PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT BILT Eerste bijeenkomst van de Raad van Ministers Het zomerseizoen was niet slecht voor Zeeland N Kantlijn NEDERLANDSE TANKER DRIJFT HULPELOOS ROND Vandaag 195e Jaargang-No. 212 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer, Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, t 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 9 Sept. 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct per mm. Minimum p. advertentie t 3.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 3 regels) van 1—5 regels f 1-—- Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adre» Bureau van dit Blad'' 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur Vlissingen Walstr. 53-60 telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). Middelburg, Markt 51, telef, 3841; Goes. Lange Vorststraat 63 telef. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg- Finlandstraat 2. telef. Ce.-^euzen Brouwerijstr. 2; Zierikzee: N. Bogerdstr C 160. telef. 2 DE KOLEN- EN STAALGEMEENSCHAP Nog geen beslissing over definitieve zetel In een plechtige zitting is Maandagmiddag de Raad van Ministers van de Europese kolen- en staalgemeenschap voor het eerst bijeen geweest. Als eerste voorzitter van deze in het Luxemburgse stadhuis gehouden bijeenkomst fungeerde de West-Duitse bondskanselier, dr. Adenauer en verder waren tegenwoordig de Franse voorzitter van het Hoge Gezags orgaan, Jean Monnet, en de ministers van buitenlandse zaken van de zes deelnemende landen. In zijn in het Duits uitgesproken openingsrede wees dr. Adenauer er op, dat thans het tweede orgaan van de gemeenschap, de Raad van Minis ters, een begin maakt met zijn werk zaamheden. De installatie van de Ho ge Autoriteit van de kolen- en staal gemeenschap geschiedde reeds eer der. De taak waarvoor deze Raad van Ministers zich gesteld ziet, is groot, aldus Adenauer en de raad heeft een grote verantwoordelijkheid. De raad moet, zoals het verdrag zegt, de be langen der zes deelnemende landen Frankrijk, Italië, Duitsland, Neder land, België en Luxemburg met elkaar in harmonie brengen. De een making van Europa kan er niet in be staan een Europees centralisme te scheppen, aldus de voorzitter. Deze moet zich, zoals in het verdrag over de verdedigingsgemeenschap staat, op federatieve of confederatieve bi og één week dan gaat de Ne derlandse parlementaire molen weer draaien. Op Prinsjesdag verschijnt de nieuwe regering voor de Kamer. Een regeringsverklaring? Het nieuwe kabinet zal er geen afleggen. Premier Drees is van oordeel, dat de door H. M. de Koningin uit te spreken Troonrede voldoende is om de grote lijnen aan te geven van het beleid, dat gevoerd zal worden. Ons inziens te recht. Maar dat neemt niet weg, dat iedereen toch wel met zeer grote be langstelling naar de komende dingen uitziet. Een tip van de sluier is reeds opge licht. Minister-president Drees heeft op het verleden week gehouden N.V. V.-congres n.l. verklaard, dat de rege ring bizóndere aandacht zal besteden aan de definitieve regeling van de ouderdomsvoorzieningen. De noodwet- Drees, die thans nog altijd van kracht is, moet immers verdwijnen. Een an der probleem, dat de heer Drees hoogst actueel noemde, is de voorko ming van massale werkloosheid. Het tweede onderwerp lijkt ons nog belangrijker dan het eerste. Het werk- lozencrjfer is aanzienlijk hoger dan verleden jaar, bijna het dubbele zelfs. Loopt Nederland de kans, dat we weer terugdrijven naar het vooroor logse werklozental van 300.000? Destijds kon Nederland de lasten, die daaruit voortvloeiden, al ternau wernood dragen. Sedertdien is onze financiële en economische positie zo veel slechter geworden, dat 300.000 werklozen een ramp zouden zijn Goed dus, dat de voorkoming van massale werkloosheid één der voor naamste programmapunten is. Pikant kan men de eerste verklaring bijna noemen, die minister Suur- hoff verleden week heeft afgelegd. Men weet, dat velen in Nederland een vakbondsleider hoogst ongaarne als minister zien. De -politieke invloed van de vakbonden is na de oorlog veel groter geworden dan daarvoor- Zal, terwijl de beslissende macht in een democratische staat toch het parle ment moet zijn, met vakbondsbestuur ders als minister de invloed der werk nemersorganisaties niet zo groot wor den, dat het democratische evenwicht verstoord wordt? Minister Suurhoff heeft deze bezwa ren kennelijk zelf aangevoeld. En hij heeft niet geaarzeld verleden week onomwonden te kennen te geven, dat hij als minister zo nodig niet zal aar zelen een standpunt in te nemen, dat anders is dan zijn standpunt als vak bondsleider. Het landsbelang zal domi neren boven het groepsbelang. Het is een verklaring, die met vol doening mag worden begroet Een ver klaring tevens, die zeker geruststel lend zal werken. Ten slotte is er nieuws over de op vattingen van de 34-jarige, niet- soeialistische bewindsman aan Economische Zaken, prof. Zijlstra. De ze beeft namelijk in de Ec. Statistische Berichten van Juli en Augustus in drie artikelen het nieuwe plan van de P. v. d. A. „De weg naar de Vrijheid" besproken. En het kon niet anders, of hij moest daarin ook eigen inzicht weergeven. Op enkele van prof. Zijlstra's me ningen moge hier de aandacht worden gevestigd. De nieuwe minister is al leen voorstander van socialisatie van bedrijven, als de gesocialiseerde sector klein blijft tegenover het vrije be drijfsleven en als inderdaad noodzaak aanwezig is. Van socialistische zijde wordt gaar ne betoogd, dat de productie niet moet geschieden om winst te maken, maar om in behoeften te voorzien. Prof. Zijlstra acht dit uitgangspunt niet ge heel jui9t- Als de bedrijven ter wille van de winst verkeerde dingen produ ceren, verdeel dan de inkomens beter, zo redeneert hij. Dan worden de ver keerde (luxe) dingen vanzelf onbetaal baar en dus overbodig. Met de belas- tingpolitiek van de heer Lieftinclc was de heer Zijlstra het wel eens. Zeer belangrijk is, dat prof. Zijlstra voltrekken of zij zal in het geheel niet verwezenlijkt kunnen worden. DE WERKZAAMHEDEN. Jean Monnet, de voorzitter van het Hoge Gezagsorgaan, zeide o.m. ver heugd te zijn een aanvang te kunnen maken met de werkzaamheden. Vandaag zal de Raad van Ministers het rapport bestudex-en van het Hoge Gezagsorgaan over de werkzaamhe den van dit orgaan sedert de installa tie op 10 Augustus jl. Bovendien zal het Frans-Italiaanse voorstel voor een West-Europees gezagsorgaan ter sprake komen, alsmede de benoeming van de rechters van het Hoge Ge rechtshof der Schumangemeenschap. Naar verluidt, zou in afwachting van nadere besprekingen tussen Frankrijk en Duitsland over de Saar- kwestie, de aanwijzing van de defi nitieve zetel der organen van de Europese kolen- en staalgemeenschap, opnieuw worden uitgesteld. Binnen kort zullen te Parijs over de Saar- kwestie besprekingen worden ge voerd, doch Robert Schuman en dr. Adenauer zullen reeds te Luxem burg over deze kwestie van gedacli- ten wisselen. Accoord tussen W.-Duitsland en Israël Inzake schadeloosstelling aan joden De Westduitse regering heeft de Duits-Israëlische overeenkomst, be treffende vergoeding voor de' döor de Joden geleden schade, waarover maandenlang te Wassenaar onder, handelingen zijn gevoerd, goedge keurd. De overeenkomst zal nog deze week te Luxemburg worden ondertekend, Dr. Adenauer zal voor West-Duitsland tekenen en de Is raëlische minister van buitenlandse zaken, Moske Sharett, voor Israël. Het Israëlische kabinet heeft Maan dagavond het ontwerp van de ovex-- eenkomst inzake schadevergoeding goedgekeurd, nadat bericht ontvan gen was over goedkeuring van de overeenkomst door het Westduitse kabinet. In een serie van zes delen, zal het leven van Koningin Victoria tijdens haar regeling, voor de Engelse tele visie worden gebx-acht. De reeks, die „Happy and Glorious" zal heten, en aanvangt op 13 September a.s., is sa mengesteld uit toneelstukken over Koningin Victoria, die in de loop der tijden werden geschreven. De actxice Renée Asherson, is aan gezocht de rol van Koningin Victoria te vertolken. Men ziet haar daarin als een jong meisje (in 1837), een vol wassen vi'ouw in de kx-acht van haar leven, maar ook als de oude dame, die zij in 1897 bij haar diamanten jubi leum was. D,e foto toont Renée Asherson als Koningin Victoria op 81-jarige leef tijd tijdens een repetitie in de Lime Grove studio's te Londen. Het kostte de grimeur drie volle uren, voordat hij de actrice had veranderd in deze geslaagde imitatie van de Koningin. een tegenstander is van geleide econo mie. Hij acht deze strijdig met de poli tieke democratie. Geleide economie riekt naar dictatuur, althans naar de totalitaire staat. En daar moet de a.s. bewindsman niet veel van hebben. Px-of. Zijlstx-a is jong. Hij heeft geen practische, uitsluitend theoretische economische ervaring. Dat had zijn knappe voorganger Van den Brink ook. En dus is er alle reden om vol be langstelling uit te zien naar wat mi nister Zijlstra zal presteren. Oost-Duitsland vergroot handel met het Westen De Oost-Duitse minister voor de handel met Duitsland en het buiten land, Georg Handke, heeft ter gele genheid van de Leipziger Messe ver klaard, dat zijn regering voornemens is het handelsverkeer met de Weste lijke landen te vex-gx-oten. De Oost- Duitse regering wil, ter uitvoering van de voorstellen op de economische conferentie te Moskou gedaan, de goederenuitwisseling met de Westelij ke landen tot zeshonderd millioen dol lar opvoeren. De ramp te Farnborough Koninklijk paar betuigt deelneming H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard hebben aan de Koningin van Engeland telegrafisch hun deel neming betuigd naar aanleiding van de ramp tijdens de vliegfeesten te Farnborough. Het aantal slachtoffers van het on geluk met de „De Havilland 110"- straaljager is inmiddels gestegen tot 28. Van de 62 gewonden zijn er nog' 44 in het ziekenhuis. Een twaalftal van hen verkeert in ernstige toe stand. Honderden bezoeken de plaats waai de stoffelijke overschotten staan op gebaard, teneinde te trachten deze te identificeren. Van drie slachtoffers is de identiteit nog niet vastgesteld. Faroek zwijgt over gebeurde in Egypte Ex-Koning Faroek heeft geen com mentaar willen leveren op de jongste ontwikkelingen in Cairo. „Sedert de staatsgreep in Juli heb ik geen con tact meer gehad met de Egyptische regering", aldus Faroek. Hij ontkende van plan te zijn binnenkox-t naar de V.S. te vertx-ekken. De partijen in Egypte zijn na de ax-restaties van Zondag j.l. onmiddel lijk begonnen met het zuiveren van hun gelederen. Het Franse blad „Le Monde" schrijft, dat de toekomst zal leren, of, evenals in Syrië, de politieke partgen spoedig zullen worden ontbonden en slechts één partij zal voortbestaan. In een radiotoespx-aak heeft gene raal Naguib gewaarschuwd tegen de monstraties en onderbreking van het werk. Amerikanen zouden zo nodig Frank Pace, de Amerikaanse mi nister voor het leger, heeft verklaard, dat het Amerikaanse leger ingeval van een Russische aanval de atoom, bom wil gebruiken „indien dit nodig wordt en indien wjj zulks mogen doen". De president moest toestemming voor het gebruik van de bom verle nen Volgens Pace zou het zevende leger in Europa aan een mogelijke Russische aanval lang genoeg het hoofd kunnen bieden, om de V.S. ge legenheid te geven een vex-nietigende slag voor te bereiden. Verenigde Naties zullen moeten bezuinigen De adviescommissie voor begro tingszaken der Verenigde Naties is van oordeel, dat op de onkosten van de V.N. kan worden bezuinigd, in het bijzonder op dè salarissen, de kosten van papier en de dxnxkkosten. De be groting voor 1953 bedraagt 47.765.000 dollar, een millioen minder dan voor 1952. De adviescommissie acht het mogelijk nog een millioen te bezuini gen. Het vox-ig jaar beval de commissie aan dat secretaris-generaal Trygve Lie zou nagaan, of de personeelsbe zetting van het secretax-iaat niet te Eroot was. De commissie zegt nu, dat ie daar niets aan heeft gedaan. MIDDEN OP DE OCEAAN Canadees passagiersschip bij Alaska vergaan Het 16.460 ton metende tankschip „Esso Amsterdam" van de tankvloot van Esso Nederland N.V. drijft 1000 Ion. ten Westen van de Azoren hulpe loos rond. Reeds op 1 September seinde gezagvoerder C. Prins, dat er moei lijkheden waren en een dag later ontving men het bericht, dat de hoofd motor door kortsluiting was uitgeschakeld. Alle pogingen om met eigen middelen reparaties uit te voeren mislukten. De zeesleepboot ,,Humbex-". die ter assistentie is uitgevaren, zal de „Es so Amsterdam" waarschijnlijk Woensdag bereiken. Het schip zal L, Na de ramp te Farnborough begonnen reddingsploegen onmiddellijk met het bergen van de slachtoffers op het met wrakstukken van de straaljager bezaaide terrein. Hjalmar Schacht naar Mossadeq Premier Mossadeq van Perzië heeft de Duitse financiële expert dr. Hjal mar Schacht, die aan Hitier zulke uit stekende diensten heeft bewezen, ver zocht om naar Perzië te komen. Hjalmar Schacht is per vliegtuig uit Hamburg vertx-okken. uitgeleide ge daan door Hoessein Makki, de Perzi sche commissaris voor de genationali seerde olie, die zich voor een medische behandeling in Hamburg bevindt. Schacht zal met Mossadeq „bespre kingen voei-en", maar hij vex-klaarde zelf niet te weten, wat Mossadeq pre cies met hem wilde behandelen. Hij verwachtte over acht of tien dagen 'veer in Duitsland terug te zijn. Mossadeq heeft besloten de bijeen komst van het parlement, welke 10 September zou worden gehouden, uit te stellen om tijd te hebben voor het doen van een poging tot oplossing van de oliekwestie. Een Braziliaans avond blad heeft gemeld, dat de Braziliaan se vertegenwoordiger in Perzië met premier Mossadeq onderhandelt over de aankoop van Perzische olie. Intussen- wordt uit Teheran gemeld, dat Maandag negen Perzische gene raals op non-actief zijn gesteld. Grote benzinesmokkel in Duitsland ontdekt Tanks in kofferruimten van auto's De-douane van Frankfort heeft een grootscheepse smokkel in Ameri kaanse benzine ontdekt, waarvan de omvang in de afgelopen twee jaar op twee millioen liter wordt geschat. Met behulp van op de zwarte markt gekochte papieren en van bevriende Amerikaanse relaties geleende auto's met Amerikaanse kentekenen, be trokken negen smokkelbenden van Ameiikaanse tankstations benzine, die vrijgesteld was van belasting. In de kofferruimten van deze auto's wa ren benzinetanks bijgebouwd, zodat per wagen tot 320 liter getankt kon worden. Tot dusver zijn veertig van deze auto's in beslag genomen en vier opslagplaatsen, van waaruit de ben zine werd verkocht aan Duitse ben zinestations, ontdekt. De smokkelaars verdienden vier mark per twintig li ter benzine en de aangesloten ben zinepomphouders een zelfde bedrag. De verbruikérs betaalden voor de benzine het normale bedrag, op het ogenblik 64 pfennig per liter. ECONOMISCHE KRONIEK Vreemdelingen bezochten badplaatsen Landbouw mag evenmin klagen Hoewel nog geen gedetailleerde cjjlers beseWkbaar zijn, ban reeds nu worden vastgesteld, dat het zomerseizoen aan Zeeland goede baten heeft opgeleverd. Ook in Augustus zijn de badplaatsen zeer in trek geweest, evenals vele Zeeuwse steden, die vooral veel buitenlanders hebben aange trokken. Onder de vreemdelingen bevonden zich meer Engelsen en Fransen dan vroeger. De Belgen hebben het nog steeds op onze winkels voorzien. Alles bij elkaar zal men zeker tevreden zijn. Het vreemdelingenverkeer is weer een grote welvaartsbron geworden en overal onderneemt men plannen om de stroom nog meer door onze contreien te leiden. Het verkeer op Zon dag is bovendien zeer verbeterd, nu de veerdienst Vlissingen—-Breskens zo nodig met twee boten vaart. In de landbouwsector is men aan het oogsten geslagen. De tussentijds opgemaakte balans was niet on gunstig. In agrarisch opzicht zal men van een x-edelijk jaar kunnen spreken. Ook de fruitoogst is rijk. Het zach te fruit had door de invoerbeperkin gen in het buitenland ongunstige fi nanciële uitkomsten. Het harde fruit is eveneens lager in prijs dan in 1951. In dit jaar bedroeg de productie aan pit- en steenvruchten 39 millioen kg tegenover 45 millioen kg in 1952. Dit betekent een nog hogere opbrengst dan in de topjaren 1947 en 1949. Vooral de pruimenoogst is enorm. Peren, maar nog meer de appels, ma ken een redelijke pi-ijs. Alleen jammer dat er nogal eens ernstige hagelscha- de optrad, in Augustus met name in de Zak van Zuid-Beveland. Ook de suikerbieten hebben nog al van hag-el te lijden gehad. Nochtans was de stand uitstekend. Het wortel gewicht ligt hoog. Waar de hagel zijn sporen achterliet is het suikergewicht ongeveer 14 dagen achterop gekomen. Helaas komt de vergelingsziekte weer opzetten. Sommige velden hebben reeds nu een verlies van 2 a 3000 kg bieten. Alleen Walcheren en in mindere mate Zuid-Beveland en Zeeixwsch-Vlaanderen vertonen ge middeld minder aantasting door het bietencystenaaltje dan Nederland als geheeL Schouwen-Duiveland vertoon de een ongunstige ontwikkeling. Grondmonsterondei-zoek is meer dan ooit noodzakelijk. De strijd tegen de ze ziekte, die millioenen verloren doet gaan, wordt voortgezet. Het voor naamste middel is wel het opruimen van voederbietenkuilen vóór 1 April. Deze zijn een bron voor de luizen, die de ziektekiemen overbrengen. Ook spoedig en juist zaaien zijn van be lang. Eén w.eelc later optreden van de vergelingsziekte betekent reeds een winst van 4 pet. De Breede Watering bewesten Yer- seke gaat het gebied Schore een ho ger waterpeil geven, waarbij tevens de lage gronden van overlast worden bevrijd. Men zal ook eventueel het water opstuwen in het gebied van Nisse, waarmee de Poel bezuiden Goes gebaat zou zijn. Het valt altijd weer op, hoeveel energie de landbouw besteedt aan de verhoging van de productiviteit, die een verhoging van het voedselvoorzieningspeil en van onze concurrentie-kracht betekent. In dit kader behoort ook de drink water-voorziening ten plattelande. Op Walcheren maakt deze, behorende bij de herverkaveling, goede vorderin gen. Ook de ver-beteringen in het ca- lamiteuze Waterschap Walsoorden, waarop de Cultuurtechnische Dienst 81 pet. subsidie geeft, behooi-t hier toe Het project kost ƒ640.000. En wat denkt U van de tweede Zeeuwse tuinbouwbeurs die te Middelburg werd gehouden? Hier werden o.m. kleine gereedschappen tentoonge steld, die een economische bedrijfs voering bevorderen. In de Sloepolder werden de bedrij ven en losse gronden toegewezen. Ex- waren hier 5 a 600 gegadigden voor nog geen 25 plaatsen, een teken van de grote landhonger, ook in Zeeland. 10 bedrijven van gemiddeld 30 ha werden toegewezen, 13 boeren kregen losse grond van gemiddeld 8% ha. De toewijzing vond plaats op grond van bekwaamheid, financie'le draagkracht en particuliere omstandigheden. De watervoorziening in dit gebied is al gereed. Met de aanleg van electrische leidingen is men begonnen. Het jaarverslag van de Provinciale Gezondheidsdienst voor dieren over het jaar 1950'51 constateert zeer foede resultaten in de t.b.c.-bestry ing. Zeeland heeft reeds een voor sprong op het nationale plan. In 1951 waren er onder de 77.000 runderen 6100 reactiedieren of 8 pet. In 1950 waren het er 7950 van de 67.000 of 11,9 pet. Het aantal geïnsemineerde dieren lag 100 pet. hoger dan in 1950. (Vervolg op pag. 2.) naar Horta op de Azoren worden ge sleept. Het schip had te Baton Rouge in de Golf van Mexico een lading vlieg- tuigbenzine ingenomen voor Pernis. De 44 opvarenden verkeren in de bes te welstand. Voor de kust van Alaska is Zondag het Canadese passagiersschip „Prin cess Kathleen'^ op een rif gelopen en gezonken. Alle driehonderd passa giers en de 115 leden van de beman ning konden met reddingboten de kust bereiken. „FOUNDATION STAR". Een Amerikaans transportschip heeft Maandag twee overlevenden en de lijken van twee opvarenden van het Zaterdag voor de Ameiïkaanse kust in tweeën gebroken Hondurese tankschip „Foundation Star" opge pikt. Het zoeken naar de zes beman ningsleden, die nog worden vermist, is door vier schepen en drie vliegtui gen van de Amerikaanse kustwacht voortgezet. De negentien andere overlevenden van de x*amp zijn aan boord van het Noorse schip „Emu" op weg naar Norfolk. Looneisen van 1,5 millioen Britse arbeiders ingewilligd De Britse minister van Arbeid, Monckton, heeft nieuwe loonschalen voor 1.500.000 werknemers in het kleinhandelbedrijf goedgekeurd, wel ke voorzien in een loonsverhoging, variërend van 6 tot 10 shilling per week. De door werkgevers en vakbonden opgestelde loonschalen waren door de minister in Juli „ter nadere overwe ging". in verband met het verzoek der regeling om tex-ughoudendheid te betrachten bij het aanvragen van loonsverhoging, teruggezonden, doch ongewijzigd opnieuw ingediend. herdenkt Eulgarije de sta king der vijandelykheden met de Sovjet Unie (1944); is het 100 jaar geleden, dat de Duitse liedercomponist Kaïi Mengewein te Zaunrëden werd geboren. Tragisch voorval tijdens receptie te Enschede Onder grote belangstelling vierde de heer H. C. Nykamp Zatex-dag zijn zilveren jubileum als wethouder dei- gemeente Enschedé. In de trouwzaal van het stadhuis werd een receptie gehouden, tijdens welke o.a. 't woord werd gevoerd door burgemeester M. van Veen, die mededeling deed van het Kon. Besluit, waax-bij de heer Nij- kamp werd benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Helaas is over de viering van dit jubilé een schaduw gevallen door een tragische gebeurtenis tijdens de re ceptie. Onder de toespraak van de bux-gemeester werd de directeur van de Enschedese gemeentelijke reini gingsdienst, de heer J. G. Lammers, onwel en overleed kort daarna. Geval van nekkramp In de gemeente Maasland in Zuid- Holland is bij een der inwoners, de heer A. Korpel, door artsen nek kramp geconstateerd. De patiënt, die in een ziekenhuis is opgenomen, on dergaat een penicilline-behandeling. Zijn toestand was Maandagavond re delijk Recorddag voor K.L.M. Drie September jl. was een re corddag in de geschiedenis van de K.L.M.-dienst naar New York. Op die dag vertrokken er vier vliegtui- fen naar New York, die in totaal 51 passagiers vervoerden. Op deze topdag werden evenveel passagiers vervoerd als in de topweek 28 Augus tus3 September van het jaar 1948. Jongerius ontslaat 85 man Aan 35 man van het 500 personen tellende personeel van het automo bielbedrijf Jan Jongerius te Utrecht is ontslag aangezegd. Het is onmid dellijk ingegaan. Oorzaak van deze maatregel is de reeds lange tijd lo pende liquiditeitsmoeilijkheden in dit bedrijf. DE VERWACHT: ENKELE BUIEN Wisselende bewolking met plaatse lijk enkele buien. Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen. Wei nig verandering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1