garrons mooier te doen schijnen. Dat zou te gek zijn, en 't zou alleen de houding kunnen zijn van een zenuwzieke vrouw, die in een toestand van emotionele dwanggedachten verkeerde. En Bea trice Penda, evenwichtig, bestudeerd en weloverwogen, was niet van dat kaliber. Zonder twyfel stak er wat achter dat knappe uitbuiten van een zoge naamd gebroken hart. Iets, dat haar nu nog verwarde en ontging, terwijl haar wantrouwen ih de engelachtige Beatrice steeds groter werd. Zij hekeek de twee: Patricia Gar- ron en het meisje, dat niet haar schoondochter was. Zij keek toe ter wijl zij Peter knuffelden en bewonder den en zij voelde haar eigen overbo digheid in dit huis; zy was niet meer dan het loopmeisje, dat hem gebracht had. En hoewel hij zichtbaar aange beden werd, voelde zij zich ongerust over Peter, een gevoel dat zij niet onder woorden kon brengen, daar het geheel instinctief was. Maar Peter was zich in het ge heel niet bewust van de zich kruisen de wegen en botsende stromingen. Zijn blik wa^ naar Bryce gedwaald, die op de grond die verbazingwekken de hoeveelheid speelgoed zat uit te stallen. Zyn gezichtje straalde, als dat van de zon uit een kinderhoek. „Poes!" riep hij, terwijl hij naar een bruine wollige aap met een geel flu welen banaantje in zyn poot, wees. Mevrouw Garron zei in verbaasde verrukking: „O, hij kan praten! en zo duidelijk." „Poes! Poes!" hield Peter aan, grijpende naar de aap. „Alles met vier poten is een poes", legde Lynne uit, en zij bemerkte dat zij aller blikken tot zich getrokken had, en dat men haar aanstaarde als of men verwonderd was, haar daar nog te zien. En zy voelde zich geheel als het loopmeisje van een hoeden winkel, dat een nieuwe hoed had af gegeven en meteen gebleven was. Het gaf een beschamend gevoel er aan te denken, dat haar hutkoffer naast die van Peter op het terras was gezet. Bryce gaf Peter de aap en 'n wit wol len hondje met zwart pluchen vlek ken. Peter gooide de hond weg, opdat hij z'n volle aandacht kon schenken aan het wegtrekken van de banaan uit de poot van de aap. Bryce ving het hondje handig op en lachte: „Hij heeft zyn sympha- thieën, dat is zeker!" „Ik hoop dat de kleertjes die ik voor hem gekocht heb, hem zullen passen", merkte mevrouw Garron be zorgd op. Lynne waagde te zeggen; „Be heb §enoeg kleren met hem meege- racht". (Wordt vervolgd). Huid UltSlclQ helder vloeibare poriën d de huid, GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN 68. Jimmy had het goed gezien. Het was een schip en het kón niet anders dan het wrak van de Prinses Allegonda zijn. Zo snel als hij kon, zwom Jimmy er naar toe, maar toen hy er onge veer twintig meter vandaan was en hij de omtrek van het wrak duidelijk kon waarnemen, hield hij éensklaps inHet was net alsof hij aan dek van het schip, dat een beetje scheef op de bodem van de zee rustte, iets had zien bewegenJim my wachtte even en tuurde strak voor zich uit... Daar was het weer! Was het een duiker of gewoon maar een vis, die daar toevallig rondzwom? Het volgende ogenblik kreeg Jimmy zekerheid. Het was een grote haai van zeiter twee meter lengte, die langzaam, alsof hy het wrak bewaakte, voori zwom. Jimmy aarzelde nu toch even. Wat moes' hij doen? Als hy verder ging zou het vermoedelijl- op een gevecht met de haal uitdraaien en dat zou hem zoveel zuurstof kosten dat hij geen lucht meer zou overhouden om in het wrak een onder zoek te kunnen instellen. Om echter onverrichter- zake terug te keren, dóór voelde Jimmy ook wei nig voor. Misschien schrikt de haai wel zó var mij, dat-ic er vandoor gaat, dacht Jimmy en on verschrokken begon hij het wrak te naderen. Amsterdamse Beurs 16 Sept. 17 Sept. Nederland 1951 (3%) 95% Nederland 1948 4314) 89% Nederland 1947 (33 91% 91 Nederland 1937 3 91 91 Dollarlening 1947 3 94% 94% Investeringscertificaten 3 92% 92% Nederland 1962-64 z.b. 3 92 92 Nederland 1962-64 m.b. 3 92 92 Nederland N.W.S. 2% 75% 75% Ned. Indlë 1(137 A 3 91 91% Grootboek 1946 3 91% 91% Nat. Handelsbank 93% 93% Ned, Handelmij. 142'/, 144 A.K.U. 152% 152% Bergh's en Jurgens 240 240 Calvé-Delft 112% 113% Centrale Suiker 152 150% Kon. Ned. Hoogovens 154 TTnilever 173%. 173 Ned. Kabelfabrlek 191 192 Philips 154 153% Wilton-Feijenoord 158 157% Bllliton 181% 182 Kon. Petroleum Mij. 313% 314% Amsterdam Rubber 101 Holland—Amerika Lijn 144% 143 Kon. Paketvaart 101% 101% Rotterdamse Lloyd 117% 118% Ned. Scheepvaart Unie 121% 122% Stv. Mij. Nederland' 132% 133% H.VA. 90 90 Deli-Batavia Mij. 93: 96 Deli Mij. 67% 67% Baltimore-Ohio 20% Missouri K.T. New York Central 18% Pennsylvania 19% 19% Anaconda 41% 41% Bethlehem Steel 48 48 General Motors 58% 58% Intern. Nickel 45 45% Kennecott 74 74% Republic Steel 3.9 39% U.S. Steel 38% 37% North American Cy. 22% 22 Midcontinental 63% 63% Shell Union 71 72% Tide Water 21% 21% De invloed van troonrede en begroting was gisteren ter beurze zeer gering. Naar de mening van de beurs was de troon rede enigszins „vaag" en biedt de begro ting weinig houvast, gezien de ervaring van het vorig jaar, toen de definitieve cijfers aanmerkelijk met de ingediende begroting verschilden. De stemming ter beurze viel gisteren niet tegen. Olies haalden het geleden ver lies gedeeltelijk in, Unilever en A.K.U. hielden zich eveneens goed prijshoudend Philips was echter opnieuw een kleinig heid lager. Het verslag van de Hoogovens maakte een gunstige indruk. De scheep vaartsector zette de gunstige ontwikke ling voort. In „lappen scheepsbouw' mocht geen notering worden gemaakt ZON EN MAAN. 19 September Zon op 6.21 Maan op 6.32 9 millioen voor landbouw en visserij uit dollarhulp. Een bedrag van 9,06 millioen gul den uit de economische- en militaire dollarhulp zal worden besteed voor de uitvoering van een aantal plannen tot verhoging van de productiviteit in landbouw en visserij. Van het totaal bedrag zijn 3,4 millioen bestemd voor de verbetering van de cultuurtoestand van landbouwgronden met naar ver houding lage opbrengsten rondom het IJsselmeer in de Betuwe en in Friesland; 2,4 millioen voor verbete ring van veestallen, koelgelegenhe- den ter opvoering van de melkpro ductie. 1 millioen voor de verbetering van de productie, distributie en ver werking van vis en visproducten; 750.000 gulden voor de verbetering van de waterhuishouding van cul tuurgronden aanvulling van het zoetwatertekort en bestrijding van de verzilting een half millioen voor de verbetering van de verbouw van veevoeder en 4 ton voor het in goede banen leiden van de mechanisatie van kleine boerenbedrijven. VRIJDAG. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. muziek. 8.00 Nieuws- en weerbër. 8.18 Gram. mu ziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.05 Gram. muziek. <9.359.40 Waterstanden). VPRO: 10.00 „Kinderen en mensen", causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram. muziek. 10.30 Schoolradio. 10.50 Orgel en zang. 11.20 Voordracht. 11.40 Nederlandse muziek. AVRO: 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land- en tuinbouwmêd'edelingen. 12.33 Sport en prognose. 12.48 Gram. muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en gr. muziek. 13.30 Metropole orkest. 14.00 Kookpraatje. 14.20 Gram. muziek. (Plm. 14.55 Voordracht). VARA: 16.00 Joods programma. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Kamerkoor. 17.15 Muzikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 „Denk om de bocht". 19.00 Pianospel. 19.10 „Wie van ons heeft de vrijheid in pacht?", klankbeeld. VPRO: 19.30 Bespreking van het Bijbelse toneelspel ,,De droom der gevangenen". 19.50 Berichten. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespreking. 20.15 Tenor en piano. 20.30 „Europa één", causérie. 20.40 .Zwerftocht door Italië", causerie. VARA: 21.00 Cabaret. 21.35 „Het leven betrapt". 21.55 Buitenlands overzicht. 22.10 Lichte muziek. VPRO: „Vandaag", causerie. 22.45 Avondwijö'ing. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15 —24.00 Gram. muziek. HILVERSUM H. 29S m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram. muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws- en weer berichten. 8.18 Gram. muziek. 8.45 Idem. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huis vrouw. 9,35 Gram. muziek. 10.30 Morgen dienst. 11,00 Bariton en piano. 11.35 Gram. muziek. 12.00 Surinaamse volksmuziek. 12,30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Lichte muziek. 12.59 Klokgelui. 13,00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 13.45 Piano- duo. 14.00 „De Clivia en winterbloeiende Begonia's", causerie. 14.15 Gram. muziek. 15.10 Strijkkwartet. 15.40 Voordracht. 16.05 Vocaal ensemble. 16.35 Voordracht. 16.55 Gram, muziek. 17.00 Voor de jeugd'. 17.30 Militaire reportage, 17.40 Gram. muziek. 17.45 Fries programma. 18.00 Gram. mu ziek. 18,15 Lichte muziek, 18.45 „Een goed woord voor een goede zaak". 18.50 Gram, muziek. 19.00 Nieuws- en weerberichten. 19.10 Regeringsuitzending: „Verklaring en toelichting". 19.30 Gram. muziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 „Israël in Egypte", ora torium (gr. pl.). 21.30 ,JIet kistje met de rode Camelia's", hoorspel. 22.10 Gram. muziek. 22.15 Viool, cello en piano. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws- en SOS- berichten. 23.15—24.00 Gram. muziek. TELEVISIE NCRV. 20.15—21.45 I. Journaal, II. Weerbericht. III. „Op Thuys te Muyen1", hoorspel. HOOG WATER 19 September. U.-J-NAP U.+NAP Vlissingen 2.07 1.97 14.12 1.92 Terneuzen 2.33 2.14 14.39 2.09 Hansweert 3.11 2.22 15.14 2.14 Zierikzee 3.38 1.50 15.44 1.33 Wemeldinge 3.48 1.74 16.00 1.58 LAAG WATER u.—KAP u.—NAP 9.24 8.58 9.23 1.78 1.95 2.13 1.34 1.57 20.35 21.10 21.50 21.15 21.38 2.11 2.30 2.48 1.66 1.94

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 6