NIEUWS UIT ZEELAND z SCHOUWEN EN DUIVELAND PARTIEEL UITBREIDINGSPLAN THANS VASTGESTELD ZUID ^EVELAND „IK ZAG WALCHEREN....". ZEGT REGISSEUR JAMES HUME MARKTBERICHTEN WISSEL BEVELANDEN DINSDAG 12 AUGUSTUS 1952. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WATERSCHAPSVERGADERING. De ingelanden van het waterschap Ellewoutsdyk te Driewegen, kwa men bijeen onder voorzitterschap van dijkgraaf D. J. Dees in café „De Koekoek" te Driewegen. Aanwezig 24 ingelanden, uitbrengende 27 stem men. De voorzitter bracht dank aan H. M. de Koningin voor zgn benoeming tot dijkgraaf. Spr. memoreerde de arbeid van de vorige dijkgraaf en van de waarnemend dijkgraaf en riep de steun en hulp in van de gezwore nen, de ambtenaren en de ingelanden bij de vervulling van zijn taak. Uit het peilrapport blijkt, dat de peilingen voor de polder Everinge be vredigend waren; voor de polder El- lewoutsdijk waren de peilingen bevre digend, met uitzondering in de raaien 18, 19 en 20, waar de peiling uitkomsten ongunstig waren, maar niet verontrustend. De uitslag der doorpeilingen was gunstig. Beslo ten werd vacantietoeslag uit te ke ren over 1952. Mededeling werd ge daan van het K. B. van 16 Juni 1952, waarbij de heer D. J. Dees benoemd werd tot dijkgraaf van het water schap. Uit het uitgebrachte jaarver slag bleek dat er o m. 800 M2 steen- glooiïng was herzet en dat wegen over een lengte van 1200 m. waren geteerd. De schuldenlast bedroeg op het eind van het dienstjaar nog 308.218,60, hetgeen omgeslagen over ongeveer 1278 HA een bedrag is van ruim 253 per HA. De reke ning 19511952 werd goedgekeurd met een bedrag aan ontvangsten groot 68.710,51 en aan uitgaven van 64.458,74, zodat 4251.77 meer werd ontvangen dan uitgegeven. Na een uitvoerige uiteenzetting van de dijkgraag werd z.h.s. besloten het bestuur te machtigen een onder zoek in te stellen via de cultuur technische dienst of het al of niet mogelijk is de zgn. Inlaag of een gedeelte daarvan te verbeteren. Haamstede GESLAAGDE OPENLUCHTBAZAR Dank zjj het vrij gunstige weer in de namiddag en 's avonds is de Openluchtbazar, welke de harmonie Witte van Haemstede" Zaterdag or ganiseerde, toch nog goed geslaagd. Vooral des avonds was het een gezel lige drukte op het bij de muziektent geïmproviseerde marktpleintje. De diverse attractie's hadden dan ook niet te klagen over de belangstelling. Vooral de oliebollen hadden gretig af trek, zodat de „oliebollenploeg" met ongeveer 3900 oliebollen een record bereikte. Na aftrek van de vrij hoge onkos ten zal er evenwel nog een flink be drag voor genoemde vereniging overblijven. Zierikzee WEDVLUCHT. De* postduivenhoudersvereniging „Ge vleugelde Vrienden" uit Zierikzee nam met 167 duiven deel aan de wedvlucht uit Neufvilles. De snelheid van de eerst- aankomende duif was 1478,9 meter per minuut. Onderstaande eigenaren behaal den met hun duiven de volgende prijzen: N. Ravia 1; J. C. Rombouts 2; C. Berre- voets 3 en 17; J'. A. ten Haaf 4 en 20: C. Krijger 5; J. W. Renshof 6 en 7; C. v. d. Graaf 8 en 14; H. Merle 9; A. J. Stoutjes- dijk 10; J. Hage 11; C. Kempers 12; A. Bakker 13 en 18; W. Heijboer 15, 19; G. Kristelijn 16. THQLEN Oud-Vossemeer MUZIEKFEEST In de gemeente Oud-Vossemeer zal een muziek feest worden gehou den, waaraan de volgende vereni gingen haar medewerking verlenen; „Volharding", Steenbergen (voor zitter M. J. van Mechelen)„Kunst na Arbeid", 't Schijf, (voorzitter P. Casteleijn)„Oud-Vossemeer's Mu ziekvereniging", Oud-Vossemeer (voorz. G. W. J. de Graaff) De drie verenigingen beginnen om 6 uur en voeren dan -gezamenlijk de Welkommars van Van Leest uit, onder leiding van de heer J. Oomes. Het Oud-Vossemeer's gezelschap voert daarna drie nummers uit: Belphecor van E. Brepsant; Michiel Adriaanszn., ouverture van G. Boe- dijn, en Hymne a l'amour, een wals van Francis Popy. De Harmonie „Volharding" speelt: Folies Bergère, een mars van P. Linclce, arr. S. P. van Leeuwen; De Vogelkoopman van G. Zeiler, arr. S. P. van Leeuwen; La Parure, een ouverture van J. Werkman. „Kunst na Arbeid" brengt Erato, mars door J. C. de Wit; Hestia. ouverture van M. J. Cherfontaine; Ars Longa Vita Breris, ouverture van M. J. Chex-fontaine. Dan volgt een gezamenlijke uitvoe ring door Oud-Vossemeers Muziek- ver. en „Volharding" uit Steenber gen van: Marche des Parachutistes van P. Leemans en La. fee aux yeux bleus, ouverture A, Giraert. Ook „Kunst na Arbeid" uit 't Schijf speelt gelijk met de plaatse lijke vereniging en wel de Eendracht- mars door Joh. C. de Wit en „Bloe men uit Holland" een wals van Frits Jakma. Tot besluit voei-en de drie vereni gingen gezamelijk de marsparade no. 2 van Bisseünk uit. St. Annaland WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „De Gevleugeld Vrienden" te St. Annaland nam deel aan een wedvlucht uit Cheney. Afstand 161 km. Onderstaande eigenaren behaalden met hun duiven de volgend'e prijzen: 1 C .de Witte; 2. 3 en 4 J. van Gorsel; 5 en 6 J. Soeters Janzn. Tholen WEDVLUCHTEN. De postduivenhoudersvereniging „De Trouwe Duif' 'te Tholen hield met ou de duiven een wedvlucht van Libour- ne, een afstand van 807 km. In con cours waren 40 duiven. De eerste duif arriveerde Vrijdagavond jl. te 18.25,18 uur en de laatste duif des Zaterdags te 6.45,39 uur. De snelheid van de eer ste duif bedroeg 1083 meter per min. Onderstaande eigenaren behaalden met hun duiven de volgende prijzen: p. Jansen 1, 3 en 6; Joh. Baag 2 en 7; L. Laban; 4. L. M. de Heer; 5 en 8 Joh. Deurloo 9 en 10. Zaterdag j.l. werd nog een wed vlucht van Gembloux met jonge dui ven gehouden. In concours waren 192 duiven. Onderstaande eigenaren be haalden met hun duiven de volgende prijzen: C. Soomers 1, 7 en 8; Joh. Deurloo 2, 6, 14, 35 en 38; A. v. d. Berge 3, 11 24, 44; Joh. Baaij 4, 9, 22, 26; A. Wagemaker 5; M. Nijs 10, 13, 21 en 33; L. Laban 12, 18, 25 27, 36, 42; D. Burgers 15; A. de Jonge 16; K. v. PoepeTen 17, 34, 40; G. Soo mers 19, 20, 29, 31; M. Tazelaar 23, 37, 48; L. M. de Heer 28, 45; D. Jan sen 30; M. Moellker 32, 43, 47; R. de Groot 39; L. Soomers 41 en Ph. Ste- ketee 46. Bruinisse WEDVLUCHT. Door de Bruse Trekker te Bruinisse werd met 18 duiven deelgenomen aan de wedvlucht uit Libourne (afstand 816 km). Uitslag: 1 en 3 A. J. IJzelenberg; 2 A. de Koning; 4 W. A. Jumelet; 5 C. Capelle Snelheid eerste duif 1087 meter per min. Verder werd met 97 duiven deelgeno men aan de wedvlucht voor jonge duiven uit Gembloux (afstand 128 km). Uitslag: 1, 8 en 9 1. Deurloo; 2, 5. 6, 7 C. J. Maas-, 3 C. Bal; 4 W. A. Jumelet; 10 P. Zandijk. Zeeuwsch-Vlaanderen VRACHTAUTO REED VAN DIJK Maandagmorgen is de vrachtauto met aanhangwagen van de heer C. van Belleghem uit Eede op weg van Eede naar Breskens door het breken van de trekboom der aanhangwagen van de weg tussen Schoondrjke en Breskens gereden. In de auto bevonden zich de be stuurder L. van R. en twee kinderen van de heer van B. De 12-jaxige S. van B. liep een hersenschudding op en moest in het St. Antoniusgestichc opgenomen worden. BENOEMING. De heer R, Stevens uit Clinge werd benoemd als A.V.O.-leraar aan de Technische School te Hulst, GESLAAGD. De dames E. Calle en E. Zwar- telé uit St, Jansteen slaagden te Tilburg voor het examen typiste. NOORD-BEVELAND Kortgene WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „De Blauwe Doffer" uit Kortgene nam met jonge en oude duiven deel aan een wedvlucht uit Cheny. Onder staande eigenaren behaalden met hun jcnge duiven de volgende prijzen: 1 en 9 J. S. Versprille, Kats; 2 en 3 A. de Fouw, Kats; 4 en 8 O. Scherp; 5 en 6 W. Filius, Kats; 7 C. Klein. Met de oude duiven werden de prij zen als volgt behaald: 1 L. de Fouw; 2 I Oele; 3 E. MuUie; 4 I. Boot; 5 O. Scherp. KORFBAL O.W.K. I—D.S.S. I 2—1. O.W.K. I stelde zich door deze zege veilig voor degradatie. Kuyper scoorde voor de rust twee maal. Na de rust kwam D.S.S. wat meer op zetten, doch- al deze aanvallen had den slechts één doelpunt van Visser tot resultaat (21). Met deze stand kwam het einde. .VAN "TOT WIN IJPE" De heer J. van Schaik te Yerselte slaagde voor deel II en III van het examen voor belastingconsulent van de Broederschap van Belastingconsu lenten. De heer C. de Visser, even eens uit Yerseke, behaalde het diplo ma reparateur hulpmotorrgwielen. De mandolinevereniging „Excel sior" uit Kruiningen gaf een concert op de Paardenmarkt te Yerseke. Ook de onderafdelingen „De Trekvogels" en de .Flamingo s" traden onder gro te belangstelling op. Kats WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „De Postduif" te Kats-Colijnsplaat nam met jonge duiven deel aan de wed vlucht uit Cheny. Onderstaande eige naren behaalden met hun duiven de volgende prijzen: 1, 3, 9 C. P. J. Gast; 2 G. Eikenhout, Kats; 4, 8 L. van Liere; 5 D. Verhulst; 6 G. Meulen- berg; 7 D. Kramer; 10 J. Verburg. Van een wedvlucht uit Cheny met oude duiven was de uitslag: 1, 6 J. Steendam; 2 J. Verburg; 3 J. A. C. Noordhoek ,Kats; 4 D. Verhulst; 5 C. P. J. Gast. RAAD WISSEKERKE. Een verenigingslokaal voor Kamperland. Onder voorzitterschap van burge meester J. J. v. d. Maas, vergader de de gemeenteraad van Wissekerke. Bjj de ingekomen stukken bevond zich een bezwaarschrift van een aannemer, die bg de gehouden aan besteding voor de bouw van vier woningwetwoningen de laagste in schrijver wa? geweest. Omdat de inschrijvingssom nog boven de normen van het departe ment van wederopbouw viel, werden met deze laagste inschrgver onder handelingen geopend teneinde tot een goedkopere bouw van de vier wo ningen te geraken. De aannemer beklaagt er zich nu over, dat hangende deze onderhan delingen de architect, die de direc tie over de bouw zal voeren, met de op-één-na-laagste inschrgver tot een accoord kwam, zodat dit werk niet aan de laagste inschrijver werd gegund. Dit bezwaarschrift werd uitvoerig besproken. De voorzitter was van mening, dat de betrokkene zich tot het departement van wederopbouw diende te wenden. Enkele raadsle den waren minder bevredigd en wil den ingelicht worden over de vraag of de onderhandelingen met de laag ste inschrijver wel afgesloten wa ren toen met de andere inschrgver besprekingen werden geopend. De raad hechtte vervolgens zijn goedkeuring aan de toetreding van de gemeente tot het Borgstellings fonds voor de Zeeuwse eilanden, en aan het nieuwe straatverlichtings contract met de P.Z.E.M. In verband met een verzoek van de Chr. Kleuterschool te YYissekei*- ke om verhoging van de subsidie, werd deze gebracht op 25 per jaar en per leerling van vier jaar of ou der. De kleuterscholen te Geersdgk en Kamperland kunnen eenzelfde subsidie aanvragen. Aan de Chr. Bewaarschool te Geersdgk werden een leslokaal en 'n speelplaats toegewezen. Enige leden werden benoemd in de commissies tot wering van schoolverzuim te Wissekerke en Geersdgk. Breedvoerig werd gesproken over de bestemming van net schoolge bouw te Kamperland, wanneer djt zal zijn verlaten door de Ned. Herv, gemeente. Er was een verzoek ingekomen om het te bestemmen voor vex-enigings- lokaal en een ander verzoek om het in gebruik te geven aan de Geref. gemeente, Met de stem van de heer M. J. Bustraan (S.G.) tegen, werd het gebouw voor 1 overgedragen aan de stichting, die het als vereni gingsgebouw zal exploiteren. Toe stemming werd verleend voor de bouw van een ondergrondse benzi netank in de Oostvoorstraat. de armbestuurbegroting 1951 werd ge wijzigd en tenslotte werd de gemeen terekening 1950 voorlopig vastge steld. GEMEENTERAAD WEMELDINGE. Tarief voor begrafenisrechten bleef ongewijzigd. Onder voorzitterschap van burgemeester C. N. F. van Sas vergaderde de gemeenteraad van Wemeldinge. B. en W. boden een ontwerp aan tot wijziging van de gemeentebegrotlngdienst 1952, waarin de voorgenomen vernieuwing van de Wilhelminastraat is opgenomen. De begroting van de keuringsdienst voor vee en vlees in de keuringskring Kruiningen werd goedgekeurd, waarna werd overgegaan tot de benoeming van de leden voor de Commissie van Advies ingevolge de Woningwet 1947, voor de nieuwe zittingsperiode. De zittende leden werden met op één na algemene stem men herbenoemd. Voorts werd zonder hoofdelijke stemming besloten tot het verlenen van. een subsidie ad f 0.05 per boek aan de door de C.J.M.V. in samen werking met andere verenigingen ge organiseerde bibliotheek. Op voorstel van B. en W. werd besloten het be drag der exploitatiekosten-vergoe ding over 1951 aan de school voor Chr. Onderwijs aan Schipperskinde ren vast Le stellen op f 1290.en het bedrag der voor vergoeding in aanmerking komende kosten op f 1313,85 Naar aanleiding van een verzoek van deze vereniging om ver hoging van het bedrag der exploita tie-vergoeding per leerling over 1952 en van een door het gemeentebestuur opgestelde raming van de kosten voor 1952, werd zonder hoofdelijke stemming besloten deze vergoeding voor 1952 vast te stellen op f 32, d.i. f 2.per leerling meer. Met al gemene stemmen werd een voorstel van B. en W. aangenomen tot het aanvragen en aanvaarden van rijks voorschotten voor de financiering van vier woningen aan de Bierweg, zo als deze thans definitief is vastge steld op f 3146,68 (grondvoorschot) en f 43.008,83 (bouwvoorschot) Na een toelichting door de voorzit- ter, aan de hand van situatie-tekenin gen werd het voorstel tot vaststelling van een partieel uitbreidingsplan aan genomen. De rekening van het burgerlijk armbestuur over 1950 sluitende met een batig saldo van i 3403,47 op de gewone dienst werd goedgekeurd, waarna de voorlopige gemeente-reke ning over 1950, sluitende met een na delig saldo van f 84,06 op de gewone dienst en met een batig saldo van f 2123,32 op de kapitaaldienst, vast gesteld wei'd. BEGRAFENISRECHTEN. Een voorstel van B. en W. om de verordening begrafenisreehten te herzien overeenkomstig een door B. en W. voorgesteld concept-besluit, ontmoette enige tegenstand. Aange- Yerseke VERGADERING ORANJEVERENIGING. Tijdens een vergadering van de Oranjevereniging te Yerseke onder voorzitterschap van de heer H. A. Ossewaarde besloot men op 30 Au gustus, de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina, voornamelijk voor de kinderen van Yerseke enige feestelijkheden te organiseren. In de namiddag zullen kinderspelen van diverse aard worden gehouden, en verder wordt gedacht aan een wielerwedstrijd op gewone fietsen, eventueel gevolgd door een gecostu- meerde wielerwedstrijd. Voor het organiseren van een en ander zal overleg worden gepleegd met de plaatselijke sportverenigingen en met de harmonie „Mozart". 's Avonds geeft de harmonie „Kunst en Eer" uit Zierikzee een concert op de Paardenmarkt. Verder ligt het in de bedoeling na afloop hiervan in de muziektent een programma van amu sementsmuziek te doen uitvoeren. Waarde BENOEMING. Met ingang van 1 Augustus is be noemd tot onderwijzer aan de school der Gereformeerde Gemeente te Me- liskerke (W.) de heer J Houtekamer uit Waarde. Schore „JONGE KRACHT" GAF CONCERT Ondanks het slechte weer is het pijperskorps „Jonge Kracht"* te Scho re er toch in geslaagd om na een rondgang door de gemeente een flink aantal belangstellenden op de been te brengen voor een op het schoolplein te geven concert. Er werd een aardig programma afgewerkt, dat door de toehoorders ten volle werd gewaar deerd. s Heer Arendskerke WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „De Uiver" uit 's-Heer Arendskerke nam deel aan een wedvlucht van Moes- croen, met oude en jonge duiven. Af stand 94 km. Onderstaande eigenaren behaalden met hun oude duiven de volgende prijzen: 1, 3, 5 en 6 A. Hey- stek; 2 J. v. d. Velde; 4 en 10 J. Kole; 7, 8 en 12 D. Janse; 9 en 11 P. Mol hoek. Met de jonge duiven werden de prij zen als volgt behaald: 1, 2 en 3 J. v. d. Velde; 2 en 11 D. Janse; 3, 14, 21 en 26 J. Kole; 4, 9 en 28 N. Raas; 5, 7, 25 en 27 A. Heystek; 6 en 7 Joh. Poelman; 8 J. Vermeulen; 12, 16. 17 en 20 P. Molhoek; 13, 19 en 22 A. Vermeulen; 24 D. Rijk. zien de geldigheidsduur der tegen woordige verordening 31 December a.s. eindigt, werd geadviseerd de een malige rechten met 50 te verho gen, teneinde tegemoet te komen aan de bezwaren van het grote nadelige saldo op de exploitatie der begraaf plaats. Door de voorgestelde tariefs verhoging, zou het nadelig saldo met circa f 150.per jaar worden ver laagd. Hiertegen hadden de heren De „HEBBEN ZE ONS VERVLOEKT De rampspoed van het eiland blijft bevrijder bezighouden. Ben van Eysselsteijn, de bekende Nederlandse letterkundige, is in Schot land geweest, waar zijn toneelstuk „De dubbelganger" werd opgevoerd. Achter de coulissen ontmoette hg een regisseur met wie hU kwam te spre ken over Walcheren, het Walcheren van 1944, toen de geallieerden slechts een verdronken eiland konden bevrijden en het Walcheren van thans, waar het herstel z\jn voltooiing nadert. In een artikel In de Haagse Courant laat de heer Van Eysselsteijn ons zien, dat het lot van dat verdronken Walche ren sommige bevrijders, die de hel van 1944 overleefden, nog altjjd zeer bezighoudt. De schrijver vertelt, hoe hij die altijd eendere wereld, dezelfde geur en dezelfde spanningen van het in ternationale toneel óók aantrof „achter" in John Stewarts grote schouwburgtent in Pitlochry, waar het tweede seizoen van het Theatre Festival werd gevierd. Het was 'e avonds, nó. de voorstelling; het ge heimzinnige woud uit Sir James Bar. ries „Dear Brutus" viel uiteen; men kon van louter bomen het bos niet meer zienen die bomen gingen geruisloos en haastig zijwaarts. Er werd een bed naar voren geschoven, stoelen, een toilettafelhet eer ste bedrijf van Shaws „Too good to be true" werd neergezet: „Voor mórgen". Op dat moment ontmoet te hij James H. Hume, de regisseur van Shaws toneelspel, slank, lang en donker, met een markante, scherp getekende kop. „Ik was in Holland", zegt de lan ge, donkere. „Ik vocht er en Zee land. Ik zag er de afschuwelijkste taferelen en de erbarmelijkste ellen de. Mgn hart draaide om in mijn lijf bg de verwoesting, die bij ons komen werd aangericht: Walcheren verdronk in water en bloed. Ik vraag mij af of die arme, geteisterde be- Jonge, Dekker en Dominicus bezwa ren en de heer Dominicus gaf ii_ overweging een tarief in te voeren voor het luiden van de torenklok bij begrafenissen. De heer De Jonge zou eventueel, doch slechts node, een ver hoogd tarief voor het gebruik van de lijkwagen bij begrafenissen le klasse willen aanbevelen. De heer Dekker zag de tarieven bever ongewijzigd en de heer Lindenbergh was van mening, dat door B. en VV. meer rekening was gehouden met het zakelijk element. De heer Veerhoek deelde mede, dat de tarieven niet evenredig hoog zijn, in vergelijking met die in andere ge meenten. Hierna zeide de voorzitter, dat B. en W. bereid waren het voor stel terug te nemen en te adviseren de verordening ongewijzigd vast te stellen. Hiertoe werd met algemene stemmen besloten. Naar aanleiding van een verzoek van de Vereniging voor Chr. Volkson derwijs om beschikbaarstelling van gelden voor een koolzuursneeuwappa- raat, deelde de voorzitter mede, dat meerdere apparaten in bestelling zgn. Op het verzoek werd gunstig be- scnikt. Hierna volgde rondvraag en slui ting. VEILING MIDELBL RG. 11 Augustus. Aardappelen: Eerste lingen 89, id. grote 99.20, id. drie ling 57, id. knel 4—5. Bintjes, bon ken 810, ld. grote 8.408.60. Koop- mans blauwe, bonken 1012. Blauwe Eigenheimers, bonken, 11. id. grote 1011. Aanvoer 26 ton. Fruit Appels: Zigeunerin 632. Perzikrode zomerappel 616. Yellow Transparant 14. Early Victoria 9 11. Appels, kroet, 312. Peren: Précose de Trévoux 418. Clapp's Favorite 119. N.H. suiker peer 79. Peren, kx-oet 38. Frankenthaler 103113. Tomaten 1640. Bramen, per doos, 1721, id. p. kg. 39—41. Pruimen: Reine Claude d' Ouillins 516. Washington 417. Boeren- wltte 320. Belle de Louvain 1319. Czarpruim 918. üntai-io 1718. Witte wijnpruim 1316. Reine Vic toria 416 Reine Claude d' Althann 29. Meloenen: Suikermeloen 349. Nebmeloen 1647. Gr. Ananas 17 22. Oranje Ananas 2354. Perzik, p. st. 5—24, id. p. kg. 64. Groenten: Bloemkool A 3974, id. B 17—42. id. C 835. Komkom mers A 8—13, id. B 812, id. C 8 11. Augurken 1081. Snijbonen 20 54. Dubb. princessen 5365. Pronkbonen 2434. Andijvie 816. Spinazie 1222. Rode kool 1018. Savoye kool 14—28. Witte kool 6 10. Spitskool 13—15. Sla 2—6. Prei 2836. Postelein 430. Kroten kg. 412. Boskroten 59. Bospeen 19 35. Rabarber 5. Zilveruien 4448. VEILING ZUID-BEVELAND. 11 Augustus. Perzik zomerappels A 23, BC 23.50—24, I 23.30, II 15, Zigeunerin A 34.10, BC 36.50, I grof 36.50, I 33.70—36.50, H 24.10. Codlin Keswick I 6, II 3. Clapps Favorite A 17—19, BC 16.60—17.50, I grof 18 —22, I 15.30—16, II 8.70—9.10. Pre- cose de Trevoux A 26, BC 18.90 20.10, I grof 24. I 15,30, II 7. Gewone veiling. Pexzik zomerap pels 316. Early Victoria 37. Zi geunerin 619. Precose de Trevoux 319. Clapps Favorite 4—15. N.H. Suikerpeer 36. Pruimen: Washington 311.20. Ontario 312. Czarpruimen 38. Dubb. boere witte 312. Witte wijn pruimen 412. Mons Hotive 315. Belle de Louvain 313.30. Reine Claude d' Althan 1621. Reine Vic toria 623. Washington (verpakt) 1721. Bramen 4560. Frankentha ler 120. Perziken 912, Groenten. Dubb. Princessebonen 36 58. Stoksnijbonen 2045. Pronkbo nen 1330. Augurken 11101. Groe ne kool 1027. Rode kool 12. Andij vie 17—28. Uien 2—5. Postelein 19— 21. Tomaten 3148. Aardappelen 10 12. Komkommers 1011. Kropsla 24. Bloemkool 962. Kroten 58. Bospeen 810. VEILING KAPELLE. Grote veiling. Bramen 55.2057.10. Tonnebóer 55.90. Dubbele Princes sen I 45, H 40.35. Zigeunerin A 38, BC 39.30—i gr. 381 fijn 34.60—36.70, ii 21—27.50 K 15. Perzik I gr. 25.01i fijn H 15.10 K 10.90, Keswick I gr. 15. I fijn 6.80 6.90. Lemax Intos I 31, II 16.10. Clapps Favoriet A 2020.20, BC 17.20—17.60, I gr. 17.90 I fijn 16.40— 16.70, II 12.30—12.60. Keuken 9.50— 10.30. Fabriek 6.606.SU. Precose de Trevoux A 25.10, BC 20.55, I 19.30— 19.50, II 12.3013.30. Keuken 10.45. N.H. Suikerpeer I 5.20. II 3.20. Prui men bloc Washington II 3.10. Kleine veiling. Frambozen 100. Perziken 6.50. Frankenthaler 106 110. Zigeunerin 3—18. Pree. de Trev. 319. Clapps 314. Limax Intos 1 16. Perzikappel 814. Petit Marga- riet 12. Aardappelen 10, Savoye kool 16 17. Andijvie 813. Tomaten 16 36. Komkommers 1517. Stokprin- cessen 43, Zilveruien 20. Kropsla 2 —3.50. Bloemkool 847. Washington 413. Ontario 1318. Belle de Lou- vain 415. Wijnpruim 517. Mon sieur Hative 623. Reine Victoria Golden Japan 712. Reine Claude d' Alta 2124. Diversen bramen 58 80. Blokveiling pruimen Belle de Louvain en Czar 11 3.404.10. Wash ington gescheurd 33.40 .Belle de Louvain gescheurd 3. VEILING BERGEN OP ZOOM. 11 Aug. Sla 23. Andijvie 58. Savoye kool 917. Rode kool 59. Prei 1117. Kroten 78. Stamboon dubbele Princessen 2351. Staak- princessen 7589. Staaksngbonen 26—37. Bospeen 1419. Waspeen 22 25. Bloemkool AA 49, idem A 30 51, idem B 1423, idem C 15. Kom kommers 815. Tomaten 3150. Natuur tomaten 2030. Netmeloen 4950. Ananasmeloen 5359. Kas perzik 724. Reine Victoria 2426. Czar 1819. Washington 1821. M. Hative 1122. Boer-enwitte 1020. R. Claudes 2136, B, de Louvain 23 —24. James Grieve A 24, id. B 21, id. C 18, id. HI 12. Zigeunerinnen Ax 26 —36, id. A 33, id. B 30—32, id. HI 12 23, id. HH 12—15. Précose B 16 —19, id. C 13—15, id. HI 11—13, id. HII 10. Clapps A 2022, idem BC 16—19, idem HI 12—19, idem HII 9—12. Manks Codlin 17—25. VEILING KRABBENDIJKE. 11 Augustus. Exportveiling: Clapps Favoriet A 19.20, B 16.30, BC >17.10 —18.10, C 14.20, 1 gr. 17.60, I fijn 13 16.70, 2 8.60. Precose de Trevoux A 25. BC 18.10, 1 gr. 19.20, 1 fijn 1417.80, 2 7.50. Zomerappel A 20.30 BC 19.20, 1 gr. 16, 1 fijn 21.10, 2 5.30. Gewone veiling: Cl. Fav. 317, verpakt 2025. Pree. de Tr. 716. Zigeunerin 421, verpakt 3138. Zomerappel 615. Ontario pruimen 49. Czar 6.9. Bonen 24—-38. Bi-a men 3646.30. Tomaten 1636. voiklng gebeten op ons is, of ze ons hebben verwenst en vervloekt. Maar wij hadden geen keuze. Het ging óók voor óns er op of er onder; dui zenden van ons zgn er op die glib- berige dijk van bloed en modder ge vallen. Wij hebben er óók een vre selijke tol moeten betalen. En tóch... Het kan me zo dikwijls bezighou den De heer Van Eysselsteijn verzeker de hem, dat de Zeeuwen dat weten en dat zij, zelfs temidden dier ca tastrophe, temidden dier apocalyp tische beproeving de oorzaak van hun trfagisch lot niet bij de Engelsen hebben gezocht. „James Hume knikt. Maar hij laat het ondex-werp niet los. Het zit hem te diep. „Soms kunnen die beelden weer in mijn droom opkomen", zegt hg, ..d&n zie ik alles weer voor me: vluchtelingen, gewonden, boe ren, wanhopig bezig met hun vee, rondom verderf en brand en stro mend water, en wijzelf, met onze stenguns verder strompelend, van muur tot muur en van boomstronk tot boomstronk. Ik heb een heimelijk verlangen: ik zou nog ééns Zeeland willen zien en op Walcheren willen praten met de bevolking; mij er van overtuigen hoe hot nü is, het eiland zien in die wederopbouw, waarover u spreekt. Dit Is een wens, die zeer sterk in mü leeft." „Hij wordt weggeroepen; één van de mannen van het technisch perso neel heeft hem nodig. Het werk voor morgen staat niet stil voor de her inneringen aan gisteren. James Hu- mes gezicht ontspant zich langzaam. Hij ziet nog even om: „Ik zou mor gen graag even met u willen spre ken over een bepaalde scène uit het tweede bedrinf van uw stuk", zegt hij. „Kunt u tegen twaalf uur in The Green Park Hotel zijn? Kom dan koffiedrinken, dan kunnen wij rus tig praten." Doch ook bij dat pra ten zou Walcheren weer het onder werp worden en ik moest hem alles vertellen wat ik wist over die taaie, heroïsche strijd, waarbij het water werd teruggedrongen uit het ver dronken land VEILING ST. ANNALAND. 11 Aug. Gele eigenheimers, gew. I 9.54—9.08, id. H 8.05—8.50, drie lingen 6.76, bonken 7.04, bonken afw. 5. Koopmansbl. gew. 8.90. Bin tjes gew. 8.518.78. drielingen 5. Bonken 8.10. Aanvoer 65 ton. VEILING SCHERPEXISSE. 11 Aug. Eigenheimers gew. I 8.11 —8.42. H 7.21—7.80, drielingen 5.51, bonken 7. Bintjes, gew. 8.048.24, drielingen 4.59, bonken 8.08. Aan voer 27 ton. VEILING THOLEN. 11 Augustus. Aardappelen: Bin tjes bonken 8.30, gew. 7.508.54„ ■ÉT' ger 7.H 3.12. Aanvoer gew. 7.108.90. Voer 12 ton. VEILING ST. MAARTENSDIJK. 11 Aug. Eigenheimers I 87.50; id. II 7; bonken 5.50—4.oQ; afwijken de bonken 5; Bintjes I 8.60—8,20; bonken 8; kriel 4.30. Aanvoer 25 ton. VEILING TERNEUZEN. 11 Aug. Sla 3.20—5.20 per 100 st.; Bloemkool 24; groene Komkom mers 811; witte komkommers 8 10; eMloenen 4650, alles per st. Peen 1315; Kroten 58, alles per bos. Aardappelen: Eex-stelingen 9 11.80; Bintjes 8,70—10.80. Groenten: Andijvie 25; Stoksnijbo nen 2532; Princessebonen 4247; Kroten 11—16; Rode kool 4—9; Sa voye kool 1926; Witte kool 47; Peen 1317; Prei 30—34; Tomaten 30—34; Tomaten 30—45; Uien 7— 12, alles per kilo. Pruimen: Belle De Louvain 14 21; dubbele Boeren witte 2223; enkele Boeren witte 810; Reine Claude D'Ahtan 21; Victoria 16; On tario 1221; Washington 821. AppelenPerzikrode Zomerappel kw. BC 18.10; huishoud I 16.80; huis houd II 8.10; Zigeunerin 5—16; Bra men 4448. GRAANBEURS ROTTERDAM 11 Augustus. Binnenlandse granen (officieuze noteringen per 100 kg. franco Rotterdam). Tarwe, zonder vochtconditie 2526 op vochtconditie tot 25.75 genoteerd. Voedergranen, bij matige omzet goed prijshoudend. Zomergerst 3133; Wintergerst 30.5031.75; Rogge 28 —29; Haver 29.50—30.50. Peulvruchten: Groene Erwten 43 46; Schokkers 4550. AARDAPPELBEUBS ROTTERDAM 11 Augustus. Klei aardappelen 35 mm. opwaarts. Eigenheimers 8.75 9; Bin ties 88.50; Blauwe eigenhei mers 10; IJselster 8. Zandaardappe- len 35 mm. opwaarts. Nieuwlanclse eigenheimers 9—10; Voeraardappelen 4. Prhzen per 100 kg. berekend op handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardap pelen op wagon, schip of auto VISMIJN TE VEERE. 11 Augustus. Export garnalen, aanvoer 1220 kg., 79192. Handels garnalen, aanvoer 90 kg., 72. Schar, aanvoer 26 kg., 4148. Bot, aanvoer 255 kg., 3448. Wijting, aanvoer 8 kg., 16—17. Middel tong, aanvoer 280 kg., 115244. Rog, aanvoer 115 kg. 26—42.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 9