Vlissingse voetballers en zwemmers wonnen van Scarborough Zeeuwse Almanak TERNEUZENSE WINKELWEEK EN BRADERIE GESLOTEN DUBBEL SCHUTTERSFEEST IN GRAAUW VLISSINGSE FEESTWEEK MET BRABANTSE DAG BESLOTEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAO 26 AUGUSTUS 1952 ZWEMWEDSTRIJD IN BRESKENS. Geflatteerde 7-1 voetbalznge De sportontmoetingen tussen Vlissingen en Scarborough ztfn tydens het weekeinde met veel succes voortgezet. Inderdaadmet veel succes. En dan mag men dit succes niet alleen zien ln de omstandigheid, dat de VHs- singers zowel de voetbalwedstrijd als de zwem- en waterpolo-ontmocting op overtuigende wijze won, maar ook en misschien zelfs wel vooral in het feit, dat al deze wedstrijden zich telkens weer voltrekken in een sfeer van prettige vriendschap en gezonde sportiviteit. En als die sfeer er een maal Is, ja dan is het natuurlijk ook prettig te ervaren, dat Vlissingen zich met Scarborough lt&n meten. De voetballers wonnen liefst met 71 en ook de Zeeuwse zwemmers toonden zich op royale wijzo de meerdere van huil Engelse tegenstanders. <3. Schraaf noteerde nog een treffer (12), nadat Noya een opgelegde kans had gemist. Een kwartier na de hervatting had v. d. Schraaf al weer geluk met een fraai schot, van de linksbuitenplaats (13) en toen leek het alsof de En gelse ploeg ineens inzakte. Het spel werd daarna geheel op de Engelse helft uitgevochten. Bij een scrimmage kwam de bal net over de Engelse doellijn, hoewel dit niet erg duidelijk was (14) De Vlissingse voorhoede hield het spel niet meer zo kort als voor de rust en dat leverde doelpun ten op. Goed samenspel tussen Leyn- se en v. d. Schraaf was de grondslag voor het vijfde doelpunt, dat van de voet kwam van v d. Schraaf (15) en even later had Leynse, die midvoor was gaan spelen succes (16). Hoe wel Scarborough zich in het laatste kwartier wat loswerkte, wist ook De voetbalwedstrijd was vooral in de eerste helft aantrekkelijk. Beide partyen wogen toen vrijwel tegen el kaar op, hoewel de Vlissingers meer voor het Engelse doel zaten dan om gekeerd. Het zag er in het begin niet naar uit, dat de overwinning van de Vlissingers zo groot zou worden, want Scarborough was technisch nog iets beter Hoewel het de aanvallen goed opbouwde, was de afwerking zodanig, dat Schinkel, Barten en Wjjgman steeds konden ingrijpen en bovendien was doelman Heykoop ook goed in vorm. Na ongeveer een kwartier werd een Engelse aanval besloten met een scherp schot van linksbuiten Mills, dat doel trof (01). Iedereen ver wachtte, dat de Vlissingse combinatie het zwaar te verduren zou krijgen, maar het kwam anders uit. Tien mi nuten later loste v. d. Schraaf een hard schot, waar doelman Coates niet by kon (11). Aan deze keeper was het evenwel te danken, dat er voorlo pig niet meer doelpunten vielen; hij oogstte dan ook menigmaal een ver diend applaus. Daarbij kwam nog, dat midvoor Klopmeyer de gehele wed strijd door weinig geluk had met zijn schoten. Doordat Vlissingen het spel voor de rust te kort hield, waren de aanvallen niet gevaarlijk en alleen v. Advertentie. UITSLAG RYNBENDE'S nieuw rood wedstrijd De winnende nummers zijn 999 1399 2029 3094 4881 5260 6240 7600 8645 9450 10900 11697 12234 13478 14563 De winnaars worden verzocht him briefkaart met het nummer op te sturen aan Rynbende, Noordvest 33, Schiedam, waarna toezending van de prijs volgt. NIEUW ROOD. Beneïuxoef erring mijn- uitkijkdienst. Het A.N.P. meldt uit Antwerpen, dat op de Schelde bij deze stad, waar het hoofdkwartier van de Belgische mijnuitkijkdienst is gevestigd de eer ste manoeuvres van deze dienst in Beneluxverband zijn gehouden. Aan Belgische zijde heeft de mijnuitkijk dienst de sterkte van een bataljon (600 man). De dienst heeft aan beide zijden van de Schelde stellingen be trokken, steeds met ongeveer 800 meter tussenruimte, terwijl aan de Nederlandse grens, waar de Schelde zich verbreedt, gebruik wordt ge maakt van vlotten In het deel van de Schelde, dat dóór Nederlandse uitkijkposten, wordt bewaakt, maakt men eveneens gebruik van vaartui- gen. Zodra een vijandelijk vliegtuig zijn mijnen in de Schelde werpt, ge ven de leden van het Mynuitkljkbatai- jon de plaats hiervan onmiddellijk door naar Antwerpen en Vlissingen van waaruit dan mijnvegers en even tueel duikers worden uitgezonden om de mijnen onschadelijk te maken. DE GILDE VIERT. Zaterdagmiddag tvas het een schoon schouwspel in Oud-Vlissingen, toen daar de Brabantse gilden hun eeuwen oude vendelgroet aan de burgemees ter van de Scheldestad brachten: een prachtig landjuweel aan de voet van de onvolprezen boulevard. Na het plechtige vendelzwaaien was het de beurt aan het Koningsschieten, waar bij de broeders om strijd op de vogel mikten, die hoog en droog in de schutsboom zat, Daar het hier ech ter in tegenstelling tot het ven delen een demonstratie gold, werd niet „echt" geschoten, ook al omdat de rondvliegende kogels een gevaar voor de toeschouwers zouden opleve ren. Om het de toekomstige koning mogelijk te maken zijn hoge ambt dit keer kogelloos te verkrijgen, had men een touw aan de vogel gebonden: een ruk en het beest lag beneden. Toen het ogenblik was aangebroken, dat het Koningsschot zou vallen, steeg de spanning onder de gilde- broeders merkbaar, want »'u ging het er om precies tegelijk met de knal aan het touw te trekken.... De troonpretendent richtteen rich- te, wijdbeens, de vinger gekromd aan de trekker BOEM! Een explosie als van een kanon dreunde langs de juten gevel tjes van Oud-V lissingen. Iedereen schrok, behalve de man aan het touw, want hij had de zaak goed in de ga ten. Hij gaf een machtige ruk aan zijn koord, die geen enkele vogel kon weerstaan. De gildebroeders openden reeds de mond om een luid gejuich aan te heffen en de armen gingen huldigend omhoog. Doch plots verstierven de toejui chingen in de dorstige kelen en de armen vielen slap neer. Want het touw was gebroken.... Kranslegging bij het monument Vierde Commando. Zondagmorgen werd door de Scar borough-party een krans gelegd bij het monument voor het Vierde Com mando aan de Oranjedijk. Burge meester mr. B. Kolff memoreerde hierbij de landing in November 1944 en de onthulling van 't monument op de dag voor Pinksteren jl. Norman Reading las vervolgens uit Corinthe 15 de verzen 47-55, waarna mrs. Broome een krans in de vorm van eerf anker aan de voet van het monu ment neerlegde. Met een ogenblik stilte kwam het einde van deze korte, eenvoudige, maar toch treffende plechtigheid. Handboogconcours te Goes. De Kon. Handboogsocieteit „Jaco- ba van Beieren" te Goes hield Zater dag onder begunstiging van prachtig zomerweer haar jaarlijks concours, waaraan 110 schuuters van 22 socië teiten deelnamen. De uitslag was als volgt: Hoofdvogel, met wisselbeker: W. van de Kreeke, ,,Doel naar Hooger", Wolfaartsdijk; le zijvogel: Jac. van Zweeden, „Jacoba van Beieren", Goes; 2e zijvogel: P. J. v. d. Bliek, „Zorgvliet", Ellewoutsdijk; le bo- venkal: J. Remijnse, „Ed'le Hand boog", Oudelande; 2e bovenkal: J. Vermeulen, „St. Sebastiaan", Hein- kenszand; le onderkal: P. Rentmees ter, „Willem Teil", Ovezande; 2e on derkal: R. Fassaei't, „Willem Teil", Kloosterzandele klap met wisselbe ker: A. de Jonge-Vette, „Willem Teil" Ovezande; 2e klap: C. Raas, „Willem Teil", Ovezande; 3e klap: A. de Jon ge Jr.. „Soranus", Heinkenszand; 4e klap: G. Geense, „Ed'le Handboog", Oudelande; 5e klap: J. de Beste, „Ed'le Handboog", Oudelande. Aan deze schieting werd deelgeno men door de 12-jarige schutter Bas de Baar, Ovezande die kranig schoot en 3 vogels wist te bemachtigen. Afscheid sociaal werkster. Mej. R. Lubbers, die als sociaal werkster in Zeeuwsch Vlaanderen, met standplaats Axel, werkzaam was, zal per 1 September a.s. voor verdere studie vertrekken naar het oplei dingscentrum „De Horst" te Drieber gen, Tot opvolgster is aangesteld mej. Bunt uit Amsterdam. Weststrate nog een keer het net te vinden. Met deze enigszins geflatteer de 17-stand kwam het einde van de wedstrijd^ die VUseingen overigens zeer verdiend had gewonnen. Aan deze ontmoeting ging de wed strijd tussen de gemeenteambtenaren van Vlissingen en Lokeren (B.) voor af. De uitslag was 93 voor Vlissin gen. (Vervolg op pagina 3) Volgend jaar gouden (eest van Vlissingse Zeevaart school. Verhuizing naar nieuwe gebouw zal geleidelijk geschieden. Naar wij vernemen liet het niet in de bedoeling onmiddellijk na de va- ca.nt.ie de nieuwe Zeevaartschool aan de Boulevard Bankert te Vlissingen reeds officieel in gebruik te stellen. Men stelt zich voor het gebouw ge leidelijk in gebruik te nemen en pas daarna een officiële plechtigheid te arrangeren, welke bij dergelijk belangrijk feit natuurlijk toch niet gemist kan worden. Het geleidelijke Betrekken van het' gebouw is voor een deel nodig omdat de aflevering van meubilair, installaties e.d. enigs zins is vertraagd. Men is echter ook van mening, dat het onderwijs-tech- nisch gezien verkieselijk Is niet de gehele school ineens naar het nieuwe gebouw over te brengen. Volgend jaar Mei bestaat de Vlis singse Zeevaartschool vijftig jaar en men stelt zich vanzelfsprekend voor dif jubileum niet onopgemerkt te la ten passeren. Wy vernamen intussen, dat het niet uitgesloten behoeft te worden geacht, dat alsnog zou worden besloten de viering van dit gouden feest dan te laten samenvallen met de plechtige officiële Ingebruikneming van de school. Slachtoffer van ongeval Ier aarde besteld. Te Kamperland werd onder grote belangstelling het stoffelijk overschot j ter aarde'besteld van de heer H. de Bruin, die enkele dagen geleden bij een noodlottig ongeval om het leven kwam. Aan de groeve spraken de heren A. Klap namens het Gereformeerd schoolbestuur en I. Tange namens de Anti-Revol. Kiesvereniging, waarvan de overledene bestuurslid is gc .veest. De heer G. P. Leendertse voerde het woord als werkgever en patroon van het dorsbedrijf, waarin de heer De Bruin als machinist werkzaam was. Ds. A. J. Radder sprak tenslotte een troostwoord tot de nabestaanden en las het laatste gedeelte van Openba ring 7. De enige broer van de over ledene dankte voor de laatste eer. Tanker liep aan de grond. Zondagmorgen is bij Bath het Bel gische tankschip „Esso Belgium" op weg van Aruba naar Antwerpen aan de grond gelopen. Onmiddellijk werd sleepboot-assistentle gevraagd, ter wijl ook een bergingsvaartuig ter plaatse arriveerde, omdat het schip op een gevaarlijke plaats vast zat. De lading, die uit 16000 liter benzine bestond, werd overgenomen door de tankschepen Citerna VI en XII en de Purka. Het gelukte de „Esso Belgi um" vlot te slepen omstreeks 6.30 u. 's avonds met behulp van 12 sleepbo ten uit Antwerpen en Temeuzen LIKDOORNS WONDEROLIE Weg met onhandige likdoornrlngen en de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wor tel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzo- caïne. Een flesje NOXACORN Antisep tisch Likdoomraiddel van f. 1.35 be spaart U veel ellende. Belgische boeren brengen bezoek aan Zeeland. Dlnsda^ 26 Augu a.s, zal een groep Belgische boeren uit Lier en omgeving onder leiding van de heren ir. H. Allays uit Antwerpen en C. van Nouweland uit Lier een excursie door Zeeland maken. Na aankomst te omstreeks negen uur in Hulst, zullen zij achtereenvol- fens Zaamslag, Terneuzen, Axel en luiskil bezoeken en na het gebruiken van een maaltijd in Hulst, zal men via Perkpolder naai' Goes reizen en aldaar de veiling bezichtigen. Via Arnemuiden vertrekt men daarna naar Middelburg, Vlissingen en West- kapelle waar 'n bezoek zal worden gebracht aan de hoeve „Zeeduin" van Jan Maljaars en waarna men via Oostkapelle, Vecre, Middelburg, Goes, en Hulst naar Lier zal terugkeren. Belgen stalen kleren yan hengelaars. Terwijl enige inwoners van Retran- chement aan het hengelen waren, werden enkele kledingstukken, welke zij hadden afgelegd, gestolen. In sa menwerking met de Belgische gen darmerie slaagde de politie er in, de daders op te sporen. Zij waren drie inwoners van Knokke, tegen wie een proces-verbaal werd opgemaakt. Provinciale schietwedstrijden te Poortvliet. De schietvereniging „Nederland en Oranje" te Poortvliet is voorne mens op 23 -en 30 Aug. provinciale schietwedstrijden te organiseren, OOK DIT JAAR GESLAAGD. Optreden van de Haagse Tramharmonie. Geslaagd accordeonfestival. De Terneuzense winkelweek met braderie, die ondanks de slecht© weers omstandigheden een groot succes Is geworden, is Zaterdag op waardige wyze besloten. Zowel het optreden van de Haagse Tramharmonie, als het door de plaatselijke vereniging „Paolo Soprani" georganiseerde festival voor accordeonverenigingen heeft hiertoe in grote mate bijgedragen. Eens te meer kan het bestuur van de vereniging „Handeldrijvende middenstand" worden gelukgewenst met het uitstekende feestprogramma, dat zjj ook dit jaar heeft weten te brengen en dat allerwege grote waardering ondervond. Reeds van 's morgens heerste Za terdag in de winkelstraat een gezelli ge drukte en toen tegen het middag uur de uit ruim zestig leden bestaan de Haagse Tramharmonie, die eerst nog voor de patiënten van het zieken huis aan de Axelsestraat hadden ge speeld, bn het gemeentehuis arriveer de, was ae belangstelling dan ook ui termate groot. Nadat enkele num mers ten gehore waren gebracht, sprak burgemeester mr. P. Teilegen een welkomstwoord, dat beantwoord werd door de voorzitter van de Har monie, de heer W. J. Schiferli. Het bestuur werd vervolgens in de raads zaal ontvangen. FESTIVAL. Des middags opende de voorzitter van „Terneuzen Klimop", de heer H. 100 EN 50 JAAR. Handboogsociëteit „De Friezen" en haar .voorzitter jubileerden. Zondag is te Graauw op opgewekte wyze het honderdjarig bestaan ge vierd van de handboogsocieteit „De Friezen", alsmede het gouden jubileum van de voorzitter der sociëteit, de heer F. J. Sfceyaert. D,e belangstelling voor dit schuttersfeest was bijzonder groot, terwjjl aan de wedstrijden door meer dan tweehonderd schutters uit Nederland en België werd deelgeno- men, evenals door verscheiden© pelotons (groepen van zes schutters). De optocht trok naar het feestter rein, voorafgegaan door de ruiter- vereniging „Scheldezonen", terwijl het gemeentebestuur en een ere-pelo- ton van „gouden" schutters in de kleurige stoet meeliepen. De harmo nie van Lamswaarde zorgde voor de bij dit echt Zeeuwsch-Vlaamse feest zo noodzakelijke muziek. De burgemeester van Graauw, mr. P. J. Schtliter, sorak de feestrede uit, Waarin hij de jubilerende sociëteit en de jubilaris van harte gelukwenste en daarbfl aan voorzitter en bestuur hulde bracht voor hun werk ten dien ste van de handboogsport. Nadat de gasten waren verwei- Oud-Vlissingen trok 15.000 bezoekers. (Vervolg van pag. 1). Dit feest van kieur en hoofse wel levendheid werd afgewisseld met goed-uitgevoerde yolksdansen door een Brabantse groep, zodat het deze gehele middag een hoogtepunt was in de Vlissingse feestweek. „Zwaait Uw vendel ter ere van God, Koningin en Vaderland" zo klonk het tenslotte over het plein en voor het laatst brachten de gilden hun groet. Burgemeester mr. B. Kolff sprak aan het eind van de demonstratie hartelijke woorden tot de hoofdlieden en de gildebroeders voor hun emi nent werk. „U hebt deze dag een buitengewoon cachet gegeven", zo zeide de burgemeester. Tenslotte dankte hy de neer van de Mortel voor zyn knappe uiteenzetting. Met de gildebroeders was de bur gemeester van Boxtel meegekomen, terwijl de demonstraties voorts wer den bijgewoond door de hoofdinge nieur-directeur, hoofd der zeedien sten te Oostende, de heer J. Cadron en de commandant-diensthoofd Loods wezen, de heer M. Roets, eveneens uit Oostende. SLUITING. Aan het slot van deze luisterrijke dag, die tevens het einde van de feestweek betekende, sprak de voor zitter van V.V.V., de heer J. L. Ver hagen, een dankwoord. Terecht noemde de heer Verhagen de feest week „een doorslaand succes." „Wjj zijn er in geslaagd", aldus spreker, „de gehele stedelyke bevol king in deze week te betrekken." Grote dank bracht hij aan de Vlis singse middenstand en het grootwin kelbedrijf, de Bond van buurtvereni gingen, gemeentebestuur, kortom aan alleen, die op enigerlei wyze by de feestweek betrokken waren. De heer Verhagen wees er op, dat het V.V.V.-bestuur met de Midden standscentrale van oordeel was, dat Zaterdag de laatste dag van de fes tiviteiten moest zijjn. De verlenging van Oud-Vlissingen tot en met Woensdag geschiedt met uitzon dering van de expositie dus niet onder auspiciën van V.V.V. De heer Verhagen eindigde ten slotte met te herinneren aan een woord van burgemeester Kolff: „Het vreemdelingenverkeer is de derde pijler van het economisch be staan van Vlissingen." In dit ver band hoopte hij, dat volgend jaar de Scheldestad weer ln het middelpunt van de belangstelling zou staan. Rest ons nog te vermelden, dat Oud-Vlissingen ruim 15.000 bezoe. kers heeft getrokken, waarvan er 5000 de expositie „Zeeland's Leven" bezochten. „Proclamatie" van een oud-gezagsdrager. Piet Castel, die tijdens de Vlissingse feestweek zo keurig het burgemeestersambt van Kinderstad vervulde, verzocht ons „nog één keertje wat in de krant te zetten over Kinder stad". „Wat moet dat dan zijn Piet?" informeerden we belangstel lend. „Een proclamatie om iedereen nog-es te bedanken" zei de oud burgemeester. Welnu, dit laat ste verzoek van de zo trouwe emeritus-gezagsdrager konden we niet weigerenHier volgt de proclamatie: „Ik wil nog eens allemaal har telijk bedanken, die bij Kinder stad meegewerkt hebben: me neer PJasse en meneer van Zut- phen, het bestuur van „Goed Wonen" en vooral ook meneer Van de Sande, die me leerde om toespraken te houden en andere gemeentedingen, waarvan ik niets wist. Nog eens: allemaal bedankt. PIET CASTEL." Burgemeesters herbenoemd Met ingang van 1 September 1952 zijn herbenoemd de burgemeester van Yerseke, de heer A. C. Willemsen, de burgemeester van Kapelle, de heer H. G van Suylekom en de burge meester van Sint-Philipsland, de heer L. J. de Jonge. komd, werd het traditionele geschenk aan de vooi'zitter aangeboden, waarna deze het eerste schot loste. Waarde rende woorden werden er ook ge sproken door kapelaan de Kerff, als mede door tal van vertegenwoordi gers van bevriende organisaties en instellingen, die hun goede woorden meestal vergezeld deden gaan van een geschenk. Na de officiële ope ning werd met grote animo om de di verse vogels geschoten. Tot laat in de avond was het volop feest. Verbetering oeveryerdediging op Schouwen. Zaterdag werd namens het water schap Schouwen het derde zinkstuk een nieuw systeem Pikkaart- Leendertse —met goed gevolg voor de Langendijk naast de beide andere gezonken waarmede een oeverver- aediging tot stand is gekomen, welke ongeveer 150.000 kost. Het betrof hier voor 1952 het laatste werk, maar in de toekomst zal de oeververdedi ging krachtig moeten worden voort gezet Het nieuwe systeem onderscheidt zich van de vorige doordat snel en afdoende gewerkt kan worden. Door de stormachtige dagen in het midden van de vorige week was het zinken enige dagen uitgesteld. Met spanning wachtte men op rustig water, aan gezien het zinkstuk reeds op de zate in het zogenaamde Zandhoekje ge reed lag. Het heeft evenwel deze stormen goed doorstaan, waarmede de deugdelijkheid dus bewezen is, Polderbenoemingen. Bij koninklijk besluit zijn benoemd met ingang van 19 December 1952, tot dijkgraaf van de Westerlandpolder M. Janse te Wolfaartsdijk; met ingang van 19 December 1952, tot dijkgraaf van de Nieuw-Olzende- polder Clir. J. Glerum, te Kruiningen; met ingang van 19 December 1952, tot dijkgraaf van de Oranjepolder (Walcheren), J. Crucq te Arnemuiden; met ingang van 19 December 1952, tot plaatsvervanger van de dijkgraaf van de Oranjepolder A. Crucq, te Arnemuiden; tot gezworene van de Deurloopolder, J. van Dalen te Tholen; tot gezworene van de Mariapolder A. van der Maas Ezn. te Wissekerke; tot gezworene van het waterschap St. Ann aland N. M. Hag'e te St. An- nalancL Ribbens, in de muziektent op de Markt het accordeonfestival, waarna de heer A. Jansen, voorzitter van „Paolo Soprani" een welkomstwoord sprak en daarby in het bijzonder be groette de secretaris van de Ned. Bond van Accordeonverenigingen, de heer L. E. van 't Groenewoud. Voor dit festival, dat zowel ln de Nieuw- straat als op de Markt werd gehou den, bestond veel belangstelling, even als voor het concert dat de Haagse Tramharmonie later op de middag op de Markt gaf. Aan het festival wera door negen accordeonverenigingen n.l. uit Axel, Rilland-Bath, Wemel- dinge, 's-Heerenhoek, Boschkapelle, Ellewoutsdijk en Terneuzen deelgeno men. Behalve dat er enkele prijzen onder hen werden verloot, ontvingen alle deelnemende verenigingen één of meer herinneringsmedailles. De Haagse Tramharmonie verenig de zich des avonds aan het diner in hotel Rotterdam, waarby het woord werd gevoerd door de heer Schiferli, die woorden van dank sprak voor de ontvangst. De heer H. Ribbens sprak zijn erkenteiykheid uit voor de komst van de Haagse gasten naar Terneu zen. De vereniging „De Accordeonvrien den" uit St. Niklaas gaf des avonds een welgeslaagd concert op de Markt, waarbij talloze belangstellenden aan wezig waren. Het slótconcert met taptoe werd gegeven door Paolo Soprani". Aan het eind daarvan werd de win kelweek officieel door de heer H. Rib bens gesloten. Deze bracht daarby dank aan allen, die aan het welslagen hadden meegewerkt, en deelde mede, dat het bekende zandtapijt nog enke le dagen te bezichtigen zal zijn. Ten slotte maakte hij de winnaars van de prijsvraag „Hoe oud zijn Opa en Oma en hun gevolg samen?" bekend. De juiste leeftijd bleek 228 jaar te zijn en winnaar werd de heer J. de Potter uit Hoek, die daardoor in het kwam van een bromfiets. bezit K. J. Huineman t Zaterdagmorgen is te Terneuzen, ten gevolge van een hartverlamming, op G5-jarïge leeftijd plotseling overleden de heer K. J. Huineman, tot voor kort deurwaarder bij het Kantongerecht al daar. De heer Huineman genoot voor al grote bekendheid als kunstschilder. Kornelis Jacobus Huineman werd op 24 Augustus 1886 te Terneuzen ge boren, waar hij in 1912 zijn vader als deurwaarder bij het Kantongerecht op volgde. Begin Augustus nam de heer Huineman als zodanig in intieme kring afscheid, waarbij hem door de kantonrechter, mr. P. W. C. C. M. van Meerwijk, hulde werd gebracht, niet alleen voor het vele werk dat hij als deurwaarder heeft verricht, doch ook om zijn juridische arbeid, waar in hij een grote bekwaamheid had verworven, ofschoon niet academisch opgeleid. Als kunstschilder heeft de heer Huineman, zowel in binnen- als in buitenland een grote vermaardheid verworven, waarby hij echter zeer be scheiden bleef. Zo moest men steeds aandrang op hem .uitoefenen tot deel neming aan de verschillende exposi ties. Hij werkte veel in het buiten land, o.m. in Skandinavië, Frankrijk en Italië. Zijn doeken getuigden van een scherpe opmerkingsgave waarbij hij de mens soms ironisch observeerde en in zijn werk vastlegde. De waar dering voor zijn arbeid.was steeds groeiende. By verscheidene kun stenaars, van naam, waar onder J. Toorop en prof. Baertsoen, studeerde de heer Huineman. Later maakte hij deel uit van de kunstkring „Het Zui den". Behalve uit schilderijen be staat het werk van de overledene uit pentekeningen, conté's, aquarellen en etsen, terwijl ook het bekende monu ment voor de gevallenen aan de West- sluis te Terneuzen door hem werd ont worpen. Als tragische bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat de heer Huineman de laatste voorbereidingen trof voor het vertrek van hem en zijn echtgenote op 19 September a.s. naar Venezuela, waar zijn twee zoons als ingenieur werkzaam zijn. Zijn onver wachte dood heeft bij zeer velen, zo wel in Terneuzen als daarbuiten, die pe verslagenheid teweeg gebracht GECOMPLICEERDE AUTOAANRIJDING. Donderdagavond kwamen ln de Antwerpsestraatweg te Bergen op Zoom ter hoogte van Nieuw Borg- vliet een drietal auto's met elkander in botsing. Aan de rechterkant van de weg stond een Belgische auto geparkeerd. Een personenauto uit Breskens wilde deze passeren doch toen de bestuur der dit deed moest hij stoppen voor een tegenligger Dit werd te laat op gemerkt door de bestuurder van een achterop komende vrachtauto be stuurd door C. N. uit Bergen op Zoom, die de Zeeuwse auto achter aanreed. Deze botste weer tegen de stilstaande Belgische auto, waardoor alle drie de wagens flink werden be schadigd. Door de botsing waren de drie wagens dwars over ae weg ko men te staan. Het verkeer kwam lam te liggen. Gelukkig deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De verkeerspolitie was spoedig ter plaat se en maakte tegen alle drie aé be stuurders proces verbaal op. OARILLONOONCERTEN De Goese beiaardier de heer W. L. Harthoorn geeft Donderdag a.s. van 12 tot 1 uur in Zierikzee en Dinsdag a.s. van 4 tot 5 uur en Zaterdag a.s. van half 8 tot half 9 in Vlissingen carillonconcertea.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2