PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Walcherens rund veefokkerij voor het voetlicht Staf en Drees geven Nederland tenslotte toch weer een regering 0E BILT Kantlijn Vandaag COMMISSARIS DER KONINGIN BOOD BEMIDDELING AAN 195e Jaargang-No. 204 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bossharöt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw.. £r. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 30 Aug. 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 3.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1-—. Iedere regel meer 20 cent ..Brieven of sdres Bureau van Git Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur Vlissingen Walstr. 58—60, telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). Middelburg, Markt 51. telef. 3841; Goes, Lange Vorststraat 63. telef. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Finlandstraat 2. telef. 16; Brouwerijstr. 2. Zierlkzee: N. Bogerdstr. C 160. telef. 26. MAANDAG OFFICIËLE BENOEMING TE VERWACHTEN. Dr. Drees aanvaardde thans formatie-opdracht Vier excellenties keren terug in gezelschap van twaalf nieuwe ministers. (Van onze parlementaire redacteur). Gisteravond rond zeven uur maakte het kabinet van H.M. de Koningin het volgende, lang verbeide nieuws bekend: ,,Ir. C. Staf heeft hedenmiddag te Soestdyk aan H.M. de Koningin op nieuw verslag uitgebracht over de mogelijkheden tot het vormen van een kabinet. H. M. heeft daarop aan dr. VV. Drees opdracht verstrekt tot het vormen van een kabinet. Dr. Drees heeft deze opdracht aanvaard. Hiermede is dan een einde gekomen aan de bijzonder langdurige pogingen tot het vormen van een kabinet. Mede dankzij het voorbereidende werk van minister Staf in het laatste stadium, kon dr. Drees zijn op 27 Juni begon nen pogingen een kabinet te vormen, samengesteld uit ministers behorende tot de P.v.d.A., de K.V.P., de A.R.P., en de C.H.U., thans alsnog op zeer. korte termijn tot een goed einde brengen. Nader vernemen wjj nog, dat dr. Drees voornemens is zich hedenmiddag naar Soestdyli te begeven. Men mag aannemen, dat de officiële benoeming van de nieuwe ministers op Maandag a.s. zal geschieden. Maandagmiddag komt de ministerraad in zijn oude samenstelling voor het laatst byeen. In Den Haag verwacht men, dat de beëdiging der ministers Dinsdag a.s. zal geschieden. Vrijdagavond was men in Haagse politieke kringen van oordeel, dat het door dr. Drees te vormen kabinet er als volgt uit zal zien: minister-president en Algemene Zaken: dr. W. Drees (P.v.d.A.) vice-minister-president en Maat schappelijke Zorg: prof. dr. L. J. M. Beel, (K.V.P.). Buitenlandse Zaken: rar, J. W. Bey- en, (partijloos). Buitenlandse Zaken zonder porte feuille: mr. J. M. A. H. Luns, (K.V. P.). Overzeese Rijksdelen: prof. dr. W. J. A. Kernkamp, (C.H.U.). Binnenlandse Zaken: mr. H. J. M. Loeff, (K.V.P.). Justitie: mr. L. A. Donker, (P.v.d. A.). Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen :mr. J. M. L. Th. Cals, (K.V.P.). Financiën: J. van der Kieft, (P.v.d. A.). Economische Zaken: prof. dr. J. Zijlstra, (A.R.). Sociale Zaken: J. G. Suurhoff (P.v. d.A.). Oorlog en Marine: ir. C. Staf, (C. H.U.) Landbouw, visserij en Voedselvoor ziening: ir. S. L. Mansholt (P.v.d.A.). Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisa tie en Bezitsvorming: A. C. de Bruijn, (K.V.P.). Verkeer en Waterstaat: mr. J. Al- gera, (A.R.P.). Wederopbouw en Volkshuisvesting: ir. H. B. J. Witte, (K.V.P.). PSEUDO-FORMATEXJR LEGDE DE LAATSTE HAND. Nadat de Tweede-Kamerfractie van de K.V.P. Donderdagavond accoord was gegaan met de laatste voorstel len van minister Staf zes zetels, ruil van Justitie tegen Wederopbouw, het instellen van een aparte porte feuille voor Maatschappelijke Zorg en Een nieuwe regering staat op het punt geboren te worden. Na een iormatie-penode, weixc met minder dan 65 dagen in beslag heext genomen zijn we nu eindetijk zover, aat dr. Drees, die ook in eerste aan leg van H. M de Koningin een op dracht kreeg, 'een nieuwe oparaent heeft aanvaard, nauat minister Staf het pad, dat voor drie formateurs voordien voi stenen en doornen was gebleken, voor hem had geëffend. Uit het feit, dat dr. Drees thans de opdracht heeft aanvaard, volgt im mers, dat de politieke obstakels ten slotte toch uit de weg zijn geruimd en dit is de grote verdienste van mi nister Staf, wiens faam als tactvol en intelligent onderhandelaar in de afgelopen week dus weer eens be vestigd is geworden. De berichten uit Den Haag leren ons, dat nog niet helemaal vast staat, dat voor alle posten reeus A^i.mnarissen zijn gevonden, die ook bereid zijn zich een benoeming te la ten welgevallen. Zijn wij goed inge licht, dan schijnt met name de defini tieve benoeming van mr. Loeff aan Binnenlandse Zaken nog niet geheel zeker te zijn. Dit neemt toch niet weg dat nu binnen enkele dagen toch oe officiële benoeming van een nieuwe regering mag worden verwacht en dit feit opzichzelf reeds is verheugend genoeg om er onze voldoening over uit te spreken. Het moge oan zo zijn, dat de doorsnee-Nederlander zich niet gemakkelijk laat verleiden tot uitbundige reacties, het was de laatste dagen toch duidelijk merk baar, dat orede lagen van ons volk ongerust begonnen te worden om niet te zeggen ontstemd over het feit, dat de politieke leiders er maar niet in konden slagen een team te formeren, dat bereid was in eendrach tige samenwerking zich aan het landsbelang te wijden. Men besefte maar al te goed, dat hier grote be langen op het spel stonden en dat tal van belangrijke vraagstukken, inter nationale zowel als van binnenland se aard, dreigden gestagneerd te worden bij onstentenis van een nieu we Nederlandse regering. Het is bijv. bekend, dat ingewijden zich ernstige zorgen maakten over de werkloosheid voor de komende wintermaanden, wanneer er geen regering zou zijn die met bekwame spoed het vraagstuk van de werkgelegenheid ter hand zou kunnen nemen. Andere problemen vragen al evenzeer dringend om. een oplossing op korte termijn het liuurprobleem bijv. met het onverbre kelijk daarmede verbonden compen- satievraagstuk en zelfs heeft de demissionnaire regering al zover moe ten gaan, dat zij opdracht heeft Seëe~ ven de begrotingsstukken gereed te maken met voor belangrijke paragra fen slechts memorieposten. Anders zou inderdaad het gevaar bestaan, dat de minister van financiën op de snel naderende Prinsjes dag niet met z(jn traditioneel koffertje bij de Sta- ten-Generaal kon komen. Ook in het buitenland heeft men al enige ongerustheid getoond over het feit, dat de Nederlandse regerings crisis wel eens aanleiding zou kun nen worden tot een ongewenste ver traging in de afdoening van toch zeer belangrijke internationale zaken als de Europese Defensiegemeenschap besprekingen in NATO-verband, enz. Dit gevaar lijkt nu wel afgewend, maar men stelt zich onwillekeu- lig toch wel even de vraag hoe het mogelijk was, dat na een duide- lijke verkiezingsuitspraak, welke ter_ moSebjkheden bood voor ver- scmllende meerderheidscombinaties zoveel moeilijkheden konden rijzen bij de pogingen om een regering te vormen Vooral daar de practische verschillen tussen een parlementair en een extra-parlementair kabinet toch niet groot konden zijn, leken de mogelijkheden toch voor het grijpen te liggen. Hej; liep echter allemaal neel anders en wij geloven dat hier voor naast verschillende staatkundige redenen in de eerste plaats een fac tor van psychologische aard moet wovden aangewezen,, In de commentaren bij de verschil- I lende fasen van de formatie-periode Mislukte „opstand" op Deens eiland. Negen verpleegden in de zenuw inrichting op 't kleine Deense eiland Livoe in het Liimfjord (Noord-Jut land), zijn er Woensdagavond in ge slaagd geweren te bemachtigen, waarmee zij allen bewakers en em ploye's van de inrichting om het le ven wilden brengen. Toen zij echter hun plan wilden uitvoeren, ontdekten zij tot hun verbazing, dat de patro nen, waarvan zij zich ook meester hadden gemaakt, van een ander ka liber waren dan de geweren. Bij hun ondervraging de volgende dag: verklaarden de patiënten, dat zij van plan waren geweest, van het eiland een onafhankelijke republiek te maken: Livoe telt ongeveer 150 inwoners is het honderd jaar geleden, dat John Camden Neild, een zonderlinge vrek, overleed en f 250.000 naliet aan koningin Victoria van Enge land. V. MORGEN wordt prinses Wilhelmina 72 jaar. is deze factor reeds aangeduid als de „humeurigheid" van de K.V.P. De Partij van de Arbeid is bij de jongste verkiezingen nu eenmaal als de groot ste partij uit de bus gekomen en dat heeft haar positie ook by de bespre kingen in verband met de kabinets formatie in sterke mate beïnvloed. Voor de K.V.P. waren er ontegenzeg gelijk innerlijke weerstanden te over winnen voor zij de werkelijkheid, wel ke voor haar een harde werkelijkheid was geworden, geheel kon aanvaar den Dat er tenslotte, zowel van de zijde van de KVP als van die van de PvdA belangrijke offers zijn gebracht om een kabinet op „brede basis" te ver krijgen zij het nog niet op zo breed mogelijke moge een aanwijzing zijn, dat de nieuwe regering bezield zal zijn van een geest van eendrach tige samenwerking, welke zeker een land als het onze in deze kommervol le tyd zo bitter nodig heeft. één van de twee posten aan Buiten landse Zaken legde de pseudo-forma- teur gisteren de laatste hand aan de formatie. In de ochtenduren ontving hij op zijn ministerie allereerst de twee candidaten voor de posten aan Buitenlandse Zaken: mr. Beyen er mr. Luns. Vervolgens had hjj een be spreking met de burgemeester van 's Hertogenbosch, mr. Loeff, die hij polste voor de portefeuille van Bin nenlandse Zaken. Na tenslotte nog met de heer De Bruijn, de toekomsti ge minister voor de P.B.O., te hebben gesproken, confereerde minister Staf tussen de middag met dr. Drees prof. Beel. Om twee uur volgde het laatste on derhoud met een candidaat-minister: ir. Witte, de burgemeester van Ber gen op Zoom. Hem werd de portefeuil le van Wederopbouw en Volkshuisves ting aangeboden. Na een nieuwe bespreking met dr. Drees, begaf minister Staf zich te gen half vijf, tezamen met de direc teur van het kabinet van H.M. de Koningin, mej. mr. M. A. Tellegen, naar Soestdijk, ditmaal om een gun stig verslag uit te brengen. Malik verwierp Westelijke voorstellen. In de ontwapeningscommissie van de V.N. heeft de Sowjetafgevaardigde Jacob Malik, Vrijdag de westelijke voorstellen verworpen, die voorzagen in een vijfmogendheden-ontwape- ningsconferentie, mits de Sowjet- Unie en China van te voren zouden toestemmen in beperking van hun strijdkrachten tot anderhalf millioen man elk. Malik noemde de aard van de voor stellen „hypocritisch" en verklaarde, dat de westelijke mogendheden slechts trachtten te voorkomen, dat de ontwapeningscommissie tot con crete plannen zou komen. De Westelijke voorstellen waren be doeld om de aandacht van de wereld van het vraagstuk van verbod van atomische en andere wapens voor massa-vernietiging af te leiden, aldus Malik.. Russische critiek op Oostenrijkse regering. Poging om V.N.-actie bij voorbaat te bemoeilijken? Luitenant-generaal Svirïdof de Rus sische hoge commissaris in Oostenrijk, heeft Vrijdag in een vergadering van de geallieerde raad de Oostenrijkse regering verweten, niet ontwapend of gezuiverd te hebben en geen demo cratische staat te hebben geschapen. Volgens de Russische hoge commissa ris kon deze toestand niet langer ge duld worden. Naar ter vergadering aanwezigen hebben verklaard, vermeed generaal Sviridof een discussie over zijn ver klaring en sloot hij, als voorzitter, de bijeenkomst onmiddellijk nadat hij zijn verklaring had afgelegd. Men vermoedt dat Sviridof wilde proberen een eventuele actie om de kwestie van het Oostenrijkse vredes verdrag voor de Ver. Naties te bren gen, bij voortbaat te bemoeilijken. Belgische socialisten willen terugroeping van parlement. De Belgische socialistische partij heeft Vrijdagavond aangedrongen op terugroeping van het parlement, dat op reces is. De socialisten wensen, dat de Katholieke regering van Jean van Houtte rekenschap atlegt van haar mildheid tegenover veroordeelde col laborateurs uit de tweede wereldoor log. In een communiqué protesteerde de partij, op een na de grootste in Bel- gië; o.m. tegen de voorwaaiHelijke vrijlating van de aanvankelijk ter- doodveroordeelde voormalige kolonel van Coppennolle Zwaarste luchtaanval van de Koreaanse oorlog. Vrijdagochtend is een grote aan val waarschijnlijk de grootste van de Koreaanse oorlog gedaan op militaire doelen in het gebied van de Noord-Koreaanse hoofdstad Pjongjang. De bevolking van Pjong jang was tevoren door middel van strooibiljetten en de radio gewaar schuwd. Onze landgenoot Piet van Heusden versloeg in de finale achtervolging amateurs op de wielerbaan te Parijs de titelhouder, de Italiaan Mino de Rossi op overtuigende wyze en behaalde hiermede het wereldkampioenschap 1952. De lieer Joinard, president van de U.C.I., helpt de nieuwe wereld kampioen in zijn regenboogtrui. Telefoto. DE STAKING BIJ „DE OMMELANDEN" Maar de directie wilde er niet op in gaan. De directie van de Coöperatieve 3Ielkproductenfabriek ,,De Ommelan den" heeft in een schrijven aan de melkleveranciers medegedeeld, dat de Commissaris der Koningin in Groningen, de heer E. H. Ebels, in het con flict tassen de arbeiders en de fabriek bemiddeling heeft aangeboden. Het was zijn bedoeling, voor te stellen de staking op te heffen en dat de Omme landen al het in staking zynde personeel voorlopig zou terugnemen en geen raneunemaatregelen zou treffen. In het schrijven wordt een en ander beslist geheel onmogelijk genoemd. Allereerst, zo schrijft de directie hebben wy reeds een vry groot aantal nieuwe werknemers in dienst genomen en verder is het productieprogram ma geheel gewyzigd moeten worden, waardoor zeer belangrijk minder ar beiders nodig zijn. Bovendien hebben de stakende arbeiders laten weten, dat bij terugkomst hunnerzijds in het bedryf, alle werkwilligen alsmede de nieuw aangenomen arbeiders onmiddellijk ontslagen zuilen moeten worden. Ergerlijk ook misdragen zich "ver scheidene stakers, aldus het schrij ven. Intimidaties, bedreigingen, mis handelingen, etc. zijn schering en in slag. Een van de werkwilligen, die door de directie per auto naar huis werd gebracht, is met medewerking van de betrokken chauffeur in han den der stakers gespeeld, uit de auto gesleurd en half dood geslagen. Tien tallen gevallen zou men zo kunnen vermelden. Het schijnt, dat alle dui velen losgebroken zijn! In het schrij ven wordt de aandacht er op geves tigd, dat de leveranciers zich goed moeten realiseren op welk een vul kaan de fabriek zich op het ogenblik bevindt. Onder deze omstandigheden konden de bemiddelingspogingen van de Com missaris der Koningin onmogelijk worden geaccepteerd Naar aanleiding van dit schrijven verklaarde de Commissaris der Ko ningin, dat in het bewuste schrijven, de volgorde van de bemiddelingspo gingen verkeerd is geboekstaafd. Hij heeft terwille van de arbeidsvrede ge tracht een oplossing te vinden, zich in verbinding gesteld met het bestuur van de Alg. Ned. Agrarische Bedrijfs- bond en gevraagd óf déze bond be reid zou zijn met de commissaris en de directie van de „Ommelanden" aan één tafel te komen zitten om op deze wijze tot elkander te komen. De A.N.A.B. heeft zich hiertoe bereid verklaard, doch de directie van de „Ommelanden" niet. De heer Ebels heeft zich daarna tot de directie van de „Ommelanden" gericht, waarin hij verklaarde het zeer te betreuren dat men op deze wijze niet tot een op lossing zou kunnen komen, omdat hem gebleken was. dat er principieel geen verschillen meer tussen beide partijen waren. GEEN MISHANDELINGEN. Naar aanleiding van het feit, dat in het schrijven van de „Ommelan den" gemeld wordt, dat zich bij de fabriek talryke incidenten voordoen, hebben wij ons gewend tot de Gro ninger recherche. Bij deze was niets bekend van eventuele mishandelingen van werkwilligen. Wel worden vaak oploopjes geconstateerd, maar van excessen is geen sprake. Pertinent wordt door de recherche ontkend, dat hier een werkwillige half dood zou zijn geslagen. Volgende week bespreking van Russische nota. Vertegenwoordigers van Frankryk Groot Brittannië en de Ver. Staten komen begin volgende week te Lon den bijeen voor besprekingen over de jongste Russische nota aangaande Duitsland. Toestand van slachtoffertjes motorongeluk nog kritiek. De toestand van de twee slachtoffers van het motorongeluk in het Goffert- stadion te Nijmegen, Jan Wolf en W. Hendriks, is nog steeds zeer kritiek. Er is nog geen beterschap ingetreden, zodat men nog altijd vreest voor het leven van beide kinderen. De belangstelling van de bevolking bij de begrafenis van de slachtoffers was opvallend groot. Het graf van het meisje Bernardina Bal werd Vrijdag middag bedolven onder de bloemen, terwijl toen alle vriendinnetjes van school bloemen op het graf strooiden. De burgemeester van Nijmegen, mr. C. Hustinx, sprak namens het gemeen tebestuur woorden van deernis tot de ouders. Hedenmorgen wordt het stof felijk overschot van de 14-jarige Jan Hendriks begraven. VOOR HET EERST S1HDS 1936. Fokdag te Middelburg belooft een groot succes te worden De grote rundveefokdag, welke op Donderdag 18 September te Middel, burg wordt gehouden, is de eerste op Walcheren sinds oorlog en inundatie en zal dus een wel zeer byzonder cachet hebben: voor de eerste maal na de ramp, die de bloeiende veestapel van het eiland verleden tyd maakte, tre den de fokkers naar buiten om de betekenis, welke de Walcherse rundvee- fokkery nu al weer heeft, in het licht te stellen. Het doel, waarmede deze dag wordt georganiseerd, is dan ook, te laten zien wat er gepresteerd 4s en met welke resultaten, een indruk te geven van de kwaliteit en van dit alles de goede vruchten te plukken, met name de afzet van de kalfvaarzen men is weer zover, dat er een flinke „uitstoot" voor de handel aanwezig is te bevorderen. De laatste rundveefokdag werd in 1936 op Walcheren gehouden. Drie jaar later stond weer een dergelijk evenement op het programma, doch de plotselinge mobilisatie stak daar een stokje voor. Zoals men weet werd de veestapel in 1944 practisch tot niets teruggebracht, maar in '46 begon men hem weer op te bouwen: Landbouwherstël kocht vooral in Friesland, Noord-Holland en Zeeuwsch Vlaanderen veel vee aan, waardoor de fokkerij opnieuw kon beginnen Van 1947 af is de veesta pel geleidelijk aan weer op de oude sterkte gekomen en nu zijn de fok kers zover, dat zij met gerechtvaar digde trots „acte de présence" kun nen geven. De besturen van de stie ren-, de melkcontröle. en de K. I._ verenigingen vonden het tijd worden, dat de fokdag-traditie opnieuw opge vat werd en vorig jaar rijpten de plannen. Men vormde een regelings commissie, waarin vertegenwoordi gers van deze verenigingen zitting namen. De rijksveeteeltconsulent, ir. W. L. Harmsen, werd bereid gevon den zich met het voorzitterschap te belasten, zijn hoofdassistent, de heer C den Engelsen, nam het veelomvat tende secretariswerk op zich en de heer M. Kleinepier, die zich zo ver dienstelijk heeft gemaakt bij dd vee aankoop na de oorlog en daardoor mede de basis legde voor een goede fokkerij, werd tot vice.voorzitter be noemd. De heer Den. Engelsen vertelde ons, dat deze eerste na-oorlogse fok- veedag in alle opzichten een grandi oos succes belooft te worden. De belangstelling is zeer groot, niet in de laatste plaats uit de andere delen van Zeeland, waar men weet, hoeveel rasechte veeliefhebbers Walcheren telt en men een levendige interesse heeft voor de huidige stand van za ken en de resultaten van de zorg en de moeite, die dé fokkers zich iede re dag weer getroosten. Deze belang stelling demonstreert zich ook in de gróte medewerking, welke de organi satoren van tal van zijden ondervin den; vele organisaties, instellingen en personen hebben het door hun steun mogelijk gemaakt de dag te doen Dat de idee van de fokdag ook by de betrokkenen op Walcheren weer klank vindt (hoe zou dat ook anders kunnen?) blijkt wel uit het feit, dat niet minder dan 302 dieren en in to taal 32 fokgroepen op 't terrein van de Coöperatieve Yeilingsvereniging „Walcheren", waar het fokfeest zich zal afspelen, te zien zullen zijn. EEN ZILVEREN BEKER Ingeschreven werden 12 stieren, 130 vaarzen en 151 koeien. Verder zijn er twee ere-klassen: de keur- stamboekkoeien (29) en de productie klasse-uitblinksters (14), aan de melkproductie waarvan buitengewoon hoge eisen worden gesteld. Het is verheugend, dat Walcheren nu al weer met zo'n groep voor de dag kan komen en men kan er staat op ma ken, dat er zeer veel belangstelling voor zal bestaan. De Coöp. Melkfa briek te Middelburg heeft een zilve ren beker uitgeloofd voor de eigenaar van de beste koe uit de productie klasse. In totaal zijn 35 bekers, me dailles en plaquette's beschikbaar. KORTE PREDICATIE Oorlogen en geruchten van oorlogen Het gebeurt nog al eens. dat men zich deze uitdrukking plotseling her innert. Wanneer de krant benauwende berichten geeft; wanneer de bespre kingen in Kora geen vooruitgang mel den. Dan kan het zijn. dat men zich deze uitd;.t:kking herinnert: Oorlo gen en geruchten van oorlogen". Of in een gesprek over onze tijd en de we reld, waarin wij leven. Het slaat im mers reeds in de Bijbel; „er zullen oorlogen komen en geruchten van oor logen". Toch wordt hier in de Bijbel niet zoveel nadruk op gelegd. Wel spreekt Jezus.er in Mattheüs 24 over; echter veel minder uitvoerig, dan we zouden verwachten. Wij zelf zijn het, die hier zo uitvoerig bil stil staan. Omdat wij zo bevreesd zijn en zo be zorgd. En omdat »;e zoveel stil staan bij de oorlogen en geruchten van oor logen. zien we haast niet meer, waar de Bijbel zelf nadruk op legt. De Bij bel waarschuwt ons niet zozeer voor de oorlog, als wel voor de Grote Vér leider, die komt. Dat is het grote te ken der tijden; dat is het, waaraan we weten, dat de Heer spoedig zal wederkomen: er zal een grote Ver leider zijn, die in één slag probeert, de gehele wereld achter zich te krijgen. En hij zal zichzlf tot God maken en van de mensen aanbidding eisen. Laten we niet ie gemakkelijk dit teken op zij zetten. Er zijn aanwijzin gen genoeg, die in onze tijd de zelf vergoddelijking weer waarschijnlijk maken. Een machtige staat-, een mach tige tebhniek, een groot leger en dit alles in één hand. We kunnen ons voorstellen, waar het toe leiden kan. We moeten ook niet te gauw Stalin aanwijzen als deze grote Verleider. Van Hitier werd hetzelfde gezegd en hij is verdwenen. Laten we alleen ivaakzaam zijn en weten, dat Jezus het ons voorspeld heeft. Jezus heeft ook kracht beloofd. Kracht om staande te blijven. Deze kracht is Zijn Heilige Geest. Zonder deze Heilige Geest zijn we machte loos en zullen we steeds machtelozer blijken. Maar wanneer Gods Geest 'u aanraakt, en mee-roeptlaat u dan mee-trekken door Hem. Laat u meenemen, waar Zijn Geest u vraagt te gaan. Doe, wat de Geest u vraagt te doen; alleen de gehoorzaamheid aan Zijn stem zal ons staande houden in deze eindworsteling. Zuidzande. H. KUYLMAN. (Vervolg op i 2.) VERWACHTt VRIJ WARM. Veranderlijke bewolking en droog weer, behoudens tegen de avond in de zuidelijke provincies een kans op onweer. Zwakke tot matige wind uit oostelijke richtingen. Vrij warm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1