PROVIHCIALE ZEEUWSE COURANT Wordt de diensttijd in België toch verminderd? De Zeeuwse oogst 1952 is globaal niet ongunstig BILT r VLOOT VAN TANKSCHEPEN NAAR PERZISCHE GOLF HET AANTAL AANGIFTEN VAN KINDERVERLAMMING NEEMT AF 195e Jaargang-No. 189 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Balllntijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week. f 5.45 p. kw.. fr. p. p. t 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 13 Aug. '52 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct per mm. Minimum p. advertentie t 3.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 cegelai van 1-6 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58—60 telef 2355 4 lijnen (b.g.g, 2861 of 2 ..iiddelburg. Markt 51. telef. 3341; Goes. Lange Vorststraat 63. telef 947 (b.g.g. 2228); Oostburg: Fimandstraat 2 telef. 16; Terneuzen Brouwerijstr. 2. Zierikzee: N Bogerdstr. C_t60_teiet26. TELEURSTELLING IN PARUS. E.V.G.-overleg zonder resultaat De vertegenwoordigers van de zes leden-staten van de Europese Verde- digings Gemeenschap zijn Dinsdag op verzoek van België te Parijs bijeen gekomen om te spreken over de duur van de dienstplicht in de E.V.G.-lan- den. Na afloop werd een communiqué uitgegeven, waarin gezegd wordt, dat „men tot de conclusie is gekomen, dat het op het ogenblik niet moge- lyic is, tot overeenstemming te komen" over het genoemde vraagstuk. Het resultaat van de besprekingen heeft vooral in Belgische kringen teleurstelling gewekt. Naar in Belgische kringen te Parijs verluidt, zou de Belgische regering binnenkort de diensttyd, die thans twee jaar is, ver over de negatieve uitslag. Griekse dienstplichtigen in het leger moeten dertig maanden dienst doen, terwijl de recruten bij de vloot- en lucht macht 32 tot 36 maanden moeten die nen. In Turkije is de diensttijd twee jaar voor het leger en drie jaar voor de luchtmacht en de vloot. De Franse delegatie zou voorts hebben duidelijk gemaakt, dat Frank rijk, nu de Ver. Staten de omvang van de „off-shore"-aankopen heeft verminderd, niet bereid is de be staande diensttijd van 18 maanden te verlengen. Italië heeft soortgelijke bezwaren. Zoals bekend heeft generaal Rid- geway aangedrongen op een unifor me diensttijd van twee jaar. Van de zijde van zijn hoofdkwartier is nog geen commentaar geleverd op het re sultaat van de Parijse besprekingen. In kringen, die in nauw contact staan met de Griekse en Turkse ver tegenwoordigers, is men verbaasd Egyptisch leger dringt aan op agrarische hervormingen. Niemand meer dan 80 h.a. Het hoofdkwartier van de Egypti sche opperbevelhebber, generaal Na- guib, heeft premier Ali Maher Dins dag verzocht .ingrijpende agrarische hei-vormingen, waarby de landeigen dom in Egypte tot ongeveer 80 ha. wordt beperkt, in te voeren. De staat zal de overblijvende grond overne men en een schadevergoeding uitke ren, die in termijnen binnen dertig jaar zal worden voldaan. Grond in staatseigendom zal aan boeren zonder land worden verkocht op gemakkelijke voorwaarden. In elk dorp zullen coöperatieve verenigin gen worden opgericht. Ongeveer 500 rijke voormalige Pas ja's zouden het meest van de 2.400.000 ha. bouwland van Egypte bezitten. 2 millioen personen bezitten gemiddeld ongeveer 0.16 ha. ieder. De boeren zonder land maken het gTootste deel uit van de 20 millioen zielen tellende bevolking van Egypte. OVEREENSTEMMING. Generaal Naguib heeft Dinsdag, na een bespreking van anderhalf uur met premier Maher, verklaard, dat er tussen hem. en de regering volkomen overeenstemming bestaat. Premier Maher deelde op een pers conferentie mee, dat de buitenlandse politiek van het nieuwe bewind geba seerd zal zijn op een „gezonde waar dering van de buitenlandse betrek kingen". Hij weigerde het Brits Egyptische geschil en de plannen voor de instelling van een commando voor het Midden-Oosten te bespre ken, doch hoopte binnenkort iets over deze kwestie te kunnen mededelen. Voor een nougatblok, zei Heleentje. Heleentje van Capelle is naast een goede zangeres ook een handelsvrouwtje. Toen zij Zondag op het Strandbad te Edam was, de plaats, waar haar moeder is geboren, ver zochten enige kinderen haar het liedje van de bekende speeltuin te zingen. Voor een reep, zeiden de kinderen. Maar Heleentje schudde, al dus Het Alg. Dagblad, haar hoofdje. Ik doe het alleen voor een nougatblok, zei ze en ze kreeg haai- zin. Zij zong het lied en ging even later aan de hand van haar moeder, zuigend op een nougatblok, het strand langs. Drama in Frans boerengezin. Zaterdag j.l. is in een boerderij te Guignechien in Auvergne (Frank rijk) het lijk van een vermoorde boer fevonden. Zijn 23-jarige echtgenote ekende hem te hebben doodgescho ten, omdat hij haar en haar moeder sloeg. Later bleek echter, dat zij geen geweer kon laden of afschieten, waarop haar 60-jarige vader ver klaarde de moord te hebben ge pleegd. De dochter had bekend, om dat zij het beste op de boerderij ge mist kon worden, zo verklaarde hij. Nederlandse kantonrechter had auto-ongeluk in België. Mr. J. E. Goudsmit, kantonrechter te Gorinchem, die op het ogenblik met vacantie in België Verblijft, is met zijn vrouw en vijf kinderen bijna het slachtoffer geworden van een auto-ongeluk. In Rocourt botste zijn auto namelijk tegen een andere wa gen. Tengevolge hiervan ging de auto van mr. Goudsmit tweemaal over de kop en sloeg tenslotte te letter tegen een pijler. Alle ïnzit- enden van de wagen bleven echter ongedeerd. Kortstondige staking in Den Haag. De uitbreidingswerkzamheden aan de achterzijde van het ministerie van Oorlog in Den Haag hebben Maan dagmiddag en Dinsdagmorgen in ver band met een loonconflict enige uren geen doorgang gevonden. 120 werknemers op dit bouwwerk gingen in staking om meer kracht bij te zetten aan hun eis tot loonsver hoging. Nadat de arbeiders was aange toond, dat geen hoger loon betaald zou kunnen worden zonder in strijd te komen met de wettelijke bepalin gen, gingen de stakers weer aan het werk. Ongeveer 6 uur heeft het werk stilgelegen. Hevige gevechten om de heuvel „Siberië". Sinds enige dagen wordt in Korea, ten Oosten van Pan Moen Djon ver woed gestreden om het bezit van de strategisch belangrijke heuvel „Sibe rië". Dinsdag bevond de heuvel zich in Amerikaanse handen. De storm lo pende Amerikaanse mariniers waren uitgerust met uit nylon vervaardigde pantservesten. De heuvel is slechts enkele uren in him bezit geweest. Door het hevige vuren van de Noor delijken werden de mariniers ge dwongen tot de terugtocht. Nieuwe ontwauenmes- voorsMlen van Grote Drie. Malik: „Niets nieuws". Amerika, Engeland en Frankrijk zijn bereid mede te werken aan een ontwapeningsconferentie, indien de Sowet-Unie en communistisch China vooraf instemmen met beperking van hun strijdkrachten tot anderhalf mil lioen man elk en een internationale controle op de atoomenergie toe staan, teneinde een verbod van ato. mische wapens te verzekeren. De Grote Drie hebben hun ontwa peningsvoorstellen voorgelegd aan de V.N.-commisie voor de ontwapening. De Sowjet afgevaardigde Malik ver klaarde, dat hij de nieuwe voorstellen ernstig zou bestuderen, doch dat ze op het eerste gezicht niets nieuws schenen in te houden. Het opnemen van de kwestie der atoomenergie wordt in sommige kringen gezien als een aanwijzing, dat de Westelijken nu bereid zijn het vraagstuk van controle der atoom energie. dat zich reeds vijf jaar in het slop bevindt, op een nieuwe ma nier aan te pakken. OP ZOEK NAAR DUITSE OLIEDESKUNDIGEN. Mossadeq vraagt Amerika om een lening van 50 millioen dollar. Graaf Delia Zonca, de directeur van de E.P.I.M., de Italiaanse oliemaat schappij, die betrokken was bij de twee maanden geleden ondernomen po ging Perzische olie met het tankschip „Rose Mary" te vervoeren, heeft Dinsdag in Teheran medegedeeld, dat er een vloot van tankschepen, te zamen 180.000 ton metende, onderweg is naar havens aan d© Perzische Golf. De graaf, die Dinsdag te Telieran is aangekomen, heeft geconfereerd met de Perzische premier, dx. Mohammed Mossadeq, de oliedeskundige, Kazem Hassibi en leden van de Perzische oliecommissie. Vertegenwoordigers van Franse oliemaatschappijen zyn te Teheran aan gekomen voor besprekingen over olieaankopen. De namen van deze olie maatschappijen werden niet bekendgemaakt. Volgens het Perzische blad „Bach- tar Emroez" heeft premier Mossadeq de Amerikaanse ambasadeur, Loy Henderson, om een lening vdn 50 mil lioen dollar verzocht. Deze lening zou afgelost worden „zodra de Perzische olie-industrie het werk hervat". Vol gens het blad heeft de ambassadeur ait verzoek aan zyn regering doorge zonden „in het belang van de Ame rikaanse politiek in Perzië, welke ge richt is te voorkomen, dat het land een prooi van het communisme wordt". De secretaris-generaal van het Perzische nationale front en adviseur van premier Mossadeq, Hoessein Makki, heeft te Augsburg in Duits land verldaard, dat zijn land binnen afzienbare tijd pogen zal Duitse olie deskundigen te weiven. De raffinade rij van Abadan werkt thans slechts voor de binnenlandse behoeften doch zal weer overgaan tot een productie van 31.000.000 ton per jaar. Daartoe had men vaklieden nodig, die men echter in niet-Angel-Saksische lan den zou weiven. Perzië, zo zeide Makki, was bereid zijn olie aan alle landen te verkopen, die handelsbetrekkingen zouden aan knopen. Volgens gewoonlijk welingelichte kringen te Londen heeft de Britse re gering nog niet op de Perzische nota, waarin voorgesteld werd de onder handelingen over de oliekwestie te hervatten, geantwoord, omdat de tekst van deze nota niet als basis kan dienen voor een Britse aanvaar ding van het voorstel. Een onmiddel- Meisje uit Leerdam is terecht. Het 18-jarige meisje C. A. Donga te Leerdam, dat zich aan emigratie naar Canada heeft onttrokken door haar ouderlijke woning te verlaten, is terecht. Zij is, nadat Maandag avond de „Grote Beer" met haar ouders was vertrokken, in de loop van de nacht gearriveerd bij de ou ders van haar verloofde in Wormer- veer. Geen schadeloosstelling bij varkenspest. Minister Mansholt heeft op vragen van het Tweede Kamerlid, de heer Kikkert (CH) betreffende de bestrij ding en het vergoeden van schade, ontstaan door de varkenspest geant woord, dat hij het niet gewenst acht dat voor de afgeslachte dieren een schadeloosstelling wordt gegeven. lijk antwoord, zo meent men in ge noemde kringen, zou afwijzend zyn geweest of wel het gevaar hebben in gehouden, dat de Perzische regering de indruk zou hebben gekregen, dat Engeland zo spoedig mogelijk en tot elke prijs tot een vergelijk wil komen. Het stoffelijk overschot van Eva Peron wordt op een door in het wit en zwart geklede arbeiders getrokken affuit van het gebouw van het Argen tijnse Ministerie van Arbeid te Buenos Aires naar het gebouw van het Vakverbond gebracht om daar voorlopig te worden bygezet. Achter de affuit lopen de autoriteiten onder wie president Peron. Honderdduizenden Argentijnen langs de met driedubbele rijen politiemannen afgezette weg slaan het voorbijtrekken van de rouwstoet gade. Engeland zet import van tomaten stop. De Engelse regering heeft de lm- Sort van Nederlandse tomaten met igang van vandaag stopgezet. Deze maatregel is een uitvloeisel van de omstandigheid, dat het beschikbare contingent is uitgeput. Als gevolg van deze maatregel zullen de veilingen met ingang van vandaag geen uitvoervergunningen voor tomaten bestemming Engeland meer afgeven. Reeds verscheepte to maten zullen in Engeland nog wor den binnengelaten. Nieuwe Amerikaanse fabriek voor atoomenergie. De Amerikaanse commissie voor de atoomenergie heeft bekend ge maakt, dat in Zuid-Ohio, dertig km. ten Noorden van Portsmouth, een reusachtige fabriek voor atoomener gie zal worden gebouwd om de be voorrading met strategisch U-235, dat gebruikt kan worden voor atoom bommen en atoommachines, te ver snellen. De nieuwe fabriek, die deel uitmaakt van het uitbreidingspro gram ter waarde van 3 milliard dollar, zal in drie tot vier jaar door 34.000 arbeiders worden gebouwd op een gebied van 2500 hectaren in een dunbevolkt deel van ..Pike County." „Laagkerk" had brand aan boord. In 2.550 balen katoen aan boord van het Nederlandse vrachtschip „Laagkerk" (7141 ton en toebehorend aan de N.V. Verenigde Nederlandse Scheepvaart Mij. te 's-Gravenhage ontstond Dinsdag brand, die ontdekt werd toen het schip op 250 mijl af stand van Karatsji was. Zo snel mo gelijk is het schip naar Karatsji te ruggekeerd, waar het vuur binnen he< uur kon worden geblust. Kindje in wieg gestikt In de gemeente Bee se 1 halver wege Venlo en Roermond is Maan dagmiddag het bijna vier maanden oude dochtertje van de familie H. in haar wiegje gestikt. De moeder vond het kindje, dat zich zelf blijkbaar had omgewenteld, met het gezicht in het kussen ge drukt. De onmiddellijk gewaarschuw de dokter kon slechts de dood consta teren. „Japar?" in aanyaring met Frans schip. Het Nederlandse motorschip „Ja para" van de Kon. Rotterdamse Lloyd is Dinsdagochtend bij dichte mist in de Straat van Gibraltar in aanvaring gekomen met het Franse s.s. „Djenne". De „Japara", die 9312 ton groot is, is met een groot gat in de boeg d,e haven van Gibraltar binnengelopen. Persoonlijke ongelukken zijn niet ge beurd. Het Franse schip liep zware schade op. De „Japara" was met een lading stukgoederen op weg van Philadel phia naar havens aan de Middelland se Zee. Dertien passagiers van de „Djenne" liepen als gevolg van de aanvaring verwondingen op. Drie hunner zijn te Tanger in een ziekenhuis opgeno men. GEEN REDEN VOOR PANIEKSTEMMING. Patiënten worden uitstekend verzorgd. Het aantal aangiften van kinderverlamming, dat thans ait de ergst door deze ziekte getroffen gebieden dat zijn Oost-Brabant, Noord-Lim burg en Zuid-Limburg per dag binnenkomt, is in verhouding tot de aangiften der vorige weken, dalende. Voor het eerst is Maandag uit Lim burg geen enkel nieuw geval gemeld. Dat het aantal dagelijkse aangiften minder hoog is dan enige weken terug mag echter geen aanleiding geven tot optimisme. Wy constateren eenvoudig het feit. Dit werd. een redacteur van het A.N.P. medegedeeld tydens een onder houd met de hoofdinspetceur van de volksgezondheid, dr. C. Banning In Den Haag, en de inspecteur in algemene dienst, speciaal belast met het toezicht op de besmettelijke ziekten, dr. G. D. Hemmes te Utrecht. Na tuurlijk vervult het optreden van de ziekte de medici met zorg en by tal van mensen beslaat er een angst, die verklaarbaar is. Maar voor een pa niekstemming bestaat beslist geen reden, zo werd er aan toegevoegd. Op de werkkamer van dr. Banping hangt een grote kaart van Nederland, waarop zorgvuldig alle gevallen van de ziekteworden aangegeven sinds 1 Januari van dit jaar. We hebben steeds gevallen van kinderverlamming gehad, zeide de hoofdinspecteur. Het was altijd zo. dat het optreden der ziekte verdwijnt zodra de koude maanden komen en zodra het warm wordt, komt ze weer opdpgen. Van 1 Januari tot en met 3 Juni zijn er 98 gevallen geweest, dit in te genstelling tot vorige jaren, toen prac- tisch in winter en voorjaar zich in het geheel geen gevallen voordeden. Het aantal is na 3 Juni, vroeger dan normaal pleegt te geschieden, gaan oplopen. Van 4 Juni tot en met 11 Au gustus zijn namelijk 701 nieuwe ge vallen opgegeven en wel in Juni 149. in Juli 369 en in Augustus (tot en met Maandag) 183. Op dit ogenblik zijn dus in totaal 799 gevallen opgegeven. Van het begin af heeft de ziekte zich min of meer geconcentreerd in Zuid- Limburg. Noord-Limburg en Oost- Brabant Van deze haarden uit is de ziekte langzaam over het gehele land EEN REDELIJK BOEREN JAAR. Meevallers en tegenvallers De Zeeuwse landbouwer beleeft thans een drukke tyd. De oogst van de granen is in volle gang. De ronkende maaidorsers trekken over de velden, de weinige droge dagen uitbuitend, om de gewassen zo snel mo- gelyk binnen te halen. Het weer zit de boer de laatste tyd niet mee. Eerst de buitengewoon warme periode in begin Juli, die de gewassen min of meer noodryp deed worden en daarna de vele regens die het oogstvverk belemmerden. De oogst 1952 is nog wel niet helemaal binnen, doch een tussentydse .balans" kan reeds worden opgemaakt. De resultaten kunnen kort worden samengevat: tevreden, doch niet voldaan. De oogst is over het algemeen niet slecht, maar ook niet buitengewoon goed. Vooral de gerst heeft onder invloed van de hitte-periode in begin Juli niet geheel gebracht, wat ervan ver wacht werd. De afrijping werd door de warmte te snel bevorderd, zodat de korrel onvolgroeid, bleef. De op brengsten variëren naar schatting van 50 tot 65 H.L. per H.A., niet een gemiddelde van 56 a 57 H.L. Gemid deld is dit wel iets hoger dan vorig jaar, doch 3 a 400 kg. per H.A. min der dan in 1950. Tengevolge van het ongunstige weer tydens de oogst moet nu nog veel gemaaid worden, doch het verlies zal niet groot zyn, daar de gerst reeds veelal tegen de grond ligt. De rogge, voor Zeeland van ge ringe betekenis, deed het goed met naar schatting 26003800 kg. per H.A. De koolzaadoogst is over het algemeen tegengevallen. Gemiddeld waren de opbrengsten 190J a 2000 kg. per HA,, al waren er enkele per celen die 3150 kg. opleverden. Voor namelijk werd het koolzaad in de nieuwe Sloepolder uitgezaaid. Aan vankelijk had men daar hogere ver wachtingen van de uitkomsten, doch door het optreden van de snuitke- ver zyn deze sterk teruggelopen, zo dat men er slechts gemiddeld 1800 kg. oogstte. over het vlas tevreden. De karwei viel niet tegen en kwam met een gemiddelde opbrengst van 1900 kg. vrij goed uit de bus. Ook over het vlas kan men tevreden zyn. In ongerepelde toestand was de op brengst naar schatting 7- tot 10.000 kg. per H.A., terwijl de zaadop brengst 700 a 1000 kg. per H.A. be loopt. De pryzen zijn de laatste we ken behoorlyk gestegen. Terwijl een maand geleden nog beneden 20 cent per kg werd verkocht, woMt op het ogenblik voor vlas van goede kwa liteit tot 30 cent betaald. De tarwe welke momenteel wordt geoogst, belooft belangrijk betere uitkomsten dan de gerst te geven. Over de kilo-opbrengsten van de erwten heeft men ook geen klagen. Uitkomsten van 48005200 kg. per h.a. vormden geen uitzondering. De kwaliteit is echter over het alge meen zeer slecht, daar de erwten voornamelijk op de Zeeuwse eilan den veel last van wormstekigheid hebben gehad. De stambonen Delo ven weinig goeds. Vele planten zijn door virus-ziekten aangetast, waar door zij te vroeg afgestorven zullen zijn. Er moet daarom op een matige of misschien wel slechte oogst ge rekend worden. De opbrengst van de veldbonen is matig als gevolg van luisaantasting. aardappelziekte. Ook de aardappelverbouwers zijn dit jaar minder gelukkig. Vele per celen met vatbare rassen als Bintje en Eigenheimer zijn aangetast door de aardappelziekte. Voorlopig komt deze ziekte nog slechts in het loof voor, doch wanneer het slechte weer nog enige tyd mocht aanhouden, dan zal zy zich zeker ook aan de knollen meedelen. Het aantal knollen per plant is gering doch deze zyn wel goed ontwikkeld, zodat de opbrengst uiteindelijk nog behoorlyk kan zyn. Zoals bekend, beloven de suiker bieten ook goed te worden, hoewel de vergelingsziekte wel zeer sterk optreedt en zelfs 2 maanden vroe ger dan normaal het geval pleegt te zijn. Het schijnt dat de vergelings ziekte zich de laatste veertien dagen niet meer uitbreidt. De uien geven een dunne stand te zien. Daarin be gint de valse meeldauw weer op te treden, hetgeen de opbrengst sterk kan benadelen. mais zeer goed. Over de mais kan een -meer opti mistische geluid beluisterd worden. De ontwikkeling van het gewas is gegaan, waarbij enige gebieden nage noeg vrij zijn gebleven, zoals- bijvoor beeld Zeeland en Drente. Over de wijze van verspreiding valt niets te zeggen. De eerste gevallen hebben zich voorgedaan in afgelegen huizen en boerderijen, die vrijwel geen contact hebben met de dichter be woonde streken. Het percentage goe de nieuwe huizen, waarin de ziekte in de getroffen gebieden voorkomt, is zeer hoog, zodat men niet moet denken, dat het in die streken vuiler zou zijn dan elders. Blijkens de opgaven van het Cen traal Bureau voor de Statistiek heeft de kinderverlamming in de periode van 1 Januari tot en met Juni 1.1. ne gen sterfgevallen tengevolge gehad. Onder de patiëntjes beneden vier jaar kwamen merkwaardigerwijs geen sterfgevallen voor. Betrekkelijk wei nig mensen boven 15 jaar worden door de ziekte aangetast. Het groot ste contingent ziektegevallen treft men aan in de groep van 0 tot 4 jaar. De heren Banning en Hemmes ga ven als hun oordeel te kennen, dat voor de patiënten met kinderverlam ming gezorgd wordt op een wijze, die de toets van elke crïtiek kan door staan. De samenwerking tussen huis arts en specialisten in de ziekenhui zen, waar gevallen van deze ziekte worden behandeld, is uitstekend en de patiënten genieten een uitmuntende verzorging. Vluchteling gepakt. Een jongeman, die ontvlucht was uit een verbeterings-inrichting te Doorn, is te Nijmegen gearresteerd. Toen de politie hem wilde pakken, nam hij de vlucht. Na enkele waar schuwingsschoten, kwam hij echter tot beter inzicht. zeer goed geweest. De oogst zal die van 1950 misschien evenaren of zelfs overtreffen. Voor het blauwmaanzaad, dat dit jaar practisch niet werd uitgezaaid, zijn de oogstverwachtingen iets gun stiger dan in 1951. Ten slotte begint het grasland dat zeer sterk geleden heeft van de droogte, thans weer aardig groen te worden. Hetzelfde kan gezegd worden van de lucerne en rode klaver, hoewel in bepaalde gebieden van Zeeland in de lucerne last ondervonden wordt van vreterij. Daarom, alles bij elkaar, zal 1952 een redelijk boerenjaar worden met over het algemeen geen uitgespro ken -slechte oogst, doch ook weer niet bijzonder goed. Vooral van de vroeg gezaaide percelen had men ho gere verwachtingen, die gedeeltelijk te niet gedaan zijn, doordat de rij ping van de gewassen versneld werd. DE VERWACHT, MINDER WARM. Wisselend bewolkt met flinke pe rioden van zonneschijn en later op de dag slechts hier en daar een en kele bui. Matige tot vrij krachtige wind tussen Zuid en West. Minder warm dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1