PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Mr. Donker heeft nog moeilijkheden met enkele posten Het intelligentiepeil van de Zeeuwse bevolking 0£ BILT Kantlijn BOER DQMINICI WEIGERDE RECONSTRUCTIE BIJ TE WONEN WAS AUERBACH SCHULDIG? 195e Jaargang-No. 194 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W de Pagter. Hoofdred. G. Balilntijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bossbardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw-, fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 19 Aug. 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct per mm. Minimum p. advertentie t 3.— Ing. mededelingen driemaal tarlet Kleine advertenties imax 8 regels; van 1—5 regels t l.—. tedere regel meei 20 cent. „BrleveD oi adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer Giro nr. 350300 P Z.C. Middelburg. Bur. Vlissinger Walstr 58—60, telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). Middelburg. Markt 51, telef. 3841; Goes, Lange Vorststraat 63. telef. 2475 ib.g.g. 2228); Oostburg: Finlandstraat 2 telef. 16: Terneuzen: frouwerijslr. Zierikzee: N Hogerdstij^nOj HET EI IS UITGEBROEDMAAR „De hengel ligt uit, maar de vissen bijten nog niet" (Van onze parlementaire redacteur) 's-Gravenhage 19 Augustus. De kabinetsformateur mr. L. A. -Donker is een man die zich klaarblijkelijk als hij al spreekt bij voorkeur van tot de verbeelding sprekende beelden bedient, om de positie aan te duiden waarin hij zich op een gegeven ogenblik bevindt. Hij vertelde ons althans gisteren rond het middaguur, dat hy bepaald niet langer met een broedende kip kan worden vergeleken, daar het el of zo men wil: hef, kuiken er nu wel bijna is. „Maar", zo meende de formateur, ,,myn positie is thans gelijk die van een hengelaar, die angstvallig zit te kijken naar zyn dobber in de hoopvolle verwachting, dat zijn vangst zodanig zal zyn, dat deze bij thuis komst met enige waardering zal worden bekeken". Dit betekent, verduidelijkte mr. Donker, dat de bezetting van nog slechts enkele posten in zijn kabinet moeilijkheden van personele aard op levert. Hij onderstreepte, dat hij er enerzijds uiteraard naar streeft de best mogelijke functionarissen voor deze posten te vinden, maar dat dit anderzijds niet zo'n eenvoudige zaak is. Men zal begrijpen dat dit zeer zeker niet in enkele uren, ja zelfs misschien niet in enkele dagen is te bereiken. Ook al met het oog op het feit, dat de aangezochte personen niet op een eenvoudige maaltijd wor den genood maar voor een zéér be langrijke beslissing worden ge plaatst, welke een zekere tijd van beraad verlangd. „Bijna alles is nu wel geregeld; de hengel ligt uit, maar de vissen happen nog niet". By de persoonskeuze komen aller lei momenten in het geding, ook van persoonlijke aard, met als gevolg, dat de besprekingen niet zo vlot zijn verlopen, als de formateur jongstle den Vrijdag verwachtte. „Als alle nu aangezochte personen de hun aange boden portefeuilles ook zouden ac- cepteren, zou het kabinet gereed zyn!" Uit deze mededeling van de for- inateur volgt, dat de periode der ve ie bezoeken nu voorbij is, te meer waar mr. Donker zei inzake de staatssecretarissen geen bijzondere moeilijkheden te verwachten. Over zyn beleid met betrekking tot de staatssecretarissen deeide tie formateur nog mee, dat hij zich op Een paar jaar „aren x\e- aerlandse druiven niet alleen een gewild exportartikel, maar evenzeer een goed binnenlands con- sumptiemateriaal. Die druiven werden goeddeels in het Westland gekweekt. De laatste jaren evenwel is de export ontstellend gedaald, terwijl de bin nenlandse consumptie geen fractie meer was van voorheen. Onlangs is gebleken dat de kwe kers dit grotendeels aan eigen schuld te wyten hadden. Zij waren er namelijk op uit om zo vroeg mogelijk met hun druiven aan de markt te komen. Br was dan geen concurrentie van andere landen te duchten en de prijzen waren goed. Wanneer kan men druiven aan de markt brengen? Als de kleur goed is. En dus werkten de kwekers erop om zo vroeg mogelijk een mooie kleur te verkrijgen. Het resultaat was dat de Westlandse druiven wel een goede kleur had-den, maar een te laag sui kergehalte. De druiven waren in de letterlijke zin v.an het woord zuur. En het publiek bedankte voor de eer Men had kunnen verwachten, dat de kwekers deze les ter harte zouden nemen en het suikergehalte zouden opvoeren. Zij handelden echter anders. Zij kapten op grote schaal hun bomen om en be reikten daardoor, dat de oogst klei ner werd. De prijzen bleven daardoor hoog, maar de smaak verbeterde niet en ook de kleinere oogst werd niet verkocht. Pas daarna sloegen de kwekers de handen ineen. Het bleek, dat de vroe ge druiven meestal maar 8 a 9 procent suiker bevatten en dat het publiek een druif pas smakelijk vindt als er 13 druivensuiker in zit. Daarom werd voorgeschreven, dat voor binnenlandse consumptie of ex port bestemde druiven ten minste 14 suiker moeten bevatten. Halen zij dat percentage niet. dan worden zij bestemd voor de druiven verwer kende industrie en als die er geen belangstelling voor heeft voor de ver nietiging Dit is een pracht van een oplossing natuurly'k, maarhet gaat er om het enorme verloren terrein te henvinnen. En dat zal niet mee vallen. De druivenkwekers hebben nu een grootscheepse propaganda-actie gestart om de druif wederom tot een populaire vrucht te maken. Die ac tie kost handen vol geld dat men zich had kunnen besparen, als men minder op gemakkelijke winst en meer op goede kwaliteit bedacht was geweest. Intussen schuilt er in deze ervarin gen van de Westlandse tuinders een wijze les, ni. deze. dat men niet on gestraft met zijn klanten kan spelen en dat goede kwaliteit voor het be houden van een afzetgebied een aller eerste vereiste is. Als andere bedrijfstakken deze druivenles ter harte nemen, is er veel gewonnen. het standpunt had gesteld, dat het in de eerste plaats een zaak vour de betrokken bewindsman is om te be oordelen of en zo ja hoeveel staats secretariaten aan een bepaald de partement wenselijk zijn en tenslotte hoe de functieverdeling tussen de minister en zyn staatssecretaris (se^.) moeten zijn. Maar gezien het grote gewicht van de functie van staats secretaris, oordeelde mr. Donker het wenselijk deze functionarissen offici eel door de formateur een uitnodi ging te doen geworden. Wat de persoonskeuze' in deze be treft. had mr. Donker zich gericht naar de wensen van de betrokken be- windsnian, onder voorwaarde even wel, del hy gerechtigd was eventu eel bezwaren van algemene aard naar voren te brengen. Want al is het voordragen van staatssecretaris sen niet zo'n rekenkundige kwestie als het samenstellen van een kabi net, dit neemt niet weg dat ook hier een zekere scheeftrekking van het algemene beeld kan plaats hebben, welke een hergroepering noodzakelyk kan maken! FORMATEUR SPRAK WE KR MET PROF. BEAUFORT. Gistermiddag had de formateur opnieuw een onderhoud met prof. Beaufort. Uit dit feit kan men, ge zien de stand van de formatie, be zwaarlijk vérgaande positieve con clusies trekken. De twee meest voor de hand liggende gevolgtrekkingen zijn, dat mr. Donker of advies voor bepaalde problemen van personele aard heeft willen inwinnen öf op nieuw een beroep op deze volken recht-hoogleraar heeft gedaan in verband met een nog steeds niet be zette post aan buitenlandse zaken. Een en ander hangt vanzelfsprekend ten nauwste samen met t antwoord van ir. De Ridder van der Schueren, waarover men in politieke kringen nog steeds in het onzekere verkeert. Over de voornemens van de minis ters Rutten en Beel zijn in politieke kringen opnieuw geruchten met. een negatieve strekking opgedoken. In hoeverre deze geruchten op waar heid berusten is in dit stadium n'et te controleren. Wij kregen gisteren vroeg in de middag echter de stel lige indruk, dat op dat ogenblik geen aei genoemden reeds eer. definitief afwijzend antwoord had gegeven maar in korte tijd lean op het ogen blik veel Veranderen (Zie slot pag. 6). DE MOORD OP DE DRUMMONDS Politie kreeg nieuwe aanwijzingen De moord op de Britse familie Drummond zou in de afgelopen nacht door de Franse politie gereconstrueerd worden, maar de voornaamste getuige, de boer Gustave Dominici, weigerde aan de reconstructie van-de misdaad deel te nemen. De politie besloot echter de reconstructie te laten doorgaan. Dominici heeft een beloning van 10.000 franc uitgeloofd voor ieder, die de moordenaar ontmaskert. De Britse familie werd in de omgeving van Domi. nici's boerdery vermoord. Het Zuid-Franse gebied, waar de drievoudige moord is gepleegd, wordt in hoofdzaak door Corsicanen en Si- cilianen bewoond. De traditionele op vatting der Corsicanen is„Een moord gaat slechts drie partijen aan: de moordenaar, het slachtoffer en de politie". Deze houding bemoeilijkt het onderzoek der Franse politie ten zeerste. Een wijnhandelaar te Sisteren nabij Peyruis in Zuid-Frankrijk heeft de politie nieuwe gegevens verschaft voor het oplossen van de moordzaak- Drummond. De handelaar, Lucien Blanc, verklaarde, dat hij 5 Augustus j.l., de dag, waarop de Britse voedsel deskundige met zijn vrouw en dochter werden vermoord, om vier uur langs de boerderij van Gustave Dominici, die het eerst de stoffelijke overschot ten ontdekte, was gekomen. Hij be sloot de politie hiervan in kennis te stellen, nadat hij verschillen had op gemerkt tussen de nachtelijke ver blijfplaats van de Drummonds, zoals hij deze toen had gezien, en de foto's, welke kort na de ontdekking van de moord waren genomen. Uit de verklaring van Blanc zou derhalve blijken, dat zich tussen één uur 's ochtends het vrijwel zeker vaststaande tijdstip van de moord De kip en de olifant DieiensLe wards van de KLM zijn tot de ontdekking geko men, dat olifanten, die hoog in de lucht aan hun zorgen zijn toevertrouwd, zich als keurige, rustige passagiers gedragen, zolang zij gezelschap hebben van eenkip. De kip, die in de vliegende dierentuin rondstapt, gaat af en toe op de rug van de vier voeter zitten of maakt een ex tra luchtreis op de slurf en bei den schijnen zich zo goed te amuseren, dat de oppasser aan de kolos geen kind meer heeft. Bovendien levertdit „ei van Columbus" nog wel eens een echt ei op ook. Op doorreis zijnde olifanten krijgen thans, na deze verras sende ontdekking van de KLM, in hun dierenhotel op de Am sterdamse luchthaven Schiphol een kamer voor twee. De kip, die op een olifant past, heeft in KLM-kringen al een speciale naam verworven, namelijk „Elephant girl". en vijf uur het ogenblik, waarop Dominici de slachtoffers ontdekte iemand zich in de omgeving van de plaats des onheils heeft opgehouden. Een boer, die ongeveer tien kilo meter van Forcalquier woont, heeft de politie Maandagavond medege deeld een „verdacht uitziend indivi du". gekleed in een korte broek en met een slappe hoed op, rondom zijn boerderij te hebben zien zwerven. Hij rende weg, toen de boer hem aan sprak. De Marseillaanse hoofdinspecteur Sebeille heeft het gebied, waar de man het laatst is gezien, in alle rich tingen over een afstand van twintig kilometer doen doorzoeken. Bij de na sporingen wordt ook gebiniik ge maakt van politiehonden. Noodlottige zeiltocht Vier leden van één gezin voor de kust van Wales verdronken De familie Sweeney, vader, moe der, twee zons van 21 en 12 en twee dochters van zestien en negen jaar, vertrokken welgemoed met. een mo torboot uit de haven van Freshwater Bay, in het Westen van Wales, om een weekeind op zee door te bren gen. Maandag meldde een gekneusde en bloedende twaalfjarige jongen zich bij de politie. Hij vertelde Anthonj' Sweeney te zijn, met zijn broeder Ro bert de enige overlevenden van het gezin, dat verongelukte toen de mo tor van de boot het begaf en het vaartuig bij hoge zee op de rotsen van Wales te pletter werd geslagen. De lijken van de vader en een der zusters zyn geborgen. Ruim 216.000 woningen sinds bevrijding gebouwd Sedert de bevryding zijn 216. iU. nieuwe woningen gereed gekomen Van 1948 af tot 1 Juni 1952 werden in totaal 11.864 duplexwonlngt n ge bouwd Voor 1952 wordt gerekenc op de bouw van 8000 duplexwonin GEEN VERTROUWEN MEER IN DE JUSTITIE Incidenten bij de begrafenis van Joods leider, die van fraude werd beschuldigd i'hilip Auerbach, de voormalige Joodse leider in Beieren, die zelfmoord pleegde nadat hy op besehuldiging van fraude en verduistering tot 2'/. jaar gevangenisstraf was veroordeeld, is Maandag ter aarde besteld. Duizenden mensen. Joden zowel als niet-Joden, hebben de voorafgaande nacht schreiend langs zyn baar in de synagoge gedefileerd en nog eens duizenden liepen achter de baar naar de begraafplaats. Bekende tiguren als de socialisti sche leider dr. Kuil Schumacher spra. ken ovei Auerbach als de man die het meest heeft gedaan voor de slacht offers van het Nazi-regiem in de eer ste na-oorlogse jaren. Auerbach, die 45 jaar geworden is, is hoofd geweest van het restitutie bureau in Beieren. Een Duitse recht bank heeft vorige week bevonden, dat hij zich in die functie heeft schul dig gemaakt aan fraude verduiste ring, het aannemen van steékpennin- gen en poging tot chantage. De dag daarop nam Auerbach een te grote dosis van een slaapmiddel, waaraan hij is gestorven. In een brief ver klaarde hij, dat hij alle vertrouwen Talryke arrcs<aties zijn sedert het begin van deze maand in -Johannesburg ert in Kaapstad verricht wegens het overtreden van de ^Apartheids wet ten", die o.a. worden- toegepast bij het reizen per spoor. De verzetsbeweging is georganiseerd om tot afschaffing van de in Zuid-Afrika van kracht zijnde rassenwetten te komen. Op de bovenste foto zien we demonstranten tegen de arrestaties in de Andersonstraat te Johannesburg. Om de mouwen dragen zij linten in de kleuren van het Nationale Afrikaanse Congres. Smyrna hoofdkwartier voor Zuid-Oost-Europa ctz. opperbevel van tie A.-an-^ci. rjdkrachten in Europa te Parij- heeft medegedeeld, dat de Turkse stad Smyrna gekozen is als hoofd kwartier voor Zuid-Oost-Europa. De keuze is op Smyrna gevallen op ad vies van admiraal R. B. Carney, die overleg heeft gepleegd met de Turka en Griekse autoriteiten. Het is mogelijk, dat in hetzelfdt gebied het hoofdkwartier van de tak- tische luchtstrijdkrachten wordt ge vestigd. Na cafébezoek auto te water erereden. Bij Enkhuizen is Zondag een auto met vier personen te water geraakt. Aan omstanders gelukte het drie in zittenden te bevrijden, maar de 21- jarige S. uit Lutjebroek bleek ver dronken te zijn. Uit het ingestelde onderzoek is ge bleken. dat de heren geruime tijd in een café hadden vertoefd en allen onder invloed moeten hebben ver keerd. De bestuurder van de auto, C. D. uit Den Hout. gemeente Venhui zen, is gearresteerd. DE BETEKENIS VAN HET PLATTELAND. V er stoorde verloving Scherven brengen geluk, moej de 32-jarige heer gedacht hebben, die Zaterdagavond in Den Haag zijn ver loving vierde en begon met servies goed te gooien. Deze door drank ver oorzaakte uitbundigheid schrikte de andere feestgenoten wel wat af. Zij brachtén de verloofde naar een poli tiepost, waar de gestrengheid van een wachtlokaal voor de ontnuchte ring zorgde. Gunstig in vergelijking met vele andere provincies De tyd, dat wij Nederlanders, „dumme Hollander" werden genoemd, ligt nog niet zo ver achter ons. Overigens heeft deze beschuldiging nooit veel vat op ons gekregen. De luidruchtige wijze waarop zij placht te worden ge uit, was immers niet veel meer dan camouflage van een gevoel van min derwaardigheid. Dit neemt niet weg dat het goed is om de hand in eigen boezem te steken en zich af te vragen: hoe staat het met onze intelligen tie? Het antwoord op deze vraag wordt gegeven door de uitkomsten der militaire keuringen, die vooral sedert 1945 op dit stuk een schat van in- lichtingen verschaffen. Het Demologisch Instituut, dat zich ten doel stelt de bevolking van ons land aan een onderzoek te onderwer pen. heeft een publicatie doen samen stellen onder de titel: „Begaafdheids- onderzoek en intelligentie-spreiding" en waarin vele gegevens, aan deze keuringen ontleend, zijn opgenomen en geanalyseerd. Reeds in 1932 is de betrokken lichting op dit punt onder zocht. De gegevens waren toen echter te globaal om vergaande conclusies mogelijk te maken. In 1945 is voorts een vergelijking getroffen met de in telligentie in Engeland, welke enigszins in het voordeel van Nederland uitviel. Deze vergelijking is thans niet goed uitvoerbaar meer, omdat wij een eigen systeem hebben opgebouwd om de aankomende miliciens te testen. Het psychologisch testen is de laat ste jaren zeer populair geworden en terecht. Men gaat daarbij immers van de gedachte uit, dat het wenselijk is een mens te leren kennen voor men hem zijn plaats in de maatschappij toe wijst. Wachten tot men hem heeft le ren kennen in de practijk, zou mosterd. na de maaltijd zijn. Een test is dus eigenlijk niets anders dan een gecom primeerde kennismaking, die. mits voorzichtig gehanteerd, meer voor- dan nadelen heeft Ook de militaire keuring plaatst zich op deze grondslag: de lichtingen zijn helaas veel groter dan vroeger en het is nodig om zuinig met onze men sen te zijn, m.a.w. hen op de juiste plaats te zetten. Het waardevolle ma teriaal kan gelukkig voor vele andere doeleinden ook zijn nut opleveren. Men mag wel zeggen, dat een inzicht wordt verkregen in de geestelijke en lichamelijke vermogens van alle 19- jarige jongens en daarmee op de duur van alle mannen. Voor de volksge zondheidszorg, de industrie-ontwikke ling. de onderwijsspreiding, de sociale zorg, de emigratie en het marktonder zoek van bedrijven een enorme bron van materiaal! DE PLAATS VAN ZEELAND. De hier besproken publicatie betreft de lichtingen 1947, '48 en '49, d.w.z. ruim 170.000 jongemannen van wie o.m. gegevens omtrent de intelligentie worden verzameld. Hierbij wordt on derscheid gemaakt tussen de aanleg, die men met zijn geboorte meebrengt (de eigenlijke intelligentie) en het in tellect, dat is de denkactiviteit, die tot ontwikkeling is gebracht. Bij het laat ste zijn andere factoren in het spel. zo als b.v. de welstand van het gezin. Men kan ook zeggen, dat de aanleg het grondmateriaal is. dat door de ontwik keling een bepaalde vorm krijgt Aan de hand van de uitkomsten, zo als deze naar provincies zijn verdeeld, heeft men kannen vaststellen, dat Zee land met Groningen in dit opzicht de vierde en vijfde plaats deelt. De eer ste plaats komt toe aan Noord-Holland, de laatste aan Drente. Vergeleken met de cyfers van 1932 heeft Zeeland zich gehandhaafd, tërwyl de toestand in het Zuiden van ons land sindsdien be ter, die van het Noorden relatief slech ter is geworden. Het onderzoek is nog verder gegaan en heeft de provincies gesplitst in ge bieden. die in economisch opzicht eeu eenheid vormen. Het gunstigst blijkt de intelligentie verreweg te liggen op Walcheren, vooral dank zij Vlissingea In volgorde komen daarop Ooöt- Zeeuwsch-Vlaanderen, Zuid- en Noord-Beveland, Schouwen-Duiveland en Tholen en tenslotte W.-Zeeuwsch- Vlaanderen; al deze gebieden liggen echter beneden het Nederlandse ge middelde, maar ver boveh b.v. het Noordoostelijke zandgebied van Overijssel en vele andere delen van ons land. De Zeeuwse bevolking blijkt voorts te bestaan uit vrij veel middel- matigen en vrij weinig „zeer knappen of „zeer dommen". Alleen in WesL Zeeuwsch-Vlaanderen is de hoogste klasse weinig en de laagste klasse sterk bezet. Natuurlijk geldt dit alles alleen in vergelijking met andere ge bieden en voor de massa; over indivi duen vertelt de statistiek nu eenmaal niets. (Vervolg op pagina 2) in de justitie verloren had en zijn vrienden en familie niet langer tot iast wilde zyn. Tot het laatst toe heeft hij zijn onschuld volgehouden. Mensen in de begrafenisstoet droe gen spanooeken mede, waarop tegen het vonnis werd geprotesteerd. Toen een politicman in burger een der spandoeken in beslag wilde nemen, werd hij aangevallen. Tweehonderd politiemannen, die in gereedheid wa ren gehouden, naderden onmiddellijk met brandslangen. Zij zetten de be graafplaats af en hielden een aantal betogers aan, die later weer werden vrijgelaten op één na. Van de rouw kapel sneuvelden door het gedrang een aantal ruiten en glazen deuren. Zes gevallen van kinderverlamming te Enschede Vacantiereisjes van jeugdige personen naar Duitsland afgelast Te Enschede zijn zes gevallen van kinderverlamming geconstateerd, waarvan het merendeel niet als ern stig wordt beschouwd. De gemeente lijke geneeskundige en gezondheids dienst heeft de sportwedstrijden voor kinderen doen afgelasten. De direc teur van deze dienst, dr A. A. Koopal. heeft aangedrongen op verkorting van de badtijden in de zwem- en bad inrichtingen. In de afgelopen dagen zijn sportwedstrijden tussen Neder landse en Duitse.jeugdelftallen als mede vacantiereisjes van jeugdige personen naar Duitsland afgelast. Wie is daar riep de waterklerk Een 23-jarige waterklerk had op zich genomen tijdens de va- cantie van zijn directeur in digns woning aan de Adriana- laan te Rotterdam de plantjes te verzorgen. Zaterdagavond wilde hij ze weer water gaan geven, toen hij, in de gang ge komen, hevig schrok. Hoewel het schemerdonker was zag hij duidelijk een man staan. „Wië is daar riep de waterklerk, „Wat doe je hier?" Maar de man bleef stom. Als een wer velwind vloog de waterklerk hét huis weer uit, trok de deur op slot en waarschuwde de po litie. Twee man sterk kwamen de agenten toegesneld en ge- voorzichtigheidsmaatregel ver waarlozend. Maar er was geen man te vinden en alles in huis bleek in orde te zijn. Toen werd het geval gereconstrueerd en Icwam men tot de ontdekking, dat de waterklerk in de grote spiegel, die in de gang hing, zichzelf had gezien en voor een inbreker had gehouden. Daarna hebben de bloemen him water gekregen. Rouw-„staking" van Amerikaanse mijnwerkers Maatschappijen beschuldigd van achteloosheid ten opzichte van mensenlevens Jolm Lewis, voorzitter van de Amerikaanse „Verenigde Myuwer- kersvakbond", heeft de leden van de bond opdracht gegeven van 23 Au gustus tot en met 1 September het werk neer te leggen ter herdenking van de slachtoffers van mijnrampen. Deze rouwtyd is in het contract tus sen de maatschappijen en de vakbond toegestaan. Lewis onderhandelt thans met de maatschappijen over een nieuw con tract. Het huidige loopt 30 Septem ber af, daar het door de vakbond niet is verlengd. Hoewel de werk staking van tien dagen geen directe druk op de maatschappijen uitoefent, dient zij toch als waarschijwing voor cf gevolgen van een eventuele mis lukking der besprekingen. Ongeveer 475.000 mijnwerkers zul len bij de staking van tien dagen be trokken zijn. In een mededeling van de vak bond wordt verklaard, dat van 23 December 1951 tot Juli van dit jaar 334 mijnwerkers om het leven zijn gekomen en bijna 20.040 verminkt De mijnmaatschappijen worden be schuldigd van achteloosheid ten op zichte van mensenlevens. VERWACHTI REGENACHTIG Zwaar bewolkt met op de meeste plaatsen enige i«gen. Zwakke tot ma tige Oostelijke vind. Weinig verande ring in temperajtuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1