z NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN Mechanisatie-middag werd te Krabbendijke een succes WALCHEREN KERKNIEUWS ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1952 PROV IN 01 A LB ZEEUWSE COURANT Acht arbeiders in tank bedwelmd. Te Vlissingen is een achttal arbei ders van de N.V. Koninklijke Maat schappij „De Schelde" bij het werken in een tank, door benzolgassen be. dwelmd. De arbeiders waren bezig de tank in te strijken met mastiek, waar bij benzol gebruikt wordt Toen de slachtoffers uit de tank in de buiten lucht waren gebracht, bleken vijf vaD hen spoedig weer hersteld, doch de drie anderen moesten naar het zieken huis „Bethesda" worden vervoerd. Zij werden ter observatie opgenomen. Him toestand liet zich evenwel niet ernstig aanzien. Middelburgse boekhouder* veroordeeld. De rechtbank te Middelburg veroor deelde Vrijdag de Middelburgse boek houder M. C. M., die zich in een tüds- verloop van vier jaar bijna dertigdui zend gulden op oneerlijke wijze toe eigende, wegens valsheid in geschrif te en oplichting, meermalen gepleegd, tot een gevangenisstraf van één jaar en acht maanden met aftrek van voor arrest. Dit vonnis was conform de eis van de officier van justitie. De Middelburgse koopman P. J. D. werd wegens verduistering en oplichting gestraft met één jaar ge vangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar, aftrek van het voorarrest en de bijzondere voorwaarde, dat hij zich onder toezicht laat stellen van de Prot. Chr. Reclasseringsvereniging. Ook dit vonnis was gelijkluidend aan de twee weken geleden uitgesproken eis. De los werkman H. V. uit Middel burg, die in een dronken bui een éta- lageruit van een horlogezaak in de Lange Delft aldaar vernielde en met 31 horloges verdween, kreeg acht maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief arrest en hij wordt voorwaardelijk ter beschikking gesteld van de regering met een proeftijd van drie jaar en onder toezicht gesteld van de Centrale Vereniging te Utrecht Twaalf maanden met aftrek, waar van zes maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht van het Leger des Heils was weggelegd voor de los werkman J. H. W. K. uit Vlis singen, die ondermeer getracht had uit een onbewoond pand enige fietsen te stelen. De straf voor de schipper B. A. V. uit Colijnsplaat, die een vrachtauto stal en daarmee met opzet tegen een telefoonpaal reed, luidde acht maanden gevangenisstraf met aftrek en voorwaardelijke terbeschik kingstelling van de regering met een proeftijd van drie jaar, alsmede de bijzondere voorwaarde, dat hij zich onder het toezicht van de Centrale Vereniging laat stellen. De kraandrijver L. W. uit Middel burg werd wegens het meermalen ple gen van ontucht met een minderjarig kind, veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek. Zwemexamens te Souburg. Door die zwemvereniging ,,Luctor et Emergo" te Souburg, werden de examens afgenomen, die recht geven op de school- zwemdiploma's A, B en C. Tengevolge van het zeer slechte weer lieten echter ver schillende leerlingen verstek gaan. Op een nader te bepalen datum zal aan deze kinderen gelegenheid' worden gegeven alsnog het examen af te leggen. Als examinatoren fungeerden de heren Bueninck, schoolconsulent lichamelijke onderwijs en de heer A. F. Tienpond. bad meester te Souburg. Van de openbare school behaalden de volgende leerlingen het diploma A: Ferry Tamboer. Maeda de Rooy, Maaike Bras ser, Ria Zuidema, Nelly Mersie. Janny Castel, Jan de Bert. Het diploma B werd behaald door Ina Jobse. Hanny Roelse Gusta Jagt, Corry Buys, Emma Wolters Suus v. d. Broeke, Dina Veenstra, Jan de Bert. Het diploma C kregen Robby de Wit te, Jan Buys en Janny de Kam. Bij de leerlingen van de Julianaschool ging het diploma A naar: Dirk van So. lingen. Jacobus Kemeling, Corry Cevaal. Matty Driegen, Nelis Vrij, Cornelis Bron. ke, Leo v. d. Klinke. Het diploma B werd behaald door: Sari Hjnse, Stien Lijnse, Rini v. d'. Have, Tlnl Daalhuizen, Leo v. d. KUnke. Cor nells Branke, Jo Millonaar, SiskJa de Rijke, Corry Janse en Theun den Engels man. Het diploma C kregen: Leida de Visser en Corry Hubregtse. Voor de School met de Bijbel was de verdeling der diploma's: diploma A: Rini Joosse. Nellie Janse, Sien Jobse, Joke Tange, Rietje Arendse, Ina Arendse. Corry van Soelen, Kees Kasse, Henk Geldof. Frederik v. d. Lee. Piet van Eenermaam. Gerard van Soelen. Diploma B Joke Tange. Rietje Arend se. Ko de Hamer, Johan Luik, Rina Joosse. Riekie v. d. Berge. Diploma C: Matty Caljouw, Arie Gouw- loze, Maja Los. Van de Marnixschool 'behaalden diplo ma A Tiny Dingemamse en Henk Jas- perse. Voor de school Ritthem luidden de uit slagen diploma A; Corry Goedhart en Nelly Osté. Diploma B Wlm de Meij, Joop Ma- chlelse en Joost Cevaal. Totaal 67 geslaagden. Afgewezen voor diploma A 8 en voor diploma C 2. Des avonds werden onderlinge wed strijden gehouden, welke vanmiddag wor den voortgezet. Dan zal o.a. door de leerlingen van de verschillende scholen worden gezwommen om de schoolbeker Voor de snelste ploeg van de V.G.L.O.- klassen Openbare school—Julianaschool ia een medaille beschikbaar gesteld. De uitslagen van de onderlinge wed strijden op Woensdagavond waren. 50 meter vrije slag. meisjes 1314 Jaar: 1. Matty Hubregtse 36.2, 2. Nel Keulemans 39.2, 3. Nel Hangoor 44. 50 meter vrije slag Jongens 13—14 jaar: 1. André Wisse 37, 2, Henk Arend se, 44.3, 3, Frons Meyer 44,5, 50 meter schoolslag meisjes 1517 Jaar 1. Nel Hangoor, 46.8, 2. Netty Steneker 51, 3. Roos Aerssens 53. 50 meter schoolslag jongens 1517 jaar. 1. Ko Paauwe 42, 2. Jo Westerweel 47.5, 3. Cor de Jonge, 54. 100 meter vrije slag dames: 1. Saar Millenaar 1.28.8, 2. Willy Florusse 1.32.5. 3. Nel Passenier 1.37.6. 100 meter vrije slag heren: 1. Cor Wa genaar 1.10.4, 2. Kees Delzenne 1.17.6, 3. Ko Paauwe 1.20.8. 50 meter vrije slag meisjes 1517 jaar. 1. Matty Hubregtse 38.6. 2. Nel Keule mans 40.8, 3. Netty Steneker 43.8. 50 meter vrije slag jongens 1517 Jaar: 1. Ko Paauwe 33.8, 2. Jo Westerweel 40. 100 m. schoolslag dames 1. Jeanne v. Eenennaam 1.34. 100 meter schoolslag heren: 1. R. Kal- jouw 1.23.6, 2. Kees Delzenne 1.32.2. 3. Ko Paauwe 1.422. 50 meter rugslag dames 1. Jeanne van Eenennaam 47.2, 2. Matty Hubregtse 50.2, 3. Nel Passenier 50.5. 50 meter rugslag heren: 1. Cor Wage naar 39.1, 2. Ko Paauwe 43.8, 3. Kees Del zenne 51.2. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Bij spoedgevallen is te Vlissingen te bereiken de heer J. A. van Kooten, Koudekerkseweg 78. tel. 2525. Te Middelburg is te bereiken de heer J. 9fi<?7emi\rart8' j^geviele 49, tel. 2637. Te Veere, Serooskerke en Oost kapelle is te bereiken de heer Rejjn- ders-Schilt, arts te Serooskerke, Dorpsstraat 46, tel. K 1189-212. Te Westkapelle, Zoutelande en Koude- kerke is te bei-eiken de heer M. Huij- gens, arts te Westkapelle „De Wie zei", tel. K 1188-316. Apotheken: Vlissingen: Apotheek Engering, Singel 60, tel. 2025; Mid delburg: Apotheek Van der Harst, Korte Delft 12, tel. 2789. Vlissingen MUZIEKCORPS UIT EINDHOVEN OP BEZOEK. Het muziekcorps van het Leger des Heils uit Eindhoven zal op 13 en 14 September a.s. een bezoek aan Vlissingen brengen. Voor de eerste dag staat er een uitvoering op het programma en de tweede dag wordt medegewerkt aan de diensten van het corps te Vlissin- fen. AUe samenkomsten staan on er leiding van St. kapitein M. Sou- verein. CIJFERS BADBEDRIJF. Te Vlissingen werden in de week van 29 Augustus t.m. 4 September 917 gewone baden genomen en 723 volks- baden. Het aantal betalende bezoekers bedroeg 2040. Middelburg INBRAAK IN DIERENASYL. In het dierenasyl aan de Seisweg te Middelburg is dezer dagen inge broken. Waarschijnlijk is de dader binnengekomen via een tuimelraam. Er wordt slechts een gering gelds bedrag vermist De politie heeft de zaak in onderzoek. Scheepvaartberichten - Vlissingen aangekomen: 4/9 Remois van Finland. Havik van Goole- Lies van Antwerpen. Elbing V van Ant werpen. Heimat van Antwerpen. Irene S van Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen: 4/9 Abel Tasman van zee. 5/9 Grotekerk van Hamburg. Edam van Rotterdam. Henk van Rotterdam. Rocket van Southampton. Vlissingen vertrokken: 4/9 Antares naar Gdynia. Geenen naar Stockholm Remois naar Calais. Jan Kreumer naar Aloa. Lies naar Zweden. Irene S naar Liverpool. 5/9 Elbing V naar Hamburg, Havik naar zee. Gepasseerd van Antwerpen: 4/9 Arak naar Boulogne. Cateli naar Kingslyn. 5/9 Prima naar Ostende van Terneuzen. Surte naar Londen VOETBAL OM HET KAMPIOENSCHAP VAN WALCHEREN. Hedenmiddag komen op „Modder- oord" te Middelburg de elftallen V.S.V. I en V.S.T. I, respectieve lijk kampioen van de zomeravond voetbalcompetitie in de rayons Mid delburg en Vlissingen, tegen elkaar uit met als inzet de titel „Kampioen van Walcheren seizoen 1952". ZOMERAVONDVOETBAL. Standen bijgewerkt tot en met 30 30 Augustus 1952: Middelburg: Boele en van Eeste- ren—E.M.V.V.V. 3—6, V.S.V. 11 E.M.V.V.V. 11 8 B. en v. E. 11 8 Pingelaars P.G.Z. Focus Z.C.F. V.C.N.M. Heide Mij. P.Z C. s.v.z. Olympia 11 4 0 7 11 2 11 1 37— 6 46—17 39—15 43—28 29—24 29—27 22—33 3642 19—46 23—56 24—40 18—31 Vlissingen: S.M.Z.Bakkers I 20; V.S.T. IIG.P.C. 0—5; V.A.W. II— Bakkers II 31. V.S.T. I 10 9 0 1 18 41—11 Uiterton 9 5 3 1 13 31—11 V.A.W. I 9 6 0 3 12 35—19 Goal '52 9 4 3 2 11 24—16 S.B.L.V. 10 4 2 4 10 25—23 G.P.C. 8 3 3 2 9 22—15 Bakkers I 9 2 3 4 7 15—26 V.A.W. n 7 2 2 3 6 13—28 S.M.Z. 8 2 2 4 6 15—30 V.S.T. n 10 1 1. 8 3 8—27 Bakkers H 7 0 X* 6 1 5—28 HANDBAL IN TRAINING VOOR DE COMPETITIE. Op Zondag 7 September a.s. zullen ter voorbereiding van de a.s, com petitie weer enkele vriendschappe lijke handbalwedstrijden gehouden worden. In Vlissingen worden des morgens op het gemeentelijk sportterrein aan de Bosweg enkele dameswedstrHden gespeeld n.l. tussen Marathon I en Walcheren I en Marathon n en Wal cheren II. Op het sportterrein aan de Keer sluis wordt eveneens des morgens nog een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tussen de dames-junioreh- elftallen van Walcheren en Marathon. In Middelburg is een ontmoeting georganiseerd tussen de le dames- en erenelftallen van E.M.M. en Olym pus uit Vlissingen. Deze wedstrijden worden aan de Nadorst gespeeld. Raad van Hulst in beroep bij de kroon. De raad van Hulst besloot Vrijdag avond in een spoedeisende zitting, ln beroep te gaan bij de Kroon, tegen een besluit van Ged. Staten, waarbij goedkeuring werd onthouden aan een besluit van de Hulster gemeenteraad, dat herziening inhield van het uitbrei dingsplan West. Het betreft hier ge deelten, die binnen de stadswallen lig gen, doch niettemin voor agrarische doeleinden gebruikt worden. Ged. Staten zijn van mening, dat het hier gedeelten van de bebouwde kom be treft, waarvoor een stedebouwkundige regeling getroffen behoort te worden, met toepassing van de artiken 35 en 43 van de woningwet. ZUID-BEVELAND Goes KAARTSPELRIT De Motor- en Autoclub Inter- Scaldcs organiseert Zondagmiddag 'n gezelligheidsrit door Zuia-Beveland. De start is 's middags om 3 uur bij Hotel Tivoli te Goes, waar om 6 uur ook de finish zal zijn. De overige controles zijn te 's Heer Arendskerke, Lewedorp, 's Heerenhoek, Ovezande, Kloetinge en Kapelle. De deelname staat open voor alle bromfietsers, motorrijders en automobilisten. Ovezande DE RAAD VERGADERT. Op Maandag 8 September a.s. ver. gadert de raad van de gemeente Ove zande om 7.30 uur 's avonds in het gemeentehuis. Op de agenda staat o.m. een voorstel tot benoeming van de heer M. Steijn tot onbezoldigd ambte naar van de Burgerlijke Stand, een voorstel tot vaststelling van een nieu we verordening op de winkelsluiting en behandeling van een besluit tot het verlenen van een premie voor woning verbetering aan een inwoner uit de gemeente. Kruiningen RAADSVERGADERING. Op Dinsdag 9 September a.s. komt de raad van Kruiningen in openbare vergadering bijeen. De agenda ver meldt o.m. een voorstel tot het verle nen van eerval ontslag aan de heer L Verburg, hulpkeurmeester voor vee en vlees, en benoeming van een keurings veearts in de kring Kruiningen, en een voorstel tot het aangaan van een geld lening groot f 500.000 te gebruiken voor bet stichten van woningen ten behoeve van het personeel van de scheepswerf Zeeland. Marktberichten VISMIJN VEERE. 5 September. Export garnaleny aanvoer 1573 kg., 83—132. Schar, aanvoer 20 kg.. 37. Bot. aanvoer 334 kg., 16—26. Middel tong. aanvoer 74 kg., 69153. Rog. aan voer 63 kg., 1631. Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Bevallen: J. P. SchoutGoedhart, M. LafeberLouwerse, z.; den Hollander, d. en z.; A. S. Faase Landman, z.: J. de VisserBaaijens, d\; G. OutermansWeug, z.; M. A. Nijhoff Busschers, d. Ondertrouwd!: F. W. Arnoldus, 31 j, en D, P. van de Voorde, 30 j.; J. W. Becks, 27 j .en J. van Dort, 22 j.; J. Lievense, 27 J. en S. J. Cense, 22 j. Getrouwd: J. Barentsen-, 23 j, en F. L. Crucq, 21 j.; W Hendriks, 24 j, en C. P. van de Kreeke, 22 j.; H, ten Broek, 23 j. en C. J. E. Muller, 24 j.; J. Boone, 23 j. en M. Versluis, 26 j. Overleden: A. E. J. Kiekens. 84 j., wede. P. A. Bosman; A C. SteJJn, 63 j.; H. Otto. 1 jr.; G. Baas. 64 j., geli. met I. G. Val kenberg; J. L. Wisse, 58 j., geh. met P. J. de Buck; P. Huibregtse, 46 j. FILMS IN ZEELAND Jean Gabin als blinde. Premiere: „De nacht is mijn konink rijk". (La nuit est mon royaume), een Franse film van Georges Lacombo. in Luxor, Vlissingen. Jean Gabin is na, wat de daar ge maakte films betreft, weinig geluk kige jaren in Hollywood, naar zijn geboorteland teruggekeerd en heeft zich met „Havenmarie" en nu weer deze nieuwe rolprent, volkomen gere habiliteerd. Blijkbaar heeft hij in Frankrijk nieuwe impulsen ontvan gen, want hij is weer op en top de begaafde acteur, wiens spel ecu syn these is van gevoeligheid en kracht en die zich volkomen met de door hem uit te beelden figuren identificeert. In deze film is hij een bij een ongelukje in zijn locomotief blind geworden ma chinist, die tengevolge daarvan gees telijk eenzaam wordt en zich slechts staande weet te houden door de, ove rigens Ijdele hoop te koesteren, dat hij zal genezen. Tenslotte blijkt hem in een blindeninstituut, dat dit niet het geval kan zijn, maar na een hevige crisis vindt hij de berusting en een nieuw geluk Behalve Gabin dienen wel Suzanne Denelly en Simone Va lere to worden genoemd als de non uit het Instituut en een blinde onder wijzeres. Reeds eerder besproken; „Lach en vergeet (Happy go lovely), een voor treffelijk Engels-Amerikaanse mu sical met een oergeestig gegeven, goe de kleuren, vlotte liedjes en shownum mers (waarvan het Piccadilly-nummer excellent Is), grappig spel van David Niven en Cesar Romero en als voor naamste attractie de pittige Vera- Ellen ln de hoofdrol (Alhambra, Vlis singen). „De hertogin van Idaho" (Duchess of Idaho), een nieuwe Amerikaanse musi cal in kleuren, met de zwemster Es ther Williams in de hoofdrol en de in de groots geënsceneerde waterballet ten en Van Johnson als haar tegen speler (Schouwburg, Middelburg). „Hoffmann's vertellingen" (Tales of Hoffmann), de beste film van deze week, te zien in Electro, Middelburg en reeds in ons blad van gisteren be sproken. GESLAAGD EXPERIMENT. Diverse „uitvindingen" werden gedemonstreerd. De vereniging voor bedrijfsvoorlich ting „Oost Zuid-Beveland" hield Vrij dag op het bedrijf van de heer J. Q. C. Lenshoek te Krabbendijke, een me- chanisatiemiddag, die in alle opzichten geslaagd is. Een 300-tal belangstellende landbouwers uit alle delen van Zee land en West-Brabant, waren opgeko men, en hebben verschillende nuttige ervaringen opgedaan, die zij bU het gebruik van hun eigen machines in praktijk kunnen brengen. Bij wijze van experiment was er dit maal geen demonstratie van diverse machines, die hetzelfde werk verricn- ten, doch van een aantal werktuigen, waarmee de verschillende voorjaar.— grondbewerkingen worden verricht. Op de bedrijven worden zo vaak „uit vindingen" gedaan op zichzelf soms kleinigheden die echter het werk zeer vereenvoudigen. Met de hulp van de smid of de handelaar, worden ook wel verbeteringen aan de werktuigen aangebracht, waarmee andere land bouwers eveneens hun voordeel zou den kunnen doen. Een aantal van der gelijke „uitvindingen" was bij elkaar gebracht en na een openingswoord van de heer I Smallegange en een korte toelichting van de heer J. G. van Liere. werden deze verschillende werktuigen in bedrijf getoond. Zo was er 'n combinatie van kunstmesl- stroolen en eggen te zien, welke zeer geschikt ia voor grote bedrijven Voorts was er am. een kromtandegge, die hydraulisch wordt gelicht, zoaat de moeilijkheden bij het draaien wor den opgeheven. Een kopegge voor het klaarleggen van vlas- en bietenland voldeed eveneens goed. Veel belang stelling trokken ook de Cambridge- GENERALE SYNODE DER GEREFORMEERDE KERKEN. De Generale Synode der Gerefor meerde Kerken heeft te Rotterdam een korte openbare zitting gehouden Bij het appel nominaal bleek ouder ling W. Hessels te Bussum te zijn ver vangen door zijn secundus ouderling T. L. Reymerink te Hilversum. Na en kele zakelijke mededelingen heeft de praeses de zitting verdaagd tot a.s. Dinsdagmorgen. OECUMENISCHE RAAD VAN KERKEN IN NEDERLAND De Oecumenische Raad van Kerken n Nederland zal zijn jaarlijkse Sep- tember-conferentie op 6 en 7 Septem ber a.s. in het Eykmanhuis te Drie bergen houden. Als referenten zullen optreden dr H. Berkhof van Drieber gen, onderwerp: „Lund 1952 (de con ferentie voor „Geloof en Kerkorde"); ds M. N. W. Smit, Ned. Hervormd predikant te 's-Gravenhage, onder werp: „Mogelijkheden en moeilijkhe den in het totale oecumenische werk" en prof. dr W. J. Kooiman van Am sterdam, onderwerp: énkele erva ringen in het kerkelijke leven van Amerika". Prof. dr P. Boendermaker,* prof. G. J. Sirks, dr H. v. d. Linde en dr J. M. van Veen zullen Zaterdag avond elk in een korte toespraak ver tellen wat hen in de conferentie te Zweden het meest getroffen heeft. De conferentie, die staat onder lei ding van de voorzitter van de Oecu menische Raad, prof. dr S. F. H. J. Berkelbach, v. d. Sprenkel van Utrecht, vangt Zaterdagmiddag om half vier aan. BEVESTIGING WIKA. In de morgendienst Zondag a.s. ln de Grote Kerk te Goes, waarin zal voorgaan ds. H. M. Strating, zal de nieuwe wika van de Ned. Herv. Ge meente te Goes, wika Hiensch, wor den bevestigd. GEREF. KERKEN ONDERH. ART. 31 K.O. Beroepen te Middelburg: K. Drost te Veendam. WALCHEREN ZONDAG 7 SEPTEMBER. Ned. Herv. Kerk: Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Boer; Biggekerke 10 en 2 de heer Scholten; Domburg 10 ds. Witteveen 7 ds. v. Willenswaard; Ga- pinge 2 ds. de Boer; Griipskerke 10 en 2.30 ds. v. WinterswHk; Klevers- kerke 10 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. Djjl (H.D.), 2.30 ds. Durketra, 10 Jeugdkerk, Vlissingsestraat 7 ds. Durkstra; 't Zandt 10 ds. Durksti'a, 7 ds. v. Drjl, 10.15 Jeugdkerk; Melis- kerke 10 de heer Barnard, 2.30 ds. Witteveen (H.D.)Oostkerk 10 ds, v. Woerden (HJ).),-7 ds. Sneller; Con certzaal 10 ds. Smits; Electro-bios- coop 10 ds. Sneller; Nieuw- en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Pijnacker Hordijk; Oost- en West-Souburg 9.30 ds. Spijkerboer, 11 ds. de Stoppelaar; 7 uur ds. de Stoppelaar, (bev. kerke- raadsl,), 9.30 jeugdkerk „Rehobotji"; Oostlcapelle 10 ds. v. Empel, 2.30 ds. ds. Kalkman; Ritthem 10 ds. Kloos terman, 2.30 ds. Muller; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St. Lau rens 10 en 6.30 ds. Kalkman; Veere. 2 ds. Otte; St. Jacobskerk 10 ds. Maas (bev. Soc. werkster), 7 ds. van Winterswijk (jeugdd.); Noorderka- Ïel 9.30 en 10.45 ds. Don; Havendorp 0 ds. Muller (H.D.)Engelse kerk geen kerk voor jongeren; Vrouwen polder 10 ds. de Boer; Westkapelle 9.30 leesd., 2.30 ds. Oosthoek (HJD.) Zoutelande 9.30 Preeklezen, 2.30 de heer Barnard. Gereformeerde Kerk: Aniemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Domburg 10 ds. Retel, 2.30 leesd.; Gapinge 9.30 ds. Veldkamp, 2 ds. Spoelstra; Grijps- kerke 10 en 2.30 ds. Goumare; Kou dekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Me- liskerke 9.30 en 2.30 ds. v. Nes; Mid delburg (Hofplein), 9.30 ds. Spoel stra, 2.30 ds; Bakker; (Noorderkerk) 9.30 ds. Bakker, 5 ds. v. Wouwe; (Lu therse kerk) 7.15 de heer Booster; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. v. d. Schaaf; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Dercksen; Serooskerke 9.30 (H.A.). en 2.30 (Dankz.) ds. van Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 10 en 2.30 ds. Streef kerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Ver schoor; Vrouwenpolder (Ned. Herv. Kerk) 2 en 7 cana. Nagelkerke (voor bereiding H.A.); Westkapelle 9.30 leesd., 2.30 ds. Retel; Zoutelande (Ned. Herv. kerk), 4.30 ds. v. Nes. Gereformeerde Kerk (Art. 31) Souburg 9.45 en 2.30 leesd.; Vlissin gen 8 en 4.45 leesd. Gereformeerde Gemeente: Aagte kerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30. 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijksen; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.o0, 2 en 6 leesd. Donderdag: Arnemuiden 7.30 ds. Aangeenbrug. Chr. Gereformeerde Kerk: Middel burg 10 en 3 ds. Slagboom; Vlissin gen 9.30 en 5 ds. de vuijst; Arnemui den 6.15 ds. Slagboom. Ver. van Vim, Hervormden: Mid delburg 7 ds. Metz; Vlissingen 10.45 Evangelisch Lutherse Gemeente: Middelburg 9 ds. Johannes; Vlissin gen 10.30 ds. Johahnes (H.A.). Doopsgezinde Gemeente: Middel burg 10.15 mej. dr. Bakker; Vlissin gen 10 ds. v. d. Meulen. Hersteld Apostolische Zendingsge meente: Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils: Vlissingen 10 Op- drachtd., 4 Openl. samenk., 7.30 Ver- loss. samenk. o.l.v. Kapt. Zuidema. Het Kruisleger: Middelburg 10 Wij- dingsd., 7,30 Heilssamenk. oTl.v. mej. de Koff. BEVESTIGING EN INTREDE DS. E. DURKSTRA. Zondag 14 September wordt ds. E. Durkstra, emeritus-predikant van de Protestantse Kerk in Indonesië, die sinds 1 Januari als hulpprediker de Ned. Hervormde Gemeente op 't Zand dient, tot predikant bij de Hervormde Gemeente van Koudekerke-Het Zand bevestigd door ds. W. A. Zeydner van Rotterdam. Deze bevestigings- dienst wordt gehouden in de Her vormde Kerk op 't Zand 's morgens om 10 uur. Om 7 uur 's avonds doet ds. Durkstra zijn intrede. De Ned. Herv. Gemeente van Rot terdam is er in geslaagd een woning te vinden voor ds. W. B. A. Smits uit Middelburg, die zoals men weet in Rotterdam is beroepen. Hij zal in Oc tober afscheid van zijn gemeente in Middelburg nemen. GEREF. KERK. Ds. J. H. van Halzema te Tholen heeft het beroep naar de Geref. Kerk te Oudewater niet aangenomen. VAN "TOT WIN. IJPE" De collecte voor de diaconie in de Ned. Herv. kerk te Wolfaartsdijk bracht over de maand Juli f 240.25 op, de collecte voor de zending leverde in dezelfde periode 115.45 op en de opbrengst van een col lecte voor het sanatorium Zuid-Neder land was f 144.50. De heren A. Fermont en Dieleman uit Axel slaagden voor het examen praktijk- diploma boekhouden. —Het nieuwe schakelstation van de P.T. T. aan de Nieuwendijk te Axel kwam de zer dagen onder de kap. Eerlang zal men beginnen met het aanbrengen van de ver dere outillage. De collecte voor de Vereniging „Het Hoogeland" bracht te Anna Jacobapolder op f 61.65. De coüecte die te St. Philipsland is ge houden ten bate van de Stichting „Het Hoogeland" heeft opgebracht f 149.37. Waar zijn onze schepen Aagtedijk 3 v. New York te Rio Jan. Aalsum 5 te Madras n. Calcutta. Ampenan 5 te Pt. Swettenham n. N.Y. Blitar 4 v. Rotterdam te -Hamburg. Castor 2 v. Mantanzas te New Orleans. Chama 4 v. Colombo n. Mena. Edam 5 te Antwerpen n. New York. Elmina 5 te Dakar verw. n. Amst. Garoet 5 v. Ternate te Makassar. Gooiland 4 te Cabedello n. Amst. Grootekerk 5 v. Hamburg te Antw. Heemskerk 5 v. Rotterd. te Sydney. Helicon 4 v. Haiti n. New York. Leerdam 4 v. Baltimore te Norfolk. Lemsterkerk 5 te Genua n. Basra. Loenerberk 4 v. Bombay n. Rott. Luna 4 v. Alexandrië te Amsterdam. Lutterkerk p. 4 K. Matapan n. Volos. Maashaven p. 4 Lissabon n. Londen. Maaskerk 5 te Bordeaux n. W .-Afrika. Mattaram 5 v. New York te Beyrouth. Meerkerk p. 4 Napels n. Calcutta. Mentor p. 4 Lizard n. West-Indic. Merwede 4 v. Houston te Galveston. Metula 4 v. Vizacap n. Chittagong. Midas 4 v. S. Feliu te Valencia. Mitra p. 4 Z.W. Kreta n. Colombo. Nestor p. 4 Terceira n. Amsterdam. Polyö'orus 4 te Belawan n. N. York. Poseidon 5 v. Aruba te Pto Cabello verw. Pygmalion 4 v. N. Orl. te Marac. Ridderkerk 4 te Mar», n. Sydn. Sliedrecht p. 4 Bahia n. Rio Jan. Soestdjjk 4 te Aden n. Java. St. Alkmaar 5 v. Narvik te Cardiff. St. Arnhem p. Lissab. n. Rott. Tamo p. 4 Montev. n. Trinid. Taria 5 v. Mena tr. v. Liverpool. TawaH p. 4 K. de Gata n. Java. Waal 4 v. Gibralt. n. Valencia. Weltevreden 6 v. Makass. te Soerabaja. verw. Westland 5 te Bahia n. Amsterdam. IJssel 4 v. Malta te Piraeus. rol en een combinatie van twee gladde rollen, alsmede de aankoppeling van eggen aan een zaaimachine. zodat zaaien en eggen in één werkgang kan geschieden. Voorts kon men kennis nemen van verschillende eggen en het werk van een 3-delig en 1-delig sleepbord, terwijl vooral ook de be trek Jcelijk eenvoudige vinding, die het mogelijk maakte een cultivator als grondschuif te gebruiken, zeer de aandacht trok. Goed werk verrichtte ook een zakkenheffer, welke op een trekker gemonteerd is. Aan het eind van de middag /werden verschillende voorbeelden getoond, hoe eggen wel en niet aan de trekker moeten worden aangespannen. Ook deze demonstratie was van groot nut, daar het nog vaak voorkomt, dat trek kers achterover slaan door het ver keerd of te hoog aanspannen van de eggen. Nadat de rijkslandbouwconsulent voor de werktuigen, ir. P. W. Bakker Arkema uit Wageningen zijn indruk ken over deze geslaagde middag had weergegeven, sprak de voorzitter van de mec'nanisatiewerkgroep, ir. W. Ka- kebeeke een slotwoord. WIELRENNEN Verschueren wint revanche stayers-kampioenschap. Ongeveer 35.000 toeschouwers hebben Vrijdag voor de tweedemaal de gang naai' het Olympisch Stadi on te Amsterdam gemaakt, tenein de opnieuw de revanche van het wereldkampioenschap der stayers, welke wedstrijd Donderdagavond na 35 ronden wegens regen moest wor den gestaakt bij te wonen. De Belg Verschueren werd win naar. Hij legde de 100 km. af in een tijd van 1 uur 19 min. 57 sec. De Duitser Lohman werd tweede en onze landgenoot Pronk, derde De Best werd vijfde, Bakker zevende en Schulte negende. Plantaz klopte Van Heusden Tijdens de Vrijdagavond in het P.S.V.-sportpark te Eindhoven gehou den wielerwedstrijden voor amateurs op de sïntelbaan, kwamen de huidi ge wereldkampioen Piet van Heusden uit Amsterdam en de Eindhovenaar Plantaz tegen elkaar uit in een ach- tervolgingswed8trtjd. Plantaz, die de laatste week kennelijk door zijn inzin king heen is, nam reeds direct de lei ding en stond deze niet meer af. Met 120 meter verschil ging h(j voor Van Heusden over de eindstreep, in de voor een zware sintelbaan fraaie tijd van 6 min. 16 sec. voor de 4 kilometer. Voor Van Heusden werd geen tijd op genomen. VAN EST TWEEDE TE MILAAN. Wim van Est heeft op de Vigo- relli-baan te Milaan deelgenomen aan een achtervolgingswedstrijd over 5 km. Onze landgenoot ging als tweede achter de Italiaan Piazza door de finish. Deze won de wed strijd in 6 minuten 21,8 seconde. ZWEMMEN Arnd Kayser verbetert Nederlands record. Kayser kwam uit tégen de Zweed Mogren, de Belg Reyndors en de fa voriet, de Fransman Pirolley. De laatste was na 200 meter al achter feraakt en Reynders verdween na 00 meter. Het werd 'n fraaie strijd tussen de Zweed en oiue landgenoot, waarbij Mogren won in 20 minuten 5,2 sec., een nieuw internationaal militair record. Kay noteerde 20 minuten 10.6 sec. De Zweed Konïg werd derde met 20 minuten 39,9 sec. 2 K.M. ZWEMWEDSTRI.JD BIJ BERGEN OP ZOOM. Indien de toestand van het water geschikt wordt bevonden, zal onder auspiciën van de Bergen op Zoomse Zwem- en Reddingsvereniging „Julia na" op Zondag 21 September a.s. in de Oosterschelde bij Bergen op Zoom voor de vierde maal de traditionele 2 km. zwemwedstrijd worden gehouden. AUTOMOBILISME Derde Britse renner verongelukt. Tijdens de training voor de wed strijden om de grote prijs van Man heeft de 25-jarige Britse renner Ken neth James Vrijdag het leven ver loren. Dit is sinds Dinsdag j.l. de derde Britse motorrenner, die tijdens de training verongelukte. WATERPOLO De Zeeuwse waterpolocompetitie. te Middelburg. In de eerste klasse heren kreeg kampioen ..Luctor" een onverwachte 13 nederlaag te slikken van „Bruin vis LF'. .Zeehond" handhaafde zich op de tweede plaats door De Schel de" met 4f2 te kloppen. De stand ia nu: Luctor 10 8 0 2 16 Zeehond 10 7 1 2 15 5 li 11 4 14 9 S.Z.V. Bruinvis II De Schelde Luctor H 8 0 38— 9 35—13 22—23 19—29 16—31 9—34 In de 2e klasse heren kwam „Schel- destroom" samen met „De Schelde n" aan de kop door een magere 10 zege op „Luctor m". De stand is hier: Schelde II 5 3 0 2 6 107 Scheldestr. 1 5 3 0 2 6 76 Scheldestr. LE 4 2 O 2 4 66 Luctor m 6 2 0 4 4 610 Bij de dames zag „Luctor n" zich met 35 door „De Schelde geklopt, zodat de stand er nu als volgt uitziet: Zeehond S.Z.V. Luctor S.Z.V. n De Schelde Luctor n 9 8 8 7 10 6 8 0 9 4 10 2 44— 4 31— 4 19—20 2—35 20—25 6—34

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3