Nederland bouwt aan opkomende „Vreemdelingen-industrie" HEMES OM HET GELUK VAN PETEN KAPPIE en de Luijewierder bankrovers EEN VOLLEDIG PROGRAMMA MET TAL VAN VRAAGTEKENS KLANKEN UIT DE AETHER PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1952. DUIZENDEN BUITENLANDERS OP BEZOEK. In 1952 meer buitenlandse toeristen in ons land dan in vorige jaren (Van onze Haagse redacteur) Den Haag, September. Het toerisme Is een industrie geworden, ook in Nederland, pn ons land profiteert daar niet weinig van. Er is in het bui tenland door de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingen verkeer en door de reisbtireanx doorlopend propaganda gemaakt voor be zoeken aan ons schone lage landje aan de Noordzee. Een grote staf van mensen is daarvoor in de weer. Men probeert het de buitenlanders, die Ne derland op hun programma hebben staan, zo aangenaam mogelijk te ma ken door veel voor hen te regelen en ook daarvoor zijn talryke personen in touw. Hun werk is niet vergeefs geweest. Bij duizenden zjjn de vreemdelingen dit jaar naar Nederland gestroomd. Dat is een gelukkig verschynsel, niet alleen omdat dit de internationale vriendschapsbanden versterkt en de goodwill voor ons land erdoor toeneemt, maar ook, omdat dit drukke vreemdelingenbezoek een niet te versmaden bron van inkomsten vormt voor talryke bedryven, zaken en ondernemingen. Het vacantie-seizoen is nagenoeg afgelopen en we hebben ons daarom tot de heer L. J. P. W. A. Houwman, directeur van Lissone-Lindeman, ver reweg het grootste Nederlandse reis bureau net werkt met een eigen staf van zeshonderd mensen ge wend, om iets over zijn ervaringen over dit jaar te vernemen. In 1951 werd het buitenlands be zoek nog geremd door de gebeurte nissen in Korea, zo zeide hij met het gevolg, dat in dat jaar de 400.000 be zoekers van 1950 niet werden ge haald. Het jaar 1952 overtreft aan merkelijk niet alleen 1951, maar ook 1950. De vreemdelingen kwamen voornamelijk uit België, dat op de eerste plaats staat, uit Frankrijk, Zwitserland en de Scandinavische landen. Sterk opkomend is de stroom uit West-Duitsland en uit de overige landen van Europa. De Verenigde Staten waren dit jaar zeer goed vertegenwoordigd. Er kwa men ongeveer twee maal zo veel Amerikanen als in 1951 en zelfs veel meer dan in 1950, toen een reisje naar Europa bijzonder gestimuleerd werd door het Heilige Jaar. De juiste cijfers-voor 1952 zijn nog niet be kend. Wel die voor 1951; toen brach ten 44.000 Amerikanen een bezoek aan Nederland, doch ook 48.000 per sonen uit andere werelddelen. „Dit betekent, dat de propaganda in de werelddelen buiten Amerika en Euro pa dus niet vergeten mag worden. Zij leverden een zeer aanzienlijk contin gent van het vreemdelingenbezoek. „INDUSTRIEEL TOERISME". Meer en meer streeft de Neder- landse ..vreemdelingen-industrie" er. naar het verblyf van de Amerikanen in Nederland te verlengen. Tot dus ver duurde een Amerikaanse trip naar Europa gemiddeld dertig dagen, waarvan er.... twee in Nederland wer den doorgebracht. Men poogt die twee dagen nu uit te breiden door de propagering van een nieuw begrip: „industrieel toerisme". Onze grote trekpleisters zyn altyd geweest klom pen en molens. Maar de buitenlander wil meer zien: hg móet ook meer Amsterdamse Beurs 10 Sept. 11 Sept. Bank v. Ned. Gem. 4% 100% 100% Bank v. Ned. Gem. 0-5-10 10034 104% Nederland 1951 (3y2) 95% 96 Nederland 1948 (3%) 89% 89% Nederland 1947 3)4) 3 91% 91% Nederland 1937 3 91 91 Dollarlemng 1947 3 94% 94% Investeringseerfificaten 3 92% 92% Nederland 1962.64 z.b. 3 92 92% Nederland 1962-64 m.b. 3 92 92% Nederland N.W.S. 214 75% 75% Ned. Indië 1937 A 3 91% 91% Grootboek 1946 3 91% 913,4 Nat. Handelsbank 95 94 Ned. Handelmij. 14434 143 A.K.U. 154% 152% Bergh's en Jurgens 241 241 Calvé-Delft 114% 112% Centrale Suiker 150 150% Kon. Ned. Hoogovens 152 148 Unilever 1723,4 171% Ned. Kabelfabriek 190 Philips 153% 155 Wilton-Feijenoord 158% 158% Billiton 184 Kon. Petroleum Mij. 318% 316% Amsterdam Rubber 77 76% Holland Amerika Lijn 140% 141 Kon. Paketvaart 101% 100% Rotterdamse Lloyd 118% 117% Ned. Scheepvaart Unie 121% 121% Stv. Mij. Nederland 132% 131 H.VA. 91% 90% Deli-Batavia Mij. 96 95% Deli Mij. 67% 67 Baltimore-Ohio 20% Missouri K.T. 6% 6 New Yörk Central 18% 18% Pennsylvania 19% 19% Anaconda 41% 42% Bethlehem Steel 49% 49% General Motors 60% 59% Intern. Nickel 46 45% Kennecott 74 76% Republic Steel 39% 39% U.S. Steel 38% 38% North American Cy. 22 21% Midcontinenta'l 64% 64% Shell Union 72 72 Tide Water 22% 21% Ook gisteren viel van kooplust op de beurs niet veel te bemerken. Evenals in Wallstreet, bleven lichte koersverliezen de overhand houden en zelis A.K.U., die Woensdag voor een verrassende stijging zorgde, was in mineur. Dat het beursver- loop in deze omstandigheden weinig te betekenen had. behoeft geen betoog. We derom moesten Koninklijke zich een koersafbrokkellng laten getroosten. Voor de converteerbare obligatiën was de langstelling eveneens zoek. zien, om de waardering voor Neder land te doen groeien. H(j moet ken nismaken met onze industrieën en met de mensen, die daarin hun brood verdienen. Hy kent tal van onze pro ducten, doch hij wil ook wel eens spreken met de arbeiders, die deze producten vervaardigen en met hun voormannen. Verschillende groepen buitenlan ders en vooral Amerikanen hadden dit jaar reeds op hun pro gramma voor hun georganiseerde ex cursie staan naar de bloemenveiling in Aalsmeer, naar het Westland, naar waterstaatswerken (tunnel- en dijk- bouw en Zuiderzeewerken en -pol ders), naar diamantslijperijen, Delft- se fabrieken en grote industrieën. Dat alles zal verder opgebouwd moeten worden; men verwacht er goede re sultaten van. Dit soort toerisme heeft bovendien het voordeel, dat het zich leent tot een grotere spreiding over het jaar en dat het exportbevorderend werkt. Die spreiding begint reeds door werken. De bui' buitenlanders kwamen in 1952 vroeger dan in andere jaren en zij blijven komen. Daartoe hebben on getwijfeld enkele bijzondere omstan digheden bijgedragen. De positie en de houding van Nederland in de oor log heeft allerwege grote bewonde ring gewekt. Men wil dit land wel eens zien. Veel Amerikanen en Cana dezen reizen naar Nederland om de goed onderhouden oorlogsgraven te bezoeken. Ook de reizen van Koningin Julia na en Prins Bernhard hebben veel Babylonische spraak verwarring. Uit alle oorden van de we reld zyn de vreemdelingen dit jaar naar Nederland gekomen. Dat moet in een groot Hilver- sums hotel welhaast tot een Babylonische spraakverwar- geleid hebben. In de nacht daar namelijk: 7 Nederlanders, 3 Belgen, 2 Fransen, 11 Ame rikanen, 2 Brazilianen, 1 Pa kistani, 2 Italianen, 5 Engel sen, 2 Duitsers, 3 Oostenrijkers. 2 Canadezen, 2 Nigerianen, 2 Japannezen, 2 statenlozen, 3 Grieken, 2 Zwitsers. 1 Deen, 3 Zweden, 2 Israëliërs en 3 Zuid- Afrikanen. De Verenigde Naties waren bijna compleet vertegenwoor digd! goodwill voor Nederland gekweekt, niet alleen wat onze exportproducten betreft, maar ook wat het toerisme Tenslotte heeft ook het grote aan tal emigranten in Australië, Zuid- Afrika en Canada de belangstelling bij de buitenlanders voor Nederland gestimuleerd. TREK VAN NEDERLANDERS. Wij zyn stellig op de goede weg met de bevordering van onze „vreemde lingen-industrie". Intussen reizen ook heel wat Nederlanders weer naar het buitenland. Niet alleen de kapitaal krachtigen, maar ook mensen met een smallere beurs, die gebruik maken van de tegenwoordig bestaande goed kope rèisgelegenheden. Men trok vooral naar Oostenrijk, naar Zwitser land en naar Frankrijk en zij, die wat dichter bij huis wilden blijven, naar België. Voor Engeland was het aan tal liefhebbers gering! Vrij veel gaat men weer naar West-Duitsland en zelfs naar Italië en Joego-Slavië. Het bezoek van Nederlanders aan Scandi navië is stijgende, doch deze landen zijn niet goedkoop. Spanje, dat meer en meer het reisdoel van Nederlan ders wordt, is dat wel, doch de reis erheen is duur. De heer Bouwman was van oordeel, dat het reisseizoen goed geweest is. Voor de volgende jaren was hij hoop vol gestemd. KITTY LESSELS Hij stond op, draaide zich om en riep uit: „Zij zyn hier, Beatrice! Aan gekomen zonder drukte of erewacht, wandelde ze naar binnen alsof zij van Pescado Bay hier vlakbij kwamen". Hij draaide zich weer naar Lynne, terwijl hij een wenkbrauw optrok: „Of kan Piet misschien nog niet lo pen?" „Neen, maar hij kan prachtig wag gelen". Hun blikken kruisten zich al lachende en bleven op elkaar rusten met eerlijke belangstelling. Lynne merkte toen, dat de rolstoel vlak naast haar stond, die was ge luidloos over 't kleed gereden, bijna steelsgewijze: 't was een luxueuze stoel, heel licht en makkelijk han teerbaar: een geschenk een van de vele geschenken aan Beatrice Penda van de zijde der Garron's. Van vlakbij kon Lynne geen gebrek ontdekken in dat byna té volmaakte gezichtje, waarvan de uitdrukking steeds dezelfde scheen te zijn: een constante, onveranderlijke vriende lijkheid. Bryce stelde hen aan elkaar voor en verklaarde: „Beatrice is bij na een lid van de familie en logeert in 't Casa Garron soms weken achter een". Beatrice glimlachte en dat maakte dat haar gezichtje eerder treuriger, dan vrolijker werd. Zij stak haar hand uit, de korte aanraking van haar vinger! was koel. Lynne kreeg een gevoel alsof zij de bloedeloze hand van een standbeeld had aange raakt. Zij keek naar en voorbij Lyn ne, een vage blik die op de een of andere merkwaardige manier maak te, dat je je voelde alsof je totaal on belangrijk was. Lynne had nooit eer der zulk een vriendelijk-vernietigende blik meegemaakt. Haar stem. diep en langzaam, klonk ook als van ver- weg; zij sprak alsof zij 't tegen een verschijning had. De opmerking, die zij maakte was indirect, zonder dat zij zelfs een groet uitsprak: „Ik ben nooit in Engeland geweest, behalve al lezende of in gedachten". Toen bracht zij haar vorsende blik over op 't kind en opeens veranderde haar gezicht geheel en al. Een op lichtende, gloeiende blik van bewon dering kwam in haar ogen; 't wa: alsof sterren plotseling in een donker meer vielen. Toch wezen haar ge laatsuitdrukking en zelfs haar han den smart uit. Lynne zag die smart en was er verwonderd over. „Michael's zoon", zei zij. En nog eens: ..Michael's zoon". Niets meer; haar stem scheen te smoren in haar door emotie toegeknepen keel. Zij legde een hand op Peter's beide schouders, onbeweeglijk en aandach tig, alsof zij een soort vreemde in vloed van hem onderging want hy was de zoon van Michael Garron. Pe ter zat op een draad van zijn wollen bal te zuigen en keek naar haar met toevallige belangstelling. En al was hij wellicht de tussenpersoon geweest, door een soort geheimzinnig contact dat zij had gelegd met zyn overleden vader, zyn eigen kleine persoonlyk- heid bleef los van haar. „Je bent dat hele lange eind van Engeland naar hier gekomen", zei ze. „en toch ben je hier geweest sedert de dag dat wij hoorden, dat Michael doodgevallen was, geheel en al hier". Met die woorden, geheel vriendelijk uitgesproken, had zij als 't ware 't kind uit Lynne Carrick's hoede ge rukt, zij had de schrijn leeggestolen en die vernield; zy had alle banden doorgehakt en de smart als met voe ten getreden; zij had net zo goed kun nen zeggen: „Hij hoort slechts in één plaats te zijn en dat is hier". (Wordt vervolgd). Raad van Winschoten ontsloeg directeur van sociale zaken De raad van de gemeente Win. schoten heeft zonder hoofdelijke stemming besloten ongevraagd ont slag t.B verlenen aan de heer H. O., als directeur van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken. In de toelichting op het voorstel deelden B. en W. onder andere mede, te moeten voorstellen de uitspraak van de strafrechter niet af te wach ten en nu reeds een beslissing te ne men. De betrokkene heeft erkend zich aan verduistering te hebben schuldig gemaakt. Ordening van het forensen kamperen Een plan is in voorbereiding om tot ordening van het forensenkampe ren te komen. Hiertoe is en wordt overleg gepleegd tussen de Ned. Kampeerraad en de Stichting Ned. Forensenkampeerverenigingen. Dit plan houdt, naar de Ned. Kam peerraad uitdrukkelijk mededeelt, niet in, dat de geliefde tenthuisjes van duizenden stedelingen zouden moeten verdwijnen. Een „uïtster- vingssysteem" van 15 jaar wordt niet overwogen. Veiligheidsraad verdaagde debat De Veiligheidsraad heeft Woensdag het debat over de toelating van 14 landen verdaagd, nadat de Nederlan der Von Balluseck als zijn mening te kennen had gegeven, dat men over de kwestie was uitgepraat en de Veilig heidsraad zich in een impasse bevond. De meerderheid van de raad had ge weigerd het Russische voorstel (ge lijktijdige toelating van de veertien landen) te steunen. De Veiligheidsraad ging vervolgens over tot dë behandeling van nieuwe aanvragen om toelating, t.w. die van Japan, Vietnam, Vietminh, Cambodja, Laos en Libye. Slotzitting Staten-Generaal en vergadering Eerste Kamer De leden van de beide Kamers der Staten-Generaal zijn opgeroepen voor een verenigde vergadering in het ge bouw van de Eerste Kamer op Zater dag 13 September, des namiddags te kwart voor drie In deze vergadering zal de minister van binnenlandse za ken, prof. di\ Beel, daartoe gemach tigd door H. M. de Koningin, de op 15 Juli 1.1. aangevangen buitengewo ne zitting der Staten-Generaal slui ten. De eerste Kamer komt Dinsdag 16 September des namiddags te drie uur in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. trekking der afdelingen en benoeming van de leden van enige commissies. Brand gesticht in eigen fabriek WekkeV en olie als stille getuigen. In November 1951 brandde in het Friesse plaatsje Achlum een dakpan- nenfabriek tot.de grond toe af, waar bij ook de gehele inventaris een prooi der vlammen werd. Het geheel was verzekerd tegen een bedrag van 308.000. De Rijkspolitie had aanwij- zingen gevonden, die wezen op brand stichting. Hierna werden de eigenaai van de fabriek, de 42-jarige J. R., fa brikant te Groningen en zijn werk baas, P. van der G., gearresteerdDe laatste werd evenwel na een maand weer op vrije voeten gesteld. Deze zaak werd Woensdag uitvoe rig voor de Leeuwarder rechtbank behandeld. Op het fabrieksterrein had men een wekker gevonden, waarvan de wijzers het uur aanwezen, waarop de brand was uitgebroken, namelijk kwart voor elf. Ook de wekker zelf was op dat uur afgesteld. Het ver moeden bestaat, dat de wekker ver bonden is geweest met bijvoorbeeld een brandende kaars, die door het af lopen van de wekker, zou zijn omge vallen. Hierdoor zou de brand zijn ontstaan. In de fabriek werden ook een vat olie en een bus om de olie te verspreiden aangetroffen. In de avondzïtting hield de Officier van Justitie bij de rechtbank, mr. J. van IJsendoorn. zijn requisitoir. Hij achtte het wettig en overtuigend be wijs geleverd en concludeerde tot 1 jaar en vier maanden gevangenis straf, zonder aftrek van preventief. De verdediger, mr. J. van Zaaijen uit Groningen, achtte het wettige be wijs niet geleverd en verzocht de rechtbank zijn cliënt vrij te spreken. Uitspraak over veertien dagen. De Zaterdagvoetbalcompetilie Arnemuiden begint met een lastige uitwedstrijd Niet alleen het gehele KNVB-apparaat wordt Zondag in werking ge steld, ook de afdelingsvoetballers komen aan hun trek, want voor de gehe le linie Is een volledig programma opgesteld. De Zaterdagmiddagvoetbal lers, die in Zeeland reeds een vaste plaats hebben verworven, zullen Zater dag a.s, beginnen met elkaar een behoorlijk plaatsje op de ranglijst te be twisten en er staan deze eerste competitiedag reeds belangwekkende ont moetingen op het program. Het meest benieuwd zijn we naar de eerste verrichtingen van het pas gepromoveerde Mevo dat met een thuiswedstrijd tegen Wemeldinge de eerste stap in de eerste klas gaat zetten. Kansloos zyn de Zierikzeese spelers allerminst. Voor Arnemuiden staat een lastige uitwedstrijd voor de deur, nu Krabbendyke bezocht moet worden Vorig seizoen eindigden bei den clubs respectievelijk als 3 e en 2e op de ranglijst. Kapelle en Rillandia ontliepen elkaar destijds heel weinig en ook nu zal de uitslae niet ver van een puntenverdeling liggen. Hetzelf de geldt voor Kloetinge en VCK die elkaar op het nieuwe sportveld in Kloetinge zullen ontmoeten. Kampioen Nieuwdorp moet het te gen Colynsplaatse Boys tot de eerste overwinning kunnen brengen. 2e KLASSE A. Bevelanders I krijgt bezoek van het pas gedegradeerde Serooskerke en vergissen we ons niet dan zal dit de eerste nederlaag der oud-eerste klassers worden. Cortgene II en Veere II zullen elkaar weinig ontlo pen terwijl 's-Heer Hendrikskinderen favoriet is in de thuiswedstrijd tegen Wolfaartsdijk I. Kats I gaat vrij ze ker een nederlaag tegen het derde elftal van Yerseke tegemoet. 2e KLASSE B. Een nieuweling in 2B is het elftal van EMM. De Vlissingers starten met een uitstapje naar Serooskerke H, dat mogelijk de volle winst aan de bezoekex's zal brengen. VCK IH en De Meeuwen zijn twee" ploegen die elkaar, weinig toe zullen geven en we zijn benieuwd wat de Veere-reserves tegen kampioen Middelburg VI zul len presteren, VSC, dat vorig seizoen juist een punt tekort kwam om de laatste plaats aan Nieuwland te kun nen laten, krijgt deze aloude tegen stander nu op bezoek en indachtig het gezegde dat de eerste klap een daalder waard is staat een spannen de strijd te wachten. RCS V gaat het opnemen tegen nieuweling Oostka- pelle en dat lijkt ons een te zware op gave voor de benjamins. 2e KLASSE C. Arnemuiden n zal al het mogelijke moeten doen zich Krabbendyke n van het lijf te houden, vooral nu Yerseke Hl in 2 B. is ingedeeld en derhalve een ernstige mededinger naar de titel in 2C is verdwenen. Wat voor Arnemuiden en Krabbendyke geldt voor de bovenst» plaats is voor Nieuwdorp H en Colynspl. Boys II van toepassing voor de onderste. Rillandia II en Kapelle II ontlopen elkaar niet veel evenmin als VCK 31 en Kloetinge II. Mevo H moet met een overwinning op Wemeldinge II van start kunnen gaan. It's a long Way Van de vier voor Indonesië bestem de kustvaartuigen van de rederij Pe- puska, die in de tweede helft van Ja nuari op eigen kracht van Nederland naar Indonesië zouden varen, zijn er tot nu toe nog maar twee op hun be stemming aangekomen. Zoals men weet is op 13 Juni, toen d« „Bubara" nog niet verder dan 140 mijl ten Oos ten van Aden gevorderd was, brand uitgebroken in de machinekamer. Kort daarop zonk het vaartuig. De in de nabijheid zijnde „Tongkol", die zelf inmiddels ook schade had opge lopen, nam de bemanning van de „Bubara" over en zette koers naar Aden. Daar heeft de „Tongkol" sinds 14 Juni gelegen om te repareren en te wachten tot de moesson voorbij zou zyn. Op 14 Augustus kwam zich in Aden een ander kustvaartuig voor dezelfde maatschappij voegen, half Juli van Nederland vertrokken, n.l. de „Buru". Ook dit bleef liggen. Dins dag zijn beide schepen eindelijk de haven uitgevaren, echter slechts voor een driedaagse proeftocht, teneinde na de reparatie de zeewaardigheid van de „Tongkol" te onderzoeken. De „Buru" vergezelt het schip op die tocht. Na terugkeer in Aden zal be slist worden, wanneer de overtocht naar Indonesië begonnen zal worden. 13 September. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG WATER U.+NAP u.+NAP LAAG WATER 1.13 1.32 10.01 10.20 10.40 0.94 1.09 22.05 22.29 22.46 23.05 1.25 1.45 1.61 1.07 U.—NAP 2.43 3.13 3.49 3.37 3.53 u.- 1.55 1.71 1.22- 1.40 -NAP 15.31 1.36 15.59 1.54 16.31 1.70 16.29 1.22 16.34 1.40 16. Kappie bereikte nu met de achteruitvarende Kraak al gauw weer de baggermolen. Hij had zelf 't stuurrad ter hand genomen, want de maat stond-nog met een niet- begrijpende blik rond te kijken. „Ga naar het achter schip, klont!" zei Kappie tegen hem. „Neem een nieuwe tros en maak die weer aan de baggermo len vast! Vlug! Wat sta je hier nog?" De maat liep naar het achterschip en pakte een nieuwe sleeptros. Handjeplak en Plakjehand stonden voor op de baggermolen en zagen 'het drukke gedoe van de maat aan. „Moet je die opgeblazen ballon zien!" riep Handjeplak honend. „Kan je goed met touw tjes gooien, dikzak?" Nu was de maat geluk kig heel handig in het gooien met en deze keer lukte het hem ook goed. „Wie zou dat van zo'n opgepompte rubberpop gedacht hebben!" riep Plakjehand. „Wacht maar!" schreeuwde de maat met verstikte stem „Ik zal jullie! Ik laat me dat niet zeggenik zal het aan Kappie vertellen. Ik zalwacht maar!" 2e KLASSE D Kampioen Terneuzense Boys wint vrij zeker van het bezoekende Drie wegen Ook voor Zaamslag lijkt ons de eerste thuiswedstrijd tegen Hoek geen al te erote moeilijkheden te zul- ■en opleveren. 2e KI^SSB E In de schaduw van de grote broers gaan de reserves van AZW en Spui elkaar partij geven, waarbij de uit slag niet ver van een puntenverde ling zal blijven. Tern. Boys II heeft een goede kans de eerste punten bin nen te halen terwijl Hoek II eveneens in staat moet worden geacht de eer ste streepjes aan de balk te krygen. HET PROGRAMMA le klasse: Krabbendijke 1-Arnemui- denl; Colynsplaatse Boys 1-Nieuw- dorp 1; Kapelle I-Rillandia 1; Kloe- tinee-VCK I; Mevo 1-Wemeldinge 1. 2e klasse A: Bevelanders 1-Seroos- kerke 1; Cortgene 2-Veere 1; 's H. Arendskerke 2-Wissekerke 1, afge last; 's Heer Hendrikskinderen 1- Wolfaartsdijk 1; Kats 1-Yerseke 3. 2e klasse B.: Serooskerke 2-EMM 4; VCK 3-Meeuwen 1; Veere 2-Middel- burp- 6; VSC 1-Nieuwland 1; RCS 5- Oostkapelle 1. 2e klasse C: Arnemuiden 2-Krabben- dijke 2; Nieuwdorp 2-Colynsplaatse Boys 2; Rillandia 2-Kapelle 2; VCK 2-KIoetinge 2; Mevo 2-Wem°'dinge 2. 2e klasse D: Spui 1-AZW 1 uitge steld; Tern. Boys 1-Driewegen 1; Zaamslag 1-Hoek 1. 2e klasse E: AZW 2-Spui 2; Drie wegen 2-Tern. Boys 2; Hoek 2- Zaamslag 2. De Junioren: A. groep A 1: Vlissin gen 1-Vlissingen 2; Zeeuwen 1-Zeeu- wen 2; Middelburg 1-RCS 1; Nieuw land 1-VCK 1; groep A 2: Kapelle 1- Luctor 1; Goes 1-Goes 2; Robur 1- Robur 2; Yerseke 1-Patrijzen 1; Hansweertse Boys A 1-Kloetinge A. 1. Afdeling B.: groep B. Vlissingen 1-Vlissingen 2; Middelburg I-Middel burg 2; RCS 1-Oostkapelle 1; Zee- landia 1-^umburg 1; Zeeuwen 1- Walcheren 1. Groep B 2: Middelburg 3-RCS 2; Oostburg l_Breskens 1: Vlissingen 3- Selioondijke 1; groep B 3: Goes 1- Goes 2; Robur 1-Kapelle 1; Yerseke 1-Wtemeldinge 1; BJTV: Zierik- zee 2-Renesse 1; Burgh 1-Mevo 1; groep B. 5: Hulst 1-Tern Boys 1; Hontenisse 1-Vogelwaarde 1; Terneu zen 1-Steen 1: sroep B 6: Sluiskil 1- Axel 2; AZW 1-Terneuzen 2; Corn. Boys 1-Clinge 1. ZATERDAG. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00— 24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.18 Gram. muziek. 7.30 Idem. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Orgelspel. 8.55 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram. muziek. (9.35—9.40 Waterstan den). VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgescha keld". causerie. 10.05 Morgenwijding. VA RA: 10.20 Voor de arbeiders in de con tinubedrijven. 11.35 ClavecimbelrecitaL 12.00 Promenade-Orkest. 12.30 Land- en tuinbouwmeded'elingen. 12.33 Hawaiian- muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. mu ziek. 14.00 Orkest concert. 14.25 Kinder koor. 14.45 Programma ter gelegenheid van de Internationale Coöperatiedag. 15.05 Gram. muziek. 15.15 Amateursuitzending. 15.45 Dansmuziek. 16.15 „Van de wieg tot het graf", 16.30 Gram. muziek. 17.15 Sportpraatje. 17.30 Cabaret. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-Varia. 18,20 Roemeens orkest. 18.40 Regeringsuitzending: Zoeklicht op de Westerse Defensie. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 ,,Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19 55 ..Deze Week"*, causerie. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Actu aliteiten. 20.15 „Zo maarmuzikaal amusementsprogramma. 21.05 Socialistisch commentaar. 21.20 Weense muziek. 21.50 „Onder de pannen", hoorspel. 22.10 Me- tropole Orkest. 22.40 Gram. muziek. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. muziek. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnas tiek. 7.30 Gewijde muziek. 7.45 Morgenge bed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. mu ziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. muziek. 12.00 Augelus. 12.03 Gram. mu ziek. (12.3012.33 Land- en tuinbouwme- dedelingen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Amu sementsmuziek. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Gram. muziek. 14.40 Amateurpro gramma. 15.15 Kroniek van letteren en kunsten. 15.53 Orgel en tenor. 16.20 „De Vliegende Hollander", causerie. 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18 00 Gram. muziek- 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Geva rieerde muziek. 18.45 Buitenlandse cor respondenties. 19.00 Nieuws en weerbe richten. 19.10 Gram. muziek. 20.25 De ge wone man zegt er 't zijne van. 20.30 „Lichtbaken", causerie. 20.50 Gram. mu ziek. 21.00 Gevarieerd programma. 21.50 Actualiteiten. 22.00 Amusementsmuziek. 22.30 „Wij luiden de Zondag in!". 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22— 24.00 Gram. muziek. 20.15—21.45 solist. TELEVISIE. Concertgebouw orkest ZON EN MAAN. 13 September Zon op 6.11 onder 19.00

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 6