Piet van der Brekel kreeg een fiets en verloor tweede plaats Vier nationale titels voor blonde Geertje Wielema MIDDELBURG DOOR ZEGE OP FORTUNA IN VOLGENDE RONDE MAANDAG 25 AUGUSTUS 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 WERELDTl fELS VOOR OUTSIDERS. Nederland sloeg geen slecht figuur bij wereldkampioenschappen op de weg De wereldkampioenschappen wielrennen op de weg mogen Nederland dan geen wereldtitel hebben opgeleverd, onze renners hebben op het Luxemburgse parcours toch een goed figuur geslagen. Onze amateur Piet v. d. Brekel bezette aanvankelijk zelfs achter de winnaar Ciancola (Italië) een prachtige tweede plaats, maar door een (volkomen juiste overigens) beslissing van de wedstrijdcommissarissen werd hij gedisqualificeerd. Hy had, toen hij in de achtste ronde een lekke band kreeg, een fiets aangeno men van een toeschouwer en dat is nu eenmaal verboden! Maenen werd in Helsinki wel gedisqualificeerd om een glaasje limonaoe Bij de profs won de Duitser Heinz Muller, een outsider, in de sprint. On. ze landgenoot Faanhof, die zesde werd, noteerde echter dezelfde tyd als de wereldkampioen. Voor het wegkampioenschap voor amateurs, verreden bij prachtig weer op een circuit van 17,5 kilometer, verschenen 113 renners uit 24 lan den aan de start. Er werd onmiddel lijk een hoog tempo ingezet, zodat het peloton uiteengerukt werd tot een lange sliert. Na een valpartij in het bos van Leudelange, waarbij vier renners min of meer ernstig gewond werden (onder wie de Belgische kam pioen van Looy die een armbrak) gingen zes deelnemers aan de haal. Hiertoe behoorde onze' landgenoot Piet v. d. Brekel, die in prima vorm bi eek. In de vierde ronde hadden zij 600 meter voorsprong, maar toen trapte bet peloton wat harder aan en spoedig kwam de fusie tot stand. In de zevende ronde, afgelegd met een gemiddelde snelheid van 38.461 km/u., ontsnapten vijf renners, t.w. de Fransman Thomas, de Zwitser Graf, de Zweed Gunnar Johnsson en de Italianen Fantini en Bruni. Zij sloegen een gat. dat op een gegeven moment op 30 seconden werd Gecij ferd, maar moesten het hoofd buigen toen het peloton waarin de vijf Ne derlanders met van der Brekel voor op zich kranig weerden, een meedo genloze achtervolging inzette. De strijd was hevig en verwoed, met voortdurende demarrages en jachten. Na de negende ronde lagen Gelissen, de Italianen Fantini en Ciancola, de Belg van Genechten, de Deen Andersen en de Luxemburger Ludwig op kop met 5 seconden voor sprong op een tweede groepje. Arend van 't Hof, die een grote achterstand had, gaf op. De zes leiders werden in de tiende ronde ingehaald, doch er volgden prompt nieuwe demarrages en de positie aan de kop verandérde telkens. Een vry groot peloton kon tenslotte aan de eindspurt deelnemen, die met miniem verschil gewonnen werd door de Italiaan Ciancola Nadat sommi ge Nederlandse supporters al begon nen waren met de huldiging van Piet van der Brekel omdat zij meenden dat hij als eerste over de streep was gegaan. Piet van der Brekel werd aanvankelijk als tweede geklasseerd voor de Belg Noyelle en de Luxem burger Ludwig. Toen van der Brekel gedisqualificeerd was, bleek Kooy- man zesde en Aanraad achtste te zijn, zodat er niet minder dan drie oranje- ATHLETIEK Puck Brouwer boekte succes in Edinburgh Tweede plaatsen voor Slijkhuis en Saat. In Edinburgh (Schotland) werden internationale athletiekwedstrijden gehouden, waaraan onze landgeno ten Puck Brouwer, Wim Slijkhuis en Theo Saat deelnamen. Puck Brouwer won de 100 yards in 11,1 sec., een nieuw Schots re cord. Shirley Strickland werd derde. Na een nek-aan-nek race met de Australische athlete V. Johnston won zij ook de 220 yards in 25,2 sec. By de heren won de Brit Green de 2 mijl in 9 min. 18,8. Slykhuis eindigde als tweede. In de finale van de 100 yards deel de Theo Saat de tweede plaats met de Jamaicaan Byron La Beach. Winnaar werd Rhoden in 9,7 sec. In de series van dit nummer won Saat in 9,9 sec. Fraai werk van Zeeuwse athleten te Rotterdam. Bilius promoveerde nu ook op de 3000 m. naar A-klasse Aan de athletiekwedstrijden, die door de vereniging R.A.C. te Rotter dam werden georganiseerd hebben verscheidene Zeeuwse athleten deel genomen. Anneke Plompen van E.M.M. werd tweede op de 80 meter meisjes in 10.7 sec. Derde werd Willy Cijsouw van Marathon, die in haar serie 10,7 en in de demifinale 10,8 sec. noteerde. Zij werd tweede bij het hoogspringen met een sprong van 1,42 meter. Nel Minderhoud van De Zeeuwen spron" 5,48 meter vér met welke fraaie pres tatie zij naar de A-klasse promoveer de. Zij werd tweede op de 100 meter in 13 sec. Bilius, eveneens van De Zeeuwen, die enige weken geleden op de 1500 meter naar de A-klasse promoveerde, herhaalde deze prestatie nu ook op de 3000 meter, waarop hij eerste werd in 9.15.8. Walker werd op de 1500 me ter vierde in de B-klasse (4.17.4). In de C-klasse op deze afstand werd de Zeeuwen-man J. v. d. Berg vierde met 4.31. J. Gillissen, eveneens van De Zeeuwen, werd met 11,7 sec vijfde, op de 100 meter jongens en A. W. Smits noteerde in de C-klasse een tyd van 12.2 op de 100 meter. In de fina le van dit nummer liet De Bart een tijd van 11,9 voor zich afdrukken. Een nieuw Zeeuws record kwam op naam van de ploeg van De Zeeuwen en wel op de 4 x 200 meter estafette ,(1,38.——), truien onder de eerste acht waren geëindigd. Nederland had dus geen reden tot klagen. Dat v. d. Brekel gedisqualificeerd moest worden, doet weinig af aan hef feit, dat hij uitstekend heeft ge reden. De deelnemers mochten slechts bij drie daartoe aangewezen mate- riaalposten van fiets verwisselen en v. d. Brekel gaf royaal toe dat hij zich aan overtreding van dit voor schrift had schuldig gemaakt. Waar schijnlijk hebben de zenuwen hem op bewuste moment even parten ge- het 1 speeld. DE PROFESSIONALS Bij zonnig weer gingen Zondag morgen 48 renners uit 9 verschillende landen van start voor het wereld kampioenschap op de weg voor profs Het circuit van 17 y2 kilometer moest zestien maal gereden worden, zodat de totale afstand 280 kilometer bedroeg. Toen ongeveer twee ronden waren afgelegd ontsnapten Varnaja (Fr.) en Diederich (Lux.) uit het pe loton. Na zes ronden hadden zij bijna vier minuten voorsprong. Wout Wagtmans, die op z'n eentje de achtervolging had ingezet en een flink stuk was ingelopen, had zich tenslotte weer in de hoofdgroep ia- ten terugvallen. In de negende ronde konden Kirchen (Lux.), Bar tali (It.) en Dekkers (Ned.) zich bij de leiders voegen, maar het peloton had inmid dels het tempo ook wat opgevoerd zodat de voorsprong na negen ronden slechts een halve minuut bedroeg. Dit verschil groeide weer aan tot ruim een minuut na tien ronden en werd in de elfde nog wat groter. Ook deze poging was echter tot mislukking gedoemd want toen de achtervolging eenmaal in alle ernst werid ingezet duurde het niet Jang of de vluchtelingen waren achter haald. In de dertiende ronde reed men weer in gesloten geledérén, ech ter zonder Diederich, die wegens kramp had moeten opgeven. Aange zien geen van de favorieten pogingen SCHAKEN Nederland won van Denemarken in F.I.D.E.-tournooi. In het F.I.D.E.-landentournooi heeft Nederland met 2%— iy2 gewonnen van Denemarken. De gedetailleerde uitslagen waren: Van ScheltingaEnevoldsen y2; Donner—Poulsen Cortle- ver—Nielsen 1—0; Kramer—Peder- sen Nederland leidt thans in groep B met 8 boi^dpunten. In de groepen A en C gaan respectievelijk Zuid- Slavië en Noorwegen aan de kop. In de vierde ronde speelde Neder land tegen Groot Brittannië. Met ee nafgebrolcen partij luidt de stand 2%voor Nederland. deed om leven in de brouwerij te brengen, bleef de grote groep com pleet en moest de sprint de beslis sing brengen. Tot verrassing van al le experts ging een outsider, de Duit ser Heinz Müïier als eerste over de streep, voor Gottfried Weilenmann (Zwits.), Ludwig Hoermann (Did.), Magni (It.), Varnaja (Fr.) en Faan hof (Ned.). Het was een kampioen schap geweest zonder spanning, waarin de favorieten zich hadden ge spaard voor de eindspurt, een ver keerde tactiek naar de uitslag vol doende uitwijst. Tot de groep renners, die in de zelfde tijd 10/29 ex aequo werden ge plaatst, behoorden de Nederlanders Wim van Est, Gerrit Voorting en Hans Dekkers,. Wagtmans werd 34e in dezelfde tijd. en Nolten 37e in 7 uur 12 min 54'sec. WATERSPORT R.B.S.C.-zeilwedstrijd V eere-T erneuzen. Zondag werden de door de Royal Bel gian Sailing Club te Gent georganiseerde, wedstrijden voor zeil- en motorjachten Veere-^Terneuzen gehouden. De belang stelling hiervoor was dit jaar zeer groot en ruim 60 jachten namen aan de wed strijden, die een vlotverloop hadü'en, deel. 's Avonds werden in hotel Rotter dam te Terneuzen de prijzen uitgereikt, door de Commodore van de R.B.S.C., de heer Herrry Leten uit Gent. die daarbij allen dankte, die aan het slagen van d'eze belangrijkste van de jaar-lijks door de R. B.S.C. georganiseerde wedstrijden hebben medegewerkt. De uitslagen luiden als volgt: Platbodem jachten, grote klasse: 1 Windroos. R. Neefs, Antwerpen, R.Y. C.B.. Winnaar van de beker „Windroos". 2 Aladin, C. Dotsch, Antwerpen, R.Y.C.B. 3 Jetty, A. Hebbelyck, Gent. R.B.S.C. Platbodem jachten, kleine klasse: 1 Waterman, H. Cranenburg, Veere, N. V.K. Draakjachten: 1 Puzzle, Mej. Dauge, Gent, R.B.S.C. 2 Mo- rena, J. Sirant, Gent, R.B.S.C. 3 Escape, A. Galein, Oostende, N.S.Y.C. Vlind'erklasse: 1 Good Luck, A. Verkruysse, Gent. R. B.S.C. 2 La Jolie, H. Brasseur, Gent R3. S.C. 3 La Grisette, A. v. d. Straeten, Gent RB.S.C. _4 Le Mariot, J. Röthlisberger, Gent .S.C. Handicap klasse, grote klasse. 1 De Bries, R. de Braey, Antwerpen, R.Y.C.B. Wint beker „Pilotte". 2 Graziel- le, W. Bastenier, Antwerpen, R.Y.CF. 3 Honté, G. v. d. Peijl, Terneuzen, R.B.S.C. 4 Margaretha, P. Moerman, Schiedam, S Drakkar II, S. Six, Rijssel (Fr.) H.Y.C.B. 6 Lalage, A. Huybrechts, Antwerpen, R.Y. C.B. Handicap, kleine klasse. 1 Zilvermeeuw, J. de Klerk. Terneuzen, R.B.S.C. Wint beker „Pilotin". 2 Petrel. A. v. d. Abeele, Gent. R.B.S.C. 3 Sandpi per, A. Francois,' Gent, R.B.S.C. 4 Wimpy, II, G. Feltes, Gent, R.B.S.C. 5 White Duck," H. Leten, Gent, R.B.S.C. 6 Jean Bart, J. H. v. Esser, Roermond, N.V.K. Motorcruisers: 1 Daring. C. Dekker, Antwerpen, R.Y. C.B. Wint beker „Arion". 2 Cirrus, H. de Rave, Gent, R.B.S.C. 3 Arion. R. Egger- mont. Gent, R.B.S.C. 4 Vanadis, P v. Hey- gen. Gent, R.B.S.C. Beker „Mey Queen" werd gewonnen door Lalgage A. Huybrechts. Antwerpen, R. Y.C.B. Hij heeft eveneens de prijs voor d'e beste start. HANDBAL Nederland overrompelde België (20—6). Zondag werd op het N.A.C.-terrein te Breda een handbalwedstrijd ge speeld tussen Nederland en België. De uitslag werd 206 voor Nederland, nadat onze landgenoten met de rust reeds een 73 voorsprong hadden behaald. Het Nederlands elftal was gedu rende de gehele wedstrijd tegen Bel gië verre de meerdere. Vooral de rechtsbuiten Van Mourik (P.S.V.) blonk uit. Bij de Belgen waren de besten van den Langenbenjh, Crut- zen en de doelman Winckelmans. De doelpunten voor Nederland wer den gemaakt door Van Mourik 5 Jon getjes (P.S.V.) 5, Zuidema (Hellas) 4. Walker (Hellas) 4 en Rutjes (Hel las) 2. WIELRENNEN De wegwedstrijd te Hoogerheide, welke Zondagmiddag werd verreden is gewonenn door Kuitwaard uit Vel- sen Eddy de Waal uit Hontenisse werd tweede en Rien Verhelst Uit Axel dertiende. OM DE STADHUIS-PLAQUETTE. Neptumis schakelde Fluks met 21 uit. In de voorronde van het voetbaltournool om de Zilveren Stadhuis pla quette werden Zondagmiddag te Middelburg de wedstrijden Middelburg- Fortuna en Ncpfunus-Fluks gespeeld. Middelburg won van de Vlaardingse tweede-klasser met 5-3 en de Rotterdamse ex-eerste-klassers klopten Fluks uit Dordrecht met 2-1, zodat Middelburg, Neptunus, R.A.C. en V.U C .uit Den Haag (dat de plaquette moet verdedigen) Zondag a-s. zullen moeten uitmaken, wie deze plaquette nu in handen zal krijgen. De wedstrijd Middelburg-Fortuna begon met een half uurtje van slor dig spel aan beide kanten. Vooral in de Middelburgse voorhoede zag men een zeer peuterig spelletje, waardoor doelpunten uitbleven Toen linksbui ten Siahaya echter 'een fraai schot had gelost, dat doel trof (1-0), kwam er verandering in het spelbeeld. Plot seling ging'alles veel beter en Ra- venschot deponeerde nummer twee in het net. Van der Klink, die tot nu toe weinig had laten zien, scoorde be- Bovenstaande foto toont de leden van de Souburgse Zwemvereniging, die deze zomer uitkwamen op de kringwedstryden te Aardenburg. Boven ste ry v.I.n,r.: F. Wisse, C. Wagenaar, K. Delzenne en H. v. d. Steen; in het midden de dames N. Passenier, N. van Belzen, J. van Eenennaam en N. Hangoor; onderste ry: M. Hubregtse, mevr. Wagenaar, S. de Rjjkse, Cath. Wisse en F. Hamelink. VOETBAL Het Zilveren Bal- en Arol-bekertournooi. Te Rotterdam werden de wed strijden voortgezet voor het Zilve ren Bal tournooi. De uitslagen wa ren: EmmaStormvogels 01; BW Heracles 02; SpartaEindho ven 13; 't GooiWillem H 22 ('t Gooi won na strafschoppen). Halve finales: StormvogelsHerac les 10; Eindhoven't Gooi 00, (Eindhoven won na strafschoppen) De finale zal op 31 Augustus wor den gespeeld. Op het AFC-terrein is de eerste ronde gespeeld van het Arolbeker- tournooi. Volgende week volgen de halve finales en de eindstrijd. De uitslagen van de eerste ronde luiden: AFC-DWV 7—2; VSV—WA 4— 3; Be Quick (Gr.)Blauw Wit 52; HBSZeeburgia 01. DE NATIONALE ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN. Joris Tjebbes prolongeerde na felle strijd zijn titel op de 100 meter Vier maal tijdens de Nederlandse zwemkampioenschappen 1952 Is de hoogste trede van het ere-platform be stegen door de 18-jarige Geertje Wielema. Met het behalen van de nationale titels op de 1500 meter vrye slag, de 400 m. vrye slag, de 100 m. rugslag en met haar clubgenoten de Robben op de 4 x 100 meter vrye slag estafette en dan spreken «ij nog niet eens van haar tweede plaats op de 100 m. vrije slag) heeft het blonde Hilversumse zwemstertje bewezen op dit ogenblik Nederlands meest begaafde en veelzijdigste zwemster te zyn. Veel meer vreugde hebben wij ove- moeite met Kievit. Daan Buyze rigens niet aan deze kampioenschap pen kunnen beleven, want onmisken baar heeft zich bij de deelnemers en deelneemsters een algehele achteruit gang gedemonstreerd. De prestaties in cyfers uitgedrukt waren over het algemeen niet best. Dat neemt echter niet weg, dat talrijke opwindende du els te zien zyn geweest. Strijd moest bijvoorbeeld geleverd worden door de oud-Vlissinger Joris Tjebbes, die op de 100 meter ernstige concurrenten had in Willemse en Zijlstra. Pas 25 meter voor de finish kon de Heemstedenaar de aanval van zijn belagers afslaan om tenslotte in 1 minuut precies zijn titel te prolon geren. Ook op de 400 meter vrije slag kreeg hij een felle aanval te verduren en wel van het Noordelijke tweetal Elzenga en Ten Thije. Weer vocht Tjebbes wat hij kon, maar nu moest hij beiden laten gaan. Tjebbes bleek niet voldoende reserves te hebben om Ten Thije terug te halen. Elzenga werd tweede en Tjebbes derde. GEEN VERRASSINGEN. Op de rugslag en de schoolslag wa ren bij de heren geen verrassingen te noteren. Van der Veen had niet veel vanaf de start onbedreigd op de titel af, maar op de laatste 25 meter had de Hagenaar moeite om zijn armen over het water heen te krijgen. Hannie Termeulen heeft op de 100 m. vrye slag gedaan, wat men van haar verwachtte. Zij werd heel even bedreigd door Geertje Wielema, maar de voorsprong van de Amsterdamse bleek te groot en in de matige tijd van 1.09,0 werd de zilveren medaille winnares van de Olympische Spelen eerste. Op de 100 m. rugslag dames kregen wij bijna een herhaling van Helsinki. Wat Geertje Wielema betreft ten minste. Weer kwam zij enkele malen met de touwen in aanraking en Joke de Korte kreeg zodoende de kans op het kampioenschap. Maar wat Geer tje in Helsinki verzuimde deed zij thans in Rotterdam. Zij bleef, toen Joke naast haar kwam, niet doorma len met haar linkerarm over de kurk- lyn doch zij maakte zich ineens los om weer snel een voorsprong de beslissende te nemen. Prachtig had zij tevoren in de 400 meter-finale gezwommen. Bij het 100 meter keerpunt had Greetje Lugt- hart enkele meters voorsprong;, maar de fraai en rustig zwemmende Hil versumse liet zich niet tot een te vroeg ingezet duel verleiden en met haar krachtige beenslag bleef zij haar eigen wedstrijd zwemmen. Zij maak te zich langzamerhand los en toen de laatste 100 meter ingingen had zij een 3 a 4 meter voorsprong. Onbe dreigd ging zij op de finish af. Greetje Lugthart werd tweede en Tine van Brenk derde. Lies Bonnier heeft haar wedstrijd- loopbaan met een overtuigende over winning op de-200 m. schoolslag afge sloten. PAARDENSPORT Weinig succes voor Nederlanders in Le Zoute. In het jachtspringconcours om de prijs van het „Links Hotel", konden onze landgenoten zich, op de tweede dag van het internationaal concours hippique in Le Zoute (België), niet onder de eerste tien plaatsen. Van de 36 deelnemers werd de kapitein R. .van Zinnicq Bergmann met het paard „Torero" van stal Soestdijk, elfde geklasseerd met een trjd van 104,1 sec. J. Baron van Lynden (Den Haag) eindigde met ,,Belotte" op de 18e Slaats, terwijl A. Janssens (Baarle Tassau) met „Spectateur" de 24e plaats bezette. Prins Bernhard werd gediskwalifi ceerd wegens drie maal weigeren van zijn paard). Het nummer werd gewonnen door de Italiaan Piero d'Inzeo met „Fia- no" in 89,6 sec. Het internationaal springconcours, om de grote prijs van Le Zoute, werd gewonnen door de individuele Olym pische kampioen in de grote pry's der naties, de Fransman Jonquères d'Ori- ola. De enige Nederlander, die zich in het internationaal concours hippique onder de prijswinnaars wist te scha ren, was de Hagenaar Tony Timmer met „Zwarte Piet". ZWEMMEN Jos de Waal wco de 1200 in. Scheldewedstrijd Mej. Nuijten eerste dame. Zaterdagmiddag werd onder zeer grote belangstelling in de Ooster- Schelde nabij Bergen op Zoom de traditionele 1200 m. zwemwedstrijd gehouden, welke was georganiseerd door de zwem- en reddingsvereni ging „Juliana". Het was prachtig weer, geen wind en een goede stroom. Omstreeks vijf uur startten vanaf de zgn. Kop van 't Hoofd 35 heren en twee minuten daarna 17 dames. Slechts één dame moest de strijd opgeven. Bij de heren nam .vanaf de start Jos de Waal de leiding en geen der anderen kreeg een kans hem in te halen. Een mooie strijd werd gele verd tussen v. Poppelen en Karelse, welke laatste de tweede plaats wist te bezetten. Verderop werd weinig strijd geleverd. Bij de dames was het L. Nuijten die weer de eerste plaats veroverde. Als tweede volgde J. v. Gorsel en L. Pikaar kwam weer als derde bin nen. Dat mej. Nuijten wel heel snel zwom nabij de machinefabriek had zy verscheidene heren al inge haald moge wel blijken uit het feit, dat de eerste drie dames res pectievelijk 10e, 13e en 21e binnen kwamen. De watersportvereniging „De Schelde" verleende met de bo ten weer de volle medewerking. De uitslagen waren als volgt: Dames: 1. L. Nuijten 16 m. 23 s.; 2. J. v. Gorsel 16 m. 58 s.; 3. L. Pi- kaar buiten mededinging 18 m. 49 s.; 4. Els Rolle 19 m.; 5. Cor v. d. Broek 19 m, 13 s.; 6. Joppy -Hage naars 19 m. 14 s.; 7. Lia Melsen 19 m. 25 s.; 8. L. Modders 19 m. 31 s.; 9. Maria Merckx 19 m. 47 s.; 10. Riet v. Loon 20 m.; 11. Tinny Landa 20 m. 31 s.; 12. Cor v. d. Boom 23 m. 42 s.; 13. Ria v. Duuren 25 m. 5 s.; 14. J. v. d. Boom 26 m. 17 s.; 15. Metha Peeters 26 m. 23 s.; 16. A. v. Hooijdonk 28 m. 29 s. Heren: Jos. de Waal 15 m. 19 s.; 2. N. v. Poppelen 15 m. 35 s.; 3. K. Karelse 15 m. 48 s.; 4. F. Kooien 17 m. 49 s.; 5. H. de Haan 18 m. 1 s.; 6. P. Anthonissen 18 m. 7 s.; 7. R. Maurer 18 m. 10 s.; 8. L. Jansen 18 m. 14 s.; 9. L. Timmermans 18 m. 15 s.; 10. J. v. Steen 18 m. 38 s:; 11. W. v. Vliet 18 m. 51 s.; 12. M. Steen blok 19 m. 4 s.; 13. J. v. Loon 19 m. 11 s.; 14. G. v. Loon 19 m. 53 s.; 15. A. v. Vliet 20 m. 6 s.; 16. M. Bruijns Roosendaal 20 m. 8 s.; 17. M. Touw 20 m. 36 s.; 18. M. Laanen 20 m. 48 s.; 19. M. Huybregts 20 m. 58 s.; 20. P. Nuijten 21 m. 17 s. Egyptenaren konden Het Kanaal niet bedwingen Twee Egyptenaren, Oman Genaal en Ahmed Abdel Kader, die zich Za terdagavond by kaap Gris Nez te wa ter hadden begeven, hebben him po gingen om over Het Kanaal te zwem men moeten staken. Abdel Kader ver loor het bewustzijn, nadat hij ruim drie uur in zee was geweest. Hy werd aan boord van de volgboot gebracht. Genaal moest wegens kramp opge ven, nog geen uur na zijn vertrek van kaap Gris Nes. heerst het derde doelpunt V001 delburg (3-0). Dit leek een veilige voorsprong maar het was het toch niet, want tot tweemaal toe verklein de daarop de Fortuna-midvoor de achterstand (3-2). Even voordat de eerste helft om was maakte v. d. Klink 4-2 van. Na de rust zakte het spelpeil weer bedenkelijk. Na vier minuten was het weer Siahaya, die de stand op 5-2 bracht met een schot in de rechterbovenhoek. Na een kwartier kwam succes aan de andere kant. De rechtsbuiten loste een schot, on houdbaar voor Versluys, die overi gens weer een prima party speelde (5-3). Het laatste halfuur was het spel het aankijken nauwelijks meer waard. Er kwamen geen doelpunten meer by, maar bovendien zag men slechts sporadisch nog een aardige aanval of spelmomenten, waarbij iets te genieten viel. Zo kwam het einde met een ver diende overwinning voor Middelburg. NEPTUNUS-FLUKS De wedstrijd Neptunus-Fluks was veel aantrekkelijker. Beide partijen wogen volkomen tegen elkaar op, be halve in het eerste halfuur, toen Nep tunus een klein overwicht toonde, dat de midvoor met een schuiver en de rechtsbuiten met e^n fraaie kop bal in doelpunten uitdrukten f2-0j. Fluks werkte zich los, maar de aan vallen, die toen werden opgezet, he pen op niets uit, deels door te kort, spel, deels door het ontbreken van schutters in de voorhoede. Toch bleef de strijd aantrekkelijk. De verdedi gingen bleven de aanvallers de baas en voorhands werd niet gedoelpunt. Na de rust kwam Fluks meer opzet ten Het was voor doel echter wei nig gelukkig. Eindelijk kwam dsn toch hei zo zeer verdiende tegenpunt, toen de keeper de bal niet kiemvast had en de Fluks-midvoor kon inkop pen. hetgeen ook meer geluk dan wijsheid was. Fluks rook een gelijk spel en zette alles op alles, maar wat men ook probeerde, het Neptunus- doel bleef potdicht, zodat het einde kwam met 2-1 in het voordeel van Neptunus. MOTORSPORT Motorraces eisen doden en gewondei. Gedurende het afgelopen weekeinde zyn er tijdens motorwedstrijden twee ernstige ongelukken gebeurd. In het Goffertstadlon te Nijmegen reed, tij dens de Zondagmiddag gehouden ra ces de jonge Van Ooyen uit Eist bij het passeren op de rijder Van den Ak ker uit Beek en Donk in. Beiden kwa men met hun motoren in de jongens- tribune terecht. Van den Akker werd zwaar gewond naar het St. Canlsius- ziekenhuis vervoerd, waar hij korte tyd later overleed. Van Ooyen werd licht gewond. Van de toeschouwers werd een tiental kinderen licht ge wond. 6 Bij de Zondagmorgen te Hamburg gehouden races kwamen twee zij spannen met elkaar in botsing, waar door de beide machines mee grote vaart in het publiek terecht kwamen. Twee toeschouwers werden gedood, tenvyl zeventien anderen min of meer ernstige verwondingen opliepen. Ook vier renners en inzittenden van de zijspannen werden geblesseerd. La ter gebeurde tijdens deze races nog een ongeluk, waarbij de bestuurder en de inzittende van een zijspan wer den gewond. Huybregts uit Middelburg zevende te Tubbergen. Zondag werden In Tubbergen in- ternationale motorraces gehouden. In de 125 cc klasse werd de Amster dammer De Greef met N.S.U. Ne derlands kampioen. Hij had een ge middelde snelheid van 112.92 km. per uur. Op de zevende plaats kwam Kees Huybregts uit Middelburg. Hij had met Jonghi één ronde achter stand op de winnaar. De Nieuw-Zeelander Hollier won de 500 cc race met een gemiddelde snelheid van 140,77 km. per uur. Bakker werd hier op Norton Neder lands kampioen. In de 250 cc klasse werd de Duitser Böhrer eerste met Parilla (gem. uursnelheid 127.51 m.) Nederlands kampioen werd Postma. Lo Simons werd met Velocette Ne derlands kampioen in de 350 cc klas se, welke race werd gewonnen door Hollier uit Nieuw-Zeeland. Sporf pick-upjes De Nederlands Brabantse korfbal ploeg heeft Zondag een overtuigende ze ge behaald op het Belgisch-Brabantse twaalftal. Haarlem heeft het tournooi om de Spaarnebeker gewonnen, waaraan behaU-e Haarlem, D.W.S.. R.C.H en NA.C. deelnamen. In Enidhoven werd het jeugdtournooi van P.S.V. om de ir. Otten- beker gewonnen door Vitesse Het vorig jaar werd Feyenoord winnaar. E.D.O.. dat na een 00 gelijk spel in de eerste ronde slechts na vijfmaal het overnemen van strafschoppen kon winnen van Vi tesse. heeft in Amsterdam op het terrein van De Volewijckers de Zilveren Pont gewonnen. In de finale werd Volendam met 30 geklopt. 44 De Amsterdamse wielrenner Mahn heeft Zondag de 100 km. lange ronde van ..De Amsterdamse ha ven" voor amateurs gewonnen. Hij noteer de 2 uur, 17 min. en 42 sec. 44 Te Oud- Gastel werd een wielerwedstrijd voor profs gehouden over een afstand van 125 km. Vinken uit Geleen werd eerste ln 3.02.46, tweede Schoenmakers en derde Gunst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5