V.U.C. won voor de tweede maal Middelburgs Zilveren Stadhuis Zwitser Plattner wereldkampioen der profs op de sprint Z WEMCOMPETITIE KREEG IN TERNEUZEN SPANNEND SLOT MAANDAG 1 SEPTEMBER 1952. PROVINOl ALE ZEEUWSE O OU R AN T MIDDELBURG OP DE DERDE PLAATS R.A.C. in de finale met 1-0 verslagen In het voetbaltournooi om het „Zilveren Stadhuis", dat voor de vijfde maal te Middelburg werd gehouden, is het Haagse VUC er in geslaagd de zilveren plaquette door kranig spel nog \oor een jaar in z\jn bezit te hou. den. Eerst was het Middelburg, dat met 10 door de Hagenaars werd te ruggewezen en later werd ook RAC door VUC met dezelfde cijfers versla gen. Het ziet er dus naar uit, dat VUC hard op weg is het voorbeeld te vol gen van RFC, dat destijds driemaal achtereen beslag op de plaquette wist te leggen. Neptunus en RAC hadden eerst tegen elkaar gelyk gespeeld, waarbg de Reyenaren door het beter benutten van strafschoppen zich voor de finale plaatsten. Om de derde prijs bonden Middelburg en Neptunus de strijd aan; Middelburg behaalde daarbij een 21 overwinning. De eerste wedstrijd van de dag tus sen VUC en Middelburg was tevens de slechtste. Middelburg gaf zeer ma tig partij en het enige doelpunt, dat na 10 minuten via de binnenkant van de paal in Versluys' heiligdom be landde, was eigenlijk een te karige be loning voor het beter spelende VUC. Daarna gaven RAC en Neptunus een vlot partijtje voetbal te zien. Neptunus wist met een goed doelpunt het RAC- net te vinden en het was pas in de laatste seconden van de wedstrijd, dat RAC de gelijkmaker wist te scoren. Door strafschoppen moest de beslis sing wordt verkregen, waarbij, zo als reeds gezegd, de Reyenaren zich de meerderen toonden. Zonder nu bepaald tot grote dingen te komen, was VUC toch ontegenzeg gelijk de ploeg, die het meest aan spraak op de eerste plaats mocht ma ken en in de finale tegen RAC is de zege dan ook dubbel en dwars verdiend. RAC met zijn jeugdige ploeg speelde weliswaar een pittig partijtje voetbal, maar technisch en tactisch staken de Hagenaars hierbij toch wel gunstig af. Het enige doelpunt, dat uiteindelijk de balans in het voordeel van VUC deed doorslaan, ontstond reeds vrij spoedig op onverwach te wijze. In een periode, waarin van enig overwicht nog geen sprake was, kogelde linksbinnen Smit hard op doel. Een RAC-back veranderde de bal van richting, waardoor deze hoog in het net belandde (10). Hoewel RAC voor de rust vrij goed partij bleef geven, werd geen doelpunt ver kregen, in hoofdzaak door te hoog spel, wat een kolfje naar de hand van de VUC-defensie was. Deze defensie bleek trouwens een te groot obstakel voor de vinnige, maar schotloze RAC- voorhoede. Na de thee was het VUC-overwicht bij tijden vrij groot en het was slechts aan het eminente werk van de RAC- doelman te danken, dat er niet meer doelpunten kwamen. Met een kleine, maar, verdiende VUC-zege kwam het einde. MIDDELBURG—NEPTUNUS 2-1. Middelburg en Neptunus kwamen in de verliezersronde tegen elkaar. Mid delburg had noodgedwongen nogal wat wijzigingen moeten aanbrengen. Zo zagen we v. d. Kop de linksbui ten, Ravenschot de linksbinnen- en Vinke de rechtsbinnenplaats bezet ten, terwijl Houtepen de spilplaats had ingenomen. Het werd een vrij aardige partij, waarbij Middelburg heel wat beter speelde dan in de morgenuren tegen VUC het geval was geweest. Toch werd vooral Huwae node gemist, terwijl Ravenschot zich kennelijk op de binnenplaats minder thuis voelde. Toen men voor vermeend buitenspel bleef staan, wist de Neptunus-Iinks- buiten te doelpunten, nadat Ver sluys een overtreding had begaan die de goed leidende scheidsrechter te recht onbestraft liet. Nog geen halve minuut later was het gelijk toen Hercules hard en onhoudbaar in schoot. Na de rust was Middelburg iets sterker. Men bezondigde zich echter bij beide partijen aan veel te hoog spel, waardoor de bal de gekste ca priolen maakte. Hercules had bijna succes, maar vond de Neptunus-dóel- man op zijn post. Van der Klink zag een doelpunt terecht afgekeurd maar kort daarop kopte hij fraai het win nende doelpunt hoog in het net (2 1). Hierdoor legde Middelburg beslag op de derde prijs. PRIJSUITREIKING. 's Avonds werd de spelers en hun dames en andere genodigden in café- restaurant Wöhler een diner aangebo den, dat gekenmerkt werd door een bijzonder gezellige sfeer en dat gepre sideerd werd door de voorzitter van de tournooicommissie, de heer A. Jobse jr. Deze richtte hartelijke woor den tot de heer L. M. Hoek, de man, die vijf jaar geleden het initiatief nam tot de instelling van het Stad- huistournooi en bood hem ter gele genheid van dit eerste lustrum als blijk van dank een fraaie tegel met een afbeeling van het Middelburgse stadhuis aan. De voorzitter van de M.V. en A.V. „Middelburg", de heer A. J. Simonse belastte zich met de uitreiking van de door de heren A. Jobse sr. en M. Po lak geschonken plaquette en de ande re prijzen, geschonken door de Com missaris der Koningin, de burgemees ter, het gemeentebestuur, wethouder L. J. Geers en de supportersvereni- gfag „Middelburg". TjjSe heer Simonse wees er op, dat het doel van het tournooi is, het spel peil in Zeeland op te voeren en be treurde het, dat men ditmaal geen TENNIS Nederland verloor met 12-0 van Italië. De internationale tenniswedstrijd tussen Nederland en Italië in Sche- veningen gespeeld, is voor Nederland op een debacle uitgelopen. Onze landgenoten konden geen enkele partij winnen, zodat het een 120 overwinning voor de Italianen werd. Er werden uitsluitend heren-enkel en -dubbelspelen gespeeld. eerste-klasser bereid vond mede te werken. Met een toepasselijk woordje overhandigde de voorzitter hierna de plaquette en de eerste prijs aan de aanvoerder van VUC welke club ook. vorig jaar de wisselprijs in de wacht sleepte. De waarnemend aanvoerder van RAC en de aanvoerders van „Middelburg" en Neptunus" kregen vervolgens respectievelijk de tweede, derde en vierde prijs ter hand gesteld en de heer Hoek mocht van de voor zitter een rokertje in ontvangst ne men, waarna een driewerf hoera op dit lid van de tournooicommissie werd uitgebracht. Tijdens het diner werd nog zeer hartelijk gesproken door de voorzitter van VUC en „Neptunus". Eerstge noemde, de heer J. C. Brinkman, bood de heer A. Jobse jr en zijn echtgenote een bouquet aan ter gelegenheid van hun éénjarig huwelijksfeest. Met het zingen der clubliederen van VUC en „Middelburg" werd deze geanimeerde samenkomst en daarmee tevens het vijfde Stadhuistournooi besloten. VOETBAL Eindhoven won de Zilveren Bal. Op de laatste Zondag voor het competitierad weer begint te draai en is in Rotterdam de finale van 't bekende Zilveren Bal-tournooi ge speeld. De eindstrijd ging ditmaal tussen Eindhoven en Stormvogels. De Brabanders slaagden er zowaar in het tournooi door een 32 zege te winnen, hoewel Stormvogels bij de rust nog met 20 voorstond. Een ander Zilveren Bal-tournooi, nl. dat van' het Limburgse Kimbria werd door de organiserende club zelf gewonnen. Kimbria versloeg in de finale met 50 Chévremont. In Haarlem werd een Frans Hals- tournooi gehouden, waaraan werd deelgenomen door EDO, Excelsior, Enschede en RCH. De finale ging tussen RCH en Excelsior. De Haar lemmers wonnen met 30. Het Arol-tournooi in Amsterdam werd door V.S.V. gewonnen, dat in de finale weliswaar tegen Zeebur- gia gelijk speelde, maar daarna de strafschoppen beter wist te benutten. Nederlands politie-elftal versloeg België. Te Breda werd een voetbalwedr strijd gespeeld tussen de politie-elf- tallen van Nederland en België. Het Nederlands politie-team won met 4 1, nadat de rust met 11 was in gegaan. Aan Nederlandse zijde wer den de doelpunten gemaakt door Kools, Van Onselen en Huybrechts. Mermans scoorde voor België. MOTORSPORT „De Zeeuwen" ronkten door Beveland en Walcheren. Honderdste lid werd gehuldigd Voor de oriënteringsrit, welke de motorclub „De Zeeuwen" te Middel burg door Zuid-Beveland en Wal cheren organiseerde, over een af stand van 116 km., verschenen 22 deelnemers met auto's en motoren aan de start. Het parcours, dat in twee gedeelten was uitgezet, had als eerste eindpunt Goes terwijl de de finitieve finish in Lewedorp werd gehouden. Ten gerieve van de auto mobilisten was er voor deze wed strijd voor de eerste maal een apar te klasse voor automobielen inge voegd. Bij de prijsuitreiking was er nog een aardig intermezzo, toen aan het honderdste lid van de ver eniging een fraai geschenk werd aangeboden. De uitslag was tenslot te als volgt: Motorklasse: 1. A. Bouwens, 12 strafpunten; 2. F. de Visser, 37 strfp.; 3. P. Kodde, 42 strfp.; 4. L. Scheele, 45 strfp.; 5. J. Compeer, 49 strfp.; 6.1.Ovaa, 74 strfp.; 7. J. A. Houterman, 76 strfp.; 8. C. Brasser, 83 strfp.; 9. A. Lavën, 87 strfp.; 10. W. Janse, 91 strfp.; 11. A. Kod de, 103 strfp.; 12. A. de Visser, 105 strfp.; 13. W. Flipse, 167 tstx-fp.; 14. 1. de Jonge, 203 strfp.; 15. K v. Sluis, 402 strfp. Er waren 3 uitvallers. Autoklasse: 1. Versluis, 32 strfp.; 2. Sanderse, 35 strfp.; 3 Van Oos ten. 37 strfp.; 4. H. Swiers, 292 strfp. De „18 uur van Zeeland". Na reeds eenmaal uitgesteld te zijn is de „18 uur van Zeeland", een wedstrijd voor auto's en motoren, georganiseerd door de auto. en mo torclub „Inter Scaldes", het afgelo pen week-einde doorgegaan. Op de uitslagen van de wedstrijd, verdeeld in twee oriënterings- en twee kaartleesritten, komen wij in een volgende editie van ons blad nog terug. mm* De leden van de korfbalvereniging „Scampolo" uit Zaamslag, gekiekt na een wedstrijd op het sportterrein aan de Nadorst te Middelburg. „Scampolo", dat in de eerste klasse uitkomt, speelde dit week-einde een thuiswedstrijd tegen „Zeelandia" uit Hansweert, WEER EEN BELGISCHE STAYER-KAMPIOEN Hij wist te profiteren van de rivaliteit tussen de favorieten Niet een van de drie grote favorieten, Harris, Van Vliet en Patterson, is in Parijs wereldkampioen sprint bij de profs geworden, en ook niet Derksen of Senfftleben, die aile twee in uitstekende vorm verkeerden, maar een outsider: Oscar Plattner. Toch kan men niet zeggen dat de beste sprinter van het ogenblik de titel behaald heeft. De Zwitser heeft zijn voordeel ge daan met de tussen de groten heersende rivaliteit en met het in gebreke blijven van de wedstrijdcommissarissen, die geen maatregelen namen toen Derksen in de finale zeer opzettelijk en duidelijk door Senfftleben gehin derd werd, waartegen van Nederlandse zijde vergeefs geprotesteerd werd. In de eerste halve finale paste Plattner de enige tactiek toe, welke een zwakkere een kans kan geven op de zege. Hij begon prompt te spurten en nam een grote voorsprong. Van Vliet en Harris hielden elkaar in de gaten en weigerden de achtervolging "in te zetten omdat de een de ander niet wou aantrekken. Zo ging Platt ner als eerste over de streep, nadat Harris nog zijn hand had opgestoken voor een naar later geconstateerd werd, niet bestaand machinede fect. De andere halve finale bracht Derksen, Senfftleben en Patterson aan de start. Jan Derksen nam de leiding en won met een lengte voor Patterson, die zo tactisch manoeu vreerde. dat Senfftleben geen kans kreeg zijn gevreesde demarrage te plaatsen. Hij kreeg die kans wel in de repechage tegen Harris, Van Vliet en Patterson. Op 300 meter van de streep, toen Van Vliet aan kop ging en Harris onze landgenoot als zijn schaduw volgde, schoot de Fransman uit de vierde positie eensklaps naar voren, met zoveel macht en snelheid, dat hij twee lengten voorsprong nam die voldoende waren voor zijn zege. Daarmee waren Van Vliet, Patterson en de titelhouder Harris definitief uitgeschakeld. In de finale kwamen een nerveuze Derksen, een geladen Senfftleben en een vastberaden Plattner en de span- HANDBAL Hellas sloeg goed 'iguur in Vlissingen. Zondag.was de Goesse handbal vereniging „Hellas" met enige elf tallen te gast by het Vlissingse „Ma rathon". De eerste wedstrijd welke werd gespeeld ging tussen de reser ve-elftallen van de heren en werd na een gelijk opgaande strijd door de Vlissingers met 87 gewonnen. De strijd tussen de eerste dames elftallen was van begin tot einde veel spannender. Hoewel het Mara thon was dat dé score opende (1 0), wist Hellas spoedig van repliek te dienen en wel zó, dat Hellas toen er voor het einde werd gefloten zes keer had gedoelpunt, terwijl Mara thon het niet verder dan drie punt jes had weten te brengen. Het was een zeer sportieve strijd en de 63 stand in het voordeel van de Goesse dames was een juiste weergave van de krachtsverhouding. Bij de wedstrjjd tussen, de eerste heren-elftallen was het Hellas, dat gedurende de hele tijd de boventoon voerde. Met 53 in het voordeel van de Goessenaren brak de rust aan. Ondanks vele pogingen van Marathon om de schade zoveel rao- ;elijk te beperken, kon niet verhin- lerd worden dan met 125 voor Hellas het einde kwam. ning bereikte een hoogtepunt. Derk sen nam de leiding in een matig tem po, dat hij opvoerde in de bocht te genover de eretribune. Toen viel Plattner aan. maar Derksen en Senfftleben spurtten nu ook uit alle macht en gingen naast elkaar de bocht in. Derksen lag iets voor bij het uitkomen van de bocht maar werd op het rechte eind gehinderd door Senfftleben, die hem bijna van de baan af drukte. Ze hielden beiden even in en Plattner. die op topsnel heid was gevolgd, vloog hen voorbij en ging als eerste door de finish. De outsider had de titel gewonnen, tot dolle vreugde van de Zwitserse kolo nie. DE AMATEURS. In de halve finales van de amateurs is er braaf gecombineerd. Het resul taat was dat de Italianen Morettini en Pinarello er in de eerste rit voor zorgden dat de favoriet Mockridge niet aan bod kon komen, en dat de Brit Peacock, geholpen door de Australiër Cox. in de andere Sacchi. naar de tweede plaats ver wees. Maar Sacchi won de herkan sing, waarin ook Pinarello, Mockrid ge en Cox uitkwamen. In de eindstrijd moest Peacock het opnemen tegen Sacchi en Morettini, die hem volgens de regelen der kunst de das om deden. Sacchi won, met Morettini op de., tweede plaats en Peacock als derde. Maar in elk ge val was het hier niet een outsider, doch een der favorieten die als eer ste over de streep schoot. BELG WERELDKAMPIOEN BIJ DE STAYERS. Voor het eerst sinds 1927, toen Vic tor Linart de titel won, heeft een Belg, Marcel Verschueren, het we reldkampioenschap voor stayers op zijn naam gebracht. Zijn zege werd verwacht, na Verschuerens prachtige verrichting in de series. De Belg startte in de negende po sitie, achter Besson, Meier, Schorn, Leseur, Pronk, Diggelmann, Lemoine en Lohmann, doch werkte zich gelei delijk naar voren. Toen er ongeveer 35 ronden gereden was, deed hij een resolute aanval op Besson en nam de kop over. En van dat ogenblik af kon niemand hem meer ernstig bedreigen. Achter hem werd af en toe strijd ge leverd om de tweede plaats, maar zonder veel overtuiging. In de laatste fase van de wedstrijd werd het tempo opgevoerd, zonder dat Verschueren in gevaar kwam. Hij had voortdurend een voorsprong van een meter of dertig, en zorgde dat het verschil niet kleiner werd toen Lohmann, die naar de tweede plaats was opgeklommen, hem kort voor het einde attakeerde. Geen ogenblik kreeg men echter de indruk dat de Belg zich hiervoor tot het uiterste moest inspannen. De titelhouder Pronk, die zesde werd, heeft in deze finale geen rol van betekenis gespeeld. Zeeuws record 100 m. schoolslag op naam van Kees de Rijk. Voor de Zeeuwse zwemcompetitle werden Zaterdagmiddag te Terneuzen wedstrijden gehouden, waarvoor niet alleen een bevredigende belangstel ling bestond, doch die ook van sportief oogpunt bezien een groot succes werden. Zo wist bij het nummer 100 m schoolslag heren K. de Ryk („Luctor") het bestaande Zeeuwse record te breken en met 1.18,6 op zyn naam te brengen, wat zeker een prachtig resultaat genoemd mag worden. „Luctor" (Middelburg) waagde een poging om het Zeeuwse record 5 x 50 m vrije slag lieren te verbeteren, wel ke poging met succes werd bekroond. Het sinds 1938 op naam van „De Zee hond" staande record (2,41,8) werd met een halve seconde verbeterd en op 2.41,3 gebracht. De deelnemende heren waren J. Traas, P. de Kraker, W. Goedbloed, K. de Rijk en W. Wondergem. Vermelding verdient tenslotte ze ker nog de prestatie van mej. A. Comelissen („Luctor"), die bij het nummer 100 m schoolslag dames Addie Jansen (Schelde) versloeg en zich tweede plaatste achter Raymon- da Vergauwen. DE UITSLAGEN. De uitslagen luiden: 25 m. schoolslag meisjes 12 en 13 jaar: 1 .A. de Rijk. Luc tor 21.9. 2. L. Boers, Schelde, 22. 3. E. Ranschaert, Bruinvis. 22.2. 25 m. rugslag meisjes, 14 en 15 jaar: 1. E. Kolff, Zeehond, 19.8. 2. L. v. Kerck- hoven. Luctor, 23.8. 3. J. Vijgeboom. Schelde. 24. 25 m. schoolslag jongens 14 en 15 jaar: 1. R. Mondeel, Luctor. 19. 2 .E. Vermast. Bruinvis, 19.4. 3. J. Sampon, Bruinvis, 50. m. vr(je slag meisjes tm. 17 jaar: 1. E. Kolff. Zeehond, 37. 2. M. Petiet, Luctor, 39. 3. F. Meuleman. Bruinvis, 39.6. 100 m. schoolslag abmes: 1. R. Vergau wen, Bruinvis, 1.28.2. 2. A. Comelissen, Luctor, 1.33. 3. A. Jansen, Schelde, 1.33.5. 100 m. schoolslag heren: K. de Rijk. Luctor, 1.18.6 (nieuw Zeeuws record). 2. J. de Boer, Zeehond, 1.23.4. 3. W. v. d. Bussche, Luctor, 1.29.3. 4, A. Sampon, Bruinvis, 1.31.6. 3 x 50 m. wisselslag persoonlijk dames: 1. R. Vergauwen, Bruinvis, 2.21-6. 2. E. Kolff, Zeehond, 2.31.4. 3. A. Jansen. Schelde, 2.34.9. Zweedse estafette jongens t.m. 17 jaar: 1. Luctor I 2.39 (A. Wieland, P. de Kraker, W. Verstelle, K. Seybel). 2. Schelde 2.44.5. (H. Dees, L. Boersma. ATHLETIEK Fanny kan het nog altijd Estafette-kampioenschappen waren voor „Sagitta" en „Vlug en Lenig". Fanny BlankersKoen heeft tijdens de op de sintelbaan te Amsterdam ge- houden Nederlandse estafettekam- j pioeii-scliappen opnieuw bewezen nog sjeeds een der snelste loopsters ter wereld te zyn. Zij toonde dit vooral in de relay, waar z\\ voor haar ver eniging Sagitta de 200 meter liep te gen Puck Brouwer, die voor Celebes op dezelfde afstand uitkwam. De voorsprong, welke Fanny op de eerste 50 meter nam bleek voor Puck Brou wer (zilveren medaile op de 200 me ter te Helsinki) te groot te zijn en met bijna twee meter verschil met de Celebes-athlete kon Nel Buch aan de 100 meter beginnen. Sagitta won de race en dank zij de felle strijd op die 200 meter kon voor de Amsterdamse club de nieuwe Nederlandse recordtijd van 53,9 sec. worden afgedrukt. De Sagïtta-dames bleven hiermee 0,9 seconde onder haar nationale record van 54,sec. Fanny Blankers had ook een groot aandeel in de overwinningen van Sa gitta op de 4 x 100 meter en de 10 x 100 meter. Zo kon het gebeuren, dat Sagitta met 18 punten het estafette kampioenschap bij de dames won en dus in het bezit bleef van de Mevr. DiebenKoning beker. Drie tweede plaateen op de 3 estafettes deden het Haagse Celebes in het eindklassement met 15 punten als tweede eindigen en Gita werd met 12 punten derde. DE HEREN Bij de heren ging de strijd voorna melijk tussen „Vlug en Lenig" en AAC. „Vlug en Lenig" begon de mid dag goed met het winnen van de 10 x 100 meter, ondanks vele mislukte wissels. Op de 4 x 100 meter werd er echter door de sterdragers prima ge wisseld en met sterke lopers als Kleyn, Sleeuwenhoek en Saat kwa men zij eerst in de series tot 42,4 sec. en later in de finale tot een fraaie 42,2 sec. Op de 4 x 1500 meter kwam Wim Slijkhuis als vierde man in de haan voor Trekvogels. Veel last van zijn blessures scheen hij niet meer te heb ben. want hij liep een zeer goede race. Niettemin bleek hij niet in staat de achterstand van zijn vereniging op AAC, dat van de start af de leiding had genomen, en DOS weg te werken. Het slotnummer, de 4 x 100 meter, verloor veel van zyn glans, doordat „Trekvogel^" en „Vlug en Lenig" de sterkste ploegen niet in dezelf de serie waren ingedeeld. De strijd tegen het horloge bracht „Vlug en Lenig" in 3 min. 24,3 sec. de overwin ning voor „Trekvogels". Daardoor kwam het totaal aantal punten van de rood-zwarten op 20, hetgeen bete kende dat zij de Herman van Leeu wen-beker mee naar Den Haag kon den nemen. AAC behaalde 18 punten en DOS 14. Janus van der Zande won de Grebbe-loop. Te Rhenen werd de Grebbe-loop gehouden over een afstand van 20 kilometer. De uitslag luidde: 1. Van der Zande (Olympia '47. Halsteren) 1 uur 12 min. 19 sec.; 2. Van Gin- kel (G.A.C., Hilversum) 1.16.02; 3. Overdijk (A.A.C., Amsterdam) 1.16.06; 4. Van der Kolk (RA.C., Renkum) 1.16.14; 5. De Koning (Olympia '47, Halsteren) 1.18.13. SCHAKEN Rusland won tournooi te Helsinki. NEDERLAND EERSTE IN B-GROEP. Nederland heeft in de negende en laatste rond van het Fidelandentour- nooi te Helsinki in groep B. met 2% tegen 1J,£ van Polen verloren. Van Scheltinga verloor van Tarnovski, Donner, Cortlever en Barendregt speelden resp. gelijk tegen Plater Sliwa en Gruemfeld. Het tournooi werd gewonnen door Rusland. Nederland werd eerste in de B-groep. M. Baremair, L. Baert). 3. Zeehond. 2.51. (J. Verijzer, J. Meer man. J. Jongeman, J. Reinhoudt), 3 x 100 m. wisselslag estafette dames: 1. Zeehond 4.48 (E. Kolff, H. Haneghem, A. de Bie). 2. Bruinvis 4.51.3 (F. Meule man, R. Vergauwen, J. Claeijssens). 3. Luctor I 4.53.8. (J. Geldof, A. Cornelisse, N. Pet.iet). Waterpolo-competitie: Dames: Luctor n—Schelde I 3—5. Heren: Zeehond I—Schelde I 4—2. Luc tor I—Bruinvis H 13. WIELRENNEN Van Osta won de Ronde van Kruiningen. Teleurstellende jury-beslissing voor Goessenaar Van Wijchen. De traditionele wielercourse voor amateurs en nieuwelingen te Kruinin gen die Zaterdag voor de veertiende maal verreden werd, trok flinke be langstelling. Beide categorieën gingen gezamenlijk van start en er was ook geen apart klassement voor de nieu welingen. Burgemeester M. Vogelaar gaf het startschot voor deze wedstrijd en reikte na afloop zowel aan de eerst aankomende amateur als de dito nieu weling bloemen aan. Van de deelnemende Zeeuwse ren ners aan deze course hebben De Waal en Westdorp zich goed geweerd, maar de grote openbaring was toch wel de jeugdige Goesenaar Van Wijchen, <Jie zeer lange tijd een goede positie innam en pas drie ronden voor het einde door enkele koplopers werd gedubbeld en toen op last van de jury het parcours moest verlaten. Voor Van Wijchen en zijn c.s., die zich zo kranig geweerd hadden en voor wie het samenrijden met de amateurs (dus ook 100 km.) een grote handicap betekende, moet genoemde beslissing van de jury wel een teleurstelling zijn geweest. Van Osta was vanaf het begin actief maar Konings, Verstraten en Harry v. d. Elshout, zorgden er voor, dat Osta c.s. geen al te grote voorsprong na men. In de 17e van de 45 te rijden ron den vond er een algehele hergroepe ring plaats en zat alles dus weer broe derlijk bijeen. Kort daarop gooide Van Glerum de lont in het kruitvat en trok alleen op avontuur uit. Een achter volging van Alblas en F. v. d. Els- hout liep op niets uit, maar eenzelfde poging van Van Oorschot en van Osta slaagden. We kregen dus nu drie man op kop. Van Oosterhout moest zijn riva len wegens een lekke band echter in de steek laten en intussen hadden Ko nings, Verstraten, Maas en Hermes een groep gevormd, die serieus aan een achtervolging begonnen was. La ter kwam Van Oosterhout nog bij die groep en dit vijftal kreeg met nog ne gen ronden voor de boeg aansluiting met de leiders. Het zeer hoge tempo, dat nu vooraan gereden werd, was echter oorzaak, dat Van Oosterhout moest lossen, terwijl Eddy de Waal die in het tweede peloton rijdend al enkele malen van fiets had verwis seld, de strijd staakte. De eindfase was zeer spannend. Van Osta trachtte nog alleen weg te ko men en slaagde er in een 40 m. voor sprong te nemen. De anderen riepen hem echter tot de orde. Konings en Van Osta hadden blijkbaar de meeste reserves. Hun demarage, twee ron den voor het einde ingezet, werd ten minste door de anderen niet beant woord. De eindsprint tussen Van Osta en Konings was fel, maar werd toch glansrijk van kop af door eerstge noemde gewonnen. DE UITSLAG. De uitslag luidt: 1. Jan van Osta (Oude Molen) 100 km. in 2 uur 37 min.; 2. J. Konings (Breda); 3. P. Maas (Pindorp); 4. H. v. Glerum (St. Willebrord); 5. C. Verstraten (Bre da); 6. P. Hermes (Oud-Gastel): 7. Nic. van Est (Feijnaart); 8. P. Jacobs (Breda) le nieuweling; 9. A. van Oos terhout (Lage Zwaluwe); 10. A. de Boet (Oude Tonge); 2e nieuwel. 11. J. v. d. Ven, (Kaatsheuvel); 12. J. Maas (Roosendaal); 13. Th. Alblas (Over- schie); 14. J. Pirel (Breda); 15. C. Keepers (Roosendaal); 16. Borremans (Hoogerheide); 17. Cantineau (Breda). Grote Prijs van Rabeneick voor Lambrichs. De Limburger Lambrichs heeft Zondag de wedstrijd om de grote Ra beneick prijs gewonnen, een course over 220 kilometer met start en fi nish te Dortmund. Het parcours was uitgestippeld door het Sauerland en telde enkele lastige stukken Lam brichs reed de afstand in 5 uur 39 min. 2 sec. en had 5 min. 16 sec. voorsprong op nummer twee. de Duit ser Schild. Derde werd Weimer (Did.), vierde Holthoefer (Dia.), vijf de Harm Smits (Ned.), zesde Schnei der (Oostenrijk) en zevende Kemp (Lux.). TAFELTENNIS OVERTUIGENDE BELGISCHE OVERWINNING OP ZEEUWSE PLOEG. Tijdens de tafeltenniswedstrijden, welke de Zeeuwse ploeg Zondagmid dag tegen „Panthein" uit Brussel speelde, werden de Zeeuwen met 32-4 door de Belgen verpletterd. Bij de dames wist slechts één Zeeuwse speelster haar partij te win nen en by de heren werden alle wed strijden op drie na verloren Op de gedetailleerde uitslagen komen wij in een volgende editie uitvoerig terug.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5