E KAPPIE en de Luijewierder bankrovers OM HET GELEIK VAN PETEN C JIMMY BROWN als diepzeeduiker BLACKPOOL. VACANTIE-OORD VOOR DE „GEWONE MAN" D VELPON KLANKEN UIT DE AETHER 4 PROVINCIALE ZEEUWSE OOXJRANT MAANDAG 8 SEPTEMBER 1952 TWEE M1LLIOEN MAALTIJDEN PER DAG - Boulevards baden in een zee van licht. (Van onze correspondent) BLACKPOOL, September. In het Engelse graafschap Lancashire, in het mistroostige land van spinneryen en weverijen, ligt de vrolijke badplaats Blackpool. Het onstuimige water van de verraderlijke Ierse Zee bedekt twee keer in een etmaal het betrekkelijk ldeiiie strand en er zyn tyclen in het jaar, dat de golven woest tegen de boulevards blijven beuken. Op zulke dagen heeft Blackpool z(jn vrolijk karakter verloren. De straten zijn dan leeg en verlaten en in de kleine, knusse familie-hotels kan men alle kamers tegelijk bespreken. tractie, die, wat omvang betreft, enig in de wereld is. De plaatselijke auto riteiten hebben namelijk de boule vards van top tot teen met schijn werpers, lichtbakken en kunstig be wegende tableaux verlicht. Alleen de 175-meter-hoge uitkijktoren is des avonds met tienduizend lampjes ge- styleerd, om maar niet van het reus achtige zwembad te spreken, waar gewoonlyk meer mensen komen kij ken dan baden. Deze in vele kleuren uitgevoerde illuminatie kost de gemeente schatten geld. Elk jaar weer wordt er zeven honderdduizend gulden in geïnves teerd en de boekwaarde van al het aanwezige verlichtingsmateriaal be loopt de kolossale som van dertig millioen gulden. De inwoners van Blackpool betalen de hoge gemeente belastingen echter graag. Men heeft uitgerekend, dat de plaats het zonder haar verlichting met drie millioen vreemdelingen minder zou moeten doen en dus ook met aanzienlijk min der verdiensten. Als de boulevards 's avonds in een kleurrijke zee van lichtjes baden, drommen de bezoekers door de feeste lijk versierde straten. Ver van hun haardsteden wandelen de Engelse ar beiders dan even in een andere we reld, waar hun veelal eentonig gewor den dagtaak niet bestaat. (Nadruk verboden.) In velerlei opzicht vertoont Black pool grote overeenkomst met de bad plaatsen aan Engeland's liefelijke Zuidkust. Men kan er dezelfde zuur stok-winkeltjes vinden, dezelfde pom- p-. 02e pieren en dezelfde „humoristi sche"' ansichtkaarten. En bovenal kan men er opnieuw constateren, dat een dagje aan zee voor een Engelsman he iets anders inhoudt dan voor een Nederlander. Want zodra de Brit in een badplaats is aangeland, zoekt hij de overigens onschuldige vermakelijk heidscentra op. De zee en het strand door L. VAN BRUGGEN. nemen slechts een derde- of vierde- rangs plaatsje in. Ondanks deze opvallende eenvor migheid, bezit Blackpool enkele typi st u karaktertrekken. De voornaam st is wel, dat de plaats het vaeantie- oo:is van „de gewone man" en dat ze. ;n tegenstelling met andere Engel se badplaatsen, niet op „de elite" is ingesteld. Bijna zes mallioen mensen uit de werkende klasse komen hier jaarlijks hun vacantia doorbrengen. En het aantal Britten, dat per bus of trein een kijkje komt nemen, loopt in de honderdduizenden. Blackpool met zyn 150.000 inwo ners is dan ook volkomen op het ont vangen van touristen met een kleine beurs ingesteld. De meer dan zesdui zend familiehotels berekenen prijzen, welke men nergens elders in Enge land kan aantreffen en voor een be trekkelijk klein bedrag kan men zich al een eenvoudige, maar goede maal tijd verschaffen. Wat het vullen van de maag betreft, kan men overigens te kust en te keur gaan, want de ser- veer-capaciteit van Blackpool be draagt niet minder dan twee millioen maaltijden per dag In de maanden September en Octo ber heeft Blackpool een bijzondere at- Onveiligheid in bouwbedrijf neemt toe. In 1951 is het aantal ongevallen in de bouwbedrijven groot geweest. Op 160.000 arbeiders kwamen 39.000 on gelukken voor, waarvan 37 met do delijke afloop. Sinds 1947, toen 24.390 ongelukken voorkwamen met 20 do den, is het aantal dus aanzienlijk ge stegen. De schade wordt door ir. H. 't Hart in „Bouwbelangen" geschat op vijf millioen gulden directe en 15 millioen indirecte kosten. Vergeleken met andere bedrijfstakken is het per centage aan ongevallen in de bouw bedrijven het grootst. Ir. 't Hart dringt aan op het voor schrijven van bakeliethelmen, zoals die in Amexïka door bouwvakarbei ders gedragen worden. Voorts zou het verplicht dragen van schoenen met stalen neuzen en zo mogelijk met stalen binnenzolen, zeer gewenst zijn. In 1951 kwamen ruim 4500 ongeluk ken door vallende voorwerpen voor, 6000 oogongevallen en ruim 4300 spij kerongevallen. De laatsten ontstaan doorgaans door het trappen in spij kers. Ruim 1700 maal viel iemand van een ladder, meestal omdat deze ladders wrak waren. Aanbevolen wordt bij grote wer ken veiligheidsinspecteurs aan .te stellen. De salarissen van dergelijke inspecteurs kunnen door besparingen bij minder ongevallen dubbel en dwars worden terugverdiend, aldus ir. 't Hart Jeugdwerk ernstig bedreigd DE OMZETBELASTING VOOR JEUGDKAMPEN. Op verzoek van de gezamenlijke jeugdorganisaties en instellingen heeft de minister van financiën uit het vorige kabinet vrijstelling van betaling vereveningsheffing ver leend voor jeugdzorginstellingen, die voldoende sociale voorzieningen heb ben getroffen voor de bezoldigde jeugdleiders. Thans heeft het bestuur van de Ne derlandse Jeugd Gemeenschap aan de minister verzocht deze maatregel ook van toepassing te verklaren voor de jeugdorganisaties. Bovendien heb ben de gezamenlijke organisaties via de N.J.G. er by de regering op aan- f edrongen, de wet op de omzetbelas- ing zodanig te wijzigen, dat het jeugdwerk wordt vrijgesteld van de betaling van omzetbelasting voor kampwerk e.d. Het behoeft nauwelijks betoog, al dus de N.J.G., dat deze extra lasten voor het jeugdwerk ten koste van grote offers moeten worden opge- racht. Nu de omzetbelasting voor radio en televisie-toestellen en vele andere artikelen ten behoeve van de handel belangrijk is verlaagd zou een gunstiger regeling voor de activitei ten van de jeugdorganisaties en in stellingen, die met grote financiële moeilijkheden te kampen hebben, ze ker aan te bevelen zijn. Nieuw laboratorium en proefzuivelfabriek te Ede. Aan de rijksweg bij Ede is een aanvang gemaakt met de bouw van een modern ingericht laboratorium en een proefzuivelfabriek, ten dienste van het Nederlands instituut voor zuivelonderzoek te Hoorn. De keus voor de vestiging van laboratorium en fabriek is op Ede gevallen, omdat deze plaats centraal is gelegen, over goede verbindingen beschikt, terwijl de nabijheid van de wetenschappelij ke instituten in Wageningen ook van groot belang werd geacht. Men hoop', met de bouw eind 1953 gereed te zijn. Tanker doormidden gebroken. IS OPVARENDEN OMGEKOMEN? De Hondurese tanker „Foundation Star" is Zaterdag 120 mijl ten Oosten van Charleston (Zuid-Carolina) in stormachtige zee in tweeën gebroken. Het schip had een bemanning van 30 personen aan boord. Het Noorse schip de „Emu" heeft 17 leden van de bemanning, die met een redding boot de zinkende tanker hadden ver laten, opgepikt. Een tweede redding boot met 13 mensen aan boord wordt nog steeds vermists. Men vreest, dat zy' omgekomen zijn. Ouderdomsvoorziening op N.V.V.-congres besproken. Zaterdag, de laatste dag van het N. V-V.-congres te Scheveningen, sprak de heer J. J. A, Berger over de ouderdomsverzekering. Hij noemde de ouderdomsverzekering een bijdrage tot sociale zekerheid en zeide o.m., dat het volgens hem mogelijk is de premie voor de ouderdomsvoorziening zonder al te veel administratieve rompslomp te innen, indien dit door middel van het belastingapparaat zou kunnen ge schieden. Voorts behandelde spr. het voorstel van de Raad van Vakcentra- len inzake het probleem van de hand having van de koopkracht van de pensioenen. Er werd voorgesteld om voor de bedrijfstakken, welke nog rx bedrijfspensioenen kennen, over te gaan tot de verplichte instelling van een algemeen bedrijfspensioenfonds. Voor zelfstandigen zal de mogelijkheid geopend moeten worden om zich vrij willig bij het voor hen in aanmerking komende pensioenfonds of het alge- men bedrijfspensioenfonds aan te. sluiten. Naast het bedrijfspensioen zal een volkspensioen gegarandeerd moe ten worden en de volksverzekering zal verplicht zijn, aldus de heer Ber ger. Bedrijfspensioen en volkspensioen tezamen vormen het totaal pensioen dit totaal zal een bepaald percen- _e moeten bedragen van het gemid delde arbeidsloon in een bepaald jaar, zo zeide de heer Berger. De twintigste algemene vergadering van het N.V.V. werd door de ver bondsvoorzitter, de heer H. Ooster huis gesloten. In zijn slotwoord bracht de regering dank in de per soon van de minister-president en mi nister Suurhof, die in zijn toespraak de twee belangrijke problemen noem de, die zijn bijzondere aandacht zul len hebben; De werkgélegenheidspoli- tiek en de ouderdomsvoorziening. 12. De „Kraak" moest tussen de twee pieren door naar buiten. De ruimte tussen die pieren was niet al te groot en brede schepen pasten er nauwelijks tussen iip Nu was de baggermolen ook aardig breed. Kappie stond op het achterschip van de „Kraak" en zag tot zijn ontzetting, dat de baggermolen scheef aan de sleeptros trok en helemaal schuin achter de „Kraak" lag. „Hé, zeg!" schreeuwde hij. „Draaien jullie je stuur eens wat naar bak boord! We zitten bijna tussen de pieren en dade lijk komen er brokken van. Jullie zijn niet wijs om zo scheef achter mijn sleepboot aan te gaan hangen!" „Maakt die ouwe zich even dx*uk!" zei de ongure man, die Handjeplak genoemd werd. „Weet jij wat bakboord is?" vroeg de ander, die in de wandeling Plakjehand heette. „Ik heb geen haar verstand van dat stuur!" „Draai er maar wat aan!" zei Handjeplak. „We moeten zorgen in Rio de Piteira te komen, hoe dan ook. En stoor je niet aan dat gekakel van die kapitein daar!" KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Beroepen te Giessendam-Nederhar- dinxveld: J. T. Doornenbal te Oene. Aangenomen naar Poortugal: J. H. H. Jansen te Heerewaarden. Aangeno men naar Goënga: F. H. Kuiper, can- didaat te Bolsward. GEREF. KERKEN Tweetal te Utrecht: J. F. Colen brander te Apeldoorn en J. Nawijn te Aalten. Beroepen te Schexmerhorn: J. C. Baumfalk, candidaat te Metzla- wier. Beroepen te Weldendorp: R. van Reenen, candidaat te Soestdyk. GEREF. GEMEENTE Bedankt voor Corsica en Sardis (Canada) ds F. Mallan te Bruinisse. Ds. L. C. SPIJKERBOER Ds. L. C. Spijkerboer te Oost- en West Souburg, dieop verzoek van het moderamen van de Generale Sy node een jaar als predikant tot bij stand in het pastoraat te Rotterdam in de wijk van ds. W. A. Zeydner werkzaam zal zijn, heeft Zondag in de morgendienst van de Ned. Herv. Gemeente te Souburg voor de laatste maal voor zijn vertrek naar Rotter dam het Wooi'd bediend. Hy sprak naar aanleiding van 2 Koningen 2 vers 19. Vrijdagavond om 8 uur zal er in Re- hoboth gelegenheid zijn om van ds. en mevrouw Spijkerboer afscheid te ne men. AFSCHEID Ds. E. P. KUIN IN ZEERIKZEE Zondagmorgen nam ds. E. P. Kuin van Ouwerkërk in de Godsdienstoefe ning voor de Vrijzinnig Hervormden van de Nederduits Hervormde Ge meente te Zierikzee, afscheid als waarnemer van het consulentschap tijdens de vacature ds. A. N. Pynac- lcer. Deze vacature zal vervuld wor- den door de intrede van ds. C. J. van Roijen uit Amersfoort op Zondagmid dag 14 September a.s. Ds. van Roijen zal bevestigd worden door ds. W. F. C. Metz uit Middelburg. Ds. Kuin koos als tekst de woorden Van Paulus: „Dat gij moogt eensge zind zyn". pe predikant zeide, dat dit afscheid hem zwaar viel. In de zeven maanden, dat hjj te Ziex'ikzee had ge werkt, waren er banden van vriend schap gesmeed, aldus ,spi\, die voorts o.m, zeide niettemin verheugd te zijn, dat nu een eigen 'predikant het door hem begonnen werk zal voort zetten. Ds. Kuin gewaagde van de grote eensgezindheid onder de Vrijzin nigen en zeide tenslotte, dat het hem niet paste een balans te geven van zijn werk. „Het is aan God om mijn werk te beoordelen", aldus ds. Kuin, die besloot met te zeggen: „Weest gij dan eensgezind en ontvangt uw nieu we predikant als iemand, die geroe pen is om hier te werken, zoals Pau lus ontvangen werd'; weest trouw aan het geloof en. weest trouw aan God". Belgisch blad over het herstel van Nederland. Onder het opschrift „Het verwon derlijke herstel van Nederland", wijdt het Belgische socialistische blad „Le Peuple" een beschouwing aan de in Nederland de laatste jaren gevolgde economische en financiële^ politiek. Het blad wijst er op hoe alle financië le bronnen, die Nederland na de be vrijding ter beschikking stonden, op kundige wijze werden aangewend voor het herstel van het land en de uitbreiding der industrie en hierdoor eveneens voor de komende generatie van Nederland werkgelegenheid Ver zekerd is in de toekomst. VROL vvEN ZENDINGSDAG IN AMSTERDAM Dit jaar zal op Donderdag 25 Sep tember a.s. de Vrouwen Zendings dag, georganiseerd door de commis sie voor het vrouwenwex'k van de Raad voor de Zending der Nèder- landse Hervormde Kerk, gehouden worden te Amstex'dam in het Insti tuut voor de Tropen. Het woord zullen voeren ds. H. A. C. Hildering, zendingspredikant van Soerabaja en ds. W. J. Rumambi, secretaris ,ran de Raad van Kerken in Indonesië, die over zijn indrukken van de Con ferentie van de Internationale Zen dingsraad, in Juli te Willingen (Duitsland) gehouder zal vertellen Voorts wordt het lekenspel „Nieu we Horizon" van de Wereldbond yan Christen Jonge Vrouwen opgevoerd en daarna is er gelegenheid tot ken nismaking met in het' land zijnde Indonesische damec en zendingsar beidsters. Mevrouw Tjakraatmadja, Soendanese, die met haar man de lei ding heeft van het Internaat van de Hogere Theologische School te Dja- carta en mevrouw M". R. ten Kate Bruins van Korido, Nieuw Guinea, zullen o.a. korte toespraken houden. in een 3^©le«l©p Een ïn Engeland uitgevonden stoom- catapult, die in staat is onder moeilijke omstandigheden straaljagers af te schie ten van vliegdekschepen, zal op contract in de Verenigde Staten worden vervaar digd. Drie Castricumse bijenhouders zullen een Kraïner bijenkoningin trach ten te kruisen met Italiaanse darren. Zij verwachten als resultaat een bijensoort, dat meer honing voortbrengt en haast niet steekt. 0 In Merseburg, in de Sow jet- zóne van Duitsland, zijn tengevolge van een ontploffing in de Walter Ulbrichtta- brieken vier arbeiders om het leven ge komen en dertig ernstig gewond. Het bekende Arnhemse technicum P.B.N.A. heeft het praedicaat Koninklijke gekre gen. O Volgens voorlopige cijfers van het Cen traal Bureau voor de Statistiek had Ne derland op 1 Augustus' j.l. 10.386.723 in woners. In het eerste halfjaar van 1952 bedroeg het aantal geboorten 138.547, het aantal sterfgevallen 45.051 en het aantal huwelijken 50.573. Op 18, 19 en 20 Sep tember a.s. zal de Kon. Ned. Maatschap pij tot bevordering o'er' Geneeskunst in Leidien haar jaarlijkse congres hou den. Het wordt verzorgd door de samen- Advert.ent.ie CETA BEVER lijmt alles KITTY LESS ELS 6. Zij deed Peter zyn slabbetje af en legde het naast haar servetje. Zy droeg hem naai- het dek. Iemand spx-eidde dadelijk een reisdeken voor hem uit. Een dame, compleet met wol, handwerkzak, breipennen en 'n patroontje, besloot geen jumper te breien, maar een grote wollen bal voor Peter te maken. Eén van de heren ontdekte een paar oude werp schijven en amuseerde Peter door die over de deken naar hem toe «4e rollen. Iedereen deed wat voor Pe ter, behalve een oudere dame, die aan een knorrende maag leed ten gevolge van een slechte spijsverte ring. Zij voorspelde: „Hij zal voor goed ver-'end raken". De oude dame had het bij het ver keerde eind. Peter was niet van het soort dat verwend raakt: hij was van de goede makelij. die niet zo maar een verkeerde draai krijgt. Wel kon hij natuurlijk schreeuwen als een mager varken, wanneer hij zijn hoofdje of zijn voetjes stootte. Als een magneet trok hij aller vriendelh'kheid naar zich toe en in ruil daarvoor gaf hij" een doorlopende voorstelling. Hij haalde acrobatische toeren uit en gaf een concert zijn manier van zingen was krachtig en vrolijk. Hii hield lange onbegrijpelij ke en boeiende conversaties, hij ont dekte hoe hij vooruit kon kómen op twee voeten, en een hand.- Hij was voor de passasrïers van de. Santa Marta een middelpunt van belang stelling, dat onfeilbaar oleek toen de das-en gingen lengen en het warmer werd, toen de vrachtboot, die zo op een magere hazewind leek, langs de 59. De vier kerels gingen in de gelagkamer rondom een tafeltje zitten en daar nam Sjonnle het woord. Hy vertelde zonder omwegen, wat er zo al gebeurd was; dat Rinus Reutelvink voor de eer bedankt had een duikerspak beschikbaar te stellen en dat Jimmy Brown en kapitein Toontje er in geslaagd waren van Krelis Kroosduiker een duikhelm, zwemvliezen met toebehoren te huren. „Dat ziet er dan niet zo mooi voor ons uit", grom de Siem Soep met een kwaad gezicht. „Zijn jullie ons uit dat hok komen halen om ons dè.t te ko men vertellen? Ik dacht minstens, dat jullie de poet al te pakken hadden gekregenBonkie Biezebyter keek hem vernietigend aan. „Als je zó begint", zei hij vals, „dan zeggen we niets meer, dan doen Sjonnie en ik het verder alleen en dan zitten jullie er naast". Bouk Bitter haastte zich de zaak wat te sussen. „Laat 'm nou maar", zei hij vergoelijkend. „Siem heeft het land in, omdat hij een paar dagen op water en brood heeft gezeten. Vooruit jongens, géén inzie maken. Ik ga eerst wat lekkers te eten halen en dan praten wij ver der". Bouk haalde wat worst en voor elk een stuk kaas en een glas bier en toen werd er verder ge confereerd. „Eén ding staat vast", zei Sjonnie, terwijl hij zijn ogen sluw dicht kneep, „zij zyn met z'n tweeën en wij met z'n vieren en daé,r draait de zaak volgens mij om". Azoren gleed en door de Sargasso- zee naar de Caribische zee overging zuidwaarts; daarheen waar de pal men wuiven. Nu droeg Peter pakjes van helder katoen, de zon had hem gebruind tot hij er goudkleurig uitzag en kreeg hij een tand zonder te huilen. En Lynne's jurkjes waren kort en zij zag er uit alsof zy zeventien was en zij was vier en twintig en Philip leek heel ver we" wat haar geen verlangen gaf, maar slechts een ge voel van vx-ijheid. Zij probeerde dat niet uit te leggen. Zij was op reis, al les was nieuw en anders en er was geen tijd voor zelfbespiegeling. Toen kwam de dag, dat de Santa Marta zijn kielzog trok door de kust- nevels van Colon, de haven van Panama aan de Atlantische Oceaan, 't Eerste wat Lynne zag waren de twee enorme pieren, waarvan die aan de westkant zie. uitstrekte van Toro Point af en de ingang naar het Kanaal beschutte; en verder ho ge donkere radiomasten en de nijpen der sch ?n. Daarachter Colombo; internatio naal en zeer verschillend van de or delijke ver-Amerikaanste collega haven van Christofcal in het Panama kanaal. Hier gingen de passagiers van de Santa Marta elk huns weegs. Dit was de .eindbestc:v.:uing van de boot en dus wex-d Lynne de langdu rige, langzame sensatie ontzegd om door het Kanaal te varen. Maar, rij dende in de trein van de Atlan tische kust naar die van de Stille Zuidzee met dePanama Spoor, was zij bekoord door de vergezichten op het Kanaal, terwijl Peter meer ver diept was in een vlieg, die hulpeloos op zijn rug lag te trillen in een hoek van de coupé. 't Ging langs Gatun en Monte Lirio, Gamboa en Nieuw Culebra, door de Pedro Miguel vallei; daarna liep de trein bijna vlak naast 't Kanaal tot dat hij het eindstation aan de Stille Zuidzee genaamd Panama City bereikte. En toen hadden Lynne en Peter ein delijk hun bestemming bereikt. In de benauwde hitte van de mid dag zag Lynne de Stille Zuidzee voor de eerste maal en die zag er helemaal niet anders uit, dan de Atlantische Oceaan. Het was een opluchting voor haar, dat zij Peter die lange weg vei lig naar hier had gebracht. Maar haar hart bleef in spanning door een vreemde opwinding, een ongeduld, maar ook een tegenzin om Peter's grootouders te ontmoeten; teiwyl zij lichamelijk verlangde naar thee, een sigaret en een koel plekje. Ze had niet veel bagage; 't kleding- tekort was oorzaak dat zij slechts twee hutkoffers had kunnen vullen. Een zwetende negerkx-uier stopte haar, Peter en de hutkoffers in een taxi, waarvan de chauffeur Engels sprak. (Wordt vervolgd). werkende afdelingen Leiden, Alphen a. d. Rijn, Delft en Gouda. Op sobere doch niettemin indrukwek kende wijze heeft Noord-Brabant Zond'ag zijn gesneuvelden herdacht in de geres taureerde eeuwenoude Sint Willebrordus- kapel te Waalre. Q De Britse regering heeft aangekondigd, dat het regerings monopolie voor de invoer van lijnzaad en lijnolie uit het buitenland opgeheven 2al worden. Zo spoedig mogelijk zal de handel ïn kennis worden gesteld van de regelingen, die getroffen zijn voor de her vatting van de particuliere invoer met vergunningen. 9 De Duitse Christen-De mocratische .Unie heeft de buitenlandse politiek van Adenauer goedgekeurd en zich uitgesproken voor snelle ratificatie van de conventie van Bonn. 9 Op de scheepswerf „De Waal N.V." te Zalt- bommel is Zaterdag het in opdracht van de republiek Indonesia in aanbouw zijnde schip „Burdjamhal" te water gelaten. 9 De democratische gouverneur van d'e Amerikaanse staat Louisiana, Robert Kenn-on, heeft Zaterdag te New York medegedeeld zich niet voor Stevenson, doch voor de republikeinse candidaat voor het presidentschap, Eisenhower, te zullen inspannen. 9 In de West-Duitse Bondsdag is Zondag een plechtigheid ge houden ter herdenking vare d'e oprichting van de bondsrepubliek. De zaal was ver sierd met alle vlaggen van de Duitse staten, met inbegrip van die uit de Oos telijke zone en die ten Oosten van de Oder—Neisse linie en andere Duitse ge bieden. die thans onder andere heer schappij staan. Na de plechtigheid' zong men staande het derde vers van het „Deutschland, Deutschland über alles". 9 Op de Tilburgse weg te Reusel is een inwoner uit Chaam (N.-Br.) onder een autobus geraakt en op slag gedood. DINSDAG 9 SEPTEMBER. HIVERSÜM I. 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. muziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Gram. muziek. 8.45 Idem. 9.00 Mor genwijding.' 9.15 Gram. muziek. 9.30 De Groenteman. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gr. muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Sopraan, bas-bariton en piano. 12.00 Lichte muziek 12.30 Land- en tulnbouwmededelingen. 12.33 Voor ons platteland. 12,40 Pianoduo. 13.00 Nieuws. 13,15 Mededelingen of gram. muziek. 13.20 Reportage uit Rotterdam. 14.00 Gram. mu ziek. 14.40 Voordracht. 15.00 Gram. mu ziek. 15.45 „Van de hak op d'e tak, in en om de tuin", causerie. 16.00 Gram. mu- zièk. 16,30 Voor de jeugd. 16.50 Kinder koor. 17.15 Gram. muziek. 17.30 Gevari eerde muziek. 17.50 Militaire causerie. 18,00 Nieuws. 18.15 Orgelspel. 18.30 Geva rieerde muziek. 19.00 Pianospel. 19.15 „Pa ris vous parle". 19.20 Fanfare-orkest. 19.45 Krontjong ensemble. 20.00 Nieuws. 20.05 Orkestconcert. 20.35 Mededelingen of gr. muziek. 20.40 Portugees orkest. 21.10 Lich te muziek. 21.35 „Ilc weet, ik weet, wat U niet weet". 2150 Dansmuziek. 22.15 Re portage uit Rotterdam. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 „New York calling". 23.20—24.00 Gram. muziek. HILVERSUM n. 298 m. 7.00—24.00 KRO. ICRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram. muziek. 7.45 Morgen gebed en liturgische kalender. 8.00 Nws-. weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram, muziek. 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. muziek. 10.35 Prome nade orkest. 11.00 Voor d'e vrouw. 11.30 Omroeporkest. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. muziek. (12.3012.33 Land- en tuinbouw- mededelingen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Actualitei ten. 1355 Gram. muziek. 14.00 Gevarieerd programma. 14.55 Gram. muziek. 15.00 „Hier vrij Europa". 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: J. J. v. d. Laan: Indonesië en Australië." 18.00 Koorconcert. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Me. tropole orkest en soliste. 18.52 Actualitei ten. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. muziek. 19.20 „Dit is leven", causerie. 19.30 Gram. muziek. 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 Kamerorkest en solist. (In de pauze: Actualiteiten). 2155 Gram. muziek. 22.00 Idem. 22.45 Avondgebed en liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15— 24.00 Gram. muziek. TELEVISIE KRO. 20.15—21.45. 1. Gastenboek. 2. Debat. 3, Weerovërzicht. 4. Jan de Cler. Pauze. 5< Muziekfestival Hilversum. ZON EN MAAN. 9 September Zon op 5.05 onder 19.09 Maan op 2050 onder 13.29 9 September. Vlissingen Temeuzen Hansweert Zierikzee Wemeldin^e HOOG WATER U.+NAP U.+NAP LAAG WATER U.—NAP u.—NAP 5.09 2.08 17.27 1.95 11.21 1.85 23.55 2.03 5.39 2.24 17.58 2.12 11.58 2.02 6.18 2.29 18.30 2.18 0.33 2.55 12.39 2.20 6.38 1.53 18.51 1.42 11.59 1.40 6.56 1.76 19.10 1.63 0.19 2.00 12.37 1.65

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 6