PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Het stadhuis Zaterdag in van Hulst wordt gebruik genomen BILT Spaak gekozen tot voorzitter van Europa's staalparlement Kantlijn NAGUIB: „HET SUEZ-KANAAL IS EGYPTISCH" Vandaag DE VERWACHT. 195e Jaargang-No. 215 Dagblad uitgave van de ürma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van üe Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PI. verv. W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw„ fr. p. p. 6.70 per kw. Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 12 Sept. 1952 ADVERTENTIEPRIJS 32 ct. per mm. Minimum p. advertentie 3.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels t 1,—. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven ot adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur Vlissingen Walstr. 58—60 telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). Middelburg, Markt 51. telef. 3841; Goes, Lange Vorststraat 63 telef. 2475 (b.g.g. J Oostburg: Finlandstraat 2. telef. 16; Ce.^euzen Brouwerijstr. 2. Zicrlkzee: N. Bogerdstr. L 190. telef. 2 NA UITVOERIGE DISCUSSIES Duitser Von Brentano kreeg acht stemmen yiinder De Belg; Henri Spaak is gekozen tot president van de Assemblee van de kolen- en staalgemeenschap. Op Spaak werden 38 stemmen, op de enige andere candidaat, de Duitser Von Brentano, 30 stemmen uitgebracht. Er was één blanco stem. De absolute meerderheid was 35 stemmen. De stemming was geheim, doch men gelooft, dat Spaak het merendeel van de Franse stemmen (18) en vele van die der Benelux-groep heeft ver worven. De Duitse christen-demoeraat Von Brentano zou vooral Italiaanse stemmen hebben gekregen, aldus Keuter. De Belgische oud-premier en socia list Spaak is 53 jaar. Hp is een voor aanstaande figuur in de Europese be weging, die actie voert voor de Euro pese eenheid. In November van het vorig jaar trad Spaak af als presi dent van de raadgevende vergadering van de Raad van Europa, na te heb ben verklaard, dat de organisatie door „geschipper" in gevaar gebracht werd. Spaak heeft voorgesteld, dat de assemblee van de K.S.G. zich zal vor men tot een constituerende vergade ring voor een Europese Federatie. Aan de verkiezing van Spaak zijn lange discussies voorafgegaan. Eerst waren Spaak, Brentano en de Fran sen De Menthon en Reynaud als can- didaten voorgedragen. De Fransen trokken naderhand echter hun beide candidaten terug en spraken zich voor Spaak uit. Voor Brentano stem den in hoofdzaak de meeste Duitse afgevaardigden en de christen-demo craten van Italië, Nederland en Luxemburg. Een deel van de Duitse socialistische delegatie stemde voor Spaak, zo meldt het Duitse persbu reau D.P.A. De „Kleine Assemblee" heeft Don derdagavond vijf vice-voorzitters ge- Aanstaande Maandag begint in Nederland de Veilig Verkeërs- week weer, ditmaal onder de leuze „Kijkt uit!" Het blijkt, zoals wij reeds vele malen betoogden, zeer hard nodig een dergelijke week te hou den. Rekent men, dat er in een zo dichtbevolkt land als het onze een jaar geleden reeds 353.290 motorrij tuigen en 147.998 bromfietsen gere gistreerd waren, dan is het allerminst verbazingwekkend, dat de krant ie dere dag een droevig rijtje verkeers ongelukken heeft te vermelden, Waarby vast staat, dat nog lang niet alles wat „verkeersongeval" heet, ook in de krant komt: in Nederland waren er in 1951 aan „verkeersdo den" te betreuren 1010 mensen (dat is bijna drie per dag, het hoogste cijfer na het rampjaar 1946), maar het aantal gewonden beliep toen 21.594. En zou in dat cijfer niet een onvermeld, maar desniettemin een ontzaglijk stuk leed en ellende zit ten? De schade van millioenen gul dens, die door deze verkeersongeval len aan materiaal, lichamelijk letsel en productieverlies geleden wordt, valt nog in het niet bij de schade van gebroken levenskracht en groeiende nervositeit, die het sombere deel van de oogst van het moderne verkeer vormen. Er is echter meer dat men op de debetzijde van het verkeer moet schrijven. Pas nog is op de jaar vergadering van de Bond Heemschut heftig gefulmineerd tegen „de ver nielende vraatzucht van de ver- keersmoloch" en werd dit monster „een vijand van 's lands schoonheid" genoemd. Dat zijn ook zomaar geen grote woorden, want ze kunnen over al met feiten worden gestaafd. Wordt er niet vrijwel overal gesproken over de noodzakelijkheid van herzie ning der oude stadskernen? Worden er voor Amsterdam niet vaak plan nen gemaakt, die aan de rigoureuze reconstructie van Parijs herinneren, maar waaraan heel wat historische schoonheid ten offer zou moeten val len? Ook in Zeeland dreigen die geva ren. Er wordt ook hier herhaaldelijk schoonheid opgeofferd aan moderne doelmatigheid. Met verkeersonderwrjs en een bre de propaganda voor de veiligheid van het verkeer, hoe nuttig ook, zrjn wij er nog niet. De overheden hebben te bedenken, dat Nederland op het stuk van landschapsschoon en van historische monumenten bij de dag armer wordt en dat niet alleen de technische en materiële voorwaarden voor de verkeersplanning moeten worden bekeken, maar dat ook de aesthetische voorwaarden alle aan dacht moeten ontvangen. De harmo nie van landschap en geschiedenis is een kostbare zaak! Zo stelt aan de ene kant het ver keer zijn eisen. Aan de andere kant de schoonheid. Er is voor de weggebruikers één troost: de schoon heid van ons land bedreigen niet zij alléén. Kijk naar de lintbebouwing, naar de zich tot monsters uitbreidende steden, wier uitbreiding alleen te wij ten is aan het feit, dat in Nederland vele jaren hoogbouw niet gewenst is f'eweest. Men wilde een huis-met-een uintje-ervoör... Of de Heemschutcritték dus wel helemaal goed gericht ls, is aan twijfel onderhevig. Maar toegestemd: het was niet on dienstig op dit aspect de aandacht te vestigen. kozen uit de vijf andere landen van de K.S.G. dan België, dat in Spaak reeds door de voorzitter is vertegenwoor digd. De vice-voorzitters zijn: Pierre Henri Teitgen uit Frankrijk (M.R.P.) Hermann Puender uit Duitsland (christen-democraat); Mario Casati uit Italië (liberaal)mr G. Vixseboxse uit Nederland (C.H.U.), lid van de Eerste Kamer en Jean Fohrmann uit Luxemburg (socialist). Het besluit om niet twee, maar vijf vice-voorzitters te kiezen, werd genomen om alle naties in het bureau der vergadering vertegenwoordigd te doen zijn. De Nederlandse afgevaar digde,, mr P. Blaaisse, noemde dit be sluit een ernstige fout, aangezien met het getal vijf het nationale element wordt ingehaald, dat in het parlemen taire en uitvoerende orgaan van de gemeenschap tot nu toe zorgvuldig was vermeden. „DE GROTE REVOLUTIE" Dr Adenauer, die sprak in zijn kwaliteit van voorzitter van de mi nisterraad, verklaarde dat de vor ming van een Europese politieke auto riteit door de inschakeling van de vergadering van de K.S.G. zeer kan worden bespoedigd. Dit zou er toe kunnen leiden, aldus Adenauer, dat de vergadering van de komende verdedi gingsgemeenschap zodra deze in het leven zal zijn geroepen zeer snel en zonder wrijving een Europees statuut zou kunnen aanvaarden. De president van het gezagsorgaan, de Fransman Monnet, noemde de vor ming van een Europese markt een es sentiële voorwaarde om de grote uit breiding van productie te bereiken, welke noodzakelijk en mogelijk is. „De grote revolutie van ons tijd perk begint in deze dagen, waarin de eerste boven-nationale instellingen van Europa worden gevormd. Sedert deze instellingen bestaan, is Europa begonnen levende werkelijkheid te zyn", zo zeide Monnet. r „Mister Tibb" in marmer Op het kerkhof van Ilford in Essex is in tegenwoordigheid van een twintigtal dames en heren in het zwart, een gedenk teken onthuld, vei*vaardigd van Siciliaans marmer. Het gedenk teken draagt het simpele op schrift „Mister Tibb" en is de levensgrote afbeelding van een kat. Mr. Tibb is gedurende 14 jaar de trouwe toegewijde vriend van de heer Maeer geweest, een financier van de City van Lon den. „Toen de kat verdween", aldus de heer Maeer, „brak er iets* in mijn hert en de leegte die in mijn leven achterbleef, is nooit meer gevuld. Ik had de gewoonte de moeilijkste finan ciële problemen met mr. Tibb te bespreken. Ik raadpleegde hem steeds bij iedere ernstige beslissing, terwijl hij rustig op mijn knieën lag. Soms, als ik in Schotland was, belde ik hem op en zijn „miauw" had steeds iets menselijks. Hij was mijn beste vriend". Na de onthulling van het beeld, dat ongeveer 2000 gulden heeft gekost, begaf het gezel schap zich naar een restaurant in Westend, waar de nagedach tenis aan meneer Tibb met een coupieus maal, besproeid met champagne, werd gevierd. Moordenaar in Londen ter dood veroordeeld In Londen is de moordenaar van de Britse spionne, Christine Granville (een Poolse gravin, die de Britse na tionaliteit verwierf na haar werk voor de geallieerde zaak tijdens de laatste wereldoorlog), Dennjis Muldowney, ter dood veroordeeld. Muldowney ver klaarde de gravin uit jalouzie te heb ben gedood. Toen de rechter, na het uitspreken van het doodvonnis, de traditionele woorden sprak: „Moge de Heer uw ziel begenadigen", zei Muldowney: „Dat zal Hij Acheson tegen „bevrijding" van Sowjet-satellieten Positief recept voor ramp De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Dean Acheson, heeft op een conventie van vakverenigingen te Kansas een toespraak gehouden, waarin hij de „republikeinse voorstel len voor een meer dynamische buiten landse politiek en de „bevrijding" van onder communistische controle staan de volken" van de hand wees. „Indien deze „positieve politiek" een geweld dadige bevrijding dezer volken in houdt, komt zij neer op een positief recept voor een ramp". Bovenstaan de voorstellen aldus Reuter, zijn door generaal Eisenhower en de republi keinse adviseur voor buitenlandse aangelegenheden, John Foster Dulles, gedaan. Acheson noemde hun namen echter niet. Hij zeide, dat de huidige buiten landse politiek der V.S. verder gaat, dan het enkel en alleen binnen de perken houden van het communisme. Toch naar Bonn De voorzitter van de West-Duitse Bondsdag, dr. Herman Ehlers, zal op 22 September een delegatie van de Oost-Duitse Volkskamer in Bonn ont vangen. Zoals bekend, wenst deze de legatie, bestaande uit vijf man, met West-Duitse parlementsleden te spre. ken over problemen inzake de een heid van Duitsland. Zij zouden een brief meebrengen, met nieuwe voorstellen voor „een methode om Duitsland als democra tische, vredelievende en onafhankelij ke staat te herenigen, voor deelne ming van geheel Duitsland aan het sluiten van een vredesverdrag en voor vrije verkiezingen in geheel Duits land". Ehlers heeft zich bei'eid verklaard de brief in ontvangst te nemen. Het is niet zeker of hij met dei delegatie zal spreken over de eenheid van Duitsland. Naar de mening van de Vrije Demo cratische Partij in West-Duitsland is het voeren van onderhandelingen een kwestie, welke alleen de regeringen aangaat. Een woordvoerder van de Sociaal-democratische Partij ver klaarde, dat de S.D.P. niet zal deel nemen aan de besprekingen. Frankrijk blijft bij zijn hervormingsplan Geen vreemde inmenging in geschil met Tunis Schuman, de Franse minister van buitenlandse zaken, heeft voor de commissie voor buitenlandse zaken van de raad van de Franse republiek (le Kamer) verklaard, dat Frankrijk vasthoudt aan zyn voorstellen voor hervormingen in Tunis. Onder geen voorwaarde zou Schu man toestemmen in inmenging van buitenaf in het Frans-Tunesische ge schil. Op vragen van senatoren naar het mogelijke gevolg van pogingen om de kwestie voor de V. N. te bren gen, antwoordde de minister, dat „geen vrees daarvoor de gedragslijn van de Franse regering kan wijzi gen". Voorts verklaarde Schuman, dat evenmin buitenlandse bemiddeling kan worden aanvaard inzake de Saar- kwestie. VERDEDIGING VAN EIGEN GROND Kantoren en woningen van regeringsfunctionarissen verzegeld „Het Suez-Kanaal is Egyptisch. Egypte kan er wettelijke aanspraken op doen gelden. Ons leger is in staat het te verdedigen. Buitenlandse troepen kunnen noch de Suez-Kanaalzóne, nocli enig ander Egyptisch gebied zo krachtig 'verdedigen als de Egyptische militairen dat zouden doen, daar deze zouden weten hun eigen grond te verdedigen". Dit verklaarde Don derdag de nieuwe minister-president van Egypte, generaal Naguib. Naguib zeide voorts, dat het be staan van een krachtig nationaal le- fer in dit van vitaal belang zijnde ge- ied „de vrede in het Midden-Oosten zal verzekeren", terwijl het tevens een belangrijke factor zou zijn voor het handhaven van de wereldvrede. De generaal herhaalde, dat het leger niet ae bedoeling had een militaire dicta- Deze boot werd gebouwd naar een idee van de Duitse ingenieur Hans van Schortel, dat overigens niet nieuw meer is, want zyn uitvinding dateert van voor de Tweede Wereldoorlog; in die tijd werden er al 8 boten volgens dit model in Hamburg gebouwd. Bij een snelheid van 40 km per uur rijst het voorste deel van de boot uit het water en komt dan als het ware te rusten op twee vinnen, die de wateroppervlakte raken. De weerstand van het water wordt kleiner, doordat er een kleiner gedeelte van de boot in het water ligt en de snelheid dus groter. Dit model kan een snelheid bereiken van 80 km per uur. Canadees-Nederlandse huwelijken succesvol Verzamelde gegevens over de hu welijken van Canadese militairen mei meisjes uit het buitenland tonen aan, dat ons land. met betrekking tot de geslaagde huwelijken, aan de spits staat. De huwelijken met Nederlandse meisjes waren nagenoeg alle succes vol Dit verklaarde mr. Thomas Archi bald Stone, de nieuwe Canadese am bassadeur in ons land. tijdens een in formeel contact met de pers. De am bassadeur hoopt nog voor Prinsjes dag zijn geloofsbrieven aan te kunnen bieden. Mr. Stone heeft vele Nederlandse vrienden. Op een vraag of hij ook hobbies had, deelde mr. Stone mede, een enthousiast „cabinet-maker" te zijn. In zijn vrije tijd is de ambassa deur namelijk amateur-schrijnwerker. „Ik maak een kabinet in minder dan tien. weken", merkte de heer Stone nog op.... Oplichter-fantast gearresteerd Te Leerdam is de 43-jarige B. D. gearresteerd en hiermede hééft de Leerdamse politie de hand gelegd op een oplichter-fantast, die het niet al leen in ons land tot een waslijst van veroordelingen heeft gebracht,, maar ook in Engeland, Frankrijk en Australië meermalen met de politie in contact is geweest. D. noemde zich de laatste tijd jour nalist en ook wel „litterator" en trachtte onder deze valse vlag overal in het land lezingen te houden over zijn buitenlandse belevenissen. We gens flessentrekkerij wordt hij ge zocht door de politie van verscheidene plaatsen. Het betreft voornamelijk onbetaalde hotelrekeningen. D. is vijf jaar „uit de circulatie" geweest, ten gevolge van veroordelingen -en nu voorlopig ter beschikking van de of ficier van justitie in Dordrecht ge steld. Belangrijke functie voor Hitler-generaal De Westduitse „Vrije Democrati sche Partij" (F.D.P.) van vice-kanse- lier Blueeher heeft de voormalige pantser-generaal Hasso von Man- teuffel benoemd tot voorzitter van haar pas gevormde „commissie voor veiligheidskwesties". De F.D.P. is na de Socialistische Rijkspartij, de eerste partij, die een der bekende genei'aals van Hitiers voormalige leger een belangrijke functie geeft. Von Manteuffel leidde de tankaan- val in de Ardennen, het belangrijkste onderdeel van het tegen-offensief van Von Rundstedt tegen Antwerpen, in December 1944. Sowjet-wachtposten mogen niet hinderlijk meer zijn Generaal Tsjoeikof, hoofd van de Russische controlecommissie, heeft de Westelijke autoriteiten meegedeeld, dat de Sowjet-wachtposten opdracht hebben gekregen auto's van Britse en Amerikaanse militaire politie met af lossers voor het Westelijke controle punt, niet meer te hinderen. GROOTSE FEESTEN ZIJN VOORBEREID tuur te vestigen, maar het democra tische parlementaire leven in Egypte te herstellen. Speciale leger- en politie>-eenheden hebben Donderdag de kantoren en woningen van een aantal hoogge plaatste Egyptische regeringsfunc tionarissen verzegeld, nadat zy uit gebreide naspeuringen in verband met het Palestijnse wapenschandaal hadden uitgevoerd. SOEDANESE KWESTIE. De Egyptische regering heeft ver scheidene Egyptische functionarissen, die in dienst zijn van de Soedanese overheid, bijeengeroepen. Generaal Naguib zou op het ogenblik de Soeda nese kwestie bestuderen die, naar men meent te weten, met voorrang door het nieuwe kabinet behandeld zal worden. De Britse ambassadeur in Cairo, sir Raiph Stevenson, heeft Donderdag Naguib bezocht. Hij verklaarde te genover verslaggevers, dat „de eer ste contacten" tussen hem en de nieuwe premier waren gelegd. Ook de Amerikaanse ambassadeur, Caffery, had een ontmoeting met de generaal. „Nederland moet kansen in de wereld gebruiken" Opwekking van Prins Bernhard bij opening Reclame-Congres „De kansen, welke Nederland op allerlei gebied in de wereld heeft, zullen gebruikt moeten worden, wil ons land zijn plaats onder de zon blij ven behouden". Dit zeide Z.K.H. Prins Bernhard o.m. in zijn rede, uitgesproken ter ge legenheid van de opening van het 15e congres van het Genootschap voor Reclame te Amsterdam. Nadat de Prins had gewezen op de betekenis van propaganda en recla me in onze moderne maatschappij, zeide hij o.m. nog, dat slechts geza menlijke nationale krachtsinspanning Nederland in de wereld vooruit kan helpen. Het congres wordt gepresi deerd door jhr W. Andringa de Kem- penaer. De eerste spreker, mr. W. H. Fockema Andreae, zeide o.m., dat het in stand houden van onze goodwill in het buitenland onverbrekelijk verbon den is met de houding van de over heid, ten aanzien van door haar aan gegane verplichtingen op internatio naal gebied. In dit verband wees spr. op de terugslag welke het bedrijfsle ven ondervond, toen in Amerika ge publiceerd werd, dat Nederland bij de uitvoering van zijn militaire ver plichtingen ten achter was gebleven. De Prins vroeg hierna nog een ogenblik het woord om het betoog van mr. Fockema Andrea© te onder strepen. „Het maakt in het buiten land waar het aanzien van Ne derland groot is zeker geen goede indruk, wanneer we niet onmiddellijk op geboden kansen springen. Nie mand mag het zo druk hebben, dat hij vergeet zijn land op deze wijze te dienen", aldus de Prins. Stadhuisspel van drs. L. Lockefeer Zaterdag 13 September viert Hulst feest. Het historische stadhuis van de stad zal dan officiëel in gebruik worden genomen na eeu grondige re stauratie, die niet alleen lange tijd lie eft geduurd, maar ook grote sommen heeft gekost. Het stadhuis is in de loop der eeuwen vele malen beschadigd en bedreigd geweest door oorlogsgeweld, door verval en door verwaarlozing. Wij publi ceerden reeds eerder een uitvoerig overzicht van de Hulsterse stadhuis historie. Op 15 Mei 1846 beleefde de burgerij een soortgelijke dag als straks de dertiende September zal worden, want ook toen werd l»et gerestaureerde stadhuis opnieuw in gebruik genomen. Ditmaal heeft men echter van de gelegenheid gebruik gemaakt om het interieur van het gebouw aan te passen by de eisen, die de moderne ge meente-administratie aan een gebouw stelt. torenkamertje. Over het gehele ge bouw is. een ruime zolder, die als bergplaats gebruikt kan worden. Van de toren heeft men een schitterend gezicht over de stad en over het Vlaamse land. Wanneer het stadhuis voor het publiek wordt opengesteld voor het eerst Zondag 14 Septem ber van half 12 tot een uur, is het beslist de moeite waard om de toren eens te beklimmen. Het in gebruik nemen van het prachtige gebouw moet natuurlyk met feesten gepaard gaan. Vele autoriteiten waaronder een vertegenwoordiger 'van de minister van onderwijs, jhr. mr. A. F. de Ca- sembroot, commissaris der koningin in de provincie Zeeland, het voltalli- §e college van gedeputeerde staten, elgische en Zeeuwse burgemeesters en andere autoriteiten zullen acte de précense geven en aan de ingebruik neming officiële luister bijzetten. INTOCHT Om 14.25 uur worden de autori teiten aan de gemeentegrens vlak by villa „Tivoli" met muziek afgehaald. Beneden vindt men een ruime bur gerzaal, de kamer van de burge meester, die straits zal uitzien op een mooi park, dat zal worden aangelegd, de ontvangerij de schitterende ar chiefruimten en verschillende ande re lokaliteiten. Boven is de grote burgerzaal, die uitmuntend geschikt is voor officiële gelegenheden benevens een raads zaal, die geheel opnieuw gemeubi leerd is. Het tapijt is in blauwe kleur gehouden, de gordijnen zijn goud kleurig en het meubilair in wit eiken harmonieert met de bekleding. Het prachtig schilderij van Cornelis de Vos, voorstellend een gezicht op Hulst van de vest af, vult bijna een hele wand in de raadszaal en geeft een duidelijk beeld van de stad Hulst in de zestiende eeuw. Behalve dit be zit Hulst nog vele andere oude schil derijen, die successievelijk een waar- di~ plaatsje zullen kriieren. De secre tarie, welke geheel gemoderniseerd is bevindt zich evenals de kamer van de secretaris aan de zijkant van het gebouw, waarin tevens het kantoor van de gemeente-opzichter is onder gebracht. In de toren is een aardig Om 14.45 uur volgt in de Burgerzaal een ontvangst en om 15 uur wordt een buitengewone zitting van de raad gehouden, waarbij een gedenk plaat voor. de tijdens de oorlog ge vallenen onthuldwordt. Om 16 uur is er een herdenking der oorlogsslachtoffers waarbij ook door de vroegere commandant van het Zeeuwse bataljon drs. J. Casparie het woord gevoerd zal worden, terwijl om 17 uur gelegenheid bestaat voor de genodigden om het stadhuis te bezichtigen. Van 18 tot 19 uur geeft de Ko ninklijke Stedelijke Harmonie op de markt een concert onder leiding van de heer Aimé van den Broeck uit Lokeren. Het programma luidt als volgt: 1. Semper Fidelis, mars, Sousa, arr. Molenaar; 2 Laetare. ouverture, Mar cel Poot; 3 le Suite des Miniatures, Jan Morks; 4 Mondnacht auf der Alster, Oscar Fétras, arr. Alph, Dreissen; 5 Suite Oriëntale, Francis Popy; 6 Jubelmars, Aimé v. d. Broeck. Van 19 tot 20 uur geeft de Ko ninklijke Harmonie „Ons Genoegen" uit Vlissingen een concert, waarbij het volgend programma zal gegeven worden: 1. Preciosa, ouverture, C. M. von Weber; 2 Fragmenten uit de opera „De Toverfluit" W. A. Mozart; 3 Sinfonia, Joh. Christian Bach (1 Al legro assai, 2 Andante, 3 Presto.)4 Finiandia. symfonisch gedicht. Jean Sibelius; 5 Dans le Sud, Amerikaan se negerschets W. H. Mydleton. Bovendien speelt „Ons Genoegen" om 16 uur het Pools volkslied en de Treurmars Sonate opus 22 van L. von Beethoven. Om 16.30 uur zal de Hul- sterse jeugd zingen: „De Gedenk- Kiok het Zeeuwsch Vlaams volks lied en „Mijn Hulsterland". is het 300 jaar geleden, dat de gevreesde ruitergeneraal, Jan van Werth, die eerst onder de Spaanse veldheer Spinola in de Nederlanden en later onder Til ly streed, te Benatek in Bohe- men overleed is het 60 jaar geleden, dat de eerste novelle „Makar Tsjoe- dra" van de later zo beroemd geworden Russische schrijver Aleksei M. Pesjkow (schuil naam: Maksim Gorki) door be middeling van vrienden, in het dagblad „Kawkaz" te Tiflis, werd gepubliceerd. Feest te Breda leverde 2 ton winst op Mr. Ph. I. E. van Woen._ -oorzitter van de stichting „Breda-Oranjestaó heeft medegedeeld het feest te Breda ruim 2 ton winst heeft opge leverd. Het aantal bezoekers bedroeg 900.000. 6 IETS KOUDER. Overdrijvende .wolkenvelden, maar bijna overal droog weer. Matige tot vrij krachtige wind tussen Noord en (Vervolg op pagina 2) 1 Noord-Oost Iets kouder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1