Maandelijks tien tot zestienduizend lastige puzzles voor posterijen HET EINDE DER ZAMINDARS 00K KAMPEERGELEGENHEDEN MOETEN HYGIËNISCH ZIJN ÖSmS sympat,hieën te kunnen be schuldigen gerekend moet worden ^Amerikaanse volk van de regen m de drop komts WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1952. PROVINCIALE ZEEUWSE OOURA MOEILIJKHEDEN VAN TANTE POS. Toch komt nog 60 terecht! (Van onze Haagse redacteur) 3Gravenhage Er is een verhaal van een mannetje dat de loketambte naar van een bepaald station maar niet wilde vertellen, waarheen zijn reis was. ,,'n Kaartje!" eiste hy met steeds luider stem. „Ja, beste vriend, maar waarheen is de reis dan!" kwam de ambtenaar hem telkens vriende lijk tegemoet. „Da ga oe gien bliksem an!" moet het mannetje volgens de overlevering maar steeds gezegd hebben, alvorens tenslotte de ambtenaar ta verteleln dat zyn reisbestemmlng Maastricht was, terwyl hij in werke lijkheid naar Den Haag moest Aan dit achterdochtige en weinig bereisde mannetje moesten we den ken, toen we dezer dagen in het hoofdpostkantoor van Den Haag wa ren, dat binnen enkele maanden 's werelds best geoutilleerde en mo dernste postkantoor zal zijn. In dit elf vendiepingen hoge gebouw, juist beoosten het station Hollands Spoor, is namelijk ook gevestigd het bureel Rebuten van de posterijen. Rebuten zijn onbestelbare stukken. Alle onbe stelbare stukken, die zelfs na ernstig speuren en puzzlen van specialisten op dit punt aan enig postkantoor in Nederland, niet thuis te brengen zyn, worden naar deze super-specialisten van het Haagse kantoor gezonden. Deze super-specialisten -een staf van zeven man, die maandelijks van tien tot zestienduizend onbestelbare stukken behandelt vertelden ons, dat er dagelijks tientallen mensen in Nederland zijn, die wel een postzegel in de rechterbovenhoek van de enve loppe plakken, maar eenvoudig ver geten een adres op die enveloppe te schrijven. Het is alsof ze met het mannetje uit bovenaangehaald ver haal dus tegen tante Pos zeggen dat 't haar „gien bliksem" an gaat, 'voor wie de ingesloten brief bestemd is. HAAST ONOPLOSBAAR Omdat er op dit soort brieven na tuurlijk ook geen afzender staat, zit ten de ambtenaren met een haast onoplostbare puzzle. Gelukkig laat de Postwet aan bepaalde daartoe aan gewezen ambtenaren in geval van dit soort puzzle, ruimte om het in ons land bestaande briefgeheim te ver breken. Wellicht kan immers uit de inhoud van de brief nog blijken, wie de verstrooide afzender geweest is, of voor wie de brief bestemd is En dan kan de post dus nog aan zijn ere- licht voldoen om de mensen de dienst e bewyzen, die haar in ons land zo'n uitstekende naam bezorgd heeft. De schending van dat briefgeheim is en blijft echter een uiterste nood greep. Alvorens van dit recht gebruik te maken hebben de ambtenaren al hun speurderstalent ontplooit. En', dat talent ondérschatte men niet. Zonder dat waren deze postambtenaren nooit op deze bijzondere plaats in het P T. T.-verband terecht gekomen. Hun werk is voor hen een sport, waarin ze overigens dagelijks een bijzonder grote oefening krijgen. HULPMIDDELEN Het spreekt vanzelf, dat ze bij de beoefening van deze sport hun hulp middelen hebben. Ook daarin schuilt een goed stuk ervaringswijsheid. Zo vindt men behalve alle verschenen adresboeken van plaatsen of streken in ons land, de telefoongidsen, giro- boeken en ettelijke andere registers, ook een kaartsysteem van alle in Nederland voorkomende straten. U hebt er, als lezer, eenvoudig geen idee van in hoeveel plaatsen van Neder land bijvoorbeeld een Havenstraat voorkomt. Dat er dan verder in deze bibliotheek een „handboek" is van alle plaatsnamen ter wereld, laat zich ge makkelijk begrijpen. Hoe nuttig en nodig dit boek is is duidelijk, wan neer mén weet, dat 35% van de on bestelbare stukken, op het Meneer A. logeert tijdens zijn vacantia in Soest, heeft familie wonen in Leeuwarden en zal die familie even een brief kaartje sturen. Prompt adres seert hy: de familie D., Voor streek 40, Soest. Zo zeer heeft hij zich vereenzelvigd met zijn vacantieplaats. Hoe gemakke lijk deze fout gemaakt wordt door de besten Het hoofd van de afdeling Rebuten der P.T.T. maakte haar zelf eenmaal. bureel, uit het buitenland komen, en dat er in Amerika en Canada maar liefst vijftien steden zijn, die de naam Holland dragen. Dat er in Zweden ook nog een plaatsje Halland is, dat een beetje vlot geschreven als Hol land gelezen kan worden, zal de le zer overigens tot dit ogenblik wel ontgaan zijn. Het bureel Rebuten echter niet, want bij herhaling komt hèt voor, dat de Zweedse posterijen brieven, bestemd voor ingezetenen van dat dorpje, doorzenden naar ons land. Hoe moeilijk de puzzles soms zyn, waarvoor de ambtenaren geplaatst worden, ongeveer zestig procent van alle by hen gedeponeerde onbestelba re stukken komen dank zij hun speur zin nog. terecht. Resultaten van Cosyns onderzoekingen Volgens de corespondent van de „Times" te Parijs is de theorie van professor Cosyns, dat de ondergrond se rivier in de grot Pierre Saint-Mar tin in de Pyreneeën ruim zes kilometer verdeD ongeveer 900 meter lager weer boven de grond komt, juist gebleken. Men heeft hier namelijk sporen waar genomen van de gekleurde verfstof, die de expeditie twee weken geleden in de rivier heeft gev. jrpen. Er moet een groot ondergronds bekken zijn, waar het water veertien dagen lang vastgehouden is. De temperatuur van de rivier stijgt tijdens haar onder grondse loop ongeveer negen grade; Verder heeft zij tweemaal zoveel wa ter, zodat er andere bronnen moe ten zijn die de rivier tijdens haar loop doen wassen. En die resterende veertig procent dan, zal men wellicht vragen. Wel, wanneer het alleen maar brieven zijn, dan worden ze na drie maanden be waring vernietigd. Dikwijls gebeurt het eenter, dat er in deze onbestelbare stukken nog waarde-artikelen voor komen. Geld, of gouden of zilveren voorwerpen. Deze waarde-artiekelen worden drie jaar bewaard in de klui zen van het Haagse hoofdpostkantoor. Is er dan nog geen rechtmatige eige naar komen opdagen, dan worden de foederen openbaar geveild. De op- rengst van deze verkopingen, als mede het gevonden geld verdwijnt in de door sommigen wel eens een bo demloos vat genoemde Rijksschatkist. Een paar duizend gulden per jaar levert de nonchalanche van het mens dom onze schatkist langs deze weg zeker op. Wel mogen we bedenken, dat in dit bedrag mee verdisconteerd is de opbrengst van alle voorwerpen, die in de loop van een jaar in enig postkantoor van Nederland gevonden werden en nimmer worden afge haald, alsmede van die artikelen, die niet meer thuis gebracht konden worden, nadat ze uit slordig verzorg de postpakketten getuimeld waren. Tot de eerstgenoemde categorie,, rekenen de posterijen op dit ogenblik zelfs een kinderfietsje en in de twee de categorie was tot voor kort een voorwerp uit het stenen tydperk. Wat dit laatste betreft, ook dat is terecht gebracht. Het werd afgestaan aan een museum. De leek zou ge neigd geweest zijn het als waarde loos" weg te doen. Moge het ons er nogmaals van doordringen, hoe nauwkeurig de post met haar toevertrouwde burgermans zaken omspringt. En moge daarom haar veel gehoord verzoek, toch asje blieft volledig en vooral juist te adresseren, daarom wel verstaan worden. En begrijp het wel no teert U op de achterzijde van de en veloppe voor alle zekerheid uw eigen adres even. Laten we voorop stéllen dat goed met creosoot geïmpregneerd hout vol ledig beschermd is tegen aanvallen van de boormossel, die we in de wan deling de toredo noemen. Maar in lan- den, waar naar onze smaak misschien wat al te weinig overheidstoezicht is, en waar vlug geldverdienen wellicht wat te veel op de voorgrond treedt-, daar wordt uit verkeerd begrepen zui nigheid wel eens minderwaardige, of in het geheel géén, creosoot gebruikt, zodat honderdduizenden dok- en stei gerpalen de onbeschermde voeten in zee steken. De levensduur .van deze houten bouwwerken wordt daardoor gemiddeld tot op een derde bekorten, zet de toredo hierin vaste voet, dan kan het einde soms zeer plotseling komen. Hoe komt liet nu, dat de toredo's plotseling een haven overvallen, ter wijl deze jarenlang onaangetast werd gelaten? Dit kan van verschillende omstandigheden afhankelijk zijn. De haven van Ndw-York was een tijdlang volkomen vrij van deze indringers als gevolg van de grote vervuiling van het water. Daar kan een toredo nu eenmaal niet tegen ~en hij verdween een tijdlang uit het zicht. ïn de haven van San Francisco, waar het dier een onbekende was, traden de toredo's echter plotseling in groten getale op en richtten in korte tijd ontzettende verwoestingen aan. Ook dit optreden bleek een verklaarbare reden te heb ben. Een periode van droogte was n.l. oorzaak geweest van een te geringe afvoer van zoetwater naar zee, waar door het zoutgehalte in de haven dus danig was gestegen dat de toredo er genoeglijk kon tieren. In verband met dergelijke plotseling optredende aan vallen is er een particuliere controle dienst ingesteld, die op de Oost- en Westkust van de V.S. een 400 tal waar nemingsposten heeft opgericht om de gedragingen van deze boormossel in het oog te houden. Bij geconstateerde verhoging van de activiteit kunnen zo doende de vereiste voorzorgsmaatre gelen worden genomen, waartoe - mits de kosten niet worden gespaard - de wetenschap op dit moment boel bij machte is. Ja, het is verbluffend, waartoe de wetenschap in staat ts. Wist U b.v. dat er staal gemaakt kan worden dat, on der bepaalde, omstandigheden, vrij in de lucht kan zweven? U. PètiUon. Oud-SS-er pleegde inbraak In Juli werden in een perceel a: de Nieuwe Park la an te 's-Gravenhage, waarvan de bewoners met vacantie in het buitenland waren, voor f 2300 aan Ideding en snuisterijen ontvreemd. Na een diepgaand onderzoek kwam de politie bij de 35-jarige oud-SS-er, H. K., terecht, die in Scheveningen bij de tuinman T. de G. inwoonde. Na door de politie te zijn aangehouden be kende K. de inbraak te hebben ge pleegd, terwijl de G., die de tuin van hef perceel verzorgde, op de uitkijk had gestaan. Een groot deel van de buit kon worden achterhaald. De G. en K. hebben voorts nog een paar kleine diefstallen en inbraken bekend en zijn beiden ingesloten. Onbekend schip vergaan Volgens de bemanning van het vrachtschip ,,Blue Prince" is 40 mijl ten Noorden van kaap Bonavista aan de Oostkust van New-Foundland, een niet nader geïdentificeerd schip verbrand en gezonken. De romp had een lengte van 20 tot 25 meter. In het water zijn geen voorwerpen ge vonden. waaruit men de identiteit van het vaartuig kon vaststellen. Men is thans op zoek naar overle venden; het is n.l. niet uitgesloten, dat de bemanning de kust heeft be reikt. VREEDZAME OMWENTELING. Ook Rabindranath Tagore en minister-president Liaquat Ali Khan komen uit de gelederen der „belasting-inners". (Van onze speciale verslaggever) CALCUTTA, Augustus Onder tromgeroffel en algemene geestdrift heeft de grootste Indiase provincie Ut tar Pradesh, waar zestig millïoen mensen wonen in bijna 11.000 dorpen, een grote vreedzame omwenteling gevierd; de afschaffing van het door de Turken in de 18e eeuw ingevoerde systeem der Zamindars, de belastinginners. Dit betekent alleen in dit ge bied voor 45 millioen Hindoes de bev riijding van een reeds lang verouderd feodaal stelsel, waaronder hun voorouders door de eeuwen heen niet wei nig te lyden hadden. eigendomsrecht verkrijgen door beta ling aan de staat, terwijl de vroege re eigenaars een vergoeding krijgen in de vorm van schatkistbiljetten. De prijzen bedragen echter slechts de helft, tot een tiende van wat de boe ren tot nu toe aan de Zamindars moesten betalen. Met deze hervorming, die Nehroe zelf nog te weinig ingrijpend vindt, beoogt ae Indiase regering niet alleen de ontginning van nieuwe landen te bereiken maar ook de agrarische her vormingsmaatregelen der communis ten in China concurrenlie aan te doen. In 100 jaar tijds is de land- bouwoppervlakte van India bijna met een derde verminderd. 50 Millioen landarbeiders zijn voortdurend werk loos. De opbrengst per hectare is de helft van die in China en slechts een derde van de opbrengst in Japan. Hierdoor bedraagt het gemiddelde in komen van de Indische boer per jaar slechts ongeveer 250 gulden, onge veer een elfde gedeelte van het ge middelde Engelse inkomen. Deskundige Amerikaanse waarne mers hebben dan ook onder deze om standigheden een goed woordje ge daan voor een energieke hulpactie aan India, om dit geweldige land voor het communisme te bewaren. De Verenigde Staten hebben een actie op touw gezet, die vooral ten doel heeft de landbouwproductie te verbe teren. In de provincie Uttar Pradesh kan met behulp van deze actie de op brengst per hectare minsten 40 h 50 procent verhoogd worden. Tot aan de komst van de Engelsen eisten de Zamindar van de grote he ren de helft van de oogst op, doch hielden daarvan, al naar gelang van hun eigen hebzucht, een gedeelte achter. De Oost-Indische Compagnie verving deze Zamindars door andere, die echter zo mogelijk nog erger wa- rqn, daar deze een willekeurig aan deel van de oogst als belasting moch ten opeisen en als een boer weigerde om 80 tot 90 procent van zijn totale opbrengst af te leveren, kon de be- lastinginner het land, ja zelfs de dochters van de wanbetaler in beslag Toch Zyn uit deze categorie der Zamindars ook mannen als de dichter Rabindranath Tagore en de Paki- stantse minister-president Liaquat Ali Khan voortgekomen. Maar het merendeel waren tyrannieke figuren, die slechts onheil gesticht hebben. Sinds 30 jaar eist de Congres Partij van Nehroe de afschaffing van het gehele verouderde systeem. De Za mindars bedachten een uitweg: om hun bedreigde privileges te redden, lieten ze zich voor de Congres Partij candidaat stellen en kiezen! Nehroe moest zyn zwaarste geschut in de strijd werpen, om deze tegen werking te overwinnen; hij liet een amendement op de grondwet indienen, waardoor thans 24 millioen hectare grond, die in het bezit was *van 1,7 millioen Zamindars, onder 12 mil lioen boeren verdeeld moet worden. 1 De' nieuwe eigenaars moeten het Nieuw land tussen Beveland en Walcheren In de Sloepolder is een aantal landbouwschuren gereedgekomen. Beide foto's geven een goede indruk van deze fraaie nieuwe gebouwen. STADSMENSEN IN DE NATUUR. Een onderzoek werd ingesteld (Van onze Haagse redactie) 's-GRAVENHAGE Reeds enkele decennia en vooral sedert de laatste wereld-oorlog heeft mede tengevolge van de vrywel algemene invoering van vacantie met behoud van loon het sociaal toerisme een grote vlucht genomen. Onder sociaal toerisme verstaat men dan het doorbrengen van de vacantie in tentenkampen, kampeercentra met zomerhuisjes, kamphui zen, kampeerboerderijen en andere niet kostbare overnachtingsgelegenhe den. Men schat, dat ongeveer driekwart van de vacantiegangers van deze gelegenheid gebruik maakt. dan wel minder afdoende zijn, kunnen ongewenste toestanden ontstaan. Juist in kampeergelegenheden dienen de waterwinning en de afvoer van fae- caliën, afvalwater en vast vuil zoda nig verzorgd te zijn, dat de hygiëne niet in het gedrang komt. Teneinde een indruk te krijgen hoe het hiermede in ons land is gesteld, heeft de Pharmaceutische Inspectie van de Volksgezondheid, welke belast is met het toezicht op de hygiëne van bodem, water en lucht, een onderzoek ingesteld naar de hygiënische toestand van kampeergelegenheden. Op ver schillende plaatsen werden onvoldoen de voorzieningen aangetroffen. Deze tekortkomingen zijn veelal toe te schrijven aan onwetendheid. Door dit intensieve gebruik van de kampen ontstaat een aantal problemen die verband houden met de technische hygiëne; de zorg voor de watervoor ziening en voor de afvoer van de ver schillende afvalstoffen. ONGEWENSTE TOESTANDEN. De meeste bezoekers komen uit ste den met waterleiding, stadsreiniging en riolering. Zodra nu grote aantallen stedelingen bijeenkomen op plaatsen, waar deze voorzieningen ontbreken, 67-jarige vrouw deed phosphor in eten van echtgenoot De vorige week deed de 50-jarige D., een rijwielbewaarder uit Deven ter, bij de politie aangifte, dat hij in een pannetje met eten, aardappelen en snijbonen, een substantie had aange troffen, die er niet in thuis behoorde. Er was bovendien een zwavellucht aan het middageten. Bij onderzoek op het gerechtelijk laboratorium in Den Haag bleek, dat zich in het eten phos phor bevond. Naar aanleiding hiervan is de 67-jarige echtgenote van D. ge arresteerd, die aanvankelijk ontkende zich aan de poging tot vergiftiging schuldig te hebben gemaakt, doch thans heeft bekend dat zij haar man van het leven heeft willen beroven, door phosphor in zijn eten te doen. De verhouding tussen de man en de vrouw liet al jarenlang te wensen over. Zij verklaarde plotseling op het idee te zijn gekomen haar man wel te kunnen vergiftigen. Parlementair Hooggerechtshof van Zuid-Afrika bijeen. Het Zuid-Afrikaanse parlementaire hooggerechtshof is Maandag voor het eerst in geheime zitting bijeengeko men. Het hof beraadt zich over zijn oordeel omtrent het door minister president Malan ingediende verzoek rot wyziging van de uitspraak van het Zuid-Afrikaanse hof van beroep, waarby de wet op de afzonderlijke vertegenwoordiging van kleurlingen ongrondwettig en ongeldig werd ver klaard. Op de bijeenkomst van het parlementaire hof, "dat uit beide hui zen van het parlement zelf bestaat, waren geen leden van de oppositie aanwezig. WEER ARRESTATIES Met stokken en stenguns gewapen de politie uit East-Londen heeft Maandag van King Williams Town geholpen bij het arresteren van 257 niet-blanke stakers, die demonstreer den voor het politiebureau voor vrij lating van Zondag gearresteerde niet- blanken. Atlantis bij Helgoland Een voormalige duiker van de ma rine uit Hildesheim. Herbert Beelte, heeft mededelingen van de Duitse At- lantisonderzoeker ds. Spanuth beves tigd, die in een publicatie over zijn jongste onderzoekingstocht heeft ver klaard op de bodem van de Noordzee bij Helgoland muurresten gevonden te hebben, die volgens hem tot het ver dwenen Atlantis behoren. Ds. Spanuth ging bij zijn onderzoe kingen uit van de gegëvens van Piato en tempelinscripties in het Egyptische koningsdal. Zoals Schliemann op zoek naar Troje van de door Homerus in de Ilias gegeven afmetingen gebruik maakte, zo berekende ook deze onder zoeker de plaats van Atlantis naar de oude gegevens. De duiker, die aan de expeditie van ds. Spanuth deelnam, verklaart een oude versterkte stad onder water gevonden te hebben met een stenen muur van negenhonderd meter lang en dertig meter breed. De totale oppervlakte van het gevonden gebied was 27 hectaren. RICHTLIJNEN. Om tot een goede voorlichting op dit gebied te komen, zijn daarom de wen ken en richtlijnen, die bij het tech nisch beheer van een kampeergelegen heid in acht dienen te worden geno men, door meergenoemde hoofdinspec tie in een boekje bijeengebracht. Deze met foto's en tekeningen ge- illustreerde brochure is dezer dagen verschenen bij het Staatsdrukkerij- en Uitgeverijbedrijf te 's-Gravenhage. En kele onderwerpen van deze uitgaven, welke getiteld is „Technische hygiëne van kampeergelegenheden". zijn: de watervoorziening (leidingwater, pom pen en putten), waterkeuring, de ver wijdering van afvalwater riolering, vergaai-bakken, enz.), de afvoer van vaste afvalstoffen (toiletgelegenheden, zinkputten, stortplaatsen, composte- ring, enz,), de levensmiddelvoorzie ning, de voedselbereiding en de ge neeskundige verzorging. 10-JARENPLAN v. SURINAME HET BROKOPONDO PLAN De aanleg van de stuwdam by Broko- pondo in de Surlname-rivier, zal de bouw van een krachtige electrische centrale mogelijk maken. Deze zal voldoende energie kunnen opleveren om naast het dekken van de bestaan de behoefte, tevens de vestiging van een aluminiumfabriek mogelijk te maken. Hierdoor zal het mogelijk worden om de bauxiet In Suriname zelf te verwerken. De kosten van de aanleg van de nodige wegen en spoor, wegen zyn op de begroting opgenomen, Het wereldgebeuren Merkwaardige eensgezindheid Naarmate de 1ste September, van oudsher de datum waarop de verkiezingsstrijd in volle hevig heid ontbrandt, naaerbïj komt, lijnt het wel of Eisenhower en Stevenson, in plaats van ijverig de politieke sa bels te wetten voor het beslissende handgemeen, steeds dichter naar elk aar toegroeien. Er gaat vrywel geen dag voorbij, waarop beide tegen standers elaaar niet goedkeurend op de scnouders kloppen en eikaars ver klaringen onderschrijven. Sommige politici kunnen dan ook, bij aiie vreugde over een zo opmerKelijke eensgezindheid, toch niet een zeKer gevoel van wrevel onderdrukken over het vervagen der concrete te genstellingen. Uit de verklaringen, die Eisennower en Stevenson in de afgelopen week hebben afgelegd, is eens te meer gebleken dat beiden het gulden miauen hebben gekozen tussen staatssocialisme aan de ene en een extreem laissez faire aan de andere kant. Zij verzetten zich fel tegen het dirigisme van de. federat ie regering, rnaar achten het ter zelfder tijd noodzakelijk dat de staat zich mede verantwoordelijk stelt voor het geestelijk en materieel wel zijn van ae enkeling. In een belang- ryke rede in het. Westen des lan as wees de ex-generaai er andermaal op dat zowei een uiterst linkse als een uiterst rechtse politiek naar dic tatuur en miskenning van de rechten van de mens leiden, met als gevolg een verdere verwijding van de kloof tussen regering en volk. Reagerend op deze uitspraak van Eisenhower, verklaarde Stevenson dat hij zich altijd ais een aanhan ger van het juiste midden beschouwd nad en in dit opzicht niet werkelijk van zijn Republikeinse tegenstander verschilde. Zowel Eisenhower als Stevenson zijn voorstander van de vrije onder nemingsvorm en van een verminde ring van de invloed der federale regeling. De eerste acht het bevor deren van 's lands welvaart een aangelegenheid, die in de eerste plaats iedere Amerikaan afzonder lijk aangaat, terwyl de laatste reeds herhaaiuclyk betoogd heeft dat ae staten en gemeenten zichzelf met het treffen van sociale voorzienin gen moeten belasten en niet voort durend de blik op Washington ge richte moeten houden. Ook op het gebied van de bui tenlandse politiek bestaat er tussen beiue candidaten een treifende overeenstemming-. Eisen hower zeide in de afgelopen week o.m. dat het besluit van President Truman om in Korea te intervenië ren eertijds zijn volledige instem ming had gehad en dat hij ook nu nog van mening was dat de Ver. Staten in 1950 geen andere weg overbleef. Weliswaar gispte hij ue Amerikaanse politiek in Azië, maar hij gat onmiddellijk toe dat degenen, die de Chinezen het vuur aan de schenen willen leggen, tot op heden nog nimmer met een uitvoerbaar mi litair plan voor de dag gekomen zijn Door een aanval op Rood-Chi na, aldus de Republikeinse candi daat, zouden wij een oorlog ontke tenen, waarvan de gevolgen niet te overzien zijn. Eistnhowers jongste rede te New York welke direct tegen Rusiand gericht was. moge dan wel wat agressief hebben geklonken, in feite behelsde zij echter weinig anders dan een bevestiging van de democrati sche buitenlandse politiek. Intussen acht men het zowel in het Democratische als in het Repu blikeinse kamp nog te vroeg om zich aan voorspiegelingen m.b.t. de ko mende verkiezingscampagne te wa gen. Het is bijvoorbeeld zeer goed mogelijk dat de thans bestaande eensgezindheid spoedig als sneeuw voor de zon zal verdwijnen. Hoewel zowel Stevenson als Eisenhower 'n actie tegen corruptie aangekondigd hebben, zal laatstgenoemde bij de „zuivering ongetwijfeld veel verder willen gaan dan zijn democratische opponent. Verwacht wordt in elk ge val, dat Eisenhower het in de ko mende maanden zo zal voorstellen of de Ver Staten alleen door fris J dooV de Republikeinse party, van de ondergang gered kun- zaf ^,en'-Sfteve?s°n zijn kïnt zal zekei niet nalaten zijn tegen standers onder ogen te brengen, dat wanneer onder de „frisse figuren" ook senator McCarthy, de beruchte om i1fnafer dle gSen middel schuwt om zyn tegenstanders van comrau-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5