NIEUWS UIT ZEELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN KRABBENDIJKE-ARNEMUIDEN EINDIGDE MET BLANCO STAND Wissel Zeeuws-Vlaanderen MAANDAG 15 SEPTEMBER 1952. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Jeugdprogramma Z.V.U- Het jeugdprogramma van de Z.V.U. voor het seizoen 19521953 vermeldt ook thans weer een aantal jeugdto neelvoorstellingen. Deze voorstellingen zullen o.a. worden gegeven van 22 tot 25 September a.s. door het Nederlands Jeugdtoneel onder leiding van Rob Geraerds voor leerlingen van het la ger onderwijs te Vlissingen, Middel burg, Oostburg en Zierikzee. Rob Ge raerds zal voorts van 1518 December a.s. voor de leerlingen van de middel bare scholen te Vlissingen, Middel burg, Oostburg en Terneuzen een se rie solo-toneelvoorstellingen verzor gen. Jeugdconcerten zullen onder auspi ciën van de Z.V.U. worden gegeven behalve door het Rotterdams Kamer Orkest, ook door het Nieuw Hollands Strijkkwartet, dat op 4 November te Middelburg optreedt, Elizabeth Lugt die te Zierikzee op 29 Maart en te Oostburg op 21 Maart zal zingen en door Jaap Stotijn, die op 12 en 13 Maart te Middelburg, Vlissingen en Goes zal spelen. Verder staat voor Terneuzen nog een nader bekend te maken jeugdconcert op het program ma. Luchtmachttentoon stelling te Goes Naar wij vernemen zal van 3 tot en met 8 October a.s. in de zalen-Krijger te Goes een luchtmachttentoonstelling worden ingericht. Op deze expositie, welke ten doel heeft by de jongeren belangstelling te wekken voor de militaire luchtvaart, zullen o.a. enkele van de modernste types vliegtuigen ten toon worden ge steld. Waarschijnlijk zal ook de kapel van de Luchtmacht deze tentoonstel ling opluisteren. Smokkel in oud-ijzer leeft weer op De smokkel in oud-ijzer leeft in de grensstreken van Zeeuwsch-Vlaande ren weer op en geeft de douane-amb tenaren veel werk. Te Clinge werd een auto aangehouden, waarmede getracht werd via een binnenweg België te be reiken. Het bleek, dat de auto gela den was met 1300 kg. oud ijzer. De lading werd in beslag genomen en te gen de bestuurder werd proces-verbaal opgemaakt. Ook te Nieuw-Namen werd een hoeveelheid oud ijzer in be slag genomen- Breskens VOETBALLER BRAK POLS. Tijdens de wedstrijd Breskens III Clinge III, kwam de Breskense spe ler R. Dusebout zodanig te vallen, dat hij met een gebroken pols naar het ziekenhuis te Oostburg moest worden vervoerd. Na verbonden te zyn kon hij huiswaarts keren. VERGADERING OUDEN VAN DAGEN. In het gemeentelijk ontspannings gebouw te Breskens, werd een alge mene vergadering gehouden van de Bond van ouden van Dagen, afd. Breskens. Na de opening door de voorzitter, de heer C. de Kruijter. hield de heer A. König, lid van het hoofdbestuur en voorzitter van de rayoncommissie Zeeland, een korte causerie over het rayon Zeeland en de samenstelling van de statuten en het huishoudelijk reglement. Hij deel de mede, dat de bond nu 156 afdelin gen en bijna 50.000 leden telt. Als be stuursleden werden herkozen de se cretaris, J. Ritico en als lid I. Ver gouwe. In de contröle-commissie werd herkozen de heer W. Gosseije, terwijl hieraan werd toegevoegd de heer P. v. d. Sande. In de pauze was er muziek, ver zorgd door enkele leden van de ac cordeon band Mirian uit Breskens. Oostburg WACHTGELD EN WERKLOOSHEID De afdeling Oostburg van de Al gemene Nederlandse Bouwbedrijfs- bond vergaderde Zaterdagmiddag in café de Vuyst. In deze vergadering hield de districtsbestuurder J van der Hout uit Vlissingen een inleiding over de wachtgeld- en werkloosheids, wet. Besloten werd dit onderwerp de ze winter nog nader in studie te ne men, evenals het Welvaartsplan van het N.V.V. HOFFMANN'S VERTELLINGEN Zaterdagavond draaide de Film club Oostburg voor haar leden in het Ledeltheater de film Hoffmann's ver tellingen. Deze rolprent, die op uit stekende wijze zang, ballet, opera en filmische vondsten tot een harmo nisch geheel Wist te maken, boeide de zaal van het begin tot het einde, Dat deze film een week, nadat in Middelburg de première voor Zeeland ging, reeds in Oostburg voor de film club draaide, is een succes voor het bestuur en een goede inzet van het komende seizoen. Terneuzen WINKELRUIT AAN SCHERVEN. Toen de heer B.. op zijn rijwiel door de Vlooswijk straat te Terneu zen reed, sprong van onder een der wielen een steentje weg, dat tegen een grote spiegelruit van de firma de B. terecht kwam. Met als gevolg dat de ruit in scherven ging. Een be hoorlijke schadepost, daar de ruit niet verzekerd was. RIJWIEL-VERWIKKELINGEN. Een 75-jarige bewoner van de Wul- penbek, de heer M. kwam by de po litie te Terneuzen aangifte doen, dat zijn rijwiel, dat hij tegen het pand van de firma B. in de Nïeuwstraat te Terneuzen had geplaatst, was ont vreemd. Een damesrijwiel had men er voor in de plaats achter gelaten. Kort daarop kwam mej. de F. uit Zaamslag vertellen, dat haar rijwiel, dat zij voor de zaak van de firma B. in de Noordstraat had neergezet, was verdwenen. De politie trok op onderzoek uit en trof bij de firma B. in de Noordstraat het herenrijwiel aan en bij de firma B. in de Nieuw- straat de damesfiets, waarmede het raadsel nog niet geheel is opgelost. Waarschynlyk echter heeft W. bij het verlaten van de zaak in de Noord straat, een verkeerd rywiel meege nomen, waardoor de verwikkelingen ontstonden. Axel RAADSVERGADERING. Dinsdag 16 September a.s. komt de raad van Axel in vergadering byeen. De agenda vermeldt o.m. een voor stel tot het aangaan van een geld lening groot 20.000 en van een kas- geldlening groot 66.500. Voorts een voorstel tot het beschikbaar stellen van gelden voor het aanschaffen van meubelen en leermiddelen ten be hoeve van het R.K. Kerkbestuur en van de Ver. Chr. Nationaal Onder wijs een voorstel tot aanvaarding van het definitieve grondvoorschot, groot 320,50 en het definitieve bouwvoorschot, groot 31.416,89, be treffende de bouw van 3 arbeiders woningen in de Ds. Jan Scharpstraat. Tenslotte voorstellen tot vaststelling van de wijziging van de gemeente begrotingen 1950 en 1951 en tot vaststelling van diverse verordenin gen in verband met de nieuwe win kelsluitingswet. Retranchement AANRIJDING. Vrydag gebeurde er een verkeers ongeval op de weg van Zuidzande naar Sluis, by de z.g. Tol, onder de gemeente Retranchement. De be jaarde A. D. uit Retranchement werd, toen hij met zyn rywiel over wilde steken, door een personenauto gegre pen en ernstig aan zijn gelaat ge wond. Dokter P. A. Staal uit Sluis verleende de eerste hulp en oordeelde het nodig, dat het slachtoffer naar het St. Antonius ziekenhuis te Oost burg vervoerd werd. Verpletterende nederlaag van Terneuzen In de wedstrijd, die Terneuzen by de opening van het seizoen tegen de Baronie kreeg te spelen, was het k nchtsverschil niet zo groot, als de 7-1 uitslag in het nadeel van Terneu zen doet vermoeden. Terneuzen ver scheen integendeel vrij vaak voor het doel van de Baronie, maar het non chalant afwerken van de aanvallen was er de oorzaak van, dat maar één keer in de gehele wedstryd de keeper van de Baronie moest vissen. De aanvallen van de Baronie waren zeker niet talrijker, maar zy lever den door een goede balbehandeling telkens weer succes op. In de achtste minuut na de aftrap opende van der Langenberg de score en gaf de Ba ronie met 1-0 de leiding. In de 20e minuut was het Roelands die er 2-0 van maakte en in de 35e minuut was het opnieuw Roelands, die scoorde. (3-0). Met deze aanzienlijke voor sprong voor de Brabanders ging de rust in. Na de rust was het spelbeeld pre cies gelijk Vier minuten na de her vatting scoorde Lokhof het vierde doelpunt voor de Baronie. (4-0). Achtereenvolgens voerden hierna Rit- zen en Van der Langenberg de voor sprong tot 6-0 op. Eerst toen slaag de Meeuwsen er in, om voor Terneu zen de eer te redden. (6-1). Even voor het einde bracht van Roesel de stand op 7-1, met welke stand het einde kwam van een zeer matige wedstrijd. Breskens startte met 62 zege op Clinge Breskens is de competitie met een aantrekkelijke wedstrijd tegen Clin ge begonnen. Het verjongen van het elftal bleek Breskens niets dan goeds te hebben gebracht. Reeds direct na de aftrap toonde Breskens al een duidelijk overwicht, dat reeds na 7 minuten door de midvoor A. Keymel, een debutant, in een doelpunt werd uitgedrukt. (1-0). Vyf minuten daar na bracht dezelfde speler met een fraaie kopbal de stand op 2-0 en na circa een half uur spelen verrichte Keymel de haljfick door uit een voor zet van Vermeulen voor de derde maal te scoren. (3-0) Met deze 3-0 voorsprong voor Breskens ging de rust In. Ondanks tegenaanvallen van Clinge was het ook na de rust Breskens dat de lakens uitdeelde en na korte tijd voor de vierde maal het Clinge-doel wist te vinden. (4-0) Eerst toen gaf de rechtsbuiten van Clinge de Bres- kens-keeper voor de eerste maal het nakyken. (4-1) De Breskens-doel- man ging by dit doelpunt niet geheel vrijuit. Ongeveer 20 minuten na de rust profiteerde A. Ekkebus van een mooie voorzet van de rechtsbinnen om voor de vijfde maal voor Bres kens te doelpunten. (5-1) Clinge wist hierop echter een antwoord te vin den, want even later maakte de mid voor van de gasten uit een corner door prachtig kopwerk het mooiste doelpunt van de wedstrijd (5-2). A. Keymel, die voor Breskens ook de score opende, maakte ook het laatste doelpunt van de ontmoeting. Met de borst liep hy een hoge bal in het Clinge-doel, zodat met 6-2 het einde kwam. Geflatteerde zege van Meto op Biervliet De strijd tussen Meto en Biervliet ging: in net eerste half uur vrijwel gelyk op. Het lyk er op dat de rust met blanke stand zou Ingaan, maar toch wist Meto kort voor de rust een leans te benutten en voor het eerste doelpunt te zorgen. (1-0). Na de rust begon Biervliet spoedig af te zakken. De Kop van Meto wist kort na de hervatting met een ver schot voor een tweede doelpunt te zorgen. (2-0) Nog geen vyf minuten later schoot dezelfde speler hard te gen de paal, waarna hij de terug springende bal toch Inschoot (3-0). Meto beheerste in deze periode het spel en drong Biervliet geheel op eigen helft terug. Toen wist Biervliet onverwacht uit te breken. Door mooi samenspel voor het Meto doel werd de uitlopende keeper omspeeld en Biervliet tekende zyn eerste en enige puntje aan, zodat met 4-1 het einde kwam van een voor Biervliet onfor- tuinlyke strijd. Provinciale Rode Kruis- wedstrijden te Goes Middelburg (dames) en Arnemuiden (heren) naar Gouda Het „Schuttershof" en „De Prins van Oranje" te Goes waren Zaterdag middag het toneel van een aantal „on gelukken", waarby er echter direct helpers en helpsters aanwezig waren om de „slachtoffers" te verzorgen. De Zeeuwse dames- en herenploegen van het Rode Kruis hielden namelijk hun provinciale wedstryden, om te beslis sen, welke ploegen 27 September a.s. te Gouda op de nationale wedstrijden onze provincie zullen vertegenwoor digen. Na enkele uren hard werken kwam bij de dames de ploeg uit Mid delburg als eerste uit de bus, terwyl bij de neren de ploeg uit Arnemuiden de beste prestaties leverde. De dames moesten in „De Prins van Oranje", als noodziekenhuis ingericht hun werk tonen. De opdracht bestond uit de verzorging van een „slachtof fer" met een wervelfractuur en van een oude man, die in het ziekenhuis uit zyn bed was getuimeld en hierby een been had gebroken. De heren in de tuin van het „Schut tershof" ki-egen een „huisvrouw" te behandelen, die tydens de schoon maak van de trap was gevallen en een been had gebroken, terwijl haar dochter onder aan de trap lag in een bewusteloze toestand, wond aan het voorhoofd, braakneigingen vertoonde, en wier rechter onderarm in het mid den een gebogen stand vertoonde. Bij de dames werd de uitslag: 1. Middelburg, 510 p. commandante 50 pnt.); 2. Souburg, 470 p. (cdt. 50 p.); 3. Koudekerke, 413 p. cdt. 40 p.); 4. Gies, 407 p. (cdt. 39 p.); 5. Vlissin gen, 399 p. (cdt. 42 p.); 6. Tholen, 394 p. (cdt. 42 p.), 7. Kruiningen, 331 p. cdt. 31 pt. Heren: 1. Arnemuiden, 427 p. (cdt. 93 p.); 2. Goes, 316 p. (cdt. 56 p.); 3. Koudekerke, 305 p. (cdt 90 p.); 4. Vlissingen, 297 p. ((cdt. 71 p.); 5, 6, 7 Kruiningen, Zierikzee, Oostburg elk 275 p. cdt. Kruiningen 40 p., Zierikzee 48 p.); 8. Wemeldinge, 264 p. (cdt. 42 p.); 9. Middelburg. 260 p. (cdt. 95 p.)10. Tholen, 177 p. (cdt. 60 p.). De wedstryden werden o.a. byge- woond door de kringcommissaris, mr. J. A. Heijse, Middelburg; de wnd. kringcommissaris, mr. M. Tydeman, Westkapelle; de chef Bescherming Burgerbevolking Walcheren, overste J. L. R. Kapitz uit Middelburg; dé gewestelyke commandant, dokter P. J. v. d. Slikke, Middelburg en de chef staf dr. E. Tonkes, Middelburg. Beide laatsten maakten de uitslagen van de wedstrijden bekend. Ned. Chr. Werkmeestersbond opgeheven Aid. Vlissingen drong aan op tot stand gekomen fusie Tydcns een buitengewone algemene vergadering te Utrecht heeft de Ne derlandse Christelijke Werkmeesters, bond besloten zich te ontbinden en een fusie aan te gaan niet de Neder, landse Vereniging van Christelijke kantoor- en handelsbedienden en de Nederlandse Vereniging van Christe- ïyke technici, welke beide organisa- safies reeds eerder besluiten in deze richting hadden genomen. By ds be handeling van het ontbindlngs voor stel deelde de afdeling Vlissingen me de, dat zy, indien de fusie niet door ging, verplicht zou zijn de vereni. ging te verlaten. De voorzitter van het C.N.V., de heer M. Ruppert, zeide, dat het C. N.V. zich buiten deze interne zaak wil houden. Hij verheelde echter niet, dat de gehele Chr. arbeidersbeweging bij deze beslissing is geïnteresseerd. Tenslotte betoogde hy dat de conse quentie van een afwijzing zal zijn het leeglopen van de Bond en het onbe stuurbaar worden er van. De werk meesters zouden er verder ook door buiten de bedryforganisaties blijven. Met 64 tegen 28 stemmen werd uiteindelijk besloten tot opheffing en fusie. GESLAAGD Geslaafd te 's-Gravenhage voor het voorlopig diploma scheepswerk- tuigkund'°-e de heren J Neve te Middelburg; F. Gabriëlse te Oost burg; J. Castele?,. met lof. te Vlis singen; leerlingen van de Machinis- loncphool te Middelburg Indonesië wi! opnieuw De Indonesische minister van voor lichting, de heer A. Mononoetoe, heeft verklaard, dat het in het voor nemen van de regering ligt, om de onderhandelingen met Nederland over de opheffing van de Unie cn de kwestie-Irian te hervatten. „Ik ben ervan overtuigd, dat ook de Nederlandse regering hiertoe be reid is. Deze onderhandelingen zijr geen nieuwe aangelegenheid, doch slechts een voortzetting van de enige maanden geleden afgebroken bespre kingen", aldus de minister. Voorts verklaarde minister Mono noetoe, dat, indien Japan het lidmaat schap zou aanvragen van de Verenig de Naties, als toegevoegd lid, Indone sië Japan hierby zal steunen, „omdat Japan als Aziatisch land, de positie van de Aziatische en Arabische lan den kan verstevigen". Schacht terug uit Perzië „De Perzische valuta is sterker dan men denkt", verklaarde dr. Hjalmar Schacht Zondagochtend bij zijn ver trek uit Teheran naar Frankfort. „Men kan zonder bezwaar overgaan tot een nieuwe emissie van bankbiljet ten, gezien de belangrijke gouddek king." Schacht, die vijf dagen in Teheran is geweest, zei dat hij daar binnenkort zou terugkomen. Hij had gesproken met personen uit de bankwereld, met de voornaamste ministers en met pre mier Mossadeq. die hy een krachtige persoonlijkheid vindt. Alle problemen óp het gebied van het geld waren be studeerd. Op de vraag of hij ook de begroting, zonder rekening te houden met inkomsten uit de petroleum, had bestudeerd, zei Schacht: „Met politiek houd ik mij niet bezig. Ik ben alleen maar een kleine econoom." Eerste-Kamerleden over ouderdomsvoorziening In het voorlopig verslag van de commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer over het ontwerp van wet. tot wyziging van de noodwet ouderdomsvoorziening (uitbreiding tot nieuwe leeftydsgroepen en herzie ning van aftrekregeling) betuigen verscheidene leden niermede hun in stemming. De trage gang van zaken met betrekking tot de definitieve ouderdomsvoorziening wordt echter betreurd, evenals de handhaving van de in artikel 7 der noodwet bedoelde aftrek op 100. In de Tweede Ka mer was met nadruk gepleit voor een verminderingsbedrag van 200. En kele leden verzoeken de regering dringend met een definitieve voorzie ning de grootst mogelyke spoed te betrachten, aldus het voorlopig ver- M.O.C. won van Axel met 1-0 Twee zwakke broeders uit de tweede klasse ontmoetten'elkaar in Axel. Axel debuteerde in dit milieu en de belangstelling voor deze eerste wedstryd tegen MOC, was dan ook navenant; 1200 toeschouwers stonden langs de lijn. Het Axelse team ver scheen in een enigszins gewyzigde opstelling in het veld. Als jongste speler stond de 16-jarige J. v. d. Berge opgesteld en J. Dey was ver vangen door zyn broer A. Dey. Na enig terreinverkennen nam Axel het initiatief, dat echter niets opleverde door slecht afwerken van aanvallen. Nadat een flink aantal kansen waren gemist, trof een kop bal van Van den Berge byna doel, maar de MOC-keeper liet zich niet passeren. Ook schoten van de hard werkende Zwartepoorte en Den En gelsman, troffen geen doel. MOC wist het evenmin tot scoren te bren gen, zodat met dubbel-blanlte stand de rust inging. Na de rust ontaardde de ontmoe ting in een lusteloos gedoe, dat eigenlyk het aankyken niet waard was. MOC deed het al niet beter dan de oranje-witten, maar de sporadi sche aanvallen van deze zijde, waren gevaarlyker. Toen de rechtshalf van MOC in de 25e minuut na de rust een vrije trap kreeg te nemen, werd deze nonchalant gestopt door de keeper en tergend langzaam rolde de bal in het Axelse doel (01). By diverse pogingen van Axel om de gelykma- ker te forceren, werden ook nu weer, evenals voor de rust, tal van kansen grandioos verknoeid. De opleving, die voor Axel pas in de laatste minuten kwam, kwam te laat. Het beste van twee zwakke elftallen had gewonnen.1 A. Imanse herkozen DISTRICT ZUID 1 K.N.V.B. VERGADERDE Het district Zuid'l van de K.N.V.B. vergaderde Zondag te Breda onder voorzitterschap van de heer J. Wy- dicks. die in zyn welkomstwoord een zeer groot aantal afgevaardigden kon welkom roepen. In zyn overzicht sprak hy zijn voldoening uit over het feit. dat de strafzaken met 28 pet. waren teruggelopen. Het aftredende bestuurslid, de heer A. Imanse, werd met algemene stemmen herkozen. De heer Timmermans kon zich niet verenigen met een wyziging van de overschrijvingsbepalingen. Een gedeelte wilde hy" overnemen, na melijk, dat een speler die een over- schryving had ingetrokken, welke in trekking door de bond was ingewil ligd, geen nieuwe overschryding kan vragen voor twaalf maanden na de ze inwilliging. De andere bepalingen wilde hij laten zoals ze nu zyn. Zyn voorstel werd met 280 stemmen voor, 22 tegen en 103 blanco aanvaard. Ook wilde de heer Timmermans art. 16 lid 13 van de amateursbepalingen niet gewijzigd zien. De beroepsspe lers, die weer amateur wilden wor den, wilde hy een maal een kans ge ven. Ook met dit voorstel ging de vergadering accoord, nu met algeme ne stemmen. Het voorstel van L.T.C. uit Leiden in verband met een tege moetkoming aan kleinere verenigin gen in de afdracht van gelden van seriewedstrijden werd door het dis trict gesteund. Het voorstel om het aantal eerste klassers te handhaven op 4 x 14 werd verworpen. Men ging dus accoord met het voor stel van net bondstpestuur. SCHAKEN Donner benoemd tot internationaal meester. Het Congres van de FJJjJS. he op voorstel van de kwalificatiecom missie tot internationaal meester be noemd onze jeugdige landgenoot Don ner. Donner is hiermede de vyfde Ne derlandse schaker, die deze titel mag voeren. Voor hem waren als zodanig benoemd: Cortlever, Prins, Van Seheltinga en Mtihring. Dr. M. Euwe is, naar men weet, in ternationaal grootmeester. ZWEMMEN Woelige zee bemoeilijkt Kanaalzwemmerij De Deense zwemster Jenny Kam- mersgaard, die Vrydagavond te wa ter was gegaan voor een poging over Het Kanaal te zwemmen, is nadat de tocht 21 uur 40 minuten geduurd had Zondag tegen haar wil aan boord van de volgboot genomen. Ze bevond zich toen vyf kilometer buiten de Franse kust en wilde haar poging voortzetten. Zy had echter het getij tegen en aangezien ze nog vyf of zes uur zou moeten worstelen in woelig water om de kust te bereiken, acht ten haar begeleiders het raadzaam de tocht te oeëindigen. Zy is naar Folkestone teruggekeerd. Verscheidene andere candidaten hebben hun vertrek uitgesteld in ver band met de sterke wind en de woe lige zee. Een ploeg van zes jeugdige leden van de Folkestone Swimming Club, die in estafettes-verband van Frankrijk naar Engeland willen zwemmen, hebben hun vertrek uit gesteld tot Zondag 21 September. ZATERDAGVOETBAL Kampioen Nieuwdorp verloor van Colijnsplaatse Boys. Het met belangstelling tegemoet geziene treffen tussen de twee promi nenten Krabbendyke en Arnemuiden ih de eerste klasse eindigde In een weinigzeggend gelyk spel (00). De kansen voor beide ploegen liggen dus nog geheel open, temeer daar kampioen Nieuwdorp het tegen Colijnsplaat se Boys liet zitten (31). Er schynt voor de betere plaatsen Intussen nog een kaper op dc kust te zijn in de gedaante van het pas gepromoveerde Mevo, dat tegen Wemeldinge zyn kracht liet blyken (5I). Het geiyke spel van Kapelle tegen Rillandia beantwoordt aan dc verwachtingen, evenals de kleine overwinning met grote cyfers van Kloetinge tegen V.C.K. 4). TWEEDE KLASSE A. Serooskerke Icon de eerste wed strijd in de tweede klasse na de de gradatie niet tot een overwinning brengen en moest in Bevelanders de meerdere erkennen (31). Cortgene II en Veere I scoorden er lustig op los, waarbij Veere er één meer dan de helft nam (46). Dat 's Heer Hen drikskinderen en Wolfaartsdyk elkaar niet veel zouden ontlopen kwam niet uit. Wolfaartsdijk maakte er een grote overwinning van (0—6). Ook Kats volgde onze voorspelling niet en klopte totaal onverwacht Yerseke (3—2). TWEEDE KLASSE B. E.M.M. IV kreeg in Serooskerke van het tweede geen kans (3—0). V. C.K. H en De Meeuwen wogen tegen elkaar op (22). Veere II moest on dervinden, dat de kampioenen van vorig seizoen nog op volle kracht zyn (18). Spannend moet de stryd tus sen V.S.C. en Nieuwland geweest zijn, waarby de bezoekers, Nieuwland, juist een punt meer scoorden (45). Oostkapelle, dat voor het eerst aan de officiële competitie deelnam, kwam van een koude kermis thuis tegen R.C.S. V, dat Oostkapelle met dubbele cyfers inmaakte (160). Al le begin is moeilyk, ook by het voet balspel. TWEEDE KLASSE C. Arnemuiden II had met Krabben- dijke H niet de minste moeite (51). Nieuwdorp H zocht het in een hoge score tegen Colynspl. Boys H (73) Kapelle H deed meer dan verwacht werd tegen Rilland Bath H (35). Een verrassende overwinning boekte V.C.K. H op Kloetinge H (5—1). Me vo n kon Wemeldinge H met een nederlaag huistoe sturen (42). TWEEDE KLASSE D. Terneuzense Boys kon het tegen Driewegen niet tot een overwinning brengen en moest met een puntende- ling genoegen nemen (22). Zaam slag trok aan het langste eind, doch de tegenstelling van Hoek was groter dan vernacht (43). TWEEDE KLASSE E. Spui II ging om de winst naar A. Z.V.V. II (1—3). Driewegen H speelde het stoute stukje klaar tegen Terneuzense Boys H de winst thuis te houden (32), terwijl Hoek n daartoe tegen Zaamslag II i iet in staat bleek, (25). DE UITSLAGEN. Ie klasse: Krabbendyke IArne muiden I 00; Colijnspl. Boys I Nieuwdorp I 3—1; Kapelle IRillan dia 1 2—2; Kloetinge I—V.C.K. I 5-4. Mevo IWemeldinge I 51. 2e klasse A: Bevelanders ISeroos kerke I 31; Cortgene HVeere I 46; 's Heer Arenaskerke HWis- sekerke I (afg.); 's Heer Hendriks kinderen Iwolfaartsdyk I 06; Kats IYerseke IH 32. 2e klasse B: Serooskerke HE.M. M. IV 3—0; V.C.K. III—Meeuwen I 2—2; Veere II—Middelburg VI 1—8; V.S.C. I—Nieuwland I 4—5; R.C.S. V—Oostkapelle I 16—0. 2e klasse C: Arnemuiden HKrab bendyke H 51; Nieuwdorp HCo lynspl. Boys H 73; Rillandia H Kapelle H 3—5; V.C.K. H—Kloetin ge n 51; Mevo nWemeldinge II 2e klasse D: Tern. Boys IDriewe gen I 22; Zaamslag I—Hoek I 4 3. 2e klasse E: A.Z.V.V. H—Spui H 13; Driewegen HTern. Boys II 32; Hoek Zaamslag H 25. UITSLAGEN ZONDAGCOMPETITIE le klasse A: Cortgene IKruinin- §en I 37; Hansw. Boys IRapen- urg I 82; Vogelwaarde IVolhar ding 32 I 50; Luctor IZuiddorpe I. Zuid n.o.g.; Walcheren INoor mannen I 25; Groede IRetran chement I 40: Hoofdplaat I— Schoondijke 112; Lewedorpse Boys I's Heer Arendskerke I (terr. Pa trijzen) (ultg.). le klasse C.: 07; Zierikzee 4—2. Res. le klasse A.: Ria W nAar denburg H 16; Hontenisse n Oostburg H 62; E.M.M. IITer neuzen m 11; Yzendyke n Hulst H 0—9; Steen H—P.S.K. EE 3—1. Res. le klasse B.: Breskens OT- Clinge H 1—2; Yerseke HMiddel burg HI 14; Robur HBiervliet H 35; Vlissingen HIGoes HI 14. 2e klasse A: Biervliet HIBres kens IV 51; Vlissingen IVNoor mannen II 32; Middelburg IVR.C. S. IH 50; Zeelandia mZuidzan de I Zuid n.o.g. 2e klasse B. Koewacht IIGraauw I 27; Hansw. Boys HHontenisse EU 120; Hulst IIIKwadendamme I 3—2. 2e klasse Zierikzee IV- Zonne matte II 19—2; S.V.O.W.K. I— Dreischor n 51. 3e klasse A: Aardenburg IH Hoofdplaat H (afg.); Walcheren EE Schoondijke II 23. 3e klasse B.: Clinge IHCorn Boys IH 02; Graauw II—Rapen burg n 13; Vogelwaarde IISteen III 7—1. Se klasse C.: Lewedorpse Boys n E.MM. Hl 1—0; Middelburg V— Kruiningen n 30; Zeelandia IV Domburg H 010; Vlissingen V Goes V 2—6. WIELRENNEN Harm Smits won koers voor profs te Eede Op een zeer moeilijk parcours werd te Eede een wedstryd voor profs over 135 km. verreden, welke na een felle stryd werd gewonnen door Harm Smits. Smits legde de afstand af in een tijd van 2 uur en 56 minu ten. De uitslag was: 1 Harm Smits (Antwerpen) 2.56.00; 2 P. van As (Roosendaal) z.t.; 3 F. van der Zande (Halsteren) z.t.: 4 A. Ryckaert (Belg.) 2.56.45; 5 P. de Vries (Vlaardingen) op één band lengte; 6 P. Bakker (Zaandam) ATHLETIEK Janus v. d. Zande nationaal Marathonkampioen Fraaie prestatie van Brabander De Marathonloop om het nationaal kampioenschap, Zondag door de jubi lerende Gooise Athletfekclub te Hil versum gehouden, Is in een overwin, nlng geëindigd van Janus van der Zande, van Olympia te Halsteren. Op het parcours van ruim 42 k.m. wist hy meer dan een kilometer op zyn naaste concurrenten uit te lopen. Direct na de start op de Groest in Hilversum nam Van der Zande de kop om in een goede en soepele stijl van het peloton weg te lopen. De A. A.C.-er Muurlink, die inviel voor de kampioen 1951 Jan Overdijk die verstek liet gaan wist hem nog enige tijd te volgen, maar ook hy viel later terug. Geheel alleen legde Van der Zande het parcours, dat via Soestdjjk. Bilt- hoven en Loosdrecht leidde, af. Na de eerste 20 km. ging het wat stroe ver en zelfs moést hij op slechts enke le kilometers voor de finish kramp aanvallen doorstaan, doch de Bra bander wist door te zetten en met Sote voorsprong te zegevieren. Zyn d was 2 uur 39 min. 37 sec. Dit is bjjna 6 minuten boven zyn prestatie in Helsinki, toen hij een tijd maakte van 2 uur 33 min. 50 sec. Tweede werd de-clubgenoot van Ja nus van der Zande de Koning. Hy ging 7 minuten na de winnaar over de finish en had op zyn beurt 7 mi nuten op nummer drie gewonnen, de Amsterdammer .H Westerhof van A. P.G.S. Slijkhuis werd uitgefloten Gaston Reiff derde op wereldranglijst Bij öe Zaterdag te Antwerpen gehou den athletiekweöstrijden. georganiseerd door „Beerschot A. C deed Gaston Reiff een ernstige poging om het wereldrecord op de mijl. ö!at sinds Juli 1945 op naam staat van Gunder Haegg. met een tijd van 4 min. 1.4 sec., te verbeteren. Met de Australiër Mac Millan als concurrent liep Reiff weliswaar een prachtige race, maar zijn opzet slaagde niet. Hij noteerde 4 min. 2.8 sec. en plaatste zich daarmeede als derde op de wereldranglijst. Toen Wim Slijkhuis op de laatste 100 meter van de 3 kilometer de roodharige Ludën Theys passeerc.'e. ging er een ge fluit op onder het publiek De toeschou wers meenden, dat Slijkhuis, die geen me ter kop had gedaan, onsportief handelde. Via de microfoon werd bekend gemaakt, dat Slijkhuis zich na het herstel van zijn blessures niet geheel had durven gever, en deze uitleg werd door het publiek ge makkelijk aanvaard. Niettemin liep Theys ronde na ronde in het besef, dat er een aanval van zijn tegenstander moest ko men en die aanval kwam dan ook in de laatste ronde. Slijkhuis passeerde en no teerde een tijd van 8 min. 24 sec., tegen Theys 8 min. 25.4 sec. Slijkhuis heeft deze tijd nog niet d'oen noteren in de beide laatste seizoenen. Fanny Blankers—Koen kwam op drie nummers uit. De 80 meter horden won zij in 11,2 sec., met Willy Lust dicht op de hielen (11.5 sec.). De 200 meter, waar-' voor zij niet stond ingeschreven, liep Fan ny Blankers in 23.9 sec. en daarbij werden Vera Johnston en Willy Lust royaal ge slagen. Tenslotte droegen Fanny en Willy er 2org voor, dat de estafettedamesploeg van Beerschot het Belgische record op de 4 x 100 meter verbeterde, het werd van 53.8 sec. gebracht op 51.9 sec. Goesse successen te Roosendaal In het Red-Bank-sportpark te Roo sendaal zyn Zaterdag en Zondag de nationale kampioenschappen tien kamp voor heren en vijfkamp voor dames gehouden. De resultaten van de eerste dag van de vijfkamp waren o.m.; kogelstoten: 1. W. van Weteringen (Daventria, Deventer) 492% pt.; 2. T. van Haasdonk (Hellas, Goes) 439 pt. Uitslagen tienkamp: 100 meter: 1. Van Venetien (Holland, Leiden) 11.6 sec., 706 pt.; 2. Smit, (Sisu, Almelo) 11.7 sec., 678 pt.; 3, 4, 5, Johannissen (Hellas, Goes), Vlamings (Thor, Roo sendaal) en Koldenhof (AV '34 Apel doorn), allen in 12 sec., 598 pt. Kogelstoten: 1. Van der Hoeven, 10.96 m., 596 p.; 2. Klip, 10.86 m., 586 pt.; 3. Johannissen, 10.60 m.. 560 pt. Hoogspringen; 1, 2, Van der Hoe ven en Vlamings, ieder 1.70 m., 656 p., 3, 4, Johannissen en Bazuin (Zaan land), Zaandam, ieder 1.60 m., 555 pt. E>e resultaten van de tweede dag van de tienkamp waren o.m. polstokhoogspringen1. Vlamings, 3.10 m., 364 pt.; 2. Klip. 3 m., 328 pt.; 3, 4, 5, Johannisse, 2.80 m., 259 pt.; Bazuin 2.80 m., 259 pt.. Van Venetien, 2.80 m., 259 pt. Eindklassement: 1. en nationaal kampioen, van der Hoeven, 4843% pt., 2. Vlamings, 4551% pt.; 3. Klip, 4232% j>t. p'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 9