hemes zwitsal Moordzaak-Keesje Schreurs nam sensationele wending BOTERHANDELAAR ZAG MIDDEL OM VEEL GELD TE VERDIENEN OP DE HAJUTO GAAT HET NAAR DE 20.000 ste 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1952 VOORLOPIG GESCHORST Getuige verklaart: niet één moord, maar drie In de moordzaak-Keesje Schreurs, die Woensdag in beroep door het Ge rechtshof te 's Hertogenbosch werd behandeld, is een sensationele wending gekomen, toen de procureur-generaal by het getuigenverhoor een brief voorlas van een vrouw uit Echt, die samen met de verdachte, de wed. J. G.- H. enige tyd in één cel had gezeten. In deze brief verklaarde de vrouw, dat de wed. G.-H. haar in een vertrouwelijk gesprek in de cel, had verteld, dat z\j behalve Keesje Schreurs, ook haar man, de wachtmeester Goense van de Rijkspolitie en haar dochtertje Joke, een meisje van zes jaar, had ver moord. Zoals men zich zal herinneren kwamen tijdens de behandeling van deze zaak voor de Rechtbank Breda het plotseling overlijden van haar man en ook van haar dochtertje steeds weer tor sprake. Bewijzen van geweld pleging waren echter niet aanwezig. De celgenote van verdachte ver klaarde in de brief, dat de weduwe G.-H. haar de drie moorden tot in de tails beschreven had, zodat zij van afgrijzen had gerild. „De bliksem moest in je slaan", had ze verdachte toegevoegd. Zij had het niet over haar hart kunnen verkrijgen het ge sprek voor zich te houden, vooral niet omdat de verdachte thans de schuld van de moord op de 80-jarige Kees je Schreurs op haar man wilde schui ven. Verdachte was tijdens de zitting even brutaal en arrogant als destijds in Breda en beweerde ook thans Personeel van de.lijn Mechelen-Terneuzen Achtergesteld bij de Ned. Spoorwegen In Utrecht is Woensdag de alge mene vergadering gehouden van de bedrijfsgroep spoorwegen van de Ne derlandse Katholieke Bond van Ver voerpersoneel „St. Raphael". De voorzitter, de heer J. M. Blommers, herinnerde er in zijn openingsrede aan, dat het Nederlandse personeel van de voormalige spoorwegmij. „MechelenTemeuzen" nog altijd min of meer in een tweede-rangsoosi- tie verkeert. Voor een deel dezer i weer, dat zij onschuldig was. Zij had destijds de schuld van Keesjes dood op zich genomen om te camoufleren, dat zij een verhouding met hem had gehad. Haar overleden man, die haar met hem betrapt had, zou in zijn woede Schreurs vermoord hebben. De getuigenverklaringen gaven aanvankelijk de zaak geen nieuwe aspecten, totdat de procureur-gene raal overging tot het voorlezen van de bewuste brief. Dit voorlezen ver wekte op de publieke tribune en in de zaal grote ontsteltenis, waarbij het publiek ondubbelzinnig van zijn af. gryzen blyk gaf. De verdediger van verdachte mr. van Ginneken uit Bergen op Zoom had kennelijk deze wending in de zaak niet verwacht en verzocht on middellijk de behandeling uit te stel len, teneinde de ontwikkeling met ztjn cliënte te kunnen bespreken. De president, mr. J. E. Perink, schorste hierop de zitting voor on bepaalde tijd. Engels jacht gestrand Woensdagavond laat is tussen Oranjezon en Oostkapelle het Engel se jacht „Klaydes" met zeven opva renden aan boord dicht onder de ■ez^r kust gestrand. Het schip maakte vrij >t e; 1s J*- als veel water, zodat drie van de opva- af 1 renden besloten naar de kust te ?e! ScHS kt =Mor &SS5J$5Sl den op te nemen. De gepensionneer- Spoedige bouw van nieuw zwembad te Middelburg? Langs de Poelendaelesingel, naby het begin van het jaagpad naar Vlis- singen, is men begonnen niet het rooien van bomen en struiken. Deze werkzaamheden worden uitgevoerd door een vijf- en twintigtal geniesol daten, die toevallig voor practische oefeningen op Walcheren aanwezig waren. Dit werk kan worden be schouwd als te behoren tot de voorbe reidingen, die getroffen moeten wor den voor de aanleg van het nieuwe zwembad te Middelburg. Daartoe zullen ook de kabels van de diverse instellingen en diensten, die in de dijk van het kanaal door Walcheren liggen, verlegd moeten worden. Alvo rens daarmede begonnen kon worden moesten eerst de Domen en struiken worden verwijderd. Volgende week zal met het verleggen van de kabels begonnen worden. Herziening Loodstarieven Onderhandelingen met Belgische instanties De marinebegroting bevat een aan tal posten, die betrekking hebben op het Loodswezen. In het komende be grotingsjaar komen twee lichtsche pen, twee kleine betonningsvaartui- gen een zeegaand betonningsvaartuig gereed, aldus de memorie van toe lichting. Gebouwd worden de loods- wacht te IJmuiden, het betonnings- magazijn te Vlissingen en de lichtin stallaties van de lichttorens op Ame land en Wester-Schouwen. Met deze heropbouw van lichtinstallaties is de keten van lichttorens langs de ge hele kust wederom in orde en gemo derniseerd. Met Belgische*' instanties wordt oveleg gepleegd, over de herziening der loodstarieveii.' Indien dit overlég tot resultaat voert, zullen voorstel, len tot hst treffen van öe nodige wettelijke voorzieningen worden in gediend. HERBENOEMINGEN. Bij beschikking van de minister van O., K. en W. zijn voor de cursus 1952 - 1953 aan de afdeling R.H.B.S. van het Openbaar Lyceum te Werikzee tot tijdelijke leerkracht herbenoemd: mej. M. M. van den Ouden en dr. J. H. Croon en J, M. Luykenaar. den der voormalige ,,M>chelen-Ter- neuzen" Mij. worden vrij dikwijls on behoorlijk behandeld, aldus spr. MARINEBEVORDERINGEN De luitenant -t:. z. van administra tie 2e klasse E. Vernède te Vlissingen is bevorderd tot luit. t. z. Ie klasse. Tot luit. t. z. 2e klasse is bevorderd de luit. t. z. technische diensten 3e klasse B. Louis te Vlissingen. Advertentie. leend. Per auto werden zij daarna naar Vlissingen vervoerd. De red dingsboot van Veere de „M. C. Blan- kenheym" voer ui^ om de vier over gebleven opvarenden over te nemen Deze waren er inmiddels in geslaagd i eveneens de kust te bereiken 1 ECONOMISCHE POLITIERECHTER Flinke geldboeten tegen smokkelaars van kunstmest geëist De boterhandelaar P. E. B. uit Sas van Gent had een goede klant in België, die wel veel boter van hem wilde kopen, maar die dan niet legaal naar België gebracht mocht worden. B. wist echter wel een middeltje om de zaak clandestien op de plaats van bestemming te krijgen en daarom bracht hy grote hoeveelheden boter naar de boerdery van E. F. P. O. te Sas van Gent. De boter werd 's nachts door smokkelaars per fiets over de grens gebracht. Op 18 Juli 1.1. was er weer een party van 800 kg. naar het hof van O. gebracht, maar deze partij werd door de kommiezen ontdekt, waarna het complot, althans voor wat betreft het Nederlandse gedeelte werd opgerold. Jaarverslag 1951 der Stichting Zeeland (Slot van pag 1) Voor het bouwen van nieuwe kleu terscholen, vestigt het verslag de aan dacht op de mogelijkheid van gecom bineerde bouw ook voor andere ge meenschapsvoorzieningen. Over het buitengewoon lager on derwijs wordt opgemerkt, dat op Schouwen definitieve resultaten wer den bereikt voor het oprichten van een school. In West Zeeuwsch-Vlaan- deren werden geen vorderingen ge maakt. EEN PROVINCIAAL FONDS. Wat betreft de „werkzaamheden van diverse aard", deelt het ver slag mede, dat in 1951 de werkzaam heden van adviserende aard weer om vangrijker waren dan in 1950. De arbeid voor het geven van be stemming aan verschillende fondsen verminderde, omdat de meeste van deze naoorlogse hulpfondsen in liqui datie gingen. Tenslotte wordt het denkbeeld ge opperd de Stichting aan geldmidde len te helpen voor het verlenen van financiële steun op sociaal, sociaal- cultureel en sociaal-hygiënisch ge bied. Dat zou mogelijk zijn door de vor ming van een provinciaal fonds,dat jaarlijks aangevuld zou worden met een collecte-opbrengst. Ter zitting verklaarde B. dat hij gemakkelijk veel boter aan Belgen kon verkopen en dat hij dan ook bij O, een hoeveelheid boter had opgesla gen om deze naar België te laten ver voeren. Hij wist echter niet de naam van de Belgen die de boter kochten, omdat hij aan iedereen ver kocht, die er om vroeg. De eis tegen B. die volgens de Offi cier van Justitie schuldig was aan het hem tenlaste gelegde luidde dan ook: f 250.— of 1 maand en 1 maand gevangenisstraf met 2 jaar proeftijd; O. bekende dat hij zijn schuur, die dicht bij de Nederlands-Belgische grens lag ter beschikking van de smokkelaars had gesteld. Tegen hem werd geëist f 300.of 1 maand en 1 maand gevangenisstraf voorwaarde lijk met 2 jaar proeftijd, met ver beurdverklaring van de op zijn be drijf -inbeslag genomen boter. Als derde verdachte in deze zaak stond terecht de pakhuisknecht van B., P. J. P. te Zaamslag, die verschil lende malen met de auto van zijn baas boter naar het hof van O. had ge bracht. De eis tegen deze knecht luidde f 50.of 20 dagen en 1 week gevan genisstraf voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd. In deze zaak zal op 23 September a.s. door de politierechter schriftelijk vonnis worden gewezen. KUNSTMESTSMOKKEL. Ook kunstmest is tegenwoordig een gewild, zij het dan wat onhan delbaar smokkelartikel en ook in de- ze branche slaan de kommiezen zo nu en dan hun slag. De organisator van deze kunst mestfraude, de Belgische loondorser J. E. uit Stekene het namelijk door twee Nederlandse leveranciers be hoorlijke hoeveelheden kunstmest af leveren op een Nederlandse grens- boerderij te St. Jansteen. Per rijwiel haalde hij dan zak voor zak over de grens, hetgeen wel langzaam ging, maar toch wel winstgevend was, daar hij in de afgelopen winter op die ma nier al verscheidene tonnen kunst mest had overgesmokkeld. In-de middag van 11 Juli 1.1. juist toen hy was begonnen met de eerste baal van een nieuwe partij van 4500 kg., werd hij echter gesnapt. Ver dachte bestelde de kunstmest bij de leveranciers H. J. M. de M. te Sluis kil en A. A. J. R. te St. Jansteen, be taalde in Nederland met Nederlands geld en liet de mest bezorgen op het erf van de weduwe E. P. de G. V. te St. Jansteen. Hij vond het echter veiliger om in België te blijven en was ook niet ter zitting verschenen, hetgeen voor de economische politie rechter geen beletsel was om hem te veroordelen en wel tot f 750.of 2 maanden en 1 maand gevangenisstraf voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd, met verbeurdverklaring van de op hem in beslag genomen zak kunst mest en de fiets waarop hij deze ver voerde. De verdachte R. te St. Jansteen gaf toe, dat hij de kunstmest aan E. nad geleverd, terwijl hij wist dat het voor de smokkel bestemd was. Hij werd veroordeeld tot f 250.of 1 maand. Verdachte de M. die ook kunstmest had geleverd verklaarde, dat hij niet beter wist of de door hem geleverde kunstmest was bestemd voor het be- dryf van de wed. de G. De eis tegen hem luidde f 2000.of 4 maanden, maar de politierechter verwees de zaak naar de rechter-commisaris voor strafzaken voor een nader on derzoek. De wed. de G. V. die haar bedryf had beschikbaar gesteld kreeg hiervoor f 75.of 10 dagen. Advertentie de beste tandpasta die men U raden kan Oefening Bescherming Bevolking Stavenisse Het ligt in de bedoeling in de avond van 26 September a.s. in Stavenisse weer een grote oefening Bescherming Bevolking te houden. Aan deze oefe ning zullen deelnemen een groep Commandotroepen, de brandweer van St. Maartensdijk, de transportcolonne van het Rode Kruis, afd. Tholen, de brandweer, E.H.B.O., sociale dienst, rijkspolitie en reserve-rijkspolitie te Stavenisse. Beter bij Kattenburg Uefc 0% kaitpnkiüug GOES ZIERIK.ZEE Voor slechts f. 193.- (en zelfs reeds voor f. 173.- maken de ervaren cou peurs van Nederland- Kattenburg een costuum voor U, waarin U zich heerlijk vrij beweegt en waarvan het veerkrach tige binnenwerk U een blijvend goede pasvorm garandeert. Zelden hadden wij een zó rijke collectie stoffen en dessins voor U. Dit is een magnifieke gelegenheid om nog voor de winter tegen billijke prys de bezitter te worden van een maat- costuum gesneden uit één van die prachtige stoffen! Orde van „De Grote Knul" voor Middelburger Rotterdammers opgetogen over vangst van zeebaars Het vangen van een enorme zee baars door een bekend ingezetene van Middelburg heeft een storm van ent housiasme en argwaan ontketend bij het Rotterdamse Hengelaarscollege „De Leugenaars". Nadat de Rotter dammers van de schitterende vangst kennis hadden genomen, zonden ze naar de gelukkige yisser een brief met de mededeling, dat hij begiftigd was met de orde van „De Grote Knul" een onderscheiding, die slechts zelden wordt toegekend. Gelijk werd daar bij het verzoek gedaan het gevangen monster geprepareerd op te zenden naar Rotterdam. Hieraan kon helaas niet worden voldaan, maar wel kon een pak worden gezonden, waarin zich de graten van de baars bevon den. Bovendien werd een telegram aan „De Leugenaars" gericht van de volgende inhoud: „Zeemonster heden morgen acht uur per aparte goede renwagon verstuurd stop zorg voor truck met oplegger stop reken op uw medewerking stop vele sportgroeten. Inderdaad hebben „De Leugenaars" daarop uiterst sportief gereageerd. Woensdag ontving de Middelburgse sportvisser inderdaad de ere-keten van „De Grote Knul". Het bleek een mooie halsketting te zijn, waaraan een plaatje bengelde met daarop ge graveerd een baars. De oorkonde bij dit zeldzame erete ken vermeldde dat de drager tot z'n vijf en zestigste jaar recht had op: ,vrij wormen"!! Mr. W. F. E, Baron v d. Feltz opnieuw Tweede-Kamerlid Werd benoemd, maar beraadt zich nog Mr H. Mulderije te Amsterdam, die benoemd was verklaard tot lid van de Tweede Kamer in de vacature ont staan doordat Ir C. Staf, wegens zijn benoeming tot minister van oorlog en marine, ontslag nam. heeft zijn be noeming niet aanvaard'. In verband daar mee heeft de voor zitter van het cen traal stembureau thans benoemd verklaard tot lid der Tweede Kamei mr W. F. E. Baron van der Feltz te Middelburg. De heer Van der Feltz is van 4 Juni 1946 tot het eind van de -'orige Ka merperiode lid van de Tweede Kamer geweest voor de C.H.U. De heer Van der Feltz deelde ons in een kort onderhoud mede, dat hij zich nog moest beraden over het al dan niet aanvaarden van het Kamerlid maatschap. De benoemdverklaring was voor hem vrij onverwacht gekomen. De heer Van der Feltz, die enkele maanden geleden zijn 70ste Verjaar dag vierde, heeft, zoals bekend, een carrière bij de rechterlijke macht doorlopen en daarnaast heeft hij voor de C.H.U. zowel in de Eerste Kamer, als in de Provinciale Staten van Zee land en de gemeenteraad van Middel burg zitting gehad. Hij heeft in het parlement herhaaldelijk op de bres gestaan voor de belangen van de pro vincie Zeeland. Bijeenkomsten Vereniging van Waterleidings- fyelangen Donderdagavond zijn te Vlissingen de eerste deelnemers gearriveerd, die de tweedaagse bijeenkomst van de Vereniging van Waterleidingsbelan- gen in Nederland, welke in Zeeuwsch- Vlaanderen wórdt gehouden, zullen bywonen. Zoals gemeld, houdt deze vereniging dit jaar haar algemene vergadering te Oostburg en zullen tevens de wa terleidingbedrijven in Zeeuwsch- Vlaanderen worden bezocht. De leden van de vereniging uit de Noordelijke plaatsen van ons land namen Donderdagavond him intrek in het Wooldhuis, teneinde de voor hen lange reis enigszins geriefelijker te maken. De overige deelnemers zullen morgen réchtsstreeks vanuit him woonplaatsen naar Oostburg reizen. Schilderij voor Chr. school te Domburg Gisteren overhandigd namens bemanning m.s. „S:bajak" Zoals gemeld heeft de bemanning van het ms. Sibajak van de Kon. Rot terdamse Lloyd geadopteerd door de leerlingen van de Chr. School te Domburg, Woensdagmiddag deze school een schilderij aangeboden. Het is inderdaad, zoals wij voor spelden een vreugdevolle middag ge worden voor de leerlingen van deze school. Toen het gezelschap in een der lo kalen had pfaats genomen, werd hun door de adopterende leerlingen het Sibajaklied toegezongen, gecompo neerd door de kapelmeester. Hierna sprak het hoofd der school, de heer S. Jellema, een welkomstwoord. Hierna vond de aanbieding van het schildery met de Balinese danseres plaats door de heer Genese, voorzit ter van de personeelsvereniging van de Sibajak. vervolgens bood de heer Smith verrassingen aan voor de leer lingen en het personeel der school. De heer C. Knijft voerde het woord namens de directie van de Kon. Rot terdamse Lloyd en vertelde een en ander over de scheepvaart en haar betekenis voor ons volk. De heer Happee, administrateur van de vereniging NEVAS wekte de kin deren op om toch voortdurend door correspondentie het contact met de feadopteerde bemanningen te behou- en. Na een bespreking van de moge lijkheid om de Sibajak eens te be zichtigen, dankte de voorzitter van het schoolbestuur de heer P. van Dul- leman, in hartelijke woorden voor de attenties, aan de school bewezen. De heer Dert, die foto's had geno men, stelde zijn étalage ter beschik king om het schildery te exposeren. HOE DRUK HET WAS EN HOE GEZELLIG Weer trok tentoonstelling bijna 4300 bezoekers De machtige stralenbundels van schijnwerpers, die* de Goesse torens 's avonds tot lichtbakens in het Revelandse land maken, hebben Woens dag weer als magneten gewerkt. Tallozen uit de nabije omgeving en Wal- i cheren waren naar de „bloemen- en lichtstad" getogen, zodat er ondanks het minder gunstige weer opnieuw een gezellige bedrijvigheid in de verlich te wyken heerste. De stadstrein tufte vrolyk rond, op liet podium in de Kade blies de boerenltapel van het muziekgezelschap „Euphonia" er lustig op los, doch de grootste drukte was te vinden in de Hajuto-lial. Na een rustige middag met 850 be oekers maakte tegen zeven uur het jliek reeds queue voor de kassa Op nieuw dromden de duizenden belang stellenden naar binnen om in de ge zellige Hajuto-sfeer kennis te nemen van net vele schoons en aantrekke lijks dat óe Goesse middenstand biedt. Reeds spoedig waren de overigens zo ruime wandelgangen overvol, zo dat bij de vele interessante demon straties opstoppingen niet te vermij den waren. De show, die nog met de dag. aan belangstelling schijnt te winnen, trok des avonds op een gegeven ogenblik zelfs zoveel kijkers, daf men bijna genoodzaakt was deze attractie voor. tijdig te moeten stopzetten oin lie „verkeer" in de hal niet te stagne ren. Natuurlijk hadden de balletten ook weer veler aandacht. Kortom, het was gezellig*. PRIJZENREGEN In het secretariaat was het een druk komen en gaan van gelukkige Advertentie. Ruwe,geschaafde huid... y/A genéést w Voorstel tot oprichting van Ter nagedachtenis yan jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford. Gedeputeerde Staten hebben thans een voorstel gedaan aan de Provin ciale Staten tot oprichting van een nieuwe polder (waterschap) over de bedijkte gronden in het Sloe, bezui den de spoorwegdam, onder de ge meenten 's-Heer-Arendskerke, Arne- muiden en Nieuw- en St. Joosland. Gedeputeerde Staten stellen aan de Staten voor, de nieuwe Polder de naam Quarlespolder te geven, als een erkenning van de grote verdiensten van wijlen jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, jegens de provincie Zeeland, gedurende zijn veeljarige ambtsperi ode als Commissaris der Koningin dier provincie. Het college van Ge deputeerde Staten was nog geduren de het leven van de heer Quarles van Ufford in de gelegenheid hem van dit voornemen mededeling te doen, waar van hij met grote erkentelijkheid ken nis nam. Gevel ia Brouwershaven stortte in Vermoedelijk doordat een zware landbouwtractor door de straat reed, is de toch al in slechte staat verke rende zijgevel van de woning beho rende aan de heer Van W. te Brou wershaven ingestort. Door de instor ting viel een brandend kookstel op de grond en ontstond een begin van brand, dat echter onmiddellijk werd geblust. Persoonlijke ongelukken de den zich gelukkig niet voor. Eerste kraanvogels vliegen over. De heer Enkelaar uit Oostburg zag op 9 Sept. een eerste groep van twintig kraanvogels tussen Middelburg en Kleverskerlte over vliegen Voorts meldt hij het voor komen 'van het wouwaapje in de om geving van Oostburg. We hebben er dus meer in Zeeland, Tenslotte vond ik zelf een kolonie van oeverzwaluwen in de omgeving van Sluiskil. 500e bezoekers (sters), die in de vorm van waardebonnen en andere ge schenken een tien- en meervoudige „rente" van hun entreegeld mochten incasseren. In totaal steeg het aan tal bezoekers tot 19.282, zodat met nog drie dagen voor de boeg het oor spronkelijk geraamd aantal .an 20.000 bezoekers zeker ruimschoots zal worden overschreden. Dit tot gro te voldoening van de organisatoren, die de risico's van een dergelijk groots opgezette expositie hebben durven nemen en tót genoegen van de standhouders, waarvan velen reeds goede zaken hebben gedaan. Als 16.000 bezoeker werd geno. teerd mevrouw D. Sloover uit Mid delburg als 17.000ste de heer J. P. Hardenberg, Wemeldinge, als 18.000- ste mevrouw Goedegebure, 's Heer Arendskerke en als 19.000ste me vrouw Veerhoek-Verheule uit Kapel- Ie. Voor de dames en heren van de enige niet-zakelijke stand, namelijk die van de Nederlands Hervormde Kerk, was het Woensdag ook een bij zondere avond. Het moderamen van de Generale Synode, de praeses, ds. J. R. Wolfensberger, de assessor, ds P. v.' d. Hooft en dr E. Emmen, dat de vorige avond juist voor de slui ting arriveerde bracht nogmaals een bezoek aan de expositie. Na aan de ingang officieel te zijn verwelkomd door de burgemeester, mr. W. C. ten Kate, de voorzitter van „Handelsbe langen", de heer J. Donner en de voorzitter van het Hajuto-comité, de heer H. D. Meulenberg, werd de ten toonstelling bezichtigd.'Evenals alle bezoekers waren deze kerkelijke autoriteiten zeer verrast over de in richting van de Hajuto in haar ge heel, terwijl zij het initiatief van ds. H. M. Strating ten zeerste toejuich ten, om temidden van het zakenleven ook als Kerk op bescheiden plaats de aandacht te vragen. Een inzending op een dergelijke tentoonstelling is uniek in ons land. Zeeland Naar dé Braakman en de Zuid-SIoepoIder Woensdagmorgen arriveerde in Terneuzen een uit ruim dertig perso nen bestaand gezelschap Denen, dat van 14 tot 20 September een, door het Departement van landbouw ge organiseerde. rondreis door Neder land maakt, ter bezichtiging van wa terstaatswerken enz. Tot het gezelschap behoren onder meer de heren I. Stahlschmidt, secre taris-generaal van het Deense mini sterie van landbouw, V. S. Begtorp, secretaris bij dit ministerie en verder vele voorzitters van Deense afwate- rings- en landbouwcommissies en technici. Nadat in Grand Hotel Rot terdam te Terneuzen een lunch was gebruikt, reden de buitenlandse gas ten per autobus naar de Braakman, waar, onder leiding van ir. L. O. Croes, hoofdingenieur van het tech nisch'bureau der Domeinen en ir. E. van Schagen. hoofd-ingenieur by de cultuurtechnische dienst, de Braak man werken werden bezichtigd. Na het bezoek aan de Braakman, ging de reis verder naar BresknT,t' waar werd overgestoken naai' Vlissingen. Bij een rondrit over Walcheren via Mid delburg, werd onder andere een be zoek gebracht aan Veere en West- kapelle, waarna in restaurant „Dol- phijn" te Domburg werd gedineerd. Later op de avond keerde het ge zelschap naar Middelburg terug, waar werd overnacht. Hedenmorgen zal nog een bezoek aan de Sloepolder worden gebracht, waarna het gezel schap zich naar Brabant zal begeven,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2