Het gebied rond Schore krijgt een apart waterpeil COEBERGK'S DE JAC0BST0REW WENKT! Zeeuwse Almanak ZEELANDS ENIGE MOTORRENNER HANGT VAIHELM AAN KAPSTOK VIJFTIG JAAR WERKZAAM BIJ HET PROVINCIAAL GASBEDRIJF PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1952. „BREEDE WATERING BEWESTEN YERSEKE". Voorjaarspeilingen in Oosterschelde bevredigend in Wester schelde minder gunstig Het Waterschap „De Breede Watering bewesten Yerseke" is voornemens om op korte termijn het gebied Schor e een apart waterpeil te geven, door opstuwing van het water in de hoge gebieden. Dit wil men bereiken door het plaatsen van stuwdammen in de ten Zuiden van de spoorweg lopende watergang BiezelingeSchore en in de watergang komende van de Zand weg (Oranjepark,). Eveneens zullen dammen worden geplaatst In de buurt van het Ambachtsherenwegeling te Kapelle en In de watergang Wemel- flinge ZandwegPostweg. Deze plannen ztfn het resultaat van een in dit voorjaar ingesteld onderzoek naar de mogeHjkheden om de lage gebieden van telkens terugkerende overlast vau water te vrywaren, nu voorshands nog niet tot vergroting van de capaciteit van de uitwateringsmiddelen kan worden overgegaan. Indien het expe riment met' de stuwdammen slaagt, staat vast dat de hoge gronden van d e hogere waterland zullen profiteren en het lagere gebied voor wateroverlast zal zyn behoed. Hoewel nog niet direct by het onderzoek betrokken geweest, wordt ook gedacht aan opstu wing van het water in het gebied Nisse, waarmee de Poel gebaat zou ztfn. In het jaarverslag van het Water schap over 1951-1952 wordt verder opgemei'kt dat men ook dit jaar gespaard is gebleven voor calami teiten. De schade, veroorzaakt door storm en hoge vloeden, is van ge ringe omvang geweest. l)E PEILINGEN. De uitkomsten van de peilingen wezen in de Oosterschelde op enige vooruitgang, terwijl die in de Wes- terscheide minder bevredigend zijn gebleken. De enkele jaren achter een geuite vrees omtrent de toestand van de vooroever te Kattendijke heeft plaats gemaakt voor een ze kere bevrediging. Een optimistisch geluid kan woraen gehoord over het oeverdeel ten Westen van de Nieu we Sluis. De toestand van 10 jaar geleden in aanmerking nemende, blijft de aandacht voor dit gevaar lijke oeverdeel echter geboden. De vooroever te Schore blijkt gestadig af te nemen. Uit de jongste peilin gen is wederom gebleken, dat de winst van een enkel jaar te niet kan worden gedaan door het verlies blij kend bij een volgend onderzoek. Evenals verleden jaar was de hoe veelheid neerslag meer dan normaal en de binnenwaterstand gedurende een lange periode zeer hoog. In geen enkel deel van het waterschap ten Westen van het kanaal voldoet de waterafvoer. Het 3000 h.a. grote ge bied „de Poel" verkeert in een even ongunstige positie als de laag gelegen gronden te Schore. De gemalen draaiden weer een respectabel aantal uren, met als ge volg een belangrijke overschrijding van de geraamde exploitatie kosten. Het stoomgemaal te Kattendijke draaide 3612 uur. ELECTRIFICATIE GEMAAL KATTENDIJKE. Daar de stoomketel per 1 Jur. 1953 zal moeten worden vervangen, is besloten over tc gaan tot elcctri- sche bemaling. De plannen voor om bouw zijn inmiddels zover gereed, dat reeds in het komende dienstjaar tot aankoop van de benodigde onderde len kan worden overgegaan. Het ligt ih de bedoeling op het eind van het dienstjaar '52'53 tot verkoop van de machine en de ketel over te gaan, Het electriseh gemaal te Yer seke was 642 y2 uur in bedrijf. De bedelving van de waterafvoer kanalen vond weinig voortgang en het zuiveren van die kanalen kwam pas laat in het voorjaar gereed. De oude leiding werd over 3300 m. met de dragline gedolven, nl. van het Hoogepad tot het spoorwegviaduct te Kloetüige. Aan watergangen werd 8343- m. gedolven en aan sloten 8869 m. Ondanks het feit dat de begroting werd overschreden, zijn met het del ven slechte vorderingen gemaakt. Om aan de eisen, welke aan de ontwa tering worden gesteld, te voldoen, zal een verhoging vari lasten dan ook onvermijdelijk zyn. De toestand van de belopen van de waterafvoer ka nalen alsmede van de glooiingen is over het algemeen ongunstig. DE WEGEN. In eigen beheer werden uitgevoerd het verbeteren van plm, 5 km. we gen, het vernieuwen van enkele glooiingvakken te Kattendijke, Yerse ke en Schore en het vernieuwen van een brug in Poelweg I. Het maken van een nieuwe betonnen brug te Kattendijke werd openbaar aanbe steed en gegund. Voor het onderhoud vpi verharde wegen werd 20.945,41 uitgegeven. Vele wegen waren zo slecht, dat op grote schaal tot her stelling moest worden overgegaan, zodat de raming met ruim ƒ10.000 werd overschreden. Gezien de on houdbare toestand van vele steen slagwegen zal getracht moeten wor den deze .wegen van een gesloten dek te voorzien. Het Waterschap be zit momenteel plm. 36 km. goede teerwegen. SCHULDENLAST. De schuldenlast van het Water schap bedraagt per 30 April 1952 804.100 en de rekening over 1951- 1952 sluit met een overschot van 11.626,39. Van het Ministerie van Financiën werd een voorschot van 18.442 ontvangen voor herstel van oorlogsschade aan wegen, terwijl Landbouwherstel nog enkele restan ten afrekende voor het herstel van dijksmuren en glooiingen tot een be drag van 658,20. Het totaal dat tot heden voor herstel van oorlogs schade werd uitgekeerd, is hiermee gestegen tot 248.730,76. Over de berekende uitwateringsgelden voor de Waterschappen „De Buitenpol ders van Nisse" en „Kruiningen", die ter beoordeling aan G.S. zyn ge zonden, kunnen nog geen nadere me dedelingen worden gedaan. De Nieuw Olzendepolder is met ingang van 1 Oct. 1951 gaan afwateren op het Waterschap Kruiningen. Per 1 Mei 1952 verpacht het Wa terschap 30.74.78 h.a. dijken. 93.33.88 h.a. bouw- en weiland en 2.91.26 h.a. reservestroken langs de grote water leidingen. Voorts wordt de jacht ver pacht van 78.73.91 h.a. gronden. De oppervlakte van het Waterschap bestaat op 1 Jan. 1952 uit 9725.67.16 h.a. kadastraal, 9048.98.91 h.a, schot- baar, 351.68.30 h.a. vronen 324.99.95 h.a. niet aangeslagen. De totaal belastbare opbrengst bedraagt volgens de schatting voor de grond belasting van de gebouwde eig dommen 1.057.204. Na ongeval te Sluiskil overleden. De 58-jarige heer C. J. H., vracht rijder en kolenhandelaar te Schoon- dijke, die Maandag bij het vervoeren van cokes te Sluiskil bekneld raakte tusen zijn vrachtauto en een spoor wagon, is in het ziekenhuis te Sluis kil aan de gevolgen van dit ongeval overleden. Dit plotseling verscheiden heeft in Schoondjjke grote verslagenheid ver wekt. De heer C. J. H. was een alge meen geacht ingezetene. Hij nam een vooraanstaande plaats in het kerke lijk leven in als ouderling van de Ned. Herv. Kerk en hij had zitting in ver scheidene verenigingsbesturen. Een tragische bijzonderheid is, dat de jongste zoon zich op een kampeer- tocht door België en Luxemburg be vindt en dat ondanks een radio-op roep Dinsdagavond nog geen contact met de jongeman was verkregen. De moordzaak van Nieuw- en St .Joosland. Nieuwe berechting. Advertentie BESSEN JENEVER ï/oo/- afejonge/it/ 'ettwe oogst f5J0 Ir. C. Kapsenberg, de nieuwe direc teur van de N.V. Kon. My. „De Schelde." De advocaat-generaal bij de Hoge Raad, jhr. mr. Van Asch van Wyck, heeft Dinsdag conclusie genomen in de zaak van M. P. K., garagehouder te Nieuw- en Sint Joosland. Voor de rechtbank te Middelburg heeft K. terechtgestaan wegens poging tot doodslag op zijn echtgenote, Neeltje K., op 31 Januari 1951. De verdaeh- te had naar de kamer, waar zijn vrouw sliep, via een trechter en een gat in de vloer, gassen geleid van een benzinemotor, welke in een garage onder die slaapkamer stond te draaien. Toen K. meende, dat zijn vrouw was overleden, zette hij de motor af. Het slachtoffer bleek ech ter niet gestorven te zijn. De rechtbank sprak verdachte vry van poging tot doodslag, maar ver oordeelde hem tot 6 jaren gevange nisstraf wegens het subsidiair ten laste gelegde, n.l. zware mishande ling. Voor de Hoge Raad heeft mr. S. van Oven o.m. gepleit, dat verdachte bekend heeft de opzet te hebben ge had zijn vrouw te doden. Zijn opzet was dus niet gericht op zware mis handeling. Op grond van dit cassa. 1 tiemiddel concludeerde de advocaat- generaal tot vernietiging van het door het gerechtshof te Den Haag bevestigde vonnis en verwijzing der zaak nara een aangrenzend hof. De Hoge Raad zal op 19 Augustus uitspraak doen. FEEST IN VLISSINGEN. Feest van licht en klank! Winkelstraten hebben een eigen levenHet begint des morgens om streeks tien uur als de eerste huisvrouwen verschijnen met de boodschap pentassen, als bestelauto's en loopjongens uitzwermen naar de klanten, die eerder op de dag niet gestoord mogen worden. Gestadig neemt de drukte toe tot des middags half zes en dan opeens wordt het stil. De duizenden voeten verdwijnen van het plaveisel, de win keldeuren gaan diclit, en in sommige winkelstraten wordt het zo stil, dat men er op een zomeravond rustig kan wandelen en kan genieten van carillonklanken, die over de huizen zweven en tot nadenken stemmen. J. Worp; b. De kleinste, 13 j 7. Variaties op het lied VLIEGEREN Na verscheidene pogingen was het tenslotte gelukt: hoog boven het Dom- burgse strand bewoog zich een uit kleurig papier samengestelde vlieger en aan het begin van het touw aan de haspel, om het in vaktermen te zeg gen stond Pa. Pa, die hijgend en zwetend door het rulle zand had gerend; die na een waarlijk virtuoos uitgevoerde drein- partij van z'n beide zoontjes voor hun zagend zeuren was gezwicht en die on- der de afkerende blikken van Ma en onder de meewarige blikken van een heterogeen strandpubliek, tenslotte als een uit z'n kracht gegroeide school jongen aan het tobben was gegaan. Snijdende opmerkingen had hij moe ten slikken van opgeschoten jongelie den. „Die staart is te lang" hadden ze geroepen, op een toon of Pa rijp was voor de Rolirschach-test, en lopen moet die kerel" had hij horen zeggen en Pa had alles genomen. Met opeen geklemde kaken had hij gelopen, hdd hij een stuk van die staart afgehaald en nu was het dan zo ver. Met het uiterlijk van een triomfe rende zesdagenrenner stond hij vak kundig te „melken" en met het stijgen van de vliegerwas z'n ergernis ver vlogen. Hij vergat de opgeschoten jon gelieden, de blikken van Ma en van het strandpubliek en heel z'n huisge zin. Pa vertoefde in een vér verleden en stralend van vreugde zag hij op naar het product van latten, touw en papier, daar hoog boven het Domburg- se strand Pa was weer een machtig man, gere habiliteerd voor vrouw en volk. Een man, die een vlieger kon oplaten.' „Pappa", zeurden de zoontjes, „pap pa, wanneer magge wij nou vliegere?" Pappa zou zelfs geen leeuw hebben horen brullen. Pappa vliegerde! EEN KWART EEUW INHETZADEL. De heer Kees Huybregts te Middelburg kan terugzien op een fraaie sportloopbaan. Zeelands enige motorrenner, de lieer Kees Huybregts te Middelburg, zal volgende maand zjjn valhelm voorgoed aan de kapstok hangen. Op 7 September, wanneer hij op het circuit van Zandvoort meedoet aan een wedstrijd, waarvan de opbrengst is bestemd voor de weduwe van de on langs verongelukte renner Van Ryswyk, sluit hy een 25-jarige loopbaan af, gedurende welke hij vele lauweren oogstte en zich deed kennen als één van de beste Nederlandse motorrijders. Dat hij hét een kwarteeuw heeft volgehouden, mag voor ons land wel een unicum worden genoemd, maar zo verwonderlijk is dat toch ook weer niet, want de motorsport is Huy bregts' grote liefhebberij, waarvoor h ij alles over heeft en waarvan hy schts node scheidt. prachtige prestatie, vooral ook om dat Huybregts geen fabrieksrezmer was en dus geen grote organisatie achter zoch had staan, doch alles zelf moest uitdokteren en opknap pen! Kort na de oorlog slaagde hy er in een Engels legermotortje te be machtigen, een 250 c.c. Triumph, dat hij opknapte en waarvan hij bij terreinwedstrijden veel plezier heeft gehad. AUeen al in 1946 won hij daarmee de ritten om het kampioen schap van Brabant (Etten), Gelder land (Rhenen), Overijssel (Zwolle) en Limburg (Venlo), werd eerste in Swalmen en tweede in Valkens- waard, Nijmegen en Tilburg. „De ja ren 1946 en 1947 waren de mooiste en succesvolste uit myn gehele loop baan, vertelde de renner ons. „Toen gebeurde het. soms, dat ik Za terdagmiddag ergens in het Noor den van het land reed en Zondag morgen weer in het Zuiden startte". „We waren toen net zigeuners", voegde zijn echtgenote er aan toe. Met een 175 c.c. M.M.-motor, een Italiaan, waarmede hij in de 250 c.c.- klasse reed, won Huybregts 'n weg race in Mettet België). Toevalliger- wys reed ook een zekere Luybregts uit Valkenswaard mee. die welis waar uitviel, maar niettemin èn de geldprys én de bloemen én (in Val kenswaard) een muzikale hulde ont ving. Later hebben aken, die by de ze dwaze vergissing betrokken wa ren, zich daar tranen om gelachen. PECH. De laatste twee jaar gaat het de Zeeuwse renner minder voor de wind. Hij heeft een ontzettende pech ge had met een door hem aangeschaf te Franse Jonghi-motor, offerde heel veel geld, energie en tijd om de ma chine in prima conditie te krygen, maakte zelfs talrijke reizen naar de fabriek in Pary's en moest niettemin tegenslag na tegenslag incasseren. Vlak vóór de T.T. van 1951 prutste hy dag en nacht aan de machine en viel hij vier kilo af, zonder echter te kunnen starten. Dit lukte dit jaar wél in Zandvoort, maar nadat Huy bregts na een slechte start in de hts node scheidt. Het begon in 1927Huybregts, 'n 22-jarige Brabantse knaap, werk te bij een familielid in een garage en spaarde hard voor een eigen mo tortje. Het duurde niet lang, of hij tikte een echte wegracemotor op de kop, een A.J.S. met handschakeling (voetsehakeling bestond toen nog niet), waarmee op de T.T. in Assen was gereden. De nieuwe eigenaar droomde er van zelf ook eens mee te kunnen doen aan dit grote sportge beuren, een wens, die later waarheid werd. Zijn eerste officiële wedstrijd reed hij op'de Tweede Paasdag 1928 op een grasbaan te Dordrecht, waar hij nog. eerste werd ook! Het was van stonde af aan duidelyk. dat deze debutant bijzondere capaciteiten be zat: na drie wedstrijden achter elk aar gewonnen te hebben, was hij reeds senior, maar nu kwam hij in het gezelschap van de „kanonnen" en moesten de tanden op elkaar wor den gezet. Op- zijn 500 c.c. Harley- wedstrydmotor stond hij echter zijn mannetje! In 1932 kwam Huybregts naar Middelburg. Van die tijd af is G. Eikelenboom zijn trouwe helper, die hem geen enkele wedstrijd in de steek heeft gelaten en een Ideaal ver zorger mag heten. Maar ook me vrouw Huybregts is, al is het weer nog zo slecht, altijd van de partij en het is dan ook spreekwoordelijk, dat niet Huybregts naar een wedstrijd komt, doch het trio Huybregts. In 1931 had hij reeds deelgenomen aan terreinkampioenschappen op Wal cheren, die overigens verregenden. Hy kende toen de Zeeuwse klei nog niet en er moesten boerenkarren aan te pas komen om zijn motor en de machines van de andere rijders uit de modder te trekkenDatzelfde jaar werd voor de eerste maal een terreinrit in de duinen bij Vrouwen polder georganiseerd me^ als novi teit de massastart; tevoren was het bij dergelijke evenementen gebruike lijk, dat om de minuut werd gestart. SUCCES IN DE T.T. Na in 1933 derde te zijn gewor den in de K.N.M.V.-kampioensrit, welke twee natte dagen en een kou de nacht duurde, won Huybregts het daarop volgende jaar 't eerste kam pioenschap van Zeeland. De kleine gouden medaille, die zyn beloning vormde, siert nog altyd als hanger tje de hals van zijn echtgenote. Hij reed toen op een Calthorp, 250 c.c., zijn favoriete klasse. Later kocht hij een Triumph, die lang dienst heeft gedaan. In 1934 deed hij voor de eer ste maal mee aan de T.T. en niet zonder succes, want hy werd tiende bij de internationalen en derde bij de Nederlanders. De volgende T.T. was hij achtste bij de internationalen en tweede by de Nederlanders, een tweede ronde reeds tot de derde plaats was opgeklommen, brak een as en vloog hij uit de baan. Nog gro ter was zijn pech dit jaar in Assen, waarhij reeds de achtste plaats bij de international en de derde bij de Nederlanders bezette, toen, vlak vóór de finish, de schakeling hem in de steek liet. Hij kon niet geklas seerd worden. Om de pech compleet te maken, kwam hij by de thans te Etten gehouden wedstrijd, evenals in 1950 te Tubbergen, door de schuld van een andere rijder te vallen en zijn kans op het kampioenschap- 1952, waarmede hij zo gaarne' zijn carrière als motorrenner had willen afsluiten, is dan ook volkomen ver keken. Niettemin is Huybregts, die het wel jammer vindt, dat hij geen jonge opvolger in Zeeland heeft, niet ontevreden, integendeel, want hij kan terugzien op een mooie sport loopbaan, die hem talrijke welver diende pryzen heeft opgeleverd, maar ook en dat is nog veel belangrij ker innige voldoening heeft ge schonken. .Deze week missen heel wat Vlis- singse middenstanders die stilte van de vooravond. We zagen ze in de Walstraat met palen sjouwen en ga ten graven, we zagen anderen in hun etalage's rondkruipen. Vlissingen gaat een feestweek te gemoet en dat betekent een over vloed van extra-werk. De man, die anders de ellemaat hanteert greep voor een ogenblik de spade en de kantoorboekhandelaar jongleerde met vlaggemasten. Overal verrijzen thans versierin gen, tijdelijke bouwsels en al het an dere, dat van Vlissingen een feest stad zal maken. De feestwijk Oud-Vlissingen is goeddeels klaar, de eerste luna-park- verniakeüjkheden zijn gearriveerd; de Jacobstoren ziet aan zijn voet het Oude Marktje herleven in vroegere koopmansglorie. Reeds roept de verlichte toren van ver een welkom toe aan alle bezoe kers van Vlissingen, maar nog is het des avonds stil en daarom is het goed gezien op Donderdag a,s. juist een dag vóórdat het feestge- bruis in Vlissingen overheersend zal zijn nog even het mooie carillon van de Jacobstoren te laten klinken. Om half negon des avonds, als er rust zal zyn in de anders zo drukke straten van Vlissingen's binnenstad, zal de Rotterdamse beiaardier F. Timmermans de klokken laten tin kelen. Hier volgt zyn program: 1. Praeludium no. 5, Matthias van den Gheyn; 2. Drie Valerius-liederen, a. Gom nu met sang, b. Waer dat men zich al keerd, c. Foey, Don Juan; 3. Fantasia, G. F. Handel; 4. a. Zangerslied J. A. Hiller; b. 't Boerinnetje, W. H. de Groot Wzn.; c. Koppig, Pb. Loots; 5. Sonatine no. 4, Ignac Pleyel, Allegro, Sicilïano, Allegretto con variazione; 6. a. Mid- Terneuzenss vlieger voor opleiding naar Canada. Met het s.s. „Westerdam" van de H.A.L. vertrekken 30 Augustus uit Rotterdam naar New York vijf leer ling-vliegers van de Nederlandse luchtmacht voor het volgen van een Vlieger-opleiding op de basis London Ontario) in Canada. Voor deze op leiding is onder anderen aangewezen de vaandrig J. A. K. van Mossevelde uit Terneuzen. Stuurhut van de „Ariana" uitgebrand. Waarschijnlijk tengevolge van het gebruik van snijbranders, waarmede men aan het werk was, ontstond Dinsdagmorgen op het wrak van het Finse s.s. „Ariana" in de Schaar van Everingen, brand, waarbij de stuurhut geheel uitbrandde. De brand, die enkele uren duurde, had een sterke rookontwikkeling tot ge volg. HULDIGING TE VLISSINGEN. Commissaris der Koningin speldde de heer E. F. van de Velde koninklijke onderscheiding op de borst. In de vrolyk met bloemstukKen en symbolische tekeningen versierde garage van het Provinciaal Gasbedrijf te Vlissingen is Dinsdagmorgen de heer E. F. van de Velde, die 50 jaar bij dit bedrijf werkzaam was, ge huldigd in een byeenkomst., welke een uitermate gezellig karakter droeg. Het hoogtepunt werd daarby bereikt, toen de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de heer Van de Velde de zilveren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, op de borst speldde. De jubilaris, die als cokesjongen by de fabriek kwam, daarna straatfitter werd, vervolgens in de buitendienst werkte en de laatste 38 jaar machinist was, dankte geroerd voor deze onderscheiding. De Commissaris der Koningin wees in zijn toespraak op de yver en de toewijding, welke de heer Van de Velde in die lange jaren voor zijn werk toonde en op de waardering, die de jubilaris altijd mocht onder vinden. Ook mevi*. Van de Velde werd in de hulde betrokken. Burgemeester A. H. S. Stemer- ding van Souburg bracht gelukwen sen over namens de commissie van bijstand van het Prov. Gasbedrijf. Hy noemde het een voorrecht wan neer men een 50-jaiig ambtsjubi leum vierde. Voorts memoreerde de heer Stemerding de vele verande ringen, waarvan de heer Van de Velde in de afgelopen halve eeuw fetuige was geweest en sprak daar- ij ook over de lange-afstandsgas- voorziening, die de jubilaris wel niet meer in het bedrijf zal meemaken. In dat verband wees burgemeester Stemerding op de lange periode van 40 jaar, waarin de heer Van de Vel de dag in, dag uit van Souburg, zyn woonplaats, naar Vlissingen moest gaan. Spreker was er trots op zo iemand onder de inwoners van Sou burg te mogen rekenen. Tenslotte bood hij een enveloppe met inhoud aan, waarna hij de jubilaris na zyn pensionnering vele jaren van wel verdiende rust toewenste samen met zyn vrouw. WAARDE VAN DE ARBEID. De heer L. P. van Oorschot, loco burgemeester van Vlissingen, vond dat deze huldiging een erkenning van de waarde van de arbeid inhield. Ook hy was van mening, dat de heer Van de Velde op byzondere wijze zyn plicht vervulde en een voorbeeld was voor duizenden anderen. De heer Van Oorschot bood namens de ge meente een kistje sigaren aan. Vervolgens bracht de heer A. H. Ie Feber de felicitaties van 't gemeen- tepersoneel over en dankte voor de hartelyke samenwerking. Hij noem de de onderscheiding welverdiend en offreerde een prachtige kroonlamp. Mej. C. Schout bood namens 't kan toorpersoneel een barometer aan. Tenslotte sprak de waarnemend directeur, de heer P. L. Abrahamse, die onder meer opmerkte, dat de ju bilaris - werd geboren op de plaats, waar nu de kolenloods staat. Spr. wees op de verantwoordelijke func tie van de heer Van de Velde. Hy overhandigde als geschenk een foto van de boulevard en voor mevr. Van de Velde bloemen. De ry van spre kers werd gesloten door de heer A. Goethart, beheerder van het asyl, die als „buur" gelukwensen over bracht en eveneens een presentje overhandigde. Na dit officiële gedeelte bleef men nog gezellig byeen. Des ochtends vroeg was de jubilaris reeds aange naam verrast toen hij een erepoort ontdekte voor de deur van zijn wo ning in de Burchtstraat te Souburg. Rest ons nog te vermelden, dat de Commissaris der Koningin Maandag middag een bezoek van enkele uren aan het Prov. Gasbedrijf heeft ge bracht. dagslaapje, Jos. Beltjens; t „De Winter is vergangen", L. 't Hart; 8. a. Gy badt op eenen berg alleen, C. van Rennes; b. Heer, mijn hert is boos en schuldig, C. van Ren nes; c. Als de ziele luistert, C. van Rennes; 9. a. Am Brunnen, Fr. Schubert; b. Du bist die Ruh, Fr. Schubert; 10. Improvisatie, Ferd. Timmermans. Een belangwekkend en toch een voudig program dat door velen met genoegen beluisterd zal worden. Provinciale jaarvergadering van „Het Wit-Gele Kruis". Het Wit-Gele Kruis in Zeeland zal zyn provinciale jaarvergadering hou den op Vrijdag 28 Augustus a.s. te Terneuzen. Aan de orde komen o.a. bestuursverkiezingen, waarby de ver kiezing van een voorzitter in verband met het aftreden van de heer D. T. Schelfhout, die zich niet meer her kiesbaar stelde. Dodelijk verkeersongeval te Zierikzee. Motor-bakfiets gegrepen door vrachtauto. Dinsdagavond omstreeks kwart voor 8 reed de melkhandelaav D. L. van der B., wonende te Zonnemaire, de Nobelpoortte Zierikzee uit met een motorcarrier. Te zelfder tijd kwam uit de richting Renesse over de Grachtweg in de richting van het station gereden, de heer J. N. uit Oosterland, met een vrachtauto plus aanhangwagen, die waren geladen met kisten fruit. Een botsing was onvermijdelyk, met het gevolg dat de motorcarrier door de vrachtwa gen werd meegesleurd. B„ de be stuurder van de carrier, 'werd by deze botsing' vrywel op slag gedood. Het slachtoffer was 32 jaar, gehuwd en vader van 4 minderjarige kinde ren. Door de politie werd terstond een onderzoek ingesteld en proces verbaal opgemaakt. J aarvergadering „De Breede Watering". De ingelanden van het Waterschap „de Breede Watering bewesten Yer seke" zullen Donderdag 28 Augustus a.s. in „de Prins van Oranje" te Goes bijeenkomen ter vaststelling van de jaarstukken. Voorts komt o.m. aan de orde de vaststeling van tarieven tot het heffen van rechten aan het haventje te Kattendyke en de benoe ming van drie afgevaardigden in de Dijkraad van de „Waterkering van de calamiteuze polders Oost-Beve land en Wilhelmina Zuid-Beveland". Het bestuur heeft hiervoor de vol gende aanbeveling opgemaakt: le af gev.: 1. P. J. J. Dekker, 2. H. Gle- rum, 2e afgev.: 1. Johs. de Groene, 2. P. de Koeyer, 3e afgev.: 1. K. M. Straub, 2. M. H. v. Liere. Diamanten bruiloft te Arnemuiden. Vandaag zullen de heer Abraham. Meerman en mevrouw Jannetje Meerman-Blaasse te Arnemuiden hét feit herdenken, dat zy 65 jaar gele den in de echt werden verbonden. Beide oudjes verheugen zich nog in een goede gezondheid. Veer A. J. Polder—Zijpe. R.T.M. belooft nog steeds verbetering. Op de lyn RotterdamMiddelhar- nis van de R.T.M. is een diesel-elec- trisch trein-stel in gebruik genomen. Dit als onderdeel van het modernise- rïngsprogram, dat de R.T.M. voor het verkeer in haar verkeersgebied uit voert. In een bijeenkomst, die gehou den werd by het in gebruik nemen van dit diesel-electrische treinstel kondigde de directeur der R.T.M., dr. H. J. van Zuylen nog aan, dat bin nenkort een belangryke verbetering van het veer MiddelharnisHelle- voetsluis te verwachten is en dat vér- volgens het veer Anna Jacobapolder Zype voor verbetering in aanmer king zou komen. Totzover de mededeling van dr. H. J. van Zuylen. Wy tekenen daarbij aan, dat in de voorgaande week bij het veer Anna JacobapolderZype enige malen in de ochtend- en de avonduren een volledige verkeers chaos heeft bestaan. Tal van vacantiegangers uit Rot terdam, Dordrecht enz. wilden in de ze week een dag naar de stranden van Schouwen, maar zowel op de heenweg als de terugweg bleken de vervoersvoorzieningen, die de R.T.M. bij het veer ZijpeAnna Jacobapol der had getroffen totaal onvoldoende om de stroom van strandbezoekers te verwerken. Ons bereikten daarover ernstige klachten

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2