NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden WISSEL SCHOUWEN SCHOUWEN EN DÜIVELAND WINKELWEEK TE TERNEUZEN BIEDT ZEER VEEL ATTRACTIES MARKTBERICHTEN VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Bevolking van Stavenisse kocht bestralingsapparaat. Door dokter H. Zoeteman van Sta venisse werd het initiatief genomen om voor Stavenisse te komen tot aan koop van een bestralingsapparaat ter bestrijding van rheumatiek e.d. In een huis-aan-huis circulaire werd aan de bevolking verzocht f 2,50 per gezin te betalen, waardoor het mogelijk zou zijn een bestralingsapparaat aan te schaffen. Vrijwel de gehele bevolking was bereid de gevraagde bijdrage te verlenen, zodat ongeveer f 1100 bij een kon worden gebracht. Alle >oi voor de initiatiefnemer en de spon tane medewerking der ingezetenen, in de toekomst zal het mogelijk zijn te gen 'n zeer geringe vergoeding (voor onderhoudskosten e.d van het appa raat gebruik te maken. Voor het be heer en onderhoud van het apparaat zal een geëigende vorm worden ge zocht. Het gemeentebestuur verleende bij de verwezenlijking van het initia tief zijn medewerking. Contactavonden met fruittelers. De Kring Zeeland van de N.F.O. heeft in samenwerking met de rnks- tuinbouwvoorlichtingsdienst en de veilingen het initiatief genomen om mtact-avonden met de telers en hun jrsoneel te organiseren. Donderdag avond werd de eerste bijeenkomst gehouden in het pakstation te Goes. Niettegenstaande het ongunstige weer bleek er een vrij goede belang stelling te bestaan. Een der veiling keurmeesters de heer J. A. v. d. Guchte vertelde hier een en ander over de nieuwe sorterings- en kwa liteitseisen van het fruit, waarmee de telers hun voordeel kunnen doen en soms onnodig werk kunnen be sparen. Een en ander werd met een kleine demonstratie toegelicht. Voorts werd van de zijde van de voorlich tingsdienst gesproken over de diver se fruitbeschadigingen. Zierikzee KERKCONCERT TE ZIERIKZEE. Woensdagavond werd een concert gegeven in de Grote Kerk te Zierik zee onder auspiciën van V.V.V. door Elly Imhoff, altzangeres, A. v. d. Wee- Ie, fluitist en Jac. M. Luijkenaar, or ganist der Ned. Herv. Kerk. Dergelijke concerten in de zomer maanden kunnen meewerken om het toeristenbezoek aan Zierikzee te sti muleren. Des middags had de heer J. Luij kenaar, reeds het carillon bespeeld, waarbij hij een reeks volksliederen ten gehore had gebracht Wat het kerkconcert betreft, dat werd ingezet met een orgelsolo een werk van Handel dat door de orga nist voortreffelijk op het monumenta le orgel werd uitgevoerd. Van de lie deren, die mej. Imhoff zong met be geleiding van fluit en orgel noemen we in de eerste plaats omdat het publiek daarvoor veel bewondering had het Largo van Handel. We te kenen hierbij echter aan, dat de fluitist het meest te bewonderen viel in de so nates van Handel. In het nummer „Rejoice in the Lord" toonde de altzangeres een goe de beheersing van de stemtechniek en in „Biblisches Lied" van A. Dvorak kwam haar stemvolume in de grote kerk tot volle ontplooiing. Met grote overgave en een prachtige timbre vertolkte zij de geestelijke be wogenheid van een aantal negro spirituals. Dat de soli van de zangeres en de fluitist op zo'n hoog peil stonden was zeker mede te danken aan de orgelbe geleiding van de heer Luijkenaar, die tot slot een eigen compositie op het orgel uitvoerde namelijk een „Médita- tie". Mogen dit concert wellicht voor V.V.V. een financieel offer betekend hebben, het bestuur smaakt in elk ge val de voldoening, dat een concert van hoog gehalte te Zierikzee werd gege ven. Bruinisse VERGADERING „DE BRUSE TREKKER". In de te Bruinisse in Het Cen trum gehouden vergadering van de postduivenhoudersvereniging „De Bruse Trekker", kon de voorzitter, de heer C. J. Maas. tot zijn genoe gen. wijzen op de goede prestaties, die door de duiven van de nog jon ge vereniging, in de onderlinge wed vluchten worden behaald. In de con cours-combinatie Schouwen-Duive- land behoren de duiven van „De Bruse Trekker" dikwijls tot de kop groep. Verschillende huishoudelijke zaken werden geregeld. BeSfioten werd een vlucht uit te schrijven, voor oude en jonge duiven, uitsluitend voor leden van de vereniging. CONCERT. Bij gunstig weer zal door de mu ziekvereniging „Nu met Hope", Za terdagavond a.s. een concert worden gegeven in de Beurs aan de Oude straat te Bruinisse. WERKLOOSHEIDS- EN WACHTGELDREGELING. Dinsdagavond heeft de heer Joh. Bal Azn. in Het Centrum voor de leden van de afdeling Bruinisse van de Alg. Ned. Bouwarbeidersbond 'n uiteenzetting gegeven van de werk loosheids- en wachtgeldregeling. Hij wees er hierbij op dat leden, die gedurende de laatste 12 maanden 156 dagen in de bouwvakken hebben gewerkt, in aanmerking komen voor de wachtgéldregeling en zij die min der dan 156 dagen in de bouwvak ken hebben gewerkt, een uitkering krijgen volgens de werkloosheids verzekering. Naar aanleiding daar van kwam uit de vergadering naar voren, dat bouwvakarbeiders, die wegens werkloosheid tijdelijk over schakelen naar de landarbeiders, daardoor in 't nadeel zijn daar zij wanneer zij daarna werkloos worden, alleen 'n uitkering uit de werkloos heidsverzekering van de landbouw kunnen krijgen. Aan het afdelings bestuur werd opgedragen daarover met het hoofdbestuur te correspon deren, opdat de onbillijkheid die daaruit zou kunnen voortvloeien, wordt weggenomen. Haamstede V.V.V..STREEKAVOND. Ter gelegenheid van de V.V.V.- week BurghHaamstede, werd in hotel Bom te Haamstede een goed bezochte streekavond gehouden. De voorzitter, jhr. K. J tl. v RoëU. opefide de avond met een woofd van welkom en zette het doel van de V.V.V. uiteen, waarbij het brengen van enige ontspanning aan de badgasten die Westelijk Schouwen bezoeken ten sprake kwam. Hierna vertoonde de heer Hack zijn prachtige collectie kleurenplaat jes aan de hand van een denkbeel dige tocht door Schouwen en Duive- land, waarbij hij in een interessant betoog uiteen zette, hoe kleurenfoto's kunnen worden gemaakt. Aan het slot van de avond dankte de voorzitter de heer Hack voor het gebodene en deelde mede, dat Vrij dag 15 Augustus vanavond een openluchtspel zal worden gege ven op het speelterrein van de O.L. school te Haamstede. Kranslegging bij Commando-monument. TIJDENS VLISSIN GEN SCARBORO UGH-WEEK. In aansluiting op hetgeen wy reeds publiceerden over de sportuitwisse- ling VlissingenScarborough, kan nog worden meegedeeld, dat de En gelse gasten tijdens het bezoek een krans zullen leggen bij het gedenk teken van het Vierde Commando aan de Oranjedijk. De athletiekwedstrijden, die voor Vrydag op het programma stonden, zijn verschoven naar Donderdag 21 Augustus a.s. Zij beginnen om half acht op de terreinen aan de Bosweg. De daaropvolgende Vrijdag maken de Engelse zwemmers op uitnodi ging van de Zwem- en Poloclub „De Zeehond" een trip naar Leerdam, Rotterdam en Amsterdam Het organiserend comité 'is wat be treft het huisvestingsprobleem nog niet geheel uit de zorgen, want voor een vijftiental gasten is nog geen on derkomen gevonden. Wanneer de nodige medewerking wordt verleend, zal echter ook dit belangrijke onder deel van de uitwisseling in orde ko men. Appels delen thans in de prijzen-misère. De vrij redelijke appelprijzen wel ke tot dusver op de Zeeuwse veilin gen er de moed bij de telers hebben ingehouden, zijn thans in dezelfde dalende lijn gegaan als de peren en pruimen. De Yellow's als eerste ap pels waren goed begonnen, doch thans brengen de zomerrassen veelal niet meer dan rond de 20 ct. voor de beste kwaliteiten op. De afzetmo gelijkheden blijken te gering om de grote oogst te kunnen verwerken. De grote vraag is thans wat straks het herfstfruit zal gaan opbrengen. Hoewel hierover nog niets met ze kerheid valt te voorspellen, is het in tussen wel wat hoopgevend, dat in Utrecht reeds goudreinetten op het hout zijn verkocht voor 20 ct. per kilogram. THOLEN St Annaland ORANJEVERENIGING WORDT ONTBONDEN. Woensdag 13 Augustus kwam de Oranjevereniging te St. Annaland in algemene vergadering bijeen in de zaal van de heer Fr. Rijnberg. Er wa ren slechts 7 personen aanwezig buiten het bestuur. De voorzitter, de heer Chr. J. C. Boot deelde mede, dat er op 1 Augustus f 244,81 in kas was. Het bestuur meende te moeten aftreden. Hierna werd tot stemming overgegaan. Er werd echter geen definitief bestuur gekozen. Besloten werd. om tussen 7 en 13 September een dag feest te hou den, waarna de Oranjevereniging zal worden ontbonden. Verder werd nog besloten, om met.de 34 ouden van da gen een reisje te maken. Hiervoor zal een bedrag uit de kas worden beschik baar gesteld. Oud-Vossemeer GEVONDEN Bij det postcommandant der rijkspo litie te Oud-Vossemeer zijn inlichtin gen te verkrijgen over een gevonden kinderportemonnaie met inhoud, een stropdas en een knipmes. GESLAAGD. Bij het te Breda gehouden examen voor de hoofdakte slaagde de heer J. J. van Veenendaal, onderwijzer aan de openbare lagere school te Oud-Vosse meer. Gepasseerd op 13 Augustus. Olie vos 1, v. d Meer. Margrietha. Bootsman. Knollen dam. Duinmeyer Catalonia, Driessen. En- treprise, de Jonge. Herman, Boxen. Te legraaf XI. Huibrechts. Corjo, van Dijke, allen naar Rotterdam. Sterna, Burm. Dal- matia. Schot, beiden naar Amsterdam. Vulcaan 50, van Teylingen. Theodora Ja- coba, Wels. Commerce. Spier. Westkust 2, v. d. Walle. Avontuur, de Roover. Adri- ana, Verhey. Claccr. van Vliet. Onderne ming, de Korte. Gerdi, ü'e Bot, allen naar Dordrecht. Machiensteen 15, Gernhout. Coöperatieve 1, Schot. Coöperatieve 2, v. Dijk, allen naar Vlaardingen. Res Nova, Hoogendoorn. Fata Morgana, de Waal, al len naar Werkendam. Vulcaan 58, Hewel. naar Hansweert. Vinkeveen, Wassenaar, naar Amsterdam. E(jo, Smit, naar Karl stad. Maria, de Koster, naar Wemeldinge. Spes Salutïs, Oomens, naar Enschede. Tanja, Vermeulen, naar Krommenie. Stel- vio, van Noolen. Tadorna, Reijniers. Alce- do. van Gent. allen naar Birsfelden. Rey nolds, Palinex. Casablanca, Muller. Rhein- preussen 3. Mollenhauwer. Corma. d'e Haas. Jason, van Loghen. Lloyd 6. Keiler. Janna Cornelia, Schouten. Cezanna, Ster- tag. Havel, Höfken. Lloyd 14, Pippis. Al- vracht 7, van Verre, allen naar Duitsland. Emy Halier, v. d. Berg. Froburg, Michiels. Morcote, Kiefer. Carl Geldner, Riemens, allen naar Basel. Tijdstroom. Hamete. On derneming, De Winde. Storno, Wagen makers. Scheldestroom, Faasse. Rijn Schelde 19, Vergauwen. Zeelandia, Goed- hardt. Oosterschelde, Marcusse. Mulhou se, van Noolen. Butania 2, Poelle. Ener gie, Hartmans. Antonia, Looyschelde. Pu- get, Naegele. Rheinpreussen 7, Beck. Bona Spes, Haar. Maria. Hoogendoorn. Nooit Volmaakt, v. d. Werf. Adrianus Marinus. De Vriess. Femmina, Katteeuw. Toiler 2, den Eige. Louis, Haems. Jean Baptiste. Haems. Alhena, Wamas. Catharina Adri ans, Minnaard. WTAG 168, Veldman. Broedertrouw, Cové. Damco 47, Heuvel man. Raab Karcher 88, Oehler. Montana, Hendriks. Coadja, van Vossen. Verande ring, Rijkers. Köln, Bruns. Express 23, hardt, Rhenus 87, Probst. Geertruida, Be- hardt. Rhenus 87. Probst. Geertuida, Be veland. Johanna 2, Schipper. Fiat, Pas veer.. Nema, Hoogendoorn. Res Nova. Vortliorn. Voor de Tijd, Kornet, Pax, Bob. Onderneming, de Waal. Christiane, Versluis. Doris Hallcr, Neuer. Aóriana, Ruitenberg, allen naar België. VEELBELOVEND PROGRAMMA Middenstanders zetten beste beentje voor Was het vorig jaar alleen „OMA", die ter gelegenheid van tie door haar kleinkinderen", de Terneuzense middenstanders, georganiseerde win kelweek met braderie een bezoek aan de stad bracht, het schijnt haar daarbij zo goed te zyn bevallen, dat zy haar echtgenoot er toe heeft kun. nen overhalen, ook eens een kykje te gaan nemen in Zeeuwsch-Vlaande- ren's voornaamste inkoop- en toeristencentrum. En zo zullen dan ditmaal „Opa en Oma" beiden de feesten opluisteren, die gezien de vorige suc cessen, ook dit jaar zonder twijfel weer zullen slagen. De voorzitter van de Terneuzense Vereniging voor de Handeldrijvende Middenstand, de heer H. Ribbens, was te dien aanzien optimistisch ge stemd. Hij sprak tijdens een onder houd, dat wy dezer dagen met hem hadden, de verwachting uit, dat indien het weer een beetje wil mede werken Terneuzen de komende winkelweek weer op een massaal be zoek, niet alleen van uit de omlig- fende gemeenten, doch ook van onze uiderburen, zal kunnen rekenen. Het feestprogramma van het vo rig jaar bleek uitstekend by het pu bliek in de smaak te vallen en of schoon het moeilijk was, om met nog iets beters voor de dag te ko men, heeft men kosten noch moeiten gespaard om dat toch te bereiken. En wanneer men thans het zeer uit gebreide programma voor de feest4 week ziet, kan zonder overdrijving gezegd worden, dat het een veelbe lovend programma is. De hoogtepunten vormen natuur lijk de openlucht-radio-variété-uit voering op Woensdag, waaraan tal van bekende artisten deelnemen, en ZUID-BEVELAND Heinjcenszand GEVONDEN VOORWERPEN. Bij de commandant der rijkspolitie te Heinkenszand zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: 1 fietssleutel, 1 dames- portemonnaie met knipsluiting, 1 vulpen, 1 broche en 1 sierspeld. het muzikale festijn op de sluitings dag, Zaterdag, waaraan medewer king verlenen de Haagse Tramhar monie en tal van binnen- en buiten landse accordeonverenigingen. Doch daarnaast is er voor de andere da gen een „elck wat wils"-programma ontworpen dat er zijn mag, en waarbij niet alleen voor de sport, zo wel voor jong als oud, doch ook voor de onontbeerlijke muziek een ruime plaats is ingeruimd. Bijzondere at tracties vormen nog het „zandtapijt" en het treintje, dat gedurende de winkelweek door de stad zal rijden. TERNEUZEN HAD EERSTE BRADERIE! Wat betreft de braderie, welke tijdens de winkelweek gehouden wordt, merkte de heer Ribbens nog op, dat het, in tegenstelling met wat in de landelijke pers meermalen be weerd is, niet Almelo, doch Terneu zen was, dat daarvan de primeur voor Nederland had! Reeds in de dertiger jaren werden in Terneuzen enkele braderieën gehouden, die even zovele successen werden! En gezien deze successen en het feit, dat de Terneuzense midden standers ook ditmaal het publiek weer een winkelweek met attracties bieden, welke men in veel grotere steden vaak tevergeefs zal zoeken, mag dan ook verwacht worden, dat ook dit jaar de belangstelling van binnen en buiten de stad weer bij zonder groot zal zijn, hetgeen niet alleen de zakenlieden, doch de ge hele gemeente ten goede komt. En „Terneuzen Klimop" heeft dat er wel aan verdiend! Bouw 7-klassige school te Goes aanbesteed. Het gemeentebestuur van Goes heeft Donderdagmorgen ten stadhui- ze aanbesteed de bouw van een der de lagere school in bouwplan-Oost. Voor de bouw van deze zeven-klas- sige school bleek grote belangstel ling te bestaan bij de aannemers. Er waren niet minder dan 20 inschrij- vingsbiljetten voor het bouwkundig gedeelte en 10 biljetten voor het glas- en schilderwerk. 'Ingeschreven werd voor de mas sa, exclusief glas- en schilderwerk door: J de Kok, Goes voor 114.500; J. P'. v. d. Linde, Kattendijke 112.500; P F. Voet, Kloosterzande 110.880; J.'Baayens, Kapelle 110.500; Gebr. Krieckaert. Hengstdijk 108.500; Heykamp II, Vlissingen 107.500; J. F. Hopmans, Goes 107.190; Fa. Breas en Zn., óoes 106.800; J. H. Nonnekes, Goes 105.000; Fa. J. v. Wieringen, Alphen a.d. Rijn 104.395; A. de Bruyne en J. M. v. Riet, Goes 103.600; J. v. Koe- veringe, Schore 103.100; J. Priem, Ovezande 103.000; W. v. d. Poel, Oudelande 102.000; Fa. J. M. C. Schrijver en Zn. Goes 104.149; J. v. d. Linde, Kloetinge 101.480; C. Priem, Lewedorp 99.889; W. M. v. Doorn. Krabbendijke 97.061; W'. Blaas, Tholen 95.590; J. A. Leys, Kapelle 93.900. Inschrijvers voor het glas- en schilderwerk waren: G. Nijsse, Goes 9100; C. Franse, Kwadendamme 8985; Fa. J. Jansen, Nisse ƒ8333; J de Graaf f en Zn.. Goes 8329; P. Crucci Goes 8228; W. S. Pou- wer, St. Laurens 8200; Fa. P. Pen- ne en Zn„ Kruiningen 8100; C. Wisse, Goes 7920; L. M. Roozen- daal, Goes 7350; Gebr. Brugge- man, Goes 6225. De laagste inschrijving voor het bouwkundig gedeelte was ca. 7000 hoger dan by de aanbesteding van de tweede lagere school. Zes kilo springstof te Middelburg gevonden. By graafwerkzaamheden in het Klein Vlaanderen te Middelburg, wel ke straat, zoals gemeld, een algehele verbetering ondergaat, werd zes kilo springstof in twee kistjes van drie kalo gevonden. Direct werd een poli tiepost uitgezet, waarna de Oprui mingsdienst van Binnenlandse zaken zich over de kistjes ontfermde. In de buurt van de plek. waar de spring stof werd aangetroffen, is nog ge zocht, doch men heeft verder niets gevonden. ZWEMMEN De zwemmerii over Het Kanaal is begonnen. Brandweerman uit de V.S. opent de rij. Bob Paysour, een. 24-jarige brand weerman uit de V.S., heeft Donder dagmiddag om 12 uur precies het seizoen 1952—1953 voor de Kanaal zwemmers geopend. Op dat ogenblik ging de Amerikaan nl. aan de Fran se kust te Cap Gris Nez in de zee om, naar hij hoopte, binnen 15 uur voet op Engelse bodem te kunnen zetten De zee was kalm en Pay sour zou onderweg worden gevoerd met fruit, suiker en honing. Indien hij er inderdaad in slaagt Het Ka naal zwemmende over te steken, dan staat er te Folkestone iemand ge reed, om, zodra Paysour gearriveerd is, de tocht in omgekeerde richting te aanvaarden. Dat Is Phil Rising in het dagelijkse leven juwelier die in de volgboot begeleid zal wor den door dezelfde loods -iet wie Paysor de reis maakte. Rising be schik* over een behoorlijke dosis er varing wat de Kanaalzwemmery be treft want vorig iaar is hij reeds een keer van Frankrijk naar Enge land gezwommen. Er zijn overigens nog vele andere liefhebbers voor het Kanaalavontuur. De Noord-Afrikaan Noel Claud is Donderdagavond om 19.45 uur te Cap Blanc Nez gestart in een po ging Het Kanaal over te zwemmen. Het vertrek verliep niet geheel zon der moeilijkheden, daar een op het strand aangespoelde torpedo Claud noodzaakte zijn startpunt te ver plaatsen Voordat hij te water ging smeerde hij zich met acht kilo vet Precies 1 uur later vertrok van St. Margarets Bay aan de Engelse kust de Deense Elna Andersen in de richting Frankrijk. Met tussenpo zen van een kwartier begaven zich daarna eveneens de Engelsen Jennie James en Philip Mickman te water. Zij allen werden begelei'd door mo torboten. De weersomstandigheden waren uitstekend, terwijl de zee kalm was. Donderdagavond zouden ook nog 5 Egyptenaren proberen Het Kanaal over te zwemmen. Ned Bamie, de 56-jarige Schot; is Donderdagavond om 11 uur te Folkestone voor zijn tocht naar Frankrijk en terug, waarvoor hij 36 uur denkt nodig te hebben, gestart. VEILING ZUID.BEVELAND. 14 Augustus. Dubbele Princessebonen H 32—34, idem afw. 21—21.30. Fruit voor export: Perzikr. zomerappels A 17, BC 16.70. I 13—13.10. II 5.80—6.10. Zigeunerin A 25, BC 22.30—22.40, I grof 21.90. I 19.30—19.50. II 8.90—9 20. James Grieve A 27,80—28.10. B 25.10. I grof 26.10. Manks Codlin A 22.10—22.20. B 20.65—21. Codlin Keswick I 5.80. Early Victoria I 7.30, II 3.60. Clapps Favorite A 13 50 15.10. BC 11.30—15. I grof 10.10, I 9. H 7.10—7.50. Precose de Trevoux I grof 8. I 5.80. n 3.20. Verpakt fruit: Zigeunerin AA 28—35. A 27—34, B 24—32, C 22—26. Manks Codlin AA 26—29, A 27. B 23—24. James Grieve AA 35—38. A 32, B 30. Lady Seedling A 23. Perzikr. zomerappels A 2225, B 17 19. C 17, I 17—18. Clapps Favorite A 22. Gewone veiling. Perzikr. zomerappels 4 11. Early Victoria 37. Zigeunerin 616. Codlin Keswick 3—6. Clapps Favonte 3 —8. Precose de Trevoux 3—6. Jutten 3— 19. Pruimen: Washington 35.60. Czar- pruimen 35. Belle de Louvain 39.40. Dubb. Boere witte 3—9. Gele Herenprui- men 3—9. Ontario 4—13. Witte wijnprui men 4—11. Golden Japan 11—20. Mons. Hative 6—14. Reine Claude d' Althans 3—20. Reine Claude Verte 8—29. Reine Victoria 319. Washington (verpakt) 16 17. Reine Victoria (verpakt) 26, Waar zyn onze schepen Aardijk 14 te Houston. Algenib 14 te Rotterdam. Alamak 14 te Damman. Alkaid 14 te Rotterdam. Almdijk 13 te Bremen. Ampenan 14 te Djakarta. Argos 14 te Rotterdam. Arnedïjk 14 te Antwerpen. Baarn 14 te Buenaventura. Bali 13 te Soengei Gerong. Bennekom 14 te Bremen. Bintang 14 te Madras. Blitar 14 te Suez. Bloemfontein 12 te L. Marques. Bontekoe 14 te Bitung. Borneo 14 te Djeddah. Celebes 14 te Djakarta. Congostroom 20 te A'dam verw. Enggano 13 te Calcutta. Ganymedes 14 te Port au Prince. Hera 15 te A'dam verwacht. Kota Baroe 14 te Djeddah. Leuvekerk 14 te Muscat. Loosdrecht 21 te R'dam verwacht. Modjokerto 14 te Suez. Plato 14 te Rotterdam. Prins Alexander 14 te Rotterdam. Prins Willem Hl 14 te Duinkerken. GESLAAGD. De heer J. A. Schippers te Brui nisse, die werd opgeleid aan de Chr. Kweekschool voor onderwijzers te Dordrecht, slaagde vorige week bij het te Utrecht gehouden examen voor het diploma Frans L.O. ST. PHIUPSLAND WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „De Reisduif" te Sint Philipsland hield met 67 duiven een wedvlucht vanuit Ciney (162 km.). Onderstaan de eigenaren behaalden met hun duiven de volgende prijzen: J. Quaak 1, 6, 10 en 11; A. Faasse 2 en 13; A. den Braber 3; M. Geuze 4 en 17; J. Rerfngoudt 5; F. Hooglander 7; A. Fonteyne 8 en 16; W. Reijngoudt 9 en 15; J. den Braber 12; G. Hoog lander 14. Ie overduif M. Geuze. Snelhêid eerste duif 1215 meter per minuut. VEILING KAPELLE. 14 Augustus, Grote velling: Bramen 62.6065.80. Tonneboer 5.20. Dubb. Prin cessebonen I 3030.60, II 30.05. afwijkend 20.95. Zigeunerin A 26.90. BC 23—24.90, I grof 20. I fijn 18.10. II 15—16.50, Keuken 10.75—12.30. Manks Codlin A 22.50—23. B 20.40—20.65. I 16.70. keuken 5—5.90. Ja mes Grieve A 28—28.20, B 24, I 21, keuken 5.70—13.80. Early Victoria I grof 6.10. I fijn 5.50, II 3 90. Keswick I grof 5.60. I fijn 5.40. Perzikappel I 16.40. II 8.70. Du- chesse d' Oldenburg A 1550, BC 14-60, I 10, II 6.20. keuken 5. Peren: Clapps Fa vourite A 13.50, BC 10.85—11.10, I grof 10.60—11, I fijn 9.60—10.15, II 7.20—7.50, keuken 6.707. fabriek 3—4,70. Precose de Trevoux BC 14.70, II 6.20. N.H. Suiker- n 3.10. Kleine veiling. PruimenReine Victoria 518. Washington 310. Belle de Louvain 38>/2. Mons. Hative 12. Reine Claude Vi olette 3—8. Boerewitte 3—7. Wijnpruimen 38. Reine Claude Verte 1422. Reine Claude d' Althan 625. Purpre Pershore 3—5. Turkus 21. Pruimen en bloc Belle de Louvain II 33.10. Reine Victoria II 3.10. Diversen: Bramen 30—76. Frambo zen 50—80. Druiven 90. Perziken 2Vs. Pe ren: Jutte 5—37. Lady Seedling 2338. Manks Codlin 3—7. Zigeunerin 3—21. Clapps Favourite 39. Perzikappel 318. Dr. Jules Guyot 3—5. EIERVEILING MIDDELBURG. 14 Augustus. Sortering I, minimumprijs voor pluimveehouders f 2.53 per kg. VEILING THOLEN. 14 Augustus. Aardappelen. Bintjes, bonken 8.87. gewone 8.84. Witte eigenhei mers: bonken 6 50, gewone 750850, po ters 4.60. Voeraardappelen 3.80. Aanvoer 15 ton. VEILING S. ANNALAND. 14 Augustus. Gele eigenheimers, gewone klasse I 8.889.52, gew. klasse II 7.50 8.54, drielingen 7.09, bonken 7.17. Bintjes, gew. klasse I 9.04—9,14, gew. klasse II 8.75—8.80, kriel 5, bonken 8.20. Aanvoer 65 ton. VEILING ST. MAARTENSDIJK. 14 Augustus. Eigenheimers 8.30—7.58. id. II 7.60. bonken 6.06. Bnitjes I 950—8.90, id. II 8.70, bonken 850, id. II 7. Voer 3.60. Aanvoer 48 ton. Tarwe 24—24é50. Gerst 3032. Haver 2730. Schokkers 4048 Kleine erwten 4046. Maanzaad 110. Kool zaad 5558. VEILING STAVENISSE. 14 Augustus. Aardappelen: Witte Eigen heimers 8.40, afw. id. 7.6J7, bonken 6.50, poters 4.60. BI. eigenheimers 9.20. Bintjes 8-10—8,70, bonken 8. Aanvoer 10 ton. VISMIJN TE VEERE. 14 Augustus. Export garnalen, aanvoer 1052 kg.. 139248. Handels garnalen, aan voer 315 kg.. 7886. Schar, aanvoer 76 kg., 29—36. Bot, aanvoer 277 kg., 16—33. Wij ting. aanvoer 14 kg.. 16—17. Middel tong. aanvoer 141 kg.. 84—203. Rog. aanvoer 37 kg., 16—22. Krabben, aanvoer 2 kg., 97. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Delft als studen tenpredikant: W. P. ten Kate, lucht machtpredikant vliegveld Deelen. GEREF GEMEENTEN. Beroepen te Corsica en te Sardis (Canada): F. Mallan te Bruinisse. WIELRENNEN De Ronde van Duitsland. De achtsteetappe van de Ronde van Duitsland, van Karlsruhe naar Loerrach (210 km.), is geëindigd in een overwinning voor de Duitser Schild, die onze landgenoot Lam- brichs* in de sprint sloeg. De uitslag luidt: 1. Schild (Did.) 6.11.00; 2. Lambrichs (Ned.) z.t.; 3. Mueller (Did.) 6.24.50: 4. Impanis (Belgie) z.t.; 5. Van der Zande (Ned.) z.t. Het algemeen klassement ziet er nu als volgt uit: 1. De Ryck België) 53.32.09; 2. Demulder (België) 53.36.41; 3. Im panis (België) 53.58.31; 4. Mueller (Did.) 53.58.45; 5. De Santi (It.) 53.59.56 De Nederlander Smits staat acht ste met 54.03.05; Lambrichs elfde met 54.04.05; Van der Zande vijf tiende met 54.11.02 en De Hoog zes tiende met 54.12.37. Piet van Heusden in uitstekende vorm. Fraaie prestatie van Belg Verschueren bij de stayers in Amsterdam. Tweemaal hebben de toeschouwers in het Olympisch stadion Donderdag avond een bijzonder luid applaus!aan- geheven en de eerste keer betrof het een voor Nederland verheugende pres tatie. In het bijprogramma, dat rond in ternationale stayerswedstrijden was geweven, reed onder meer de gloed nieuwe amateur achtervolgingskam pioen Piet van Heusden in de finale van het achtervolgingskampioenschap van zijn club de A.S.C. Olympia tegen Daan de Groot. De Groot had een zeer snelle start en nam in de eerste ronde ongeveer 12 meter voor sprong. Van Heusden reed zijn eigen tempo, liep in de tweede ronde de helft van zijn achterstand in en was in de volgende ronde gelijk met De Groot. Daarmee was de strijd al be slist, want de Nederlandse kampioen liep geleidelijk uit en had. toen hij als eerste over de eindstreep ging, zeker 110 meter op De Groot ingelo pen. Verheugend was echter de tijd, die de kampioen noteerde, namelijk 5 min. 7 sec. Met de wereldkampioen schappen in zicht blijkt Van Heusden dus in goede vorm te zijn. Het tweede daverende applaus gold de jonge Belgische stayer Verschue ren. In de tweede rit over 50 km. had hij na enkele ronden de kop on onze landgenoot Jan Pronk veroverd en de Belg heeft zijn positie op grootse wijze tegen de aanvallen van de Fransman Lemoine verdedigd. De andere ren ners kwamen er niet aan te pas al duurde het tot op de helft van de wed strijd, voordat Pronk als eerste werd gelapt. Bij het ingaan van de laatste vijf kilometer was alleen Lemoine niet door de Belg voorbij gestreefd. Met een brede lach over zijn gelaat, zette Verschueren. die in deze race onge naakbaar was. toen nog een aanval op Lemoine in, maar dichter dan vijf meter kon hij de Fransman niet be naderen. In de eerste rit waren het lange tijd Bakker en Pronk, die de toon aanga ven. Zes kilometer voor het einde be gon Lemoine, die de meeste aanvallen op de leidersplaats had gedaan, een laatste poging, die hem op de eerste plaats bracht. Pronk raakte in het duel los van de rol en was daarna der mate ontmoedigd, dat hij nog ruim een ronde verloor en als zesde eindig de. Bakker werd nu een goede tweede op slechts 10 meter achter Lemoine. In het totaal-klassement bezette Le moine de eerste plaats maar het spreekt vanzelf dat de Fransman zijn grootste concurrent Verschueren in de eer liet delen. Samen reden zij de ereronde. VEILING KRABBENDIJKE. 14 Augustus. Exportveiling. Manks Cod-- lin AA 21.80—22 60. A 20.20—23.20, B 19.70 —19.90, I grof 19.20, I fijn 17.80—18.80. James Grieve AA 29 10. A 29—30.80, B 23.80—25. I grof 25.40. I fijn 23.20. Zigeu nerin A 24.30, BC 22.20. I 15—16. Clapps Favourite A 16.50. BC 13.70. I grof 14.10, I fijn 12.50. II 7.80. Precose de Trevoux BC 12.80. Gewone veiling: James Grieve, verpatri 31—38. los 3—24. Zigeunerin, verpakt 23— 34, los 6—15. Manks Codlin verpakt 18— 26. los 36. Précose cfe Trevoux, los 815. Clapps 313. Juttepeer 1214. Reine Claude d' Althan 312. Belle de Louvain 69. VEILING SCIIERPENISSE. 14 Augustus. Gele eigenheimers, gew. klasse I 8.02—8.88. gew, klass ell 7.75— 7.94, bonken 6.15. Bintjes, gew. klasse I 8 54—8.77. bonken 8.58. Aanvoer 25 ton. Nagekomen -.dvertentie. Heden overleed zacht en kalm, na een gedul dig gedragen lijden. ou- ze lieve Vrouw, Moe der, Behuwd- en Groot moeder, NEELTJE LI ENT JE PRIESTER, geb. MULLIfi, in de leeftijd van 62 jaar. Kats P. PRIESTER. Haamstede E. C. PRIESTER. C. PRIESTER- VERTON. NELLY. IN A. Kortgene J. v. d. BERGE— PRIESTER A. v. d. BERGE DICK. NELLY. Kats, 13 Aug. 1952. De begrafenis zal plaats hebben op Zatei- dag 16 Augustus om 3 uur op de algemene be graafplaats te Kats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 13