Goesse Middenstandsvereniging hield receptie en feestavond Zeeuwse Almanak WEK DE GAL IN UW LEVER OP DR. WESTENDORP BOERMA TE ZIERIKZEE GEHULDIGD Sanapirin 3 goede f. V. DAMP0 DE SITUATIE BIJ DE CENTRALE DIENST 0. Z.-VLAANDEREN DRUÏVENKONINGIN VEREERT GROEDE MET EEN BEZOEK PROVINCIALE ZEEUWBE COURANT DONDERDAG <1 SEPTEMBER 1952 JUBILEUM „HANDELSBELANGEN". Vele blijken van waardering De Goesse middenstandsvereniging „Handelsbelangen", die van 18 20 September a.s. haar gouden jubileum op luisterrijke wijze hoopt te vieren met de grote „Hajuto"-tentoonstelllng op de Grote Markt, heeft Woensdag dit jubileum herdacht met. een officiële receptie en een ge zellige feestavond voor leden en genodigden met hun dames. Het bestuur mocht, vele gelukwensen in ontvangst, nemen, terwijl In het bijzonder, de voorzitter, de heer J. Donner, die zijn zilveren jubileum als zodanig vier de, een hartelijke huldiging werd bereid. In de middaguren recipieerde het be stuur in het restaurant van hotel „Centraal", dat door de vele bloem stukken een feestelijk aanzien had ge kregen. Behalve het voltallig college van B. en W. der gemeente Goes, kwamen ook tal van vertegenwoordi gers van zusterverenigingen, hun ge lukwensen aanbieden. Zo merkten we o.m. op de leden van de contact-com missie der drie plaatselijke midden standsverenigingen, die bij monde van de heer H. Wolzak, hun gelukwensen aanboden. Voorts richtte de secretaris van V.V.V., de heer M. Haasdonk, zich met enige waarderende woorden tot het bestuur van de jubilerende vereni ging. Aanwezig waren verder o.a. de enige nog in leven zijnde oprichter der vereniging, de heer W. J. M. Bitter, en de heer H. Vissers, die twee jaar na de oprichting als lid tot de vereni ging toetrad. FEESTAVOND. De feestavond in „De Prins van Oranje" te Goes, werd in alle opzich ten een groot succes. De grote zaal kon nauwelijks alle feestgangers be vatten, die na het officiële gedeelte hebben genoten van een uitstekend verzorgd cabaret-programma, gebracht door een aantal bekende radio-artis- ten. De bijeenkomst werd geopend met een kort welkomstwoord van de voor zitter van de feestcommissie, de-heer S. W. Godfriedt. Hij heette onder meer het college van burgemeester en wethouders welkom, en sprak een woord van hulde tot de voorzitter, de heer J. Donner, die 25 jaren lang de vereniging op bezielende wijze heeft geleid en haar tot een krachtige, groeiende middenstandsorganisatie heeft gemaakt. Spreker bracht hem hiervoor dank en evenzo mevr. Don ner. Het organiseren van de grote Ha- juto-tentoonstelling, noemde spreker de kroon op het werk van de voor zitter. Hierna was het woord aan de voorzitter voor het uitspreken van zijn herdenkingsrede. Hij begon met in het bijzonder welkom te heten de 82-jarige heer W. J. M. Bitter, die 24 Een hachelijk moment beleefde de heer LOVERMAN uit S. toen een blijk baar niet geheel nuchter automobi list plotseling de weg ovei'stak en op hem inreed. Alleen doordat hij zijn bromfiets binnen de meter tot stil stand wist te brengen miste de auto hem en botste tegen een lantaam- eiaJ. Ik dank mfin leven aan mijn eckson Reddingsnaaf, zei de heer L. Voor de bromfiets de enige, voor de gewone flets de beste: de BECKSON REDDINGSNAAF. „DRAMA".... Tussen Sas van Gent en Terneuzen heeft zich een drama-in-miniatuur af gespeeld., dat wij U niet willen onthou den, omdat het wellicht zowel tot leringhe, als tot vermaeck kan die nen Tussen Sas van Gent en Terneuzen dan, reed een man op een motorfiets en deze man leed gedurende enkele seconden aan een ondragelijke kriebel in zijn keel. De kriebel werd zo hevig, dat hij moest hoesten. Al rijdende op zijn motorjiets moest de man hoesten, erg hoesten zelfs. Het zich al hoestende voortbewegen op een motorrijwiel vergt ongetwijfeld een ongewone inspanning en dat moet er dan ook wel de oorzaak van zijn geweest, dat onze hoestende man plot selingtandeloos was! Zijn kostbaar kunstgebit was ver dwenen Hij onderbrak zijn onfortuinlijke rit en speurde naarstig de omgeving af, maar helaas zonder resultaat. Wat moedeloos is de man huiswaarts gekeerd, weliswaar zonder hoest nu, maar ook zonder tanden. Het viel hem echter moeilijk om in zijn verlies te berusten en de volgende dag is hij teruggekeerd naar de plek des onheils. En na een nauwkeurige inspectie van het wegdek heeft hij zim eigen dom, onbeschadigd, teruggevonden! Zodat hij thans zonder haperen zijn geschiedenis kan vertellen, aan een teder, die haar horen wil September 1902 de vereniging hielp oprichten en vele malen secretaris is geweest. Spreker bracht hem dank voor alles in het belang van de ver eniging verricht. Voorts gedacht de hber Donner Gods onmisbare zegen in de afgelopen 50 jaar ontvangen, en herdacht hij dc bestuursleden, die de vereniging door de dood ontvallen zijn. In het bijzonder de zo kortelings overleden heer A. van Zweeden, die vele jaren Handelsbelangen als pen ningmeester heeft gediend. Vervolgens gaf de voorzitter nog een kort over zicht van de afgelopen 50 jaar, om hierna een blik in de toekomst te werpen. Thans gaat de vereniging de tweede halve eeuw in. Spreker hoop te, dat hierin de ondernemingsgeest nog steeds meer mocht toenemen, tot welvaart van de middenstand en tot bloei van de stad. Hij wekte de leden op actief te blijven en het belang van het algemeen te zien. Voorts dankte spreker B. en W. voor alle medewer king in de afgelopen jaren gegeven. Evenzo de directeur van gemeente werken en de politie-autoriteiten. Een dankwoord richtte spreker verder tot de Hanze en de Christelijke midden standsvereniging voor de prettige sa menwerking, alsmede tot de contact commissie, de Vereniging voor Vreem delingen Verkeer, het licht- en bloe- mencomité en de tentoonstellingscom missie. voor hetgeen werd gepresteerd. Tenslotte wenste spreker de leden voor de toekomst Gods beste zegen toe. FELICITATIES. Hierna boden nog verschillende sprekers felicitaties aan. Burgemeester W. C. ten Kate, die de gevoelens van het gemeentebestuur vertolkte, schets te Handelsbelangen als een instituut, waarmee ook de overheid gaarne con tact onderhoudt. Verder wenste ook burgemeester Ten Kate, de voorzitter, de heer Donner, geluk met zijn zilve ren jubileum. Namens het dames comité bood vervolgens mevrouw Do- minlcus de voorzitter een fraaie fau teuil aan, terwijl mevrouw Donner een bloemstuk mocht ontvangen, Hier na spraken nog de voorzitter van de Rooms-Katholieke middenstandsvere niging „De Hanze", de heer J. H. Roo- se, de heer J. Snoodijk, voorzitter van de Christelijke middenstandsvereni ging en tenslotte de heer H. Wolzak, bestuurslid van de contact-commissie. Tenslotte was voor de rest van de avond het woord aan het gezelschap Daan Hooijkaas, dat onder de titel „Licht en Lustig" een gevarieerd pro gramma bracht. Aan het slot sprak de tweede voorzitter, de heer A. Vermaire, een dankwoord waarby aan de dames- artisten Zeeuwse babbelaars werden geoffreerd. Geëindigd werd met het gezameniyk zingen van het Zeeuwse volkslied. „Flandria" kon Vlissingen Woensdag niet verlaten. Passagiers moesten per autobus naar Antwerpen. Tengevolge van het vry ruwe weer, kon het Belgische toeristen schip van de Interprovinciale Stoom bootdiensten Antwerpen, de „Flan dria XVI" Woensdagmiddag, na aan komst i«» Vlissingen, niet meer naar Antwerpen terugkeren. De twintig passagiers hebben de terugreis per autobus gemaakt. Door de nogal hevige deining van het water kon het schip de haven niet verlaten. De beperkte ruimte maakt het namelijk ivoor een schip van de afmetingen vgh de „Flandria onmogelijk om in de. haven te keren, zodat het de haven aéhteruït varend moet verlaten. Deze manoeuvre nu bleek Woensdag onuitvoerbaar. Toe risten, die vandaag vanuit Antwer pen een tocht naar Vlissingen ma ken, zullen per boot tot Hansweert worden vervoerd en vandaar kunnen zij dan per bus verder reizen. Men neemt aan, dat de „Flandria" zal kunnen vertrekken. MUTATIE RIJKSWATERSTAAT Met ingang van 1 September is de brugknecht van de Rijkswaterstaat in vaste dienst M. Schuit, te Souburg be noemd tot brugwachter B in vaste dienst ter standplaats Wemeldinge. U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een ittér gal in uw ingewanden doen stromen, anders ver-, teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loont. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes, Advertentie 25-JAR1G ONDERWIJSJUBILEUM. Zilveren erepenning der stad Zierikzee aangeboden. In het gymnastieklokaal van het openbaar lyceum te Zierikzee werd Woensdagmiddag de rector van deze onderwijsinstelling, dr. J. J. Wes tendorp Boerma hartelijk gehuldigd in verband met zijn zilveren ambts jubileum. Tal van sprekers voerden hierbjj het woord en stelden de grot© verdiensten van de jubilaris In het licht. De eerste spreker was de conrec tor van het lyceum, de heer J. M. T. Hefting. Deze legde er de nadruk op, dat dr. Westendorp Boerma bij zijn arbeid niet streeft naar eer en roem, maar zich steeds afvraagt of zijn werk goed en verantwoord is. Spr. schetste de heer Boerma als een goed docent en humaan rector, die zijn taak ernstig opneemt. Bij zHn vele werk had hy bovendien nog tijd voor gedegen wetenschappelijke Eublicaties. Ook op cultureel gebied ewoog dr. Boerma zich, onder an dere als plaatselijk voorzitter van de Z.V.U., van „Stad en Lande" en het Gemeentemuseum. Als blijk van waardering bood de conrector de ju bilaris een polshorloge aan en na mens de oud-collega Pieters, thans te Tilburg, een schilderij. Bop Raap bood namens de leerlin gen een handboek over staatkundige geschiedenis aan. De heer M. bij de Vaate sprak na mens de oud-leerlingen. Hy bracht hun dank over voor al datgene, dat zij op de school, die zulk een goede naam heeft, hebben geleerd. Namens hen overhandigde hij eveneens een boekwerk. De heer R. Gerritsen voerde het woord namens het college van cura toren en wees op het grote aandeel, dat de jubilaris nad in het tot stand komen van het lyceum en de uitbrei ding van het gemeentemuseum. Deze spreker bood aan mevrouw bloemen en een doos sigaren aan de heer Boerma. De heer M. Doeleman H.Jzn. spralt namens het Schoolfonds. Hoewel zelf geen leerling van de jubilaris, had spr. de degelijke opleiding aan de school kunnen bespeuren Dij leerlin gen, die nu onder zijn hoede werken. „Waar gij met zoveel liefde over Zierikzee schrijft en waakt", aldus Installatie van Kerkwerve's nieuwe burgemeester. De heer S. Francke te Sint Lau rens. die tot burgemeester van Kerk- werve werd benoemd,, zal op Vrijdai 19 September aldaar feestelijk wor den ingehaald en in zijn nieuwe ambt worden geïnstalleerd. Dezer da gen werd de heer Francke te Middel burg beëdigd. spr., „meenden wij -U-: genoegen te doen met een ets van êen der poor ten dezer stad." EREPENNING. De heer R. Gerritsen sprak vervol gens namens het college van B. en W. en schetste de jubilaris als een historicus van groot formaat, die veel gedaan heeft voor de bekendma king van Zierikzee, o.a. als schrijver vap het boekje „Zierikzee". Het gemeentebestuur wist niet beter de verdiensten van dr. Wes tendorp Boerma te eren, dan door aanbieding van de ere-penning der stad Zierikzee in zilver. De jubilaris dankte tenslotte op geestige wjjze allen voor de waarde rende woorden en geschenken en meende dat van hem wel een enigs zins geflatteerd beeld was gegeven. Dat de school volgens de inspecteur van M.O. een goede naam heeft, is mede te danken aan de goede samen werking met de docenten en con cierge, amanuensis, en ook aan het voorbeeldig gedrag van de leerlingen. Na deze officiële huldiging was er gelgenheid de heer en mevrouw Boer ma persoonlijk te feliciteren. Advertentie: geneesmiddelen in elk tablet. Niet méér« want overdaad schaadt. Geest en lichaam worden er door verkwikt en pijnen verdwijnen Smokkelaars nabij Clinge op heterdaad betrapt. In Clinge (B.) werden door gemoto riseerde Belgische douane-beambten twee motorryders aangehouden, die by nadere contróle alcoholische drank bleken te vervoeren. Motoren en drank werden in beslag genomen. Dezelfde dag werden ook enkele smokkelaars verrast, die twee koeien over de grens brachten. De smokke laars konden ontsnappen, maar de contrabande verwisselde van eige naar. Sebeerappnraten slijten, evenals alle dingen. U denkt misschien dat het Uwe nog goed genoeg is, maar U scheert zich pas werkelijk prettig als U een Blauw Gillette mesje in hel daar voor gemaakte Gillette precisi schecrapparaat gebruikt. Voor slechts f. 1.10 krijgt U niet alleen eeD Gillette '32' precisie-scheerapparaat, maar bovendien twee Blauwe Gillette mesjes. Een buitengewone aan bieding. 10 Een goeie morgenbegint met Gillette Stijging tegoed spaarders bij Nutsspaarbank Middelburg. Het tegoed van de spaarders bij de Nutsspaarbank te Middelburg is in Augustus gestegen van f 8.002.487 tot f 8.109.580. Ingelegd werd f 333.408, terugbetaald f 226.316, terwijl het aan tal rekeningen steeg van 10.980 tot 11.011. Op het bijkantoor te Oostburg steeg het tegoed van f 864.025 tot f 907 374. Hier werd f 74.164 ingelegd. Tijdens de zitdagen te Oostkapelle werd f 3103 ingelegd en f 843 terugbetaald. Het tegoed schoolsparcn daalde van f 34.399 tot f 32.341. De inleg bedroeg slecths f 63, terwijl f 2122 werd terug betaald. Het aantal rekeningen daalde van 1345 tot 1316. In Middelburg wer den 14 en in Oostburg drie babyboek jes afgegeven. Het aantal in omloop zijnde spaarbusjes steeg van 617 tot 631 en het gespaard bedrag was f 774 groot. Bladrollers zijn actief. De Waarschuwingsdienst van de kring Zeeland der N.F.O., de Rijks- tuinbouwvoorlichtingsdienst en de Plantenziektekundige dienst waar schuwt de fruittelers, bedacht te zijn op eventuele schade door bladrollers, die nog kan worden aangericht. De Vlucht van de tweede generatie van de bladrollers duurt nameiyk nog steeds voort. Zij is zelfs groter dan „ooit Sn dit seizoen. Indien kort geleden nog geen be- epuiting met parathion of DDT' werd uitgevoerd, kan dit alsnog gebeuren, wanneer schade op het bedrijf ge vreesd wordt. De bomen dienen gecontroleerd te worden op de aanwezigheid van ei- spiegels of jonge rupsen. Parathion mag echter niet binnen 3 weken voor de oogst gebruikt worden. Causerie van dr. Gravemeyer over Zuid-Afrika. Op uitnodiging van de organisatie „In dienst der kerk" sprak dr. R. H. E. Gravemeijer uit Den Haag Woens dagavond in zaal Krijger te Goes over zijn indrukken uit Zuid-Afrika. Dr: Gravemeijer werd ingeleid door de voorzitter, de heer J. J. Duvekot, die opende met Schriftlezing en gebed. Talrijke aanwezigen luisterden met grote aandacht naar de voor Goes be kende en boeiende spreker. Dr. Gra vemeyer, die door de synode het vo rig jaar werd uitgezonden met een bijzondere opdracht, sprak over zijn ervaringen in Zuid-Afrika, het con tact met de kerk en de Hollandse emigranten. Ook het rassen-vraag stuk, dat thans in Zuid-Afrika zo uitermate actueel is, werd door de spreker tot in de finesses behandeld. Met klem ontkende dr. Gravemeijer, dat er, wat het rassenprobleem be- i treft, slavernij heerst en dat het zwarte ras aan mishandeling bloot staat. Ook in Zuid-Afrika zijn verschillen de kerkgenootschappen, maar dat neemt niet weg,-dat er toch een hech- te gemeenschap is. Een kerkelyke ge meente telt in de regel niet meer daii 1000 leden. Na nog over de taal en de natuur interessante bijzonderheden te heb ben verteld, eindigde ds. Gravemeyer zjjn causerie met net declameren van het prachtige lied „De stem van Zuid- Af r Oca". De heer Duvekot dankte de spre ker. waarna ds. Gravemeyer sloot met dankzegging. BENOEMINGEN. By Kon. Besluit werd voor de tyd van vijf jaar tot plaatsvervanger van het eerste lid in de pachtkamer van het kantongerecht te Oostburg be noemd de neer J. J. Rosseel. land bouwer te Sint Kruis. Tot tweede lid van deze pachtkamer werd benoemd, de heer A. de Hullu, rustend land bouwer te Groede. Beproefde hulp bii verkoudheid voor Va. der, Moeder en kind. LAAT SFEER TE WENSEN OVER Commissie van bestuur bracht rapport uit over brief van ambtenaar. Zoate bekend richtte vorige maand een ambtenaar van de Centrale Dienst voor bouw- en woningtoezicht in Oost Zeeuwseh-VIaanderen een uitvoerige brief aan de gemeenteraad van Terneuzen, waarin hy ernstige bezwaren naar voren bracht tegen de gang van zaken bij deze dienst. De commissie van bestuur van de Centrale Dienst deed naar aanleiding hiervan een onderzoek instellen naar do feiten, die in de brief werden genoemd en vatte de resultaten van dit, onderzoek samen in één rapport dal; thans tor kennis is gebracht aan de besturen van de gemeenten, die by do Centrale Dienst zyn aangesloten. Do bewuste ambtenaar werd destUds op grond van artikel 81 van hot ambtenarenreglement de toe gang tot de dienstgebouwen en werken ontzegd. Volgens de brief van de heer v. O. zou het merendeel van de op zichters Rooms-Kathoüek zyn en bo vendien .niet gediplomeerd. Het rap port van de commissie van bestuur zegt hierover, dat er bij de dienst In totaal 20 ambtenaren (directeur inbegrepen) werkzaam zyn, waarvan er. 10 Rooms Katholiek zyn en 10 niet-Rooms Katholiek In militaire dienst bevindt zich 1 R.K. en 1 niet- R.K.-ambtenaar. Er zyn slechts 7 R.K.-opzichters, waai-van er 4 zyn gediplomeerd, 2 een toelage genieten voor een diploma, waarvoor zy bin nenkort examen moeten afleggen en 1 niet is gediplomeerd. Van de ove rige 4 nlei-R.K.-opzichter's zyn er 2 gediplomeerd en 2 niet-gediplomeerd Van een tendenz om niet gediplo meerde R.K.-opzichters toch „in een rang te drukken", zoals de heer v. O. net noemde, is aldus het rap port geen sprake. Er kan evenmin worden gezegd, dat de dienst door hoge salarissen topzwaar is. De door de heer v. O. beweerde „Roomse in filtratie-politiek" ontbeert elk bewijs, hetgeen met feiten wordt gestaafd. ANDERE ZAKEN. Voorts wordt ingegaan op een be wering over een opzichter, die vol- fens de brief geen diploma's zoii ezitten en die tot voor kort taxi chauffeur zou zijn geweest. Deze DRUIVENFEEST OP 13 SEPTEMBER. Na het edelste glas thans de edelste vrucht Groede, het kleine, vriendelijke Groede, dat nog zo kort geleden de aandacht op zich vestigde en duizenden bezoekers lokte door in het ge meentehuis een droom van glas tot tastbare werkelijkheid te maken, zal Zaterdag 13 September een Koningin ontvangen! Want Groede viert die dag het Druivenfeest, een groots feest met allure, gewijd aan de edelste der vruchten, en het hoogtepunt daarvan belooft de iulsterryke ontvangst, de „blijde incomste" van de Druivenkoningin te worden. De Westlandse kwekers van de verlokkende blauwe en witte trossen, die dit'koninklhke fruit een nog grotere populariteit in den lande willen verschaffen, besloten tot de organisatie van druivenfeesten in en kele plaatsen. Dat ook Groede daar toe behoort, uitverkoren dus boven alle andere Zeeuwse gemeenten, be wijst weer eens de voortvarendheid van zyn vroede vaderen, van allen, die het zich daar tot een taak re kenen het vreemdelingenbezoek te stimuleren en de plaats omhoog te stuwen Speciaal het V.V.V.-bestuur verdient een lauwerkrans of, om meer in styi te blijven, een druiven rank! Hoewel het programma nog niet In finesses vast staat, kan men er van verzekerd zyn, dat het Zaterdag over een week in Groede al druif zal zyn wat de klok slaat: men zal druiven zien, men zal druiven eten, men zal over druiven spreken en ook het ge giste druivensap, de erewijn, zal niet ontbreken. H. M. de Druivenkoningin, in de gedaante van mej. Jo Sfeenks uit Naaldwnk, wordt met haar gevolg, bestaande uit twee hofdames, vol gens de plannen om tien minuten voor drie aan de grens van de ge meente ontvangen. Daar zal waar- schynlijk ook eén der plaatselijke muziekverenigingen gereed staan om de stoet tijdens de glorierijke rit naar het gemeentehuis vooraf te gaan. In het gezelschap van de Druiven koningin bevinden zich de burge meester van Naaldwijk, de heer S. Hoogenboom en zijn echtgenote en de leden van het westlandse Drul- vencomité. Om 3 uur arriveert de stoet by het gemeentehuis, waar de erewyn wordt rondgediend. De jeugd van Groede wordt ook in het feest be trokken, want aan alle 280 school kinderen. die vóór het raadhuis zul len worden opgesteld, wordt tussen half 4 cn 4 uur een zakje druiven uitgereikt! Wanneer die uitreiking achter de rug is, maakt de stoet een rondgang door het dorp, welke drie kwartier duurt Om 5 uur begint tenslotte het eigenlijke druivenfeest, waarover nog wel nadere mededelingen zullen vol gen De V.V.V. Groede biedt 's avonds een warme lunch aan en de voorzitter van deze vereniging spreekt op het middernachteiyk uur het slotwoord, waarmede een einde is gekomen aan deze „dag van de druif", die waarschy'nlyk velen naar Groede zal trekken en die, als de plannen geheel naar wens verlopen, kleurig, origineel en amusant zal zyn. Eerst het glas, thans de druiven... Groede doet wel van zich spreken! ambtenaar is in de jaren 1939 en 1940 werkzaam geweest in de garage van zyn broer, daarna in dienst ge komen van da Wederopbouw en sinds de oprichting van de Centrale Dienst aldaar werkzaam. Over de opleiding van twee tekenaars, die -eveneens ter sprake was gebracht, zegt het rapport, dat één de ambachtsschool heeft doorloDen en thans voor bouw kundig opzichter studeert, terwijl de ander geen diploma bezit, doch wel practische ervaring als tekenaar bij de Wederopbouw. Toen de laatstge noemde voor de tweede maal Bolli- citeerde was er geen andere candi- daat, zodat de dienst, die zeer om personeel verlegen zat (en zit), hem wel moest benoemen. Opgemerkt wordt verder, dat ook op het werk van de briefschrijver, die aldus het rapport eerst onlangs het di ploma waterbouwkundig opzichter heeft behaald, nogal iets valt aan te merken. De dienst moet nu een maal werken met krachten, die veel al zijn aangenomen in een tydvak, dat er weinig keuze was in perso neel. Dat de sfeer, waar men in liet hoofdkantoor werkt, veel te wensen overlaat, was bekend en reeds gerui me tijd een reden tot liet voorberei den van een ingrijpende organisatie. Deze reorganisatie is echter geen eenvoudige zaak. De ex-chef-tekenkamer, die eveneens in de brief gecritiseerd, werd destyds uuor de vorige directeur aangetrokken met de bedoeling, dat hy in staat zou zyn in voorkomende gevallen de directeur te vervangen. Deze ambtenaar bleek de daarvoor noodzakelyke eigenschappen echter niet te bezitten en werd daarom nog niet in vaste dienst aangesteld. Het rapport noemt de" gedachte dwaas, dat de districtsopzichters hun werk per fiets zouden kunnen ver richten, zoals v. O. suggereerde. Het district Hontenisse—Vogelwaarde b.v. beslaat een oppervlakte van 10.345 ha. waarin zeven kerkdorpen en twintig gehuchten zyn gelegen. De opzichter krijgt hier een autotoelage van 800 per jaar, die onlangs in verband met de gestegen benzine- prys is verhoogd met 15 Een ge- lyke toelage ontvangen twee andero opzichters, terwijl drie opzichters van kleinere districten respectievelijk 500, 450 en 300 als auto-toela ge ontvangen. De dienstauto van het hoofdkantoor kostte in 1951 2634.71, waarin een bedrag van 587,50 voor afschrijving, hetgeen per week neerkomt op 50,67 en niet op 100, zoals de heer v. O. schreef. Tenslotte wijst het rapport er nog op, dat het niet juist is, dat de ty piste 300 verdient De betrekking van telefoniste-typiste is na hot vertrek van de laatste functionaris niet vervuld en wordt waargenomen door de adjunct commies A, die in de eerste plaats, belast is met de ver zorging van het archief. Advertentie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2