Tekenen van onze dankbaarheid in Engelse badplaats JONGE VROUW RUILDE ZANG- VOORZAKENCARR1ERE! Vtouwen DE MATROZENBLOUSE IN EEN NIEUWE GEDAANTE KLANKEN uit DE AETHER Van Vrouw tot Vrouw PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1952. KAASSTAD EN KUUROORD ONTMOETING IN ZEELAND Alkmaar se banden met Bath (Van onze Londense correspondent) In het. centrum van het Engelse kuuroord Bath (Somerset), op een plein, dat niet toevallig Orange Grove Is genoemd, staat een klein, hou ten bordje. Het is omzoomd door tientallen Nederlandse tulpen en als men tè veel oog voor de felle bloemenkleuren heeft, dan ziet men het beslist over 't hoofd. Dit zou jammer zyn, in het byzonder voor de Ne derlandse tourist; die dit liefelijk gelegen stadje met. zijn beroemde heet- waterbronnen bezoekt. Want op het bruin-geverfde bordje kan hy in eigen taal een zinsnede lozen, die dankbare herinneringen bij- hem wak ker roept. „Nederland zal herrijzen", heeft een vaardige hand op het onopvallen de gedenkteken geschilderd. Het bordje is een geschenk van Alkmaar aan Bath, van een Hollandse kaasstad aan een Engels kuuroord. Bath namelijk heeft Alkmaar di rect na de oorlog geadopteerd. Het heeft deze Nederlandse gemeente met voedsel en kleding geholpen de lage rantsoenen en de tex£iel- scnaarste ten spijt. Vandaar dat men in Bath nog meer Nederlandse blij ken van dankbaarheid kan vinden. In het gemeentehuis b.v. kan men een grote, koperen-gong zien staan, die met een In Nederlands gegraveer de opdracht aan burgemeester en wethouders is aangeboden. En in de ruime pompkamer, waar de huur ders 's morgens bijeenkomen om een paar glazen warm mineraalwa ter te drinken, kan men een typisch Alkmaars tafereeltje zien hangen, dat een Nederlandse jongen uit 1280 stuitjes forneerhout heeft samenge steld. Maar de banden, welke Alkmaar en Bath samenbinden en die nog jaarlijks verstevigd en bekrachtigd worden, zijn niet de enige Neder landse elementen, welke men tijdens een wandeling door dit Engelse Spa kan opsuoren. In 1734 heeft hier een prins van Oranje zijn gezondheid teruggekregen' door dagelijks in het medicinale water te baden. Uit dankbaarheid schonk deze Neder landse prins de stad een obelisk, E..oji, rechthoekig Romeins bad (13 by 27 meter) in Bath (Engeland). De steenblokken rondom het. bassin behoren tot het oorspronkelijke ball. De bodem van het bad is met een loodsoort bedekt. die nog heden in het plantsoentje van Orange Grove staat. TWEE MDL1IOEN LITER. Bath bad) wordt wel eens de best benaamde stad in Engeland genoemd. Haar naam belichaamt in een enkele lettergreep, waardoor ze is ontstaan en waaraan ze haar welvaart te danken heeft. Want in het heerlijke, beschutte dal, waarin het stadje is gelegen, wellen drie warmwaterbronnen uit de bodem op, die elke dag meer dan twee mil- lioen liter geneeskrachtig water te voorschijn toveren. De temperatuur van dit groen-gele, sprankelende water is om en nabij de 49 graden Celsius en wordt niet beïnvloed door klimatologische factoren. Reeds sinds jaar en dag heeft men deze natuurlijke rijkdom der aarde weten te benutten. In de eer ste eeuw van onze jaartelling heb ben de Romeinen hier al een inge nieus systeem van baden gebouwd, waarin landbestuurders en centuri- o's genezing kwamen zoeken. Pas in de romantische negentiende eeuw, toen het mensdom de oudheid meer ging bestuderen, zijn deze baden door vakkundige handen blootgelegd. Thans, in de verzakelijkte twintig ste eeuw, vormen ze het aantrek- kingspunt van duizenden vreemde lingen, die een reis naar Pompei en Rome te duur of te ver vinden. Of Bath tijdens het bewind van Noormannen en Saksen óók als kuur oord is gebruikt, is niet bekend. Men neemt aan, dat deze ruwe, on gecultiveerde volkeren niet veel aan dacht aan de heetwaterbronnen heb ben geschonken. Pas na de Middeleeuwen schijnt de geneeskrachtige werking van het water te zijn herontdekt. Koningen en keizers kwamen naar de oude Romeinse nederzetting toe om te kuren en in latere eeuwen zetten de rijken van het land er hun land huizen neer. Bath groeide uit tot een mondaine plaats van kurende freules, baronnen en kooplieden. Op het ogenblik is Bath hèt po- Eulaire kuuroord van Engeland. In et sprankelende, medicinale water trachten aan rheuma en zenuw stoornissen lijdende mensen genezing te vinden, maar ook verlamden en hadtpatiënten zoeken er hun heil. In het centrum van het stadje staat een groot, modern ingericht badhuis, waar honderden mensen tegelijk behandeld worden. Alle ku ren staan onder streng medisch toe zicht. De douchemassage wordt veel vuldig toegepast en water-, stoom- en modderbaden zyn bij tientallen in het badhuis te vinden. (Nadruk verboden). Jos Kolkmeyer: Kunstnijverheid, zang, zakenreizen en huishouding Jos van Schoonhoven zou zangeres worden, maar na haar huwelyk met de Amsterdamse kunstschilder Kolkmeyer, bleek de combinatie „zanger es-kunstschilder" nu niet bepaald een onverdeeld economisch succes en ondanks haar einddiploma conservatorium en een aanbeveling van Wil lem Andrïessen, besloot Jos de zang er aan te gevenTervville van een kloppend huishoudbudget I Jos deed echter méér; haar artistieke aanleg wist zij ook zonder de zangkunst en lucratiever! te ontplooien. Zij hegon op bescheiden schaal met het vervaardigen van halssnoeren, hangertjes en dergelijke, naar eigen ontwerp en de resultaten waren verrassend. In Axel, in een restaurant, mochten wij ze aanschouwen, want Jos was juist „de boer Vrouwen hebben vaak moeiiyke en pyniyke tijden. Zij kunnen deze aan merkelijk verlichten, ja die pijnen doen verdwijnen door het gebruik van Togal, de grote pynverdryver. Togal is onschadelijk voor hart, nie ren en maag. By apotheek en drogist 0.95, 2.40 en 8.88. op". „Dat doe ik drie dagen in de week", vertelde ze, met haar war me, melodieuze stem, welke getuigde van Jos' vocale kunnen. Ditmaal was ze naar Zeeland getogen, uitgerust met een grote koffer, gevuld met de producten harer nijvere handen en... van haar originele geest. Want de door haar vervaardigde sieraden ste ken gunstig af bij de vele smakeloze prullen, welke ge bij honderdtallen kunt zien uitgestald in de „kunst, zaken"; aan de lopende band ver vaardigde versiersels, zonder ook maar een sprankje oorspronkelijk heid. Jos Kolkmeyer, echtgenote, en moeder van twee „wolken van doch tertjes", weet echter nog tyd te vinden om wél oorspronkelyke klei noden te vervaardigen. Ze doet het met behulp van een voudige hulpmiddelen: kurkjes, lint jes, kettingen en knoopjes, maar de halssnoeren en hangertjes welke uit haar vaardige handen ontstaan, zyn de moeite waard! Zij vindt haar afnemers dan ook in het gehele land en in tal van ONS MODEHOEKJE Rug- en mouwloze drie-kwart jasjes. Augustus, de vacantiemaand by uitstek voor vele huismoeders vanwege het feit, dat de lieve jeugd wekenlang niet naar school hoeft zal door ve len worden benut, om eens echt heerlyk uit te rusten. Ook bekomen van de vacantievoorbereidingen, welke eigeniyk toch op alle moeders schouders neerkomen. Immers, zy is het, die eerst gewassen, genaaid en gestreken heeft, alvorens de koffers worden gepakt. En ook tydens de vacantie is zij niet zonder zorgen. Moeder blyft nu eenmaal de spil waarom alles draait. Wat nu het pakken van de koffers betreft, raden wij U ten sterkste aan, alleen het allerbenodigste mee te ne men. Vooral een vest of trui en lange broek mogen niet ontbreken, even min als een badpak. Die badpakken worden veelal ge completeerd door een zonnepakje. Nu wil men in Frankrijk niet zo bar veel meer van zonnepakjes weten. Men gooit het daar over een andere DONDERDAG. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—84.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. muziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws 8.15 Gram. muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. muziek, 9.30 Voor de huis vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. mu ziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Omroep orkest. 11,40 Voordracht. 12.00 Orgelspel. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen. 12.33 Gram. muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en gr muziek. 13.20 Orkestconcert, 13.55 „Het drama van Mayling", hoorspel, 15,00 Voor de zieken. 16.00 „Van vier tot vijf". 17.00 Vocaal dubbelkwartet. 17.15 Gram. mu ziek. 17 30 Militaire causerie. 17.40. Gram. muziek. 17.45 Regeringsuitzending: Cla ra Eggink: „Buitenlandse schrijvers over Indonesië." 18.00 Nieuws. 18.15 Sportpro- blemen. 18.25 Gevarieerde muziek. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Geva rieerde muziek. 19.40 Rubriek van kunst en cultuur. 20.00 Nieuws. 20.05 „Tristan und Isolde", opera (3e acte), 21.35 „Vrou wen oordelen over een vrouw", hoorspel. 22.15 Gevarieerde muziek. 22.40 Dansmu ziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualitei- ten. 23.30 Omroeporkest. 23.50—24.00 Gr. muziek. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram. muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nws.- en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Voor de hulsvrouw. 9.40 Gram. muziek. NCRV: 10.00 Gewijde muziek- 10.30 Mor gendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. muziek. 1150 „Als de ziele luistert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. (12.3012.33 Land- en tuin- bouwmededelingen 12.55 Zonnewijzer 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Gr muziek. NCRV: 14.00 Promenade orkest en solisten. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Zi geunerkwintet. 15.30 Gram. muziek. 15.40 Vocaal ensemble. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Gram. muziek, 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Kamer koor. 18.40 „Op de stelling", 18.50 Gram. muz. 19.05 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord 19.20 Geeste lijke liederen. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nws- en weerberichten. 20.10 Zomer- avondcóncert. (plm. 20.40 Reportage). 21.10 Gram. muziek. (Om plm. 21.30 ,,'t Wespennest"). 22,00 Buitenlands overzicht. 22.20 Bariton en plano. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nieuws en herhaling S.O.S.- berichten. 23.15—24.00 Gram. muziek. ZON EN MAAN. 14 Augustus Zon op 5.22 onder 20.06 Maan op 23.33 onder 16.53 Als iemand in een krant schrijft, moet hij, evenals een vlieg, honderd ogen hebben. Dutten, in welke vorm ook, is ten strengste verboden. Immers, evenals poëzie, kan kopij overal schuilen, en de Muze kan ie mand zelfs omhelzen i?i een koestal, om met Frederik van Eeden te spreken. Ilc zal niet zeggen dat het wel eens braaf vermoeiend is, het openhouden van al die honderd ogen maar alles bijeen is het toch óok weer een amusante be zigheid. Zodoende krijgt men er een zintuig bij: men ruikt eenvoudig kopij, men voelt het bij het binnenkomen van welke ruimte ook, een kerk zogoed als een zwembad. Deze week hoe kan het an ders begonnen mijn onzicht bare voelsprieten te trillen bij het betreden van een spoorweg coupé. En hoewel mijn vis-a-vis, een bedaagde, ietwat strenge en zeer afgemeten dame, noch door uiterlijk, noch door gedrag op viel, hield ik haar met één van mijn honderd ogen in het vizier, want ik wist dat zij mij binnen het kwartier aan een kolom zou helpen. Het miste niet: zij deed het prompt na vijf minuten. De handkoffer, die al veilig en soli de in het net lag, werd er uit getild, op de bank gezet, open geknipt en daar begon het ver twijfeld delven naar iets dat er behoorde te wezen maar zich om duistere redenen had geab- senteerd Met de ogen op mijn boek gis te ik: De beurs, mét een briefje van honderd en het retourtje hoewel het dan de vraag was hoe zij door de controle was ge lopen, en dat met haar omvang. De ramp bleek bescheidener: na de delicate onthulling van aller hande lingerie en vrouwelijk restauratie-materiaal kwam on der de nylons en de pyama het boek te voorschijn. Het zag er uit als 'n brochure over de beginselen der anthro- p osofische opvoedingsmethode en dat ten overstaan van een Juli-landschap onder volle zon. Maar ieder zijn meug; de koffer ging weer op de knip, zij het met moeite (één nylon stak wraakgierig een halve voet naar buiten) en ik amuseerde mij met „Mr. Skeffington", terwijl zij aan de voeten van Rudolf Steiner ging zitten. Zonder in de verste verte te vermoeden, dat zij het aanzijn had geschon ken aan een kolom meditatie over: De koffer. O, die koffer, nachtmerrie en bron van bittere twist, bovenal voor ettelijke echtparen. Negen van de tien mannen hebben al leen daarom een walgende af keer van: met vacantie gaan omdat er een koffer aan te pas komt. Een koffer, die hun tot boze woorden verleidt, ten eerste omdat hij gepakt, ten tweede omdat hij gesjouwd en ten der de omdat hij op de ongelegenste ogenblikken opengemaakt moet worden. En alle drie feiten zijn kortweg fnuikend voor de hu- welijksvrede. Het regent com mentaren, te beginnen met: „Moet dat allemaal mee voor die twaalf dagen?", oplopend tot: „Wat heb je voor de dit en de dat onderin gestopt? Mijn mili taire kistjes zeker mijn arm hangt uit de kom", en eindigend in: „Dat is nou eens en nooit weer; je geeft mij mijn pyama en mijn tandenborstel maar in een actentas en de rest draag je zelf'. OMGANG MET KOFFERS Lezeressen, de man is in vele opzichten een onredelijk wezen. Want na al dit foeteren verlangt hij bij aankomst op zijn minst zijn pantoffels, zijn lekkere huisjasje, een dozijn pijpen plus tabakszak en dat oude vloer kleedje, dat hij altijd meeneemt om te gaan vissen, uit de ver wenste koffer te zien goochelen. En zonder nu aan dergelijke extra-vaganties spoorslags te voldoen, is het toch misschien verstandig zijn galanterie niet al te zeer in venijn te verkeren en met list en overleg het kof ferincident uit de wereld te helpen. Houden wij ons dan, onwrik baar, aan drie grondwaarheden. Een koffer moet: draagbaar zijn, zo lang mogelijk op slot blijven en daarom tegelijk zoveel en zo weinig mogelijk bevatten. In het belang van onze eigen gemoeds rust verdienen alle drie punten een grondige voorbereiding. Om een koffer draagbaar te houden diëne, dat spreekt, alles wat zwaar is zo mogelijk ver bannen. Dus geen wandelschoe nen, reisnecessaires, boeken of jasjes inpakken. De wandel schoenen en het jasje trekt U aan, de zomersandaaltjes mogen hoogstens 'n bescheiden plaats je hebben, het boek gaat in de handtas en de reisnecessaire vervangt U door een vochtdicht toiletzakje, dat ruim genoeg is voor kam, borstel en toebeho ren. Flacons mogen onder geen beding worden ingepakt, zomin als fruit of lunchpakketten. Lacht li niet om dat: fruit; ik heb eens gereisd met een lief hebbende gade die voor de lan ge treinreis naar Bazel een doos blauwe pruimen in de echte lijke koffer had geperst. Om trent Keulen begon deze koffer te druipen; U kunt zich de staat van 's mans witte gesteven overhemden voorstellen, mitsga ders zijn commentaar daarop. Eigenlijk draait de hele vak- kerij, met kleine nuanceringen naar gelang van het doel uwer reis, om één belangrijke spil: dat voornoemde korte jasje. Dat is het uitgangspunt uwer garde robe, ook op reis, en bepaalt de inhoiud van uw koffer. Bij wijze van spreken werkt het als een magneet, en dat vooral vanwege zijn kleur. Is het bruin, dan sleept het automatisch bruine schoenenbruine handschoenen, een bruine of bruin-en-witte tweed rok, crème, gele, zand kleurige of hoogstens groene jurkjes achter zich aan. Maar uw zwart-en-witte pumps, uw rood-met-wit ge bloemde dupion, uw blauw-en- grijs gestreepte cloqué zijn dan onverbiddelijk taboe de rest kunt U zelf invullen. Vandaar het nut en genoegen van een garderobe, streng naar een kleurschema opgebouwd. Dat vereenvoudigt uw koffer-pak- drama tot een luchtig inter mezzo. Tenslotte en hier zijn wij weer bij mijn vis-a-vis terug: benut vijf minuten van uw kost bare vooravond om de vinger tegen uw neus te leggen en te bepeinzen, wat U onderweg bij mogelijkheid zoudt künnen no dig hebben, variërend van het spoorboekje tot alles-voor-de- schoonheid-in-zakformaat. Stop dit alles in een ruime, licht te hanteren tas (die kleurt bü dat jasje, weet U wel), dek 'uw kof fer af met een gladgestreken vierkante sjaal, knip het mon ster vastberaden dicht en leg uw vermoeid hoofd rustig op het kussen. Ik wens en ga randeer U een goede reis. SASKIA. boeg. Gelijk duidelijk uit bygaande il lustraties blykt, apprecieert men de modellen, welke geen énkele bewe ging belemmeren... Charmant zyn ze stellig. Verschil lende modellen bestaan uit drie de len, zoals de gebloemde creatie. Een los rokje wordt, rond de taille gelegd over het broekje van het badpak (lastex) opzy gesloten en men kan gaan zonnebaden. Men zal moeten toegeven, dat bruinbakken op deze manier verkieslyker en aardiger is om aan te zien dan in zonnepakjes welke nauwelyks diq naam verdie nen. Leuk ook is het tweede pakje, in marineblauw. Speciaal in de boot ge bruiken de sportieve Franse zeilsters dit model. Van stevig linnen gemaakt heeft het een open rug en bestaat het 'eigenlijk uit een broekje van dezelf de stof, waarover een driekwart kunstnijverheidszaken zult ge tus sen het vele „lopende-band-werk" soms plotseling een misschien wat exotisch, maar in elk geval artistiek verantwoord product ontdekken. Tien tegen één, dat het dan een werk stukje is van de vrouw, die zangeres zou worden! „EIGENLIJK REPETITIE..." „Het zingen heb ik trouwens niet helemdal opgegeven", vertelt me. vrouw Kolkmeyervan Schoonho ven nog en ze vervolgt: „Vanavond heb ik eigeniyk repetitie. Met het ensemble van Meindert Boekei, in Hilversum!" Dat vertelde ze des middags om één uur, in Axel. Dezelfde avond zou ze dus in Hilversum nog in de N.C.R.V.-studio een repetitie moe ten bijwonen „Maar voor die tijd hoop ik nog wat verkocht te hebben", verklaarde ze bovendien en daarmee was ons onderhoud afgelopen. De zaken gin gen vóór by deze energieke, hard. werkende en begaafde vrouw, die zich daarnaast nog een uitstekende echtgenote en een zorgzame moeder mag noemen. In Zeeland bezocht Jos Kolkmey er Goes, Vlissingen en Axel en naar ze ons verzekerde, hoopt ze spoedig eens terug te komen! Gemakkelijke maaltijden In onderstaand weekmenu zyn eni ge vlug af te werken maaltijden op genomen. Ze zijn niet te warm en ook niet te koud voor deze zomerweken. Zondag: gevulde tomaten met ge hakt, aardappelen, verse doperwten of capueijners, jus, (maizenapudding met) vruchten. Maandag: aardappelen (vermengd met rest vleeswaren), rauwe kropsla, 'ryst met boter en suiker. Dinsdag: roerei, gebakken aardap pelblokjes, spinazie, bessen, (gruel). Woensdag: sla van aardappelen en gemengde groenten (byv. bloemkool, tomaten, boontjes), havermoutpap. Donderdag: gestoofde varkenskrab betjes, aardappelen, bloemkool, jus. Vrijdag: haring, aardappelen, sla van komkommer (paprika en bies look). Zaterdag: stampot rauwe blad groenten, karnemelkvla. RECEPTEN VOOR VIER PERSONEN Gevulde tomaten 4 middelgrote of 2 grote tomaten, 200 gr. of meer gemengd gehakt, 2 sneetjes oud brood, zout (peper), ui, boter of margarine. Grote tomaten halveren, van kleinere exemplaren een kapje afsnijden. De vruchten met een lepeltje uithollen en de bakjes bestrooien met zout (en pe per). Het overige vruchtvlees klein snijden. Het brood weken in een wei nig tomatenvocht en vermengen met het vlees, een theelepel geschrapte ui, iets gesneden tomatenvlees en zout (en peper) naar smaak. Van het gehakt balletjes vormen, iets groter dan de tomatenbakjes. De ze door paneermeel wentelen en in het vet bruin en gaar bakken in onge veer 15 minuten (de balletjes krim pen daarbjj). De jus afmaken met to matensap en de rest van het fijnge sneden tomatenvlees. De balletjes in de tomaten leggen en bedekken met de kapjes). De tomaten koud geven of vlak voor de maaltijd zacht stoven in een bodempje zout water met wat boter of margarine (ongeveer 10 minuten). Tuinkruiden. Om de sla geurig te maken, kun nen we ze nu vermengen met onze tuinkruidenzeer fijn gesneden bies look, dragon, peterselie, selderij e.d, Bessengruel. 60 gr. (4 eetlepels) gort, 1 liter wa ter, 200 gr. of meer bessen en fram bozen), ongeveer 80 gr. (5 eetlepels suiker, (kaneel). De gort een nacht weken. Ze daar na met het weekwater aan de kook brengen en zachtjes gaar koken in ongeveer 1% uur of gaar laten wor den in een hooikist of laag kranten. Twee eetlepels suiker er door roeren en de massa laten afkoelen. De vruch ten rissen, wassen en enige tijd met suiker (en kaneel) bestrooid wegzet ten. Gort en vruchten voorzichtig dooreenmengen. Voor een feestelyk gerecht kan men de gruel opdienen in éénpersoonsporties, in het midden versierd met een lepel vanillavla, dik ke yoghurt of een licht schuimpje. jasje, rug- en mouwloos, wordt ge dragen. Grote zakken vormen de eni- f e garnering. Niet zelden ziet men egenwoordig de badschoentjes, wel ke een rubberzooi hebben en verder een aan de zijkanten kruiselings over de voet en het scheenbeen gaand koord. Of dit model wel zo practisch is voor een flinke strandwandeling, menen wij te moeten betwijfelen. Me nig bandje hebben wy reeds zien sneuvelen... Grappig zyn de kleuren van het schoentje. Felrood en geel, maar ook groen en hardblauw zyn favoriet. Veelal wordt de kleur van de short hierbij aangepast. Iets „echt Frans" is de laatste af beelding, een ontwerp van een onbe kende Franse grootheid: hij noemde het een nieuwe versie op de matro zenblouse. Of het ingang zal vinden, is een tweede, doch origineel is het zeker. Het werd gemaakt van grof rib fluweel in hardgroene kleur. De ontwerper raadt echter wel aan, om de sportieve inslag te verhogen door middel van een drie-kwart pantalon in bruine tint. Tenslotte prijkt er in het kapsel van de mannequin ook nog een strikje van dezelfde stof als de blouse... RITA,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 6