NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden ZUID-REVF1AND MARKTBERICHTEN WINKELWEEK TE TERNEUZEN BIEDT ZEER VEEL ATTRACTIES WISSEL BEVELANDEN VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Bevolking van Stavenisse kocht bestralingsapparaal. Door dokter H. Zoeteman van Sta venisse werd het initiatief genomen om voor Stavenisse te komen tot aan koop van een bestralingsapparaat eer bestrijding van rheumatiek e.d. In eer.' huis-aan-huis circulaire werd aan de bevolking verzocht f 2,50 per gezin te betalen, waardoor het mogelijk zou zijn een bestralingsapparaat aan te schaffen. Vrijwel de gehele bevolking was bereid de gevraagde bijdrage te verlenen, zodat ongeveer f1100 bij een kon worden gebracht. Alle ,oi voor de initiatiefnemer en de spon tane medewerking der ingezetenen. Lu de toekomst zal het mogelijk zijn te gen 'n zeer geringe vergoeding (voor onderhoudskosten e.d van het appa raat gebruik te maken. Voor het be heer en onderhoud van het apparaat zal een geëigende vorm worden ge zocht. Het gemeentebestuur verleende bij de verwezenlijking van het initia tief zijn medewerking. Contactavonden met fruittelers. De Kring Zeeland van de N.F.O. heeft in samenwerking met de rijks- tuinbouwvoorlichtingsaienst en de veilingen het initiatief genomen om contaci-avonden met de telers en hun personeel te organiseren. Donderdag avond werd de eerste bijeenkomst gehouden in het paksiation te Goes. Niettegenstaande het ongunstige weer bleek er een vrij goede belang stelling te bestaan. Een der veiling keurmeesters de heer J. A. v. d. Guchte vertelde hier een en ander over de nieuwe sorterings- en kwa liteitseisen van het fruit, waarmee de telers hun voordeel kunnen doen en soms onnodig werk kunnen be sparen. Een en ander werd met een kleine demonstratie toegelicht. Voorts werd van de zijde van de voorlich tingsdienst gesproken over de diver se fruitbeschadigingen. Bouw 7-kIassige school te Goes aanbesteed. Het gemeentebestuur van Goes heeft Donderdagmorgen ten stadhui- ze aanbesteed de bouw van een der de lagere school in bouwplan-Oost. Voor de bouw van deze zeven-klas- sige school bleek grote belangstel ling te bestaan bij de aannemers. Er waren niet minder dan 20 inschrij vingsbiljetten voor het bouwkundig gedeelte en 10 biljetten voor het glas- en schilderwerk. Ingeschreven werd voor de mas sa, exclusief glas- en schilderwerk door: J. de Kok, Goes voor 114.500; J. P. v. d. Linde, Kattendnke 112.500; P. F. Voet, Kloosterzande 110.880; J. Baayens, Kapelle 110.500; Gebr. Krieckaert, Hengstdijk 108.500; Heykamp II, Vüssingen 107.500; J. F. Hopmans Goes 107.190; Fa. Breas en Zn., Goes 106.800; J. H. Nonnekes, Goes 105.000; Fa. J. v. Wieringen, Alphen a.d. Rijn 104.395; A. de Bruyne en J M. v. Riet, Goes 103.600; J v. Koe- veringe, Schore 103.100; J. Priem, Ovezande 103.000; W. v. d. Poel, Oudelande 102.000; Fa. J. M. C. Schrijver en Zn., Goes 104.149; J. v. d. Linde, Kloetirge 101.480; C. Priem, Lewedorp 99.889; W. M. v. Doorn, Krabbendijke 97.061; W. Blaas, Tholen 95.590; J. A. Leys, Kapelle 93.900. Inschrijvers voor het glas- en schilderwerk waren: G. Nijsse, Goes 9100; C. Franse, Kwadendamme 8985; Fa. J. Jansen Nisse ƒ8333; J. de Graaff en Zn.,'Goes 8329; P. Crucq Goes 8228; W. S. Pou- wer, St. Laurens 8200; Fa. P. Pen_ ne en Zn., Kruiningen 8100; C Wisse, Goes 7920; L. M. Roozen- daal, Goes 7350; Gebr Brugge- man," Goes 6225. De laagste inschrijving voor het bouwkundig gedeelte was ca. 7000 hoger dan bij de aanbesteding van de tweede lagere school. RAAD BAARLAND. Klacht over polderwegen. De raad van de gemeente Baar land vergaderde onder voorzitter schap van burgemeester W. N. van Liere. Medegedeeld werd, dat voor een te stichten badhuis een reserve van 2500.aanwezig is. De burge meester had in dit verband een be spreking met Het Groene Kuris. De plaatselijke afdeling heeft een reser ve van 744.79 voor een wijkgebouw. Het begin is er dus. Drie van de woningen voor gere- patrieerden zijn verhuurd en voor de vierde woning is reeds een huurder aangewezen. De heer L. de Bruijne (C.H.) had bezwaar tegen de aanwezigheid van Gepasseerd op 13 Augustus. Olievos 1, v. d. Meer. Margrietha. Bootsman. Knollen dam. Duinmeyer Catalonia, Driessen. En- treprise. de Jonge, Herman, Boxen. Te legraaf XI, Huibrechts. Corjo, van Dijke, allen naar Rotterdam. Sterna. Burm. Dal- matia. Schot, beiden naar Amsterdam Vulcaan 50, van Teylingen. Theodora Ja- coba, Wels. Commerce. Spier. Westkust 2. v. d. Walle. Avontuur, de Roover. Adri- ana. Verhey. Clacor, van Vliet, Onderne ming. de Korte. Gerdi, d'e Bot. allen naar Dordrecht. Machiensteen 15, Gernhout. Coöperatieve 1, Schot, Coöperatieve 2, v. Dijk, allen naar Vlaardingen. Res Nova, Hoogendoorn. Fata Morgana, de Waal, al len naar Werkendam. Vulcaan 58. Hewel, naar Hansweert. Vinkeveen, Wassenaar, naar Amsterdam. Eijo. Smit, naar Karl stad. Maria, de Koster, naar Wemeldinge Spes Salutis. Oomens, naar Enschede. Tanja, Vermeulen, naar Krommenie. Stel- vio. van Noolen. Tadorna, Reijniers. Alce- do. van Gent. allen naar Birsfelden. Rey nolds. Palincx. Casablanca, Muller. Rhein- preussen 3, Mollenhauwer. Corma, a'e Haas. Jason, van Loghen. Lloyd 6, Keiler. Janna Cornelia. Schouten. Cezanna, Ster- tag. Havel, Höfken. Lloyd 14. Pippis. Al- vracht 7, van Verre, allen naar Duitsland. Emy Haller. v. d. Berg. Froburg, Michiels, Morcote, Kiefer. Carl Geldner, Riemens, allen naar Basel. Tijdstroom, Hamete. On derneming, De Winde. Storno, Wagen makers. Scheldestroom. Faasse. Rijn Schelde 19. Vergauwen. Zeelandia, Goed- hardt. Oosterschelde. Marcusse. Mulhou se. van Noolen. Butania 2. Poelle. Ener gie. Hartmans. Antonia, Looyschelde. Pu- get. Naegele; Rheinpreussen 7. Beck. Bona Spes, Haar. Maria, Hoogendoorn. Nooit Volmaakt, v. d. Werf. Adrianus Marinus. De Vriess. Femmina, Katteeuw. Toller 2, den Eige. Louis. Haems. Jean Baptlste, Haems. Alhena, Warnas. Catharina Adri- ana, Minnaard. WTAG 168, Veldman. Broedertrouw, Cové. Damco 47. Heuvel man. Raab Karcher 88. Oehler. Montana, Hendriks. Coadja, van Vossen. Verande ring, Rijkers. Köln, Bruns. Express 23. hardt. Rhenus 87. Probst. Geertruida, Be- hardt. Rhenus 87. Probst. Geertuida, Be veland Johanna 2. Schipper. Flat, Pas veer. Nema. Hoogendoorn. Res Nova. Vorthorn. Voor de Tijd, Kornet, Pax, Bob. Onderneming, de Waal. Christtane, Versluis. Doris Haller, Neuer. Adriana, Ruitenberg, allen naar België. de secretarieambtenaar bij het keu ren van woningen. De voorzitter wees er op, dat het meegaan van de secre tarieambtenaar met de deskundige een uiting van dienstbetoon is. Hierover ontspon zich een kort de bat tussen de heren H. de Vriend qn L. de Bruijne. Op een vraag van de heer J. Elen- baas deelde de burgemeester mede, dat een klacht van 13 inwoners uit de omgeving Quisikotsedijk over de slechte toestand van de polderwegen werd doorgegeven aan liet polderbe stuur. B. en W. hebben geen bezwaar de brief van deze 13 inwoners door te zenden aan andere instanties. De heer L. van 't Westende meen de, dat er iets aan de wegen gebeuren moet, zij zijn slecht. B. en W. zullen de brief doorzenden aan het waterschapsbestuur, Gedep. Staten, Prov. Waterstaat en Rijkswa terstaat. Aan de wed. Moerdijk werd eervol ontslag verleend als schoonmaakster van het verenigingsgebouw. De raad besloot gelden te voteren voor demping van de sloot aan de Oostzijde van de Nieuweweg en riole ring. De kosten zullen totaal 3102,50 bedragen. De eigenaren van de aangrenzende gronden zullen 6,75 per strekkende meter bijdragen en voor afheining van hun percelen moeten zorgen. Een commissie werd aangewezen voor het onderzoek van de gemeente rekening 1950. Enkele wijzigingen in de gemeente begroting 1952 werden goedgekeurd, waarbg ae heer De Vriend aandacht vroeg voor de rioolput bij Hoeve en het electiïficatieprobleem de lan- ge-afstandbesturing voor de Burg. Vogelaarstraat. Bij de rondvraag vestigde de heer H. de Vriend de aandacht op de uit monding van de riolering Noordelijke Achterweg. Deze uitmonding loost niet voldoende. In besloten zitting besprak de raad tenslotte de verbreding van de Raad huisstraat. Heinkenszand GEVONDEN VOORWERPEN. Bij de commandant der rijkspolitie te Heinkenszand zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: 1 fietssleutel, 1 dames- portemonnaie met knipsluiting, 1 vulpen, 1 broche en 1 sierspeld. WALCHEREN Middelburg BENOEMING VAKONDERWIJZERES Wegens het ontslag van mevrouw T. de JoodeDe Zeeuw is een vaca ture ontstaan voor de betrekking van onderwijzeres in de nuttige hand werken aan de openbare ulo-school aan de Dwarskaai te Middelburg. Zeven sollicitanten hebben zich ge meld. B. en W. van Middelburg stel len de gemeenteraad voor om voor het cursusjaar 19521953 mej. D. Prins te benoemen. EXAMEN. Te Breda slaagden voor coupeuse mej. N. Verhagen te Middelburg en voor costumière de dames C. Re- meyn te Middelburg, R. Kense, B. de Visser en L. van Liere te Oost- kapelle. RAADSVOORSTELLEN B. en W. van Middelburg stellen de femeenteraad voor, ten behoeve van e verkoop hiervan, ongeveer 24 c.a. bouwgrond, gelegen aan de Veerse- singel, aan het openbaar verkeer te onttrekken en de zgn. Interimrege ling ziektekosten voor het rijksperso neel voor 1952 van overeenkomstige toepassing te verklaren op het ge- meentepersoneel. HOE DE DUIVEN VLOGEN. De posta'uivenhoudersvereniging ..De Telegraaf" te Middelburg hield een wed vlucht van Vilvoorde uit (afstand 88 km.). In concours waren 190 jonge en 67 oude duiven. Met de jonge duiven werden de eerste tien prijzen als volgt behaald: 1 en 2 H. A. Polvliet, 3 en 7 M. Wattel, 4 J. J. Sturm, St. Laurens, 5 A. J, Koeijers, St. Laurens. 5 A. J, Koeijers, St. Laurens, 6 J. de Rida'er, 8 en 10 A. H. Delmotte, 9 S. de Bree. De eerste duif vloog 1060 m. per minuut, de laatste 895 m. per minuut. Met de oude duiven werden de eerste tien prijzen ais volgt behaald: 1 en 4 M. D. Walraven. 2 en 7 H. A. Polvliet. 3 en 5 W. M. Walraven, 6 D. Hoogesteger. 8 L. W. v. d. Boost, 9 B. Huybrecht. Veere, 10 J. Sturm. Veere. De eerste duif vloog 1061 m. per minuut, de laatste 909 m. per minuut. NACHTELIJK RUMOER BIJ CAFE. Zekere J. A., die een dezer avonden een café op de Dam te Middelburg had bezocht, had daar bij zijn vertrek zijn fiets laten staan. Omstreeks 2 uur 's nachts kwam hij terug om zijn karretje te halen, doch de caféhouder lag te bed en A. slaagde er niet in hem wakker te krijgen. Hij pakte een tafeltje van het terras en gooide dat door de glazen deur. De kastelein was toen weldra beneden, maar A. kreeg behalve zijn rijwiel ook een proces verbaal wegens vernieling. ONGEVALLETJES. Doordat één der wagens de bocht te ruim nam, kwamen op de hoek van de Stationsbrug en de Kanaal- weg te Middelburg twee vrachtauto's, bestuurd door A. I. de S. uit Sluis en H. O. uit Niéuw- en St. Joosland, met elkaar in aanrijding. Er werd mate riële schade aangericht. Op de krui sing van de Langevielebuitenbrug en de Vlissingse Singel kwam een vracht auto, gechauffeerd door A. de B, uit Goes, in aanrijding met de motorrijder I. A. M. uit Middelburg, die nog vóór de auto de brug wilde oprijden. De motorrijder reed tegen een lantaarn paal op en liep enige verwondingen op. Mevr. S. M. H. fietste met haar 10- jarig zoontje op het rijwielpad langs de Poelendaleweg, toen eensklaps een vrachtauto stopte en de chauffeur zonder uit te kijken het portier open deed. De wielrijdster kreeg dit tegen zich aan en kwam met het kind te vallen. De indentiteit van de chauf feur is onbekend. ONTSPANNINGSAVOND VOOR AMBONEZEN. In de cantine van het Ambonezen kamp n te Middelburg gaf „Keme- lings Variété" een ontspanningsavond. Het gezelschap presenteerde de revue onder de titel „Breng iedereen zonne schijn". Aan dit programma werkten een accordeonist, een bandje en de goochelaar Aii Ben Lux mede. De heer Kemèling zorgde met een clowns nummer voor een extra attractie. De Ambonezen en hun introducé's ver maakten zich uitstekend. ACHTDAAGSE REIS NAAR BELGIE Leden der Middelburgse afdelingen van de C.J.M.V. en van „Jonge Kracht" brachten onder leiding van de jeugd leider, de heer J. H. van Pagee, een bezoek aan België. Het gezelschap ging per boot naar Swalmen in Lim burg, waarna een tocht door de Ar dennen werd gemaakt. Een bezoek aar Brussel vormde een ander hoogtepunt van deze achtdaagse reis. VOETBALWEDSTRIJD. Zaterdagmiddag om kwart voor vijf wordt op het terrein bij de Campveer- se Toren te Veere een voetbalwed strijd gespeeld tussen Veere I en het Ambonezenelftal uit Middelburg. Vlissingen 40 JAAR BIJ TANTE POS. Zaterdag a.s. zal het 40 jaar geleden zyn, dat de heer Job De Ridder te Vlissingen als hulpbesteller in dienst trad bij de P.T.T. Appels delen thans in de prij zen-misère. De vry redelijke appelprijzen wel ke tot dusver op de Zeeuwse veilin gen er de moed bij de telers hebben ingehouden, zijn thans in dezelfde dalende lijn gegaan als de peren en pruimen. De Yellow's als eerste ap pels waren goed begonnen, doch thans brengen de zomerrassen veelal niet meer dan rond de 20 ct. voor de beste kwaliteiten op. De afzetmo gelijkheden blijken te gering om de grote oogst te kunnen verwerken. De grote vraag is thans wat straks het herfstfruit zal gaan opbrengen. Hoewel hierover nog niets met ze kerheid valt te voorspellen, is het in tussen wel wat hoopgevend, dat in Utrecht reeds goudreinetten op het hout zijn verkocht voor 20 ct, per kilogram. Kranslegging bij Commando-monument. TIJDENS VLISSINGEN— SCARBOROUGH-WEEK. In aansluiting op hetgeen wij reeds publiceerden over de sportuitwisse- ling VlissingenScarborough, kan nog worden meegedeeld, dat de En gelse gasten tijdens het bezoek een krans zullen leggen bij het gedenk teken van het Vierde Commando aan de Oranjedijk. De atletiekwedstrijden, die voor Vrijdag op het programma stonden, zijn verschoven naar Donderdag 21 Augustus a.s. Zij beginnen om half acht op de terreinen aan de Bosweg. De daaropvolgende Vrijdag maken de Engelse zwemmers op uitnodi ging van de Zwem- en Poloclub „De Zeehond" een trip naar Leerdam, Rotterdam en Amsterdam. Het organiserend comité is wat be treft het huisvestingsprobleem nog niet geheel uit de zorgen, want voor een vijftiental'gasten is nog geen on derkomen gevonden Wanneer de nodige medewerking wordt verleend, zal echter ook dit belangrijke onder deel van de uitwisseling in orde ko men. Zes kilo springstof te Middelburg gevonden. Bij graafwerkzaamheden in het Klein Vlaanderen te Middelburg, wel ke straat, zoals gemeld, een algehele verbetering ondergaat, werd zes kilo springstof in twee kistjes van drie kilo gevonden. Direct werd een poli tiepost uitgezet, waarna de Oprui mingsdienst van Binnenlandse zaken zich over de kistjes ontfermde. In de buurt van de plek. waar de spring stof werd aangetroffen, is nog ge zocht, doch men heeft verder niets gevonden. ZWEMMEN De zwemmerii over Het Kanaal is begonnen. Brandweerman uil de V.S. opent de rij. Bob Paysour, een 24-jarige brand weerman uit de V.S., heeft Donder dagmiddag om 12 uur precies het seizoen 1952—1953 voor de Kanaal zwemmers geopend. Op dat ogenblik ging de Amerikaan nl. aan de b ran se kust te Cap Gris Nez in de zee om, naar hij hoopte, binnen lo uur voet op Engelse bodem te kunnen zetten De zee was kalm en Pay sour zou onderweg worden gevoerd met fruit, suiker en honing. Indien hij er inderdaad in slaagt Het Ka naal zwemmende over te steken, dan staat er te Folkestone iemand ge reed. om, zodra Paysour gearriveerd is, de tocht in omgekeerde richting te aanvaarden. Dat Is Phil Rising in het dagelijkse leven juwelier die in de volgboot begeleid zal wor den door dezelfde loods *.et wie Paysor -= reis maakte. Rising be- sch ehoorliike dosis er varing wat de Kanaalzwemmer^ be treft want vorig jaar is hij reeds een keer van Frankrijk naar Enge land gezwommen. Er zijn overigens nog vele andere liefhebbers voor het Kanaalavontuur. De Noord-Afrikaan Noel Claud is Donderdagavond om 19.45 uur te Cap Blanc Nez gestart in een po ging Het Kanaal over te zwemmen. Het vertrek verliep niet geheel zon der moeilijkheden, daar een op het strand aangespoelde torpedo Claud noodzaakte zijn startpunt te ver plaatsen. Voordat hij te water ging smeerde hg zich met acht kilo vet Precies 1 uur «nt^r vertrok van Margarets Bay aan de Engelse kust de Deense Elna Andersen in de richting Frankrijk. Met tussenpo zen van een kwartier begaven zich daarna eveneens de Engelsen Jennie James en Philip Mickman te water. Zij allen werden begeleid door mo torboten. De weersomstandigheden waren uitstekend, terwgl de zee kalm was. Donderdagavond zouden ook nog 5 Egyptenaren proberen Het Kanaal over "te zwemmen. Ned Barnie, de 56-jarige Schot, is Donderdagavond om 11 uur te Folkestone voor zijn tocht naar Frankryk en terug, waarvoor hij 36 uur denkt nodig te hebben, gestart. VEELBELOVEND PROGRAMMA Middenstanders zetten beste beentje voor. Was het vorig jaar alleen „OMA", die ter gelegenheid van de door haar kleinkinderen", de Terneuzense middenstanders, georganiseerde win kelweek met braderie een bezoek aan de stad bracht, het schijnt haar daarby zo goed te zyn bevallen, dat zy haar echtgenoot er toe heeft kun- nen overhalen, ook eens een kijkje te gaan nemen in Zeeuvvsch-Vlaande- ren's voornaamste inkoop- en toeristencentrum. En zo zullen dan ditmaal „Opa en Oma" beiden de feesten opluisteren, die gezien de vorige suc cessen, ook dit jaar zonder twijfel weer zullen slagen. De voorzitter van de Terneuzense Vereniging voor de Handeldrijvende Middenstand, de heer H. Ribbens, was te dien aanzien optimistisch ge stemd. Hg sprak tijdens een onder houd, dat wij dezer dagen met hem hadden de verwachting uit, dat indien het weer een beetje wil mede werken Terneuzen de komende winkelweek weer op een massaal be zoek, niet alleen van uit de omlig- fende gemeenten, doch ook van onze uiderburen, zal kunnen rekenen. Het feestprogramma van het vo rig jaar bleek uitstekend bij het pu bliek in de smaak te vallen en of schoon het moeilijk was, om met nog iets beters voor de dag te ko men. heeft men kosten noch moeiten gespaard om dat toch te bereiken. En wanneer men thans het zeer uit gebreide programma voor de feest* week ziet, kan zonder overdrijving gezegd worden, dat het een veelbe lovend programma is. De hoogtepunten vormen natuur lijk de openlucht-radio-variété-uit voering op Woensdag, waaraan tal van bekende artisten deelnemen, en het muzikale festijn op de sluitings dag, Zaterdag, waaraan medewer king verlenen de Haagse Tramhar monie en tal van binnen- en buiten landse accordeonverenigingen. Doch daarnaast is er voor de andere da gen een „elck wat wils"-programma ontworpen dat er zijn mag, en waarbij niet alleen voor de sport, zo wel voor jong ais oud, doch ook voor de onontbeerlijke muziek een ruime plaats is ingeruimd. Bijzondere at tracties vormen nog het „zandtapijt" VEILING ZUID.BEVELAND. 14 Augustus. Dubbele Princessebonen II 32—34. idem a£w. 21—21.30. Fruit voor export: Perzikr. zomerappels A 17. BC 16.70, I 13—13.10, II 5.80—6.10 Zigeunerin A 25. BC 22.30—22.40, I grof 21.90. I 19.30—19.50, H 8.90—9 20. James Grieve A 27.80—23.10. B 25.10. 1 grof 26.10 Manks Codlin A 22.10—22 50. B 20.65—21. Codlin Keswick 5.80. Early Victoria I 7.30. II 3 60. Clapps Favorite A 13.50 15.10. BC 11 30—15. 1 grof 10.10. I 9. H 7.10—7.50. Precose de Trevoux I grof 8. I 5.80, II 3.20. Verpakt fruit: Zigeunerin AA 2835, A 27—34, B 24—32, C 22—26. Manks Codlin AA 26—29, A 27, B 23--24. James Grievp AA 35—38, A 32, B 30. Lady Seedling A 23. Perzikr. zomerappels A 22—25, B 17— 19, C 17. I 17—18. Clapps Favorite A 22. Gewone veiling. Perzikr. zomerappels 4 —11. Early Victoria 3—7. Zigeunerin 6—16. Codlin Keswick 36. Clapps Favorite 3 Precose de Trevoux 3—6. Jutten 3— Pruimen: Washington 3560. Czar- pruimen 3—5. Belle de Louvain 39.40 Dubb. Boere witte 3—9. Gele Herenprui- men 3—9. Ontario 4—13. Witte wijnprui men 411. Golden Japan 1120. Mons. Hative 614. Reine Claude d' Althans 3—20. Reine Claude Verte 8—29. Reine Victoria 3—19. Washington (verpakt) 16 17. Reine Victoria (verpakt) 26. Waar zijn onze schepen Aardijk 14 te Houston. Algenib 14 te Rotterdam. Alamak 14 te Damman. Alkaid 14 te Rotterdam. Almdijk 13 te Bremen. Ampenan 14 te Djakarta. Argos 14 te Rotterdam. Arneaïjk 14 te Antwerpen. Basra 14 tc Buenaventura. Bali 13 te Soengei Gerong. Bennekom 14 te Bremen. Bintang 14 te Madras. Blitar 14 te Suez. Bloemfontein 12 te L. Marques. Bontekoe 14 te Bitung. Borneo 14 te Djeddah. Celebes 14 te Djakarta. Congostroom 20 te A'dam verw. Enggano 13 te Calcutta. Ganymedes 14 te Port au Prince. Hera 15 te A'dam venvacht. Kota Baroe 14 te Djeddah. Leuvekerk 14 te Muscat. Loosdrecht 21 te R'dam verwacht. en het treintje, dat gedurende de winkelweek door de stad zal rijden. TERNEUZEN HAD EERSTE BRADERIE! Wat betreft de braderie, welke tijdens de winkelweek gehouden wordt, merkte de heer Ribbens nog op, dat het, in tegenstelling met wat in de landelijke pers meermalen be weerd is, niet Almelo, doch Terneu zen was, dat daarvan de primeur voor Nederland had! Reeds in de dertiger jaren werden in Terneuzen enkele braderieën gehouden, die even zovele successen werden! En gezien deze successen en het feit, dat de Terneuzense midden standers ook ditmaal het publiek weer een winkelweek met attracties bieden, welke men in veel grotere steden vaak tevergeefs zal zoeken, mag dan ook verwacht worden, .dat ook dit jaar de belangstelling van binnen en buiten de stad weer bij zonder groot zal zijn, hetgeen niet alleen de zakenlieden, doch de ge hele gemeente ten goede komt. En „Terneuzen Klimop" heeft dat er wel aan verdiend! VEILING KAPELLE. 14 Augustus. Grote veiling: Bramen 62.6065.80. Tonneboer 520. Dubb. Prin cessebonen I 3030.60, II 30.05, afwijkend 20.95. Zigeunerin A 26.90, BC 23—24.90, I grof 20. I fijn 18.10. II 15—16.50. Keuken 10.75—12.30. Manks Codlin A 22.50—23. B 20.40—20.65, I 16.70. keuken 5—5.90. Ja mes Grieve A 28—28.20, B 24, I 21. keuken 5.7013.80. Early Victoria I grof 6.10, I fijn 5.50, II 3.90. Keswick I grof 5.60, fijn 5.40. Perzikappel I 16.40. II 8.70. Du- chesse d' Oldenburg A 1550, BC 14.60. 10. II 6.20, keuken 5. Peren: Clapps Fa vourite A 13.50, BC 10.85—11.10, I grof 10.60—11, I fijn 9.60—10.15, II 7.20—7.50, keuken 6.707. fabriek 34.70. Precose de Trevoux BC 14.70, II 0,20, N.H. Suiker- II 3.10. Kleine veiling. Pruimen: Reine Victoria 518. Washington 310. Belle de Louvain 38!fe. Mons. Hative 12. Reine Claude Vi olette 38. Boerewitte 37. Wijnpruimen 3—8. Reine Claude Verte 14—22. Reine Claude d' Althan 6—25. Purpre Pershore 35. Turkus 21. Pruimen en bloc Belle de Louvain n 33.10. Reine Victoria II 3.10. Diversen: Bramen 3076. Frambo zen 50—80. Druiven 90. Perziken 2.\'2. Pe ren: Jutte 537. Lady Seedling 23—38. Manks Codlin 37. Zigeunerin 3—21. Clapps Favourite 39. Perzikappel 318 Dr. Jules Guyot 3—5. EIERVEILING MIDDELBURG. 14 Augustus. Sortering I, minimumprijs voor pluimveehouders f 2.53 per kg. VEILING THOLEN. 14 Augustus. Aardappelen. Bintjes, bonken 8.87, gewone 8.84. Witte eigenhei mers: bonken 6.50, gewone 750—8.50, po ters 4.60. Voeraardappelen 3.80. Aanvoer 15 ton. VEILING S. ANNALAND. 14 Augustus. Gele eigenheimers, gewone klasse I 8.889.52, gew. Klasse II 7.50— 8.54. drielingen 7.09, bonken 7.17. Bintjes, gew. klasse I 9.04—9.14. gew. klasse II 8.75—8.80, kriel 5. bonken 8.20. Aanvoer 65 ton. VEILING ST. MAARTENSDIJK. 14 Augustus. Eigenheimers 8.30—7.58, H 7.60, bonken 6.06. Bnitjes I 950—850, id. n 8.70. bonken 850, ld. II 7. Voer 3.1 Aanvoer 48 ton. Tarwe 2424450. Gerst 30—32. Haver 27—30. Schokkers 4048. Kleine erwten 4046. Maanzaad 110. Kool zaad 5558. VEILING STAVENISSE. 14 Augustus. Aardappelen: Witte Eigen heimers 8.40, afw. id. 7.6J7, bonken 6.50, poters 4.60. BI. eigenheimers 9.20. Bintjes 8.108.70, bonken 8. Aanvoer 10 ton. VISMIJN TE VEERE. 14 Augustus. Export garnalen, aanvoer 1052 kg.. 139—248. Handels garnalen, aan voer 315 kg., 78—86. Schar, aanvoer 76 kg., 29—36. Bot, aanvoer 277 kg., 16—33. Wij ting, aanvoer 14 kg.. 1617. Middel tong, aanvoer 141 kg„ 84—203. Rog, aanvoer 37 kg., 16—22. Krabben, aanvoer 2 kg., 97. KERK.NIEUWS NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Delft als studen tenpredikant: W. P. ten Kate, lucht machtpredikant vliegveld Deelen. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Corsica en te Sardis (Canada): F. Mallan te Bruinisse. WIELRENNEN De Ronde van Duitsland. De achtste etappe van de Ronde van Duitsland, van Karlsruhe naar Loerrach (210 km.), is geëindigd in een overwinning voor de Duitser Schild, die onze landgenoot Lam- brichs in de sprint sloeg. De uitslag luidt: 1. Schild (Did.) 6.11.00; 2. Lambrichs (Ned.) z.t.; 3. Mueller (Did.) 6.24.50; 4. Impanis (Belgie) z.t; 5. Van der Zande (Ned.) z.t Het algemeen klassement ziet er nu als volgt uit: 1. De Ryck België) 53.32.09; 2. Demulder (België) 53.36.41; 3. Im panis (België) 53.58.31; 4. Mueller (Did.) 53.58.45; 5. De Santi (It.) 53.59.56 De Nederlander Smits staat acht ste met 54.03.05; Lambrichs elfde met 54.04,05; Van der Zande vijf tiende met 54.11.02 en De Hoog zes tiende met 54.12.37. Piel van Heusden in uitstekende vorm. Fraaie prestatie van Belg Verschueren bij de stayers In Amsterdam. Tweemaal hebben de toeschouwers in het Olympisch stadion Donderdag avond een bijzonder luid applaus aan geheven en de eerste keer betrof het een voor Nederland verheugende pres tatie. In het bijprogramma, dat rond in ternationale stayerswedstrijden was geweven, reed onder meer de gloed nieuwe amateur achtervolgingskam pioen Piet van Heusden in de finale van het* achtervolgingskampioenschap van zijn club de A.S.C. Ólympia tegen Daan de Groot De Groot had een zeer snelle start en nam in de eerste ronde ongeveer 12 meter voor sprong. Van Heusden reed zijn eigen tempo, liep in de tweede ronde de helft van zijn achterstand in en was in de volgende ronde gelijk met De Groot. Daarmee was de strijd al be slist, want de Nederlandse kampioen liep geleidelijk uit en had. toen hij als eerste over de eindstreep ging, zeker 110 meter op De Groot ingelo pen. Verheugend was echter de tijd, die de kampioen noteerde, namelijk 5 min. 7 sec. Met de wereldkampioen schappen in zicht blijkt Van Heusden dus in goede vorm te zijn. Het tweede daverende applaus gold de jonge Belgische stayer Verschue ren. In de tweede rit over 50 km. had hij na enkele ronden de kop on onze landgenoot Jan Pronk veroverd en de Belg heeft zijn positie op grootse wijze tegen de aanvallen van de Fransman Lemoine verdedigd. De andere ren ners kwamen er niet aan te pas al duurde het tot op de helft van de wed strijd, voordat Pronk als eerste werd gelapt. Bij het ingaan van de laatste vijf kilometer was alleen Lemoine niet door de Belg voorbij gestreefd. Met een brede lach over zijn gelaat, zette Verschueren, 'die in deze race onge naakbaar was, toen nog een aanval op Lemoine in, maar dichter dan vijf meter kon hij de Fransman niet' be naderen. In de eerste rit waren het lange tijd Bakker en Pronk, die de toon aanga ven. Zes kilometer voor het einde be gon Lemoine, die de meeste aanvallen op de leidersplaats had gedaan, een laatste poging, die hem op de eerste plaats bracht. Pronk raakte in het duel los van de rol en was daarna der mate ontmoedigd, dat hij nog ruim een ronde verloor en als zesde eindig de. Bakker werd nu een goede tweede op slechts 10 meter achter Lemoine. In het totaal-klassement bezette Le moine de eerste plaats maar het spreekt vanzelf dat de Fransman zijn grootste concurrent Verschueren in de eer liet delen. Samen reden zg de ereronde. VEILING KRABBENDIJKE. 14 Augustus. Exportveiling. Manks Cod lin AA 21.80—22.60. A 20.20—23.20. B 19.70 •19.90. I grof 19.20, I fijn 17.80—18.80. James Grieve AA 29.10, A 2930.80, B 23.80—25. I grof 25.40. I fijn 23.20. Zigeu nerin A 24.30, BC 22.20, I 15—16. Clapps Favourite A 16.50. BC 13.70, I grof 14.10, I fijn 1250, II 7.80. Precose de Trevoux BC 12.80. Gewone veiling: James Grieve, verpakt 31—3B, los 3—24. Zigeunerin, verpakt 23— 34. los 615. Manks Codlin verpakt 18 26, los 3—6. Précose c'e Trevoux. los 815. Clapps 3—13. Juttepeer 12—14. Reine Claude d' Althan 312. Belle de Louvain 6—9. VEILING SCHERPENISSE. 14 Augustus. Gele eigenheimers, gew. klasse I 3.02—8.88, gew. klass ell 7.75— 7.94, bonken 6.15. Bintjes, gew. klasse I .54—8.77, bonken 8.58. Aanvoer 25 ton. Nagekomen advertentie. Heden overleed zachi en kalm, na een gedul dig gedragen lijden, ou- ze lieve Vrouw, Moe der, Behuwd- en Groot moeder, NEELTJE LIENTJF PRIESTER, geb. MULLIÉ, in de leeftgd van 62 jaar. Kats P. PRIESTER. Haamstede E. C. PRIESTER. C. PRIESTER- VERTON NELLY. INA Kortgene J. v. d. BERGE— PRJESTE1-. A. v. d. BERGE DICK. NELLY. Kats, 13 Aug. 1952. De begrafenis zoj plaats hebben op Zatei- dag 16 Augustus om b uur op de algemene be graafplaats re Kats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 9