NIEUWS UIT ZEELAND WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN PARTIEEL UITBREIDINGSPLAN THANS VASTGESTELD „IK ZAG WALCHEREN....". ZEGT REGISSEUR JAMES HUME MARKT BERICHThN Wissel Zeeuws-Vlaanderen DINSDAG 12 AUGUSTUS 1952. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WATEESCHAPSVERGADERING. De ingelanden van het waterschap Ellewoutsdijk te Driewegen, kwa men bijeen onder voorzitterschap van dijkgraaf D. J. Dees in café „De Koekoek" te Driewegen. Aanwezig 24 ingelanden, uitbrengende 27 stem men. De voorzitter bracht dank aan H. M. de Koningin voor zijn benoeming tot dijkgraaf. Spr. memoreerde de arbeid van de vorige dijkgraaf en van de waarnemend dijkgraaf en riep de steun en hulp in van de gezwore nen, de ambtenaren en de ingelanden bij de vervulling van zijn taak. Uit het peilrapport blijkt, dat de peilingen voor de polder Everinge be vredigend waren; voor de polder El lewoutsdijk waren de peilingen bevre digend, met uitzondering in de raaien 18, 19 en 20, waar de peiling uitkomsten ongunstig waren, maar niet verontrustend. De uitslag der doorpeilingen was gunstig. Beslo ten werd vacantietoeslag uit te ke ren over 1952. Mededeling werd ge daan'van het K. B. van 16 Juni 1952, waarbij de heer D. J. Dees benoemd werd tot dijkgraaf van het water schap. Uit het uitgebrachte jaarver slag bleek dat er o.m. 800 M2 steen- glooiïng was herzet en dat wegen over een lengte van 1200 m. waren geteerd. De schuldenlast bedroeg op het eind van het dienstjaar nog 308.218,60, hetgeen omgeslagen over ongeveer 1278 HA een bedrag is van ruim 253 per HA. De reke ning 19511952 werd goedgekeurd met een bedrag aan ontvangsten froot 68.710,51 en aan uitgaven van 64.458,74, zodat 4251.77 meer werd ontvangen dan uitgegeven. Na een uitvoerige uiteenzetting van de dijkgraag werd z.h.s. besloten het bestuur te machtigen een onder zoek in te stellen via de cultuur technische dienst of het al of niet mogelijk is de zgn. Inlaag of een gedeelt< jÉi" daarvan te verbeteren. V'lissingen CONCERT. Woensdag a.s. wordt van tot 10 uur in plan Oost (Witte Wijk) te Vlissingen een concert gegeven door de harmonie St. Caecilia, directeur de heer Jac. Hollaers. Voor dit concert is een programma van walsen en marsen opgesteld van Ivanovice, Strauss, Paul Linke, Leo Fall, enz. Domburg ONGEVAL. Bij het opruimen van stempelhout gebruikt bij de verbouwing van het gemeentehuis te Domburg, werd de timmerman J. Meliefste uit Middel burg door enkele zware stukken val lend hout getroffen. Hij liep een ge compliceerde beenbreuk op. Na be handeld te zijn door dokter Vaandra ger, werd de patiënt naar het zie kenhuis te Middelburg vervoerd. Middelburg NIEUWBOUW OP HOEK VAN DE MARKT. Met de voorbereidingen voor de bouw van een cafébedrijf op de enige nog onbebouwde hoek van de Markt te Middelburg, is thans een begin gemaakt. Het eerste werk bestaat uit het inheien van betonpalen. WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging ..Zee- landïa" te Middelburg hield een wed vlucht met jonge duiven vanuit Arras (Fr.) afstand 114 km. De onderstaande eigenaren behaalden met hun duiven de volgende prijzen: 1 J. C. F. Jopse; 2 en 7 L. van Geel; 3 K. van Belzen; 4, 8 en 10 P. van Sabben; 5 R. Vader; 6 J. Minet; 9 J. P. Davidse. Scneepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 9-8. Vlier van Londen; Caribia van Plymouth; Jan Kreumer van Antwerpen; Clin- tonia van Antwerpen; Satco Minor van Antwerpen; Romeja van Ant werpen. 10-8. Jarama van Brunsbut- tel. Gepasseerd haar Antwerpen. 9-8. Heerengracht van Zweden; Diemer- dijk van Bremen; Kota Inten van Rotterdam. 10-8. Violette Erica van Boulogne; Sumatra van Londen; Ali- S van Huil naar Terneuzen; Benne- kom van Amsterdam; Blijdendijk van New York. 1-8. Lydia van Amster dam. 9-8. Ooster Eems van Ply mouth. Vlissingen vertrokken. 9-8: Vlier naar Antwerpen; Rocket naar Ros tock; Clintonia naar Zee; Jan Kreu mer naar Lidkoping. 10-8: Leonar- dia naar Labrador. 11-8: Caribia naar Zee. Gepasseerd van Antwerpen: 10-8: Leerdam naar New-York. DE VLUCHT VAN DE DUIVEN De postduivenhoudersvereniging „De Telegraaf" te Middelburg hield een wedvlucht van St. Katl. Wavre uit (afstand 79 km.). In con cours waren 216 jonge en 58 oude dui ven. De eerste tien prijzen met jonge duiven werden als volgt behaald: 1. H Castei. Veere; 2 eh 7 H. A. Pol- vliet, Middelburg; 3. P. J. Brand, Se- rooskerke; 4 en 9 C. de Waal, Middel burg; 5. F. Klaayssen, Middelburg; 6. J. de Kuijper, Middelburg; 8. C. Pouwer, Veere; 10. M. Bliek, Veere. De eerste duif vloog 725 m. per mi nuut, de laatste 528 m. per minuut. De eerste tien prijzen met oude dui ven werden als volgt behaald: 1. C. de Waal; 2. J. de Klerk; 3. F. Klaas- sen; 4 en 8. M. D. Walraven; 5. W. M. Walraven; 6. J. de Kuyper; 7. D. Hogesteger; 9. P. J. Pijnen; 10. W. Daane, allen te Middelburg. Snelheid eerste duif 730 m. per minuut, laat ste duif 554 m. per minuut. Vrouwenpolder BADGASTEN EN EINGRIJDERS. Ten aanschouwe van een groep zeer geïnteresseerde badgasten heeft een aantal inwoners van Vrou wenpolder deelgenomen aan een ringrijderij, speciaal door de plaat selijke V.V.V. voor de gasten op touw gezet. De prijzen werden als volgt behaald: le pr. L. v. Dis 14 r.; 2e pr. C. de Bruijn 13 r.; 3e pr. P. Duvekot 13 r.; 4e pr. J. P. Louwerse 12 r.; 5e pr. W. Duvekot 12 i\; 6e pr. L. Geerse 11 r.; 7e pr. A. de Visser Pz. 10 r.; 8e pr. W. de Bruijn 10 r.; 9e pr. Jac. Duvekot 10 r.; 10e pr. P. Louwerse 9 r.; 11e pr. Jan Duve kot 9.r.; 12e pr. Adr. Duvekot 7 x\; 13e pr. A. de Visser Az. 3 r. De pollepel werd gewonnen door P. Louwerse Hz. De Zilveren Krans van V.V.V. ging naar W. Duvekot, dié ook de prgs van W. Dekker won. Dé prjjs voor de meeste volgrin- gen werd gewonnen door P. Duve kot. De heer J. Geerse, voorzitter van de V.V.V., reikte na afloop de prijzen uit en dankte de ringrijders voor hun demonstratie. Een driewerf hoera voor de V.V.V. en de ringrijders besloot deze ge slaagde sportmiddag. Veere GEMEENTERAAD. De gemeenteraad van Veere is bijeengeroepen op Donderdag 14 Au- .gustus a.s. des namiddags te zeven uur. Meliskerke BENOEMING. Met ingang van 1 Augustus is be noemd tot onderwijzer aan de school der Gereformeerde Gemeente te Me liskerke (W.) de heer J Houtekamer uit Waarde. ONGEVAL BIJ HET SPELEN. Maandag is de negenjarige P. M., die met vacantie bij zijn ouders ver toefde aan boord van het Belgische motorschip „Topaze", met zijn auto- step van het hoge bruggetje aan de Oostsluis te Terneuzen gereden en daarbg in volle vaart tegen een lantaarnpaal terechtgekomen. De jongen brak een sleutelbeen en werd, na door dr. Van Breda Vriesman té zijn behandeld, naar het schip van zijn ouders teruggebracht. Zaamslag AUTO IN DE SLOOT. Te Zaamslag moest de heer M. E., die tezamen met zijn vader, dokter E., per auto over de provinciale weg reed, plotseling uitwijken voor een tegenligger. De wagen slipte en kwam in de sloot naast de weg te recht. Er was wél enige materiële schade, maar geen persoonlijk letsel. CONCERT IN DE KIOSK. Zaterdagavond gaf de muzïekver. „De Volharding" te Zaamslag een concert in de kiosk, onder leiding van haar 2e directeur, de heer P. J. J. Willemsen. De directeur, de heer Meijers, was door ziekte verhinderd. Zoutespui VEERTIG JARIG HUWELIJKSFEEST. Onder grote belangstelling van de buurtbewoners vierde dezer dagen het echtpaar HamelinkGoossen te Zoute-Spui (Axel) zijn 40-jarige brui loft. Sluiskil AANVARING. Dezer dagen voeren de sleepboten van de fa. Muller, de Niger en de Electra met als sleep het Belgische s.s. Heinaut door het kanaal bii Sluiskil. Ter hoogte van het eiland kwamen door een ongelukkige ma noeuvre de Niger en de Electra met elkaar in botsing. De Niger werd aan de achtersteven en de Electra aan de voorsteven beschadigd. JONGETJE AANGEREDEN. Het 8-jarig jongetje, G. A. M. M., is gisteravond omstreeks 7 uur te Sluiskil aangereden door een perso nenauto, afkomstig uit België. Het knaapje, dat afkomstig was van het schip Vulcaan 32, liggende aan de Kade bij de l'Azote, kwam er ge lukkig met enkele schaafwonden af. VERGADERING W.K.A. Ir» het patronaatsgebouw te Sluis kil werd een vergadering gehouden van het Werkverband Katholiek Amateurtoneel. De voorzitter, drs. Lockefeer, betreurde het in zijn ope ningswoord te moeten mede delen dat de spreker voor deze vergadering, de bekende Belgische toneelcriticus de heer de Lanckere uit Gent, plotse ling verhinderd was. De avond werd nu gevuld met een prettige geani meerde bespreking van het toneelle ven in Zeeuwseh Vlaanderen. In het kort zette de secretaris van de W.K.A.de heer Herman uit Hulst, de werkzaamheden uiteen na de her oprichting van de W.K.A. O.m. zal er een cursus gehouden worden voor spelleiders. Hierover worden onder handelingen gevoerd met de heer Staf Brugge, die internationale be kendheid geniet wegens zijn toneel- kennis. Vervolgens zullen er in het komende seizoen indelingswedstrijden gehouden worden. De volgende bijeenkomst zal in September gehouden worden, waarbij dan tevens het definitieve bestuur gekozen zal worden. Sluis WEDVLUCHT De postduivenhoudersvereniging „Recht voor Allen" uit Sluis nam met 47 oude en 18 jonge duiven deel aan de prijsvluchten op Dourdan. De hoogste snelheid bedroeg bij de jonge duiven 1522 meter per minuut en de uitslag luidt: 1. C. Martijn; 2. 6. C. de Witte; 3. E. Baert; 4. J. Corthals, Draaibrug; 5. J. Wage. Snelheid oude duiven 1567 meter per minuut. Uitslag: 1. P. Goossen, Retranchement; 2, 6. J. Wage; 3. M. Leurgans, Retranchement; 4. D. van Kerkhoven, Retranchement; 5. M. v. d. Bussche; 7 M. van Boven; 8. 10. G. Canière; 9. J. Aerts. VRACHTAUTO REED VAN DIJK Maandagmorgen is de vrachtauto met aanhangwagen van de heer C. van Belleghem uit Eede op weg van Eede naar Breskens door het breken van de trekboom der aanhangwagen van de weg tussen Schoondijke en Breskens gereden. In de auto bevonden zich de be stuurder L. van R. en twee kinderen van de heer van B. De 12-jarige S. van B. liep een hersenschudding op en moest in het St. Antoniusgesticht opgenomen worden. BENOEMING. De heer R, Stevens uit dinge werd benoemd als A.V.O.-leraar aan de Technische School te Hulst. RAAD WISSEKERKE. Een verenigingslokaal voor Kamperland. Onder voorzitterschap van burge meester J. J. v. d. Maas, vergader de de gemeenteraad van Wissekerke. Bij de ingekomen stukken bevond zich een Bezwaarschrift van een aannemer, die bij de gehouden aan besteding voor de bouw van vier woningwetwoningen de laagste in schrijver was geweest. Omdat de inschrijvingssom nog boven de normen van het departe ment van wederopbouw viel, werden met deze laagste inschrijver onder handelingen geopend teneinde tot een goedkopere douw van de vier wo ningen te geraken. De aannemer beklaagt er zich nu over, dat hangende deze onderhan delingen de architect, die de direc tie over de bouw zal voeren, met de op-één-na-laagste inschrijver tot; een accoord kwam, zodat dit werk niet aan de laagste inschrijver werd gegund. Dit bezwaarschrift werd uitvoerig besproken. De voorzitter was van mening, dat de betrokkene zich tot het departement van wederopbouw diende te wenden. Enkele raadsle den waren minder bevredigd en wil den ingelicht worden over de vraag of de onderhandelingen met de laag ste inschrijver wel afgesloten wa ren toen met de andere inschrijver besprekingen werden geopend. De raad hechtte vervolgens zjjn goedkeuring aan de toetreding van de gemeente tot het Borgstellings fonds voor de Zeeuwse eilanden, en aan het nieuwe straatverlichtings contract met de P.Z.E.M. In verband met een verzoek van de Chr. Kleuterschool te Wisseker ke om verhoging van de subsidie, werd deze' gebracht op 25 per jaar en per leerling van vier jaar of ou der. De kleuterscholen te Geersdijk en Kamperland kunnen eenzelfde subsidie aanvragen. Aan de Chr. Bewaarschool te Geersdijk werden een leslokaal en 'n speelplaats toegewezen. Enige leden werden benoemd in de commissies tot wering van schoolverzuim te Wissekerke en Geersdijk. Breedvoerig werd gesproken over de bestemming van het schoolge bouw te Kamperland, wanneer dit zal zijn verlaten door de Ned. Herv. gemeente. Er was een verzoek ingekomen om het te bestemmen voor verenigings lokaal en een ander verzoek om het in gebruik te geven aan de Geref. gemeente. Met de stem van de heer M. J. Bustraan (S.G.) tegen, werd het gebouw voor 1 overgedragen aan de stichting, die het als vereni gingsgebouw zal exploiteren. Toe stemming werd verleend voor de bouw van een ondergrondse benzi netank in de Oostvoorstraat, de armbestuurbegroting 1951 werd ge wijzigd en tenslotte werd de gemeen terekening 1950 voorlopigvastge steld, GEMEENTERAAD WEMELDINGE. Tarief voor begrafenisrechten bleef ongewijzigd. Onder voorzitterschap van burgemeester C. N. F. van Sas vergaderde de gemeenteraad van Wemeldinge. B. en W. boden een ontwerp aan tot wijziging van de gemeentebegrotingdienst 1952, waarin de voorgenomen vernieuwing van de Wilhelminastraat is opgenomen. De begroting van de keuringsdienst voor vee en vlees in. de keuringskring Kruiningen werd goedgekeurd, waarna werd overgegaan tof de benoeming van de leden voor de Commissie van Advies ingevolge de Woningwet 1947, voor de nieuwe zittingsperiode. De zittende leden werden met op één na algemene stem men herbenoemd. Voorts werd zonder hoofdelijke stemming besloten tot het verlenen van een subsidie ad f 0.05 per boek aan de door de C.J.M.V. in samen werking met andere verenigingen ge organiseerde bibliotheek. Op voorstel van B. en W. werd besloten het be drag der exploitatiekosten-vergoe ding over 1951 aan de school voor Chr. Onderwijs aan Schipperskinde ren vast te stellen op f 1290.en het bedrag der voor vergoeding in aanmerking komende kosten op f 1313,85 Naar aanleiding van een verzoek van deze vereniging óm ver hoging van het bedrag der exploita tie-vergoeding per leerling over 1952 en van een door het gemeentebestuur opgestelde raining van de kosten voor 1952, werd zonder hoofdelijke stemming besloten deze vergoeding voor 1952 vast te stellen op f 32, d.i. f 2.per leerling meer. Met al gemene slemmen werd een voorstel van B. en W. aangenomen tot het aanvragen en aanvaarden van rgks- voorschotten voor de financiëring van vier woningen aan de Bierweg, zo als deze thans definitief is vastge steld op f 3146,68 (grondvoovschot) en f 43.008,83 (bouwvoorschot). Na een toelichting door de voorzit ter, aan de hand van situatie-tekenin gen werd het voorstel tot vaststelling van een partieel uitbreidingsplan aan genomen. De rekening van het burgerlijk armbestuur over 1950 sluitende1 met een batig saldo van f 3403,47 op de gewone dienst werd goedgekeurd, waarna de voorlopige gemeente-reke ning over 1950, sluitende met een na delig saldo van f 84,06 op de gewone dienst en met een batig saldo van f 2123,32 op de kapitaaldienst, vast gesteld werd. Een voorstel van B. en W. om de verordening begrafenisrechten te herzien overeenkomstig een door B. en W. voorgesteld concept-besluit, ontmoette enige tegenstand. Aange- Axel VERGADERING VOGELVRIENDEN. Vrijdagavond hield de Vereniging van Zeeuwseh Vlaamse „Vogelvrien den" een vergadering in hotel „Het Gulden Vlies" te Axel. Slechts een klein aantal leden gaf van zijn be langstelling blijk. In principe werd o.a. besloten tot het organiseren van een tentoonstel ling van diverse soorten vogels in December a.s. De verdere organisa tie van deze tentoonstelling zal een der voornaamste agendapunten vor men van een volgende vergadering. ONGEVAL. Dezer dagen kwam, tijdens een on weersbui, de heer J. H. aan de bui tenweg te Axel met zijn fiets te val len in de buurtschap Magrette te Axel. Een bloedende hoofdwonde en diverse kwetsuren maakten het in roepen van doktershulp noodzake lijk. Si. Jansteen GESLAAGD. De dames E. Calle en E. Zwar- telé uit St. Jansteen slaagden te Tilburg voor het examen typiste. VObïBAL BEDRIJFSVOETBAL. De uitslagen Bedrijfs- en Zomer avondvoetbal van 4 tot 9 Aug. wa ren voor het rayon Vlissingen: SMZ—Coal '52 2—5; GPC—SBLV zien de geldigheidsduur der tegen woordige verordening 31 December a.s. eindigt, werd geadviseerd de een malige rechten* met 50 "te verho gen, teneinde tegemoet te komen aan de bezwaren van het grote nadelige saldo op de exploitatie der begraaf plaats. Door de voorgestelde tariefs verhoging, zou het nadelig saldo met circa f 150.per jaar worden ver laagd. Hiertegen hadden de heren De „hebben ze ons vervloekt De rampspoed van het eiland blijft bevrijder bezighouden. Ben vu Evsselstegn, de bekende Nederlandse letterkundige, is in Schot land geweest, waar zUn toneelstuk „De dubbelganger" werd opgevoerd. Achter de coulissen ontmoette hjj een regisseur met wie hij kwam te spre ken over Walcheren, het Walcheren van 1944, toen de geallieerden slechts een verdronken eiland konden bevrijden en het Walcheren van thans, waar het herstel zijn voltooiing nadert. In een artikel w de Haagse Courant Iaat de heer Van Eysseisteijn ons zien, dat het lot van dat verdronken Walche ren sommige bevrijders, die de hel van 1944 overleefden, nog altijd zeer bezighoudt. volking gebeten op ons is, of ze ons hebben verwenst en vervloekt. Maar wij hadden geen keuze. Het ging óók voor óns er op of er onder; dui zenden van ons zijn er op die glib berige dijk van bloed en modder ge vallen. Wij hebben er óók een vre selijke tol moeten betalen. En tóch... Het kan me zo dikwijls bezighou den De heer Van Eysseisteijn verzeker de hem, dat de Zeeuwen dat weten en dat zij, zelfs temidden dier ca tastrophe, temidden dier apocalyp tische beproeving de oorzaak van hun trfagisch lot niet bij de Engelsen hebben gezocht. „James Hume knikt. Maar hg laat het onderwerp niet los. Het zit hem te diep. „Soms kunnen die beelden weer in mijn droom opkomen", zegt hij, „dan zie ik alles weer voor me: vluchtelingen, gewonden, boe ren, wanhopig bezig met hun vee, rondom verderf en brand en stro mend water, en wijzelf, met onze stenguns verder strompelend, van muur tot muur en van boomstronk tot boomstronk. De schrijver vertelt, hoe hij die altgd eendere wereld, dezelfde geut en dezelfde spanningen van het in ternationale toneel óók aantrof „achter" in John Stewarts grote schouwburgtent in Pitlochry, waar het tweede seizoen van het Theatre Festival werd gevierd. Het was 's avonds, né. de voorstelling; het ge heimzinnige woud uit Sir James Bar ries „Dear Brutus" viel uiteen; men kon van louter bomen het bos niet geruisloos en haastig zgwaarïs. Er werd een bed naar voren geschoven, stoelen, een toilettafelhet eer ste bedrijf van Shaws „Too good to be true" werd neergezet: „Voor mórgen". Op dat moment ontmoet te hij James K. Hume, de regisseur van Shaws toneelspel, slank, lang en donker, met een markante, scherp getekende kop. „Ik was in Holland", zegt de lan ge, donkex-e. „Ik vocht er en Zee land. Ik zag er de afschuwelgkste taferelen en de erbarmelijkste ellen de. Mijn hart draaide om in mijn lijf bij de verwoesting, die by ons komen wei'd aangex*icht: Walcheren verdronk in water en bloed. Ik vraag mij af of die arme, geteisterde be- Jonge, Dekker en Dominicus bezwa ren en de heer Dominicus gaf in overweging een tarief in te vneren voor het luiden van de torenklok bg begrafenissen. De heer De Jonge zou eventueel, doch slechts node, een ver hoogd tarief voor het gebruik van de lijkwagen bij begrafenissen le klasse willen aanbevelen. De heer Dekker zag de tarieven liever ongewijzigd en de heer Lindenbergh was van mening, dat door B. en W. meer rekening was gehouden met het zakelijk element. De heer Veerhoek deelde mede, dat de tarieven niet evenredig hoog zijn, in vergelijking met die in andere ge meenten. Hierna zeide de voorzitter, dat B. en W. bereid waren het voor stel terug te nemen en te adviseren de verordening ongewijzigd vast te stellen. Hiertoe werd i*net algemene stemmen besloten. Naar aanleiding van een verzoek van de Vereniging voor Chr. Volkson derwijs om beschikbaarstelling van gelden vóór eén koolzuiirsneeuwappa- raat, deelde de voorzitter mede, dat meerdere apparaten in bestelling zijn. Op het verzoek werd gunstig be schikt. Hierna volgde rondvraag en slui ting. VEILING MIDELBURG. 11 Augustus. Aardappelen: Eerste lingen 89, id. grote 99.20. id. drie ling 57, id. ki-iel 45. Bintjes, bon ken 810, id. grote 8.408.60. Koop- mans blauwe, bonken 1012. Blauwe Eigenheimer^ boniten, 11. id.grote 1011. Aanvoer 26 ton. Fruit Appels: Zigeuner-in 632. Perzikrode zomer appel 616. Yellow Transparant 14. Early Victoria 9 11. Appels, kroet, 312. Peren: Précose de Trévoux 418. Clapp's Favorite 119. N.H. suiker peer 79. Peren, kroet 38. Frankenthaler 103—113. Tomaten 1640. Bramen, per.doos, 1721, id. p. kg. 3941. Pruimen: Reine Claude d' Ouillins 5—16. Washington iL-17. Bóeren- witte 320. Belle de Louvain 1319. Czarpruim 918. Ontario 1718. Witte wijnpruim 1316, Reine Vic toria 416 Reine Claufe d' Althann 29. Meloenen: Suikermeloen 349. Netmeloen 1647. Gr. Ananas 17— 22. Oranje Ananas 2354. Perzik, p. st. 524, id. p. kg. 64. Groenten: Bloemkool A 3974. id. B 1742, id. C 8—35. Komkom mers A 8—13, id. B 8—12, id. C S— 11. Augurken 10—81. Snijbonen 20 54. Dubb. princessen 5365. Pronkbenen 2434. Andijvie 816. Spinazie 1222. Rode kool 1018. Savoye kool 1428. Witte kool 6 10. Spitskool 13—15. Sla 2—6. Prei 28—36. Postelein 4—30. Kroten kg. 412. Boskroten 59. Bospeen 19 35. Rabarber 5. Zilveruien 4448. VEILING ZUID-BEVELAND. 11 Augustus. Pei-zik zomerappels A 23, BC 23.50—24, I 23.30, H 15, Zigeunerin A 34.10, BC 36.50, I grof 36.50, I 33.70—36.50, II 24.10. Codlin Keswick I 6, II 3. Clapps Favorite A 17—19, BC 16.60—17.50, I grof 18 —22, I 15.30—16, H 8.70—9.10. Pre- cose de Trevoux A 26, BC 18.90 20.10, I grof 24. I 15.30, H 7. Gewone veiling. Perzik zomerap pels 316. Early Victoria 37. Zi geunerin 619. Precose de Trevoux 319. Clapps Favorite 415. N.H. Suikerpeer 36. PruimenWashington 3-11.20. Ontario 312. Czarp ruimen 3S. Dubb. boere witte 312. Witte wijn pruimen 4—12. Mons Hotive 315. Belle de Louvain 313.30. Reine Claude d' Althan 1621. Reine Vic toria 6—23. Washington (verpakt) 1721, Bramen 4560. Frankentha ler 120. Perziken 912. Groenten. Dubb. Pxincessebonen 36 58. Stoksnijbonen 2045. Pronkbe nen 1330. Augurken 11101. Groe ne kool 1027. Rode kool 12. Andij vie 1728. Uien 25. Postelein 19— 21. Tomaten 3148. Aardappelen 10 12. Komkommers 1011. Kropsla 24. Bloemkool 962. Kroten 58. Bospeen 8—10. VEILING KAPELLE. Grote veiling. Bramen 55.2057.10. Tonneboer 55.90. Dubbele Princes sen I 45, II 40.35. Zigeunerin A 38, BC 39.30i gr. 38i fijn 34.6036.70, ii 21—27.50 K 15. Perzik I gr. 2o.01i fijn II 15.10 K 10.90, Keswick I gr. 15. I fijn 6.80 6.90. Lemax Intos I 31, II 16.10. Clapps Favoriet A 2020.20, BC 17.20—17.60, I gr-. 17.90 I fijn 16.40— 16.70, II 12.3012.60. Keuken 9.50— ló.SO. Fabriek 6.60—6.80. Precose de Trevoux A 25.10, BC 20.55, I 19.30 19.50, II 12.3013.30. Keuken 10.45. N.H. Suikerpeer I 5.20. II 3.20. Prui- men bloc Washington n 3.10. Kleine veiling. Frambozen 100. Perziken 6.50. Frankenthaler 106— 110. Zigeunerin 3—18. Pree. de Trev. 319. Clapps 314. Limax Intos 1 16. Perzikappel 8—14. Petit Marga- riet 12. Aardappelen 10, Savoye kool 16 17. Andgvie 813. Tomaten 16— 36. Komkommers 1517. Stokprin- cessen 43, Zilveruien 20. Kropsla 2 —3.50. Bloemkool 847. Washington 413. Ontario 1318. Belle de Lou vain 415. Wijnpruim 517. Mon sieur Hative 6—23. Reine Victoria Golden Japan 712. Reine Claude d' Alta 2124. Diversen bramen 58 80. Blokveiling pruimen Belle de Louvain en Czar 11 3.404.10. Wash ington gescheurd 3—3.40 .Belle de Louvain gescheurd 3. VEILING BERGEN OP ZOOM. 11 Aug. Sla 23. Andijvie 5—8. Savoye kool 917. Rode kool 59. Prei 1117. Kroten 78. Stamboon dubbele Princessen 2351. Staak- princessen 75—89. Staaksnijbonen 2637. Bospeen 1419. Waspeen 22 25. Bloemkool AA 49, idem A 30 51, idem B 1423, idem C 15. Kom kommers 815. Tomaten 3150. Natuur tomaten 2030. Netmeloen 49so. Ananasmeloen 5359. Kas perzik 724. Reine Victoria 2426. Czar 1819. Washington 1821. M. Hative 11—22. Boerenwitte 10—20. R. Claudes 21—36, B. de Louvain 23 2-4. James Grieve A 24, id. B 21, id. C 18, id. HI 12. Zigeunerinnen Ax 26 —36. id. A 33, id. B 30—32, id. HI 12 23, id. HH 12—15. Précose B 16 —19, id. C 13—15, id. HI 11—13, id. HH 10. Clapps A 20—22, idem BC 16—19, idem HI 12—19, idem HH 9—12. Manks Codlin 17—25. VEILING KRABBENDIJKE. 11 Augustus. Exportveiling: Clapps Favoriet A 19.20, B 16.30, BC 17.10 —18.10, C 14.20, 1 gr, 17.60, I fijn 13 16.70, 2 8.60. Précose de Trevoux A 25, BC IS.10, 1 gr. 19.20, 1 fijn 1417.80. 2 7.50. Zomerappel A 20.30 BC 19.20, 1 gr. 16, 1 fgn 21.10, 2 5.30. Gewone veiling: CI. Fav. 317, verpakt 2025. Pree. de Tr. 716. Zigeunerin 4-21, verpakt 3138. Zomerappel 615. Ontario pruimen 4—9. Czar 6.9. Bonen 2438. T>~ men 3646.30. Tomaten 16—J Ik heb een heimelijk verlangen: ik zou nog ééns Zeeland willen zien en op Walcheren willen praten met de bevolking; mjj er van overtuigen hoe het nü is, het eiland zien in die wederopbouw*, waarover u spreekt. Dit is een wens, die zeer sterk in mij leeft." „Hij wordt weggeroepen; één van de mannen van het technisch perso neel heeft hem nodig. Het werk voor morgen staat niet stil voor de her inneringen aan gisteren. James Hu- mes gezicht ontspant zich langzaam. Hij ziet nog even om: „Ik zou mor gen graag even niet u willen spre ken over een bepaalde scène uit bet tweede bedrijf van uw stuk", zegt hij. „Kunt u tegen twaalf uur in The Green Park Hotel zijn? Kom dan koffiedrinken, dan kunnen wij rus tig praten." Doch ook bij dat pra ten zou Walcheren weer het onder werp worden en ik moest hem alles vertellen wat ik wist over die taaie, heroïsche strijd, waarbij het water werd teruggedrongen uit het ver dronken land VEILING ST. ANN ALAND. 11 Aug. Gele eigenheimers, gew. I 9.549.08, id. H 8.05—8.50, drie lingen 6.76, bonken 7.04, bonken afw. 5. Koopmansbl. gew. 8.90. Bin tjes gew. 8.518.78, drielingen 5. Bonken 8.10. Aanvoer 65 ton. VEILING SCHERPENISSE. 11 Aug. Eigenheimers gew. I 8.11 —8.42. H 7.21—7.80, drielingen 5.51, honken 7. Bintjes, gew. 8.048.24, drielingen 4.59, bonken 8.08. Aan voer 27 ton. VEILING THOLEN. 11 Augustus. Aardappelen: Bin tjes bonken 8.30, gew. 7.508.54. Doré, gew. 7.60. Witte Eigenheimers gew. 7.108.90. Voer 3.12. Aanvoer 12 ton. VEILING ST. MAARTENSDIJK. 11 Aug. Eigenheimers I 87.50; id. n 7; bonken 5.504.50; afwijken de bonken 5; Bintjes I S.608.20; bonken 8; kriel 4.30. Aanvoer 25 ton. VEILING TERNEUZEN. 11 Aug. Sla 3.20—5.20 per 100 st.; Bloemkool 24; groene Komkom mers 811; witte komkommers 8 10; eMloenen 46—50, alles per st. Peen 1315; Kroten 58. alles per bos. Aardappelen: Eerstelingen 9 11.80; Bintjes 8.70—10.80. Groenten: Andijvie 25; Stoksnijbo nen 2532; Prrncessebonen 4247; Kroten 1116; Rode kool 49; Sa voye kool 1926; Witte kool 4 7; Peen 1317; Prei 3034; Tomaten 3ü34; Tomaten 3045; Uien 7 12, alles per kilo. Pruimen: Belle De Louvain 14 21; dubbele Boeren witte 2223; enkele Boeren witte 810; Reine Claude D'Ahtan 21; Victoria 16; On tario 1221; Washington 821. Appelen: Perzikrode Zomerappel kw. BC 18.10; huishoud I 16.80; huis houd II 8.10; Zigeunerin 516; Bra men 4448. GRAANBEURS ROTTERDAM 11 Augustus. Binnenlandse granen (officieuze noteringen per 100 kg. franco Rotterdam). Tarwe, zonder vochtconditie 2526 op vochtconditie tot 25.75 genoteerd. Voedergranen, bij matige omzet goed prijshoudend. Zomergerst 3133; Wintergerst 30.5031775; Rogge 28 —29; Haver 29.50—30.50. Peulvruchten: Groene Erwten 43 46; Schokkers 45—50. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM 11 Augustus. Klei aardappelen 35 mm. opwaarts. Eigenheimers 8.75 9; Bintjes 88.50; Blauwe eigenhei-" mers 10; IJselster 8. Zandaardappe- len 35 mm. opwaarts. Nieuwlahdse eigenheimers 910; Voeraardappelen 4. Prijzen per 100 kg. berekend op handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardap pelen op wagon, schip of auto. VISMIJN TE VEERE. 11 Augustus. Export garnalen, aanvoer 1220 kg., 79192. Handels garnalen, aanvoer 90 kg., 72. Schar, aanvoer 26 kg., 4148. Bot, aanvoer 255 kg., 31 18- Wijting, aanvoer 8 kg., 1617. Middel tong, aanvoer 280 Bra- I kg., 115-244. Rog, aanvoer 115 kg., 2642.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 11