NIEUWS UIT ZEELAND WISSEL SCHOUWEN SCHOÜWFN FN DUSVELAND K0UDEKERKSE FEESTWEEK MET FESTIVAL BESLOTEN MIDDELBURGS KLOKKENSPEL KLONK ..ALLERNAARST" MAANDAG 8 SEPTEMBER 1952 PROVINCIALE ZEEUW8BOOURANT 5 MINDER AANVOER VAN BOT. In de weck van 1 tot 6 September was de aanvoer van bot door de Thoolse vissers ten gevolge van het minder gunstige weer niet zo lonend als de weeek daarvoor. De kwaliteit van de bot is echter buitengewoon goed. Andere vissoorten werden wei nig aangevoerd. De verzending van mosselen naar het buitenland neemt mede dank ztj de afname door Noord- Frankrijk, voortdurend toe. In de pel lerijen en inmakerjjen van mosselen is er nog steeds volop werk. BENOEMING. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Openbare Lagere school te Dreischor is benoemd mevr. C. T. Bartelse Swart te Zierikzee. R.K. BOERENJONGEREN HIEL DEN SPORTDAG TE REUTEL Onder grote belangstelling is het afgelopen week-einde te Reusel (N. B.) een sportdag van de R.K. boeren- jongeren gehouden, waaraan werd deelgenomen door groepen uit Bra bant en Zeeland. Burgemeester C. A. A. Van Beek opende de bijeenkomst en heette alle deelnemers hartelijk welkom. Talrijke geestelijke en we reldlijke autoriteiten, onder wie prof. de Quay, de Commissaris der Konin gin in de provincie Noord Brabant, monseigneur Kuipers, bisschop van Suriname, sportleiders van de R.K.J. B. en hoofdbestuursleden van de N. C.B. waren aanwezig. De afdeling Eindhoven behaalde de eerste prijs. RAAD DUIVENDIJKE. Nieuw brandweermatei iaal. Vrijdagavond kwam de raad van Duivendijke bijeen onder voorzitter- sohap van burgemeester H. R. Nie- borg. Tot leden van de commissie van advies ingevolge de woonruimtewet werden herbenoemd de heren C. J. v. d. Bijl, F. G. A. de Wilde, O. B. Boot, T. M. de Jonge en J. M. Stoel. Er werd een tijdelijke regeling vastgesteld voor ziektekosten gemeenteperso- neel. Besloten werd aan de „Hervorm de Stichting voor maatschappelijk werk en gezinsverzorging op Schou wen en Duiveland" een subsidie te verlenen van 5 cent per inwoner voor 1952 en 1953. Door de kringraad van de kring bescherming bevolking Schouwen en Duiveland werden de re keningen over het vierde kwartaal 1950 en 1951 en de begrotingen over de jaren 1952 en 1953 aangeboden. De raad besloot de hierin genoemde be dragen beschikbaar te stellen. Voorts was van deze kringraad een schrijven binnengekomen, waaruit bleek, dat de bluswatervoorziening in de gemeente onvoldoende is. De raad besloot ech ter niet de gracht te Looperskapelle en een put te Brijdorpe uit te doen diepen, doch om voor een bedrag van ƒ650 slangen aan te schaffen, waar door in elk geval diep water bereikt kan worden. Zonder hoofdelijke stem ming ging de raad accoord met een verhoging van de keurlonen in de vleeskeurmgskring Schouwen en Dui- THOLEN St- Maartensdijk WINKELWEEK. Het bestuur van de Middenstands vereniging te St. Maartensdijk heeft het voornemen om evenals vorig jaar in de week van 22 tot 27 September a.s. een winkelweek te organiseren. Stavenisse BENOEMING RESERVE RIJKSPOLITIE. In de gemeente .Stavenisse zjjn aan gesteld tot wachtmeester bij de Re serve Rijkspolitie de heren A. ,.T. v. d. Sliltke, G. Quaak en C. L. Moerland. In totaal zijn te Stavenisse elf aan meldingen voor de Reserve Rijkspoli tie binnengekomen. Er werden vijf gegadigden afgekeurd, één werd afge wezen wegens militaire dienst, terwyl van twee gegadigden de uitslag van de keuring nog niet bekend is. Tholen VERBETERING VERBINDINGSWEG Na de voor de gemeente Tholen be langrijke verbetering van de Singel, de zgn. omleidingsweg, besloten Ge deputeerde Staten voor rekening van de provincie tot verbetering (aanleg) van een verbindingsweg tussen de Singel en de Provinciale Weg Tholen Scherpenisse. Het werk werd door Gedeputeerde Staten gegund aan de laagste in schrijver, de Fa. W. van Vossen en Zonen te St Annaland, voor 37.685. Oud-Vossemeer GEVONDEN. Bij die postcommandant der Rijkspolitie te Oud Vossemeer zijn inlichtingen te ver krijgen over een gevonden fietspomp. AANBESTEDING. Te Oiid-Vossemeer werd in het gemeen tehuis in het openbaar aanbesteed het vernieuwen van de bestrating van de Kalisbuurt met aanleg tegeltrottoir. Er werd als volgt ingeschreven: M. v. d. Velde, Bruinisse. f 12.400.Fa. W. van Vossen en Zn., St. Annaland, f 12.390. A. en D. C. vair der Werff, St. Maartens dijk. f 12.360.—; J. Vo9. Tholen. f 11.990.—: Johs. Moerland'. St. Annaland, f 11,876. R. Voorma. Naarden. f 11.250.—; P. Knuist, Tholen, f 10.647.—. B. en W. zullen onder goedkeuring van Ged. Staten gunnen. Het werk moet dit najaar nog worden opgeleverd. De begro ting bedroeg f 10.787. Van onze adverteerders. NIEUW KLEDINGMAGAZIJN TE ZIERIKZEE Zaterdagmorgen werd het nieuwe kledingmagazijn van de firma P. Bak ker en Zn. aan de Foststraat te Zie rikzee namens de gemeente geopend door de loco-burgemeester R. Gerrit sen. Hierbij waren tegenwoordig de wethouders, de gemeentesecretaris en namens de middenstand de heren J. C. van den Doel en M. J. Snoek. De heer Gerritsen feliciteerde de firma met het naar de eisen des tyds inge richte nieuwe pand en bracht namens de gemeente dank voor de grote ver betering, die het stadsbeeld door het nieuwe gebouw ter plaatse heeft on dergaan. De zaak kenmerkt zich door doelmatigheid en frisheid, en het in terieur van atelier en winkel kan de toets der critïek volledig doorstaan. Ter gelegenheid van de opening was in de etalage het ambtsgewaad ge plaatst, dat de firma in opdracht van de gemeente ver-vaardigde voor de ambtenaar van de Burgerlijke Stand, die belast is met de huwelijksvoltrek kingen. veland. Vervolgens werd de geloofs brief van het nieuwe raadslid J. v Oeveren onderzocht, waarna tot toe lating werd besloten. Van de com mandant van de brandweer was een verzoek binnengekomen om aanschaf fing van een alarmsirene en ander materiaal voor de brandweer. Deze uitgaven werden noodzakelijk geacht door de brandweerinspectie. Met de stem van de heer Boot tegen, werd besloten het gevraagde aan te schaf fen. Hierna werd de gemeentereke ning 1949 aangeboden. Bij de rond vraag informeerde de heer A. N. Kloet naar de oude weegbruggen bij de haven. De voorzitter antwoordde, dat een van de bruggen verkocht is. Tenslotte merkte de heer O. B. Boot op, dat verschillende wegen, waarvan de aangelanden onderhoudsplichtig zijn, zeer verwaarsloosd zijn. Hij drong er op aan, dat straffe maat regelen worden genomen tegen de na- latigen. Haamstede VERGADERING VEILING „ZUID-HOLLANDSE EILANDEN' In hotel Bom te Haamstede werd een drukbezochte vergadering gehouden door de onderafdeling van de veiling „De Zuid-Hollandse Eilanden". De voorzitter, de heer H. van Toledo, deelde mede, dat de huidige toestand bij de afzet van het fruit voor het be stuur en de directeur- aanleiding is geweest om deze buitengewone ver gadering te belesgen. De directeur, de heer G. Horsweg, behandelde hier na de afzet van het w'nterfruit en besprak de maatregelen, die bestuur en directie meenden te moeten nemen met het oog op de afzet. In de eerste plaats nam spreker de exportverwachtingen en de huidige situatie in de export van het fruit onder de loupe. Hij "'elde vart, dat Duitsland momenteel land is, dat f'-"" "an betekenis afneemt. Toch zijn volgens de spreker de vooruitzichten niet alarmerend, want verwacht wordt, dat Finland nog wel voor export in aanmerking komt, terwijl Engeland vermoedelijk behalve peren, ook nog wel appels zal afne men. Voorts verwacht men nog afne mers in n Az\'A war- -or evenwel met het oog op, de gezond heidstoestand van het daarheen uit te voeren ft-'-r* 1 ::,-e maatregelen gekomen moeten word"- T": nr- schuwde verband de fruittelers er voor, de markt niet te bederven door het aanvoeren van minder goed fruit- De laatste tijd we-Jan groene appels aangewJ die de goede naam van het fruit bederven. Hen wekte de telers op het fruit door te plukken, waardoor het een betere kleur krijgt, 7-"ts in overleg TT-m Toledo on dp leider van de veilings- loods, de heer Versluijs. Nadat spreker daarna uitvoerig de door he* '--«tuur en de voor gestelde p---'----"-'en voor een regel matige afzet van het winterfruit had besproken en verschillende vragen waren beantwoord, ging men tenslotte met de reeling a"--r Dreischor RAADSVERGADERING. Op Dinsdag a.s. te 7.30 uur zal de gemeenteraad van Dreischor in open bare zitting bijeenkomen. Op de agenda staat o.a.: Benoeming in vas te dienst onderwijzer voor de O.L.- school. De voordracht luidt: 1. de heer Chr. F. W. Moll te Amsterdam; 2. de heer H. M. P. M. Vos te Roosendaal; 3. de heer L. Breedveld te Schoon hoven. Zierikzee ONTVANGST PATER CHRISTOPHORE Zaterdagavond kwam pater Christo- phore (E. Blommaert), geboortig uit Zierikzee, met de Z.Z. 4 naar z<jn ge boorteplaats. Buiten de haven van Zierikzee wachtten de vaartuigen van de Katholieke vissers hem op, om hem door de haven naar de aanleg steiger te begeleiden. Hier werd de pater ontvangen door de plaatselijke geestelijkheid, zijn familie en de R.K. padvinderij, waarna men met „Kunst cn Eer" voorop onder vrolijke tonen naar het ouderlijke huis trok. De jon ge priester droeg Zondagmorgen zijn eerste Plechtige Heilige Mis op te Zierikzee. ZUID-BEVELAND Goes AVONDMUZIEK Dinsdagavond half acht zullen in de serie Avondmuzieken in de Grote Kerk te Goes optreden mej. Mien Everse, zang, en de heer Adr. Kouse maker, orgel. Het programma is als volgt: 1. Preludium (orgel), D. Bux- tehude. 2. „Was mich auf dieser Welt betriibt" (zang en orgel), D. Buxte- hude. 3. Orgelkoraal „Liebster Jesu, wir sind hier", Joh. Seb. Bach. 4. Twee geestelijke liederen (zang en orgel) Joh. Seb. Bach. a. Brunquell aller Güter. b. Jesus ist das schönste Licht. 5. Andantino (orgel) César Franck. 6a. Entsagung, F. Mendels sohn. b. „O hatt ich Jubals Harf", uit „Josua", G. F. Hdridel. (Zang en orgel.) 7. Improvisatie (orgel). Kapelle PROPAGANDA-FEESTAVOND. Op een Vrijdag te Kapelle gehou den vergadering van de afdeling van de Ned. Bond van Oud-strijders is be sloten om in de maand November een propaganda-feestavond te houden. Getracht zal worden op deze avond een verloting te houden, waarvoor reeds enkele prijzen beschikbaar wer den gesteld. Met de legervoorlich- tingsdienst zal contact worden opge nomen voor het draaien van een film, Voor de muzikale omlijsting is al me dewerking toegezegd. OUD-MIDDELBURGER AANBEVOLEN Dr A. L. Janse de Jonge, arts te Amsterdam, vroeger te Middelburg, komt voor op de door Burgemeester en Wethouders van Amsterdam, op voorstel van het College van Curato ren, aan de Raad overgelegde aanbe veling ter benoeming van een lector in de medische psychologie aan de Gemeentelijke Universiteit, aldaar. P.Z.C.-SPORTMIDDAG UITGESTELD De weersomstandigheden van Za terdag noopten de organisatoren van de P.Z.C.-sportmiddag, welke op het gemeentelijk sportterrein van Sou burg gehouden zou worden, deze uit te stellen tot een nader te bepalen datum. ZIERIKZEE I—R.W.B. I 3—3. De wedstrijd Zierikzee IR.W.B. I heeft eigenlijk van begin tot einde een gelijk opgaande strijd te zien ge geven. Zierikzee won de toss en trok direct na de aftrap ten aanval. Na tien minuten moest de keeper van R.W.B. voor de eerste maal zwichten toen van der Westen een solo-run on dernam en het aan van Aken overliet om zgn aanval met een doelpunt te bekronen (1—*0). Bij een van de vin nige tegenaanvallen, die op dit Zie- rikzee-doelpunt volgden, was het de linksbinnen van de gasten die de ge lijkmaker scoorde (11). Tien minu ten voor de rust wist van Aken een door Simmers keurig voorgezette bal afgemeten in te koppen zodat met 21 in het voordeel van Zierikzee de rust inging. Na de rust wist van Aken een op de R.WJB.-keeper gespeelde bal juist op tijd te pakken te krijgen om de voorsprong van Zierikzee op te voe ren (31). De aanvallen van R.W.B. ep het doel van Zierikzee namen hier na in hevigheid toe en het duurde dan ook niet lang, voor-de midvoor erin slaagde de achterstand door een goed schot te verkleinen (3—2). Ondanks uitvallen van Zierikzee, dat nu meer defensief was gaan spelen om de ze ge veilig te stellen, had R.W.B. in de tweecle helft het beste spel, hetgeen tot uitdrukking kwam in een tweede doelpunt van de midvoor waarmee de partijen dus op gelijke voet werden gebracht (3—3). Wederzijdse aanval len hadden geen resultaat meer, zo dat met 33 het einde kwam van deze sportief gespeelde wedstrijd. GROTE DRUKTE. Officiële ontvangst in het Raadhuis. Koudekerke heeft zijn feestweek ter ere van de 55-jarige Harmonie Voorwaarts Vrijdag en Zaterdag op buitengewoon imponerende wijze be sloten. Was Vrijdag de dreigende regen spelbreker by een zeer vermakelijke geoostumeerde voetbalwedstrijd tussen Lammerenburg en dorp Koudeker ke, het concert van Excelsior Middelburg op het Dorpsplein slaagde uit- stekend. DIE „GOEDE" OUDE TIJD. Drama bij vorig herstel van Lange Jan's carillon. Aan het einde van de vorige eeuw had het carillon van de Lange Jan te Middelburg dringend behoefte aan restauratie. Het mechanisme voor da automatische bespeling was namelijk geheel in verval geraakt. Men hoort tegenwoordig zo dikwijls over ,.dio goede, oude tjjd" praten, toen, naar men zegt, alles zoveel beter geschiedde dan thans, maar de geschie denis van dit carillonherstel in de negentiger jaren leert ons, dat toen ook niet alles op rolletjes en begeleid door de befaamde rozengeur en maneschijn liep. In de gemeenteraadszitting van 7 April 1897 kwam tenminste een uit voerig rapport van de wethouder van openbare werken (toen wethouder van fabricage geheten) aan de orde, dat een merkwaardig licht wierp op de restauratie van het beiaarame- chaniek. Juist thans, nu het speel werk van de Lange Jan andermaal alle belangstelling geniet binnen niet al te lange tijd hoopt men namelijk met het opstellen hiervan en het ophangen van de klokken te beginnen is het wel aardig van deze pijnlijke affaire, welke ruim vijf tig jaar geleden de gemoederen der Middelburgers bezig hield, het stof der geschiedenis af te blazen. Uit de nota van de wethouder van fabricage bleek, dat het mechaniek wel in een bijzonder miserabele toe stand verkeerde. De restauratie was opgedragen aan de stadsuurwerk- makers van Amsterdam, een repa ratie, die heel wat voeten in de aar de heeft gehad. De ene ruzie volgde op de andere. De klokkenist kon het niet met de restaurateurs vinden en deze hadden een broertje dood aan de klokkenist. Bedreigingen om eik aar van de toren te werpen, waren aan de orde van de dag, maar zover is het gelukkig niet gekomen. Het bleef by „het wederkerig elkaar voor gek uitmaken." Wél leidde de twee dracht tot een merkwaardig incident. De wethouder van fabricage schreef in zijn rapport: „Van de reis thuis komende, viel het mij op dat het klokkenspel allernaarst klonk. De melodieën waren verward, klonken vals en waren somtijds geheel on- Tevens werd Vrijdagavond de uit slag bekend gemaakt van de étalage- wedstrijd. Hij luidde als volgt: 1. A, Julianus, kapper, Dorpsplein, 91 pun ten; 2. M. C. Noorahoek, bakker, Dorpsplein, 90 p.; 3. Firma de Witte, kruidenier, Biggekerksestr.. 85 twee derde punt; 4. J. Sturm, s'choenhan- del. Biggekerksestr. 85 een derde p.. 5. Firma K. Marinusse, Haarden en Kachels, Tramstraat 85 p. De jury bestond uit de heren H. van Berkel. J. de Waal en mej. M. Nederlof uit Vlissingen en de heer A. Rottier uit Koudekerke. HET FEEST VAN ZATERDAG Zaterdagmorgen staken velen de vlaggen uit en ook van de toren en gemeentehuis wapperde vrolijk de driekleur. Alles ter ere van het festi val. dat Voorwaarts georganiseerd had. Om twee uur des middags wer den de deelnemende verenigingen 't feestcomité, de veteranen en de op richters van Voorwaarts op het ge meentehuis ontvangen door burge meester en wethouders. Burgemeester J. L. Dregmans, te vens ere-voorzitter van het feestcomi té, sprak namens wethouders en ge meenteraad een welkomstwoord tot het bestuur van Voorwaarts en allen die op enige wijze bij hadden gedra gen tot het welslagen der feesten. He- Na een toelatingsexamen is alsnog tot de le klas van de RFB.S. in Bergen op Zoom toegelaten Henk Gaakeer te Sint Annaland. Op de nationale dameshandwerkten- toonstelllng te Purmerend behaalde me vrouw C. M. J. de Jongh-Janse uit Goes in de rubriek ó'amesjaponnen, eigen ont werp, een tweede Libelle-prijs en een ere prijs. In Den Haag slaagde voor het examen chemisch technicus (deel II), de heer D. Schipper uit Wolfaartsdijk. De collecte ten bate van de kanker bestrijding heeft te Krabbendijke f594,85 opgebracht. Voor het praktijkdiploma boekhouden slaagden de heren J. Dieleman, A. Vlaan der en J. Fermont, allen te Axel. De collecte voor het Koningin Wilhel- minafonds heeft te Ovezande f38,40 op gebracht. De heer N. Hogestein te Burgh slaag de aan het Zeeuwsch Technisch Insti tuut te Goes voor het examen waterbouw kundig opzichter. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de meisjesschool te Sint Jansteen werd be noemd mej. P. Poppe te Sas van Gent. Tot hulpbesteller der posterijen te Tholen is benoemd de heer L. Moerland te Tholen. De collecte voor het Koningin Wilhel- minafonds te Tholen heeft f245,33 opge bracht. De heer A. van D. te Sint Jansteen kwam zo ongelukkig te vallen, dat ge neeskundige hulp noodzakelijk was. Te Aardenburg werden in het zwem bad gedurendte de maand Augustus in totaal 4660 baden genomen. Te Hontenisse bracht de Santos-speld jesdag f125 op. De winkeliersgroep .Klaveren Vijf te Hontenisse organiseerde een reis naar België, waar o.a. Brussel, Namen en Di- nant bezocht werden. Te Graauw werden tot kerk- en arm- meesters benoemd de heren E. Verstraa- ten en J. Mangnus. Tot secretaris van het R.K. Kerkbestuur werd benoemd de ge meente-secretaris, de heer H. W. Dal mijn:. Te Sint Plülipsland heeft de heer W. K. Knuist ontslag verzocht, wegens ver trek, als organist de- Ned. Herv. Kerk. Op de nationale tentoonstelling van dameshandwerken. welke te Purmerend gehouden wordt, is aan door mevr. C. Huser-Wissink te Middelburg ingezon den werk een eerste en een ere .prijs toe gekend. De collecten voor de diaconie cn de kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente te Waterlandkerkje brachten op resp. f4,3i en f5.48. De collecte te Waterlandkerkje ge houden ten behoeve van de kankerbe strijding beracht f 18,65 op. Tot onderwijzer aan de Chr. school te Opheusden is benoemd de heer J. C. Rollema te Colijnsplaat. Op het postkantoor te Breskens, en de hieronder ressorterende kantoren, werd in de maand Juli ingelegd f 100.831,11 en terugbetaald f 130.958.32. Op 11 October zal dloor de accordeon vereniging en boerenkapel „De Westland- se Vrienden", een concert worden gege ven in het gemeentelijk ontspanningsge bouw te Breskens. laas zijn de oudste gegevens over het bestaan van Voorwaarts verloren ge gaan, maar blijkens de gegevens uit 1897 hebben de oprichters en de leden van Voorwaarts toen pionierswerk moeten verrichten. Hun werk werd echter met succes bekroond, want Koudekerke was het eerste dorp Walcheren met een muziekvereniging en het is dat lang gebleven. Alle moeilijkheden konden overwonnen worden. Aan zijn eerste voorzitter, de heer Contant, heeft Voorwaarts 't te danken, dat het ontstaan is en de moeilijke kinderjaren heeft overleefd. Spr. kwam met de heer Contant in nauw contact omdat deze in de eerste jaren van zijn burgemeesterschap wethouder was. Hij was een zeer energiek man. Daarna wenste spr. Voorwaarts en zijn directeur var. har te geluk met dit jubileum. De mu ziekvereniging is onmisbaar en zeer bemind, omdat zij bij alle feesten meewerkt! Hartelijke woorden sprak burgemeester Dregmans tot de aan het muziekfeest deelnemende verent gingen, daarbij wijzend op de kwali teiten van Koudekerke als opkomen de badplaats en wenste Voorwaarts het beste met het festival. Hierna sprak nQgde heren J. J. Laroes namens de Bond van Fanfa re's en Harmoniegezelschappen in Zeeland, de heer J. Simpelaar namens Willen is Kunnen uit Biggekerke, de heer Slagboom namens de Ver. voor Culturele Belangen Lammerenburg, het oudlid W. Maas uit Middelburg, de heer L. P. Pieterse uit Wolfaarts dijk en de heer N. L Mesker namens Swift. Hierbij werden fraaie en waar devolle geschenken overhandigd. Voorzitter J. W. Christiaans van Voorwaarts dankte de sprekers. Al deze toespraken werden ook bui ten het gemeentehuis hoorbaar ge maakt door middel van een luidspre kersinstallatie, waarvoor de Oran jevereniging had gezorgd, een daad die door de gehele bevolking zeer gewaardeerd werd. HET FESTIVAL. Hierna marcheerden Sint Caecilia uit Vlissingen, Ons Genoegen uit Nisse, Advendo uit Wolfaartsdijk De Echo uit Wilhelminadorp, Crescendo uit Oostkapelle, Excelsior uit 's Heer Arendskerke, Vlijt en Volharding uit Souburg, Excelsior uit Middelburg en Willen is Kunnen uit Biggekerke in optocht door de straten der gemeen te. De optocht duurde van kwart voor drie tot vier uur. Daarna begonnen de concerten. Op het Dorpsplein concerteerden St. Caecilia, Excelsior M., Ons Genoegen, Advendo en De Echo op de Muziek tent aan de Middelburgse straat. Crescendo, Excelsior H.A., Excelsior M., Vlijt en Volharding uit Souburg en Willen is Kunnen. Zij ontvingen al le een herinneringsmedaille. Om zes uur werden drie geldprijzen verloot, die werden gewonnen door Wolfaarts dijk (f 25.Souburg (f 15.en Excelsior M. (f 10. Des avonds concerteerde eerst St. Caecilia en daarna de jubilerende ver eniging. Er heerste de gehele dag een grote drukte en het weer werkte gelukkig mee. De feestweek werd besloten met een fakkeloptocht waaraan een hos sende menigte deelnam. VOETBAL Sittard ia-bestuur voorwaar delijk geschorst. Door het Bondsbestuur van de K. N.V.B. is het bestuur van Sittardia voorwaardelijk geschorst voor de duur van drie maanden met een proeftijd van één jaar. Aanleiding tot deze schorsing is het spelen van de wedstrijd oud-in- ternationals contra Oud Sittardia- voetballers ter gedegenheid van de opening van de Dekenale Missieweek te Sittard op 26 Juli op het Sittardia- terrein. Ook de beide actieve spelers die in het oud-internationalsèlftal uit kwamen, J. van Bun (M V.V.) en Vroomen (Chrevemont) zijn ingaande 4 September voor vier maanden ge schorst, waarvan 2 maanden voor waardelijk met een proeftijd /an 2 jaar. Het bestuur van Sittardia ont ving deze straf omdat het zonder toe stemming van de K.N.V.B. het ter rein voor deze wedstrijd beschikbaar had gesteld aan de sportcommissie van de missietentoonstelling. Wijziging competitie- indeling. Te elfder ure zijn nog enkele wijzi gingen gebracht in de competitie-in deling van de KJ^.VH.-afdeling Zee land. Het eerste elftal van Mevo werd in gedeeld in de eerste klas van de Za terdagcompetitie. In ae 2e klasse B werd alsnog op genomen het tweede elftal van Wol faartsdijk, dat aanvankelijk in 2C was ingedeeld. Mevo 2 komt nu in de tweede klas se C. By de Junioren komt Kloetinge A I groep A II versterken, terwijl groep A JU in zijn geheel komt te verval len. In B V wordt alsnog ingedeeld Clinge B I, terwijl Graauw I en Tern. Boys I vervallen. Ip B VI vervallen Clinge B I en Hulst B H en wordt opgenomen Tern. Boys B I. In de Zondageompetitie vervalt in de eerste klas het elftal van Patrijzen Hoofdplaat II verhuist van de res le klasse A naar de 3e klasse A. Het derde elftal van Oostburg vervalt in 3 A en Hulst 4 wordt in 3 B opgeno men. Vlissingen wori return match te Hoek van Holland. Vlissingen speelde gisteren zijn re- turn wedstrijd in Hoek van Holland. Vooraf traden de reserves van beide clubs tegen elkaar in het veld. In een aan beide zijden wat slap gespeelde wedstrijd, werden de punten verdeeld (33). Voor Vlissingen werden de doelpunten gemaakt door J. de Nooyer (2 x) en Chr. van Zaaien (1 x). De rust was met dubbelblanke stand ingegaan. Om half drie traden de eerste elf tallen binnen de krijtlijnen. Hoek van Holland speelde een for se pari ij, doch het spel ontaardde niet in ruwheid. Vlissingen heeft een wed strijd gespeeld, waarin de spelers zich allen ten volle gaven. Na ongeveer 10 minuten 3pelen, be nutte A. Wijgman een goed aangege ven bal op de juiste wijze (01). De gastheren wisten zich wat los te wer ken, docli het was Vlissingen, dat door midvoor Clarisse zijn voorsprong vergrootte (0—2). Na een half uur spelen wist Hoek van Holland de ach terstand te verkleinen (12). In de tweede helft was het tempo aanmerkelijk lager. Ook nu laboreer de het spel aan openheid. Beide ach terhoedes hadden de situatie volko men in handen, waarbij bij Vlissingen het goede spel van linksback Bode en spil Struiwich opviel. Midvoor Clarisse moest bij Vlissin gen, wegens een opgelopen kniebles sure, worden vervangen. In de stand herkenbaar: verschillende couranten berichten getuigden dat dit gevoe len door velen werd gedeeld." Er zaten, zo bleek al spoedig, val se noten in het spel Hoe deze er in kwamen laat zich, gezien de hoog lopende twist tussen de klokkenist en de restaurateurs, gemakkelijk ra den De klokkenist Wagenaar uit Utrecht verstak, na een grondig on derzoek te hebben ingesteld, de mu ziek, die volgens ae ongetwijfeld zeer muzikale wethouder daarna weer zeer goed klonk en de man. die verantwoordelijk was voor de valse noten, werd bijraadsbesluit met eervol ontslag naar huis ge zonden. Bij het opstellen van de nieuwe beiaard in de Lange Jan behoeft men voor dergelijke drama's niet beducht te wezen. Men heeft nu in ieder geval meer dan twaalf jaar de tijd gehad om eventuele verschilpun ten vreedzaam op te lossen, zrj het dan tot op heden op dc begane grond! Mossadeq komt met tegenvoorstellen. De Perzische premier heeft op een persconferentie klaard, dat de voorstellen van Chur chill en Truman voor een regeling van het Brits-Perzische oliegeschil er slechts op duiden, dat de Britse au toriteiten nog steeds het doel blijven nastreven van hun oude politiek, die niet in 't minst rekening houdt met de veranderingen in Perzië en andere de len van de wereld. De Britten denken verkeerd, als zij menen, dat Perzië een voorwaarde zal aannemer onder de druk van bepaalde beperkingen, aldus Mossadeq. Mossadeq noemde vier tegenvoor stellen, die door de Perzische rege ring gedaan zouden worden: 1. Betaling der schulden van de „Anglo Iranian" aan Perzië en schadevergoeding voor de ver traagde betaling. 2. Schadevergoeding voor de belem meringen bij de verkoop van de olie, voortvloeiend uit het optre den van de „Anglo Iranian". 3. Het betalen van douanerechten op alle door de „Anglo Iranian" ge ïmporteerde goederen. 4. Betaling van belasting op de olie producten, welke gebruikt zy'n door bezettingstroepen in de oor oorlog en welke geleverd zijn door de „Ayglo Iranian". De laatste eis. aldus Reuter, is vol komen nieuw. Wrakstukken van de „Villerville" waargenomen Een Amerikaan, die met zijn bootje van Cannes naar San Remo is geva ren. heeft verklaard tussen Vintimil- ha en Bordighera wrakstukken te hebben waargenomen van het bootje „Villerville", dat een tiental dagen geleden verdwenen is op weg van Marseille naar Ajaccio Zoals gemeld was de eigenaar van de „Villerville" ae Nederlander Feiko Boersma. Hij kwam met zijn echtgenote en veer tien mede-opvarenden om het leven. Een korvet van de Franse marine en een vaartuig van de Italiaanse marine zijn uitgevaren, om ter plaat se een onderzoek in te stellen. De in het water gevallen V.C.L.B.- kwam inmiddels geen verandering avond zal deze week worden geliou- J meer, zodat Vlissingen, na hard wer den. ken, verdiend met I—2 won. VOETBALWEDSTRIJD. Zaterdagmiddag werd te Kapelle op het gemeentelijk sportterrein een vriendschappelijke voetbalwedstrijd gespeeld tussen de Beren I en Ka pelle II, welke wedstrijd eindigde in een 17-4 overwinning voor Kapelle IL MOTORSPORT Geslaagde knobelrit van M.C. Sparta. Op Zondag 7 September werd op Schouwen en Duiveland een knobelrit gehouden, welke werd georganiseerd door de M. C. „Sparta" uit Zierikzee. Voor deze wedstrijd bestond veel be langstelling by de motorrijders en ook verschenen er twee auto's aan de start. Ondanks het ongunstige weer is de rit als geheel uitstekend geslaagd. De uitslag was: 1. A. W. Biezen, Zierikzee 28 punten. 2. J. Koikes 27 punten. 3. P. M. v. Geensbergen, Hil versum, 27 punten. 4. P. Meerman, Zierikzee, 25 punten. 5. Jopie Be- zuijen, 24 punten. C. Kuiper, Ouwer- kerk, 23 punten. D. P. v. d Meet Zonnemaire, 23 punten. J. Kodde! Ouwerkerk, 23 punten. J. W. Boot, Zierikzee, 21 punten. I. den Boer, Zie rikzee, 19 punten. Mevrouw Verton Gilde. Zierikzee, 19 punten. P. van Hattem, Noordgouwe, 19 punten. H. Bodbijl, Serooskerke, 19 punten. S. van der Velde, Brouwershaven, 19 punten. M. de Vlieger, Kerkwerve, 19 punten. J. Eversdijk. Rotterdam, 18 punten. J. Rotte, Noordgouwe, 13 punten. A- Verschlere, Zierikzee, 14 punten. G. de Jonge, Brouwershaven, 20 punten. Tijdens een Zaterdag gehouden clubfeestavond van „Sparta'' deelde de voorzitter, de heer W. den Boer, mede, dat na de verschillende wed strijden van deze zomer de heer C. Kuyper uit Ouwerkerk de eerste plaats bezet in het algemeen klasse ment met slechts S3 strafpunten. Tweede werd C. W. Kerton met 85 strafpunten en derde I. den Boer met 120 strafpunten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 11