Schitterende tijd van Van Heusden •iise Pare des Princes Pariji ui Lijdt niet langer NEDERLANDS BETALINGSTEKORT IN E.B.U. GEHEEL VERDWENEN n; ICUtVS ;«1 «en HET GEVAAR VAN MOTORRACES OP EEN "KOMBAAN" Uitslag etalage wedstrijd Vlissingen 6 PROVINCIALE ZEEUW8B COURANT WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1952. WERELD-KAMPIOENSCHAPPEN OP DE BAAN Wim van Est uitgeschakeld Het Paryse Pare des Princes, waar Dinsdag een begin werd gemaakt met de wieler-wereldkamploenschappen op de baan, zag op deze eerste dag een nieuwe ster aan de wielerhemel verschijnen. Het was de 20-jarige Neder landse amateur-kampioen in de achtervolging Piet van Heusden, een stoe re Amsterdamse knaap, die in het gewone leven krantenbezorger is. Van Heusden, die tot voor kort onbekend was, maakte tijdens de series achter volging amateurs, verreden over 9 ronden of 4090 meter, de schitterende tyd van 5 min. 12.8 sec. Hy klopte daarmee dc Nieuvv-Zeelander Simpson, die een tyd van 5.30.6 voor zich liet afdrukken. Niet alleen Van Heusden, maar ook Vreeswijk verdedigde onze kleuren In Parijs uitstekend. Piet van Heusden reed voor de eerste keer in het buitenland en zijn debuut is dan ook verrassend. Hij maakte verreweg de snelste tijd van de series. Van Heusden die zich ont popt heeft 'ds een rijder van grote klasse, reed zeer rustig. Zijn voor sprong op de Nieuw-Zeelander werd met elke ronde groter. Toen zijn tijd bekend werd ge maakt, was de Amsterdammer de favoriet van de dag en het is begrij pelijk, dat de Nederlandse journalis ten door de buitenlandse collega's bestormd werden met vragen wie de ze Van Heusden toch wel was. Vreeswijk moest het opnemen tegen de Uruguees Francois. Hij toonde zich met een tijd van 5.16.2 onbetwist de meerdere van de Urugueër, die de 9 ronden reed in 5.31.0. In de achtste finales plaatsten zich de Fransman Andrieux, de Italiaan Campana, de Fransman Vitre. de Deen Andersen, de Belg Gabriei Glo rieus, de Duitser Schliebener, de Belg Raymond, de Nederlander Van Heusden, de Engelsman Bentley en Newton, de Oostenrijker Wimmers, de Italiaan De Rossi, de Deen Jörgen- son. de Nederlander Vreeswijk, de Australiër Pryor en de Zuid-Ameri kaan Kayser. VAN EST REED ALLEEN In de kwartfinales van de achter volging voor profs reed Van Est al leen, omdat zijn tegenstander Seger uit Liechtenstein verstek liet gaan. Hij boekte een tijd van 6.35.6 voor de vijf kilometer. V. d. Kamp werd te genover de titelhouder de Italiaan Bevilacque geplaatst, V. d. Kamp kreeg tweemaal een lekke band, de tweede na 4330 meter toen hij al kansloos was. Bevilacqua won dus de ze serie. Patterson maakte tegen de Belg Beuckelaer de beste serietijd, nl. 6 min. 28.8 sec. IN DE FINALE In de eerste serie van het stayer kampioenschap (100 km.) kwamen onze landgenoten Pronk en De Best uit tegen de Duitsers Lohmann en Kilian, de Zwitsers Meier en Diggel- Advertertie. mann, de Italiaan Martino de Frans man Lemoine ai de Belg Leliaert. Lohmann nam na de start de lei ding en wist zich tot het einde toe aan de kop te handhaven, terwijl Pronk, nadat er fel gevochten was om de tweede en de derde plaats, zich in de slotfase van de strijd naar voren werkte en als tweede over de streep ging, met 15 meter achter stand op de Duitser. Derde werd Mier, vierde Diggelmann, vijfde De Best (op 220 meter), zesde Martino, zevende Kilian, achtste Lemoine en negende Leliaert De vier laatst ge noemden hadden'meer dan een ronde achterstand op de winnaar. De nummers 1, 2 en 3 gingen recht streeks over naar de finale, de ande ren krijgen nog een kansje in een repechagewedstrijd. UITGESCHAKELD In de tweede kwart finale van de achtervolging profs werd Wim van Est uitgeschakeld door de geduchte Belg Raphael Glorieus, die in de eerste ronde vijf meter voorsprong nam en geleidelijk verder uitliep, tot dat Van Est byna veertig meter ach ter lag. Tijd voor Glorieus 6.23.6, voor Van Est 6.29.0. Bij de amateurs werden Dinsdag avond de achtste finales verreden. De Rossi (It), Andersen (Denem.), Schliebener (Duitsl.), Van Heusden (Ned.), Campana (It.), Andrieux (Fr.), Newton (G. B.) en Bentley (G. B.) plaatsten zich in de kwart eindstrijden. Vreeswijk werd in zijn achtste fi nale door Andrieux geklopt, maar daarvoor moest de Fransman de 9 ronden in 5 min. 18 sec. rijden. Vreeswyk noteerde 5.20.2, en dat was een betere tijd dan gemaakt werd door Andersen, Schliebener en Bent ley, die alle drie naar de kwart eind strijden overgaan. Van Heusden had niet veel moeite met Raymond. Hij haalde de Belg in na 3750 nieter, In 4 min. 48.8, een goede tijd. Nederlands circusartiste in Engeland ernstig gewond BIJ VAL VAN 8 METER. De Nederlandse 16-jarige circus- artiste Anna Konczek is Maandag avond in een luchtnummer. in een cir cus in Southsea (Eng.) van 8 meter hoogte naar beneden gevallen en met inwendige kneuzingen naar een zie kenhuis vervoeid. Haar vrouwelijke partner viel -eveneens en liep verwon dingen aan de borst op. Het ongeval gebeurde doordat een rekstok, die tussen twee touwen hing, losschoot. Generaal Naguib ontving terdoodveroordeelde. Generaal Naguib heeft de ter dood veroordeelde Moestafa Chamis ontvan gen. Chamis zou om gratie verzocht hebben. Zoals bekend werd Chamis ter dood veroordeeld in verband met de ongeregeldheden in de textielfabriek van Kr af el Dawar. Na zijn berech ting werd gemeld, dat hij generaal Naguib wenste te spreken, teneinde bepaalde onthullingen te doen. door rheumatiek. spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen. Neemt regelmatig Togal, dat verdrijft in al die gevallen snel en afdoende de pijnen. Toga) baat waar andere middelen falen. Zuivert de nieren, is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist 0.95, f 2.40 en 8.88. Amerikaanse en Engelse missie bij plan-Schuman. Jean Monnet, voorzitter van de Ho ge Autoriteit van de-Europese Kolen- en Staalgemeenschap, zal Woensdag met de speciale Europese vertegen woordiger van de M.S.A., Draper. de opzet van een Amerikaanse missie bij het hoofdkwartier van de gemeen schap bespreken. Zoals bekend, heeft de Britse rege ring reeds een permanente delegatie bij de gemeenschap aangewezen. Lei der van deze delegatie is een bekend Engels groot-industrieel, sir Cecil Weir. Churchill niet naar de Ver. Staten In gezaghebbende kringen te Lon den wordt het bericht in de socialis tische „Daily Herald", dat premier Churchill een bezoek aan de Ver. Sta ten zou brengen, tegengesproken. Het blad had verklaard, dat Churchill van plan was m het begin van het komen de voorjaar de Ver. Staten te bezoe ken voor besprekingen met de nieuwe Amerikaanse president. DE E.B.U.-RAAD RAPPORTEERT. Maar gevreesd wordt, dat zich in de eerste helft van 1953 een terugslag zal voordoen. In zyn verslag over de periode van 1 Juli 1951 tot 30 Jiini 1952, het tweede jaar van het bestaan van de Europese Betalings Unie, vestigt de bestuursraad van deze instelling er o.m. de aandacht op, dat het grote betalingstekort, dat Nederland een jaar geleden in öe E.B.U. had, geheel is verdwenen en heeft plaats gemaakt voor een aanzienlijk betalings overschot. Wegens het ingrijpende karakter van deze ommekeer, die in hoofdzaak het resultaat was van de verbete ring van de Nederlandse handels balans en van een toeneming van Ne derlands inkomsten uit hoofde van onzichtbare transacties, heeft het be stuur van de E.B.U. zich in April jl. genoodzaakt gezien met Nederland overleg te plegen over de maatrege len, die Nederland zou kunnen ne men om zyn cumulatief betalings overschot in de E.B.U. te verminde ren. Van Nederlandse zijde is het. be stuur medegedeeld, dat Nederland zyn monetaire politiek reeds in zeke re mate had verzacht, doch dat de Nederlandse autoriteiten het nood zakelijk oordeelden grote voorzichtig heid te blijven betrachten, daar zy verwachtten, dat de Nederlandse ber talingsbalans-positie weer zal achter uitgaan, wanneer het bewapenings- prögramma zijn invloed op de Neder landse economie ten volle zal doen felden, hetgeen in het bijzonder in e eerste helft van 1953 het geval zal zijn. De verbetering, die de Nederlandse positie in de tweede helft van 1952 ondergaat, is volgens de Nederlandse autoriteiten aan seizoensoorzaken toé te schrijven. Een van de belangrijkste gebeur tenissen van het afgelopen jaar noemt de bestuursraad de verande ring in de positie van Engeland en Frankrijk, die van grote crediteuren de voornaamste debiteuren van de Unie werden. DE TOEKOMST. De behaalde resultaten te consoli deren en verdei-e vooruitgang te be- 0 De 20-jarige P. van R. uit Rijswijk is Dinsdagmiddag In zee bij het Schevening- se Stille Strand, verdronken. De jonge man werd door de stroom meegesleurd; het lijk is nog niet gevonden. 0 In Bocholt (West-Duitsland) i3 de lei der van een bende autosmokkelaars ver oordeeld tot drie jaar tuchthuis en een boete van 35.000 mark. Hij was beschul digd van het smokkelen van zestien in Duitsland gestolen auto's naar Nederland. 0 Een Israëlische militaire woordvoerder heeft Dinsdag meegedeeld, dat bij een treffen tussen een Jordaanse en een Israë lische patrouille aan de Jordaans-Israëli- sche grens een Israëlische soldaat om het leven is gekomen. Dit was het derde grensincident in een week tijds. 0 Frame Pace, de Amerikaanse minister voor het leger, heeft Dinsdag verklaard, dat hij onmiddellijk een onderzoek zal instellen naar het geschil tussen luitenant-generaal Piek en een groep senatoren over ver meende verspilling en verduistering b(j de aanleg van bases voor de luchtmacht in Noord-Afrika. 0 De Japanse nationale politie-reserve zal pantser-uitrusting en zware artillerie van de Ver. Staten' ontvangen. De eerste zendJng wordt einde Augustus verwacht. 0 Met ingang van 1 Sept. a.s. zullen de tarieven voor telegrammen naar Groot- Brittannië en N. Ierland, Indonesië, Ned. Nieuw Guinea en de Ned. Antillen enigs zins worden verhoogd. 0 Van Riebeeck's stad, de zusterstad, welke in de niei goudvelden nabij Odendaalris in de Oran je Vrijstaat wordt gesticht zal spoedig officieel in het leven worden geroepen. Ruim 8000 bouwpercelen, totaal ruim 1600 ha. zullen binnenkort worden verkocht. reiken, zijn de voornaamste talten van de Organisatie voor Europese en Economische Samenwerking en het bestuur van de EJ3.U. Om het doel van onbeperkte internationale han del en algemene omwisselbaarheid der valuta's te bereiken, moet eerst het evenwicht in de betalingsbalan sen van alle aangesloten landen wor den hersteld en moeten verder o.m. de dollartekorten van deze landen worden verminderd. Vermindering van de dollartekorten zou bereikt kunnen worden door een meer libe rale invoerpolitiek in de Ver. Staten, door nieuwe en meer intensieve po gingen om de uitvoer naar het dollar- gebied te vergroten en door hervat ting van de investeringen op lange termijn door de crediteurlanden in de debiteurlanden, in het bijzonder in de minder ontwikkelde landen van de wereld. De algemene omwisselbaarheid der valuta's, die de O.E.E.S. zich ten doel stelt, kan niet beschouwd wor den als de enige oplossing van de be talingsbalansmoeilijkheden, waarvoor sommige Europese landen zich thans gesteld zien. Gezien het grotebe lang, dat aan de verwezenlijking van dit doel gehecht moet worden wenst de bestuursraad der E.B.U. te over wegen, welke regelingen getroffen kunnen worden om het werkingster rein van de E.B.U. uit te breiden en of het mogelijk is landen als b.v. de Zuid-Amerikaanse landen in het be staande stelsel op. te nemen. Verder wenst de raad te onderzoeken, welke mogelijkheden er bestaan om nau were betrekkingen aan te knopen met andere internationale organisa ties, zoals het Internationale Mone taire Fonds en de Wereldbank. De raad hoopt, dat nauwere samenwer king met deze lichamen betere be talingsbalansverhoudingen mogelijk zal maken. In één dag heen en weer over de Atlantische Oceaan. Een Britse „Canberra"-straal- bommenwerper is er Dinsdag in ge slaagd op één dag heen en weer over de Atlantische Oceaan te vliegen van Aldergrove in Noord-Ierland naar Gander op New-Foundland en terug- De vlucht naar New-Founland werd gemaakt in 4 uur 37 minuten, de thuisvlucht in 3 uur 26 minuten. Op de heenweg had de „Canberra" een wind met een snelheid van 160 km. per uur tegen. In totaal is het toestel iets meer dan acht uur in de lucht geweest Het oponthoud om te tan ken op New-Foundland duurde twee uur. Belgische schoenenindustrie vreest Nederlandse concurrentie De federatie der Belgische Leerin dustrie heeft, in samenwerking met de federatie ,der leerlooierijen en de socialistische en katholieke vakbon den, een studie gewijd aan de con currentie tussen de Belgische en Ne derlandse leerindustrie. Uit een rap port blijkt, dat Nederland dit jaar maar 1002,3 millioen paar schoenen ter waarde van 219 millioen francs uitvoerde, terwijl de Belgische export van schoenen naar Nederland een waarde vertegenwoordigde van slechts 80 millioen. In het rapport wordt er verder op gewezen, dat als gevolg van de 43 tot 56 lagere lo nen in de Nederlandse schoenindustrie de concurrentie van deze ziide zo sterk is, dat op het ogenblik nog slechts dure schoenen en enkele spe cialiteiten (zoals pantoffels) naar Ne derland kunnen worden uitgevoerd. Er wordt by de Belgische regering op aangedrongen in de 1 compensatiebelasting KERKNIEUWS Generale Synode der Gereformeerde Kerken Ds. P. N. Kruiswijk tot haar voorzitter gekozen In de Nieuwe Oosterkerk te Rot terdam is de gewone driejaarlijkse Generale Synode van de Gerefor meerde Kerken in Nederland aange vangen. Aan de Synode ging zoals gebruikelijk gisteravond een bidstond vooraf waarin voorging dr. J. Hoek van 's*-Gravenhage, praeses van de vorige synode van 's-Gravenhage (1949), die zijn gehoor bepaalde bij de woorden uit Openbaringen 1 17c jfVrees niet, Ik ben de eerste en de laatste." Na de bidstond bood de kerkeraad van Rotterdam aan de le den der Synode een begroetingssa menkomst aan. De Synode werd Dinsdag geopend door ds. F. C. Meyster, de oudste predikant van de Gereformeerde Kerk van Rotterdam. Deze hield een openingsrede, waarin hij uitging van de Paulinische vermaning en zegen wens, dat men vast zou staan en het hart zou laten troosten, sterk zijnde in alle goed woord en werk, door God de Vader en de Here Je zus Christus. Spr. trok een verge lijking tussen de Rotterdamse Syno de van 1917 en deze, waarbij hij de tegenstelling tussen toen en nu na der accentueerde. Toen stond de wereld in lichter laaie, al was de brand niet naar Nederland, dat zijn neutraliteit handhaafde, overgesla gen. Niemand kon in 1917 vermoe den, welke zware tempeesten er nauwelijks een kwart eeuw later over volk en vaderland en bijzonder over de bloeiende handelsstad Rot terdam zouden losbarsten. De Maasstad heeft als geen ande re grote stad in Nederland het gru welijk oorlogsgeweld geleden en de eerste zware stoten opgevangen. De kerk van Rotterdam heeft in deze catastrophe ruimschoots aandeel ge dragen: twee kerkgebouwen, de gro te nieuwe Westerkerk met plaats voor meer dan 2300 kerkgangers en de kort tevoren gerestaureerde Nieu we Oosterkerk, met meer dan dui zend zitplaatsen, beide voorzien van kostbare orgels, gingen in de vlam men op. Het gehele kerkeraadsge- bouw en het riante aan de Maas ge legen rusthuis, ondergingen eenzelf de lot. De gemeente werd geheel ver strooid. Velen vreesden, dat de eens zo florerende kerlc van Rotterdam van haar kandelaar zou worden weg- fenomen. Maar deze vrees werd eschaamd. Wel kwam de ellende over ons, aldus spr., maar gedeses- pereerd hebben we niet De geloofs kracht en -moed kon de vijand niet neerslaan. De kerk van Rotterdam is niet op de puinhopen wenend gaan neerzitten. Velen keerden tot de stad terug en thans telt de Gereformeer de Kerk van Rotterdam weer byna tienduizend zielen. Ds. Meyster stond vervolgens stil bij de kerkscheuring, die de gemeen te maar betrekkelijk' geschaad heeft Velen kwamen terug, maar de pogin gen tot hereniging met allen die heen gingen, zyn helaas niet geslaagd. Het stemt de kerk van Rotterdam tot dankbaarheid, dat zij de Synode in dit nieuwe bedehuis ontvangen mag. De nieuwe kerk, die meer dan negen ton heeft, gekost, zou niet kunnen gebouwd zy'u, als geen krach tige hulp door de desbetreffende de- putaten was verleend. Het heden roept tot de arbeid en dat heden moet de toekomst der ker ken dienen. Het arbeidsprogram, dat vóór dé Synode ligt, is veelom vattend en plaatst haar voor gewich tige beslissingen. Is het lidmaat schap van een Generale Synode nooit een sinecure geweest, in onze tijd vraagt het veel van hoofd en hart, wijl over vele en velerlei be langen rakende het kerkelijk leven, gehandeld moet worden. De Synode zal de moed moeten hebben neen te zeggen als waarheid, vrede en liefde geen ja gedogen. Spr. wees met een enkel woord op het agendum dat wacht, daaruit verschillende belangrijke zaken re leverend. Vervolgens werd overgegaan tot de verkiezing van een moderamen. De Synode koos na twee vrije stem mingen by herstemming tot voorzit ter ds. P. N. Kruyswijk te Ouder kerk aan de Amstel, die 29 stem men verkreeg, tegen ds. F. C. Mey ster uit Rotterdam, die 20 stemmen op zich verenigde. Tot assessor werd bij eerste vrije stemming gekozen ds. Meyster met 28 stemmen. Tot eerste scriba weiid gekozen na enkele stem mingen ds. Y. K. Vellenga te Mep- pel en tot'tweede scriba ds. C. van der Woude te Leeuwarden. Het moderamen nam vervolgens zitting, waarna de voorzitter de ver gadering schorste tot nader beraad over de gang der werkzaamheden. Door op te staan van hun zitplaat sen hebben de leden instemming be tuigd met de belijdenisvoorschriften der Gereformeerde Kerk. De Synode besloot haar arbeid over een zevental commissies te verdelen Vrvolgens werd de Synode toege sproken door enkele buitenlandse af gevaardigden. De Synode besloot ten slotte om de commissie in de gele genheid te stellen haar arbeid te ver richten, uiteen te gaan tot Dinsdag morgen 9 September. HET ONGELUK IN HET GOFEERT-STADION. Burgemeester van Nijmegen meende, dat voldoende veiligheidsmaatregelen zouden worden getroffen. Het ongeluk in het Goffertstadion te Nijmegen, waarbij jl. Zondag aan vankelijk één motorrenner werd ge dood en een aantal toeschouwers ge wond later is ook één van deze, een meisje van 12 jaar, nog overle den blijkt achteraf nog tot een verschil van mening tussen het be stuur van de Kon. Ned. Motorrijders- vereniging en de" burgemeester van Nijmegen te hebben geleid. Het be stuur van de K.N.M.V. heeft nl. ver klaard reeds enige maanden geleden de burgemeester en de politie van Nijmegen ernstig tegen motorwed- stryden van het type als Zondag zijn fehouden op een betonbaan te heb- en gewaarschuwd.. Zij achtte dit be slist veel te gevaarlijk. De K.N.M.V. heeft zich inmiddels met een tele gram tot de regering gewend, waarin zij dringend verzoekt bij de betrok ken instanties stappen te doen opdat dergelijke wedstrijden niet worden gehouden, indien zij niet onder haar leiding staan. VERKLARING VAN DE BURGEMEESTER Thans heeft de burgemeester van Nijmegen, mr. Ch. J. M. H. Hustinx, op de verklaring van de K.N.M.V. ge reageerd. In de eerste plaats betuigt hij zijn medeleven met de slachtoffers en hun familieleden en vervolgens wijst hy er op. dat de kombaanwed- stryd van jl. Zondag niet de eerste was, die in het Goffertstadion werd gehouden De ervaringen met een vorige wèdstrijd gaven geen aanlei ding bezwaar te maken tegen een tweede, al werden uiteraard veilig heidsmaatregelen getroffen, vooral na de waarschuwing van de K.N.M. De burgemeester wijst er voorts op, dat het ongeluk gebeurde toen enkele renners, tegen de nadrukke lijke instructie in, nadat de eind streep was gepasseerd in het hoger gelegen gedeelte van de baan de strijd blijkbaar nog niet onmiddellijk wensten te staken. Zij kwamen toen in botsing. Alvorens het stadion ter beschik king te stellen, is van de zijde van de Goffertstichting onderzocht of de voorwaarden en instructies, waaron der deze wedstrijden verreden werden aan behoorlijke eisen voldeden Als resultaat van liet onderzoek kon op redelijke gronden worden aangeno men, dat er geen aanleiding bestond voor de vrees, dat de veiligheid van deelnemers en publiek onvoldoende beschermd zou zijn. Aandacht verdient, dat de K.N.M. V. de baan zg. hesmet heeft verklaard d.w.z., dat onder haar auspiciën geen wedstrijden meer in het Goffert-sta- dion konden worden georganiseerd. Niet omdat er kombaan-wedstryden zouden worden gehouden, aldus de burgemeester doch omdat wedstrijden werden georganiseerd onder verant woordelijkheid van een andere ver eniging dan de K.N.M.V. Rouwdienst voor Eva Peron in Den Haag In de dekenale kerk van St. Jaco bus in Den Haag is Dinsdagmorgen een speciale rouwdienst gehouden waarin Eva Peron, de overleden echt genote van de Argentijnse president, plechtig werd herdacht. Bij het cele breren van de Plechtige Mis van Re quiem door deken W. Pompe waren o.a. aanwezig een vertegenwoordiger van Prins Bernhard, vele leden van de hofhouding van H. M. de Konin gin en talrijke hooggeplaatste perso nen uit Nederland- heffen op de waarde der uit Neder land geïmporteerde schoenen. nen uit Nederlandse regeringskrin gen, o.w. de ministers Stikker, Teu- lings, Beel en Mulderije. Het Corps w Diplomatique was vrijwel in zijn ge- toekomst een heel aanwezig. Het middenschip der van 20 te kerk was geheel gevuld met belang stellenden uit Den Haag en omstre ken. Redding van badgast kostte agent bijna het leven Een agent van de Haagse gemeen tepolitie bemerkte dat zich ter hoog te van het Kurhaus te Seheveningen een badgast in ernstig gevaar bevond, Hij begaf zich terstond te water en slaagde er inderdaad in het slacht offer, de 15-jarige J. d' H. uit Brus sel, van een wisse verdrinkingsdood te r.edden. Toen de agent de jóngen echter zo ver in de richting van het 3trand had gebracht, dat deze'zich in veiligheid kon stellen, geraakte de redder zelf in ernstige moeilijkheden. Hij werd meegesleurd door de sterke stroom. Met een reddingslijn en de hulp van een andere agent slaagde de brandwacht J. C. Middeldorp er in ook de redder op zijn beurt aan land te brengen. Nog steeds de zaak Drummond. De Franse politie heeft medegedeeld, dat een zekere Jean Paconi, een za kenman uit de burnt, verklaard heeft om één uur in dé nacht van de 5de Augustus kreten en schoten te hebben gehoord, toen hij op weg van Peyruis- Mgnosque reed, in de nabijheid van de plaats van de moord op de familie Drummond. Hij was teruggekeerd doch had niets gezien. Geen hoger beroep in Leeuwarder fraude-zaak. In overleg met de procureur-gene raal bij het gerechtshof te Leeuwar den. mr. H. R. de Zaay'er, heeft de Of ficier van Justitie bij de rechtbank aldaar het hoger beroep ingetrokken tegen de directeur van ae Leeuwarder gevangenis A. J. en de adjunct-direc teur F. W. A. V. Anderzijds hebben ook de verdachten in hun vonnis be rust. Zoals bekend werd de directeur indertijd veroordeeld tot een voor waardelijke geldboete van f 1000. subsidiair 50 dagen hechtenis en de adjunct-directeur tot een boete van f 1000.waarvan f 600.voor waardelijk. Nagekomen advertenties. Door een noodlottig ongeval werd heden van ons weggenomen KEESJE DE KOEIJER leerling der 3de klasse onzer school in de leeftijd van 9% jaar. Het personeel en de Oudereommissie der O. L. S. Nieuwdorp, 26 Augustus 1952. Heden verloren wij door een noodlottig on geval ons aller vriend je en schoolkameraadje KEESJE DE KOEIJER 9% jaar oud. De leerlingen der O.L.S. Nieuwdorp, 26 Augustus 1952. Algemene Kennisgeving Heden ontsliep in vrede, na een langdurig geduldig gedragen lij den, onze lieve zorgza me Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, JOHANNA MARIA REKKERS geb. LOOIS, in de ouderdom van ruim 78 jaar. Ylissingen: I. REKKERS Dordrecht: P. S. UNDENBERG —REKKERS J. C. LENDEN- Rotterdam: M. A. E. BACK- REKKERS J. L. BACK Vlissingen: H. F. REKKERS A. REKKERS— WUSVELD Middelburg: H. REKKERS J. REKKERS— KALLEWAARD Krabbendijke: J. M. DE PAGTER— REKKERS A. DE PAGTER en Kleinkinderen. Vlissingen, 26 Augustus 1952. Paul Krugerstraat 43 Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 30 Augustus 1952 des namiddags te 2 uur van het sterfhuis. Met leedwezen geeft de Kerkeraad der Ned. Hervormde gemeente te Kapelle kennis, dat is heengegaan broeder S. P. GROENLEER die onze gemeente vele jaren met volle toewij ding als ouderling heeft gediend. Voor de broe derlijke omgang met hem zijn wy oprecht dankbaar. De Kerkeraad der Ned. Hervormde Gemeente Kapelle. 26 Augustus 1952. le prjjs f 100.—: C. CLIJFHOUT, Walstraat 82. 2e prys f 75.F. VAN NUNEN, Hellebardierstraat 21. 3e prijs f 50: S; BURGERS, Noordstraat 63. 4e prijs f 25.—: A. W. DE NOOIJER, Winkelmansstr. 27 5e prijs f 25.C. BLJL, van Dishoeckstraat 17. 6e prijs f 10.L. KESTELOO, Hendrikstraat 46. 7e prijs f 10.M. SMIT, Vrouwestraat 14. 8e prijs f 10.—: G. TOURNOY, Clyverstraat 48. 9e prijs f 10.—: P. KOPPEJAN, Vrouwestraat 11. 10e prijs f 10.—: R. HUIBREGTSE, Arnemuidsvoetpad 43, Middelburg. 11e prijs f 5.J. DE RIDDER, Begonialaan 9. 12e prys f 5.—: P. VAN HOUTEN, Glacisstraat 170 b. 13e prys f 5.A. SCHETS, Flessenstraat 7 b. 14e prijs f 5.W. DE KAM, Groenewoud 48 b. 15e prijs f 5.M. L. BALJS, Walstraat 14. 16e prijs f 5.R. TOURNOY, Clyverstraat 48. 17e prijs f 5.J. VAN BOVEN, Vrïjburgstr. 2, Souburg 18e prijs f 5.A. VERSCHOREN, Leeghwaterstr. 58. 19e prijs f 5.—: P. VAN LOENEN, Aagje Dekenstr. 89. 20e prijs f 5.J. H. KONING, Joseph Israëllaan 64. 21e prijs f 5.L. W. VERHELST Clyverstraat 57. De waardebonnen zullen aan de winnaars worden toege zonden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 6