NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden WALCHEREN OVERDRACHT RECTORAAT AAN NEDERLANDSE UNIVERSITEITEN DINSDAG 16 SEPTEMBER 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 Politie- en Economische Rechter Middelburg Oplichting, smokkel en overtredingen De Politierechter te Middelburg behandelde Vrjjdag de zaak tegen de 44-jarige los werkman P. M., die de laatste tijd te Bruinisse verbleef en zich moest verantwoorden voor op lichting. M., die bij de schoenmaker B. te Bruinisse inwoonde, had op 18 Augustus 1952 zijn kostbaas een be drag van 25 afhandig weten te ma ken. Ter zitting bekende verdachte het hem telaste gelegde. Hij had nog meer schuld aan B_ en hij beloofde al- des in het werk te stellen om z(jn schuld te voldoen. Conform de eis, werd verdachte veroordeeld tot 3 maanden gevange nisstraf, met aftrek van preventieve hechtenis. Door de Economische Politierech ter werden een aantal zaken behan deld tegen personen, die de eonomi- she wetgeving hadden overtreden. De brands toffenhandelaar L. K. V. uit Westkapelle, die in de loop van het jaar 1951 verschillende malen geen bestelbon in duplo had opge maakt van bij hem gedane bestellin gen, werd hiervoor veroordeeld tot 25 of 10 dagen. Op 18 Juni 1.1. vevoerde de melk- slijter D. B. uit Koudekerke 30 onge stempelde eieren op zrjn bakfiets, ter wijl hij hiervoor geen vergunning had. Bij verstek werd hij hiervoor veroordeeld tot 20 of 8 dagen. S CHOOLDIPLOMA's Aan de zwemschool „Luctor et Emergo" te Souburg werden voor de laatste maal in dit seizoen examens afgenomen voor het schoolzwemdiplo- ma. De leiding berustte bij de bad meester, de heer A. Tienpond en bij de heer Beuninck. De volgende kinde ren behaalden het diploma: Openbare school: diploma A: C. Roelse, W. Wezemer, P. de Vlieger, J. Zandeé, H. v. Dosten, L Buijck. H. Dissen, S. Kreukniet, M. Caljouw. Diploma B: R. Zuidema, M. Brasser, Diploma C: D. Veenstra. Julianaschool: diploma A: T. Meer man. Diploma B:'J. van Leeuwen. School met de Bijbel: diploma A: J. de Vos. Middelburg VERGADERING GEREF. VER. VOOR DRANKBESTRIJDING. De afdeling Middelburg van Geref. Vereniging voor Drankbestrij ding vergaderde onder leiding van de heer G. M. Feij. Besloten werd het hoofdbestuur te verzoek® de jaarvergadering van 1953 in liddelburg te houden. De af- gevaardi;den naar de in Zwolle ge houden jaarvergadering brachten verslag ut van deze geslaagde bij eenkomst; De ageüa van de op Zaterdag 20 Septemberin Goes te houden verga dering var de Zeeuwse bond werd besproken, waarna de heer P. J. de Jonge eind^de met dankgebed. COMMISSIE WO)NRUIMTEWET B. en W. an Middelburg stellen de gemeenterad voor de Commissie van Advies inzak de woonruimtewet 1947 bestaande rr. mevr. A. Schreuder- Ruitenbeek a de heren I. van Loo, A. Flipse, J.L. v. d. Harst en I. A. Verslurjs opreuvv voor één jaar te benoemen. OUD GEBOÜV KRIJGT KOEPEL Een van deweinige gebouwen met een pilaster geel, die de stad Middel burg nog rijks het huis ,,'s Her togenbosch" aande op de hoek van de Vlasmarkt n Krommeweele wordt verrijkt met èn achtkantige dak koepel. Deze koepe wordt gemaakt op fragmenten dj nog over zijn van de koepel, welkein vroeger jaren dit gebouw gesie( moet hebben. De koepel wordt oenals dit met ^et dak van het gebour het geval is. opge- dikt met leien VERBET»ING SEISWEG De aanneme die belast is met de verbetering va' Seisweg-bestrating te Middelburg is begonnen met het treffen van vorbereidingen voor dit werk. Eerst zsj het gedeelte tussen het Middelburgwegje en de Seisweg onderhanden weden genomen, waar mede men de blgende Week hoopt aan te vangen.1 Het werk is bgedragen aan de laagste inschrM' bij de openbare aanbesteding, dlheer Kooyman uit Voorschoten. Vlissingen OUD-STADG.NOOT TOT GEMEENTESECRETARIS BENEMD Onze oud-stadgdoot. de heer M. J. Taillie, thans fiofidcommies ter secretarie te Pijnaker, is benoemd tot gemeen te-seerferis van Den Ham (O.). De heerTaillie begon zijn ambtelijke loopban; in 1938 op de gemeentesecretarie' ;e Vlissingen. VLOOTPRDIKANT OVERGEPAATST. -T1PS.- J- Veen. vliotpredikant te Vlissingen, werd als zodanig overge plaatst naar Den Rider. K.V.P. VLISSINGEN VERGADIRDE Tijdens een slecht bezochte leden vergadering van de jfdeling Vlissin gen der Katholieke \blkspartij wer den een twintig-tal coiclusies van de onlangs te Hulst gehdzden studieda gen besproken. De vertiezing wegens periodieke aftreding vin het bestuur bracht geen wijziging in de samen stelling. Tot afgevaardigde, respec tievelijk plaatsvervangend afgevaar digd, naar de Kringvergadering werden in de plaats van de heren M. Corveleijn en W. L. M. Groffen, die zich niet herkiesbaar stelden geko zen de heren P. Wanst en P. Wil- derom. De heer F. Schets werd op nieuw aangewezen als vertegenwoor diger van de Statenkring Vlissingen in het Kringbestuur. MOOIE OPBRENGST COLLECTE KANKERBESTRIJDING. De te Vlissingen van 1 tot 6 Sep tember gehouden collecte ten bate van de kankerbestrijding, heeft het mooie bedrag van 2.857,86 opge bracht. Hiervan werd 311,26 ver zameld in de bioscopen, 2.010,42 bij de huis-aan-huiscollecte en 536,18 bij de straatcollecte. RAAD SEROOSKERKE (W.) FILMS IN ZEELAND DUITS KOSTSCHOOLLEVEN Meisjes in uniform is een niet geheel nieuwe Duitse film, waarin zich het le ven afspeelt op een kostschool in het vroegere Duitsland. Een Pruisische di rectrice handhaaft een ijzeren tucht onder haar pupillen en onder deze straffe discipline gaat in het bijzonder een halfweesje, het meisje Manuela, gebukt. Zij heeft geen moeder meer en voor het gemis van de moederlijke liefde zoekt zij vertroosting bij een lerares. De directrice acht dit een in breuk op haar regiem en verbiedt de omgang tussen het verlaten, naar wat tederheid dorstende meisje en de lerares. Eerst wanneer Manuela, tot wanhoop gedreven, een poging doet zich van het leven te beroven, komt de directrice1 tot het inzicht, dat haar stellingen ook falen kunnen. Een film met een wel typisch Duit se inslag dus, waarin goede vertolkin gen worden gegeven door o.m. Hertha Thiele en Dorethea Wieck. (Alhambra, Vlissingen.) Vertrek gemeente ontvanger De raad der gemeente Serooskerke (W.) kwam in spoedvergadering bij een, onder voorzitterschap van de wnd. burgemeester A. Goedbloed. De notulen van de vorige vergadering werden z.h.s. goedgekeurd. Ingeko men was een verzoek van de heer S. Francken te Sint Laurens om hem met ingang van 16 September a.s. ontslag te willen geven als ge meente-ontvanger van Serooskerke in verband met zijn benoeming tot burgemeester-secretaris der ge meente Kerkwerve. De raad besloot overeenkomstig zijn verzoek hem eer vol ontslag te verlenen uit deze be trekking. - In verband met de ontstane vaca ture is als wnd. gemeenteontvanger aangewezen de heer P. Wisse te St. Laurens, gemeenteontvanger van Arnemuïden, welke in deze functie werd beëdigd. Het kantoor van de wnd. ontvan ger zal Vrijdagmiddag van half twee tot vijf uur voor het publiek geo pend zijn. Met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten werd een geldlening ad f 80.000 gesloten, be nodigd voor de bouw van een Her vormde Lagere school aan de Bur gemeester Dregmanstraat en voor de aanleg van riolering. De rondvraag leverde niets op. BIJEENKOMST „VREDERUST" Voor de afdeling Serooskerke, van de Vereniging tot Christelijke Ver zorging van geestes- en zenuwziek ten „Vrederust", werd Zondagavond gesproken door ds W. J. Meister, Geref. predikant te Middelburg. De dienst werd gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Serooskerke. Spreker opende de vergadering met gebed.waarna Psalm 25 1 en 3 ge zongen werden. Ds. Meister sprak een opwekkend woord waarin duidelijk tot uiting kwam,dat de wijze v.an ver pleging van lijdenden zich weerspie gelt in de aard en de mate van het christelijk geloof, Na dat men Ge zang 148 1 en 4 'gezongen had, sloot de spreker de vergadering met dank gebed. Aan de uitgang werd een col lecte gehouden ten bate van de plaat selijke afdeling. De opbrengst be droeg 30.39. Vrouwenpolder VOORBEREIDINGEN VOOR BURGEMEESTERSFEEST. In verband met de benoeming van de heer A. de Kam tot burgemeester van Vrouwenpolder, is in deze ge meente een feestcommissie gevormd ter voorbereiding van de feestelijkhe den bij het inhalen van de nieuwe burgemeester. De feestcommissie is samengesteld uit het bestuur van de Oranjevereni ging en de heren J. J. Sturm, G. Vlie ger, J. Marijs, S. Ludikhuizen, A. T. den Boer en A. Sturm. Er werd o.m besloten een ruiterstoet te doen vor men en om volks- en kinderspelen te houden. De heer W. Maas heeft een terrein beschikbaar gesteld, waarop de diverse spelen gehouden kunnen worden. 0.- en W.-Souburg ZWEMDIPLOMA'S. Zaterdagmiddag werd gezwommen in de zwemschool „Luctor et Emer go" te Souburg voor het diploma van de K.N.Z.B. Wegens ziekte van de heer Julianus traden op als examina tors de heer P. Castel, bondsofficial K.N.Z.B., en de badmeester, de heer Tienpond Diploma I behaalden: F. van der Lee, B. Vermeulen, J. de Bert, A. d'Olivat, R. Luwema, Vlissingen, R. v. d. Meer, Vlissingen, O. Dop, Kou dekerke, C. Hubregtse, St. Laurens, 1. Thoma, M. Hamer, Ria Bosselaar, R. Kense, C. Struyk, K. Geertse, Mid delburg, L. Joziasse, Vlissingen, VV. Joziasse, Vlissingen, W. Wairave, St. Laurens, P. Hubregtse, St. Laurens, S. v. d. Broeke, mevrouw Florisse, M. Dronke, B. Bueninck. 2 afgewezen. Diploma II: J. van Leeuwen, M. Driegen, W. Tienpond, E. Geschiere, J. de Bert, H. d'Olivat, J. Wiersma, S. v. d. Broeke, F. van der Lee, E. de Vlieger, E. Lucas, mevrouw Florisse, B. Bueninck, C. van Leeuwen, R. Lu wema, R. v. d. Meer. 3 afgewezen. Diploma III: M. Los, K. Bronke. Totaal werden dit seizoen uitge reikt 95 diploma's I, 46 diploma's II, 7 diploma's ni, 1 diploma TV, 1 di ploma VI, 1 diploma VII, terwijl 50 jeugdspeldjes K.N.Z.B. werden uitge reikt. VERKEERSONGEVAL. Zaterdagmiddag raakten op de N. Vlissingse weg te Souburg een wiel rijder en een bromfietsrijder met elk aar in botsing. Er ontstond materiële schade en de dame, die op de duo van de bromfiets zat, liep schaafwon den op. Marktberichten VISMIJN VEERE. 15 Sept.: Export garnalen 761 kg 60—82 Handels garnalen 1042 kg 46—58. Schai 331 kg 41—51. Bot 148 kg 26—52. Wijting 26 kg 35. Middel tong 23 kg 1,40—2.58 Rog 292 kg 30-48. Visiever 2 kg 1.90. AL les per kg. KORFBAL „Madjoe" won wedstrijden tegen „Die Roija" De Vlissingse korfbalvereniging „Madjoe" ontving Zondag haar Bel gische zustervereniging „Die Roija". veteranen iets in de meerderheid, doch veld. Voor de rust waren de „Madjoe"- veteranan iets in de meerderheid, doch zij konden dit niet in winst omzetten. Na de rust kreeg „Madjoe" een straf- worp toegewezen, die echter rakelings naast ging. Toch wist v. d. Eijk hier uit het eerste doelpunt te maken. Het gelukte „Die Roija" niet de gelijkmaker te scoren, zodat de „Madjoe"-vetera- nen deze wedstrijd met 10 wonnen Hierna kwam het „Madjoe"-twaalf- tal tegen het eerste team van „Die Roija" uit. Voor de rust wist „Madjoe", door een worp van Nicolai, reeds een 10 voorsprong te behalen. Na de rust werd fel om de gelijkmaker gestreden. Aanval na aanval werd opgezet en eni ge malen met succes. Hiermede was de stand op 31 gekomen. Toen het verdedigingsvak van „Madjoe" in de aanval kwam, waren de kansen voor „Die Roija" verkeken. In acht minu ten tijd werd de stand 53. waarmee het einde kwam van deze wedstrijd. „Madjoe" bood de gasten een zilve ren herinneringsmedaille aan en ont ving zelf een fraaie beker. HANDBAL E.M.M. MARATHON GING NIET DOOR De handbalwedstrijden, welke Zon dag door E.M.M. tegen Marathon zouden gespeeld worden, konden niet doorgaan, omdat op het laatste mo ment bleek, dat hiervoor geen veld beschikbaar was. VOETBAL Vlissingen ONA 1—1 Zondagmiddag speelde Vlissingen een wedstrijd tegen de Goudse tweede klasser ONA. Het was een aantrek kelijke strijd, die meestal gelijk op ging en gekenmerkt werd door goed opgezette open aanvallen. Vlak voor de rust bracht de rechtsbinnen van O.N.A. de stand op 0-1. De eindstand werd 1-1, tóen evèn voor het einde De Nooyer doorbrak bij een aanval, waaraan de gehele Vlissingse voor hoede deelnam. Zeelandia en Odio deelden de punten. Over het geheel genomen was de wedstrijd tussen Zeelandia en Odio tamelijk bevredigend. De verwachtin gen t.a.v. het spel van Odio waren ongetwijfeld hoger gespannen, doch Zeelandia heeft zich goed geweerd en kon zelfs direct na de hervatting de, voor de rust opgelopen, achter stand, nivelleren en later de leiding nemen. Toen de vanaf de rechtervleugel naar binnen gezwenkte midvoor van Odio reeds vijf minuten na de aan vang zijn elftal de leiding bon geven (0-1), zag het er voor Zeelandia niet zo goed uit. Dat men niettemin stand wist te houden en ondanks de inzin king op het einde van de eerste helft Odio wist te beletten de score hoger op te voeren en zelfs door paal en lat enkel? zekere doelkansen had ge mist, gaf moed voor de tweede helft. Binnen een minuut na de hervat ting kon Dagevos. de Zeelandia-mid- voor, met een fraai doelpunt de stand gelijk maken. (1-1). Ruim twintig minuten later, gaf de listig naar binnen gekomen buitenspeler- de Vries uit een fraaie voorzet met 'n kopbal Zeelandia de leiding (2 - 1). In die periode kreeg Zeelandia de kans zich veilig te stellen, doch het uitvallen van de midvoor bracht eni ge verwarring in de voorhoede en toen in de 27ste minuut de verdedi ging faalde, glipte de gevaarlijke Odio-midvoor er net doorheen en scoorde (2-2). Met deze stand kwam het einde. Suikerfabrieken werven schepen voor bietenvervoer. Zij willen niet aan de „evenredige vrachtverdeling" De Nederlandse suikerfabrikanten gaan voort met hun actie om zelf schepen te werven voor het vervoer van bieten en storen zich niet aan de „evenredige vrachtverdeling", waaronder de Nederlandse schipperij bereid is de bieten en de pulp te ver voeren, aldus de stichting Neder landse particuliere binnenvaart Rot terdam. De Nederlandse suikerfabrikanten zijn er echter niet in geslaagd vol doende scheepsruimte aan te nemen teneinde een regelmatige aanvoer te verzekeren. Zij zullen wellicht trach ten de ontbrekende ruimte over de schippersbeurzen te charteren. De be sturen van de bij de genoemde stich ting aangesloten verenigingen hebben zich beraden over de te nemen maat regelen en daarbij besloten, dat de schippers zullen weigeren de bieten en de pulp aan te nemen, als de fa brikanten de actie willen voortzetten. Wanneer deze de „evenredige vracht verdeling" willen aanvaarden, is de benodigde scheepsruimte terstond be schikbaar. Brand gesticht in arbeiderswoningen. In de avonduren van 30 Augustus j.L brandde te Vriescheloo, nabij Win schoten, een dubbele arbeiderswoning af. Op vermoeden van brandstichting, werden enkele dagen later de 30-jarige G. L. (een der bewoners) en een zeke re K. B. (de vader van de eigenaar van het pand) door de Rijkspolitie aangehouden. L. heeft thans een volledige beken tenis afgelegd. B., die volgens L. het initiatief genomen zou hebben, blijft hardnekkig ontkennen. Het perceel, dat noodzakelijk her steld moest worden, was voor 12.000 op herbouw verzekerd; de eenvoudige inventaris van L. voor ƒ6200. Met be hulp van benzine en een brandende kaars zijn, volgens de bekentenis van de woningen in brand gestoken. JAARLIJKSE PLECHTIGHEID Over het algemeen achteruitgang in het aantal studenten In de universiteiten van Nederland hebben Maandag de rectores niagni- fici tijdens een jaarlijks terugkerende plechtigheid het rectoraat overgedra gen aan liun opvolgers. Dat gebeurde te Lelden, Utrecht, Amsterdam, Gro ningen, aan de Technische Hogeschool te Delft, de Ecoomische Hogeschool te Rotterdam, de R.K. universiteitten te Nijmegen en Tilburg en aan de Landbouwhogeschool te Wageningen. maakte gewag van een achteruit- uitgang wat betreft het aantal stu denten en van de uitreiking van het ingenieursdiploma aan 666 inge schrevenen. In Rotterdam droeg prof. dr. H. J. Witteveen het rectoraat van de Ne derlandse Economische hogeschool over. aan zijn opvolger, prof. dr. J. H. Kernkamp. De aftredende rector magnificus van de R.K. universiteit te Nijmegen, prof. dr. M. Goemans O.F.M. heeft Maandagmiddag het rectoraat over- Officiële publicaties MIDDELBURG. Intrekking gcslotenvcrklaring weg c.i in één richting. (artikel 5, Wegenverkeersreglement). B. en W. van Middelburg, overwegende dat by hun besluit van 23 Juli 1947: le. de Bree vanaf het Bagijnhof naar de Wagenaarstraat gesloten werd verklaard voor het berijden met motorrijtuigen en bespannen rij- en voertuigen en; 2e. een parkeerverbod (thans wacht- verboó') werd ingesteld voor dè beide zijden van de Wagenaarstraat: overwegende, dat deze besluiten wer den genomen in verband met de tijdelijke vestiging van de gemeente-secretarie in het perceel Wagenaarstraat No. 12, waar door in genoemde straten een te grote toename van het verkeer werd verwacht; overwegende,, dat de gemeente-secre tarie thans gevestigd' is in het Stadhuis, zodat tot intrekking van beide verboden lean worden besloten; gelet op artikel 5, punt 9. van het We genverkeersreglement; besluiten: beide bovengenoemde besluiten in te trekken. Middelburg, 12 September 1952. Deze publicatie is toegezonden aan; Gedeputeerde Staten van Zeeland, de hoofdingenieur-directeur van de Rijks waterstaat in ó'e provincie Zeeland te Middelburg, de A.N.W.B., de K.N.A.C. en de K.N.M.V. E.M M.Koewacht 41 EMM speelde haar eerste competitie wedstrijd tegen Koewacht en wist op beide punten beslag te leggen door een 4—1 overwinning,* welke geen ogenblik in gevaar is geweest. Het eerste doelpunt dat in het eerste kwartier gescoord werd, kwam na een schot van Breyer tegen de lat, op het hoofd van Christ. Groen en via het hoofd van een achterspeler van Koewacht, verdween de bal in het net. Tien minuten later werd de mid voor van EMM gevloerd en kreeg EMM een penalty toegewezen, welke door Lammers ingeschoten werd. Koewacht kwam voor de rust spora disch voor het doel van EMM. Christ. Groen zorgde voor de rust nog voor het derde doelpunt, zodat de 2e helft met een 30 voorsprong voor EMM begon. Na de rust kwam Koewacht iets meer opzetten en dank zij de links buiten, werd het 31. Maar toen Ely Saja van EMM de stand op 41 bracht, was de span ning er uit en kwam het einde met een 41 overwinning voor EMM. Het rectoraat van de Leidse uni versiteit droeg prof. dr. J. H. Boeke over aan prof. dr. J. J. L. Duyven- dak. Prof. Boeke merkte daarbij op, dat het aantal promoties, namelijk 50, gelijk is gebleven aan het aantal van het voorgaande jaar. Dit aantal is nog verre van voldoende, ondanks financiële tegemoetkomingen, aldus prof. Boeke. Prof. dr. J. Severijn droeg zijn waardigheid van rector magnificus van de Utrechtse universiteit over aan prof. dr. V. J. Koningsberger. Hij deelde mede, dat het aantal hoogle raren aan de universiteit thans 135 bedraagt: er waren in het afgelopen jaar 5510 studenten, waarbij vrouwelijke. In de gemeentelijke universiteit van Amsterdam werd het rectoraat door prof. mr. M. H. Bregstein overgedragen aan prof. mr. dr G. v. d. Bergh. De scheidende rector mag nificus hield een rede, waarin hij onder meer de verwachte wijziging der thans nog geldende bestuursor- de besprak en er op wees, dat de taak van de rector een veel meer omvattende wordt. Er waren in Am sterdam in de afgelopen cursus min der studenten. Het aantal liep te rug van 7043 in het vorige jaar tot 6903 in het afgelopen jaar. De ach teruitgang vertoont zich vrijwel bij alle faculteiten; het sterkt was de teruggang bij de geneeskunde, aldus prof. Bregstein. Brj de overdracht van het recto raat der Rijksuniversiteit te Gronin gen aan prof. Beekhuis, heeft de aftredende rector magnificus, prof. dr. W. Zandvoort, een rede gehou den over het onderwerp „Shakespeare in de twintigste eeuw", waarna hij verslag uitbracht van de lotgevallen der universiteit in het afgelopen studiejaar. In Delft heeft de rector magnifi cus van de Technische Hogeschool, prof. dr O. Bottema, in de Wester- kerk de traditionele rede bij de aan vang van het academisch jaar uit gesproken. Na de plechtigheid in de kerk, begaf men zich naar het hoofdgebouw aan de Oude Delft, waar de gebruikelijke ontvangst door de rector geschiedde. Prof. Bottema KORFBAL Tjoba en Seolto wonnen De uitslagen van de Zaterdag voor Z.K.B. gespeelde korfbalwedstriiden waren: le klasse: TjobaSeolto 34; Zee landiaTogo 15; Vios-Scampolo 03. 2e klasse: Togo II—Eendracht 4—3: De Poel—Swift III 5—4. 3e klasse A: BKC—Top 15; Storm vogels—SVG 42; KVLZuidwesters 4—1. 3e klasse B: Swift VAKC 0-4; Animo—KVL II 111; Madjoe—Atlas 4—5. 3e klasse C: Scampolo UI—Elto 5—7; VopoODS; ODS n.o. 3e klasse D: VZOD—SSS H 8—0. Adspiranten A: TjobaDe Poel 10; VopoSwift A 18. Adspiranten B: Animo ASwift vlug 110; Atlas—Animo B afg. Swift Snel—Animo B 20. HANDBAL JEUGDKAMPIOENSCHAPPEN. Zondagmorgen werden aan de Keer sluis te Vlissingen de wedstrijden ge speeld in het handbaljeugdkampioen schap van Zeeland tussen de kam pioenen van Walcheren en Zuid-Be veland. Bij de jongens kwamen Hellas uit Goes en E.M.M. uit Middelburg te- fen elkaar in het veld. De Goesenaren leken heel wat sterker dan hun te- fenstanders, die zij maar liefst met 10 verpletterden. Bij de meisjes ging de strijd tussen Marathon uit Vlissingen en Tonido uit Goes. Hier hadden de Vlissingse meisjes een groot overwicht en zij wonnen dan ook overtuigend met 6—0. Na de wedstrijden sprak de heer A. Heyens, die namens de afdeling Zeeland de medailles uitreikte aan de kampioenen. Namens het bestuur van Marathon boor de heer F. Nae- rebout bloemen aan. ATHLETIEK Zeeuws Marathonrecord verbeterd Met niet minder dan 27 minuten De Middelburgse athleet J. van de Voorde, die Zondag heeft deelgeno men aan de Marathonloop te Hilver sum is van de 40 deelnemers 16de ge worden. Hij legde de afstand af in 3 uur 19 min. 58 sec. en verbeterde daarmede het reeds op zijn naam staande Zeeuwse record met niet min der dan 27 minuten. Van de 40 deel nemers vielen er 9 uit. De laatst aan- KERKNIEUWS Ds. E. L. NAUTA TE WASSENAAR 55 JAAR PREDIKANT. Vrijdag 26 September a.s. zal het 55 jaar zijn geleden, dat ds. E. L. Nauta, oud-legerpredilcant en thans wonende te Wassenaar, het predikambt in de Ned. Herv. kerk aanvaardde. Ds- Nauta werd 22 April 1874 gebo ren te Leeuwarden, waar zijn vader hoofdonderwijzer was, bezocht het stedelijk gymnasium in de Friese hoofdstad en studeerde vervolgens aan de Rijks universiteit te Leiden. Nadat cand. Nauta in 1896 door het Provin ciaal Kerkbestuur van Overijssel was toegelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. kerk, verbond hij zich 26 September van het daaropvol gend jaar (1897) aan zijn eerste ge meente Kerk- en Kapel Avezaath (clasis Tiel). Daarna stond de jubilaris achtereenvolgens nog te Noordgouwe 1899—1903; Den Helder 1903—1906; Dokkum 1906—1909; Veendam 1909- 1910: Oenkerk ca. 1910—1914 en te Warfhuizen 1914—1919 Deze zijn ze vende en laatste gemeente diende ds. Nauta tot 1 Januari 1920, toen hem in verband met zijn benoeming tot legerpredikant in Algemene Dienst, eervol ontslag met de bevoegdheid van emeritus werd verleend. Ruim 19 jaar, n.l. tot 30 April 1939, toen hem op 65- jarïge leeftijd eervol ontslag werd verleend, wat ds. Nauta werkzaam als legerpredikant in het le gewest, met als standplaats Leiden. Tijdens zijn verblijf in Noordgouwe was ds. Nauta mede een van de op richters van het „Ziekenhuis Schou wen en Duiveland" aldaar. De regering beloonde de diensten van ds. Nauta, door hem in 1932 te benoemen tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Waar zijn onze schepen Aagtedijk 15 te Buenos Aires. Aagtekerk p. 15 Kreta n. Japan. AalsdijTs 14 te Rotterdam. Agamemnon 15 te Cap Haitien. Abbedijk 14 te Hamburg. Aldabi 15 te Bahia. Albireo p. 15 Finist. n. Las Palmas. Algenib 14 te Paranagua. Almkerk 15 v. Port Said (th.)) Baccrus 13 v. Willemstad nr. Mobila. Bloemfontein p. 15 Str. Messina. Boissevain 15 te Mirl. Boskoop 15 te Puerto Chicama. Bontekoe 15 te Menado. Callisto p. 15 Lizard n. Bremen Camphuys 15 te Makassar Castor p. 15 Jamaica n. Curasao. Celebes p. 15 Maladiven n. Aden. Ceram 14 v. Colombo n. Madras. Enggano 15 te Ibo. Fairsea p. 15 P Sudan n. Aden. Gaasterkerk 14 te Brisbane. Ganymedes 14 v. Puerto Plata n. Antw. Groote Beer p. 15 Zuid. Kaap Race. Grootekerk p. 15 dwars Oporto. Haarlem 15 te Antwerpen. Hersilia 14 te Nordenham. Heemskerk 14 v. Brisbane n. P. Kembia. Helder 13 v. Belize n. Tampa. Hoogkerk 15 te Antwerpen. Hydra 14 te Ciudad Trujulo. Ilos 15 te Fort Liberté. Jupiter p. 15 Kp. St. Vincent n. A'dam. Lissekerk p. 15 Aden. Loenerkerk p. 15 Elba Cape. Laurenskerk 14 te Genua.- komende deed er 4 uur 30 min. over. Lieve Vrouwekerk p. 15 Oporto. 'etit. Prof. Goemans merkte in zijn rede op, dat het totaal-cijfer der in geschreven studenten dank zij de opening der medische universiteit steeg. Het rectoraatvan dé Kath. Eco nomische Hogeschool te Tilburg werd overgedragen aan prof. dr. M. J. H. Smeets. eD rector magnificus, prof. dr. L. G. J. Verberne, hield een rede, waarin hij het 25-jarig be staan van de Hogeschool memoreer de. Tenslotte ging het rectoraat van de Landbouwhogeschool te Wagenin gen over van prof. A. Kruidhof op prof. dr. G. Minderhoud. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder LEUNTJE WITTE, in de ouderdom van 68 jaar. Namens de Familie, Kruiningen: P. POLEY. Middelburg: E. P. WAVERIJN— POLEY C. WAVERIJN. HUES. PIET. Wilhelminadorp: P. E. WISKÈRKE POLEY. D. WISKERKE. ADIE. PIET. LEUNTJE.' Kruiningen: H. C. POLEY. T. POLEY— KIEVIT PIET. JAN. Wilhelminadorp, 13 September 1952. De begrafenis zal plaats vinden te Krui ningen op Dinsdag 16 September a.s, om 12 uur. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de heer JACOBUS KOPPEJAN Ezn., in de ouderdom van ruim 83 jaar. Uit aller naam, A. KOPPEJAN. Zoutelande, 15 Sept. *52 Duinweg 2. Rectificatie. In de overlijdensadv. d.d. 15 Sept. van Mevr. HUSON gelieve men te lezen Wed. van HERMANUS HUSON. Hiermede betuig ik mijn dank, voor de deelneming betoond na het overlijden van mijn vrouw. H. SUWUN. Vlissingen, Sept. 1952. Bonedijkestraat 54. Voor de vele olijken van belangstelling, ondervonden bij mijn 40-jang jubileum als dirigent, betuig ik mijn oprechte dank. M. P. VENTEVOGEL. Vlissingen, 16 Sept. 1952. Dubbele woning op goede stand te koop te Vlissingen, gedeeltelijk vry te aanvaarden. Komt bin nenkort geheel vrij. Geheel gerestaureerd. Koopsom i 11.000.Hypotheek be schikbaar. 2. Boulevard Bankert, prachtige WONING, 3 étage's, gedeeltelijk vrij te aanvaarden. Koopprijs op aanvrage. Bliever lett. Z. 77, Bur. P.Z.C., Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3