PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT N. A.T.0-stri jdkrachten staan klaar voor grote manoeuvres BILT Opnieuw Zeeuwse merries nationaal en reserve kampioene Kantlijn Vandaag NIEUWE BASIS VOOR FRANS- DUITSE SAARBESPREKINGEN 195e Jaargang-No. 214 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. vart de Velde en F. B. den Boer, Adj. W. de Pagtèr. Hoofdred. G. Ballintijn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 11 Sept. *52 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 3.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur Vlissingen Walstr. 58-60 telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160) Middelburg. Markt 51 telef. 3841; Goes, Lange Voretstraat 63 telef. 2475 (b.g.g. 2223); Oostburg.- Finlandstraat 2. telef. 16: Ce-^euzen Brouwerijstr, 2; Zicrlkzee: N. Bogerdstr. C 160. tejetj NEDERLAND BIJ OPERATIES INGESCHAKELD Doel is verdediging van Scandinavië op de proef te stellen Zee-, land- en luchtstrijdkrachten van acht N.A.T.O.-landen maken zich klaar voor een gecombineerde oefening bestaande uit de legeroperatie „Hold Fast", de vlootoperatie „Main Brace" en de luehtmachtoperatie „Blue Alliance". Alleen al aan de oefening „Main Brace" nemen 80.000 man deel. Meer dan 160 schepen zijn bij deze oefening, de grootste die ooit ge houden is, ingeschakeld. Elf vliegkampschepen zullen by de oefening, waarby de Atlantische ver dediging tegen een invasie van Scandinavië op det proef gesteld zal wor den, optreden. Zes vliegkampschepen en twee slagschepen de Britse „Vanguard" en de Amerikaanse „Wisconsin" vyf kruisers en 34 torpedo- bootjagers zullen de slagvloot vormen, die de landstrijdkrachten zal steu. nen by de stryd tegen de invaller op de Noord-Europese kusten. Andere vliegkampschepen zullen met een „jachtgroep" opereren tegen „vyande- lyke" duikboten, die uitkyken naar convooien en amphibische landingsgroe- pen, welke uit de Britse wateren naar Scandinavië varen. Operatie „Main Brace" staat 'onder leiding van de Britse admiraal Sir Patrick Brind, de N.A.T.O.-opperbevelhebber in Noord-Europa. Op het ogenblik beschikt West- Europa over de grootste parate strijd macht sinds 1945. Zaterdag begint de operatie „Main Brace", Maandag de oefening „Hold Fast". De troepen die aan deze oefening deelnemen grende len de Westduitse laagvlakte af, van oudsher, de uitvalspoort van het Oos ten naar het Westen. Dit leger en het achterland worden beschermd door aanzienlijke luchtstrijdmachten, die De Waarheid is niet bepaald een militairistisch, en evenmin een waarheidlievend blad. Maar dat het zich niet ontziet om een dode als propagandamateriaal te gebrui ken, dat zal velen toch niet bekend zijn. Er is dezer dagen in Roermond een Rotterdamse soldaat overleden. Het communistische blad deelde daarom trent mede, dat deze jongen, die en kele weken tevoren gedeserteerd was, in het ziekenhuis van Roermond was gestorven, kort nadat hy uit de cel in de kazerne daarheen was overge bracht. De doodsoorzaak zou zijn ge weest „totale uitputting, veroorzaakt door de zenuwspanning door het ver blijf in de cel. Bij een later op last der justitie gedane sectie zou geble ken zijn, dat bedoelde soldaat lijden de was aan een nieraandoening, die bij de keuring voor de dienst „blijk baar" niet ontdekt was. De bedoeling is duidelijk. De Waar heid wil zeggen, dat de medische keu ring niet met voldoende zorg is ge schied en dat, als een jongen eenmaal in dienst is, er met zijn gezondheid zeer raar wordt omgesprongen in het oorlogszuchtige Nederland. In werkelijkheid evenwel heeft het slachtoffer slechts zeer korte tijd in de cel doorgebracht. Reeds de dag na zijn arrestatie werd hij in het zieken huis opgenomen, omdat hij tijdens zijn onderduiktijd als deserteur overspan nen was geraakt. Na een week is hij in dit ziekenhuis overleden tengevol ge van zijn nieraandoening. Voor hij in dienst ging was de jongen twee maal gekeurd en beide malen goedge keurd. Van een nierziekte is daarby niets gebleken. Van April af v/as de jóngen in dienst. Voor hy gearres teerd werd, leefde hy verscheidene weken buiten de kazerne. Uit deze werkelijkheid valt bitter weinig politieke munt te slaan. Maar wat deert dat De Waarheid De Ne derlandse Prawda maakt er dan wel van wat beter in haar kraam té pas komt. Een tijd geleden baarde het plotse linge ontslag van de hoofdredac teur van het r:k. dagblad De Tijd nog al opzien. Onmiddellijk werd de verwachting uitgesproken, dat de progressieve Tijd evenals De Maas bode een conservatief blad zou wor den. Sinds 1 September heeft De Tijd nu twee nieuwe hoofdredacteuren en haar vooruitstrevende karakter is inderdaad verdwenen. Reeds op de eerste dag van haa,r werkzaamheid drukte de nieuwe hoofdredactie er haar spijt over uit, dat de K.V.P. we derom met de P. v. d, A. samen werkt, inplaats van terug te zijn ge keerd tot de oude, vooroorlogse coa litie. Al weer een vooruitstrevend blad uit de tijd! Zoals bekend werd de V.V.D. by de kabinetsformatie zorgvuldig buiten de besprekingen gehou den. Wat zegt deze partij nu over de nieuwe regering? In het partijorgaan Vrijheid en De mocratie wordt aan het kabinet een beschouwing gewijd, waaruit blijkt, dat de V.V.D. weliswaar de nieuwe combinatie van K.V.P. en P. v. d. A. geenszins toejuicht en liever een zui ver nationaal kabinet zou hebben ge zien, maar anderzijds haar oppositio nele taak blymoedig aanvaardt. Het blad zegt: „Volledig afgezien van hetgeen wij in de daden van het nieuwe kabinet zullen hebben te prijzen of te laken en waarby de V.V.D. zich als Harer Majesteits ..most loyal opposition" hoopt te gedragen, ontzeggen wij dit kabinet het recht zich nationaal te noemen of zich als nationaal te be schouwen, eenvoudig om hetgeen er aan zijn totstandkoming is voorafge gaan. Het gehannes en geplngel om op dezelfde datum de operatie „Blue Alliance" uitvoeren. Aan de onder Brits bevel staande legeroefening „Hold Fast" wordt deelgenomen door een Engels en een Belgisch legerkorps, waaronder en kele pantserdivisies. Nederland Is ver tegenwoordigd door een onvolledig legerkorps van ruim 30.000 man. In militaire kringen wordt grote betekenis gehecht aan het feit, dat de vlootoefening „Main Brace" zich af speelt voor de toegangswegen tot de Oostzee en de kust van Noorwegen. In het onverhoopte geval van een ge wapend conflict tussen Oost en West zullen immers van die kanten de Rus sische onderzeeboten naar buiten ko men om de geallieerde aanvoerlynen aan te vallen. „Main Brace", waaraan wordt deel genomen door België, Canada, Dene marken, Engeland, Frankrijk, Neder land, Nieuw-Zeeland, Noorwegen en de Verenigde Staten, is onderverdeeld in een convooi-kustverdedigings- en mijnenveeg-oefening. Een „Striking Force" zal het opnemen tegen „vyan- delijke" bovenwaterschepen en onder zeeboten. Een interessant onderdeel van de oefening bestaat uit de lan ding van een Amerikaans mariniers bataljon op Jutland. Nederland is met de torpedobootjagers Hr. Ms. „Van Galen" en Hr. Ms, „Banckert", de fregatten Hr. Ms. „De Zeeuw" en Hr. Ms. „Van Zyll" en acht mijnenvegers bij de oefening ingedeeld. In de operatie „Blue Alliance" heb ben alle Nederlandse straaljagers vliegvelden in ons land als bases. De oefeningen duren tot 25 Sep tember en zullen zich afspelen" in een gebied ter grootte van 500.000 vier kante mijl, behorende tot de Noord- europese wateren. By de oefening „Main Brace" wordt uitgegaan van de veronderstelling, dat de Noordelijke flank van Europa (Scandinavië) wordt aangevallen, waarop een geallieerde vloot uitvaart om de zich verdedigende Scandina- viërs te steunen. OEFENING MAIN BRACE is het 100 jaar dat de eerste postzegels van Luxemburg werden uitgege ven; is het 175 jaar 07, dat de Amerikanen onder Washington bij de rivier Bran- dywine door de Engelsen on der Howe werden verslagen, waardoor Philadelphia in han den van de Engelsen viel; is het 50 jaar geleden, dat de Franse orgelvirtuoos en componist van orgel, en ka mermuziek, Emile Bernard, te Parijs overleed. Ramp op Donau eiste 110 slachtoffers Radio-Belgrado heeft medegedeeld, dat by de scheepsramp op de Donau 110 personen omgekomen zyn. De Joegoslavische veerboot is Woensdag gelicht. 63 lyken werden benedendeks aangetroffen. De kapitein van de veerboot is in hechtenis genomen. departementen en afsplitsingen van departementen, om verdeling en be zetting van ministerszetels en staats secretariaten, waarby niet lands- doch naakte partybelangen inzet vormden en doorslag gaven, sluiten iedere gedachte aan het nationale by dit kabinet te enen male uit. Wy prij zen ons inderdaad gelukkig, dat de V.V.D. aan dit abele spel generlei deel heeft gehad. En nu het, ten einde ge speeld, tot dit kabinet van vier par tyen heeft geleid, zien wij het als volkomen in de lijn van het constitu- tioneel-parlementaire stelsel liggen de, dat onze partij de taak van oppo sitie aanvaardt, in dit stelsel even onmisbaar en nuttig als die van de aan het bewind zynde partyen. En ook om der wille van het eervolle de zer taak is er by ons geen spoor van rancune, wanneer wy dit kabinet als oppositie tegemoet treden". Aldus het standpunt van de V.V.D, Naguib gelast sluiting van clubs De Egyptische regering heeft Woens dag de onmiddellyke sluiting gelast van drie clubs, waar ex-koning Fa- roelc en zijn vrienden plachten samen te komen. Speciale afdelingen van leger en po litie hebben de afgelopen 48 uur tien tallen huizen in Cairo en Alexandrië doorzocht- Zij hebben veel documen ten in beslag genomen, die thans door de autoriteiten worden onderzocht. Het betrof vooral de woningen van vooraanstaande personen onder het oude regiem en de kantoren van de .Koninklijke Automobielclub" in bei de steden. Naguib is van plan een speciale bank met een kapitaal van vermoede lijk ongeveer 200 millioen pond ster ling op te richten voor de financie ring van de agrarische hervormingen, waartoe onlangs is besloten. Indonesië verwacht geen progressieve politiek van nieuw kabinet In een regeringscommentaar via de radio inzake de verhouding Neder landIndonesië, merkte de Indonesi sche regering op, dat oplossingen van de kwesties Unie en Irian lang uitge bleven zijn tengevolge van de alge mene verkiezingen en de kabinets vorming in Nederland. „Thans echter rijst de vraag, hoe de afwikkeling van deze kwesties met het nieuwe kabi net verlopen zal. Ofschoon een uit voerige beschouwing onmogelijk is, zolang het regeringsprogramma van 't kabinet-Drees onbekend is, kan men zich toch reeds voorstellen, dat de bui tenlandse politiek van Nederland ten opzichte van Indonesië weinig voor- ■uitgang zal maken: het standpunt ten aanzien van West-Irian zal zijn, dat dit onder Nederlands gezag moet blij ven, terwijl de deelneming van de An- ti-Revolutionnairen in het kabinet 'n opheffing van de Unie niet zal ver gemakkelijken". Voorstel van Mexico over krijgsgevangenkwestie Acheson laakt communistische „onbehouwenheid" De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken. Dean Acheson, heeft op zijn wekelijkse persconferentie meegedeeld, dat het ministerie een voorstel van de Mexicaanse regering bestudeert, dat 'n oplossing wil bren gen voor de krijgsgevangenenkwestie bij de wapenstilstandsonderhandelin gen in Korea. Mexico stelt emigratie naar neutrale landen voor van alle krijgsgevangenen, die niet naar hun eigen land willen terugkeren. Acheson deelde mee, dat zich nog 156 Amerikanen in communistisch China bevinden, van wie 47 onder huisarrest of in de gevangenis. Hij laakte de „communistische onbehou wenheid" bij de behandeling van Amerikaanse missionarissen en andere Amerikaanse burgers in China. Acheson gaf dit commentaar, toen hij sprak over het overlijden in een Chinese gevangenis van de 60-jarige katholieke bisschop Ford. Hij haalde gevallen aan van „missionarissen, die na pijniging en beestachtige ongevoe ligheid van de zijde van communis tische ambtenaren, in gevangenissen waren gestorven". Geruchten over verloving van Koning Boudewijn Opnieuw doen te Brussel geruchten de ronde over een aanstaande verlo ving van Koning Boudewijn met Prin ses Elizabeth van Luxemburg, doch ter van Groothertogin Charlotte en Prins Felix. De thans 22-jarige koning vertoeft met zyn vader, koning Leopold, en diens gemalin, Prinses de Rethy, aan de Rivièra. in Bormes-les-Mimoses de Groothertogelyke familie verblijft op een landgoed in de buurt van Toulon. Meisje op speelplaats overreden en gedood Woensdag is het 14-jarige meisje Maria Stellinga te Tilburg tijdens het speelkwartiertje door eën vrachtauto overreden en gedood. Even voor speeltyd had een hande laar op de speelplaats een lading aardappelen afgeleverd. Terwijl een groepje meisjes een rondedans maak te op het speelterrein, reed de auto achterwaarts in de richting van de straat Toen de spelende kinderen op zij stoven kwam bovengenoemd meis je ten val. Een der wielen, ging haar- over het hoofd. Het kind was op slag dood. TUSSEN LUXEMBURG EN STRAATSBURG Omtrekken van nieuwe Europese Statenbond worden zichtbaar Bondskanselier Adenauer heeft Woensdag na afloop van de driedaagse conferentie van de ministers van buitenlandse zaken, welke te Luxemburg is gehouden over de Europese kolen- en staalgemeenschap, verklaard, dat een nieuwe basis is gevonden voor de Frans-West-Duitse besprekingen over het Saargebied. Hij deelde dit mede in tegenwoor digheid van Schuman en zeide, dat hy de nieuwe beraadslagingen met een zeker 'optimisme tegemoet zag. Adenauer voegde er aan toe, dat alle kanten van het Saarvraagstuk door hem en Schuman uitvoerig en volko men openhartig waren besproken. Woensdagavond vergaderde het eerste supra-nationale parlement van Europa, de „Kleine Assemblee" va*1, de w'est-Europese kolen- en staalge meenschap, te Straatsburg. Hierin zyn zes landen met "8 leden vertegenwoordigd en hoewel de agen. da van deze eerste bijeenkomst van formele aard is, worden de omtrek ken van de nieuwe Europese staten bond reeds zichtbaar. De zes landen zijn in verhouding tot hun grootte door afgevaardigden vertegenwoordigd, namelijk Frankryk 18, Duitsland 18. Italië 18, België 10, Nederland 10 en Luxemburg 4. Volgens de constitutie van de ko len- en staalgemeenschap (K.S.G.) moet het „kabinet", het hoge gezags orgaan, aftreden indien de assemblee Rituele zelfmoord in India De gehele bevolking van een dorp bij Jaïpoer in India heeft, ondanks de wettelijke bepalingen, die zulks ver bieden, eer bewezen aan een jonge we duwe, die zich na de dood van haar echtgenoot op de brandstapel heeft geworpen en in de vlammen is omge komen. Volgens de correspondent van de „Times of India" tooiden de dorpe lingen de jonge vrouw met guirlan des. Zij liep naar de brandstapel over een tapijt van door de bewoners uit gespreide bloemen. Een kind van zeven jaar werd uit gekozen om het vuur aan te steken in de hoop, dat zijn jeugdige leeftijd hem zou. sparen voor de gestrengheid van de justitie. Niemand trachtte de jonge vrouw te weerhouden. „Lady", van Joh. de Feijter Joh.zn. uit Schoondyke, die nationaal kampioene 1952 werd. met een meerderheid van twee der den een motie van afkeuring aan neemt. Intussen heeft de Raad van Minis ters van de K.S.G. het Frans-Itali aanse voorstel over het supra-natio nale politieke gezagsorgaan goedge keurd. De assemblee te Straatsburg is belast met de opstelling van een statuut van de politieke gemeenschap en er zal een ontwerp-grondwet voor een gemeenschappelyk parlement worden opgesteld, dat tegen Maart 1953 gereed moet zyn. Zoals bekend, is het nemen van een besluit over de permanente zetel van het hoofdkwar tier van de K.S.G. uitgesteld. Ballorinen-actie In alle grote West-Duitse ste den, in West-Berlijn en langs de grens tussen Oost- en West- Duitsland zyn Woensdag ter viering van de eerste parle mentaire byeenkomst van de Europese kolen- en staalge meenschap ballonnetjes opge laten, waaraan kaartjes hin gen met de vermelding „De Europese gemeenschap voor kolen en staal is van kracht geworden. Hiermede naderen wy ons doel: de Verenigde Sta ten van Europa". In West-Ber lijn werden "ongeveer 24.000 voor Oost-Duitsland bestemde ballonnetjes opgelaten met het opschrift: „Vryheid voor ge heel Europa". ZEEUWSE SUCCESSEN IN DEN BOSCH De ere-titel voor hengsten ging naar Limburg Voor de tweede maal in successie zijn de Zeeuwsch-Vlaamse paardenfokkers er in geslaagd, op de grote nationale tentoonstelling te Den Bosch beslag te leggen op het nationaal en reserve-kampioenschap merries. De zes-jarige bruine merrie „Lady" van Joh. de Feyter Joli.zn., te Schoondyke, die vorig jaar als reserve-kampioene werd uitgeroepen achter Jenny van de Stallen de Dobbelaere uit IJzendyke, heeft Woensdagmorgen, zoals reeds verwacht werd, de hoogste titel behaald. De zeven-jarig© Irma van Clairon, van de fokkers en eigenaars Gebr. van Mol uit Graauw werd als reserve-kam. pioene uitgeroepen. Opnieuw hebben de Zeeuwse paardenfokkers in Den Bosch dus bewezen, tot grote prestaties in staat te zijn, hetgeen nog te meer geïllustreerd wordt door het feit, dat niet minder dan 15 van de 27 eerste pryzen op deze 40e nationale tentoonstelling naar onze provincie verhuisden De Zeeuwse superioriteit sprak vooral bij de kampioenskeuringen voor de merries, daar van de 17 paar den die naar de eretitel mochten mee dingen, niet minder dan 9 uit Zee land kwamen. Het waren Monna van Montain van A. J. SaloméVerhage, Groede, Bianca v. Nico, van A. L. Ser- rarens, Ossenisse, Lady, van Joh. de Feyter, Schoondijke, Irma van Clai ron van Gebr. van Mol, Graauw, de kampioene van de tentoonstelling te Axel, Marianne van den Melo, van C. SteyaertPlasschaert. Graauw, Stel la van G. v. d. Vijver, Biervliet, Hilda, van Stallen de Dobbelaere, IJzendyke, Fannie van Clinge, van W. de Buck en Zn., Meliskerke, en Ninette van de Stallen de Dobbelaere. Onder grote spanning volgden de zeer talrijke bezoekers het werk van de jury, de heren Ant. de Schutter Koenraadt uit Heiningen en A. L. StallaertEli as uit Kloosterzande. Drie merries werden teruggeroepen: Josephina van den Hiersenhof van G. C. Janssen uit Beers (N.B.), alsmede de Zeeuwse merries Lady en Irma van Clairon. Een hartelyk gejuich ging op toen uiteindelijk de jury op de eigenaar van Lady. de heer De Feyter, toestapte om hem geluk te wensen met het behaalde succes. Ir ma van Clairon werd reserve-kam pioene. KAMPIOEN HENGST UIT LIMBURG By de hengsten ging het in eerste instantie tussen Nico van Puth, van de H. A. „Zeddam", Alex v. Heille, van J. v. d. Elzen, Oss, Nico van Ste- geshof, Coöp. Hengstenver. „Eiland Tholen", St Maartensdyk, Herseur v. d. Brakken, A. J. Maljaars, Luttel- geest, Edelman v. Veldzicht, v. J. C. Roodzant, Dirksland en Wed. D. Roodzant, Den BiesboschWerken dam, Nico v. h. Zwartewater, v. Mar cel d'Hooret, Sluis, R. J. de Milliano, Oostburg en J. C. J. v. d. Velde, Kam perland, Nico van Echt, van de Kin deren Peters, BerkelaarEcht (L.), Nico van de Klef, v. Jac. de Putter P.zn., Axel, Jac. Dieleman M.zn., Zaamslag, J. Kr. de Putter, Axel en O. Kerkckhaerdt en Zn., Westdorpe, De jury, de heren H. Boonen en D. J. den Hartog Jager, riepen daarna te rug de hengsten Nico van het Zwar tewater, Edelman van Veldzicht en Nico van Echt. De spanning steeg tot het hoogtepunt, totdat de jury de 5- jarige zoon van Nico van Beek, Nico van Echt tot kampioen 1952 uitriep. Edelman van Veldzicht, die vorig jaar reserve-kampioen werd, verkreeg op nieuw deze titel. (Vervolg op pag. 5) Vonnis tegen S.S.-dokter van Buchenwald Dr. Werner Kirchert, voormalig hoofd van de medische staf in het concentratiekamp Buchenwald, is Woensdag door een Duitse rechtbank te München tot 3% jaar gevangenis straf en dwangarbeid veroordeeld, op drie beschuldigingen wegens het ver oorzaken van de dood van Joodse ge vangenen door weigering van medi sche hulp. De tenlastelegging bevatte oorspronkelijk 10 punten. Van zeven hiervan is Kirchert vrygesproken. Volgens het vonnis moet verder reke ning gehouden worden met de tijd (acnt maanden), die Kirchert -in voorarrest heeft doorgebracht. Er was acht jaar tegen hem geëist. Kirchert is lid geweest van de S.S. en door een zuiveringsrechtbank tot een verblyf van 10 jaar in een ar beidskamp veroordeeld. Televisie-primeurs op Prinsjesdag Rechtstreekse reportage uit de Ridderzaal De Nederlandse Televisie Stichting zal op Dinsdag a.s. als nationaal pro gramma een rechtstreekse televisie reportage geven van de opening der Staten-Generaal en het daarmede ge paard gaande ceremonieel. Voor net eerst in de geschiedenis zal dus een groot aantal Nederlanders in de huis kamer ooggetuige kunnen zijn van het uitspreken van de Troonrede en de daarmede verband houdende ge beurtenissen in en om de Ridderzaal. In de avonduren zullen de televisie- kykers. onvoorziene omstandigheden voorbehouden, met een tweede pri meur voor Nederland kennismaken. Dan wordt namelyk een herhaling gegeven van de complete 's middags uitgezonden reportage, die van het beeldscherm af gefilmd zal worden. Tot dusverre was de daartoe beno digde apparatuur in ons land niet aan wezig, maar na lang experimenteren is de N.V. Multifilm in Haarlem er thans in samenwerking met Philips- N.S.F. en de N.T.S. in geslaagd een installatie voor het opnemen van zo genaamde Kinecope-films te vervaar digen. Ten einde de zitting der Staten- Generaal te openen, zullen Koningin Juliana en Prins Bernhard om 1 uur van het koninklyk paleis in Den Haag afrijden. De stoet zal rijden: door de Heulstraat, door het 'Lange Voor hout, over de Korte Vijverberg. naar het Binnenhof. De koningin en de grins worden aan de ingang van de idderzaal door een commissie uit de vergadering ontvangen. Nadat de zit ting door de konigin is geopend, keren H.M. en de prins naar het pa leis terug. DE VERWACHT; OVERDRIJVENDE WOLKENVELDEN Nu en dan overdryvende wolken velden en byna overal droog weer. Zwakke tot matige wind tussen Oost en Noord, weinig verandering in tem peratuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1