PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Onmiddellijke bijeenkomst Oostenrijk voorgesteld over Geen parkeerterrein van Goesse Kade, maar jachthaven 0£ BILI Kantlijn Vandaag BRAND IN „WESTERLICHT" LES VOOR ANDERE TEHUIZEN 195e Jaargang-No. 210 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer, Adj. W. de Pag ter. Hoofdred. G. Ballintijn- PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5-70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 6 Sept. 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm- Minimum p. advertentie f 3.— lng. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adras Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vlissingen Walstr. 58—60 telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). Middelburg, Markt 51, telef. 3841; Goes, Lange Vorststraat 63 telef. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Finlandstraat 2. telef. 16; Cg."-euzen Brouwerijstr. 2; Zierikzee^Jlogerdsti^ WESTELIJKE ANTWOORDEN AAN SOVJET-UNIE. Vermoedelijk midden September nota over Duitsland Engeland, Frankrijk en Amerika he'bben in een Vrijdag te Moskou over handigde nota een onmiddellijke bijeenkomst voorgesteld van de plaatsver vangende ministers der vier grote mogendheden, ter parafering van het Oostenrijkse staatsverdrag. De regeringen van de drie Westelijke landen menen, dat thans de weg vrU is voor het sluiten van een Oostenrijkse over eenkomst. Voorts is de Londense commissie van deze drie mogendheden Vrijdag morgen begonnen met het opstellen van een antwoord op de jongste Sov jet-nota over de hereniging van Duitsland. Men venvacht, dat deze ant- woord-nota midden September op het Kremlin zal worden aangeboden. De Westelijke nota inzake Oosten rijk is een antwoord op de Sovjet-no ta van 14 Augustus j.l., waarin het verkorte Oostenrijkse verdrag werd verworpen. De Verenigde Staten, En geland en Frankrijk hebben nu ver klaard bereid te zijn, de vier door de Sovjetrussische .regering naar voren gebrachte punten, in het korte ver drag van acht punten op te nemen. Zij trekken het korte verdrag even wel niet in, zoals de Sovjet-Unie ver zocht had. De vier punten, welke de Westelij ken willen toevoegen, zijn: de rech ten van de mens, het nazidom, vrije verkiezingen en de Oostenrijkse strijdkrachten. Volgens het Franse persbureau A. F.P. zou 29 September zijn voorge steld als datum voor de bijeenkomst der vier plaatsvervangende minis ters voor Oostenrijk. De Witte in Den Haag is een be faamde sociëteiti Wie in de voormalige Hofstad een rol speelt in het openbare leven, wordt er lid van, probeert althans er lid van te worden. Soms lukt dat niet en wie dat overkomt, is min of meer op zyn tenen getrapt. Negentig man perso neel heeft De Witte maar zelfs in deze beroemde sociëteit is de klad gekomen, de klad van de moderne tijd. Er komen namelijk geen jonge le den meer bij, althans niet voldoende. En velen, die van een uiteraard veelal klein pensioen moeten rondkomen, kunnen zich kennelijk de kosten van de contributie en het regelmatig be zoek niet meer veroorloven. De gezel lige avonddrukte is geheel verdwe nen: om tien uur kan men door de zalen sohieten. Alleen in de middag, tijdens het borrel- en diner-uur, is het behoorlijk druk. En de kegelaars in de kelders blijven komen. Maar daar blijft het dan ook bij. Hoe staat het in Zeeland met de sociëteiten Er zijn er nog meer, dan men op het eerste ge zicht geneigd is aan te nemen. Vlissingen, Zierikzee en Terneuzen hebben twee sociëteiten, Middelburg, Goes, Sas van Gent, Oostburg, Aar denburg en Hulst, Kortgene en Tho- len hebben er één. Verscheidene van deze sociëteiten zijn oud, even oud als de roemruchte „Witte" in Den Haag. Maar het ouderwetse sociëteitsle ven is ook in Zeeland verdwenen. Men komt niet meer bij elkaar om gezel lig te praten. Als men komt, dan komt men om te biljarten, of te brid gen. De sociëteiten hebben veelal ook geen eigen gebouwen meer en als zij die al hebben, dan doen zij tevens dienst als doodgewone restaurants, waar een niet-lid even welkom is als een lid cn waar een lid nog nauwe lijks enig voorrecht geniet. De tijd, die ouderen zich nog zo goed herinneren en waaraan zij vaak met weemoed terugdenken, ligt ver achter ons. Dat was de tijd, waarin men in de sociëteit altijd bekenden trof, vrienden, met wie men de din gen van de dag kon bespreken. Men kon er om half elf 's morgens zijn kopje koffie drinken, des middags zijn kopje thee of wat men verkoos, het was er 's avonds gezellig en zoals gezegd: men vond er altijd vrienden en bekenden. Een sluitingsuur kende men niet. Nog hebben vele sociëteiten talrijke leden. Maar zij komen meestal een maal per week bijeen en als er twee maal per week sociëteit gehouden wordt, ziet men vaak op een dier avonden of middagen slechts een klein aantal stamgasten. „De Witte" staat dus niet alleen. Andere tijden, andere zeden. Het tegenwoordige levenstempo, de smallere beurzen, de bioscoop, de radio, zij hebben hun invloed doen gelden. En niet alleen in Nederland. De jeugd zoekt ook elders iets an ders, dan een sociëteit kan bieden. Engeland is van oudsher het land van de „clubs". Zij hebben een glorie tijd gekend, die aan het begin van deze eeuw nog voortduurde. Iedere Engelsman, die zichzelf respecteerde, was lid van een club. Tegenwoordig zijn die clubs al evenzeer in het ge drang gekomen als de sociëteiten in Nederland. Leeg, ongezellig. Niet meer van deze tyd. Misschien dat zij over een veertig, vijftig jaar beide tot de zeldzaamhe den zijn gaan behoren, de clubs en de sociëteiten. Tenzij er een onverwach te herleving komt BONN GERAADPLEEGD. Inzake het ontwerp van de ant- woord-nota over de hereniging van Duitsland, neemt men aan, dat op elke agenda voor een viermogendhe- denconferentie het punt „Het uit schrijven van vrije, algemene verkie zingen in geheel Duitsland" als met voorrang te behandelen moet worden opgenomen. De regering te Bonn is tevoren geraadpleegd over het opstellen van het ontwerp-antwoord, dat aan de respectieve regeringen is toegezon den. Vermoedelijk zal de Nato-raad het Woensdag a.s. bespreken. Uit het seniorenconvent van de Oostduitse Volkskamer zal een dele gatie naar de Westduitse Bondsdag worden gezonden, welke gemachtigd zal zijn besprekingen te voeren over net zenden van vertegenwoordigers van Oost- en West-Duitsland naar de voorgestelde viermogendheden-con- ferentie. Tevens zal de Oostduitse delegatie kunnen spreken over de in stelling van een gemengde commissie, die een onderzoek moet instellen naar de mogelijkheid van het houden van vrije verkiezingen in geheel Duits land. Ex-burgemeester veroordeeld tot 8 maanden voorwaardelijk. Conform de eis is de 55-jarige ex- burgemeester van Roden (Dr.). de heer H. H., veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, voorwaar delijk, met een proeftijd van drie jaar. Destijds kreeg H. een boete van 1000.wegens overtreding van de wederopbouwwet. De ex-burgemees ter verkeerde in financiële moeilijkhe den en hij deelde de gemeente-secre tarie mede, dat de boete 2500. bedroeg, welk bedrag betaald werd uit de kas van het Groene Kruis. De gemeente-secretaris en de gemeente architect namen op zich om de boete gezamenlijk te betalen en elke maand werden bedragen van hun salarissen ingehouden. Toen de gemeente-secre taris toevalligerwijze vernam, dat de boete slechts 1000.had bedragen en naderhand zelfs verlaagd was tot 250.was het spel voor de ex- burgemeester verloren. Weer twee Benelux- verdragen ondertekend Samenwerking bij douane en belasting-inning Vrijdag zijn te Brussel twee verdra gen tussen België, Nederland en Lu xemburg ondertekend. Hiermede is wederom een stap gezet op de weg van verdere toenadering tussen de drie landen in de richting van een Econo mische Unie. Eén verdrag betreft de samenwer king op het stuk van douanen en ac cijnzen in het Beneluxgebied. Ener zijds houdt dit verdrag in erkenning van de geldigheid voor het gehele gebied van de drie landen, van de douane- en accijnsdocumenten, uitge reikt door de ambtenaren van een de zer landen, alsmede van sommige amb telijke verrichtingen en verklaringen. Anderzijds voorziet het er in. dat de drie landen elkander wederzijds bij stand zullen verlenen ter voorkoming en bestrijding van strafbare feiten op het stuk van douanen en accijnzen- Het verdrag is een noodzakelijke aan vulling van de NederlandsBelgisch Luxemburgse douaneovereenkomst. Het zal onder meer de vereenvoudi ging van de administratieve formali teiten aan de Belgisch-Nederlandse grens bevorderen. Het andere verdrag heeft betrek king op de wederkerige bijstand inza ke de invordering van belastingschul den. Krachtens dit verdrag zal deze bijstand, welke tot nu toe beperkt bleef tot sommige directe belastingen, voortaan ook verleend worden voor de invordering van al de overige belas tingschulden ten bate van de Staat. Tevens zijn in dit verdrag de regelen voor de toepassing van de wederke rige bijstand nader omlijnd. herdenkt de beroemde Britse natuurkundige en nobel- prijswinnaar sir Edward V. A nnjfiton te Edinburgh zijn 60e verjaardag. Zijn experimenten met de weerkaatsing van radio golven door "■eioniseerde lagen leidden jot de ontwikkeling van het radarstelsel; wordt Koning Botidëwijn van België 22 jaar. Zeventig arbeiders op wachtgeld. Bij de N.V. Oliefabriek T. Duyvis Iz. te Koog aan de Zaan zullen 70 ar beiders van de olieslagerij op gedeel telijk wachtgeld worden geplaatst, omdat, zoals de directie mededeelde, de aanvoer van copra uit Indonesië te gering is. Er dreigt een gebrek aan grondstoffen te ontstaan. De 70 arbeiders zullen niet geheel van het arbeidsproces uitgeschakeld worden, omdat men er rekening mee houdt, dat af en toe partijen copra ter verwerking zullen worden voerd. Westerling-gevangene Rudolf Haasjes terug. Hij hoefde geen verklaring le tekenen „Ik ben volledig gerehabiliteerd en heb dan ook, in tegenstelling tot «ie anderen, geen enkele verklaring be hoeven te ondertekenen. Wel wil ik in alle gerustheid verklaren, dat ik aan de actie van Bandoeng niet heb mee- gedaan. Dat was trouwens niet mo gelijk, omdat ik in die tyd rustig in Djakarta zat". Dit verklaarde de 30-jarige Rudolf Haasjes uit Rijswijk, die als een der eerste vrijgelatenen uit de Wester ling-affaire Vrijdagmiddag met de „Sibajak" van de Kon. Rotterdamse Lloyd uit Indonesië terugkeerde. De heer Haasjes werd op 27 Februari 1950 op last van de gouverneur-mili tair in Djakarta gearresteerd. Eerst na enkele verhoren bleek hem, dat hij verdacht werd van een „politieke mis stap". Na bijna twee en een half jaar in verschillende gevangenissen te hebben doorgebracht, werd hij in Au gustus van dit jaar voor de procu reur-generaal geleid, die hem 'n stoel aanbood en daarna de mededeling deed: „Ik heb besloten u vrij te la ten". Op de vliegbasis Soesterberg ztyn Vrijdagmiddag zestig functionarissen bij de drie nieuwbenoemde raden van de krijgsmacht te velde voor de lucht macht beëdigd. Het afnemen van de eed aan de benoemden door luitenant- generaal I. A. Aler, chef van de luchtmachtstaf (links op de foto). RAPPORT GEPUBLICEERD. Bij oude mensen minder gevaar voor paniek. De felle brand die in Februari van dit jaar woedde in Westerlicht, het tehuis voor bejaarden te Alkmaar, heeft de inspecteur voor het Brand weerwezen in het district Noord-Holland, die een onderzoek naar de om standigheden heetf ingesteld, aanleiding gegeven tot het trekken van con clusies, die ook voor andere tehuizen van groot nut kunnen zijn. In het rapport wordt verklaard, dat de hoofdinspecteur voor het Brandwezen de burgemeester van Alkmaar als zijn mening te kennen heeft gegeven, dat de bestrijding van de brand, de hulpverlening en evacu atie door krachtige samenwerking van alle betrokkenen ertoe hebben geleid, dat de brand slechts een ge ring aantal slachtoffers heeft ge vergd. Het rapport legt er de nadruk op. dat in dergelijke gebouwen op meer dan één punt gelegenheid dient te be staan tot het maken van alarm dooi de bewoners. Een brandmelding moet Hyderabad blijft onrustig. In de Voor-Indishce steden Hyde rabad en Secunderabad is voor zes tien uur de avondklok afgekondigd, nadat zich nieuwe demonstraties had den voorgedaan tegen het in staats dienst houden van niet uit deze staat afkomstige personen. Een grote menigte verzamelde zich voor het ziekenhuis, waai- zich de stoffelijke overschotten bevonden van de twee betogers, die Woensdag om het leven kwamen. De menigte eiste uitlevering van de lijken, om deze in een processie rond te dragen. Toen de eis niet werd ingewilligd begonnen de betogers stenen te gooien, waardoor veertig personen, onder wie twintig politie-agenten, gewond werden. Ordeverstoorders hebben in een drukke zakenwijk van Hyderabad een postkantoor en twee politie-auto's in brand gestoken. HEEMSCHUT-VOORZITTER VERKLAART Particulieren bouwen weinig fraaie boerderijen op Walcheren Uit alle delen van Nederland kwamen Donderdag de voorvechters voor het behoud van de schoonheid van stad en land naar Goes, om op de 41e jaarvergadering van de Bond Heemschut in „de Prins van Oranje" de ge varen te bespreken, welke dreigen bij de noodzakelijke stadsuitbreidingen e.d. Ook Goes werd hierbij onder de loupe genomen, in het bijzonder de Ka de. De voorzitter, dr. J. A. Bierens de Haan, merkte hierover in zyn ope ningswoord op, „dat de Heemschutters het zouden betreuren als de haven gedempt werd, waarin 't Gothische h uis en andere omgevende woningen zich zo prachtig weerspiegelen, alleen maar om in behoefte aan parkeer ruimte te voorzien." Wel juicht men 'n andere actie toe om dit water met herstel van de doorvaartmogelljkheid van de brug, die nu een afsluiting vormt, tot jachthaven te maken. Men meent dat dit aan het betrokken stadsdeel zeker vrolijkheid en fleur zal verlenen. Het was voor de eerste maal dat de bond in Zeeland vergaderde, niet uit miskenning van het belang van dit gewest, doch meer om bezwaren van geografische aard. Dat men thans niet verder in Zeeland door gedrongen was, kwam, zoals de voorzitter in zijn openingsrede op merkte, mede door het *e't, dat juist een oude, maar bloeiende en vitale gemeente als Goes, waar oude vor men botsen met modern© behoeften, voor Heemschut zulk een interessant object vormt. Goes is een gemeente waar zich zo duidelijk naar voren dringt, wat het meest belangrijke Heemschut-probleem van de komen de jaren zijn zal, nl. dat van her ziening van oude stadskernen. Het toegenomen verkeer, de toege nomen behoefte aan industrialisatie e.d. hebben vooral in de kleinere ge meenten voorzieningen gevraagd en problemen geschapen, die de stads besturen met zorgen vervullen. Aan Heemschut, dat de schoonheid van steden en dorpen ter harte gaat, baart dit echter ook zorgen van aesthetische aard. Men houdt het hart vast als een voortvarend ge meentebestuur met plannen voor doorbraken komt, die in hun gevol gen voor de historische schoonheid van de stad, de toets der critiek niet doorstaan kunnen. Spr. betreur de, dat in het adres van de Vereni ging van Ned. Gemeenten aan de minister van wederopbouw inzake de reconstructie van oude stadsker nen, over de aesthetische zijde van dit waagstuk met geen woord is gerept. Ook het behoud van kleine monumenten blijft van belang. Spr. wees hierbij op de mogelijkheid van restauratie van bescheiden huisjes, grachtjes enz., die wanneer men ge bruik maakt van de splitsingspremie van het Rijk, „self supporting" kun nen zijn. De voorzitter heette in zijn ope ningsrede ook de vertegenwoordiger van de Minister van O., K. en W., mr. F. P. Th. Rohling, hoofd van de afdeling Oudheidkunde en Natuur bescherming, alsmede diens voorgan ger, de heer A. E. Kuipers, welkom, JAARVERSLAG. Hierna bracht de secretaris, de heer Ton Koot, een zeer uitvoerig jaarverslag uit, waarin hij een plei dooi hield voor behoud van de schoon heid in stad en land en een overzicht gaf van de wex-kzaamheden van de Bond. Het ledental steeg met onge veer 10 tot 139 leden. 81 dona teurs en 875 buitengewone of indi viduele leden. Ten aanzien van de Goesse haven merkte de secretaris op, dat Heem schut reeds na de aanleg van een vaste brug had voorspeld, dat men demping van de haven zou wensen. „Wy vertrouwen, aldus de secre taris, dat by de vroede vaderen dezer gemeente de onmiskenbare schooi- .d van het water in het stadsbeeld juist hier in veilige han den is. Een andere actie óók uit deze stad, om in plaats van demping de aanleg van een jachthaven te be vorderen, kan op welgemeende in stemming van Heemschut rekenen." (Vervolg op pag. 2.) ten spoedigste worden doorgegeven aan de brandweer, zonder dat kost bare tijd verloren gaat met een on derzoek naar de omvang van de brand. Op het punt waar de eerste melding binnen komt, dient voorts een mogelijkheid aanwezig te zijn om het interne personeel te alarmeren, opdat dit terstond voor een eventuele evacuatie kan worden ingeschakeld. Verder moet het mogelijk zijn de gasten te waarschuwen, indien blijkt dat de omvang van de brand evacu atie noodzakelijk maakt. Opmerke lijk is in dit verband, dat de ervaring heeft geleerd, dat men bij oude men sen niet spoedig voor een paniek be hoeft te vrezen. Dit is ook bij de brand in het Westerlicht gebleken. Het is echter niet voldoende, dat de mogelijkheid bestaat, het personeel snel te alarmeren voor een evacuatie, doch dit dient tevens- te beschikken over een instructie, waarin staat hoe bij een dergelijke evacuatie moet wor den gehandeld. Een van de belangrijkste factoren, die de catastrophale ontwikkeling van de brand in het Westerlicht in de hand heeft gewerkt, was het ontbre ken van brandmuren en andere brandwerende afscheidingen. Aantal Tweede Kamerleden tegen wetsontwerp. Korting op bezoldiging onbillijk geacht. Blijkens het voorlopig verslag dei- Tweede Kamer achten vele leden het ontwerp van wet tot een regeling, waarbij o.m. een korting wordt toe gepast op de bezoldiging van ge- pensionneerde Nederlands-Indische overheidsdienaren^ die hier te lande door het Rijk zijn aangesteld, on billijk. Zij zyn van mening, dat het wetsvoorstel niet moet worden aan vaard en dringen er op aan het ge wraakte koninklijk besluit in te trekken. Zeer vele leden hadden ernstige bezwaren tegen dit wetsontwerp. Hierin wordt voorgesteld de regeling vervat *n het koninklijk besluit van 1 October 1948, zoals dit laatstelijk is gewijzigd bij koninklijk besluit van 6 Augustus 1951. ook toe te passen op de leden van de Raad van State, de Algemene Rekenkamer en de rechterlijke macht en op alle amb tenaren, wier bezoldiging eveneens bij de wet wordt geregeld. In het verslag wordt o.m. aange voerd, dat de korting het beginsel „loon naar prestatie" geweld aan doet. De korting treft in het bijzon der de gewezen Indische ambtenaar, KORTE PREDICATIE En het geschiedde dat Jezus door het midden van Samaria ging. Lukas 17:11. Een simpele mededeling; zo zonder enige betekenis liikt hel. Jezus was veel aan het zwerven in het land Pa lestina. Nu eens was Hij in het Noor den, dan weer in het Zuiden en Sa maria lag in het midden. Toch heeft dit zinnetje meer te zeg gen dan wanneer ze van iemand die een bezoek aan ons land heeft ge bracht, zouden zeggen dat lw ook door Utrecht reisde. Samaria was voor de Joden een ge bied waar ze liever niet doorgingen en de Samaritanen waren mensen waar mee ze liever niets te maken wilden hebben. Hun land was besmet terrein. Wanneer een Jood van het Noorden van het land naar het Zuiden ging maakte hij liever een omweg, niet van enkele uren, maar van enkele dagen alleen om maar niet door Samaria te moeten gaan. De Samaritanen waren in zijn oog erger dan de ergste heidenen. En nu vertelt dit simpele zinnetje ons dat de Here Jezus midden door Samaria ging. Hij trok zich niets aan van de publieke opinie; van wat men zo in het algemeen zei. Hij ontweek de Samaritanen niet. Ook daar moest Hij zijn. Ook zij hebben hel Evangelie nodig. Wy mensen zijn nog altijd bezig on derling allerlei grenzen ie trekken en velerlei scheidingen te maken. Wij zeg gen dan met een zeer ernstig gezicht dal we die grens niet over mogen en dat we ons met gene groep niet mogen bemoeien en als hel niet anders kan, dan zo weinig mogelijk. Te midden van ons grenzen-lrekken- de en scheiding-makende mensen, die veel principes hebben en moeilijk van onze beginselen kunnen los komen, gaat nu Jezus Christus. Hij gaat ook door Samaria, waar wij geen voet zou den willen zetten. Hij neemt die Sama ritanen even ernstig als Hij ons ernstig neemt. Hij ziet in elk mens het schep sel van God. Toen Niemöller in Dachau opgeslo ten zal, ivas het hem in de eerste jaren moeilijk een bewaker van het kamp ie zien, los van het gehate SS-pakje. In eens werd het hem duidelijk dai ach ter dat pakje een mens moest zitten, voor wie Christus Jezus gestorven was. Wanneer Christus Jezus als Jood ook door Samaria gaat, wil Hij Joden en Samaritanen verbinden. Hij is, waar Zijn kracht openbaar wordt, de grote verbindingsschakel, niet alleen tussen hemel en aarde, maar tussen alles wat gescheiden ligt. H. die doof de souvereiniteitsoverdrachtZondagmorgen van een kampeenveek- Moordenaar meldde zich Hij had wroeging Op 20 Juli jL werd de 22-jarige te lefoniste A. G. B. in de achterkamer van haar woning in de Willebrordus- straat te Rotterdam vermoord. De da der van dit misdrijf heeft zich gister nacht bij de politie gemeld. Het was de 30-jarige los werkman A. T. B. uit Rotterdam. Drie dagen na de moord is hij aan gehouden, doch wegens gebrek aan be wijs moest de politie hem weer op vrije voeten stellen. De man ging daarop naar België. Door gewetens wroeging gekweld, kwam hij naar ons land terug om zich te melden. Hij verklaarde het meisje, dat die zijn Indische carrière heeft moeten afbreken en veelal op een punt, waarop deze carrière ook wat rang en bezoldiging betrof veel belovend werd. Met name de Indi sche oorlogsslachtoffers zouden dub bel getroffen worden en voorts zou de regeling discriminerend werken tussen de gewezen Indische ambte naren onderling. Knaapje verdronk in kalkput. Te Tegelen is het 5-jarig zoontje van de familie P. aldaar in een vol water staande kalkput gevallen en verdronken. Het jongetje was met zijn vader meegegaan, die in de nabij heid enige boodschappen hacMe doen. Het werd pas gevonden, toen de dood reeds was ingetreden. Verhoging Belgische suikerprijs. De suikerprys in België zal van Maandag af met fr. 0,65 tot fr 0,95 per kg. worden verhoogd. Sedert 1948 schommelde de pry's van geraf fineerde suiker in België tussen fr. 13,50 en fr. 14,50 per kg. end op Duinrell bij Wassenaar terug keerde, toen zij tussen Delft en Rot terdam fietste, te hebben ontmoet. Hij bracht haar naar huis en bij 't afscheid zeide hij de kennismaking te willen voortzetten. Om vijf uur belde hij aan haar woning aan. Het meisje, dat juist gegeten had, was aan de afwas bezig en hij ging haar helpen- Daarna trac- teerde zij op limonade en offreerde zij bonbons. Op zeker ogenblik geraakte de man met haar in een worsteling. Het meisje verzette zich hevig, aldus zijn verhaal. Hij was toen bevreesd, dat zij hem bij de politie zou aangeven en de angst bracht hem ertoe haar van het leven te beroven. VERWACHT, NOORDELIJKE WIND. Wisselende bewolking met plaat selijk enkele buien. Zwakke tot ma tige Noordelijke wind. Weinig ver andering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1