NIEUWS UIT ZEELAND WALCHFREN Sport en wedstrijden MARKTBERICHTEN VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1952 PR0V1NC1 ALE ZEEUWSE COURANT 3 Bevolking van Stavenisse kocht bestralingsapparaal. Dooi" dokter H. Zoeteman van Sta venisse werd het initiatief genomen om voor Stavenisse te komen tot aan koop van een bestralingsapparaat eer bestrijding van rheumatiek e.d. In een huis-aan-huis circulaire werd aan de bevolking verzocht f 2,50 per gezin te betalen, waardoor het mogelijk zou zijn een bestralingsapparaat aan te schaffen. Vrijwel de gehele bevolking was bereid de gevraagde bijdrage te verlenen, zodat ongeveer f 1100 bij een kon worden gebracht. Alle .01 voor de initiatiefnemer en de spon tane medewerking der ingezetenen, in de toekomst zal het mogelijk zijn te gen 'n zeer geringe vergoeding (voor onderhoudskosten e.d van het aptia- raat gebruik te maken. Voor het be heer en onderhoud van het apparaat zal een geëigende vorm worden ge zocht. Het gemeentebestuur verleende bij de verwezenlijking van het initia tief zijn medewerking. Contactavonden met fruittelers. De Kring Zeeland van de N.F.O. heeft in samenwerking met de rijks- tuinbouwvoorlichtingsdienst en de veilingen het initiatief genomen om contact-avonden met de telers en hun personeel te organiseren. Donderdag avond werd de eerste bijeenkomst gehouden in het pakstation te Goes. Niettegenstaande het ongunstige weer bleek er een vrij goede belang, stelling te bestaan. Een der veiling keurmeesters de heer J. A. v. d. Guchte vertelde hier een en ander over de nieuwe sorterings. en kwa liteitseisen van het fruit, waarmee de telers hun voordeel kunnen doen en soms onnodig werk kunnen be sparen. Een en ander werd met een kleine demonstratie toegelicht. Voorts werd van de zijde van de voorlich tingsdienst gesproken over de diver se fruitbeschadigingen. Vlissingen 40 JAAR BIJ TANTE POS. Zaterdag a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer Job De Ridder te Vlissingen als hulpbesteller in dienst trad bij de P.T.T. BRANDJE IN HAVENDORP. Donderdagmiddag ontstond brand in een der noodwoningen in het Haven dorp te Vlissingen. Mevr. K., die in haar huishouden bezig was, stootte een brandend petroleumstel om en in enkele ogenblikken stond de kamer in lichte laaie. Op het gegil van mevr. K. kwam haar buurman, de heer Van Keulen toelopen, pakte kordaat een schop en wist het vuur te doven door zand. uit het voortuintje door deur en ramen naar binnen te werpen. De brandweer behoefde niet op te tre den; de verzekering dekt de schade. BANKBILJETTEN, ZWEMBROEKJES EN CAKE-MEEL. In het tijdvak van 6 Augustus 1952 tot 13 Augustus 1952 werden de volgende voorwerpen als gevonden in het bureau van politie te Vlissingen gedeponeerd: da meshandschoenen, bril, kruk van auto deur, Lipssleutel met ring. ceintuur, auto ped. huissleutels en zwembroekje. Ds adressen van de vinders van de vol gende voorwerpen zijn aan het bureau van politie te bekomen: boodschappentas of mandje, zakmes, ballpointpen, wollen badpak, slot met sleutel, tas, zwembroek, sandaal, kinderjasje, biljet van f 10, kin derpop, rood beursje inhoudende f 13, damespolshorloge, kinderzakdoekjes, kin- deronderbróekej, zilver halskettinkje, por- temonnaie met f 0.42 en buskaartje, Ford sandalen, f 40, bestaande uit 2 bankbil jetten van 20, speelgoedautootje, 1 doos met 20 pakken cakemeel, kinderbaefpakje, zwembroekje, biljet van f 1. Middelburg BENOEMING VAKONDERWIJZERES Wegens het ontslag van mevrouw T. de JoodeDe Zeeuw is een vaca ture ontstaan voor de betrekking van onderwijzeres in de nuttige hand werken aan de openbare ulo-school aan de Dwarskaai te Middelburg. Zeven sollicitanten hebben zich ge meld. B. en W. van Middelburg stel len de gemeenteraad voor om voor het cursusjaar 19521953 mej. D. Prins te benoemen. EXAMEN. Te Breda slaagden voor coupeuse mej. N. Verhagen te Middelburg en voor costumière de dames C. Re- meyn te Middelburg, R. Kense, B. de Visser en L. van Liere te Oost- kapelle. RAADSVOORSTELLEN B. en W. van Middelburg stellen de femeenteraad voor, ten behoeve van e verkoop hiervan, ongeveer 24 c.a. bouwgrond, gelegen aan de Veerse- singel, aan het openbaar verkeer te onttrekken en de zgn. Interimrege ling ziektekosten voor het rijksperso neel voor 1952 van overeenkomstige toepassing te verklaren op het ge- meentepersoneel. ACHTDAAGSE REIS NAAR BELGIE Leden der Middelburgse afdelingen van de C.J.M.V. en van „Jonge Kracht" brachten onder leiding van de jeugd leider, de heer J. H. van Pagee, een bezoek aan België. Het gezelschap ging per boot naar Swalmen in Lim burg, waarna een tocht door de Ar dennen werd gemaakt. Een bezoek aan Brussel vormde een ander hoogtepunt van deze achtdaagse reis. NACHTELIJK RUMOER BIJ CAFE. Zekere J. A., die een dezer avonden een café op de Dam te Middelburg had bezocht, had daar bij zijn vertrek zijn fiets laten staan. Omstreeks 2 uur 's nachts kwam hij terug om zijn karretje te halen, doch de caféhouder lag te bed en A. slaagde er niet in hem wakker te krijgen. Hij pakte een tafeltje van het terras en gooide dat door de glazen deur. De kastelein was toen weldra beneden, maar A. kreeg bèhalve zijn rijwiel ook een proces verbaal wegens vernieling. HOE DE DUIVEN VLOGEN. De' (T-genda vlissingen. Vandaag Alhambra „On Moonlight Bay" (a!.), 7 en 9 uur; Luxor: „Man nen van staal", (14 j.), 8 uur; Gr. Markt: Opening V.V.V.-Feestweelc, 8 uur en CabaretprogTamma met Tony Boucher en Willy Vervoort. Morgen Alhambra: Als vandaag, 7 en 9 uur; Luxor: Als vandaag, 7 en 9 uur: Cosy Corner: Trio Poljoni 3—6, 8—11.30 en 12—4 uur (Club); Gr. Markt: Opening „Zeeland's Leven en Kinderstad", 3 uur; in de avonduren bal-champêtte; Stenenbeer: Kam pioenschappen ringrijden 9—6 uur; Concordia: Dansen tot 4 uur. Zondag Alhambra: Als vandaag, 3. 7 en 9 uur; Luxor: "Als vandaag. 3. 7 en 9 uur-, Cosy Corner: Trio Poljoni 3—6 en 8—11,30 uur; Irislaan: Jeugdtour- nooi v. c. Vlissingen, 9.30—17.45 uur. middelburg. Vandaag Electro: „Lach en vergeet", (a.l.), 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „Politiedossier 301", (18 j., 8 uur). Morgen Bioscopen: als vandaag. Zondag Electro: 3.30. 7 en 9.15 uur Schouwburg: 2.30 en 8 uur. VEERE. Mnrtren Verlichting. 910.30 uur. postaUivenhoudersverenlging „De Telegraaf" te Middelburg hield een wed vlucht van Vilvoorde uit (afstand 86 km.) In concours waren 190 jonge en 67 oude duiven. Met de jonge duiven werden eerste tien prijzen als volgt behaald: 1 en 2 H. A. Potvliet, 3 en 7 M. Wattel. 4 J. Sturm, St. Laurens. 5 A. J. Koeijers. St. Laurens. 5 A. J. Koeijers, St. Laurens, J. de Ridder. 8 en 10 A. H. Delmotte. 9 S. de Bree. De eerste duif vloog 1060 m, per minuut, de laatste 895 m. per minuut. Met de oude duiven werden de eerste tien prijzen als volgt behaald: 1 en 4 M, D. Walraven. 2 en 7 H. A. Polvliet, 3 en 5 W. M. Walraven. 6 D. Hoogesteger. 8 L. W. v. d. Boost, 9 B. Huybrecht, Veere, 10 J. Sturm, Veere. De eerste duif vloog 1061 m. per minuut, de laatste 909 m. per minuut-, ONGEVALLETJES. Doordat één der wagens de bocht te ruim nam, kwamen op de hoek van de Stationsbrug en de Kanaal- weg te Middelburg twee vrachtauto's, bestuurd door A. I. de S. uit Sluis en H. O. uit Nieuw- en St. Joosland, met elkaar in aanrijding. Er werd mate riële schade aangericht. Op de krui sing van de Langevielebuitenbrug en de Vlissingse Singel kwam een vracht auto. gechauffeerd door A. de B. uit Goes, in aanrijding met de motorrijder I. A. M. uit Middelburg, die nog vóór de auto de brug wilde oprijden. De motorrijder reed tegen een lantaarn paal op en liep enige verwondingen op. Mevr. S. M. H. fietste met haar 10- jarig zoontje op het rijwielpad langs de Poelendaleweg, toen eensklaps een vrachtauto stopte en de chauffeur zonder uit" te kijken het portier open deed. De wielrijdster kreeg dit tegen zich aan en kwam met het kind te vallen. De indentiteit van de chauf feur is onbekend. ONTSPANNINGSAVOND VOOR AMBONEZEN. In de cantine van het Ambonezen kamp II te Middelburg gaf „Keme- lings Variété" een ontspanningsavond. Het gezelschap presenteerde de revue onder de titel „Breng iedereen zonne schijn". Aan dit programma werkten een accordeonist, een bandje en de i goochelaar Ali Ben Lux mede. De heer Kemeling zorgde met een clowns nummer voor een extra attractie. De Ambonezen en hun introducé's ver maakten zich uitstekend. VOETBALWEDSTRIJD. Zaterdagmiddag om kwart voor vijf wordt op het terrein bij de Campveer- se Toren te Veere een voetbalwed strijd gespeeld tussen Veere I en het Ambonezenelftal uit Middelburg. DE OOGST VAN DE STRAAT. In het bureau van politie te Middel burg zijn in het tijdvak van 6 tot en met 13 Aug. als gevond'en aangegeven, de volgende voorwerpen: kinderregenjas, bl. ceintuur, sleutel aan plankje, huissleutel, motorbril, lichte ceintuur, bruine porte monnaie, ceintuur van regenjas, porte- monnaie met drukknopsluiting, kinderpop, herenportemonnaie, omslag met foto's, sportrijwiel. bruine portemonnaie, licht bruine portemonnaie, klein sleuteltje, étui met sleutels. Bij particulieren berusten de volgende voorwerpen (adressen bureau van poli tie); motorbril; zwarte poes: punttang: zonnebril en zakken; brillenkoker; reis koffer met inhoud', bruine portefeuille met inh.; zilveren armband'; portefeuille met inhoud; gummibal; bruine kinder- portemonnaie; zakatlas van Nederland; badpak, handdoek en muts; rode step op luchtbanden; dop van benzinetank; arm bandje met paarse stenen; veelkleurige shawl; groene damesportemonnaie; plastic regenmantel; kindercape; grijs flu welen jongensjasje; herenpolshorloge; crème dameshandschoen; wasteil en twee emmers: grijs-witte poes; Engels leesboek; partij chipjes; sleutel B.L.M. 222; dubbele •arte rijwieltassen; wandelstok: gor dijnstof; bruine portemonnaie; blauwe re genjas; houten kinderpistool; grijze da meshandschoen; bruine actetas met in houd; tas met'inhoud; groene vulpen; bruine kinderportemonnaie; snoer zwarte koralen; Parker vulpen; doosje met hout- schroeven; groene ceintuur; gouden bro che; blauw kindervest; witte badhand doek. Vrouwenpolder CONCERT. Woensdagavond 'gaf de muziekver eniging „Ons Genoegen" te Vrouwen polder haar tweede openluchtconcert voor de badgasten, aangeboden door V.V.V. Er waren enige honderden toe hoorders die het uitgevoerde program bijzonder waardeerden. Bouw 7-klassige school te Goes aanbesteed. Het gemeentebestuur van Goes heeft Donderdagmorgen ten stadhui- ze aanbesteed de bouw van een der de lagere school in bouwplan-Oost. Voor de bouw van deze zeven-klas- sige school bleek grote belangstel ling te bestaan bij de aannemers. Er waren niet minder dan 20 inschrij vingsbiljetten voor het bouwkundig gedeelte en 10 biljetten voor het glas- en schilderwerk. Ingeschreven werd voor de mas sa, exclusief glas- en schilderwerk door: J. de Kok. Goes voor f 114.500; J. P. v. d. Linde, Kattendijke 112.500; P. F. Voet, Kloosterzande 110.880; J. Baayens, Kapelle 110.500; Gebr. Krieckaert, Hengstdijk 108.500; Heykamp II, Vlissingen 107.500; J. F. Hopmans Goes 107.190; Fa. Breas en Zn., Goes 106.800; J H. Nonnelces, Goes 105.000; Fa. J. v. Wieringen, Alphen a.d. Rijn 104.395; A. de Bruvne en J M v. Riet, Goes 103.600; J v. Koe- vennge, Schore 103.100; J. Priem, Ovezande 103.000; W. v. d. Poel, Oudelande 102.000; Fa. J M. C. Schrijver en Zn.. Goes 104.149; J. v. d. Linde, Kloetinge 101.480; C. Priem, Lewedorp 99.889; W. M v. Doorn, Krabbendijke 97.061; W. Blaas, Tholen 95.590; J A Leys, Kapelle 93.900. Inschrijvers voor het glas- en schilderwerk waren; G. Nijsse, Goes f 9100; C. Franse. Kwadendarnme 8985; Fa. J. Jansen, Nïsse ƒ8333; J de Graaff en Zn.. Goes 8329; P. Crucq. Goes 8228; W. S. Pou- wer, St. Laurens 8200; Fa. P. Pen. ne en Zn., Kruiningen 8100; C Wisse. Goes 7920; L. M. Roozen- daal, Goes 7350; Gebr Bruo-ee- man, Goes 6225. De laagste inschrijving voor het bouwkundig gedeelte was ca. 7000 hoger dan bij de aanbesteding van de tweede lagere school. Arnemu'den WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „Voor waarts" te Arnemuiden hield een wed vlucht met oude en jonge duiven. Uit slag jonge duiven-: 1 H. de Nooyer. 2 Cai- jouw, 3 en 6 M. Schroevers. 4 M. de Meul- meester, 5 J. Marijs, 7 C. de Nooyer Lz.. 8 en 9 Stitzinger, 10 Jac. de Meulmeester. Uitslag oude duiven: 1 Cornelisse. 2 Buys. 3 M. Schroevers, 4 B. v. Belzen Wz., 5 M. de Meulmeester, 6 A. de Ridder, 7 Jac. de Ridder, 8 H. de Nooyer, 9 B. v Belzen Lz., 10 Pleijte. Zeeuwsch-Vlaanderen Axel OPRICHTING TENNISCLUB. Te Axel is thans een tennisclub op gericht, welke aanvankelijk 25 leden telt. In de oprichtingsvergadering werd het bestuur als -volgt sameng? steld: voorzitter de heer H. Goossen* secretaresse mevr. M. W. Bouwman- Thies, penningmeester de heer A. H. van der Lee, leden mej. Adri Dekker en de heer A, van der Linden. Ten aanzien van de contributie werd oepaald, dat deze dezelfde zuu- zijn als die van de reeds bestaande verenigingen in Hulst en Terneuzen, welke f 35 per jaar heffen. Daar het seizooen momenteel reeds te ver is be vorderd. werd bepaald, dat voor het resterende deel van dit jaar alle le den een gelijk bedrag, groot f 10 zul len betalen De training voor oudere en jonge re leden zal voorlopig worden gere- f;eld door mevr. Van der Lee. Als oe- enmeester zal optreden, de onlangs gerepatrieerde heer Esser, in wie de vergadering een goede kracht meen de te zien. Een naam voor de vereniging is nog niet gekozen. Dit zal een punt van bespreking vormen op een later te houden vergadering. Zoals men weet, worden de Axelse tennisbanen Zaterdag officieel geopend. Appels delen thans in de prij zen-misère. De vrij redelijke appelprijzen wel. ke tot dusver op de Zeeuwse veilin gen er de moed bij de telers hebben ingehouden, zijn thans in dezelfde dalende lijn gegaan als de peren en pruimen. De Yellow's als eerste ap pels waren goed begonnen, doch thans brengen de zomerrassen veelal niet meer dan rond de 20 ct. voor de beste kwaliteiten op. De afzetmo gelijkheden blijken te gering om de grote oogst te kunnen verwerken. -De grote vraag is thans wat straks het herfstfruit zal gaan opbrengen Hoewel hierover nog niets met ze kerheid valt te voorspellen, is het in tussen wel wat hoopgevend, dat in Utrecht reeds goudreinetten op het hout zijn verkocht voor 20 ct. per kilogram. Kranslegging bij Commando-monument. TIJDENS VLISSINGEN— SCARBOROUGH-WEEK. In aansluiting op hetgeen wij reeds publiceerden over de sportuitwisse- Iing VlissingenScarborough, kan nog worden meegedeeld, dat de En gelse gasten tijdens het bezoek een krans zullen leggen bij het gedenk teken van het Vierde Commando aan de Oranjedijk. De atletiekwedstrijden, die voor Vrijdag op het programma stonden, zijn verschoven naar Donderdag 21 Augustus a.s. Zij beginnen om half acht op de terreinen aan de Bosweg. De daaropvolgende Vrydag maken de Engelse zwemmers op uitnodi ging van de Zwem- en Poloclub „De Zeehond" een trip naar Leerdam, Rotterdam en Amsterdam. Het organiserend comité 'is wat be treft het huisvestingsprobleem nog niet geheel uit de zorgen, want voor een vijftiental gasten is nog geen on- derkomen gevonden. Wanneer de nodige medewerking wordt verleend, zal echter ook dit belangrijke onder deel van de uitwisseling in orde ko men. Zes kilo springstof te Middelburg gevonden. Bij graafwerkzaamheden in Klein Vlaanderen te Middelbur; ke straat, zoals gemeld, een al0 verbetering ondergaat, werd zes kilo springstof in twee kistjes van drie kilo gevonden. Direct werd een poli tiepost uitgezet, waarna de Oprui mingsdienst van Binnenlandse zaken zich over de kistjes ontfermde. In de buurt van de plek. waar de spring stof werd aangetroffen, is nog ge zocht, doch men heeft verder niets gevonden. ZWEMMEN De zwemmerii over Het Kanaal is begonnen. Brandweerman uit de V.S. opent de rij. Bob PavBour, een zi-jarige brand weerman 'uit de V.S., heeft Donder dagmiddag om 12 uur precies het seizoen 1952—1953 voor de Kanaal zwemmers geopend. Op dat ogenblik eing de Amerikaan nl. aan de Fran- 5e kust te Cap Gris Nez in de zee om, naar hjj hoopte, binnen 15 uur voet op Engelse bodem te kunnen zetten De zee was kalm en Pay- sour zou onderweg worden gevoerd met fruit, suiker en honing. Indien hij er inderdaad in slaagt Het Ka naal zwemmende over te steken, dan staat er te Folkestone iemand ge reed, om, zodra Paysour gearriveerd is, de tocht in omgekeerde richting te aanvaarden. Dat is Phil Rising in het dagelijkse leven juwelier die in de volgboot begeleid zal wor den door dezelfde loods et wie Paysor reis maakte. Rising be- sc-, wlHke dosis er varing wat de Kanaalzwemmerrj be treft, want vorig jaar is hij reeds een keer van Frankrijk naar Enge land gezwommen. Er zijn overigens nog vele andere liefhebbers voor het Kanaalavontuur. De Noord-Afrikaan Noel Claud is Donderdagavond om 19.45 uur te Cap Blanc Nez gestart in een po ging Het Kanaal over te zwemmen Het vertrek verliep niet geheel zon der moeilijkheden, daar een op het strand aangespoelde torpedo Claud noodzaakte zijn startpunt te ver plaatsen. Voordat hij te water ging smeerde hij zich met acht kilo vet in. Precies 1 uur 'ertrok van St. Margarets Bay aan de Engelse kust de Deense BJlna Andersen In de richting Frankrijk. Met tussenpo zen van een kwartier begaven zich daarna eveneens de Engelsen Jennie James en Philip Mickman te water. Zij allen werden begeleid door mo torboten. De weersomstandigheden waren uitstekend, terwijl de zee kalm was. Donderdagavond zouden ook nog 5 Egyptenaren proberen Het Kanaal over te zwemmen. Ned Barnie, de 56-jarige Schot, is Donderdagavond om 11 uur te Folkestone voor zijn tocht naar Frankrijk en terug, waarvoor hij 36 uur denkf- nodig te hebben, gestart. Oostburg AUTO SLIPTE. Donderdagmiddag reed een Belgi sche personenauto met grote snelheid door de Nieuwstraat in Oostburg. Door de regen was de weg echter glad, met het gevolg, dat de auto be gon te slippen. De Belgische chauf feur rémde uit volle macht en mede daardoor maakte de auto een draai van 180 graden, De wagen kwam met de zijkant tegen dc ter plaatse gepar keerde Rode Kruisauto. Beide wagens werden licht beschadigd. De 5 inzit tenden van de Belgische auto kwamen met de schrik vrij. De politie stelt een onderzoek in. VOETBAL E.M.M.DE ZEEUWEN Zaterdagavond om half zeven zal op het terrein aan de Bosweg te Vlis singen een vriendschappelijke voet balwedstrijd tussen E.M.M. en De Zeeuwen worden gespeeld. BESLISSINGSWEDSTRIJD ZOMERAVOND VOETBAL Maandagavond zal te Middelburg de belangrijke voetbalwedstrijd voor de bezetting van de bovenste plaats in de Zomeravondcompetitie gespeeld worden tussen Boele en Van Eesteven en E.M.V.V.V. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 13 Aug.: Neste van Constanza; 14 Aug.: Marechiaro van Londen; Rena van Calais. Gepasseerd naar Antwerpen 13 Aug.: Tomsk van Kopenhagen; Silvaplana van Rotterdam; Import van Rotterdam; 14 Aug.: Admiralengracht van Zaandam; Ton S van Rotterdam; Arnedijk van Le-Havre. Vlissingen vertrokken 13 Aug.: Nezo naar Helgenes; Neste naar zee. Gepasseerd van Antwerpen 13 Aug.: Bennekom naar Bremen; Rema naar Nor- koping; Muiderkerk naar Amsterdam: Al- genib naar Rotterdam; Alkaid naar Rot terdam; P,. Alexander naar Rotterdam; 14 Aug', Hoe-Vinces naar Kopenhagen; Aglena naar Strood; Metropole naar Du blin; Lyra naar Rotterdam. VEILING ZUID.BEVELAND. 14 Augustus. Dubbele Princessebonen II 32—34, idem afw. 21—21.30. Fruit voor export; Perzikr. zomerappels A 17. BC 16.70, I 13—13.10, II 5.80—6.10 Zigeunerin A 25. BC 22.30—22.40. I grof 21.90. I 19.3019.50, II 8.90—9 20. James Grieve A 27.80—28.10, B 25.10. I grof 26.10 Manks Codlin A 22.10—22.20, B 20.65—21. Codlin Keswick 5.80. Early Victoria l 7.30, II 3,60. Clapps Favorite A 13.50— 15.10, BC 11.30—15. I grof 10.10, I 9. II 7:107.50. Precose de Trevoux I grof I 5.80. n 3.20. Verpakt fruit: Zigeunerin AA 28—35. 27—34. B 24—32, C 22—26. Manks Codlin AA 26—29, A 27, B 23—24. James Grieve AA 35—38, A 32. B 30. Lady Seedlin I. Perzikr. zomerappels A 22—25, B 17— 19. C 17. I 17—18. Clapps Favorite A 22. Gewone veiling. Perzikr. zomerappels 4 -11. Early Victoria 37. Zigeunerin 616. Codlin Keswick 3—6. Clapps Favorite 3 I. Precose de Trevoux 3—6. Jutten 3— Pruimen: Washington 3—5.60. Czar- pruimen 3—5. Belle de Louvain 3—9.40 Dubb. Boere witte 39. Gele Herenprui- men 3—9. Ontario 413. Witte wijnprui men 411. Golden Japan 1120. Mons. Hatïve 614. Reine Claude d' Althans 3—20. Reine Claude Verte 8—29. Reine Victoria 319. Washington (verpakt) 16 17. Reine Victoria (verpakt) 26. Waar zijn onze schepen Aardijk 14 te Houston. Algenib 14 te Rotterdam. Alamak 14 té Damman. Alkaid 14 te Rotterdam. Almdijk 13 te Bremen. Ampenan 14 te Djakarta. Argos 14 te Rotterdam. Arneö'ijk 14 te Antwerpen. Baarn 14 te Buenaventura. Bali 13 te Soengei Gerong. Bennekom 14 te Bremen. Bintang 14 te Madras. Blitar 14 te Suez. Bloemfontein 12 te L. Marques. Bontekoe 14 te Bitung. Borneo 14 te Djeddah. Celebes 14 te Djakarta. Congostroom 20 te A'dam verw. Enggano 13 te Calcutta. Ganymedes 14 te Port au Prince. Hera 15 te A'dam verwacht. FILMS IN ZEELAND Culturele voorstellingen In de serie culturele filmvoorstel lingen van Electro te Middelburg en Alhambra te Vlissingen draaiden Donderdagavond weer twee opmerke lijke films, de ene van Franse, de an dere van Amerikaanse origine, die wij beide destijds reeds bespraken. „La Maternelle" (De Bewaarschool) in Middelburg is een nieuwe verfil ming van het befaamde Franse werk, dat omstreeks 1935 in ons land een ongekend succes had. Het hartver- overende verhaal, de aanwezigheid van een hele troep schattige Franse kindertjes en het behoorlijke spel van Marie Déa en Blanchette Brunoy in de hoofdrollen, verleenden ook deze nieuwe verfilming veel charme. „Flesh and Fantasy" (Aan de rand van de afgrond) is een opmerkelijk werkstuk, dat de grote Franse regis seur Julien Duvivier in Hollywood maakte. Het bestaat uit drie afzon derlijke episoden, die alle drie een zelfde uitgangspunt hebben; de ont moeting van droom en werkelijkheid. Charles Boyer, Barbara Stanwyck en Charles Laughton speelden de hoofd rollen in deze film van bijzondere klasse. Veiling kapelle. 14 Augustus. Grote veiling: Bramen 62.6065.80. Tonneboer 5.20. Dubb. Prin cessebonen I 3030.60. II 30.05, afwijkend 20.95. Zigeunerin A 26.90. BC 23—24.90. I grof 20. I fijn 18.10. II 15—16.50. Keuken 10.75—12.30. Manks Codlin A 22.50—23. B 20.40—20.65. I 16.70. keuken 5—5.90. Ja mes Grieve A 28—28.20, B 24. .1 21. keuken 5.70—13.80. Early Victoria I grof 6.10, I fijn 5.50, II 3.90. Keswick I grof 5.60, I fijn 5.40. Perzikappel I 16.40, II 8.70. Du- chesse d' Oldenburg A 1550, BC 14.60. I 10. U 6.20, keuken 5. Peren: Clapps Fa vourite A 13,50. BC 10.85—11.10, I grof 10.60—11, I fijn 9.60—10.15, H 7.20—7.50, keuken 6.707. fabriek 3—4.70. Precose de Trevoux BC 14.70, H 6.20, N.H. Suiker- II 3.10. Kleine veiling. Pruimen: Reine Victoria 518. Washington 310. Belle de Louvain 3—8^. Mons. Hative i2. Reine Claude Vi olette 38. Boerewitte 37. Wijnpruimen 3—8. Reine Claude Verte 1422. Reine Claude d' Aithan 625. Purpre Pershore 3—5. Turkus 21. Pruimen en bloc Belle de Louvain H 33.10. Reine Victoria II 3.10 Diversen: Bramen 3076. Frambo zen 50—S0. Druiven 90. Perziken 21,i. Pe ren: Jutte 537. Lad"y Seedling 2338. Manks Codlin 37. Zigeunerin 321 Clapps Favourite 39. Perzikappel 318 Dr. Jules Guyot 3—5. e1erveiling middelburg. 14 Augustus. Sortering 1, minimumprijs voor pluimveehouders f 2.53 per kg. veiling tholen. 14 Augustus. Aardappelen. Bintjes, bonken 8.87. gewone 8.84. Witte eigenhei mers: bonken 6.50. gewone 7.508.50, po ters 4.60. Voeraardappelen 3.80. Aanvoer 15 ton. VEILING S. ANNALAND. 14 Augustus. Gele eigenheimers, gewone klasse I 8.889.52, gew. Klasse H 7.50 8.54, drielingen 7.09, bonken 7.17. Bintjes, gew. klasse 1 9.049.14, gew. klasse 8.758.80. kriel 5, bonken 8.20. Aanvoer 65 ton. VEILING ST. MAARTENSDIJK. 14 Augustus. Eigenheimers 8.307.58, ia. H 7.60. boniten 6.06. Bnitjes I 9.50—8.90, id. II 8.70, bonken 8.50, id. II 7. Voer 3.60. Aanvoer 48 ton. Tarwe 24—24é50. Gerst 30—32. Haver 27—30. Schokkers 4048 Kleine erwten 4046. Maanzaad 110. Kool zaad 5558. VEILING STAVENISSE. 14 Augustus. Aardappelen: Witte Eigen heimers 8.40. afw. id, 7.6J—7. bonken 6.50, poters 4.60. Bl. eigenheimers 9.20. Bintjes 8.10—8.70, bonken 8. Aanvoer 10 ton. vismijn te veere. 14 Augustus. Export garnalen, aanvoer 1052 kg.. 139—248. Handels garnalen, aan voer 315 kg.. 78—86. Schar, aanvoer 76 kg.. 29—36. Bot, aanvoer 277 kg.. 16—33. Wij ting, aanvoer 14 kg., 16—17. Middel tong, aanvoer 141 kg.. B4—203. Rog, aanvoer 37 kg., 16—22. Krabben, aanvoer 2 kg., 97. KERKNIEUWS NÊD. HERV. KERK. Aangenomen naar Delft als stüden- tenpredikant: W. P. ten Kate, lucht machtpredikant vliegveld Deelen. GEREF GEMEENTEN. Beroepen te Corsica en te Sardis (Canada): F. Mallan te Bruinisse. WIELRENNEN De Ronde van Duitsland. De achtste etappe.van de Ronde van Duitsland, van Karlsruhe naar Loerrach (210 km.), is geëindigd in een overwinning voor de Duitser Schild, die onze landgenoot Lam- brichs in de sprint sloeg. De uitslag luidt: 1. Schild (Did.) 6.11.00; 2. Lambrichs (Ned.) z.t.; 3. Mueller (Did.) 6.24.50; 4. Impanls (Belgie) z.t.; 5. Van der Zande (Ned.) z.t. Het algemeen klassement ziet er nu als volgt uit: 1. De Rvck België) 53.32.09; 2. Demulder (België) 53.36.41; 3. Im- panis (België) 53.58.31; 4. Mueller (Did.) 53.58.45; 5. De Santi (It.) 53.59.56 De Nederlander Smits staat acht ste met 54.03.05; Lambrichs elfde met 54.04.05; Van der Zande vijf tiende met 54.11.02 en De Hoog zes tiende met 54.12.37. Piet van Heusden in uitstekende vorm. Fraaie prestatie van Belg Verschueren bij de stayers in Amsterdam. Tweemaal hebben de toeschouwers in het Olympisch stadion Donderdag avond een bijzonder luid applaus aan geheven en de eerste keer betrof het een voor Nederland verheugende pres tatie. In het bijprogramma, dat rond in ternationale stayerswedstrijden was geweven, reed onder meer de gloed nieuwe amateur achtervolgingskam pioen Piet van Heusden in de finale van het achtervolgingskampioenschap van zijn club de A.S.C. Olympia tegen Daan de Groot. De Groot had een zeer snelle start en nam in de eerste ronde ongeveer 12 meter voor sprong. Van Heusden .reed zijn eigen tempo, liep in de tweede ronde de helft van zijn achterstand in en was in de volgende ronde gelijk met De Groot Daarmee was de strijd al be slist. want de Nederlandse kampioen liep geleidelijk uit en had toen hij als eerste over de eindstreep ging, zeker 110 meter op De Groot ingelo pen. Verheugend was echter de tijd, die de kampioen noteerde, namelijk 5 min. 7 sec. Met de wereldkampioen schappen in zicht blijkt Van Heusden dus in goede vorm te zijn. Het tweede daverende applaus gold de jonge Belgische stayer Verschue ren. In de tweede rit over 50 km. had hij na enkele ronden de kop on onze landgenoot Jan Pronk veroverd en de Belg heeft zijn positie op grootse wijze tegen de aanvallen van de Fransman Lemoine verdedigd. De andere ren ners kwamen er niet aan te pas al duurde het tot op de helft van de wed strijd, voordat Pronk als eerste werd gelapt Bij het ingaan van de laatste vijf kilometer was alleen Lemoine niet door de Belg voorbij gestreefd. Met een brede lach over zijn gelaat, zette Verschueren, die in deze race onge naakbaar was, toen nog een aanval op Lemoine in, maar dichter dan vijf meter kon hij de Fransman niet be naderen. In de eerste«rit waren het lange tijd Bakker en Pronk, die de toon aanga ven. Zes kilometer voor het einde be gon Lemoine, die de meeste aanvallen op de leidersplaats had gedaan, een laatste poging, die hem op de eerste plaats bracht Pronk raakte in het duel los van de rol en was daarna der mate ontmoedigd, dat hij nog ruim een ronde verloor en als zesde eindig de. Bakker werd nu een goede tweede op slechts 10 meter achter Lemoine. In het totaal-klassement bezette Le moine de eerste plaats maar het spreekt vanzelf dat de Fransman zijn grootste concurrent Verschueren in de eer liet delen. Samen reden zij de ereronde. veiling krabbendijke. 14 Augustus. Exportveiling. Manks Cod lin AA 21.80—22.60. A 20.20—23.20. B 19,70 —19.90, I grof 19.20, I fijn 17.80—18.80. James Grieve AA 29.10, A 29—30.80, B 23.80—25. I grof 25.40, 1 fijn 23.20. Zigeu nerin A 24.30, BC 22.20. I 15—16- Clapps Favourite A 16.50, BC 13.70. I grof 14.10, I fijn 12.50, H 7.80. Precose de Trevoux BC 1250. Gewone veiling: James Grieve, verpakt 31—38. los 3—24. Zigeunerin, verpakt 23— 34, los 6—15. Manks Codlin verpakt 18— 26, los 3—6. Précose de Trevoux. los 8—15. Clapps 3—13. Juttepeer 12—14. Reine Claude d' Aithan 312. Belle de Louvain 69. veiling scherpenisse. 14 Augustus. Gele eigenheimers, gew. klasse I 8.02—8.88, gew. klass ell 7.75— 7.94, bonken 6.15. Bintjes, gew. klasse 1 8.54—8.77, bonken 858. Aanvoer 25 ton. Nagekomen ulverte.ntie. Heden overleed zachi en kalm, na een gedul dig gedragen lijden, on ze lieve Vrouw, Moe der, Behuwd- en Groot moeder, NEELTJE LIENTJF PRIESTER, geb. MUI A.IB. in de leeftijd van 62 jaar. Kats P. PRIESTER. Haamstede E. C. PRIESTER. C. PRIESTER- VERTON NELLY. IN A. Kortgene J. v. d. BERGE— PRIESTEP A. v. d. BERGE DICK. NELLY. Kats, 13 Aug. 1952. De begrafenis za, plaats hebben op Zatei- dag 16 Augustus om uur op de algemene b<? graafplaats te Kats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3