PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Overstromingsramp graafschap Devon trof Engelse Ringrijderij in Vlissingen werd een onverdeeld succes DEBILT ZAAK BREIDT ZICH UIT ALS EEN ROLLENDE SNEEUWBAL Vandaag NOG STEEDS OP ZOEK NAAR ENKELE K.V.P.-MINISTERS 195e Jaargang-No. 193 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G Ballintijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week. f 5.45 p. kw.. £r. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 18 Aug. 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 CL per mm. Minimum p. advertentie f 3.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—6 regels t L—Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur. Vlissinger Walstr 58—60. telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). Middelburg. Markt 51, telef. 3841: Goes, Lange Vorststraat 63. telef. 2475 (b.g.g. 2228): Oostburg: Finlandstraat 2 telef. 16; Terneuzen: Brouwerjjstr. 2; Zlerikzee: N. Bogerdstr. C loO. telef. 26. DE REGEN KWAM Rivier stroomt nu dwars door de stad Lynton naar zee Vermoe (lelijk 22 personen zijn om het leven gekomen en nog zeven worden vermist tengevolge van een grote overstromingsramp, welke in de nacht van Vrijdag op Zaterdag het West-Engelse graafschap Devon heeft getroffen. Tengevolge van een buitengewoon zware regenval was het water van de rivier de Lyn zo sterk gestegen, dat de dijken braken en hte water met geweld door steden en dorpen de kortst© weg naar zee zoclil. Tientallen huizen werden vernield en naar schatting zijn zeker duizend mensen dakloos geworden. Velen hebben zich zelfs op de daken moeten redden. Een dorp werd geheel verwoest. De rivier de Lyn mondde tot Za terdag juist tussen de tweelingsteden Lynton en Lynmouth in het gedeelte van de zee uit, dat bekend staat als het Kanaal van Bristol. Toen de dij ken waren bezweken, splitste de ri vier zich in twee armen en een van deze beide stroomt nu dwars door de stad Lynton naar zee. Drie van de eerste doden waren En gelse padvinders, die in hun kamp in Noord-Devon door het snel wassende water werden verrast. Een 61-jarige man werd op de stoep van zijn huis verrast en door het water meege voerd: zijn lijk werd 1% kilometer van zijn woning aangetroffen. OP HET NIPPERTJE GERED Een vacantieganger vertelde hoe hij, toen hij in de nacht uit een raam van zijn hotel keek, zag, dat drie per sonen door het woedende water wer den meegesleurd. Hg wist met andere hotelgasten de meegevoerden nog juist te grijpen en ze door het raam naar binnen te trekken. Zaterdagoch tend lagen rotsblokken buiten dat zelfde raam zeven meter hoog. In de nacht was een aantal door het water meegevoerde auto's hoog op de brug van Lynmouth opgesteld. Tegen de ochtend begaf de brug het en alles stortte in het water. Een andere vacantieganger, een Londenaar, die in een hotel te Lyn mouth verbleef, deelde mede, dat het water in de uren, die op de dijkdoor braak volgden, zeer snel was geste gen. „Het kwam als een lawine door ons hotel", zo zeide hij. „Grote keien van de heuvels werden door het water meegevoerd en braken muren, deuren en ramen. Wij moesten van de ene verdieping naar de andere vluchten tot wij op het dak een laatste toe vlucht hadden gevonden. Daar brach ten we de nacht door en zagen hoe het water ongeveer de helft van het Een nieuwe ziekte Nylonitis. Er dreigt een nieuwe ziekte .nylonitis'een branderig ge voel van de huid, veroorzaakt door het dragen van nylonkou sen en volgens Britse voetver zorgers een gevolg van het feit dat nylon geen zweet opneemt. Britse nylonfabrikanten echter menen, dat „nylonitis" wordt veroorzaakt door de zeeploze wasmiddelen, die veelal ge bruikt worden om nylonkousen te wassen. Om uit te maken wie gelijk heeft, is een ra?-d van voetver zorgers ingesteld om honderden modieuze, doch aangetaste da mesbenen te onderzoeken. Egyptische pulitie-ccmmis- saris gearresteerd Hij had bij relletjes niet snel genoeg ingegrepen. Het hoofd van de politie te Kafr el Dawar, die Zaterdag reeds was ge schorst, is Zondag gearresteerd, om dat hg by de ongeregeldheden van vo rige week niet tijdig zou hebben in gegrepen. In de grote Orisr-textielfabriek is Zondag intussen het werk gedeelte lijk hervat. De Egyptische politie heeft in Cairo een communistische cel opgerold. Tien arbeiders en studenten zijn ge arresteerd. 545 van de na de onlusten gearres teerde arbeiders zijn Zaterdag op vrije voeten gesteld: er konden geen bewijzen voor schuld aan de geweld daden tegen hen worden geleverd. 29 arbeiders zullen terecht staan. 28 van hen zijn arbeiders van de in brand gestoken katoenspinnerij; de 29ste is een in particuliere dienst staande nachtwaker. Het militair tribunaal, dat de 29 arbeiders berecht, zal een onderzoek gelasten naar beweringen, dat de po litie te Kafr el Dawar na het uitbre ken der ongeregeldheden niet van munitie was voorzien. Reuter verneemt voorts, dat de re gering binnenkort oen reorganisatie van de politie in alle industriecentra zal gelasten. Westerling als getuige gedagvaard. Naar wij vernemen is de heer R. Westerling door de verdediging van F. Colson gedagvaard als getuige a decharge. Zoals bekend zal C. zich f'S1 vï?r de arrondissements rechtbank te Den Haag hebben te verantwoorden voor z\jn aandeel in de aanslag op de militaire attaché van Indonesië, luit.-kolonel Harjono. hotel meevoerde. Twintig auto's, die in de garage stonden, werden door de Lyn mee naar zee gevoerd." HULPVERLENING In het algemeen gedroeg de bevol king zich met voorbeeldige kalmte. Ontruimingscentra werden ingericht om vluchtelingen een voorlopig on derdak te kunnen geven. Door de straten van de getroffen steden en dorpen varen boten, die vluchtelingen van de daken halen en naar veiliger oorden overbrengen. Onder de getrof fenen zijn tamelijk veel vacantiegan- gers uit andere delen van het land. Militairen sloegen bruggen over moerassen om overal zo snel mogelijk hulp te kunnen verlenen. De telefoon verbindingen met de getroffen streek werden grotendeels verbroken. Men heeft nog geen idee van de om vang van de aangerichte schade, doch volgens politie-autoriteiten is deze in elk geval reusachtig. In de gezwollen rivieren en op de plaatsen, waar het water ook buiten de rivier bedding is doorgedrongen, ziet men de kadavers van verdronken varkens en runderen en ook allerlei huisraad drijven. Moord op familie Drummond wordt gereconstrueerd. Politie wil reacties van getuigen observeren. De moord op de Britse familie Drummond zal in de nacht van Maan dag op Dinsdag a.s. door de Franse politie worden gereconstrueerd. Ed- mond Sebeille, de Marseillaanse hoofd inspecteur van politie, die de leiding heeft van het politieonderzoek, ver klaarde zich tc willen inleven in de atmosfeer van de onheilsnacht, ter wijl hij ook de reacties van zijn getui gen wilde gadeslaan, wanneer zij het drama opnieuw voor zich zouden zien. De politie heeft nog gedurende twee uur een boer ondervraagd, die er door de gemeente-ambtenaar Sizka van was beschuldigd dat hij hem eens met een wapen, dat gelijkenis vertoonde met de Amerikaanse legerkarabijn, waarmede de drievoudige moord is gepleegd, had bedreigd. Sizka zeide de bewuste boer in de nacht van de moord te 1.45 uur huiswaarts te heb ben zien keren. Vastgesteld is, dat de verslagenen te één uur des nachts om het leven zijn gebracht. De naam van de boer is niet onthuld, hij zal echter betrokken worden in de bovenge noemde reconstructie van de mis daad. Overigens hecht de politie niet veel waarde aan de verklaring van de gemeente-ambtenaar. Hoofdinspecteur Sebeille is voorne mens de boer Dominici, die het eerst de lijken van de verslagenen heeft gezien, voor de zesde maal te verho ren. De politie gelooft nog steeds niet dat Dominici alles heeft gezegd, dat hij weet. De politie ontvangt stromen ano nieme brieven, waarin beschuldigin gen worden geuit jegens personen, die bij het onderzoek naar de drievoudige moord zijn betrokken. VERTAKKING VAN „LUCHTMACHT-AFFAIRE". Groot aantal personen verdacht van falsificaties. Het onderzoek iiahr onregelmatigheden bij de Luchtniaehtaanschaffïngs- dienst, dat destijds geleid heeft tot de arrestatie van o.m. het hoofd van deze dienst, Juit..koI. B., duurt nog steeds voort. De ontdekking van een aantal nieuwe vertakkingen heeft, ee toe geleid, dat de berechting van luit—kol. B. op last van de advocaat-fiscaal voor de land- en zeemacht is uitgesteld. Zijn zaak zou oorspronkelijk in midden Juli voor de krijgsraad te velde-West dienen. De „luchtmacht-affaire" vertoont op het ogenblik, naar wij vernemen, een tweetal hoofdvertakkingen, na melijk een onderzoek naar de gedra gingen van luiL-kol. B. en een onder zoek naar de manipulaties van enkele textielbedrijven, welke voor het leger en de luchtmacht hebben gewerkt. Dit laatste onderzoek ligt bijna ge heel in de burger-justitiële sfeer. Het brandpunt er van is in Rotterdam ge legen. Er wordt thans onderzocht in hoeverre luit-kol. B. op de hoogte is geweest van de frauduleuze handelin gen van de verdachte textielhandela ren en of hg er op de een of andere wijze voordeel van heeft getrokken. Naast en door deze zaken lopen nog andere verwikkelingen, waarvan het aantal steeds groter blijkt te worden naarmate het onderzoek voortduurt. Ds. Janzen stortte van 300 meter hoge rots. Stoffelijk overschot door reddings ploeg geborgen. De Oostenrijkse berggids Ossi Schmidhuber heeft Vrijdagmiddag zoals bekend het stoffelijk over schot van de sinds 7 Augustus j.l. vermiste ds. H. J. Janzen uit Tubber- gen op een berg ten Noorden van Innsbruck, gevonden. Het Franse persbureau A.F.P. deelt nog mede, dat het stoffelijk overschot aan de voet van een driehonderd meter hoge rots lag. Gebleken is dat de predikant van deze rots omlaag is gestort. Hij moet op slag dood zijn geweest. Het stoffelijk overschot was door de val zeer verminkt. Ds. Janzen was 7 Augustus j.l. zon der uitrusting of stok en op lage schoenen voor een bergtocht vertrok ken. Hij had geen acht geslagen op de waarschuwing der Tyroolse familie, waar hij verbleef, dat het gevaarlijk was op een dergelijke wijze egn berg tocht te maken. Het stoffelijk overschot van de om het leven gekomen predikant is door een reddingsploeg geborgen. Ark van Noach nog steeds niet gevonden. De Franse expeditie die, op zoek naar de overblijfselen van de ark van Noach de berg Ararat in Turkije heeft beklommen, bereikte de top, zonder evenwel de ark te hebben ge vonden. De laatste etappe werd be gonnen vanuit een op 4500 meter hoogte gelegen kamp. De top werd bereikt door de Franse expeditie, een speciale correspondent van het Fran se persbureau AFP en elf Turkse mi litairen. De nasporingen naar de over blijfselen van de ark worden voortge- „De zaak breidt zich uit als een rol lende sneeuwbal", zo zei men ons. Een groot aantal personen wordt ver dacht van falsificaties bij luchtmacht- leveringen en het „verduisteren" van legergoederen. Bij het nagaan van de aanwijzingen, dat verduisterde goede ren via „army-stories" hun weg naar het publiek hebben gevonden, zgn drie arrestaties verricht. Dc openbare aanklager van het bijzondere militaire tribunaal, dat de bij de ongeregeldheden in Kafr-ei-Dawar gearresteerde arbeiders berecht, heeft tegen de voornaamste aanstoker van de ongeregeldheden de doodstraf ge- eist. Tuce onruststokers (links) zijn door de politie gearresteerd en worden weggeleid. ..is het 25 jaar geleden, dat joor het Nederlandse schip ..Saparoea" ten Oosten van de Philippijnen de laagste tot he den bekende luchtdruk werd gemeten, waarbij de barometer stand bedroeg 665 mm kwik. Fatale grap kostte bijziende man het leven. De brjzienuc Raymond Chauvet die met vacantie in Nice vertoefde, vroeg aan jongens, die zich op de rotsen, niet ver van bet strand, bevonden, of hij zonder risico kon duiken. De jon- fens antwoordden voor de grap, dat it kon hoewel er slechts dertig cen timeter water stond. Chauvet dook en kwam om het leven. Drie opvarenden van Brits jacht gered. Het Nederlandse vaartuig „Waal" heeft Zondag ter hoogte van de En gelse kust de drie opvarenden van het Britse jacht „Fae Lygington" dat stuurloos ronddreef, aan boord geno- nomen. Het jacht moest aan de ele menten worden overgelaten. Organisator van vacaatie- tochten gearresteerd. Tocht kon niet doorgaan wegens kinderverlamming De politie te Delft heeft in arrest gesteld de fotograaf J. J. te Delft, die reeds enige jaren vacantietochten niet rijnschepen organiseerde. J. wordt er van verdacht malversaties te hebben gepleegd. Verscheidene mensen, die de reissom hadden gestort kregen be richt, dat de tocht niet kon doorgaan wegens kinderverlamming. Toen zij naar het kantoor gingen om hun geld terug te halen, troffen zij achter het loket een rechercheur van politie aan, die hun mededeelde, dat geen uitbe talingen konden worden gedaan.. Wij tekenen hierbij aan. dat enkele weken geleden een gezelschap toe risten, dat met een oudé Duitse „snel- boot" onder leiding van de heer J. op weg ging naar de Rivièra, te Vlis- singen „strandde", omdat er een de- fet aan de schroef optrad. De rijks politie te water nam toen maatregelen tegen J., omdat deze niet had gezorgd voor de nodige zeewaardigheidspa pieren. Onbewaakte overwegen eisen drie doden. Op een onbewaakte overweg te IJlst is Zaterdagavond een jeep onder de trein van Stavoren naar Sneek ge raakt. De beide inzittenden, een man en een vrouw, zijn hierbij gedood. De jeep, die ongeveer vijftig meter werd meegesleurd, is totaal vernield. Zaterdagmorgen is de 32-jarige ar beider Houtsma uit Gouda op de on bewaakte overweg over de Oude Laan te Capelle aan de IJssel door een uit de richting Utrecht passerende trein gegrepen. De man werd op slag gedood. Hij was gehuwd en had drie kinderen. ROND DE KABINETSFORMATIE. Mr. Donker had rustig weekeinde (Van onze parlementaire redacteur). 's Gravenhagc 18 Augustus. Gedurende het weekeinde heeft de kabinets formateur mr, L. A. Donker het kalm aangedaan. .Alleen Zaterdagmiddag voerde hij nog enkele besprekingen. Hy is van plan vandaag zijn werk. zaamheden voort te zetten. Zaterdagmiddag sprak mr. Donker met de demissionnairc staatssecretaris van Marine vice-admiraal H. C. W. Moor- man en opnieuw met mej. mr. Tjeenk Willink. Tenslotte ontving de for mateur enige voor een portefeuille aangezochte personen teneinde met hen problemen van technische aard te bespreken. Het heeft in politieke kringen de aandacht getrokken, dat mr. Donker anders dan prof. Romme in 1951 ook de staatssecretarissen in zijn forma tie-werkzaamheden heeft betrokken. Dit heeft volgens sommigen het voor deel, dat hef politieke karakter van deze functionarissen aldus duidelijk wordt onderstreept. Anderen menen echter, dat het juister is indien de voordracht tot benoeming van een staatssecretaris uitbaat van de minis ter bij wiens departement de persoon in kwestie zal worden aangesteld. Een staatssecretaris toch is intern verantwoording schuldig aan de aan het hoofd van zijn departement staan de minister. Hij wordt aangesteld ten einde deze minister van bepaalde werkzaamheden te ontlasten. Uiter aard veronderstelt deze regeling een zeer nauwe samenwerking tussen de minister en zijn staatssecretaris. Het komt ons voor, dat eerstge noemd politiek voordeel bij de beoor deling van de bemoeiingen van mr. Donker zwaar moet wegen. En dit des te meer waar het instituut van staatssecretaris zonder twijfel het ge vaar in zich bergt, dat deze functie meer wordt gezien als nieuwe trede in de departementale hiërarchie dan KLEURRIJK, LEVENDIG SCHOUWSPEL Middelburgs drietal behaalde kampioenschap van Walcheren Ko de Klerck uit Nieuw- en St. Joosland beste individuele rijder. Ondanks de bedenkelijke weersomstandigheden de gehele dag dreigde er regen, of was er regen is de Zaterdag te Vlissingen gehouden ringry- derij om het kampioenschap van Walcheren een onverdeeld succes gewor den, zowel voor de organisatoren als voor de toeschouwers en de deelne mers. Sinds negen uur in de morgen tot zes uur in de avond heerste er rondom het postkantoor de karakteristieke Zeeuwse, feestelijke bedrijvig heid, welke kenmerkend is voor het aloude, traditionele ringryden. De Vlis- singers en de toeristen hebben volop kunnen genieten van een kleurrijk, levendig schouwspel, hun geboden door een zestigtal Zeeuwen in stijlvolle klederdracht, velen getooid met oranje sjerpen, en gezeten op de trotse, stoere paarden, die keer op keer onder vurige kreten ter aanmoediging on der de ring door werden gejaagd. De ganse, lange dag is er fel, maar spor tief gestreden om de erepalm, welke tenslotte voor de drietallen werd weg. gedragen door Middelburg en waarmede de jonge, blonde reus Ko de Klerck uit Nieuw, en St. Joosland als de beste individuele rijder (28 van de 30 ringen!) getooid kon worden. als politieke post. De grondwetgever heeft nl. bij de invoering van de staatssecretaris in 1948 duidelijk voor ogen gestaan, een nieuwe politieke post in het leven te roepen, o.m. be doeld om jonge politici gelegenheid te geven zich in het politieke handwerk te bekwamen. Wat het genoemde bezwaar betreft, menei* wij, dat dit zeer wel door tijdig overleg tussen de formateur en de betrokken minislei-s kan worden on dervangen. Wij hebben trouwens de stellige indruk, dat een dergelijk overleg in dit geval ook inderdaad heeft plaats gevonden. En overigens moge men bedenken, dat het instituut van staatssecretaris nog zeer j'ong is en derhalve op verschillende ma nieren kan worden uitgewerkt. NIET GEHEEL DUIDELIJK. Nog steeds zijn de plannen van de formateur met betrekking tot Justitie en Buitenlandse Zaken niet geheel duidelijk. In politieke klingen is men in het algemeen niet geneigd zich aan voorspellingen te wagen over de vraag, welke leden van de K.V.P. ten slotte deze posten zullen bezetten. Kennelijk is men voorzichtiger gewor den door het volkomen onverwachte gesprek van mr. Donker met de Commissaris der Koningin in Overijs sel, ir. J, B. G. M. Ridder de van der Schueren. Of laatstgenoemde de hem aange boden portefeuille van Buitenlandse Zaken al dan niet heeft geaccepteerd, staat nog niet vast. Wel wees men er op. dat ae geruchten rond prof. Beel goeddeels zijn verstomd, uit welk feit men geneigd was de conclusie te trekken, dat hij toch bereid zal wor den gevonden de portefeuille van Bin nenlandse Zaken te blijven beheren. De belangstelling voor deze kam pioenschappen is de gehele dag groot geweest en voortdurend was het rondom de beide banen op de Ste nen Beer en in de Wilhelminastraat een komen en gaan van toeschou wers. In de middaguren bereikte het aantal belangstellenden echter het hoogtepunt en de anders zo rustige omgeving van het postkantoor was herschapen in een feestterrein, waar het wemelde van mensen en... paar den; waar schallend opgewekte mu ziek uit luidsprekers weerklonk en waar herhaaldelijk een luid gejuich werd aangeheven, wanneer een der lijders een bijzonder mooie prestatie had geleverd. Groot was de hilariteit, toen de triomfator, de 22-jarige Ko de Klerck. door zyn sportieve rivalen bij wijze van eerbetoon in heel zyn forse leng te keer op keer omhoog werd gewor pen, zodat een Ieder de gelegenheid werd gegeven de horizontaal in de lucht zwevende overwinnaar te aan schouwen Het hoeft wel geen betoog, dat de paarden voor deze bijzondere gebeur tenis op hun paasbest waren uitge dost, met fleurige lintjes en strikjes, en dat deze edele dieren zich door het „stadse gedoe" geenszins van de wijs lieten brengen. Rustig, waardig dede" zij hun plicht, zoals het goede paar den, die zich het „noblesse-oblige" tot stelregel hebben gemaakt, betaamt.' COMMISSARIS DER KONINGIN BIJ PRIJSUITREIKING. In de namiddag arriveerde de Com missaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casern- broot, in gezelschap van de burge meester van Vlissingen, mr. B. Kolff. Nadat zij de wedstrijden enkele ogen- bukken hadden gadegeslagen, konden tegen vijf uur de voorbereidingen ge troffen worden voor het ceremonieel van de prijsuitreiking en nadat de jury, bestaande uit de heren P. Flipse (Koudekerke), J. Koole (St. Laurens) J Koene (Meliskerke) en W. Brand (Domburg) haar moeilijke taak had volbracht, richtte de voorzitter van de Zeeuwse Ringrgders Vereniging, de heer P. Brasser uit KleverskerKe. zich tot de aanwezigen. Hij gewaagde o.m. van het grote succes, dat deze in de Scheldestad gehouden kampioen schappen hadden gebracht en dankte de V.V.V. te Vlissingen, het gemeen tebestuur en de politie voor de ver leende medewerking. Namens de Wal- cherse ringrijders overhandigde de heer C. Koole aan mevrouw Brasser een bouquet bloemen en namens de Vlissingse rijders reikte hij aan de heer en mevrouw Brasser een draag- en herinneringsmedaille uit. Hierna was het woord aan de Com missaris der Koningin. Jhr. de Ca- sembroot complimenteerde in zijn toespraak de burgemeester van Vlis singen met de perfecte organisatie en sprak er zijn vreugde over uit, dat de banden tussen stad en platteland mede tengevolge van de deelname van Middelburgse en Vlissingse rijders door het houden van de kampioen schappen in een stad, nauwer werden aangehaald. (Vervolg op pagina 2) Loco-burgemeester stuurde naburige brandweer weg. Te Velden in Limburg heeft zich een ongewoon incident voorgedaan. Nadat de commandant van de plaat selijke brandweer de Venlose brand weer had ontboden om assistentie te verlenen bij het blussen van 'n brand in een landbouwschuur te Schandelo, waarin de bliksem was geslagen, ruk te de Venlose brandweer terstond uit. Ter plaatse aangekomen kreeg het Venlose corps echter, zo vernemen wij van Venlose zijde, een verbod van de loco-burgemeester van Arcen en Vel den, om het blussingswerk mede ter hand te nemen. Deze functionaris was van oordeel, dat de plaatselijke brand weer het karwei alleen wel aan kon. De Venlose brandweer kon onverrich- terzake huiswaarts keren. Op dat mo ment was het Veldense korps nog steeds niet met de blussing begonnen. De schuur, waarin een grote hoeveel- hed hooi en stro opgetast lag, is ge heel utgebrand. Naar wij vernemen, zal de burge meester van Arcen en Velden een on derzoek naar dc toedracht van deze gebeurtenis instellen. VËRWACHTt OVERWEGEND DROOG. Aanvankelijk flinke opklaringen met later uit het Zuidwesten geleide lijk toenemende bewolking. Tot het einde van de middag overwegend droog weer. Zwakke tot matige Oos telijke wind. Ongeveer dezelfde tem peraturen als gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1