NIEUWS UIT ZEELAND Good luck Zioin m tot WALCHFRFN UITSLAG PAARDENKEURINGEN DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DE HEER J. H. KOERS 25 JAAR GYMNASTIEKLERAAR Maandag kwamen leraren en leer lingen van hei Stedelijk Gymnasium te -Middelburg bijeen in de leraars kamer- aan de Latijnse schoolstraat ter» gelegenheid van het 25 jarig ju- bil|jBn; dat de heer J, H. Koers als gymnastiekleraar aan deze school vierde. De rector van het gymna sium, dr. W. H. Fortgens, die de bij eenkomst leiddde, herinnerde er in een toespraak tot de jubilaris aan, hoe., deze 25 jaar geleden als zeer jong leraar zijn taak aanvaardde aan de school, die toen onder leiding stond van rector Stutterheim. Spre ker wees op de prettige samenwer king,, die hQ niet de heer Koers in de loop- van de jaren heeft gehad en dankte deze-, voor de grote bereid willigheid) die hij altijd, toonde wan neer sportmiddagen of uitvoeringen moesten' worden georganiseerd. In zijn dankwoord vertelde de heer Koers, hoe hij in de afgelopen 25 jaar vier generaties op de school had zien opgroeien. Op zijn beurt prees hij de goede verstandhouding, die de omgang met rector, leraren en leer lingen altijd heeft gekenmerkt. Na dat door de leerlingen aan de jubile rende leraar enige fraaie cadeaux waren aangeboden, bleef men onder het gebruiken van een verversing nog geruime tijd gezellig bijeen. Ook in de Handelsdagschool,- aan welke instelling de heer Koers even eens is verbonden, werd hij hartelijk gehuldigd. In een bijeenkomst van Bestuur en leraren sprak drs. G. W. Paap, directeur der school, de heer Koers toe, waarbij hij er op wees, dat deze steeds een grote plichtsbetrach ting toonde, terwijl hij voor zijn me deleraren een goede en aangename collega was. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. W. Kögeler, voerde het woord namens het bestuur, waarna de jubilaris met een enkel woord dankte. Namens het leraren corps en het bestuur werden hem en kele geschenken aangeboden. Middelburg FLORALIATENTOONSTELLING. De afdeling Middelburg van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde .zal op 18, 19 en 20 September a.sls'in.dë Graanbeurs een floraliaten- toarisfcellihg houden. Ook de te Melis- kerko uitgereikte planten zullen kun- nei£: wprden ingezonden. OOGST VAN DE STRAAT. In- de week van 2 tot 10 September zijn?in het bureau van politie te Middel burg, de volgende gevonden voorwerpen gedeponeerd: verschillende huis- en aiere. sieutels, dames-portemonnaies met inhoud, mes in etui, zakje met aardap pelen, hondenriem, kwartje, zakdoek, ring :mét vijf sleutels, kinderceintuur, klos "met lint, Lipssleutel No. 10659, speel goedpop, veelkleurige sjaal en nikkelen belkop. Aan hetzelfde bureau zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen, welke door particulieren in bewaring worden gehouden: klauwhamer, bruin kinderschoentje, doublé armband, Witte dameshoed', wijnkleurige vulpen, muntbiljet, pakje inh.: groen lederen jasje, snoer gitten kralen. Bougie, snoer parels, zilverbon. rode portemonnaie met inhoud, schroevendraaier, groen wollen das. muntbiljet, kinder turnschoen, chip- je met eieren, rose overhemd met rits sluiting, een speld bezet met steentjes. Vlissingen VLISSENGSCHE REDDINGSBRIGADE Voor het eerste jeugdbrevet van de Ned. Bond tot het Redden van Dren kelingen slaagden te Vlissingen: Aafke Spaans, Petra van Rees, Anne ke Kest, Attie Schouten de Jel, Cobi van Maris,. Henk Schinkel en 'Ger Minnebreuker. Een candidaat moest worden dfgewézen. Alle geslaagden zijn lid van de Vlissingsche Reddings1- brigade. Het examen werd afgenomen door de heer N. Steenaard, lid van de districts-examencommissie. Met dit examen besloot de V.R.B. een wel uitermate goed seizoen. In totaal werden in 1952 door V.R.B.- leden;47 diploma's behaald, namelijk 2 B„ 6 A 1 voorbereidend, 2 jeugdbre- vetten-H, 12 jeugdbrevetten-1 en 24 KNZB-II. JONGENS SPEELDEN MET VUUR. Dinsdagavond werd de brandweer te Vlissingen gealarmeerd voor een brandje in een lége Nlsson-hut ach ter de boulevard Evertsen, dat waar schijnlijk was ontstaan doordat jón gens in het verlaten bouwsel met vuur hadden gespeeld. De brand was echter niet van ernstige aard en kon met enkele emmers water worden geblust. VERGADERING K.A.B. Woensdagavond kwam de afd. Vlis singen van de K.A.B. in haar eerste vergadering van het seizoen bijeen voor de afwerking van een bijzondere agenda. Voorzitter F. Schets heette in het bijzonder welkom de wnd. voorzitter van de K.A.B., de heer Korting. - Een tiental nieuwe leden werd door de voorzitter geïnstalleerd. Het woord was daarna aan de heer Kor ting,- die namens het hoofdbestuur de .diverse jubilarissen huldigde. Met !een zekere schroom, en met f roof .respect voor de prestaties van e jubilarissen gewaagde spreker van de roekeloosheid der oudere leden, die zich in do jaren 1890 tot 1910 als lid opgaven- van eën vakorganisatie. Want steeds was daar de dreiging met ontslag. Spr. herinnerde aan de toestanden in die jaren aan de bittere armoede- en de achteruitzetting van de arbeidende stand. Het harde en ommeedógonde liberalisme overheer ste ïtoen ook bij de KatH. patroons en fabrikanten. Spr. stelde de jubila rissen ten voorbeeld aan de jongeren en drukte hen op het hart niet al te onverschillig aan de kant te blijven staan, maar met durf en energie de schouders onder het werk van de vakvereniging en aanverwante orga nisaties te zetten. Hierna werd eerst aan de jubilaris met 50'verenigings- jaren het versiersel uitgereikt, waar na aan de 25^ 85 en 40 het zilver INTERNATIONALE WEDSTRIJD. A.s. Zondag 14 September zullen de K.V. ,,Maajoe" en de „Madjoe"- veteranen te Vlissingen een wedstrijd spelen tegen de korfbalclub „Die 'uaere (Bekrië). ieeld wor- ie Bosweg Roya" uit Brugge (België) De wedstrijden zullen den op het terrein ai tussen 2 en 5 uur. RAAD ARNEMUIDEN „3 jubilar dank; gebracht, o.a. door de heer J. B. Tpurnoy, die diep geroerd enkele woorden sprak én de oud-voorzitter E. Andriessen, die zich daarbij aan sloot. Na de pauze volgden enkele mede delingen betreffende het winterpro- gramma. Hierop komen wij nader te rug. "Aan de woningbouwvereniging St. Willibrordus zal op 7 November een eleetrische klok worden aangebo den voor het kantoorgebouw. Bij de rondvraag werden door de heer .Veijger nog enkele mededelin gen gedaan van de schoolcommissie. „ONS GENOEGEN" NAAR HULST De Koninklijke Harmonie „Ons Ge noegen" te Vlissingen zal op uitnodi ging van het gemeentebestuur van Hulst Zaterdag a.s. medewerking verlenen aan de feestelijkheden ter gelegenheid van de opening van het stadhuis. Begroting 1953 werd aangeboden De raad van Arnemuiden kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. v. d. Bos. Van Ged. Staten werd goedkeuring ontvangén voor het aangaan van een geldlening tot een bedrag' van f35.500 met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. Naar de voorzitter mede deelde, was de laagste inschrijver bij de op 30 Augustus gehouden aanbeste ding van de bouw van 5 woningwet woningen in de gemeente, firma C- v. Gorp te Wemeldinge met een bedrag van f 43.634. Op voorstel van B. en W. besloot de raad, om als sluitingsmiddag voor de bedrijven in Arnemuiden de Dinsdag na 13 uur aan te wijzen. De slagerijen zullen de Maandagmorgen tot 13 uur gesloten moeten zijn, in verband met een verzoek van de middenstand. Ge bruik makende van de zijn in de nieuwe winkelsluitingswet toegekende bevoegdheid, besloot de raad verdei' dat de kapperszaken en meubelzaken gedurende het gehele jaar op Maan dag, Woensdag, Donderdag en Zater dag tot 8 uur en op Vrijdag tot 9 uur geopend mogen blijven. De overige winkels zullen gedurende de maanden Mei tot en met October op Maandag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag1 ge opend mogen blijven tot 7 uur- De vijf woningwetwoningen aan de Nieuwlandse weg zullen met goedkeu ring: van de raad worden overgedra gen aan de plaatselijke bouwvereni ging, indien hiertoe door de minister van wederopbouw en volkshuisvesting vergunning wordt verleend. Hierna werd de begroting 1953 aangeboden en voor onderzoek in handen gesteld van een commissie waarin zitting hebben de heren J. Scheele, J. L. Joosse en A. Schuit. Voor de bijzondere school te Arne muiden werd de exploitatie-vergoe ding over het jaar 1951 vastgesteld op f 3815,07. Dit bedrag is gebaseerd op een gemiddeld aantal leerlingen van 189." Op voorstel van B. en W. werd be sloten dé gemeenschappelijke regeling voor het noodziekenhuis te Domburg op te heffen. De leden van de advies commissie woonruimtewet 1947 wer den allen herbenoemd. De onderwij- zerswoning te Kleverskerke en het brandspuithuisje aan de Markt zullen behoudens goedkeuring van Ged- Sta ten onder dezelfde voorwaarden op nieuw worden verhuurd aan de tegen woordige huurders. De vishal zal openbaar worden verpacht, evenals 't veer over' het Arne-kanaal, beide voor de tijd van één jaar met Ingang van 1 Januari a.s. De raad besloot verder niet toe te treden tot het borgstellingsfonds. Het lopende contract met de N.V. P.Z.E.M. werd gehandhaafd. De vergoeding van de schoonhouder der openbare school te Kleverskerke werd op zijn verzoek verhoogd, evenals het salaris van de plaatselijke deurwaarder. Zodra tuin grond in de gemeente beschikbaar komt, zal een verzoek om grond van het plaatselijk comité tot exploitatie van volkstuinen nader in overweging worden genomen. Een verzoek van 'n inwoner der gemeente om een premie voor' woningverbetering werd afgewe zen. Bij de rondvraag informeerde de heer A. Schuit wat men denkt te doen aan een verzakking in de Langstraat. De voorzitter antwoordde, dat dit ge val de aandacht van het college heeft. Op een vraag van de heer M. de Ridder deelde burgemeester v. d. Bos vervolgens mede, dat binnen af zienbare tijd de nieuwe verkeersbor den zullen worden geplaatst- K.oudekerke AANBESTEDING In een vergadering- van de kerk voogdij der Nederlandse Hervormde gemeente te Koudelterke, werd onder voorzitterschap van de heer W. P. Roose, het restauratiewerk aan het interieur van de Ned. Herv. kerk aanbesteed. Ingeschreven werd: P. Flipse, f 19.800; J. W. Chrlstiaansen.f 20.816; J. C. Vinke, ('t Zand), f 21.150; Fir ma G. van Noppen en Zonen, f 21.700; Firma A. J. Stoppels en Zoon, 't Zand f 21.900. Aan de laagste inschrijver, de heer P. Flipse, aannemer te Koudekerke, werd de restauratie gegund. DE MIDDELBURGSE STRAAT In verband met rioleringswerk Jn de Middelburgse straat te Koudeker ke, is deze straat voor het grote ver keer afgesloten, van het Dorpsplein tot de Prinses Beatrixlaan. Tevens is men begonnen in de Mid delburgse straat, het verbrede ge deelte tot de Welle, te voorzien van klinkers. De bussen der N.V. Stoomtram Walcheren komen en vertrekken nu via de Beatrixlaan. RAAD ZOUTELANDE Officiële publicaties GEMEENTE VLISSINGEN Sluiting der baden en het strandstoelen- terrein. B. en W. van Vlissingen brengen ter al gemene kennis, dat de baden en het stvandstoelenterreln aan de badplaats de zer gemeente met Ingang van Zondag, 14 September a.s. gesloten zullen zijn. Cafe's zullen 's Zondags gesloten blijven Onder voorzitterschap van burge meester D. Kodde kwam de raad van Zoutelande in openbare vergadering bijeen. Door B. en W. was goedkeu ring van G. S. ontvangen voor het aangaan van een geldlening tot een bedrag van 50.000. Voor de genees kundige verzorging van 't gemeente- personeel werd een gelijke regeling getroffen als voor de verzorging van het Rijkspersoneel. Een voorstel van B. en W. tot het verhogen van het loon van de gemeentewerkman gaf aanleiding tot discussie. De heer J. Riemens diende een motie in, waarin hij zich uitsprak tegen de vergelijking van het loon dat de gemeentewerk man te Zoutelande verdient, met het loon van de gemeentewerkman te Westkapelle, omdat Westkapelle veel groter is dan Zoutelande. Deze motie werd gesteund door de heren K. de Wolf en J. Wisse. Toen het voorstel van B. en W. in stemming werd ge bracht, verwierp de raad het met vier tegen drie stemmen. Ook de raad van deze gemeente verklaarde zich voor de opheffing van de gemeenschappe lijke regeling voor het inrichten van een noodziekenhuis te Domburg, Een nieuwe instructie voor de grafdelver werd door de raad aangenomen. Vol gens het ontwerp winkelsluitingswet, dat door de raad werd aangenomen, zullen de winkels in Zoutelande om zeven uur gesloten moeten zijn. Als verplichte halve dag voor het sluiten van de winkels werd de Maandagmid dag aangewezen, met uitzondering van Juli en Augustus. In deze maan den mogen de winkels bovendien ge opend blijven tot 8 uur en 's Zater dags tot negen uur. De heren Rie- mens en Gabriëlse stelden voor, deze i uitzondering ook in Juni van kracht te maken. Dit zal echter te zijner tijd nog nader worden bekeken. Bij de behandeling van de verorde ning op de tapperijen in verband met het voorstel van B. en W. om een ver zoek tot het openstellen van de café's op Zondagen niet in te willigen, ont spon zich een scherpe discussie. IR heer G. Gabriëlse noemde het aanne men van het voorstel „dictatuur" en de heer K. de Wolf wees er op, dat het hier alleen om een principiële kwestie gaat. De voorzitter meende evenwel, dat men Gods gebod moet volgen en de Zondag heiligen. Ten slotte werd met vyt' tegen twee stem men besloten de café's op Zondagen gesloten te houden zoals dat tot, nu toe het geval is geweest. Tegen stem den de heren G. Gabriëlse en J. Ver- hage. Na eni; werp a _HPH HHI aangenomen. Bij de behandeling van de wijzigingen in de begroting 1952 drongen de raadsleden sterk aan op de spoedige aanleg van riolering in de gemeente. De heer Gabriëlse stelde voor een nood-riolering aan te leggen om enige verbetering te brengen in de moeilijke situatie bij de afvoer van het afvalwater. Hierna werd de be groting 1953 aangeboden. De leden van de adviescommissie woonruimte- wet werden allen herbenoemd. Bij de rondvraag vroeg de heer J. Riemens het gras en de overtollige aarde op de graven op de gemeentelijke be graafplaats te laten verwijderen. KWF LUCIFERS ZIJN EEN SUCCES.'! Velen kochten ze reeds. U moet DIT OOK DOEN want U steunt hiermede de kanker bestrijding. Vraagt dus uw winkelier KWF lucifers 1 aige bespreking werd het ont- aJgemene politieverordening Grn mge FEEST OP KOMST. De Oranjevereniging van. Gapinge kwam in vergadering bijeen, ter be spreking van. de feestelijkheden, wel ke zullen worden gehouden bjj de eventuele installatie van een nieuwe burgemeester te Vrouwenpolder. Men is reeds druk bezig niet het organi seren van dit feest. Er zullen de ge hele dag volks- en kinderspelen ge houden worden. Marktberichten VISMIJN TE VEERE. 10 Sept. Aangevoerd' 962 kg. export garnalen 60—67. 428 kg. handels garnalen 05—09. 166 kg. schar 34—56. 254 kg. bot 32-50. 104 kg. wijting 17—33. 88 kg. tong (middel) 1,27—1,91. 368 kg. rog 26—45 Vh kg, visiever 1,41. 5 kg. krabben 27 WIELRENNEN Schulte en andere groten in Ronde van Sas van Gent Voor de eerste maal omnium in drie series De organisatoren van de Ronde van Sas welke dit jaar te Sas van Gent op Zaterdag 13 September a.s- wordt verreden in de vorm van een omnium, zijn bezig met een zeer interessant veld renners bij elkaar te brengen Voor de eerste maal in zijn loopbaan zal de grote Gerrit Schulte in Zeeland aan een wedstrijd deelnemen. Hij zal in de Ronde van Sas van de partij zijn naast vele andere sterke renners, onder wie de Australiërs Strom en Arnold, de Belgen Roger de Corte, Arsène Rijckaert, Hilaire Couvreur, Marcel Dierckens e.a. en de Neder landers Lakeman, Bakker, de Vries, Suijkerbuijk, Van As, Dielissen, Vin ken e.a. De bijzondere vorm van deze 7e Ronde van Sas, een omnium in 3 se- rie's, n.L afvalling, tijdrijden en eigeu kracht met klassementen over 60 km., trekt overal sterk de aandacht. KOERS VOOR PROFS TE EDE Op Zondag 14 September zal te Ede ter gelegenheid van de kermis een koers voor beroepsrenners wor den gehouden, waarvoor reeds door verschillende bekende Nederlandse en Belgische renneys is ingeschreven. HANDBAL OLYMPUS—WALCHEREN VRIEND SCHAPPELIJK. Zondag a.s. wordt op het terrein aan de Bosweg te Vlissingen een vriend schappelijke handbalwedstrijd ge speeld tussen de eerste dameselftallen van Olympus en Walcheren. (Slot van pag. 1) Der traditie getrouw werd dés mid dags de geslaagde tentoonstelling besloten met de grote paardenshov.' op bet demonstratieveld. De enkele duizenden bezoekers, waaronder o.m. de Commissaris der Koningin in N. Brabant, prof. di* J. E. de Quay en de burgemeester van Den Bosch, mr H. J. M. Loeff, hebben weer kunnen ge nieten van een prachtig hippisch fes tijn, afgewisseld met muziek van de Kon. Bossche Harmonie. Nadat de 2- en 3-jarige hengsten en merries om beurt hadden gepara deerd en de bezoekers in verrukking hadden gebracht, werd voor de eerste maal een demonstratie van de kam pioen en oud-kampioen hengsten ge geven. De reserve-kampioen, Edel man van Veldzicht, moest verstek la ten gaan, doch overigens kreeg men een keurige show van Neerlands bes te fokhengsten van de laatste jaren, w.o. ook de Zeeuwen Nico van Annie, kampioen 1949, Alban van Veldzicht, kampioen 1947, en de twee import- hengsten Costaud de Marche, kam pioen België 1948 en Honved I, kam pioen W. Duitsland 1951, die beiden in Limburg gestald zijn. Bij de parade der kampioen-merries liep ook de Advertentie. VIRGINIA DE AfluXE Ook prachtige geschenkdozen van 5Q Waar zijn onze schepen Abbedijk 9 van Londen naar Bremen. Arkeidij'k 10 te Bremen. Axeldijk p. 9 Kaap Hatteras naar Mobile. Farmsum p. 10 Dover naar Amsterdam. Haarlem 9 te Bremen. Hoogkerk 10 te Hamburg. Laagkerk 10 van Port Said. Laurenskerk p. 9 Kreta. Lissekerk p. 10 Ras al Haad. Lieve Vrouwekerk 10 te Amsterdam. Loenerkerk p. 10 Makallah. Maaskerk p. 10 Oost-Madeira. Mariekerk 10 te Hamburg. Meerkerk p. 10 Port Sudan naar Aaen. Molenkerk 9 van Zanzibar naar Aden. Muiderkerk p. 9 Kreta naar Bombay. Nestor-9 te Amsterdam. Nieuw Amsterdam 10 te Rotterdam. Noordwij k 10 te Rotterdam. Sch eep vaartber i ch ten Vlissingen aangekomen, 9 Sept: Hoop op Zegen van Antwerpen; 10 Sept.: Zwer ver van Antwerpen; Satcominor van Goo- le. Vlissingen vertrokken. 10 Sept.: Hoop op Zegen naar Lifkoping. Gepasseerd naar Antwerpen, 9 Sept.; Rema van Dover naar Gent; Marvic van Amsterdam; Arent M van LondenRubi con van Zee naar Temeuzen. Hersilla van Le Havre. Ooster Eem6 van Boston. 10 Paseholl van Rotterdam naar Gent. Mutua Fides van Amsterdam. Peter van Boston. Gepasseerd van Antwerpen, 9 Sept.: Noordwijk naar Rotterdam van Sluiskil. Rian naar Middelsbrough van Gent. Obe- ron naar Amsterdam. Annie naar Rostock. Banka naar Alloa. Albireo naar Rotter dam. Martini naar Rotterdam. Sumatra naar Londen. 10 Sept.: Mado naar South ampton. Aiblasserdijk naar New-Orleans, VEILING SINT MAARTENSDIJK. 10 Sept. Eigenheimers I 9,46—8,86. Idem afw. 4. Idem bonken 7,10. Bintjes 8,64. Idem bonken 10.10. Dubb. Princessebonen Aanvoer 15 ton. VAN De collecte voor de kankerbestrijding heelt te Borssele f 76.56 opgebracht, Tot verpleegster bij de Chr Wijkver pleging te Borssele-Nieuwdorp werd be noemd, mej, Filius uit Vlissingen. De vorige week te Terneuzen gehou den collecte ten bate van de kankerbe strijding bracht f 646.— op. Deze maand viert de heer W. Bakker te Gapinge zijn 40-jarig jubileum als kos ter der Ned. Herv. Kerk aldaar. De heer L. Dooge te Dreischor slaagde voor het examen waterbouwkundig op zichter aan het Zeeuws Technisch Insti tuut te Goes. In het land van de landbouwer C. Krabbe te Oosterland werd tijdens een kort, doch hevig onweer een vaars ge dood. De huis aan huis collecte ten bate van de Stichting Christelijke Blandenhulp heelt te Sluis opgebracht f 43.04. De collecte ten bate van de Rheuma- bestrijding heeft te Bruinisse opgebracht f 85.35. Een viertal kinderen uit de gemeente Sint Jausteen zal voor zes weken naar de vacantie-kolonie te Eerael -vertrekken. Zaterdag hoopt de muziekvereniging „Oefening en Uitspanning" te Kattendijka by gunstig weer haar laatste zomercon- eert te geven. Te Breda slaagde voor het examen ty pist in de Engelse taal de heer L. Verha gen Izn,. vroeger woonachtig te Stave- nisse en thans werkzaam als adjunct commies ter secretarie van Zoetermeer Voor het examen steno-typist slaagde de heer A. Smits Hzn. te Stavenisse. In ,de tuin van de heer A. Schipper te 's-Heer Arendskerke rijpte een zonne bloem met een middellijn van 47 om. en een omtrek van 1,39 meter. Toen de 17-jarige mej. B. te Wol- faartsdljk zich per rijwiel naar Goes be gaf, had zij het ongeluk te vallen. Zij moest met een hersenschudding in het ziekenhuis opgenomen worden. De collecte ten bate van de kanker bestrijding heeft in de wijk Driewegen bij Terneuzen opgebracht f26,03. „West-Europa heeft tem! vertrouwen in zijn machi" Vraaggesprek met generaal Gruenther In een vraaggesprek met een ver tegenwoordiger van het Gaullistische weekblad „Carrefour" heeft generaal Gruenther, stafchef van het geallieer de hoofdkwartier bij Parijs, verklaard niet te geloven, dat landen „achter het ijzeren gordijn" zonder oorlog zouden kunnen worden bevrijd. Volgens Gruenther is „het nutteloos en gevaarlijk om te trachten achter het ijzeren gordijn verzetsbewegingen in de vorm van sabotage of onder grondse actie te organiseren". „Wij zullen Oost-Europa niet kunnen be vrijden door het afwerpen uit vlieg tuigen van pistolen. Het enige wat wij kunnen doen is trachten het vertrou wen van deze volkeren te behouden door te tonen, dat wij sterk en ver eend zijn", aldus deze voormalige naaste medewerker van generaal Ei senhower. Gruenther meende, dat het „Russi sche gevaar" op het ogenblik even groot is als in 1949. toen het Atlan tisch Pact werd getekend. „Als de Russen morgen zouden aanvallen", al dus Gruenther, „dan zouffon wij hen met de strijdkrachten waarover wij de beschikking hebben, niet tot staan kunnen brengen. Ik ben er zeker van, dat wij uiteindelijk de overwinning zouden behalen, zij het ten koste van ontzettende vernielingen. Hier, op 't Europese vasteland, moeten wij een barrière opwerpen, en snel". West- Europa heeft vertrouwen in zijn macht, aldus de generaal, maar mis schien heeft het wel teveel vertrou wen daarin. Duits-Israëlische overeenkomst gesloten SCHADEVERGOEDING VAN DRIE MILLIARD MARK In Luxemburg; is Woensdag door de Westduitse bondskanselier, Adenauer, en de Israëlische minister van Bui tenlandse Zaken, Sjaret, het verdrag op de Duitse schadevergoeding aan Israël ondertekend. Duitsland zal Israël een schadever goeding van drie milliard Mark ge ven. Voorts verplicht Duitsland zich de Joodse wereldorganisaties een be drag van 450.000.000 Mark te geven. De bedragen zullen worden besteed aan Duitse goederen en diensten, voor de immigratie in Israël en het vestigen van Joden. Britse officieren in Oost-Berlyn gearresteerd Twee Britse officieren zijn Dinsdag in Oost-Berlijn gearresteerd en drie Britse soldaten, die zich op de auto weg van Berlijn naar West-Duits- land bevonden, zijn verdwenen, aldus deelt het Britse leger mede. De auto weg gaat door gebied, dat onder Sowjet-contröle staat. Generaal Coleman, de Britse com mandant in Berlijn, heeft by de Sow- jet-autoriteiten geprotesteerd tegen de arrestatie der officieren en hun onmiddellijke vrijlating geëist. Hjj vroeg inlichtingen over de vermiste soldaten. Nog steeds rumoer om bouwterrein te Baarlo Het optrekken en afbreken van de afrastering rond het omstreden bouwterrein op het Kerkeveld te Baarló wordt een traditie Nadat de arbeiders van baron de Weichs de Wenne Maandagavond het terrein weer met prikkeldraad en bordjes verboden toegang haddon afgezet, verschenen Dinsdagmorgen de ge meentearbelders, die deze begrenzing opruimden. Dinsdagavond werd het terrein opnieuw afgerasterd. In de loop van Dinsdag verscheen een elec- tro-monteur der gemeente Maasbree, fepakt en gezakt op het terrein, om- at de arbeiders van de baron Maan dagavond een bordje met de woorden „Pas op, schrikdraad" op het draad hadden gehangen. Ofschoon de politie dit bordje een uur later verwijderde, was het gerucht, dat het terrein on der stroom was gezet, reeds in Baar lo. zo verbreid, dat de gemeen te-monteur van Maasbree op dracht kreeg zich Dinsdagmorgen met Klimijzer, isolatietangen en rub berhandschoenen naar het terrein te begeven en de nieuwe hindernis vak- j kundig weg te nemen. 1 Zeeuwse Jenny, kampioene 1951, mee. De eigenaars van de kampioenen 1952 mochten hierbij uit handen van de vice-voorzitter, de heer G. O. Sneep, him pry's in ontvangst nemen. De Limburger kreeg te zyner ere het Limburgse volkslied van de Bossche Harmonie. Zou het niet aardig zijn. wanneer eventueel een volgend maal ook het Zeeuwse volkslied ten gehore werd gebracht Grote bewondering hadden voorts de groepen merries met veulen en de fokgroepen, waarbij de Zeeuwen ex celleerden. Voor de achtste maal ach tereen legden de Stallen de Dobbe- laere uit IJzendijke bij de fokgroep beslag op de eerste prijs. Zo verliepen verder de interessante demonstraties met het voorbrengen van merriën en hengsten met afstam melingen en vierspannen merriën, al les een grootse reclame voor de Ne derlandse paardenfokkerij! OVERIGE KEURINGEN Voor de hoofdkeuringen werden des morgens nog de laatste keuringen in de rubrieken gehouden, met de vol gende resultaten: 23e categorie; Hengsten, die de beste paarden hebben voortgebracht, lc pr. Ni co van Beek, eig. L. Crombag te Beek. J. M. Schols te Kelmonöbeek. Emile KaL len te Wittem cn P. H. Slotsopheij te Baexem (Limburg). Met: Edelman van Veldzicht. Nico van Geverik, Nico van Echt, Senateur d' Amice, NicoHen van Neuborg en Ninette; 2e pr. A Urbain van Certain, eig. Kind. Joh. KuJjpers Hzn. te Sint Oedenrode (N.-Br.). A. X. Aernoudts te Sluis en Gerrit van Hal te Sint Kruis. Met: Alex van Heilie, Certain van de Jozinahoeve. Lady, Mirza van Mina cn Ola; 2e pr. B Nico van Smakt. eig. E.V. Zuid-Beveland" te Waarde. Met: Nico van Puth. Karei van Keilen, Zora van E.D.R., Antoinette van Roosendaal, Roza van Biezelinge en Castorine van Fr an cien; 3e pr. A Nico van Annie, eig. C. A. Dekker Czn. te Axel. Met: Nico van Eversdam, Infernal van Coegors, Quarré. Quibus en Hermine van Coegors. 25e categorie; Loten van' 4 merriën, in de stamboekregisters op naam staande van één eigenaar, le pr. Jenny. Hilda, Llliane en Ninette, fok en eig.t Stallen ó'e Dobbelaere te IJzendijke: 2e pr. A Isa- belle, Liza van Dorpbroek. Mi a van An nie en Ludenne van de Melo, eig. Gebr. Leendertse H. Izns te Kamperland: 2e pr. B Paula van Dierkensteen, Olga van Dierkensteen. Lydie van Dierkensteen en Julma van Dierkensteen. fok cn eig. Gebr. de Milliano te Waterlandkerkje; 3e pr. A Xenia van Bleyendaal, Claironne van de Melo, Erna van Bleyendaal en Jeanne van Sasput, eig. Jac. Fr. Brooij- mans te Sint Annaland; 4e pr. A Fiorina van Vyfhuizen, Henny van Zeeduin. Cor- rie van Zeeduin en Zora van E.D.R., eig. Jan Maljaars Jzn. tc Oostkapelle; 4e pr. B Fannie van Clinge. Corrie van de Fra tershoeve, Zita van Pannenhof en Mano- la van Koningalust, eig. Willem de Buck en Zn. te Meliskorkc. 26e categorie: Loten van 4 merriën, in de stamboekregisters op naam staande van hoogstens 2 eigenaren, le pr Monna van Montain en Carla van Groed'e, eig. A. J. Salomé-Verhage te Groede en Rita van Schoondijke en Josephina van de Middolhorst, eig. A. J. Verhage-Hoste te Schoondijke; 2o pr. A Bea van- Molen hoek en Ria van Molenhoek, eig. F. P. Brooijmans te Vitshoek-Hontenisse eu Belle van de Melo en Marianne van de Melo, eig. C. Steijaert-Plasschaert te Graauw; 2e pr. B Monique van Molen hoek en Marga van Molenhoek, eig. F. P. Brooijmans te Vitshoek-Hontenisse en Mirza en Frida van Donkerzicht. eig. Gebr. Leendertse H. Izns te Kamperland; 3e pr. A Madam van Lovemich en Honda van Lovemich, eig. J. Schijns te Huls- Simpelveld en Dirka van Hermien en Honda van Oudenpolder, eig. O. A. M. A. Blondeel te Aardenburg; 3e pr. C Lady en Flora, eig. Aarn. de Hullu Izn.-Luteijn. te Schoondijke en Corrie van den Hier- sehenhof en Hermine, eig. L. Vrolijk Azn. te FJjnaart; 4e pr. A Bianca van het Hoogland en Bianca van Nico, eig. Al. Serrarens te Ossenlsse en Caline van Mo lenhoek en Chenny van Molenhoek, eig. Brooijmans te Vitshoek-Hontenisse. Nagekomen advertenties. G. J. W. PETTEN Zenuwarts, Vlissingen Vrydag 12 September GEEN SPREEKUUR. Heden overleed, tol onze diepe droefheid, na een korte ongesteld heid, zeer onverwachts, onze geliefde Man Va der en Behuwdvader, Broeder, Zwager en Oom, de Heer LEENDERT CORNELIS OLARISSE Echtgenoot van CORNELIA METJE FAASSE in de ouderdom van 56 jaar en 10 maanden. St. Phillpsland: Wed. C. M. CLARISSE FAASSE. Steenbergen: L. N. VROEGOP— CLARISSE. L. C. VROEGOP. St. Philipsland, t. Philipsland, 9 September 1952. Met diepe droefenis geven wij kennis van het plotseling overlij den op 9 September jl. van onze zeer geachte president-kerkvoogd L, C. CLARISSE die gedurende verschei dene jaren de Ned. Her vormde gemeente al hier in verschillende functies heeft gediend. Namens de Herv. Gemeente te St. Philipsland: Het college van kerkvoogden en notabelen. De kerkeraad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3