PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT BILT Taft heeft beloofd Eisenhower te zullen steunen De „Hajuto" te Goes overtreft de stoutste verwachtingen Kantlijn Vandaag ZWARE STRAFFEN GEEIST VOOR MOORD OP BOSWACHTER 195e Jaargang-No. 216 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer, Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent, WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 13 Sept. 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie t 3.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels I 1-—Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.G, Middelburg. Bur Vlissingen Walstr. 58—60 telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2801 of 2160). Middelburg. Markt 51. telef. 3841; Goes, Lange Vorststraat 63 telef. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Flnlandstraat 2. telef. 1 t'e.Tieuzen Brouwerljstr. 2, Zlcrikzee N. Bogerdstr L 160. telef. 26. REPUBLIKEINSE POSITIE VERSTEVIGD Slechts graduele verschilpunten over buitenlandse politiek Het republikeinse senaatslid Robert Taft heeft beloofd generaal Eisen hower te steunen. Taft maakte dit bekend na een bespreking met Eisen hower, welke naar men verwacht, de mate van eenheid der republikeinen bij de verkiezingsactie zal bepalen. Het was de eerste keer, dat Taft en Eisenhower met elkaar spraken, sinds Eisenhower aan het eind van de nationale conventie te Chicago, waar hij Taft versloeg, naar Taft toeliep om hem de hand te schudden. Taft zeide tegenover verslaggevers, dat de punten van verschil ten aan zien van de buitenlandse politiek tus sen hem en Eisenhower in hoofdzaak verschillen van graduele aard zijn. Hij verklaarde, dat er helemaal geen kwestie van was, dat hij de campagne van Eisenhower niet zou steunen. Hij wenste slechts klaarheid over een aan tal bijzonderheden te verkrijgen. Hij zeide van mening te zijn, dat het fundamentele punt van de cam pagne gelegen is in de vraag: „Vrij heid of sluipend socialisme". Eisen hower was het in deze met hem, Taft, eens. Taft deelde voorts mede, dat hij en Eisenhower het er over eens zijn, dat de regeringsuitgaven drastisch ver minderd moeten worden, zodat de fe derale begroting in 1954 op 70 milliard dollar komt en in de daarop volgen de jaren op 60 milliard. Beiden zijn het er verder over eens, dat een grens gesteld moet worden J vierd. De stad bestond 700 jaar en de bewoners van het „Haagje van het Zuiden" ontketenden deze zo mer een lawine van evenementen, die een daverend succes hebben gehad. Het batig saldo bedraagt maar even tjes f 200.000.terwijl de stad de voordelen heeft genoten, die 700.000 bezoekers nu eenmaal moeten afwer pen: geschat wordt, dat de midden stand niet minder dan f 12 millioen extra heeft ontvangen. Er kwamen alleen al 300.000 Belgen! Dat zijn cyfers om van te likke baarden. En met weemoed zal de Zeeuw het zien van deze bedragen denken aan de grootse plannen, die er heb ben bestaan om het 700-jarig bestaan van Middelburg in 1953 feestelijk te vieren. Met weemoed, want niets wijst erop, dat de grote Zeeuwse Tentoon stelling, die in het vooruitzicht was gesteld, zal doorgaan. Als zulk een evenement wil slagen, moet men vroegtijdig met het werk beginnen, met name omdat deze Mid delburgse, of Zeeuwse feesten het ka rakter zouden moeten dragen van een nationaal evenement. Maar van krachtdadige voorbereidingen valt niets te bespeuren. Er zijn credieten Toegezegd, er zijn gelden gereser veerd. Maar de showmaker", de be zielende figuur die een storm van enthousiasme ontketent, heeft zich nog niet in het openbaar' gemeld. Als hij tenminste reeds aan de arbeid is getogen Mocht dit laatste inderdaad niet het geval zijn en dat vrezen wij dan zouden wij dat be treuren. - In de eerste plaats, omdat de Twee de ZETO in Middelburg, de Nijtengo's en de Hajuto in Goes, de uitwisseling met Oost Vlaanderen en de regelma tig terugkerende activiteiten in Zeeuwsch Vlaanderen bewijzen, dat men in Zeeland waarlijk wel weet, hoe men iets zó moet organiseren, dat men succes heeft. En in de tweede plaats, omdat Zeeland behoefte heeft aan dergelijke evenementen. Het mag geen rustige uithoek van Nederland zijn, de inwo ners waarvan een minister als „in boorlingen" aanduidt. Zeeland moet nog altijd de trom roeren. Vreesde men een mislukking, zoals Damstad er een was en de beruchte Mijlpaal? En zoals er meer aanwijs baar zijn? Breda is er om te bewijzen, dat men waarlyk wel wat bereiken kan, als iedereen meewerkt en men de dingen goed aanpakt. Toen destijds de plannen voor 1953 werden opge vat, was er enthousiasme in over vloed. Waar is dat enthousiasme ge bleven Breda heeft bewezen, dat eendracht nog altijd macht maakt. Zeeland had, zij het dan ook op bescheidener schaal, hetzelfde kunnen doen. Aan wie de schuld als hier inder daad een kans verzuimd werd? Als wij ons goed herinneren is er een viertal jaren geleden reeds een commissie gevormd, die een Zeeuwse Tentoonstelling zou voorbereiden. Zo langzamerhand begint men in Zeeland nieuwsgierig te worden naar wat deze commissie tot heden ge presteerd heeft, welke plannen zij heeft ontwikkeld en om welke rede nen zij deze heeft laten varen. Want dat er van een grootse tentoonstelling of iets, dat daarmede gelijk te stellen is, niets komt, menen wij als vast staand aan te mogen nemen. Vergissen wij ons, wrj zullen er slechts dankbaar voor zyn. Maar dan wordt het, met 1953 in zicht, toch tijd, dat men met de plan nen in de openbaarheid treedt. En hoe het ook zij: de Zeeuwse be volking heeft er recht op, dat men haar mededeelt, of er iets gaat ge beuren of niet. En waarom. aan de regeringsvolmachten. Volgens Taft onderschrijft Eisenhower de-be ginselen van de wet-Taft-Hartley. Na de conferentie poseerden beide staatslieden glimlachend voor de pers fotografen. BELOFTEN VAN EISENHOWER? Uit Tafts verklaring valt op te ma ken, aldus Reuter, dat Eisenhower be loofd heeft: 1. zich strikt aan het re publikeinse partijprogram te houden; 2. zich te zullen verzetten tegen de „New Deal"; 3. niet over te zullen gaan tot zuivering van leden der re publikeinse partij, zoals de „commu nistenjager" McCarthy en de isola tionist Jenner, die zich krachtig te gen Eisenhowers buitenlandse poli tiek uitgesproken hebben en 4. krach tig de regeringsuitgaven te bestrijden, een en ander in ruil voor Tafts steun. Reuter tekent hierbij aan, dat Leo nard Schmitt, die bij de voorverkie zing door McCarthy is verslagen, zijn steun aan de democraten heeft toege zegd. Hij had gezegd: „Naambordjes van partijen kunnen niet de steun van het verkeerde of het kwaad recht vaardigen". Benoeming mr. Slikker te Londen op handen Naar het A.N.P. verneemt is bin nenkort de benoeming te verwachten van mr. D. U. Stikker tot buitenge woon en gevolmachtigd ambassadeur te Londen. ...is het 200 jaar geleden, dat de Belgische journalist H. J. Delloye, die'als dagbladuitge ver in de Franse tyd herhaalde lijk met het gerecht in botsing kwam en die in verband daar mede enige malen zijn blad van naam deed veranderen, te Luik werd geboren; MORGEN ...is het 150 jaar geleden, dat Liverpool door een hevige brand werd geteisterd, waar door voor meer dan 1.000.000 schade werd aangericht ...is het 100 jaaar geleden, dat de Tsjechische romanschrijver Sima Matavulj te Sibenik werd geboren. Faroek zou nog schuld bij juwelier hebben Naar uit gewoonlijk betrouwbare bron wordt vernomen, is John Kee- sing, vertegenwoordiger van de ju welier Albert Winston te New York, naar Cairo gevlogen, om een onder zoek in te stellen naar 464.100 pond sterling, die ex-koning Faroek nog schuldig zou zijn voor twee ringen met diamanten, welke hij op zijn hu welijksreis gekocht zou hebben. Toen de juwelier de koning na zijn troons afstand tot betaling aanmaande, moet de laatste gezegd hebben, dat hij overhaast vertrokken was en dat „de ringen nog ergens in een van zijn pa leizen" moesten zijn. Het is de bedoeling van Keesing de zaak te behandelen met de beheerders van de eigendommen van de ex-ko ning. „NEWSWEEK" ONTHULT: Generale Staf zou verontrust zijn over Volgens het Amerikaanse weekblad „Newsweek", is de Nederlandse gene rale staf „sterk verontrust" over het Franse verdedigingsplan voor de Rijn- IJsscllinie. tegen een Sowjet-Russische aanval. Zij zou aan het opperbevel der geallieerde strijdkrachten in Europa (Shape) een ander plan hebben voor gesteld. dat bekend staat als het „Plan-Speidel". genoemd naar gene raal Hans Speidel. militair raadsman van kanselier Adenauer. Het plan Speidel houdt rekening met de les van de Duitse terugtocht in de Sowjet-Unie. tijdens de tweede we reldoorlog en verkiest „natuurlijke vestingen", boven de „natuurlijke li nies", van het Franse plan. Deze ves tingen zijn „het fort Holland", tussen de IJssel en de monding van de Rijn en het „Alpenfort" (Beieren), be schermd door de mogelijkheid van inundatie. Verder twee forten in De nemarken en de Ardennen. Aldus zou den de geallieerden op de Sowjet-Rus sische flanken een tegenaanval kun nen doen en de Nederlandse havens zouden openblijven om versterkingen te ontvangen. (Bij informatie te bevoegder plaat se, kon men ons geen commentaar op bovenstaand bericht uit de „News week" geven. Men verwees ons naar het ant.woord, dat minister Staf zal geven op de vragen, welke het Twee de Kamerlid prof. Romme terzake heeft gesteld. Redactie.) Foster Dulles geeft nadere uitleg Aan een „bevrijdingsoorlog" is nimmer gedacht. John Foster Dulles, republikeins deskundige voor buitenlandse politiek, heeft verklaard, dat noch hij, noch ge neraal Eisenhower ooit gedacht heb ben aan een „bevrijdingsoorlog" tegen de Oosteuropese landen. De republikeinse partij, aldus Dul les, staat een politiek voor, die gericht is op het scheppen van een serie af scheidingsbewegingen bij de landen, die thans in de Russische invloedssfeer liggen, in de geest van die van maar schalk Tito in Joego-Slavië. De maat regelen, die hij beoogt om tot dit doel te geraken, noemde hij van economi sche aard. Buitenlandse interesse voor Fokker-S 14 Nederland deed bestelling Nadat de regering ruim twee maan den geleden haar voornemen te ken- nen heeft gegeven een opdracht tot de bouw van twintig straaltrainers van het type S-14 te plaatsen bij de Fokkerfabrieken, heeft zij thans in afwachting van de ondertekening van het contract een voorlopige officiële bestelling gedaan. Ook de Amerikaanse belangstelling voor de S 14 is nog steeds stijgende. Op het ogenblik bevindt zich in ons land een aantal Amerikaanse lucht machtofficieren onder leiding van kolonel Stewart, dat in opdracht van de Amerikaanse regering de S-14 be proeft. Zoals bekend heeft de Ame rikaanse Fairchildfabriek onlangs een optie voor licentiebouw van alle Fokkervliegtuigen verworven. Ook een Italiaanse luchtvaartmissie is op het ogenblik in Nederland, speciaal om enige vluchten met de langzamer hand befaamde Nederlandse straal- trainer te maken. Ook de Japanse missie, die ons land heeft bezocht, legde voor dit type belangstelling aan de dag. In Korea gesneuveld De regering maakt bekend dat tot haar leedwezen tijdens gevechten op Korea op 4 September jl. is gesneu veld de sergeant C. Th. Lemson, af komstig uit Amsterdam. Sergeant Lemson is geboren op 8 Januari 1918 en was gehuwd. HET DRAMA VAN JUNI 1947 Verdachten blijven elkaar de schuld geven Mr. W. P. Bakhoven, procureur-generaal by het Amsterdamse Gerechts- hof. heeft Vrijdag zware straffen geëist tegen de verdachten van de moord op de 58-jarige boswachter A. van der Schagt, gepleegd op 17 Juni 1947 op de Loosdrechtse Heide. De 43-jarige koopman H. P. uit Bussum hoorde 20 jaar gevangenisstraf met aftrek, de 32-jarige los-werkamn M. Chr. P. uit dezelfde plaats, hoorde 15 jaar gevangenisstraf met aftrek tegen zich eisen. Beide verdachten zijn in Mei van dit jaar in deze zaak door de Amster- damse Rechtbank veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf. De zaak nam een geheel nieuwe wending, nadat zich in Juni van dit jaar twee getuigen (gedetineerden) hadden aangemeld om verklaringen af te leggen. Beiden hadden enige tijd alleen met de verdachte H. P. in een cel gezeten en tegenover hen had hij zo zeiden de getuigen Vrijdag „de ware toe dracht van de zaak" verteld. De eerste getuige, zekere M., ver klaarde onder ede, dat H. P. op de verjaardag van zijn vrouw in tranen was uitgebarsten en bekend had de boswachter het nekschot te hebben gegeven. Boswachter A. van der Schagt werd namelijk na een korte worsteling ge dood door een nekschot, dat zowel door H. P., als door M. Chr. P. gelost zou kunnen zijn. Zij gaven elkaar de In de Britse zeemonden de Forth en de Clyde verzamelden zich de deel nemers aan de oefening Main Brace. Op dc voorgrond ziet U het Engelse slagschip „Vanguard", de overige schepen behoren aan de acht landen, die deel uitmaken van het Atlantisch Pact en die gezamenlijk deelnemen aan de, 13-daagse oefeningen. Ruini 160 schepen, waaronder acht vliegkamp schepen, zullen meedoen. Sinds jaren zijn er niet zoveel oorlogsschepen in de Britse wateren geweest. Amsterdams-Amerikaanse weldoener bedenkt weduwen De bekende „onbekende Amster dams-Amerikaanse weldoener" zal in de loop van de volgende week zijn af gezant de secretaris van de Jeugd Vrienden Associatie, afd. Holland een bezoek doen brengen aan alle Amsterdamse weduwen, die in Mei 1902 in het huwelijk zijn getreden en na het overlijden van haar echtgenoot, niet zijn hertrouwd. Aan elk van haar zal een pakket lekkernijen en een geschenkbon wor den overhandigd, ongeveer gelijk van inhoud en grootte als de verrassing, die in Mei van dit jaar werd bereid aan de 76 hoofdstedelijke echtparen, die tegelijk met de weldoener hun gouden huwelijksfeest vierden. EEN FEEST VAN LICHT EN BLOEMEN Expositie van Handelsbelangen werd officieel geopend De „Hajuto", de grote jubileumtentoonstelling van de Goesse midden- standsvereniging „Handelsbelangen", is gestart! De Commissaris der Koningin, jlir mr A. F. C. de Casembroot, die Vrijdagavond de officiële opening verrichtte, heeft de zakenmensen een eresaluut gebracht voor het geen hier tot stand is gebracht. Terecht, want iedere bezoeker zal er mee instemmen, dat de „Hajuto" een tentoonstelling is geworden, welke de stoutste verwachtingen heeft overtroffen. Wat hier in de laatste dagen èn nachten werd gepresteerd, is een levende manifestatie van de wilskracht en vooruitstrevendheid waarmee de Goesse middenstand is bezield. De byna zeventig standhouders hebben stuk voor stuk kosten noch moeiten gespaard, met als resultaat, dat een expositie Is verkregen, welke artistiek zo keurig is verzorgd, als nog slechts weinig of misschien nog nooit in Zeeland te zien is geweest. Ongetwijfeld zal deze tentoonstelling in de komende dagen vele duizenden bezoekers trekken. Reeds de monumentale ingang van de rijk bevlagde hal, is een afspie geling van de smaakvolle inrichting van deze expositie. Twee fraai gesty- leerde gipsbeelden van de god van de handel, Mercurius, knappe werkstuk ken van de Goesse schilder, de heer P. de Dreu, flankeren de ingang. Gro te bloemperken met klaterende fon teinen, des avonds op fantastische wij ze belicht, geven aan dit alles een feestelijke aanblik. Het eerst wat in de kolossale ten toonstellingshal opvalt, is het aller aardigst uitgevoerde Beijerse restau rant, met de pittoreske hutjes in de met sneeuw bedekte bergen. Op de openingsdag zullen de bezoekers zich in de voorhal ook kunnen verlustigen aan een aantal prachtig verzorgde schotels, waarmee de kok van een der leden-restaurateurs zich een waar ar tist in zijn vak heeft getoond. Ook enkele inzendingen op het gebied van suikerwerk en bakkerskunst verdie nen de aandacht En dan de overige stands. Het is moeilijk deze zeventig inzendingen al le bjj naam te noemen. Alles munt uit door bijzondere frisheid van opzet, terwijl vele stands getuigen van de grote artistieke gaven van hun sa menstellers. Buitengewoon aantrekke lijk is ook, dat de tentoonstelling in haar geheel 'n keurig beeld geeft van de rijke verscheidenheid aan zaken, welke Goes rijk is, en de grote keur aan producten welke deze weten te bieden. Hoog boven de stands steekt de mu ziektent uit, die schuil gaat onder een schat van het mooiste, gaafste Zeeuw se fruit, terwijl de tuinbouwvoorlich- tingsdienst op suggestieve wijze de consument een inzicht geeft van de vele zorgen die de fruitkweker aan zijn producten besteedt, alvorens deze op de tafel van de verbruiker komen. Bijzonder geslaagd zijn ook de grote luchtfoto's en geschilderde platen, die boven aan de muziektent zijn beves tigd en de aandacht vestigen op de schoonheid en de ontwikkeling van Goes- OFFICIëLE OPENING. Voor de officiële opening van deze tentoonstelling bleek zeer grote be langstelling te bestaan. Behalve de Commissaris der Koningin, waren het college van B. en W. en talrijke raads leden aanwezig. Voorts o.m. de voor zitter en de secretaris van de Kamer van Koophandel voor de Zeeuwse eilanden, de heren C. A. Kammeraad en A S. de Jonge, en tal van verte genwoordigers van zusterverenigingen. Vóór de opening had „Hosanna" nog een muzikele wandeling door de stad gemaakt, zodat tegen achten zich reeds vele belangstellenden voor de hal verdrongen. Nadat de Commis saris der Koningin was verwelkomd en gezamenlijk het Wilhelmus was ge zongen, nam de voorzitter van het jubilerende „Handelsbelangen" de heer J. Donner, het woord. Na een welkom aan de genodigden, herdacht spreker de oprichter van de vereni ging, de heer F. Q. C. den Hollander. Sprekend over deze jubileumtentoon stelling merkte de voorzitter op, dat de animo voor deelname zo groot Koelbloedig optreden van straaljagervlieger Een Britse straaljager, die werd ge bruikt voor proefnemingen, waarbij snelheden werden bereikt, welke die van het geluid benaderden, werd Vrijdag te Wolverhampton, in Midden Engeland, op 3500 meter, vrijwel onbe stuurbaar. De bestuurder, een beken de 29-jarige invlieger, wist nog ge durende dertien minuten in het toe stel te blijven, waarmee hij in die tijd daalde tot op zeshonderd meter hoogte. Gedurende deze dertien mi nuten gaf hij met zijn radiozender verschillende gegevens aan de grond dienst door, die van waarde zijn voor het opsporen van de oorzaak van het in het ongerede geraken van het toe stel. Op minder dan zeshonderd meter hoogte verliet de invlieger de straal jager met gebruikmaking van zijn valscherm. Hij wist behouden de grond te bereiken. Het toestel viel te pletter en vloog in brand. De geruchten over een aanstaande verlo ving van koning Boudewijn, zijn van de zijde van het Belgische Hof tegengespro ken. 1 Vergissing kostte Naguib een boete Tijdens een diner te Cairo niet officieren van het Egypti sche leger heeft generaal Na guib zijn eigen wet overtreden. Hij zei dat het diner was aan geboden ter ere van „Zijne Ex cellentie de voormalige minis ter-president". Onmiddellijk stond een der officieren op en vroeg de gene raal op respectvolle toon een piaster te willen betalen, „we gens het gebruiken van een verboden titel". Naguib antwoordde twee pi aster boete te zullen betalen daar naar zijn mening het ge bruik van de titel „Zijne Ex cellentie" veel erger was dan dat van Pasja of Bey. bleek te zijn, dat zelfs twee hallen nodig zouden zijn geweest om aan alle aanvragen te voldoen. Voorts bracht hij dank aan B. en W., alsmede de directeur van gemeentewerken, de heer J. Oranje, voor de ondervonden medewerking, terwijl hij hulde bracht aan het tentoonstellingscomité. Wan neer vandaag de tentoonstelling voor het publiek geopend wordt, zullen de bezoekers begroet worden met de woorden, zoals eenmaal ongeveer door de directeur van de jaarbeurs werden gesproken: Welkom klanten, de mid denstand wacht U. Treedt binnen in onze stad, onze zaken, dit midden standspaleis!! (Vervolg op pag. 2.) 1 schuld. De moord werd gepleegd, na dat de boswachter beide mannen had aangehouden in verband met door hen in een tentenkamp op de Loos drechtse Heide gestolen voorwerpen. Tijdens een worsteling sloeg M. P. met een steen, waardoor de boswach ter bewusteloos geraakt zou zijn. Vol gens twee artsen-deskundigen kun nen de mishandelingen echter niet de dood tengevolge gehad hebben. „De doodsoorzaak is het nekschot geweest, dat met grote deskundigheid is gegeven", zo wordt in een rapport verklaard. ONTKENNING. H. P. ontkende thans tegenover ge tuige M. een bekentenis te hebben afgelegd. „Deze getuige is een fan tast", zo zeide hij. De getuige S. had eveneens enige tijd alleen met H. P. in een cel geze ten en volgens S. zou verdachte hem verzocht nebben de broer van zijn mede-verdachte te bewegen een valse verklaring af te leggen. De broer van de mede-verdachte M. P. zou dan moeten vertellen, dat M. P. tegenover hem een bekentenis had afgelegd. Na dit verzoek gedaan te hebben, had H. P., aldus getuige S., bekend het nekschot zelf gelost te hebben. Ook deze getuige-verklaring werd door H. P. geloochend. Beide verdachten bekenden het tweede punt van de tenlastelegging, namelijk diefstal van goederen en ge weldpleging jegens een jonge vrouw op 16 October 1946 te Laren. Mr. Bakhoven zeide H. P. gevaar lijker te achten dan M. Chr. P. en eiste de genoemde straffen. Het Gerechtshof zal 26 September a.s. arrest wijzen. Vorstelijke bannelingen verlieten Amsterdam Pahlavi TadjolMolouk, de moe der van de Sjah van Perzië. de zuster van de Sjah, prinses Nostalian en haar zoontje, die sedert 3 September in het Amstelhotel te Amsterdam hebben gelogeerd, zijn Vrydag uit de hoofdstad vertrokken. Zij zullen zich naar de Verenigde Staten begeven. De vorstelijke bannelingen hebben zich nauwelijks in de hoofdstad zelf vertoond. Zij vertoefden het grootste deel van de dag op hun hotelkamer. De drie Britse soldaten, die sedert 48 uur werden vermist, zijn naar de Britse legerautoriteiten in Berlijn teruggekeerd. Zij waren door de Oostduitse autoriteiten gearresteerd, maar later vrijgelaten. KORTE PREDICAT1E Voorwaar, Ik zeg u: Wie het Koninkrijk Gods niet ontvangt als een kind, zal het voorzeker niet binnengaan. Marcus 10 15. Het Evangelie is een boodschap vol verrassingen. Eén van zulke verrassin gen is ook dit woord uit Marcus. Christus wil, dat grote mensen op nieuw kinderen worden. Maar dat willen wij niet! Wij zijn veel te blij, dat wij volwassen geworden zijn, en dat wij iets bereikt hebben in de we reld. Maar veronderstel nog. dat wij wèl zouden willen wat Christus van ons verlangt, wij zouden het immers ook niet kunnen? Het leven beweegt zich vooruit en niet omgekeerd. Wat voorbij is, dat kan niet meer terugke ren. Het geheim van Christus' woord ligt echter in de symboliek. Hijdie het kind ten volle kent, Hij weetdat in het kind een groot en onbeperkt ver trouwen leeft. Een klein kind mist de twijfel. Het vertrouwt zich op sponta ne wijze toe aan de leiding van vader en van moeder. Wat zij zeggen, dat is waar in de ogen van hun kind. Dat wordt door de kinderziel aanvaard met een onwankelbaar geloof. En als Jezus ons nu oproept om opnieuw kinderen te worden, dan tvil Hij, dat ook in ons, grote men sen, iets gaat leven van dat kinder lijke vertrouwen, van dat spontane geloof. Nu moet u niet gaan zeggen: ,JDat kan ik niet, on Christus vertrouwen als een kind." Want dat kunt u wel! Niet, omdat u zo flink en zo kramhtig bent. Nee u bent maar een klein mens vol zwakheid. Maar u bezit een grote en genadige Heer. Hij is het. Die u in staat tuil stel len om dat onmogelijke geloof toch te grijpen. En wie gelooft als een kind, die zal ingaan in het Koninkrijk Gods. Zonnemaire. M. J. van Wijck. DE VERWACHT: WEINIG VERANDERING. Droog weer met nu en dan overdrij vende wolkenvelden. Zwakke tot ma tige wind tussen Noord-Oost en Noord-West- Weinig verandering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1