NIEUWS UIT ZEELAND z KANTONGERECHT TERNEUZEN DRANK EN SCHELDPARTIJTJES LEIDDEN TOT VEROORDELINGEN MEVO-NIEUWDORP. EEN ZEER INTERESSANTE ONTMOETING Wissel Zeeuws-Vlaanderen DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Uit de Rijksbegroting 1953 Hogere opbrengst Visserijen op Zeeuwse stromen Op de begroting 1953 voor het de partement van financiën troffen wij een post van f 1,3 millioen gulden aan voor uitbreiding der grondverbe tering o.m. in de Braakman en de Zuidsloepolder. Voorts een post van f 11.500 voor verzekering gaszinkers in de Westerschelde en een post van f 250.voor toelagen aan Belgische geestelijken, die herderlijke zorg ge ven aan R. K. inwoners van eZeuwsch Vlaanderen. Als ontvangsten van de Visserijen op de Zeeuwse stromen is een bedrag van f 408.500.geraamd (vorig jaar f 255.000.—). De werkelijke ontvang sten van deze Visserijen bedroegen in 1951 f 276.197.—. .Op de begroting voor sociale zaken en volksgezondheid paraisseert een post van f 6325.als exploitatie-bij drage aan de waterleidingmaatschap pij Tholen. Uit de toelichting op een post subsidie voor praenatale zorg, blijkt, dat ook dit werk in Zeeland gesubsidieerd wordt. Het departement van onderwijs bracht een bedrag van f 150.000. op de begroting 1953 voor herstel oorlogsschade R.H.B.S. te Middel burg. Op de begroting van binnenlandse zaken troffen we aan een post van f 3500.als bijdrage in de huisves ting van het provinciaal bestuur van Zeeland. Varkensmarkten geschorst door varkenspest. Zeeuwsch-Vlaanderen valt niet onder het verbod. De ontwikkeling van de varkens pest heeft de minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening ge noopt tot het treffen van maatre gelen, welke een doeltreffende be- Eerking van het besmettingsgevaar eogen. Zo zullen met ingang van 22 Sep tember 1952 de varkensmarkten voor onbepaalde tijd worden geschorst, althans voorzover het de aanvoer van fok- en opfokvarkens betreft. De maatregel heeft derhalve geen betrekking op slachtvarkens. Uitgezonderd van het schorsings verbod zijn voorts de provincies Gro ningen, Friesland, Drenthe en Over. ijssel ten Zuiden begrensd door Zwartewater, Dedemsvaart en Vecht alsmede Zeeuwsch-Vlaanderen en de Waddeneilanden met inbegrip van Texel. Ook het houden van keuringen en tentoonstellingen van varkens is in het gehele land verboden. Gelijktijdig met het schorsen van de varkensmarkten zal een vervoers- verbod van varkens van Kracht wor den, en wel van varkens" uit het ge bied, waarin het houden van markten is geschorst, naar het overige gebied. Ook hier is een uitzondering toege staan voor varkens, die onmiddellijk naar de slachtplaatsen worden ver voerd. Het transport hiervan zal dus zonder enige beperking kunnen geschieden. In het vervolg zwaardere straffen voor verkeers overtredingen ,,In Zeeuwsch Vlaanderen wordt vaa k zeer lomp gereden en dat is de oor. zaak van heel wat ellende", verklaarde de Terneuzense kantonrechter, nir P. W. C. C. M. van Meerwijk, tijdens de zitting van Dinsdag, toen weer ver scheidene verlseerszondaren moesten terechtstaan. En mr Van Meerwijk voegde er nog aan toe, dat in het Zeeuwsch Vlaamse land, waar slechts een derde deel van de Zeeuwse bevolking woonachtig is, meer verkeersongeval len plaats vinden dan in overig Zeeland in zijn geheel. Vooral voor die vervoerders, die hun voertuigen te breed laden toonde de kantonrechter weinig waardering en hy deed niet alleen de toezegging, dat dit euvel in Zeeuwsch Vlaanderen moet en zal verdwijnen, maar ook, dat hij zich met de ambtenaar zal beraden om dit soort overtredingen in liet vervolg aanmerkelijk zwaarder te bestraffen. G. P. W., klompenmaker te Koe wacht, die met een met vlas geladen auto had gereden, waarvan de breed te ver boven de 3 m. bedroeg, werd ditmaal nog volgens het oude tarief gestraft en behalve een ernstige waarschuwing kreeg hij 35 of 10 d. toebedeeld. De vlasser J. A. .uit Koewacht bracht in de Bierkaaistraat te Hulst de veiligheid van het verkeer in ge vaar door daar tussen twee gepar- keerd staande auto's te willen door rijden. Een der auto's ondervond van het ongeduld van A. nadelige gevol gen. 15 of 10 d. kostte dit de vlasser. ,,Of hij de kranige jongen wilde uit hangen" vroeg de kantonrechter aan de IJmuidense chauffeur A. V., die te Axel met zijn vrachtauto, waarvan de cabine geladen was met vrouwelijk schoon, bij het inhalen van een andere auto niet voldoende uitweek, waar door een aanrijding nauwelijks kon worden voorkomen, alhoewel de laad bak van de vrachtauto het andere voertuig toch nog had geraakt. V., die aanvankelijk was doorgereden, voerde aan, dat hij geprikkeld was door het gedrag van de voor hem rij dende chauffeur, maar veel baatte hem dat niet. want hij werd tenslotte veroordeeld tot ƒ30 of 8 d. De zaak tegen P. R., landbouwer te Sas v. Gent, die met zijn auto bij het veranderen van richting geen door gang zou hebben verleend aan een hem tegemoet komende bromfietsrij der, waardoor deze slechts met moei te een botsing kon voorkomen, werd voor het horen van getuigen aange houden tot 7 October a.s. KAF TUSSEN HET KOREN Distels, die 1,20 m lang waren en in volle bloei stonden, werden aange troffen op een perceel gerst van de landbouwer H. E. te Koewacht. E. meende dat het zo erg niet was geweest en noemde zich zelf een klein boertje, waarop de kantonrech ter opmerkte, dat men met deze ..kleine boertjes" vaak de meeste last heeft, omdat zij een gevaar zijn voor hun omgeving. Slechts ter wille van het grote gezin van E. werd het 15 of 8 d. „Zowel in het belang van Nederland als in dat van de export dient de co- Marktberichten VISMIJN BRESKENS 17 Sept.: Export garnalen 3357, kg 6089. Handels garnalen 190 kg 60 S0. Schar 664 kg 22—66. Bot 297 kg 43—63. Schol 572 kg 45—70. Wijting 99 kg 20—26. Middel tong 20 kg 1.41 —25. Rog 8 kg 50, alles per kg. VEILING TERNEUZEN. .17 Sept.: Sla 3—7.30. Bloemkool 8 29. Groene komkommers 12. Witte komkommers 8. Meloenen 38. Peen 9 16. Kroten 6. Andijvie 89. Stok- snijbonen 36. Stamsnijboneh 36—3S. Princessebonen 3246. Kroten 9. Ro de kool 10. Sav. kool 511. Witte kool 3.504. Peen 813. Prei 18—24. Spinazie 1830. Tomaten 1831. Uien 1113. Zilveruien 30. Druiven 6571. Appelen Ellington Pippin A 12. Keukenkwaliteit 10. fabrieks 7. Cox's Orange Pippin dubbel A 31.30 33. A 30, BC 20, huishoud grof 27.20, huishoud le soort 18.1025, keukenkwaliteit 14.20, fabr. 5.107. Glorie van Holland A 18.30, BC 12.40, huishoud grof 15.10, huishoud le srt. 10.90. Jacq. Lebel 45. James Grieve A 30.10, BC 30.20. Laxton Superbe A 1516, huishoud 112, keukenkwal. 11, huishoud II 11.90. Peren Beurré Kardi, huishoud le soort 16.10. Con ference huishoud grof 15, huishoud le soort 10. huishoud 2e soort 5.10, keu- kenkwaliteit 5.10, fabrieks 4.10. Legï- pont huishoud I 10. loradokever doeltreffend bestreden, te worden" zei mr Van Meerwyk te gen de handelaar W. B. uit Zaamslag, op wiens perceel bouwland niet al leen vele kevers doch ook een groot aantal larven daarvan waren aange troffen. B. noemde de zaak wat over dreven, doch de kantonrechter dacht er anders over en zo werd het 60 of 30 d. Ook J. M. de S., fabrieksarbeider te Koewacht, had niet voldoende aan dacht aan de coloradokever besteed 30 of 15 d. kostte hem dit, waarbij de kantonrechter opmerkte, dat de kleine lapjes grond vaalt de kweek plaatsen zijn van de schadelijke in secten, E. J. H., monteur te Graauw, reed met de combine een haas aan en ging vervolgens in gesloten jachttijd het dier met een tweetandige vorlc achterria, waarmede hij de langoor Zeeuwsch-Vlaanderen Breskens GUNNING R.K. LAGERE SCHOOL TE BRESKENS Door de architect J. C. P. Loonen te Breskens is in opdracht gegund het bouwen van een lagere school te Breskens aan de volgende aanne mers: Fa Gebr. Vergouwe, Fa C. Bre vet. Fa Gebr. Rookus, Fa W. v. d. Walle en Fa J. Carels, allen te Bres kens, voor de som van 13.572,50 per lokaal. WEDVLUCHTEN. De vereniging van postduivenhouders „Nog Sneller" te Breskens nam met haar duiven deel aan een wedvlucht op Arras. De hoogste snelheid bedroeg 1029 meter per mm. De navolgende eigenaren be haalden met hun duiven de volgende prij zen: 1 J. Jacobs. 2 5 J. van Gijs. 3 Ver meulenVerduyn. 4 P v. d. Welle, 6 P. Boekhout, 7 G. Pleytc. 8 H. Oosterburg, 9 A. Hoogstad, 10 M. Faas. De eindstand voor het kampioenschap 1952 luidt als volgt: 1 J. Carels 932 p.: 2 P. Buize 842 p.; 3 P. v. d. Walle 839 p.; 4 A. Bond'ewel 613 p.5 VermeulenVer duyn 603 p. 1. J. van Gijs 633 p.; 2 I. Porrey 627 p., A L. v. d. Wege 591 p.: 4 P. v. d. Walle 552 p.; 5a. P Carels 508 p.: 5b. P. Buize 508 p. Jonge duiven: 1 W. Fenijn.304 p.. 2 J. van Gijs 275 p.; 3. A. Versprille 262 p 4 M. Faas 226 p.; 5 J. Faas 224 p.; 6 M. Faas 222 p.; 7 A. v. d. Heuvel 214 p.; 8 M. Quaars 207 p. Groede WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „Strijd in Vrede" te. Groede nam met oude en jonge duiven deel aan een wedvlucht vanuit Arras. De snelheid van de eerste duif bedroeg 999 meier per minuut. On derstaande eigenaren behaalden met him duiven d'e volgende prijzen: I. Vermeu- 1 1. G. Dusarduijn 2, 3 en 6. J. Robijn 4. J. de Roeks 5. A. Faas 7. P de Vis ser 3. J. van Haneghem 9. le overduif I. Vermeulen. 2e overduif G. Dusarduijn. tenslotte het leven wist te ontnemen. Het bontje bleek thans erg duur en kwam hem op f 15 of 10 d. te staan. E. I.. vlasser te Sint Jansteen. had het ophokgebod voor pluimvee, dat in verband met de pseudo-vogelpest door de burgemeester van die ge meente was uitgevaardigd, aan zijn laars gelapt. En zo werden bij hem 100 stuks pluimvee aangetroffen, die in alle vrijheid rondtippelden. OP SLAG GEDOOD I. had het over een aangetrouwd fa milielid, dat „plotseling was veronge lukt en op slag gedood", waardoor hij „in de knoop" was geraakt en zo had hij aan zijn kippetjes en hanen niet voldoende aandacht besteed. Eerst toen „dat mens" begraven was, dacht hij er weer aan. Aanvankelijk scheen het excuus nog al enige indruk te maken, doch het effect ging geheel verloren, toen bleek, dat het familie lid eerst „plotseling was verongelukt en op slag gedood de dag ndaat de vlasser het proces-verbaal had odge lopen! Eis en uitspraak ƒ25 of l'O d. In conflict met de grensbewakings voorschriften kwamen P. A. L., fa brieksarbeider, te Zelzate (B.) en F. D., lasser, te Sluiskil. Uitspraak voor beiden 10 of 6 d. J. O., fabrieksarbeider, te Zaam slag, reed des nachts met een niet verlicht rijwiel. Eis en uitspraak 7 of 5 d. VOOR DE POLITIERECHTER Door raam geklommen om foto te bemachtigen De Middelburgse politierechter veroordeelde verscheidene uit Z,- Vlaanderen afkomstige personen bij verstek. J. de G., zonder beroep te Hoek, bad enige balken en planken wegge nomen. Dit hout lag op de glooiing van de zeedijk en G. meende, dat het aangespoeld was. Het hout was ech ter afkomstig van de werkzaamhe den aan de Braakman, 20 of 10 dagen hechtenis. Verscheidene malen heeft de fa brieksarbeider E. P. G. te Bosch- kapelle een stuk gereedschap mee naar huis genomen. Op de 1' Azote te Sluiskil werkte hij als hulp-mon teur voor een Duitse firma. Er wa ren eveneens Duitse monteurs aan het werk en als die eens een stuk gereedschap lieten vallen, dan raap- ze G. dat op en verborg dit onder zijn jasje, 40 of 20 dagen hechte nis. A. van de W., fabrieksarbeider te Axel, had 8 biertjes gedronken en was wat vrolijk geworden. Samen met een vriend gingen zij de smederij \an E. binnen. Waarom Daar w erd niet over gepraat, maar wel zeide van de W. tegen de politie, dat hij geschopt en getrapt had. Waarom had hij dan geschopt „Och," zo zeide verdachte tegen de politie, „misschien wel omdat ik een hekel aan Kees heb". Hij werd ver oordeeld tot f 25 of 10 dagen hecht. A. de V., vlasbewerker te Koe tvacht, ontkende A. F. te hebben ge slagen, doch gezien de inhoud van het proces-verbaal, geloofde de politie rechter er niet veel van en nam hij aan, dat V. wel degelijk had geslagen. 20 of 10 dagen hecht. J. R., echtgenote van IC. L. G. te Terneuzen, had ruzie gehad met Sara D. Ze begon te schelden en te krab ben. Hoewel verdachte tegen de po litie bellende slechts gescholden te hebben, hadden echter getuigen ge zien, dat zij wel degelijk ook gekrabd had. 3ó of 20 dagen hecht. M. R., handelaar in hout te Ter- neuzen bekende vrouw P. uitgeschol den te hebben. Hij had ruzie met zijn broer en deze vrouw bemoeide zich toen met het geval, 20 of 10 dagen hecht. De veehandelaar A. H. B. P. te St. Jansteen, had wat gedronken en het kon best zijn, dat hij de caféhoudster bad uitgescholden. Zo precies kon hij dat niet meer zeggen, 20 of 10 da gen hecht. Minder fraaie woorden had ook Th. i. G., wonende te Nieuw-Namen, ge bruikt, maar ja, zo zeide verdachte tegen de politie, als je 9 kinderen hebt in 10 jaar, zullen de buren daar wel eens last van hébben en ze zullen er ook wel minder schoon bij lopen dan bij een kleiner gezin het geval is. doch om dan op kleinerende wijze hierover te spreken, vond verd. niet netjes. Omdat de buren dat had den gedaan, had hij zich opgewon den en was aan het schelden gegaan. 25 of 10 dagen hecht. A. de J., handelaar te Terneuzen, was op 30 Juli 1952 na afloop van de markt nog wat op stap geweest en had toen verschillende café's be zocht. Hij gaf toe, dat het beter wa re geweest niet te fietsen, maar jaals je zaken doet, dan moet je wel eens drinken en om dan op te houden, valt niet altijd mee. Het resultaat is nu vier tientjes boete. 10 flesjes bier had C. D„ schipper le Terneuzen gedronken en toen was hij op de fiets gestapt, doch dat ge lukte hem niet al te best. Hij was te veel doorgesmeerd. Hij slingerde over straat en kwam te vallen, 40 of 20 dagen hecht. Een lid van de postduivenhouders vereniging „De Zaterdagvliegers", A. J. S., fabrieksarbeider te Terneuzen, was uitgevlogen en in een café te recht gekomen. Daar werden een paar glaasjes bier gedronken en verd., die slechts zelden drinkt, kon hier niet tegen. Hij probeerde te fiet sen, maar dat ging slecht, 25 of 10 dagen kost hem dit „uitvliegen". M. E. S.. bankwerker te Sluiskil had hoewel hij er niet goed tegen kan 5 flesjes bier gedronken en had het benul niet meer, dat hij fietste. Slingerend reed hij op de rij baan inplaats van op het rijwielpad. 40 of 20 dagen hecht. De betonwerker C. V. te Hontenis- F.e, had bij de K. een raam openge schoven en was naar binnen geklom men. Hij wilde alleen een foto heb ben, welke zijn persoonlijk eigendom was. Bij zijn vertrek had hy die laten hangen. Het was een foto van het Koninklijk Huis en door hem gekocht in Palembang. Verd. begreep, dat hij verkeerd had gedaan, doch het was zijn eigendom en dat wilde hij terug hebben, 15 of 10 dagen hecht. Deze winter 4 Nutsavonden te Sluis en Aardenburg. Het departement Sluis-Aardenburg van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen hield te Sluis zijn jaarver gadering in hotel Sanders-De Paauw Het aftredende bestuurslid, de heer J. Rosseel, werd met algemene stem men herkozen. De rekening over 1951 had een batig slot van f 104,32 en de begroting sloot met een be drag van 879,32. Enkele nieuwe leden werden tot de vereniging toe gelaten, na ballotage. In het komende winterseizoen zal een viertal avonden worden georga niseerd. waarvan zo mogelijk één in samenwerking met de Z.V.U. Oost burg. Het ügt in de bedoeling om dr. Portielje, voormalig directeur van de Amsterdamse dierentuin „Ar- tis" uit te nodigen voor het houden van een lezing oyer dieren en de heer Dixhoorn zal 'een film vertonen, over het circuswezen. Mevrouw E J. van der Broecke de Man zal een letterkundige voordracht te Sluis houden. Tenslotte besloot men over te gaan tot lectuurvoorziening in de omlig gende gemeenten. Uzendijke UITSLAG BALLONNENWEDSTRIJD Thans is de uitslag van de ballon nenwedstrijd, welke ter gelegenheid van de opening van het gemeente huis aan de kinderen was aangebo den, bekend gemaakt. 1 E. Wijffels vanuit Castenaux; 2 II. de Witte vanuit Aast; 3 E. van Op- dorp vanuit Wamebec; 4 M. Roze- meijer vanuit Flobec; 5 Gebrs. van Hijfte vanuit Everbeke; 6 L. de Smet vanuit Everbeke; 7 C. Swartele van uit Nederbrakel; 8 I Hamelink van uit Nederbrakel; 9 M..Brouwers van uit Marïa-Hoorebeke. Biervliet WEGVERBETERINGEN. De Beukelstraat te Biervliet krijgt thans een nieuw wegdek. De oude kinderhoofdjes worden naar vervoerd, waar een aannemer genbouw de kinderhoofdjes heeft ge ruild voor keurige nette klinkerste nen. Het werk geschiedt in een vlot tempo, zodat de wegomleggingsmisè- re spoedig afgelopen zal zijn. Het Vrije van Sluis was zo welwil lend de Havenweg die door de Elisa- bethpolder loopt, te voorzien van een keurig nieuw wegdek. JASPER ANTHONISSE SPEELT VOOR DE BELGISCHE RADIO. Maandag a.s. zal de bekende Bïer- vlietse musicus, Jasper Anthonisse voor de zender Gent te beluisteren zijn. Hij speelt namelijk mee in een ensemble onder leiding van Prudent van Hijfte. De uitzending zal geschie den van 18.00 tot 18.30 uur. AANBESTEDING VAN- SLOOPWERK Woensdagmiddag werd ten gemeen tehuize te Biervliet door B. en W. aanbesteed, het ^lopen van twee wo ningen, een in dé Havenstraat en een in de Noordstraat. In geschreven werd door: Klaasse en Jansen uit Axel, tegen een door hen te ontvan gen vergoeding van f 25.wed. P. de Visser, Biervliet, tegen een door haar te betalen som van f 21.,Iz. Verslurjs, Biervliet, tegen een door hem te betalen som van f 104.P. J. Faas, Biervliet, tegen een door hem te betalen som van f 150.Fa. Hoor niclc uit Middelburg, tegen een door hem te betalen som van f 220.C. Westdorp uit Goes, tegen een door hem te betalen soni van f 375.Be houdens goedkeuring door de raad, zal het werk aan de hoogste inschrij ver worden gegund. Terneuzen SCHIETWEDSTRIJD „WESTERSCHELDE" Door de Handboog Maatschappij „Westerschelde" te Terneuzen werd, Woensdag ter gelegenheid van de kermis, op het terrein van het Ooste lijk Bolwerk, een schieting op de staande wip gehouden, waaraan door 36 Belgische en Nederlandse schut ters werd deelgenomen. De hoofdvo gel werd geschoten door A. de Koeij- er, Zelzate (B.), de beide zijvogels door P. v. Vooren, Assenede (B.) en de kallen door E. Hofman, Terneuzen en G. Rijk, Ovezande. St Jansteen KONIJNEN ONTVREEMD. De heer H. te Sint Jansteen kwam tot de minder prettige ontdekking, dat 'n 10-tal konijnen verdwenen wa ren van zijn erf. Aangezien op 't erf een tweetal doodgebeten dièrtjes aan getroffen werden, ligt 't wei voor de hand, dat een hond hier aan het ope reren geweest is. FESTIVAL IN HEIKANT. In de buurtschap Heikant (St. Jansteen) zal Zondag a.s. door de R.K. muziekvereniging aldaar een festival worden gehouden. Aan dit feest, dat thans reeds voor de vijfde maal wordt gegeven, nemen zes ver enigingen deel, nl.„Execelsior" uit Terhole. „Eikels worden bomen uit Westdorpe, „St. Caecilia" van De Klinge (B.), „Weldoen door ver- maak"van Clinge, „St Jan" uit St. Jansteen en de Koninklijke Stedelijke Harmonie uit Hulst. Zaterdagavond wordt begonnen met een concert door de muziekver eniging van Heikant. Het slotconcert wordt verzorgd door de Koninklijke Harmonie uit Hulst. VAN "TOT WIN IJPE" De céllocte ten bate van D.BX. en het Interkerkelijk Protestants Sa natorium bracht te Axel f 393,907 op. Op Prinsjesdag hadden de radio handelaren te Axei in hun étalages televisietoestellen opgesteld om zo de bevolking van Axel in de gelegenheid te stellen het boeiende schouwspe' van de opening der Staten Generaal van begin tot einde te volgen. De R.K. zangvereniging „Thalia" te Axel, welke enige tijd geleden werd ontbonden wegens te weinig belang stelling. is thans door een twintigtal personen opnieuw opgericht. Leiding van de vereniging heeft de heer Man- naert uit Hulst. ZATERDAGVOETBALCOMPETITIE. Arnemuiden zal de handen vol hebben aan Colijnsplaatse Boys. De meeste belangstelling voor de tweede ronde In de Zaterdugcoinpe- titie gaat voor wat de eerste klasse betreft uil. naar de ontmoeting lus sen het pas gepromoveerde Mevo, dat Wemeldinge vorige week met flinke cijfers klopte en de kampioen Nieuwdorp. Ongetwijfeld zal Nieuw, dorp de handen vol hebben aan de ploeg uit Zierlkzec. Colynsplaatsc Boy» zal het Arnemuiden lang niet gemakkelijk maken en de punten zouden wel eens in Colljnsplaat kunnen blijven. Krabbendyke ka» een kleine zege behalen op VCK, evenals Rillandia op Kloctinge. Wc vermoeden, dat Wemeldinge het tegen het bezoekende Kapclle niet zal kunnen bol werken. In 2A kan liet spannen tussen Veere I en Bevelanders I. Een gelijk Spel behoort tot de mogelijkheden. Wolfaartsdijk zal waarschijnlijk de winst aan 's-Heer Arendskerke moe ten laten, evenals 's-Heer Hendriks- kinderen aan Yerseke Hl. Zal Kats het stoute stukje van vorige week herhalen en Serooskerke kunnen kloppen RCS V gaat in 2B naar Nieuwland en kan daar winnen, maar 160, zoals vorige week zal het niet wor den. Middelburg VI weet met VSC I wel raad. Van EMM IVWol faartsdijk II en Meeuwen IVeere II is nog weinig te zeggen; de com petitie is ook pas begonnen. De Arnemuiden-reserves kunnen in 2C zeker die van Colijnspl. Boys er onder houden. Mevo II en Nieuw dorp H zullen elkaar niet veel ont lopen en voor VCK II is er een klei ne kans op winst tegen Krabbendij- ke H. In 2D beginnen AZW en SVD de competitie en de thuisclub kan de punten binnen halen. Spui I krijgt een lastige taak, door bij Hoek I op bezoek te moeien. Zaamslag kan ook nu winnen, maar Driewegen zal het heus niet cadeau geven. De reserves van deze clubs komenin 2E even eens tegen elkaar uit. Gezien het re sultaat van vorige week kennen we Driewegen de beste papieren toe. Terneuzense Boys H zal zich tegen Beren I ongetwijfeld herstellen van de misstap van vorige week. In verband met de wedstrijd De nemarkenNederland zijn voor de Zondagcompetitie slechts enkele wedstrijden vastgesteld. Het volledige programma luidt: le klasse. Mevo INieuwdorp I; Axel PLANNEN VOOR ARBEIDERSAVONDSCHOOL Naar wij vernemen bestaan van de zrjde van het N.V.V. plannen tot het openen van een „Arbeidersavond school" te Axel. De resultaten zijn momenteel zodanig, dat nog slechts enkele cursisten nodig zijn om deze school op reële basis te kunnen be ginnen, AANBESTEDING. Te Axel werd, namens B. en W, aan besteed de vernieuwing van het weg dek van de Graafjansdijk, waarbij als volgt werd ingeschreven: P. Blom- maert, St. Jansteen f 20.00; Fa. Gebr. de Boclcx, Terneuzen f 19.500; M. P. Hol, Kloosterzande f 18.595; J. P. San- derse, Axel 15.500. Over de gunning zal nader worden beslist. SLUITING NOORDSTRAAT Bij verordening van B. en W. van Axel zal in het vervolg de Noordstraat (met de daarop uitkomende straten) op Zaterdagen een uur vroeger voor alle verkeer worden gesloten, met het oog op de weekmarkt. AUTOBOTSING. Op de hoek van de Nieuwstraat en de Stationsstraat te Axel, kwam een Volkswagen in botsing met een vee wagen. Persoonlijke ongelukken de den zich bij deze botsing niet voor, de schade aan de personen-auto was echter aanzienlijk. De politie stelt een onderzoek in. SCHELDERSWERK GEGUND. Het schilderwerk aan de gemeente lijke eigendommen te Axel, dat vo rige week door B. en W. van Axel werd aanbesteed, is thans gegund Het werk aan perceel 1 en 2 zal worden verricht door schildersbedrijf Ollifiers uit Rotterdam voor 3.492. Perceel 3 zal worden uitgevoerd door de firma W. P. Antheunis uit Axel voor 2350. VOORBEREIDING JOHANNES- PASSION. De Axelse Gemengd Christelijke Zangvereniging „Asaf" heeft de be roemde „Johannes Passion" van Joh. Seb. Bach in studie genomen. Dit werk, dat grondige voorbereiding en studie vereist, zal zo mogelijk met Pa sen 1953, onder leiding van de direc teur. de heer P. C. Brakman, worden uitgevoerd. MUZIEKPROGRAMMA HERDENKINGSDAG. Het programma, dat op Vrijdag 19 September a.s. door de muziekvereni ging „Concordia" te Axel ter gelegen heid van de herdenking der bevrijding zal worden uitgevoerd, luidt als volgt: 1. Pools Volkslied; 2. Feestparel, mars. A. M. van Leest; 3. Strauss walzen potpourri, A. J. Maas; 4. Doornroosje's Bruidvaart, Max Rode; 5. Prinses Ma rie, mars, A. M. van Leest; 6. Tyroler Landler, arr. Gosling Moi; 7. Strauss Walzen potpourri, slot; 8- Death or Glory, mars, arr. Tierolff. Het programma voor „Mondaccor- deola" is als volgt samengesteld: 1. Hoor de muzikanten; 2. For ever and ever: 3. K.V.W.-mars; 4. Les Bv. oux; 5. Patjar keling ;6. Rozen zo rood 7. Kasian si Patokaan; 8. Walspotpour- ri; 9. Marspotpourri; 10. Chante chante encore: 11. Mondaccordeola-mars. Hulst UITVOERING VOOR LYCEUM. Onder grote belangstelling gaven Paul Tortelier, cello en Willem Hiel- kema, piano, een muziekuitvoering voor de leerlingen van het lyceum ie Hulst. Zij voerden o.m. werken uit van Bach, Locatelli en St. Saens. Colijnspl. Boys IArnemuiden 1; V CK I - Krabbendijke I; Wemeldinge IKapellc I; Rillandia IKloeiin- ge I. 2e klasse A. Veere 1Bevelanders I; Wolfaartsdijk I- 's-Heer Arends kerke H; Yerseke III -'s-Heer Hen drikskinderen 1; Serooskerke I Kats I 2e klasse B. EMM IV—Wolfaarts dijk II; Meeuwen IVeere II; Nieuw, land I—RCS V: Middelburg VI—V SC I: Oostkapclle ISeroosxcrkc H (terr. Scroosk.» 2e klasse C. Mevo liNieuwdorp II; Arnemuiden HColijnspl. Boys II; Krabbendijke II—VCK II; W e meldinge IIKapclle II; Kloetinge II —Rillandia II. 2c klasse D. AZW I—SVD 1; Driewegen IZaamslag I; Hoek I Spui I. 2e klasse E. SVD H—AZW II; Tem. Boys IIEeren I; Zaamslag II Driewegen II; Spui II—Hoek II. Zondagcompetitie KNVB afd. Zeelan Zondugeonipetitic KNVB afd. Zeeland. Res. le klasse B. Zeeuwen III Vlissingen III. 2e klasse A. Zeelandia IIIMid delburg IV; RCS HlVlissingen IV'. 3e klasse C. Zeelandia IVMiddel burg V; EMM IIIVlissingen V. ATHLETIEK Valerie Ball verbeterde wereldrecord op de 880 yards WIM SLIJKHUIS WON INVITATIENUMMER 200 METER Tijdens de internationale atletiek wedstrijden in het Wipte Citystadion te Londen verbeterde de Engelse loopster Valerie Ball het wereldre cord op de 880 yards, dat sedert 6 September 1945 op naam stond van de Zweedse athlete Anna Larsson met 2.15.6. Valerie Ball legde de af stand af in 2 min. 14.5 sec. Onze landgenoot Wim Slykhuis won na een enerverende race het in- vitaïte numer 2000 meter in de tijd van 5 min. en 20.4 sec. voor de Australische reus Don MacMillan voor wie dezelfde tyd werd afge drukt, AUTOMOBILISME Vierde Fakkelrally e was lastige rit Dinsdagmorgen zyn de deelnemers aan de bekende Faltkelrallye van Bayeux naar Eindhoven gestart voor de 1300 kilometer lange rit door Noord-Frankrijk, Luxemburg België, Limburg en Noord-Brabayt. De 75 deelnemers en hun kaartlezers heb ben het lang niet gemakkelijk gehad. Zij passeerden 50 controleposten, waarvan 35 geheime routecontrole posten en 15 kijkcontroleposten. Voor de automobilisten en hun kaartlezers in Eindhoven van hun vermoeiende tocht konden uitblazen, wei a Woens dagmorgen op de Cauberg bij Val kenberg een klassementsproef gehou den, waarbij vrijwel alle deelnemers strafpunten opliepen. Na deze proe ven trokken de rallyerijders voor liet laatste deel van het traject naar Eindhoven, waar zij omstreeks twee uur aankwamen. Voor de Belgische equipe van me vrouw D. van Overstraeien en de heer L. Pirlet uit Luik is de rallye minder gelukkig verlopen. Woens dagmorgen reed hun Simca-sport na bij Vaals tegen een muur. Beiden zijn naar een ziekenhuis vervoerd De toestand 'van mevrouw van Over_ straeten is ernstig. PAARDENSPORT OEFEN-CROSSCOUNTEY De landelijke rij vereniging „Wal cheren". organiseert a.s. Zaterdagmid dag 20 September te Nieuw- en St. Joosland een oefen-crosscour.trv dooi de weilanden ten Z.O. van de rijksweg NieuwlandGoes, ter hoogte van het zgn- „laantje vap Nisse". Belangstellenden kunnen aan het eind van dit laantje te ongeveer half vier de verrichtingen van ruiters en paarden gadeslaan. Er wordt in galop gereden over de natuurlijke hinder nissen in het terrein, slootjes, hekken etc. De gemaakte tijden beslissen wie de winnaar is. Nagekompn advertentie Heden overleed, tot onze grote droefheid, onze geliefde en zorg zame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Zus ter, Behuwdzuster en Tante, JOHANNA WOUTERS, Wed. van A. DINGEMANSE, in de ouderdom van ruim 67 jaar. Heilige de Heere ook deze roepstem aan ons aller hart. Uit aller naam, P. A. DINGEMANSE. Oost- en West-Souburg, 17 September 1952. De Deckerestraat 39. De begrafenis zal plaats hebben Zaterdag 20 September a.s., des middags om 12 uur vanaf het sterfhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 11