Expositie „ZeelancTs Leven" en Kinderstad geopend I WESTKAPELLE KREEG EEN FRAAIE MUZIEKTENT VELPON Zeeuwse Almanak WINKELWEEK TE TERNEUZEN SUCCESVOL BEGONNEN UITSLAGEN RINGRLIDERIJ OM WALCHERS KAMPIOENSCHAP PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 18 AUGUSTUS 1952 DE VLISSINGSE F EEST WEEK. Ongekende drukte in het centrum van het feestende Vlissingen De Vlissingse V.V.V.. week is Zaterdag ingezet met zo daverende vaart, dat velen haar wellicht voor onmogelylc gehouden zouden hebben, wanneer ze Zaterdag niet zelf temidden van de overstelpende drukte hadden gelopen en hadden deelgenomen aan het festin van licht, kleur en muzikale vreugd, dat zich uitstortte over het winkelcentrum van Vlissingen. De illuminatie en de versieringen waren aantrekkelijk en artistiek van opzet, maar vooral trokken de schitterende winkeletalages de aandacht. De heer Louis Heymans, jurylid voor de etalagewedstrijd verzekerde ons, dat de hier getoonde „etaleerkunst" op het peil staat van het beste in den lande. Reeds Zaterdagmorgen bewoog zich een grote menigte door de straten. Des middags nam de drukte toe, toen op het feestterrein Oud-Vlissingen de kinderstad werd geopend, die daar georganiseerd wordt door de Bond van Buurtverenigingen en ook de ten toonstelling „Zie Zeeland", die hoewel in een te beperkte ruimte onderge bracht toch een merkwaardig goed beeld geeft van bepaalde economische en culturele facetten in het Vlissing- se en het Zeeuwse leven. OPENINGSWOORD. Te omstreeks drie uur verzamelde zich een gezelschap in een der zalen van het Kazernegebouw, waar de kunstkring „Het Zuiden" een aantal schilderijen, etsen en enig beeldhouw werk exposeert van haar werkende leden. In dit kunstzinnig milieu sprak de heer J. L. Verhagen als voorzitter van V.V.V. een openingswoord voor de tentoonstelling. „De verzameling van voorwerpen, die op deze tentoonstel ling is te zien, mag werkelijk repre sentatief genoemd worden voor het Vlissingse en in bepaalde mate ook voor het Zeeuwse' leven" zo zei hij. Spr. dankte de gemeente Vlissingen, die met historisch materiaal kwam, het Nederlands en het Belgisch Loodswezen, die van oudsher rivalen waren, maar nu zo nauw samenwer ken bij het beveiligen van de Schel- demon d. De Koninklijke Maatschappij ,,De Schelde", als grootste bedrijf van Zee land, demonstreert haar hechte ver bondenheid met het Vlissingse stede lijk leven. HEIMWEE, De aanwezigheid van de Stoom vaartmaatschappij „Zeeland", mag wellicht gezien worden als een uiting van heimwee naar Vlissingen, de gemeente Arnemuiden met haar gar nalenvisserij, Yerseke met oesters en Westkapelle mèt z'n kantklosters to nen bijzondere aspecten van de Zeeuwse bedrijvigheid en gehoopt mag worden, dat in de toekomst, wan neer wellicht nog eens een expositie wordt gehouden ook andere gemeen ten van de partij zijn. Spr. noemde de „Kunstkring Het Zuiden" een levend cultuurelement en dankte de Neder landse loodsensociëteit voor het uitle nen van Woestduijn-gravures. De heer Verhagen omschreef de Zeehon- denwerf als „een kleine werf met een f'rote toeristische attractie". Tenslot- e bracht spr. dank aan tal van mede werkers, die deze tentoonstelling op bouwden. Het zal wellicht van 'bete kenis zijn. indien deze expositie ook nog in de maand September enige tijd geopend zou zijn óm een georgani seerd bezoek van de schooljeugd mo gelijk te maken. KUNSTKRING. Burgemeester mr. B. Kolff zwaaide lof toe aan de organisators van de tentoonstelling. Mén heeft gelukkig niet te ver gegrepen en wat tot stand kwam heeft een zeer bevredigend ka rakter. Als voorzitter van de „Kunstkring Het Zuiden" vroeg de burgemeester tenslotte de aandacht voor deze in- Zonder rijbewijs achter het stuur. Vacantiereisje vond ontijdig einde in Vlissingen. Zes jongelui, die met een huurauto uit Vlaardingen naar Zeeland waren gekomen met de bedoeling een reisje van een dag of acht te maken, heb ben in Vlissingen door een ongeval een abrupt einde aan dit uitstapje zien maken. Terwijl vijf uit het gezel schap in een restaurant de inwendige nïens versterkten, was nummer 6 met een paar Vlissingse meisjes wat door de stad gaan toeren, hoewel hij de rijkunst niet machtig was en dus ook geen rijbewijs had. In de Aagje Dekenstraat ging het dan ook prompt mis. De Vlaardïngse jongeman verloor de macht over hét stuur, slipte en reed tegen de gevel van het hoofdgebouw van „De Schel- de". De wagen was vrijwel onherstel- steliing, die een grotere plaats moet baar vernield, maar de inzittenden klaard, maakten velen gebruik van de gelegenheid om een rondgang te maken langs de stands en de fraaie maquettes. KINDERSTAD. Intussen was het op het Oud-Vlis singse markplein een drukte van be lang. Daar krioelden de kinderstad bewoners dooreen. Men zag er ver pleegstertjes, brandweerlieden, poli tieagenten en andere functionarissen in volle glorie over het terrein rennen. Op het bordes voor het raadhuis van kinderstad, sprak de heer C. Plasse. namens de Bond van Buurt verenigingen een kort openingswoord. De jeugd, zo zei hij, krijgt in kinder stad vier dagen lang het heft in han den, laten we hopen; dat mede daar door de V.V.V.-feesten een succes zul len worden. Op plechtige wijze installeerde bur gemeester mr. B. Kolff daarna Piet Castel als burgemeester van Kinder stad en hij sprak daarbij het vertrou- wen uit, dat in de kinderstad de diver se gemeentediensten goed zouden functioneren. Commissaris C. v. d. Mark droeg in een geestig speechje, het politiegezag in Kinderstad over aan Kokkie van de Rest als commissaris. Daarna zorgden de jeugdige stads bewoners zelf voor de afzetting van i het middenterrein, zodat een stoet van bruidjes en bruidegoms kon bin nentrekken, die op het bordes voor het raadhuis door de jeugdige burge meester in de echt werden verbonden en daarmee ving dan het feest in kinderstad aan, dat dank zy het op klarende weer zich in alle opgewekt heid voltrok. BIJNA 5000 BEZOEKERS. In de vooravond ontruimde de jeugd kinderstad en kreeg de wijk Oud-Vlissingen de functie van ver- maakcentrum voor volwassenen. Za terdagavond werd er een openlucht bal gehouden, waaraan door jong en oud werd deelgenomen. Het „huis-or kest" van Oud-Vlissingen speelde dansmuziek. Maar niet alleen buiten, ook binnen in een tent kon men zich naar hartelust overgeven aan de dans. De harmonie „St. Caecilia" bracht een keurig uitgevoerd pro gramma ten gehore; ter afwisseling trad André Meurs voor de microfoon die met zijn liedjes en conférence veel bijval oogstte. Naar wij vernamen is Oud-Vlissin- gen van de opening Vrijdagavond af tot en met Zaterdagavond bezocht door bijna 5000 personen. De tentoonstelling „Zeelands leven" trok tot nu toe een dikke 1200 bezoe kers. ONGEKENDE DRUKTE. Regengod Pluvius was Zaterdag avond het feestvierende Vlissingen welgezind. Geen regenbui verstoorde de feestvreugde van de vele duizen den, die in drommen naar de fraai verlichte binnenstad waren getrok ken. Het waren echter niet alleen de bewoners van Vlissingen, die de nau we straten vulden, ook grote groepen bezoekers van buiten de Scheldestad, waaronder talrijke buitenlanders, mengden zich in het feestgewoel. De drukte in de stad was ongekend. Als een kronkelende slang bewoog de massa zich door de winkelstraten naar het Lunapark en Oud-Vlissingen en omgekeerd. In de St. Jacobsstraat en Kerkstraat kon men bij wijze van spreken over de hoofden lopen. Op de Oude Markt, bij de in flood light badende St. Jacobstoren, ver drong zich constant een grote menig te voor de stands, die hier gedurende de feestweek een plaats hebben ge vonden. Het Feestsmarkt-orkest droeg zorg voor eën prettige en ge waardeerde muzikale omlijsting. In het Lunapark, van waaruit een cacophome van klanken opsteeg, was de drukte zó enorm, dat men slechts met moeite de tenten kon bezoeken of zich bij de kramen te goed kon doen. Zo slaagde in elk opzicht de eerste dag van de Vlissingse feestweek bo ven verwachting! Moordzaak Keesje Schreurs in hoger beroep. Op 17 September yoor het Gerechtshof in Den Bosch. Woensdag 17 September a.s. zal voor het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch in hoger beroep worden behandeld dc zaak tegen dc weduwe Goense-Hof- stede uit Bergen op Zoom. Zoals men zich zal herinneren, werd deze zaak in Maart van dit jaar voor de rechtbank te Breda behandeld, waarbij de weduwe Goense tot tien jaar gevangenisstraf werd verooi'- deeld, met ter beschikkingstelling van de regering. Zij werd er van beschul digd de Zeeuwse dagloner Keesje Schreurs uit Kwadendamme, die ver bleef in het Sint Catharinagesticht te Bei-gen op Zoom. in Augustus 1946 te hebben vermoord, juist op de dag, dat deze man zijn 80ste verjaardag vierde. Het stoffelijk overschot werd nader hand in een beerput gevonden. De weduwe Goense-Hofstede zal thans terecht staan als verdacht van artikel 289 (hij/zij die opzettelijk een ander van het leven berooft!: van art. 310 (hij/zij die enig goed. dat geheel of ten dele aan een ander toebehoort, opzettelijk wegneemt met het oog merk om het zich wederrechtelijk toe te eigenen) en van art. 151 (hij/zij die een lijk begraaft, verbergt, wegvoert of weg maakt, met het oogmerk om het overlijden of de geboorte te ver helen). Ook veel schade bij Axel Ook in de omgeving van Axel heeft de hevige regenbui van Vrijdag, wel ke gepaard ging met een roffel var. fikse hagelstenen, vrij veel schade aangericht aan diverse nog te velde staande gewassen, vooral aan het bij- •oogstklare fruit. WAT EENDRACHT VERMAG. Zaterdag door bouwcomité overgedragen aan „Westkapelle herrijst". Westkapelle vierde Zaterdag feest en het had er alle reden toeten langen leste bezit het nu een muziektent, een rykdom, waarop men zelfs vóór de oorlog niet kon bogen. En ook hier is het: lest best, want deze tent, waar aan in het dorp aehte. de dyk met zyn behoorlijk ontwikkeld muziekleven zo'n grote behoefte bestond, is werkelylt een juweel. ,,Door eendracht tot stand gebracht" staat te lezen op een gedenksteen, die in de tent is ge metseld en zo is het inderdaad, waait deze aanwinst is door de bevolking zélf gebouwd. De tent, die aansluit op de bebou wing van het pleintje bij de nieuwe kerk. is van steen opgetrokken en af gedekt met een rood pannendak, waarop een vergulde harp prijkt. Het smaakvolle ontwerp is van de archi tect W. Roelse uit Westkapelle, die ook leiding gaf bij de bouw. Zaterdag werd dit pronkstuk over gedragen aan „Westkapelle herrijst" en deze plechtige overdracht op het aardig versierde plein, waar een groot deel van de bevolking was samenge stroomd, werd omlijst door een klein muziekfestival, waaraan diverse corpsen uit de omgeving en natuur lijk de plaatselijke verenigingen me dewerkten. Het feest werd ingeluid met een muzikale rondwandeling door „Ons Genoegen" uit Vlissingen en O.K.K. uit Westkapelle, het Westkappels Dameskoor, de Chr. zangvereniging „Looft den Heere" en de mondaccor- deonvereniging „De Krekels". CETA BEVER MIMT ALLES StMkeidij"! krijgen in onze samenleving: Wat het bezoek van de schooljeugd aan de ex- Eositie betreft, zegde spr. overweging oe van de suggestie, die de heer Ver hagen deed. Nadat de heer Verhagen de ten toonstelling voor geopend had ver- JAWEL „En 7oanneer ge dan weer eens zo'n mopperaar tegen komt, zo'n ziuartkij- ker, die wat neerbuigend betoogt, dat ge in Zeeland toch zo weinig „cultu reels" ziet, vertel hem dat dan maar", zo besloot de toerist, de man uit de grote stad, met wie wij een vluchtige ontmoeting hadden, op het Goesse station, Wat hij dan wel vertelde? Wel, onder meer dat hij gedurende zijn verblijf van enkele weken in Zee land achtereenvolgens in de gelegen heid ivas geweest om te bezoeken: a. de imposante tentoonstelling „Oost Vlaanderen vlagt in Middelburg"; b. de unieke expositie „Feest van Glas" te Groede; c. de belangwekkende ten toonstelling „Zeelands Leven" te Vlis singenen dat hij, zo hij langer had kunnen blijven, alsnog had kunnen bezichtigen: a. de schilderijententoon stelling te lJzendijke en b. het door een Belgische kunstenaar te Terneuzen vrvaardigde zandtapijt En dat hij voorts getroffen was door de schoonheid van Veere, Vlissingen, Middelburg en Zierikzee; door de rust der Zeeuwsch-Vlaamse stranden, door de kwaliteit der Zeeuwse Babbelaars en door nog vele andere zaken, te veel om. op te noemen. En dat hij enkele béste weken in Zeeland had doorgebracht, zonder een enkele xvanklank. Behoudens dan dat ene tvan klankje Voortgebracht door Zeeuwen, die meenden, dal in Zeeland toch zo wei nig cultureelste beleven viel en die opmerkten, dat je in de grote stad ten minste nog eens een tentoonstelling kon bezoeken. Jawel. kwamen er tamelijk goed af. Slechts één van de meisjes moest naar het Sint Josephziekenhuis worden ge bracht, maar toen men daar haar snij- wonden had verbonden, kon zij weei huiswaarts keren. Tegen de jongeman, die zoals ge zegd geen rijbewijs bezat, werd na tuurlijk proces-verbaal opgemaakt. Jongeman uit Terneuzen deerlijk mishandeld. Toen de 26-jarige K. uit Terneu zen. die Zaterdagavond de kennis te Sluiskil had bezocht, 's nachts op zijn rijwiel over de Baandrjk naar huis terugkeerde, werd hij ter hoogte van het eerste havendok ingehaald door de eveneens per rijwiel zijnde 19-jari- ge J. N. de W. en de 20-jarige J. G. S. beiden uit Axel, met wie K. in een. café te Sluiskil eerder op de avond onenigheid had. De beide Axelaars duwden K. in de berm van dé weg, waardoor deze kwam te vallen, waar na zij hem met vuisten en voeten dusdanig bewerkten, dat K. niet al leen verschillende verwondingen en kneuzingen aan het gelaat opliep, doch tevens een bloeduitstorting in de rug. Ook zijn kleding werd ernstig beschadigd. De Terneuzense politie, die van het gebeurde op de hoogte werd gesteld, wist de W. en S. kort daarop aan te houden en verleenden hen voor de rest van de nacht gastvrijheid op het politiebureau. Er werd procesverbaal wegens mishandeling opgemaakt. Slachtoffer ongeval ten grave gedragen. Zaterdagmiddag heeft het perso neel van de veiling te Goes, onder grote belangstelling te Hoedekensker- ke zijn collega, Cor de Putter, die vorige week door een noodlottig on geval om het leven kwam, ten grave gedragen. Talrijke bloemstukken dekten de baar. Aan de groeve werd het woord gevoerd door de godsdienstonderwij zer, de heer M. A. Allewijn. Namens de familie sprak de heer P. de Putter, terwijl de vader, de heer C. de Put ter, dankte voor de belangstelling. Einde oesterbroedvalseizoen. Het aantal rijpe larven in het Schel- dewater neemt nu belangrijk af, zo dat gesproken kan worden van het einde van het oesterbroedvalseizoen. Dr. P. Korringa, de bioloog van hot Instituut voor Visserijonderzoek, klaagt over het „dik worden" van net water. Dit wordt veroorzaakt docr een planktonische diatomee, de bed- dulphia sinesis. De collecteurs, die met een laag daarvan zijn bedekt, oefenen niet langer aantrekkings kracht uit op de in het water zwe vende oesterlarven. De schelpziekte maakte de laatste week geen vorde ringen. Een flinke paling De Thoolse visser A. Schot ving in zijn fuik een paling van ongeveer vijf kilo. Deze flinke knaap werd aan een visleurder verkocht voor f 20. „OMA EN OPA" GEARRIVEERD. Duizenden belangstellenden op de been. Enkele duizend n belangstellenden hadden zich Zaterdagmiddag op de Scheldekade te Terneuzen verzameld, toen aan de ponton van de Provin ciale Stoombootdienst de boot. meerde, niet aan boord ,,Opa en Oma", die ter gelegenheid van de winkelweek met braderie, een bezoek aan de stad brengen en aan de feestelijkheden bijzondere luister zullen byzetten. Op de ponton had zich het bestuur van de Vereniging voor de Handeldrijvende Middenstand opgesteld en n.v dc eerste begroeting begaf het gezelschap zich naar het gereedstaande miniatuurtreintje. Voorafgegaan door de Har monie erneuzen en omstuwd door een grote menigte werd naar de marltt gereden, waar men reeds van verre in de muziektent de eenzame figuur van ourgemeester Teilegen ontwaarde. Via de microfoon begroette mr P. H. W. F. Tellegen de bejaarde echte lieden op hartelijke wijze, waarbij hij een bijzonder woord van lof bracht aan Opa, die ondanks zijn rheumati- sche aandoeningen, dit jaar eveneens de reis naar Terneuzen had gemaakt. De heer Teilegen wees er vervol gens op, hoe het elk jaar opnieuw be wondering wekt, dat de middenstan ders steeds iets nieuws weten tè be- dehken, om him winkelweek te doen slagen en om de aandacht te trekken. Een der hoogtepunten van deze win kelweek vormt de braderie, waarvan in Terneuzen de oorsprong ligt en die in Nederland, dank zij het initiatief van de inmiddels overleden heer A. v. d. Bruele, weer is herleefd. Na nog de aandacht te hebben gevestigd op de bonte verscheidenheid van het feestprogramma en op de steeds gro ter wordende aantrekkingskracht van Terneuzen op de vreemdeling, besloot mi' Tellegen zijn toespraak met de beste wensen voor het welslagen van de winkelweek, waarna hy de winkel- De volledige uitslagen van de Zaterdag te Vlissingen gehouden ringry- dery om het kampioenschap van Walcheren, georganiseerd door de Zeeuw- Ringryders Vereniging, luiden als volgt: Drietallen: 1. Middelburg, 61 rin gen; 2. Oostkapelle, 59 ringen; 3. Ga pinge, 58 ringen; 4. Nieuwland, 55 rin gen (wisselbeker); 5. Aagtekerke, 54 ringen, (wisselbeker); 6. Domburg, 53 ringen, (wisselbeker); 7. Veere, 52 ringen, (wisselbeker). De prijzen van de drie eerste prijswinnaars vindt men in liet verslag op pagina 2; de hier genoemde wisselbekers werden be schikbaar gesteld door diverse firma's. Bij de volgende prijswinnaars vindt men de hun uitgereikte prijzen tus sen haakjes vermeld. 8. Koudekerke, 51 ringen, (medaille van het Vlissings gemeentebestuur); 9. Kleverskerke, 46 ringen, (medaille van de burgemees ter van Vlissingen); 10. Sint Laurens, 45 ringen, (erekruis); 11. Zoutelande, 44 ringen, (prijs Middenstands Cen trale Vlissingen); 12. Westkapelle, 43 ringen, (lauwertak V.V.V. Vlissingen); 13. Grijpskerke, 41 ringen (medaille Kon. Mij. „De Schelde"); 14. Souburg, 41 ringen, (medaille Ringrijdersver- eniging Vlissingen). KEUR VAN PRIJZEN. Voor de individuele prestaties was een keur van prijzen, variërend van ontbijtservies tot kapstok en van Edammer kaas tot advocaat, door ver scheidene firma's beschikbaar gesteld en zij gingen achtereenvolgens naar. 1. J. de Klerck, Nieuw- en Sint Joos land, 28 ringen; 2. J. van Wallenburg, Middelburg, 25 ringen; 3. J. Reynierse Pzn., Koudekerke, 24 ringen; 4. P. Pe per, Aagtekerke, 23 ringen; 5. Joos Mesu, Veere, 22 ringen; 6. L. Huys- soon, Middelburg, 22 ringen; 7. J. A. Lous, Oostkapelle. 22 ringen; 8. L. P. Brasser, Kleverskerke, 22 ringen; 9. Jac. Goedbloed, Gapinge, 21 ringen; 10. J. Provoost, Domburg II, 20 rin gen; 11. C. Langebeeke, Gapinge, 19 ringen; 12, M. Koole Dzn„ Sint Lau rens, 19 ringen; 13. G. Wattel, Oost kapelle, 19 ringen; 14. W. Provoost, Domburg, 19 ringen; 15. L. de Voogd, Nieuw- en Sint Joosland, 19 ringen; 16. L. K. Roelse, Westkapelle, 18 rin gen; 17. B. Arendse, Gapinge, 18 rin gen; 18. St. Brouwer, Oostkapelle, 18 ringen; 19. J. Geschiere, Grijpskerke, 18 ringen; 20. L. P. Roelse, Domburg II, 18 ringen; 21. P. de Visser, Zoute lande, 18 ringen; 22. J. Maas, Domburg, 18 ringen; 23. L. Dourleyn, Domburg II, 18 ringen; 24. L. P. Brasser, Veere, 18 ringen; 25. F. Moens, Aagtekerke, 17 ringen; 26. P. Brouwer, Domburg, 16 ringen; 27. M. J. Roelse, Westka pelle, 16 ringen; 28. W. Koole Jzn. Koudekerke II, 15 ringen; 29. J. Koole Jzn., Vlissingen, 15 ringen; 30. L. van Dis, Vrouwenpolder, 15 ringen; 31. D. v. d. Voorde, Koudekerke II, 15 rin gen; 32. P. de Visser, Souburg, 15 rin gen; 33. P. D. Nijpjes, Middelburg, 14 ringen; 34. A. Reynierse, Koudekerke 14 ringen; 35. Jan Melse, Souburg, 14 ringen; 36. H. Reynierse, Grijpsker ke, 14 ringen; 37. P. Brasser, Klevers kerke, 14 ringen; 38. P. Jobse Jzn.. Koudekerke, 14 ringen; 39. J. Koene, Meliskerke, 14 ringen; 40. P. Simpe laar, Biggekerke, 14 ringen; 41. W. Vos, Zoutelande,, 14 ringen; 42. A, Brasser Jr., Biggekerke, 14 ringen; 43. J. Buys, Sint Laurens, 14 ringen; 44. J. Brouwer, Aagtekerke, 14 ringen; 45. P. Louwerse Hzn.. Vrouwenpolder, 13 ringen; 46. D. Kluyfhout, Koudekerke n, 13 ringen; 47. C. Koole Jzn., Vlis singen, 13 ringen; 48. J. Wisse, Melis kerke, 13 ringen; 49. C. Bommeljé, St. Laurens. 12 ringen; 50. Jac. Vos, Zou telande, 12 ringen; 51. Jac. Castel, Sou burg, 12 ringen; 52. A. Francke, Melis kerke, 12 ringen; 53. Jac. Duvekot Wzn., Vrouwenpolder, 11 ringen; 54. G. de Visser, Vlissingen, 10 ringen; 55. A. Lamper Pzn., Biggekerke, 10 ringen; 56. A. Brasser, Kleverskerke, 10 ringen; 57. H. van Leerzem, Grijps kerke, 9 ringen; 58. H. Minderhoud, Westkapelle, 9 ringen; 59. C. A. Pol derdijk, Nieuw- en Sint Joosland, 8 ringen; 60. Jo Maljers, Veere, 8 ringen. EXTRA PRIJZEN. Extra prijzen werden behaald door J. de Klerck en G. Wattel voor de 150e ring; H. van Leerzem, 200e ring; G. Provoost en G. de Visser 275e ring; J. Lous en P. Brasser, 350e ring; G. Langebeeke 450e ring en J. van Wal lenburg won de traditionele pollepel. week met braderie voor geopend ver klaarde. „Oma" dankte hierna voor de vrien- delijke ontvangst, waarna „Opa" van" zijn ontroering getuigde bij deze aan komst in Terneuzen en de hoop uit sprak, dat door het succes van deze winkelweek ook een volgende zal kunnen slagen. De heer H. Ribbens tenslotte bracht dank aan mr Tellegen voor de ope ning en verwelkomde Oma en Opa. Door het toen reeds in feeststem ming verkerende Terneuzen, maakten Oma en Opa vervolgens per min ia- tuurtrein een rondrit, waarbij een be zoek werd gebracht aan het zandta pijt in het lyceum dat zich reeds de eerste dag in veel belangstelling mocht verheugen waarna ver schillende zalien van deelnemende winkeliers werden bezocht. Bij rondrit verleenden de tamboer- pijpercorpsen „Jonge Kracht" Biezelinge en „Irene" uit Terneuzen muzikale medewerking. OMA WAS 69 Des avonds hielden deze corpsen gezamenlijk een taptoe op de Markt, waarna eveneens op de Markt het ac cordeongezelschap „Paolo Soprani" o.l.v. de heer v- d. Eeckhout een ge slaagd concert gaf, waarvoor ze,er veel belangstelling bestond. Tijdens dit concert werd de uitslag bekend gemaakt van de prijsvraag „Hoe oud is Oma?" De opgegeven leeftijden va rieerden van 18 tot 125 jaar, doch de juiste bleek 69 te zijn. Na loting werd winnaar de ambtenaar ter se cretarie, de héér W. H. Blok, die op zijn gewonnen bromfiets een ex-e- rondje over de Markt reed. Eveneens des avonds weid in de Nieuwstraat een welgeslaagde schiet wedstrijd op de liggende wip gehou den, waaraan door velen werd deel genomen. De openingsdag van de Terneuzen se winkelweek kan dan ook zeker een groot succes worden genoemd. De ge hele dag en avond heerste er in de feestelijk versierde en geïllumineerde straten en op de Markt een grote drukte en opmerkelijk was weer het grote aantal Zuiderburen, dat zich reeds van af de morgenuren in Ter neuzen bevond. Verscheidene zaken lieden en ook de voorzitter van de middenstandsvereniging, de heer H. Ribbens, verklaarden buitengewoon tevreden over deze eerste dag te zijn en gezien het feit, dat de voornaam ste festiviteiten nog moeten plaats vinden, is de verwachting dan ook al leszins gerechtvaardigd, dat deze winkelweek, waarvoor kosten noch moeiten gespaard zijn, ten volle zal slagen. Brand op de Ariana Door tot nu toe onbekende oorzaak is Zaterdagavond wederom brand uit gebroken op het wrak van het Finse ..Ariana", dat onlangs op de Wes- ter-Schelde verging. De vlammen laaiden hoog op en waren vanaf de Scheldekade te Terneuzen duidelijk waar te nemen. Zondagmorgen stegen nog dikke rookkolommen van het wrak op. A.V.R.O. BRIDGE-DRIVE. Ook dit jaar zal wederom een A.V. R.O. bridge-drive worden georgani seerd. De wedstrijd voor Zeeland is gecentraliseerd in Goes en zal op Vrijdag 13 Februari 1953 worden ge speeld. Voorts komt de A.V.R.O. met een Snip en Snap-revue naar Zeeland op Nadat de voorzitter van O.K.K., de heer P. Miiidei'hout, zijn erkentelijk heid had uitgesproken voor de mede werking van „Ons Genoegen", droeg de voorzitter van het bouwcomité, de heer W. J. K. Dieleman. de tent over aan „Westkapelle herrijst". Hij ver klaarde, dat nu een jarenlang gekoes terde wens in vervulling is gegaan, braohn hartelijke dank aan allen, die, du-ect of indirect, aan de bouw heb ben medegewerkt en herinnerde er aan, dat deze bouw drieduizend vrij willige arbeidsuren heeft gevraagd. Namens het comité „Westkapelle herrijst", dat eerdaags plaats zal ma ken voor een stichting van dezelfde naam en dat de bouwmaterialen heeft betaald, aanvaardde de voorzitter, dokter M. Huygens, de muziektem pel. Hij deelde mede, dat de stichting deze tent en het te zyner tijd daar achter te bouwen verenigingsgebouw, wat de exploitatie betreft, als één geheel zal beschouwen, prees de grote activiteit van het bouwcomité en zeg de dank voor het initiatief en de uit voering, waarmee de gemeenschap waarlyk is gediend. BURGEMEESTER KNIPTE LINT DOOR. Ook burgemeester mr. M. Tydeman Jr. was verheugd over de by de tot standkoming van de tent gedemon streerde eendracht, welke hy gaarne ook op andere gebieden overgebracht wilde zien. Hij richtte een speciaal dankwoord tot de heren Roelse en Dieleman, bracht 'de gelukwensen van de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, over en knipte ver volgens een oi-anje lint door. O.K.K. wijdde de tent in met een uitstekend concert, dat geleid weixl door de heer P. de Rooy en dat ingezet werd met de bekende parachutistenmars. Daar bij bleek al dadelijk, dat de acous- tiek goed was. Tussen twee nummers door werden nog korte redevoeringen gehouden door de heer Dieleman en door de voorzitter van de Kon. Har monie „Ons Genoegen", de heer F. Narebout. Ook in de avonduren was een grote menigte op de been. De muziekver enigingen „Luctor et Emergo" uit Zoutelande, „Ons Genoegen" uit Vlissingen en „Apollo" uit Domburg concerteerden respectievelijk onder •leiding van de heren A. Joosse, P. de Rooij en P. Broei'se en ook het West- kappels Dameskoor onder leiding van de heer De Rooij en de Chr. gemeng de zangvereniging „Looft den Heere" onder leiding van de heer M. P. Ven- tevogel lieten zich horen. „Crescendo" uit Oostkapelle was verhinderd aan dit muzieltfestival deel te nemen. VERWIJDERO MET LIKDOORNS WONDEROLIE Weg met onhandige likrtoornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 69 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wor tel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzo- caïne. Een flesje NOXACORN Antisep tisch Likdoornmiddel van L 1.35 be spaart U veel ellende. Ringrijderij in Vlissingen. (Vervolg van pag li Do door Z.K.H. prins Bernhard be schikbaar gestelde zilveren medaille erhandigde de Commissaris aan het Middelburgse drietal, dat met 61 rin gen als kampioen oit de strijd was gekomen, waarna hij tevens de door het dagblad „Het Vrije Volk" beschik baar gestelde wisselbeker met de drie draag- en herinneringsmedailJes uit reikte. Aan de rijder met de beBte indivi duele prestatie, J, de Klerck uit Nw.- en St. Joosland, overhandigde de Commissaris een persoonlijk geschenk bestaande uit een fraaie tabakspot, terwyl deze kampioen tevens een zil veren wisselbeker en een draagme- daillo in ontvangst mocht nemen. De uitreiking van de pryzen ging uiteraard gepaard met het uitspreken van hartelijke gelukwensen. BURGEMEESTER KOLFF. Vervolgens sprak de burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolrf, een en kel woord en zeide o.m. het bijzonder op prys te stellen, dat de Z.R.V. Vlis singen had uitgekozen voor het ver rijden van de kampioenschappen. Spr. sloot zich bij de woorden van de Com missaris aan, voor wat betrof het ver stevigen van de banden tussen stad en platteland, waarna hij aan de reserve kampioen, Jacob van Wallenburg uit Middelburg (25 ringen van de 30), de zilvei'en medaille uiti'eikte, beschik baar gesteld door de burgemeester van Middelburg, mr. N. Bolkestein. De tweede prijs voor de drietallen een beker, beschikbaar gesteld door de kunstmesthandel v.h. Koe man Co. te Dirksland, alsmede drie draagmedailles van de Z.R.V. ging naar Oostkapelle (59 ringen) en de derde prys voor de drietallen een wisselbeker, beschikbaar gesteld door de firma J. Balkenende te Biezelinge, alsmede drie draagmedailles van de Z.R.V. naar Gapinge (58 ringen). Tenslotte dankte de voorzitter van de V.V.V. te Vlissingen, de heer J. L. Verhagen, de Zeeuwse Ringlijders Vereniging en hy sprak de hoop uit, dat ook in de toekomst nog menig- 11, 12, 13 en 14 Maart 1953 resp. ie maal de kampioenschappen van Wal- Vlissingen, Middelburg, Zierikzee en cheren in de Scheldestad verrede*1 Goes. zullen wórden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2