z NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden SCHOUWEN EN DUIVELAND OVERDRACHT RECTORAAT AAN NEDERLANDSE UNIVERSITEITEN WISSEL SCHOUWEN DINSDAG 16 SEPTEMBER 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COUR A NT 7 Politie- en Economische Rechter Middelburg Oplichting, smokkel en overtredingen De Politierechter te Middelburg behandelde Vrijdag de zaak tegen de 44-jarige los werkman P. M., die de laatste tijd te Bruinisse verbleef en zich moest verantwoorden voor op lichting. M., die by de schoenmaker B. te Bruinisse inwoonde, had op 18 Augustus 1952 zijn kostbaas een be drag van 25 afhandig weten-te ma ken. Ter zitting bekende verdachte het hem telaste gelegde. Hij had nog meer schuld aan B en hg beloofde al les in het werk' te stellen om zijn schuld te voldoen. Conform de eis, werd verdachte veroordeeld tot 3 maanden gevange nisstraf, met aftrek van preventieve hechte nis. Door de Economische Politierech ter werden een aantal zaken behan deld tegen personen, die de eonomi- she wetgeving hadden overtreden. De brandstoffenhandelaar D K; V. uit Westkapelle, die in de loop van het jaar 1951 verschillende malen geen bestelbon in duplo had opge maakt vaii bij hem gedane bestellin gen, werd hiervoor veroordeeld tot 25 of 10 dagen. De groentenhandelaar L. T. K. uit Haamstede had in het.iaar 1952 bloemen en planten verkocht zonder vergunning. Daar hij inmiddels hier voor een vergunning had verkregen werd hij veroordeeld tot 1 of 1 dag. De bakker J. W. uit Poortvliet kreeg wegens overtreding van de Winkelsluitingswet 5 of 3 dagen. Bruinisse BOUWLAND VERKOCHT Door notaris Klaassen uit Zierik- zee, werden in hotel Storm te Brui nisse Vrijdag publiek verkocht voor de erven van de Wed. M. Lok-Hoek te Bruinisse enige percelen bouwland te weten: Sectie C 3285 27 are aan de Boomdijk, Sectie D no. 383 47.90 are en Sectie D. no. 384 49.70 are aan aan de Lange weg. De taxatieprijs was 3115. Het land werd onder de familie verkocht, zodat de taxatieprijs buiten gelding bleef. Koper was de heer M. M. Verkammen voor 9615, een prijs, die nog maar zelden zal zijn geboden. Eveneens werd verkocht een tuin groot 6.15 are voor 369. Koper was eveneens de heer Verkammen. Noordgouwe WEDVLUCHTEN. De uitslag van de wedvlucht uit Neuf-, villes van de postduivenhoudersvereniging ,,De Reisduif" vooc-jNoordgouwe en om streken, waaraan werd deelgenomen met 75 duiven, luidt: P. van Wlaanen, Drei- schor, 1 en 15; T. M. Dalebout, Nieuwer- lcerk 2, 11 en IC; A. J. F li kr,veert, Zonne- maire 3 en 16; P. B. ten Haaf, Zierikzee 4. 7, 12, 13 en 17; H. Straaijer. Dreischor 5; L. A. van der Werf, Dreischor 6; C. N. Botting, Schuddebeurs 8 en 9 en J. Fol- mer, Nieuwerkerk 10, 14 en 19. De uitslag van dezelfde wedvlucht voor de concourscombinatie „Schouwen en Dui- veland" met 'n deelname van 159 duiven luidt: J. Panltow. Zierikzee 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 en 12; F. D. HiUebrand, Zierikzee 8 en 13; A. M. Berrevoets. Zierikzee 9; P. van Maanen. Dreischor 10; T. M. Dale bout, Nieuwerkerk 11; A. J. IJzelenberg, Bruinisse 14 en 19; A. J. Flikweert. Zon- nemaire 15; P. B. ten Haaf, Zierikzee 16; H. Straaijer, Dreischor 17; C. J. Maas, Zijpe 18 en J. van den Berge, Bruinisse 20. ST. PHIL1PSLAND Arma Jacobapolder VERGADERING S.D.O. Te Anna Jacobapolder vergaderde de voetbalvereniging S.D.O. in café Quist onder leiding van haar voor zitter de heer M. Wesdorp Azn. Deze memoreerde het gesprokene met de verschillende afgevaardigden van Mevo in uit Zierikzee, Volhar ding uit Oosterland en S.S.S. uit Bruinisse. Hij spoorde de leden aan vooral sportief te zijn. Op 20 September a.s. zal met de eerste competitiewedstrijd worden begonnen en wel tegen Vol harding. 27 September Mevo Hl, 4 October S.S.S.—S.D.O., 18 Oct. Vol hardingS.D.O. en 1 November S.D. O.—S.S.S. Met meerderheid van stemmen werd als aanvoerder J. Zuidweg gekozen. Tevens kwamen ter sprake het voet balveld, de kleding en de financiën. Ook werd in overweging genomen om toe te treden tot de N.V.B. van Zaterdagmiddag voetballers. De wedstrijden van bovengenoemd schema zullen worden gespeeld Oosterland en Zierikzee. Marktberichten AARDAPPELBEURS ROTTERDAM 15 September: Kleiaardappelen 35 mm opwaarts: Eigenheimers 9,009,50: Bintjes 9,00; Blauwe Eigenheimers 9,5010,00; IJselster 8,25. Zandaardappelen 35 .mm opwéarts: Nieuwlandse Eigienheimers 9,00. Voeraara'appelen 3,50. Prijzen per 100 kg en berekend op hail- delsvoorwaarden vastgesteld voor de ver koop van: consumptieaardappelen op wa gon, schip of auto. GRAANBEURS ROTTERDAM 15 September: Binnenlandse granen (of ficieuze noteringen per 100 kg franco Rot terdam- Tarwe zonder vochtconditie door weinig belangstelling van de zijde van de vlakmolenaars 25,0526,20; op vochtconditie tot 26,15. Voedergranen prijshoudend Zomer- gerst 31,5034,00; Wintergerst 30,0032,00; Rogge 28,00—29,00; Haver 27,50—29,50; Blanke kwaliteit haver tot 30. Peulvruchten. Groene erwten, prijshou dend 45,00—52,00; Schokkers vast 45.00—62,50; Bruine bonen tot 68,00. VEEMARKT ROTTERDAM. 15 Sept.: Ter veemarkt aangevoerd in totaal 1510 dieren, waaronder 1215 vette koeien en 281 varkens, alsmede 14 scha pen en lammeren. Prijzen'per kg: vette koeien f 2.80—2.90, 2.60—2.70, 2.20—2.40; varkens lev. gew. f 2.28—2.24—2.20. De aanvoer van vette koeien was groter met luie handel en niet geheel prijshoudend'; prima dieren gingen boven notering. Var- kensaanvoer kleiner dan vorige week met vlugge handel en stijgende prijzen; enkele prima dieren gingen boven notering. VEILING BERGEN OP ZOOM. 15 Sept.: Sla 2—4. Andijvie 5—8. Sav. kool 6—7. Rode kool 5—11. Witte kool 6—9. Stamboon dubb. princesse bonen 30 45. Staakprincessen 3353', Snijbonen 54 —74. Kioten 7—11. Spinazie 15—22. Bos. peen 14—22. Waspeen 1420. Bloemkool AA 30—42. id. A 17—31, id. B 8—18. To maten kas 2547. id. natuur 1634. Sprui ten 52—56. Prei 8—15. Ananas meloen 29—37. Nat. perzik st. 3—12, id. kg 31—35. Druiven 87—93. Aard beien p. st. 3—9, id. p. ons 23. Br. Louis de Aveanches 1225. Beurré Hardy 20—27, Manks Codli» 10—16. Zierikzee WEDVLUCHT. De vereniging van postduivenhouders „Gevleugelde Vrienden" te Zierikzee, hield een wedvlucht uit Duffee, 73 km. Deelname 112 dViven. Snelheid eerste duif 1148.7 m. per min. De onderstaande eigenaren behaalden met hun duiven de volgende prijzen: Cor Seybel 1, 3. 8; A. Bakker 2- W. V. Pankow 4; Fr. Ma ijs 5; J. A. v. d.' Bos 6, 7, 9; J. Oole 10; H. Cerle 11, 13; J. C. Rombouts 12; E. N. Bavia 14; C. M. van Westenbrugge 15; L. Sim mers 16; C. Berrevoets 17. 20; J. B. Hey- boer 18, J. W. Renshof 19. THOLEN Tholen „CONCORDIA" MAAKTE RONDWANDELING. Zaterdagmiddag maakte de har monie „Concordia" te Tholen een mu zikale wandeling door de gemeente en bracht op verschillende plaatsen in de stad enkele nummers ten gehore. Het doel was de pas geheel gerevi seerde instrumenten te tonen en te vens om loten te verkopen ten bate van het Instrumentenfonds. VERKOPING. Te Tholen werd door notaris E. v. d. Velde in hotel Zeeland in het open baar verkocht een woonhuis Van de fam. Geluk aan de Doelweg. De heer Joh. Overbeeke te Tholen kocht dit pand voor 2700. Een pakhuis werd eveneens aan de heer Joh. Overbeeke verkocht voor de prijs van f 3600. BEVOLKINGSONDERZOEK OP T.B.C. In de maand October a.s. zal dooi de Nederlandse Centrale Vereniging tot bestrijding van tuberculose, we derom de bevolking van Tholen wor den onderzocht op longtuberculose. St. Annaland REDE DS. D. J. VAN DIJK v In verband met zijn 25-jarig, jubi leum, hoopt ds. D. J. van Dijk, Ned. Herv. Predikant te St-Annaland, op Woensdag 17 September des avonds om 6 uur in de Ned Herv. Kerk een rede uit te spreken. SCHIETWEDSTRIJDEN. De schietvereniging „Juliana" te St. Annaland, hield op de schietbaan een onderlinge wedstrijd. De. uitslagen waren: Afstand 100 metr met buks: le klasse: 1. W- Moerland Johz. 49 p.; 2. J. Kurvink 48 p.; 3. A. Dake 47 p.; 4. J. v. Popering 46 p.; 5. J. C. Kooy- man 46 p.; 6. A. D. Goedegebuure JLz. 45 p. 2e klasse: 1 J. de Wilde 48 p.: 2. K. Hagel 48 p.;_3. W. Menheere 47 p.; 4. A. van Vossen 46 p.; 5. A. W. Keur 46 p.; 6. Th. Overbeeke 45 p. Vrije baan: 1. J. v. d. Klooster 146 p.; 2. L. J. v. Popering 144 p.: 3. J. Kurvink 144 p.; 4. J. C. Kooyman 141 p.; 5. Th. Overbeeke 141 p.; 6. A. Duy- zer 140 p.; 7. J. L. Goedegebuure 140 p.: 8. H. Keur 140 p.; 9. J. Moerland Johzn. 139 p.; 10. A. D. Goedegebuure 138 p. Scherpenisse WINKELSLUITING In de gemeenteraad van Scherpe nisse werd een verzoek behandeld van de plaatselijke winkeliers inzake de nieuwe wet op de winkelsluiting. De winkeliers verzochten hun winkels des Maandags, Dinsdags en Donder dags tot des avonds 7 uur geopend te mogen houden en des Vrijdags en Zaterdags tot 8 uur, 's Woensdags middags zullen dan hun zaken geslo ten zijn. De raad ging hiermee accoord. H.L.O..PKOEVEN. De H.L.O.-proeven werden voor dc tweede maal afgelegd door de dames L. W. de Rijke te Zierikzee en A. C. Quist te Nieuwerkerk en door de he ren J. F. van den Berge en K. van Ruiswijk te Zierikzee en M. J. Scha- leven te Ren esse. Het vierde-graads diploma werd behaald door mej. J. Verkaart en de heer A. J. de Graag te Zierikzee en de heer J. L. Hanse te Haamstede. Het vierde-graads diploma werd eveneens behaald door de heer F P. Regoort te Zierikzee. De heer Re- goont is de vijfhonderste, die. sedert de oprichting van het Comité Schou- wen-Duiveland van de H.L.O., de proeven voor de eerste maal aflegde. WEDVLUCHT VAN NEUFVILLES. De postduivenhoudersvereniging „De Reisduif" te Scherpenisse hield' een wed vlucht vanuit Neufvilles, een afstand van 112 km. In concours 74 duiven, die te 13.45 uur werden gelost. De eerste duif kwam binnen te 15.39.13 uur en de laat ste te 16.18.41 uur. De uitslag luidde: Iz. Hage, Poortvliet, 1, 2 en 4. B. Suurland, Scherpenisse, 3. K. Lisseveld, Poortvliet, 5. C. v. d. Graaf, Poortvliet, 6, 8, 16 en 17. J. Bevelander, Scherpenisse, 7 en 18. J. Hage, Poortvliet, 9, 12 en 13. H. Jan sen, Poortvliet, 15. J. v. d. Hoek, Sint Maartensdijk, 19. SCHEPEN DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND Knollendam, Duynmeyer; Centrust 5. Deen; India, Den Dikken; Russia, Camer- mans: Romania, Blokland; Truus, Touw slager; Pleternella Maria, De Wachter; Geran, Versteeg; allen naar Rotterdam. Res Nova, Vorthom; Rehoboth, Visser; Verandering, Rylcers; Hendrina, Rykers; Palmyre, Offenberg; allen naar Werken dam. Nivoma, Pols; Catharina Maria, v. d. Sluys; Albatros. De Haas; Vertrouwen, Schram; Wiin 2, Boer; Hydra, Pcnraad; allen naar Dordrecht. Cornelia, De Witte; Amstel 8. Heyboer; Esperance, Eerkens; allen naar Amsterdam. Elan, Oudakker; naar Den Bosch. Anna, Van Gent; naar Arnhem. Wilmar, Domenie; naar Heere waarden. Rival, Blom; naar Venlo. Se_ cunda Spes, Van Zoest; naar Leiden. Lina, Kamerik; naar Tilburg. Antrusö. v. d'. Veeken, naar Waddinxveen. Alida, Boon stra; naar Gorinchem. Res Nova, Vende- ville; naar Wemeldinge. Energie, Kuypers; naar Kampen. Verwisseling, Venney; naar Wemeldinge. Leonidas 4, Van Dyke; Mar- gus. Visser; Empresa, De Bot; Damcó 96, Olieslagers; Espero, Feenstra; Marie Jose, Verwoeit; Express 14, DÖrr; Sieglinde, Koster; Stad Antwerpen, De Jong; allen naar Duitsland. Marabu, Durinck; Express De Rover; Zurich, Van Ingen; allen naar BaseL Sanara 116, Hofmaan; Luzern, Olieslager; Wallis. De Kok; allen naar Straatsburg. Onderneming. De Korte; Machiensteen 15, Fernhout; Valkyrie, Waardeiiberg; Aggi, Pasveer; Clemence Joseph, De Bakker; Sindolt, Huyssen; Nautilus XI, Stoop; Capricornia, Van Erp; Castillia, De Bruyn; Nautilus 1, Dhondt; Rhenus 109, Günther; Isala 5, Bokslag. VOETBAL ZIERIKZEE IUZONNEMAIRE I 4—2 In een weinig interessante wed strijd heeft Zierikzee III kans gezien zijn eerste overwinning te boeken. Het eerste doelpunt viel plm. 25 mi nuten na het begin, toen de Zonne- maire-rechtsbuiten van verre afstand onbereikbaar voor Goedegebuure in schoot (10). De stand was echter spoedig- weer gelijk, want nog geen vijf minuten later wist v. d. Hoek van dichtbij te doelpunten (11). Tot aan de rust ging het spel gelijk op, zonder dat er echter nog ge scoord werd. Hierna was Zierikzee meer in de aanval, doch tegen de ver wachting in nam Zonnemaire op nieuw de leiding. Goedegebuure liet een ongevaarlijke bal glippen (12). Zonnemaire werd nu geheel in de verdediging gedrongen en tien minu ten later bracht Verwest de partijen op gelijke voet, door na een snélle aanval over links de bal van dichtbij in te schieten (22). Vlak daarna namen zij de leiding door Van den Hoek, die in een wirwar van spelers de bal te pakken kreeg en met een kort tikje de keeper pas seerde (32). Tien minuten voor het einde voer de Zierikzee de stand op tot 42 door v. d. Wolf. die met een hard schot het vonnis over Zonnemaire voltrok (42). S.V.O.VV.K. I—DREISCHOR U 51 S.V.O.W.K. I heeft de competitie ingezet met een flinkeoverwinning op Dreischor n. Het duurde ruim een kwartier voordat midvoor van de Berge uit een voorzet van rechts zgn ploeg de leiding kon geven (10). De gasten kwamen toen even flink opzetten en uit een goede voorzet schoot M. Straaijer fraai in, maar doelman Bolijn was op zijn post. Het was weer van de Berge, die scoorde, nu uit een voorzet van R. Hage (2 0). Met onveranderde stand brak de rust aan. In de tweede helft wisten de gas ten de achterstand te verkleinen door een schot van M. Straaijer (12). Een strafschop werd door C. Re- meeuw benut (31). In de resteren de tijd scoorde de thuisclub nog twee maal, zodat het einde kwam met 5—1. WILLEM II—ZIERIKZEE (4—2). Hoewel de Zierikzee-reserves voor de rust in de meerderheid waren, is het hen niet gelukt een overwinning op Willem n te behalen. De meerder heid werd echter eerst tien minuten voor de rust in een doelpunt uitge drukt, toen van de Maas in het straf schopgebied werd gevloerd en Dog ger de strafschop onberispelijk in schoot (01). Spoedig daarna was het gelijk, want de Tilburgse midvoor passeerde Kouijzer met een goed schot (1—1). Na de rust was het Willem II, dat de toon aangaf, mede door goed kop- werk. Na een kwartier omspeelde dè linksbinnen de Zlerikzeese verdedi ging en schoot van dichtbij in. Al gauw was het 31, maar Verton kon uit een goed door De Vos genomen corner de stand weer op 32 bren gen. Hierdoor veerde Willem n weer op en ongeveer tien minuten voor het einde stelde de rechtsbinnen de zege voor zijn club veilig door een fout in de verdediging van Zierikzee af te straffen (42). Suikerfabrieken werven schepen voor bietenvervoer. Zij willen niet aan de „evenredige vrachtverdeling" De Nederlandse suikerfabrikanten gaan voort met hun actie om zelf schepen te werven voor het vervoer van bieten en storen zich niet aan de „evenredige vrachtverdeling", waaronder dc Nederlandse schipperij bereid is de bieten en de pulp te ver voeren, aldus de stichting Neder landse particuliere binnenvaart Rot terdam. De Nederlandse suikerfabrikanten zijn er echter niet in geslaagd vol doende scheepsruimte aan te nemen teneinde een regelmatige aanvoer te verzekeren. Zij zullen wellicht trach ten de ontbrekende ruimte over de schippersbcurzen te charteren. De be sturen van de bg de genoemde stich ting aangesloten verenigingen hebben zich beraden over de te nemen maat regelen en daarbij besloten, dat de schippers zullen weigeren de bieten en de pulp aan te nemen, als de fa brikanten de actie willen voortzetten. Wanneer deze de evenredige vracht verdeling?' willen aanvaarden, is de benodigde scheepsruimte terstond be schikbaar. Brand gesticht in arbeiderswoningen. In de avonduren van 30 Augustus j.l. brandde te Vriescheloo, nabij Win schoten, een dubbele arbeiderswoning af. Op vermoeden van brandstichting, werden enkele dagen later de 30-jarige G. L. (een der bewoners) en een zeke re K. B. (de vader van de eigenaar van het pand) door de Rijkspolitie aangehouden. L. heeft thans een volledige beken tenis afgelegd. B., die volgens L. het initiatief genomen zou hebben, blijft hardnekkig ontkennen. Het perceel, dat noodzakelijk her steld moest worden, was voor 12.000 op herbouw verzekerd; de eenvoudige inventaris van L. voor 6200. Met be hulp van benzine en een brandende kaars zijn, volgens de bekentenis van L,, de woningen in brand gestoken. .VAN "TOT WIN IJPE" De collecte voor de kankerbestrijding bracht te Biervliet f 240.50 op. Hef aantal baden genomen in de gem. badinrichting te Hoek bedroeg in de maand Augustus 1303. Het muziekcorps „Eikels worden bo men" uit Westdorpe gaf een zeer geslaagd concert te Sas van Gent tot besluit van de kermis. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de openbare lagere school te Zonnemaire is met ingang van 1 October a.s. benoemd mevr. C. T. BartelseSwart te Zierikzee. De collecte ten bate van de kankerbe strijding heeft te Zaamslag f 176.85 opge bracht T De eerste ..voetbaldag bracht een onge lukje voor de speler" R. Dusebout van Breskens 3. In d'e wedstrijd tegen Clinge 3 kwam hij te vallen en brak een pols, Het Temeuzense Dilettantentoneel zal Vrijdag in het Concertgebouw een opvoe ring geven van de klucht „Jan Ongeluk", van O. Blumenthal. en H. G. Kadelburg. De heer F. Lerpux voert de regie. "De muziekvereniging ..Apollo" uit Sluis verleende Zondag j.-l. haar medewer king aan de .festiviteiten te Middelburg in Vlaanderen, gehouden ter gelegenheid van de opening van enkele nieuwe wegen. De in de Ned. Hervormde Kerk te Waterlandkerkje gehoud collecte ten bate van de Prot. 'Chr. Ziekenzorg te Terneu- zen bracht 11 op. De collecte voor de Chr. Phil. Inrichtin gen te Doetinchem bracht in O. Zeeuwsch Vlaanderen een bdrag op van 1130,63. Ter gelegenheid van de grenskermis nabij Clinge werd een wielerwedstrijd voor amateurs gehouden met 33 deelne mers. Willy van V-lierberghe werd eerste. De heer P. Haeck te Bruinisse, schip per bij de visserijpoli tie, kwam aan boord van zijn schip dermate ongelukkig te val len. dat hij met enkele gekneusde ribben naar zijn woning vervoerd moest "worden. Voor de betrekking van onderwijzer(es) in de Chr. School te Bruinisse hebben zich 18 sollicitanten gemeld. De muziekvereniging „De Volharding" te Zaamslag gaf voor een talrijk publiek een concert, onder leiding van de heer Meyers. De heer J, Sommeijer te Ovezande slaagde te Wageningen voor het diploma leraar tractorwerktuigen. De te Tholen In de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte voor de Kerkrestau ratie bracht f 132.10 op en de collecte )r de Christelijke kleuterschool f75,79. De collecte voor de kankerbestrijding te Wjlhelminadorp heeft f 33.54 opge bracht. JAARLIJKSE PLECHTIGHEID Over het algemeen achteruitgang in het aantal studenten In de universiteiten van Nederland hebben Maandag de rectores magni- fici tijdens een jaarlijks terugkerende plechtigheid het rectoraat overgedra gen aan hun opvolgers. Dat gebeurde te Lelden, Utrecht, Amsterdam, Gro ningen, aan de Technische Hogeschool te Delft, do Ecoomische Hogeschool te Rotterdam, de R.K. universiteitten te Nijmegen en Tilburg en aan de Landbouwhogeschool te Wageningen. Het rectoraat van de Leidse uni versiteit droeg prof. dr. J. H. Boeke over aan prof. dr. J. J. L. Duyven- dak. Prof. Boeke merkte daarbij op. dat het aantal promoties, namelijk 50, gelijk is gebleven aan het aantal van het voorgaande jaar. Dit aantal is nog verre van voldoende, ondanks financiële tegemoetkomingen, aldus prof. Boeke. Prof. dr. J. Severijn droeg zijn waardigheid van rector magnificus van de Utrechtse universiteit over aan prof. dr. V. J. Koningsberger. Hg deelde mede, dat het aantal hoogle raren aan de universiteit thans 135 bedraagt; er waren in het afgelopen jaar 5510 studenten, waarbij 981 vrouwelijke. In de gemeentelijke universiteit van Amsterdam werd het rectoraat door prof. mr. M. H. Bregstein overgedragen aan prof. mr. dr. G. v. d. Bergh. De scheidende rector mag nificus hield een rede, waarin nij onder meer de verwachte wijziging der thans nog geldende bestuursor- de besprak en er op wees, dat de taak van de rector een veel meer omvattende wordt. Er waren in Am sterdam in de afgelopen cursus min der studenten. Het aantal liep te rug van 7043 in het vorige jaar tot 69ü3 in het afgelopen jaar. De ach teruitgang vertoont zich vrijwel bij alle faculteiten; het sterkt was de teruggang bij de geneeskunde, aldus prof. Bregstein. Bij de overdracht van het recto raat der Rijksuniversiteit te Gronin gen aan prof. Beekhuis, heeft de aftredende rector magnificus, prof. dr. W. Zandvoort, een rede gehou den over het onderwerp ..Shakespeare in de twintigste eeuw", waarna hij verslag uitbracht van de lotgevallen der universiteit in het afgelopen studiejaar. In Delft heeft de rector magnifi cus van de Technische Hogeschool, prof. dr O, Bottema, in de Wester- kerk de traditionele rede bg de aan vang van het academisch jaar uit gesproken. Na de plechtigheid ln de kerk. begaf men zich naar het hoofdgebouw aan de Oude Delft, waar de gebruikelijke ontvangst door de rector geschiedde. Prof. Bottema KORFBAL Tjoba en Seolto wonnen De uitslagen van de Zaterdag voor Z.K.B. gespeelde korfbalwedstrijden waren: le klasse; TjobaSeolto 34; Zee- landiaTogo 15; Vios-Scampolo 0—3. 2e klasse: Togo IIEendracht 43; De PoelSwift III 5—4. 3e klasse A: BKC—Top 15; Storm vogels—SVG 42; KVLZuidwesters 4—1. 3e klasse B: Swift VAKC 0—4; Animo—KVL II 11—1; Madjoe—Atlas 4—5. 3e klasse C: Scampolo IIIElto 57; VopoODS; ODS n.o. 3e klasse D: VZOD—SSS II 8—0. Adspiranten A: Tjoba—De Poel 1—0; VopoSwift A 18. Adspiranten B: Animo ASwift vlug 110; AtlasAnimo B afg. Swift Snel—Animo B 2—0. HANDBAL JEUGDKAMPIOENSCHAPPEN. Zondagmorgen werden aan de Keer sluis te Vlissingen de wedstrijden ge speeld in het handbaljeugdkampioen schap van Zeeland tussen de kam pioenen van Walcheren en Zuid-Be veland. Bg de jongens kwamen Hellas uit Goes en E.M.M. uit Middelburg te- fen elkaar in het veld. De Goesenaren leken heel wat sterker dan hun te genstanders, die zij maar liefst met 210 verpletterden. Bij de meisjes ging de strijd tussen Marathon uit Vlissingen en Tonido uit Goes. Hier hadden de Vlissingse meisjes een groot overwicht en zij wonnen dan ook overtuigend met 6—0. Na de wedstrijden sprak de heer A. Heyens, die namens de afdeling Zeeland ue medailles uitreikte aan de kampioenen. Namens het bestuur van Marathon boor de heer F. Nae- rebout bloemen aan. ATHLETIEK Zeeuws Marathonrecord verbeterd Met niet minder dan 27 minuten De Middelburgse athleet J. van de Voorde, die Zondag heeft deelgeno men aan de Marathonloop te Hilver sum is van de 40 deelnemers 16de ge worden. Hg legde de afstand af in 3 uur 19 min. 58 sec. en verbeterde daarmede het reeds op zijn naam staande Zeeuwse record met niet min der dan 27 minuten. Van de 40 deel nemers vielen er 9 uit. De laatst aan komende deed er 4 uur 30 min. over. KERKNIEUWS Ds. E. L. NAUTA TE WASSENAAR 55 JAAR PREDIKANT. Vrijdag 26 September a.s. zal het 55 jaar zijn geleden, dat ds. E. L. Nauta, oud-legerpredikant. en thans wonende te Wassenaar, het predikambt in de Ned. Herv. kerk aanvaardde. Ds- Nauta werd 22 April 1874 gebo ren te Leeuwarden, waar zijn vader hoofdonderwijzer was, bezocht het stedelijk gymnasium in de Friese hoofdstad en studeerde vervolgens aan de Rijks universiteit te Leiden. Nadat cand. Nauta in 1896 door het Provin ciaal Kerkbestuur van Overijssel was toegelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. kerk, verbond hij zich 26 September van het daaropvol gend jaar (1897) aan zijn eerste ge meente Kerk- en Kapel Avezaath (clasis Tiel). Daarna stond de jubilaris achtereenvolgens nog te Noordgouwe 1899—1903: Den Helder 1903—1906; Dokkum 19061909; Veendam 1909— 1910: Oenkerk ca. 1910—1914 en te Warfhuizen 19141919. Deze zijn ze vende en laatste gemeente diende ds. Nauta tot 1 Januari 1920, toen hem in verband met zijn benoeming tot legerpredikant in Algemene Dienst, eervol ontslag met de bevoegdheid van emeritus werd verleend. Ruim 19 jaar, n.1. tot 30 April 1939, toen hem op 65- jarige leeftijd eervol ontslag werd verleend, wat ds. Nauta werkzaam als legerpredikant in het le gewest, met als standplaats Leicfen. Tijdens zijn verblijf in Noordgouwe was ds. Nauta mede een van de op richters van het „Ziekenhuis Schou wen en Duiveland" aldaar. De regering beloonde de diensten van ds. Nauta, door hem in 1932 te benoemen tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Waar zijn onze schepen Aagtedijk 15 te Buenos Aires. Aagtekerk p. 15 Kreta n. Japan. Aalsdijk 14 te Rotterdam. Agamemnon 15 te Cap Haitien. Abb e dijk 14 te Hamburg. Aldabi 15 te Bahia. Albireo p. 15 Flnist. n. Las Palmas Algenlb 14 te Paranagua. Almkerk 15 v. Port Said (th.)) Baccrus 13 v. Willemstad it. Mobila. Bloemfontein p. 15 Str. Messina. Boissevain 15 te Miri. Boskoop 15 te Puerto Chicama. Bontekoe 15 te Menado. Callisto p. 15 Lizard n. Bremen Camphuys 15 te Makassar Castor p. 15 Jamaica n. Cura#ao Celebes p. 15 Maladiven n. Aden. Cevam 14 v. Colombo n. Madras- Enggano 15 te lbo. Fairsea p. 15 P. Sudan n. Ad'en. Gaasterkerk 14 te Brisbane. Ganymedes 14 v. Puerto Plata n. AntvV. Groote Beer p. 15 Zuid. Kaap Race. Grootekerk p. 15 dwars Oporto. Haarlem 15 te Antwerpen. Hersilia 14 te Nordenham. Heemskerk 14 v. Brisbane n. P. Kembia. Helder 13 v. Belize n. Tampa. Hoogkerk 15 te Antwerpen. Hydra 14 te Ciudad Trujulo. Hos 15 te Fort Liberté. Jupiter p. 15 Kp. St. Vincent n. A'dam. Lissekerk p. 15 Aden. Loenerkerk p. 15 Elba Cap*. Laurenskerk 14 te Genua. Lieve Vrouwekerk p. 15 Oporto. maakte gewag van een achteruit- uitgang wat betreft het aantal »tu- denten en van de uitreiking van het Ingenieursdiploma aan 666 inge schrevenen. In Rotterdam droeg prof. dr. H. J. Witteveen het rectoraat van de Ne derlandse Economische hogeschool over aan zyn opvolger, prof. dr. J. H. Kernkamp. De aftredende rector magnificus van de R.K. universiteit te Nijmegen, prof. dr. M. Goemans O.F.M. heeft Maandagmiddag het rectoraat over gedragen aan prof. mr. Ch. J. J. M. Petit. Prof. Goemans merkte in zijn i-ede op, dat het totaal-cijfer der in geschreven studenten dank zij de opening der medische universiteit steeg. Het rectoraatvan de Kath. Eco nomische Hogeschool te Tilburg werd overgedragen aan prof. dr. M. J. H. Smeets. eD rector magnificus, prof. dr. L. G. J. Verberne, hield een rede, waarin hij het 25-jarig be staan van de Hogeschool memoreer de. Tenslotte ging het rectoraat van de Landbouwhogeschool te Wagenin gen over van prof. A. Kruidhof op prof. dr. G. MLnderhoud. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder LEUNT JE WITTE, in de ouderdom van 68 jaar. Namens de Familie, Kruiningen: P. POLEY. Middelburg: E. P. WAVERUN— POLEY. C. WAVERIJN. HUIB. PIET. Wilhelminadorp: P. E. WISKERKE— POLEY. D. WISKERKE. ADIE. PIET. LEUNT JE. Kruiningen: H. C. POLEY. T. POLEY— KIEVIT. PIET. JAN. W ilhelminadorp, 13 September 1952. De begrafenis zal plaats vinden te Krui ningen op Dinsdag 16 September a.s. om 12 Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de heer JACOBUS KOPPEJAN Ezn., in de ouderdom van ruim 83 jaar. Uit aller naam, A. KOPPEJAN. Zoutelande, 15 Sept. '52 Duinweg 2. Rectificatie. In de overlijdensadv. d.d. J-5 Sept. van Mevr. HUSON gelieve men te lezen Wed. van HERMANUS HUSON. Hiermede betuig ik mg'n dank, voor de deelneming betoond na het overlijden van mijn vrouw. H. SUWIJN. Vlissingen, Sept. 1952. Bonedijkestraat 54. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij mijn 40-jarig jubileum als dirigent, betuig ik mijn oprechte dank. M. P. VENTEVOGEL. Vlissingen, 16 Sept. 1952. Dubbele woning op goede stand te koop te Vlissingen, gedeeltelijk vrij te aanvaarden. Komt bin nenkort geheel vrij. Geheel gerestaureerd. Koopsom j 11.000.Hypotheek be schikbaar. 2. Boulevard Bankert, prachtige WONING, 3 étage's, gedeeltelijk vrij te aanvaarden. Koopprijs op aanvrage. Brieven lett. Z. 77, Bur. P.Z.C., Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 13