Drama van Helsinki herhaalde zich in Amsterdam NEDERLANDSE B0NDSPL0EG SPEELDE GELIJK TEGEN EGYPTE INDRUKWEKKENDE CEREMONiE BIJ OLYMPISCHE REVANCHES MAANDAG 11 AUGUSTUS 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT PARADE VAN OLYMPISCHE STERREN. Fanny Blankers liep horde omver en viel languit op de baan Toen de 60.000 toeschouwers van de Olympische revanchewedstryden te Amsterdam onder de vrolijke tonen v an de marinierskapel de benen even strekten om op de juiste wtfze van de pauze to genieten, lag op de sintel- baan op baan 3 een horde omver. Niemand in het ganse stadion lette er op, Enkele ogenblikken daarvoor waren de blikken van de vele duizenden, die de tribunes bevolkten, gevangen geweest door dat wït-zwart geverfde ma teriaal. Want met ontzetting had men toegezien, hoe tydens de 80 meter hordenloop voor dames de in de derde baan gestarte Fanny Blankers-Koen de vierde horde tegen de sintels wierp. Onder groot enthousiasme van het volgepakte stadion was zy naar de witte startlijn gegaan. Stilte heerste er, toen het startschot vieL Stilte, die even later verscheurd werd door kreten van schrik en verbijstering: Fanny toucheerde de 4e horde, wierp hem om ver, raakte volkomen uit balans en viel vervolgens languit op de baan. Toen kwam zy overeind en verliet met gebogen hoofd het strijdperk. Shirley Strickland won de race. Slechts weinigen zullen dat laatste hebben gezien. Voordat het echter tot deze zo tra gische herhaling van Helsinki was gekomen, hadden de athletiekliefheb- bers hun hart kunnen ophalen aan enkele spannende en fraaie nummers. Zij konden genieten van het fraaie werk van onze landgenoot Theo Saat, die op de met de Olympische kam pioen Remigino en de Brit MacDo- nald Bailey zeer sterk bezette 100 meter een voortreffelijke tweede plaats veroverde. De Amerikaan nam van de start af de leiding, met daar achter Badley, Saat en de Brit Fer guson. Na 80 meter rukte Saat éch ter energiek naar voren en zijn stre ven slaagde ten volle: hij sloeg Mac- Donald Bailey op de streep. Remigi no finishte als eerste in 10,6 sec., Saat en Baaley noteerden beiden 10,7 sec. en Ferguson ging als vierde over de streep in 10,8 sec. Tijden, die, gezien de door de regen zeer zacht geworden baan, met respect in de programma's genoteerd konden worden. PUCK DERDE OP DE 100 M. De hieraan voorafgegane 100 me ter by de dames, had eveneens eer byzonder spannend gevecht opgele verd, waarbij Puck Brouwer ten nauwste betrokken was. Samen met de Engelse June Foulds had zij op de eerste tientallen meters de leiding, welke echter spoedig door Shirley Strickland werd overgenomen. Maar na 50 meter kwam het Amerikaanse negerinnetje Morreau sterk naar vo ren. liep twee meter op haar tegen standsters uit en slaagde er zelfs in haar voorsprong aan de eindstreep tot ongeveer 4 meter te vergroten. Puck Brouwer zag zich door Shir ley Strickland, zeer eervol overigens, naar de derde plaats verwezen. Tijd 11,9 sec. Maar dat de Celebes-athlete toch ook wel zin in een eerste prijs had, bracht zij duidelijk op de 200 meter tot uiting. Zij was, als gewoonlijk, niet bijster snel weg, doch daarna ging het, in duel met mej. Johnson (Australië) en de Engelse Sylvia Cheeseman, in hoog tempo over de baan. 24,3 sec. wezen de horloges toen zij als eerste de finishdraad verbrak, gevolgd door mej. Johnson Wereldrecord 4 x 440 yards estafette verbeterd. Tevens nieuw record 440 yards horden. Bij de Zaterdag gehouden wedstrij den in het White City Stadion te Londen wist een Amerikaanse ploeg de 4 x 440 yards estafette te winnen in 3 min. 8,8 sec., een nieuw wereld record. Het oude record stond sinds- 17 Juni 1941 op naam van een ploeg van de universiteit van Califomië met 3 min. 9,4 sec. (Los Angeles). De Amerikaanse ploeg, die het we reldrecord verbeterde, bestond uit Cole, Peaiman, Mashbum en Whit field. Het team van Jamaica, dat te Hel sinki de 4 x 400 meter gewonnen had, werd tweede in 3 min. 9,2 sec. en bleef dus eveneens beneden het oude wereldrecord. De 30.000 toeschouwers in het White City Stadion hadden zich veel voorgesteld van de 220 yards, waar aan vijf van de zes Olympische fina- litsen van de 200 meter deelnamen. De race werd echter bedorven door een stortbui. Anay Stanfield (Ver. Staten) die te Helsinki de 200 meter won, werd eerste in 21,8 sec. De Olympische kampioen op de 400 meter horden Charlie Moore (Ver. Staten) verbeterde tijdens deze wedstrijden het wereldrecord 440 yards horden door een tijd te maken van 51,6 sec. Het oude record stond met 51,9 sec. op naam van de Itali aan Filiput (8 October 1950, Bres cia). Tijdens te Kopenhagen gehouden atletiekwedstrijden is de Zweed Olie Aaberg erin geslaagd het wereld record op de 1000 meter te verbete ren. Met een tijd van 2 rriin. 21,3 sec. bleef hij 0,1 sec. onder het oude re cord. Marathons internationale wedstrijden te Schoondijke Voor de internationale athletiek wedstryden, welke op initiatief van het Vlissingse Marathon op Zondag 17 Augustus te Schoondijke worden gehouden, bestaat grote belangstel ling. Reeds 23 athleten hebben zich opgegeven voor de wedstryd over 25 km., waaraan ook Janus van de Zande uit Halsteren zal deelnemen. Op deze afstand sta*! verder nog Emiel Pauwels, de fakende Olvm- pus-lopen uit Brugge. Een andere Olympus-man van naam, de bonkige Lankriet, komt op de 3000 meter in de baan tegen de Schoondykse crack Staf Dobbelaere, die de laatste we ken heeft getoond nog lang niet op zijn retour te zijn en op de 80 me ter meisjes start de grote troef van Marathon, Willy Cysouw. en Sylvia Cheeseman, die resp. op 24,4 sec en 24,6 sec kwamen.. Bij de heren bleek Saat op de 200 meter tegen het geweld van de Ja- maicanen McKenley en Laing niet bestand. Zestiende seconde verschil lag er tussen hem en winnaar Mc Kenley, die 21,3 sec. voor zich liet afdrukken. Laing volgde zijn landge noot op de voet (21,4 sec.). 80 METER HORDEN. Shirley Strickland was op de 80 meter horden oppermachtig. Reeds na de tweede horde lag zij door een verschrikkelijke felle en snelle start een meter voor op Fanny Blankers- Koen en het Engelse meisje Jean Desforges en hoe dichter zij de finish naderde hoe meer haar voorsprong toenam. Niettemin bleef onze tweede Nederlandse vertegenwoordigster op dit nummer, Wil Lust, uitstekend vol gen en fraai wist de Zaandamse in 11,6 sec. op de tweede plaats beslag te leggen achter Shirley Strickland, die 11 sec. noteerde. Ondanks de grote tegenslag, Fanny in „haar" nummer thans op nieuw te verwerken had gekregen, was zij een van de eersten, die Shir ley Strickland en Willy Lust met haar succes kwam feliciteren. De 110 horden had door het weg blijven van de Olympische kampioen Harrison Dillard er moesten he laas meer prominente figuren van de deelnemerslijst worden geschrant aanzienlijk aan aantrekkelijkheid in geboet. Nu was de zege voor de Ame rikaan Barnard, die 14,3 sec. nodig had. Arthur Wint was er wel. Ken nelijk had de man uit Jamaica ech ter meer zijn gedachten bij een va- cantie-uitstapje, want zij lopen op de 800 meter demonstreerde wel 'n gro te souplesse, maar getuigde aller minst van lust om veel strijd te le veren. De Amerikaan Pearman won nu in 1 min. 52,6 sec., Wint werd der de. Daar op de 400 méter McKenley eveneens verstek liet gean, kwam ook hier de overwinning betrekkelijk gemakkelijk in handen van de we reldrecordhouder en Olympische kampioen, George Rhoden. De lang en fors gebouwde Jamaicaan ver overde in 47,9 sec. de eerste plaats. 1500 METER VOOR REIFF. Gaston Reiff wenste de nare her innering aan Helsinki op de 5000 meter stapte hy tien immers de baan uit volledig uit te wissen. De ge legenheid, die de 1500 meter hem daartoe schonk greep hij met beide handen aan. De Amerikaan Montez nam de kop, die echten spoedig door Reiff werd- overgenomen. Niet lang daarna liep hy van Montez en de En gelsman Seaman weg en in 3 min. 58 sec. arriveerde hij als eerste aan het eindpunt. Ashenfelter, als no. 1 op de 3000 meter steeple chase te Helsinki uit de bus gekomen, gaf blyk ook op de 3000 meter zonder hindernissen wat te presteren. In 8 min. 41,6 sec. werd hij winnaar. Terneuzen-Wageningen 1-1. In een weinig enerverende vriend schappelijke wedstrijd, waaraan de sterke wind veel afbreuk deed, kwa men Terneuzen en Wageningen tot een gelijkspel, een resultaat -waarme de beide ploegen tevreden kunnen zijn. Voor de rust was Terneuzen, dat toen het windvoordeel had, iets meer in de aanval. Verder dan enkele goe de schoten van Klouwers en Pijke kwam het niet. De defensie der thuis club wist met de aanvallen van Wa geningen ook wel raad, maar toch kon linksbinnen Van der Weerd met een hard schot na een half uur spelen doelman Van Kouteren passeren. Na de thee volgde een vrijwel gelyk opgaande stryd, waarin de doelver- dedigers weinig gevaarlijk werk kre- §en te verrichten. Na twaalf minuten enutte Van Waes een goed door Koch aangegeven bal en de stand was gelijk (11). En daarbij bleef het, ofschoon Van der Weerd het nog enkele malen met verre schoten probeerde. Scheidsrechter Hoogen- boom leidde correct. De ploeg van de Ver. Staten (Faggs, Morreau, Hardy en Jones) behoefde niet zo erg veel energie op te bren gen om de 4 x 100 meter estafette in de wacht te slepen. Dat de Ameri kaanse meisjes in 46,9 sec. eerste werden, was niet zo verwonderlijk, dat Groot-Brittannië in 47,7 sec. op de tweede plaats kwam, ook niet, en dat de Nederlandse ploeg derde werd in 48,2 sec. baarde, gezien de lang niet vlekkeloze wissels weinig op zien. De Amerikaan Mattos tenslotte liet in een demonstratie zien, hoe ver hij het by het polsstokhoogspringen heeft gebracht. Een heel eind, ge tuige de 4,47 meter die hij bereikte. Beheerst had hij daarmee zijn per soonlijk record, dat op 4,44 meter stond, met 3 c.m. verbeterd. ZWEMMEN Zeeuwse successen bij oversteek van Hollandsch Diep. Chris Verbeek uit Vlissingen de snelste. Zaterdagmiddag werd een zwem wedstrijd over het Hollandsch Diep f;ehouden tussen Xumansdorp en Villemstad, aan welke wedstrijd door enkele Zeeuwse zwemmers werd deelgenomen. En met succes: Chris Verbeek en Ko den Boer uit Vlissin gen werden resp. eerste en tweede bij de lieren en hun plaats- en clubgeno te mevr. Truus Castel.de Jong won de wedstrijd by de dames-veteranen. In totaal waren 42 zwemsters en zwemmers aan de start verschenen. Het traject is ongeveer 3% km. lang, waarvan men ongeveer de helft met de stroom mee en de helft tegen de stroom in moest zwemmen. Ei- waren vier uitvallers, terwijl zes deelne mers te ver door de stroom werden meegenomen en daardoor voorbij Willemstad in het riet terechtkwa men. De uitslagen luiden: Heren: 1. Chris Verbeek, („De Zeehond", Vlissingen) 44 min. 40 sec.; 2. Ko den Boer, („De Zeehond", Vlissingen) 45 min. 48 sec. 3. J. Goossens, (.T.R.B.", Tilburg) 46 min. 35 sec.; 4. H. v. d. Pol, („Ba ronie", Breda) 48 min. 42 sec. Dames: 1. mej. N. Beune, („T.R.B.", Tilburg) 47 min. 55 sec.; 2. mej. C. Bijvoet, („Surae", Breda) 48 min. 09 sec.; 3. mej A. Verbruggen, („R. DZ.", Rotterdam) 48 min. 52 sec.; 4. mej. A. van Gerven, („Surae", Breda) 49 min. 18 sec. Dames-veteranen: 1. mevr. Truus Castel-de Jonge, „De Zeehond", Vlis singen) 1 uur 2 min. 53 sec.; 2. mevr. E. Bastiaansen, („Surae", Breda) 1 uur 22 min. 20 sec. Tijdens de Olympische revanchewedstrijden in het Olympisch stadion te Amsterdam voor Fanny wellicht het einde van haar succesvolle carrière mocht onze Nederlandse athlete no. één uit handen van Z.KJL Prins Bernhard de Coupe Talier Pasja In ontvangst nemen als een bewijs van dankbaarheid voor de wijze, waarop zy de Olympische gedachte op het sportveld heeft trachten te verwerkelijken. Internationale motorraces op nieuw circuit te Etten. Australiër Tony McAlpine winnaar in 500 en 350 cc klasse. Te Etten werden internationale motorwegraces gehouden op het nieuwe zeer snelle circuit. In de 500 cc klasse internationaal werd de Australiër Tony McAlpine met Nor ton winnaar. Hij deed over de 14 ronden van in totaal 84.028 km. 42 min. 26,5 sec.; een gemiddelde EneL heid van 118 78 km. per uur. Twee de werd Bakker met Norton in in 42.28,3 en derde Fokke Bosch, eveneens met Norton in 43.03,4. Lo Simons eindigde als zesde. In de 350 cc klasse internationaal ging Tony McAlpine eveneens als eerste door de finish. Hy legde de 72.024 km. over 12 ronden af in 37.59,7. De eerste Nederlander werd Janssens met AJS. die op de zesde plaats eindigde in 39.17,0. Onze landgenoot Maessen won met Guzzi de 250 cc-race door de 48.016 km. af te leggen in 28 min. 46,9; een gemiddelde snelheid van 102,66 km. per uur. Postma werd tweede. Winnaar in de 125 cc klasse natio naal werd Lo Simons met MondiaL' Simons reed de 36.12 km. in 23 min. 32,5. In de zes af te leggen ronden bereikte hy een gemiddelde van 91.79 km. per uur. Ten Thye won 8 km.- wedstrijd in IJssel bij Zutphen, Geertje Wïelema en Wiljemsen eersten in 3% km. in Den Helder. Ruim 200 zwemmers en zwemsters hebben deelgenomen aan een 8 km. zwemwedstrijd, die by Zutphen in de IJssel werd gehouden. De uitslagen luiden; Dames: 1. An nie Veldhuyzen, („Robben", Hilver sum) 1 uur 20 min. 5 sec.; 2. Ria Vonk („H.D.Z.", Amsterdam) 1.21.34; 3. Annie Meinsma („H.Z.C.", Hilver sum) 1.21.37; 4. Dicky van Ekris („Robben", Hilversum) 1.21.57; 5. Thea de Vos („Wuesthag", Hengelo) 1.23.37. Heren: 1. Ten Thye („LZ.O.", Leeuwarden) 1.16.06: 2. Willemsen, („Vechtstreek", Utrecht) 1.16.17; 3. Kaiser, („Robben", Hilversum) 1.17. 18; 4. Demuth, („Zweml.", Utrecht) 1.17.28; 5. De Bruyn, („Neptunus". Amersfoort) 1.18.26". Zaterdag is de jaariykse Haven— Marsdiep-wedstrijd, georganiseerd door de Helderse zwemvereniging .Bruinvissen", over een afstand van 3'/è km. verzwommen. Het water was vrij ruw en de tocht waarvoor 39 deelnemers startten, vijf vielen uit, was zwaar. Bij de heren werd Willemsen met 48 min. 4 sec. eerste. Bij de dames bezette Geertje Wielema met 48 min. 20 sec. de eerste plaats. Zij kreeg de wisselbeker, die zy voor de derde keer won, definitief in haar be zit. ZEER MATIGE WEDSTRIJD. Alleen Kraak en stopperspil Hendriks voldeden. Wie met het beeld van de Olympische voetbalfinale voor ogen de wed stryd Nederlands BondseiftalEgypte heeft aanschouwd, moet thans wel tot de conclusie zyn gekomen, dat wy in internationaal voetbalverband be land zijn op een peil, dat ons op de onderste sporten van de voetballadder klasseert. Want Egypte, een land dat als voetbalnatie pas komt kyken, is waarlyk geen tegenstander om hoog tegen op te zien. Er school waarheid in de opmerking, die wij op de tribunes hoorden, dat het Nederlands voet- balpeil in verhouding niet dat van de meeste landen, het niveau van het partijtje kantoorvoethal gaat benaderen. 'e man in de Nederlandse ploeg, die boven de middelmaat uitstak, was stopperspil Hendriks, die door uitste kend kopwerk vele aanvallen onder brak. Daarnaast moet doelman Kraak genoemd worden, die na rust door tijdig uitlopen enige kansen voor de Egyptenaren teniet deed. De Egyptische aanvallen liepen dood in te kort spel. De Nederlanders zochten het veelal ïn de lange passes, doch het plaatsen was liierby derma te onnauwkeurig, dat de tegenparty zich steeds kon herstellen. In de voorhoede was Bennaars nog de bes te man, doch zijn dribbels waren veelal net niet nauwkeurig genoeg om veel effect te sorteren Overigens was de Dosko-man vrywe'l de enige, die het met een schot probeerde en in de laatste minuten van de stryd had hy daarmee bijna succes toen hij een harde schuiver op keeper Hemida af vuurde. Deze uitstekende doelman kon echter de bal nog juist languit vallende met een hand bereiken en het schot tot een hoekschop verwer ken. GEBREK AAN TECHNIEK. Gebrek aan techniek speelde de Nederlanders vele malen parten en in duels moesten zij ook veelal de vlag strijken voor de snellere Egypte naren, die individueel beter waren dan hun tegenstanders. In de midden linie is Biesbrouck geen schaduw meer van de man die hij enige jaren geleden was en ook Wiertz speelde geenszins een brillante party. Zijn plaatsen was ook dit keer weer slecht verzorgd. Van der Kuil, die aardig werk deed, was de maker van het Nederlandse doelpunt. Na ongeveer een half uur kreeg hy, na een combinatie met Cla- van, Mommers en Van Roessel de bal schuin voor het doel toegespeeld en zyn harde schuiver bracht het eerste punt op het scoringbord. Nederland bleef daarna sterker, doch toen de Egyptische rechtsbinnen Ele Diw minuten later met een hoog schot van dichtbij de gelijkmaker scoorde, zakte het Nederlandse spel in elkaar. GEEN DOELPUNTEN MEER. Na rust is het voor een groot deel een strijd geworden tussen de Neder landse verdediging en de aardig, maar ongevaarlyk combinerende Egyptische voorhoede, waarbij de Bondsploeg vele malen met succes het wapen van buitenspel toepaste. Had scheidsrechter Schippers niet enige overtredingen in het Neder landse strafschopgebied ongestraft laten passeren wellicht was er dan misschien een Egyptische schutter geweest die uit een strafschop had kunnen scoren. Nu bleef het een 11 gelijk spel, waarvoor de Egyptenaren van het publiek een hartejjjn applaus kregen, terwijl de in het rood gesto ken Nederlandse Bondsploeg bijna ongemerkt naar de kleedkamer ver dween. KONINKLIJKE FAMILIE AANWEZIG Fanny kreeg Taher Pasja-bekei D© revanchewedstryden in het Olympisch stadion te Amsterdam, waar voor ondanks het buiige weer enorme belangstelling bestond, werden ge opend met een indrukwekkende ceremonie. Enkele minuten voor het défilé waren Koningin Juliana met Prins Bernhard en de drie oudste prinsessen Beatrix, Irene en Margriet op de eretribune gearriveerd» terwijl op hetzelf de moment de zon de grijze lucht, waaruit zich een alles doorwekende stortbui had ontladen, doorbrak om het stadion en alles wat zich daarbin nen ging afspelen op te vrolijken. altijd sportieve gedrag betreft, de z.g. Taher Pasja beker toe te wyzen. De beker kon niet worden uitgereikt aan de Amsterdamse athlete, aange zien het kleinood zich nog te Lausan ne, de zetel van het I.O.C., bevond. Prins Bernhard volstond dus met het overhandigen van een enveloppe, waarin zich het bewijs bevond aat Fanny Blankers-Koen voor het jaar 1951 in het bezit van de beker was gesteld. Een kleurryk en goed geregisseerd schouwspel ontplooide zich op de natte grasmat. Achter het muziek korps van de mariniers en de kapel van de Huzaren van Boreel "mar cheerden vaandeldragers met vlaggen van de' Nederlandse sport bonden het middenterrein op, gevolgd door een woud van vlaggen van tien tallen Amsterdamse sportverenigin gen. Naar links en rechts uitwijkend werd een brede corridor gevormd en onder geweldige bijval van de inmid dels geheel bezette tribunes versdie nen in de Marathonpoort de in de be kende uniforme kledij gestoken Ne derlandse Olympische ploeg met aan het hoofd de chef de mission K. J. J. Lotsy. Voorts kwam een aparte groep met Olympische prijswinnaars, zoals de Amerikaan Remigino, Olympisch kampioen op de 100 meter, de Ame rikaanse 4 x 100 meter damesesta- fetteploegj met 4 x 100 meter team van Jamaica en natuurlijk de Neder landse medaillewinnaars Puck Brou wer, Geertje Wielema, Wies Linssen- Vaessen en Koosje van Voorn van de 4 x 100 m. vrije slag estafette en het hockeyelftal. Een aantal in het wit feklede meisjes, met een rood-wit- lauwe sjerp om de schouders, bood daarna de Olympische pryswinnaars een kleine lauwerkrans aan. FANNY GEËERD. Toen was het moment aangebro ken, waarop Fanny Blankers-Koen, waarschijnlijk voor het laatst, voor het Nederlandse sportpubliek werd geëerd. Het Internationaal Olym pisch Comité had besloten mevr. Blankers-Koen als erkenning van haar grote verdiensten voor de sport, zowel wat haar prestaties als haar Op de Olympische revanchewedstryden te Amsterdam marcheren de athleten door een erehaag van vlagdrc gers het terrein op. WIELRENNEN Coppi staakt het rennen niet Tydens een telefonisch interview dat de „Corrlere dello Sport" had met Fausto Coppi, heeft de renner verklaard, dat hy de wedstrijdsport niet zal opgeven. Zoals bekend kwam Coppi Don derdag j.L tijdens een koppelwed- strijd op de baan te Perpignan ten val, waarbij hy zijn linkerschouder blad brak en zijn sleutelbeen ver wondde. Kort na deze val verklaar de de „campionissimo" aat hij" de wielersport voorgoed zou opgeven. Coppi verontschuldigde zich met de woorden, dathij vlak na de val zo terneergeslagen was, dat hij er voorgoed mee wilde ophouden. „Maar het is niet gemakkelijk de sport vaarwel te zeggen, na alle bewijzen van deelneming en grote bezorgd heid die ik gekregen heb, zowel uit Frankrijk als uit Itaüë. Hetgeen ook wil zeggen, dat men „zwakheid" van mijn zijde niet toestaat. De Nederlandse ploeg voor de wereldkampioenschappen. De sportcommissie van de K. N. W. U. heeft de navolgende renners ingeschreven voor de wereldkampi oenschappen wieirennen, welke in de periode van 2331 Augustus a.s. in Luxemburg (wegwedstrijden) en Parijs (baanwedstrijden) zullen wor den gehouden: Beroepsrijders wegwedstrijd: Van Est, Wagtmans, Dekkers Faanhof, Nolten en G. Voorting. Res. Roks en Van Breenen. Amateurs wegwedstrijd: Plantaz, A. Voorting, Van 't Hof, Aanraad, Gelissen en v. d. Brekel. Reserves: Peters en Kooyman. Sprint beroepsrijders: Van Vliet, Derksen en Bijster. Sprint amateurs: Hijzelendoorn. Achtervolging beroepsrijders: Van Est, Derksen. Reserve v. d. Kamp. Achtervolging amateurs: Van Heusden en Vreeswijk. Stayers: Pronk, Bakker en De Best. Jan Hijzelendoorn tweede in sprint Na de openingsceremonie van de Olympische revanchewedstrijden te Amsterdam en een aantrekkelijk gymnastieknummer, werd het wiel rennen afgewerkt, waarvan het voor naamste onderdeel de sprintwedstryd was. In de eerste rit tussen onze land- fenoot Hijzelendoorn, de Engelsman 'eacock en de zilveren medaille winnaar. de Australiër Cox, zette Hijzelendoorn de sprint te vroeg in. Met Peacock aan zijn wiel en Cox er vlak achter ging hij de laatste bocht, op kop rijdend, in en tot 3 meter voor de finish bleef hij voor. Toen kwam Peacock naast hem en met een paar forse rukken aan zijn stuur schoot de Engelsman hem voorbij om met banddikte te winnen. In de tweede rit lagen de renners bij de 200 m-streep in dezelfde po sitie, maar nu handhaafde Hijzelen doorn zich, laag door de bocht rij dend. Peacock werd tweede, zodat de derde rit de beslissing moest bren gen. Hijzelendoorn liet zich feeds op het rechte eind voor de laatste bocht verrassen. Cox drong hem naar bo ven zodat Peacock ineens binnen door kon schieten. Met ruime voor sprong ging hij op de eindstreep af. Hijzelendoorn spande al zijn krach ten in maar verder dan op een half wiel naast de Engelsman kwam bij niet. Peacock won de rit en daar mee de sprint wedstryd voor onze landgenoot en Cox, die in alle drie de ritten de derde plaats had bezet. ACHTERVOLGING. Van de aangekondigde ploegen- achtervolgiDg tussen Nederland en Engeland kon niets komen, aange zien de Engelsen verstek lieten gaan. Dé achtervolging tussen een Nederlandse A-ploeg met Plantaz, de Groot, Voorting en van 't Hof en een B-ploeg, leverde een ruime over winning op voor het A-team, dat de 4 km. aflegde in 5 min. 05.0 sec. Voorting won in Den Bosch. In Den Bosch werd een wegwed strijd voor profs gehouden over een afstand van 150 km. De uitslag luidde 1. G. Voorting (Haarlem) 3 uur 42 min. 59 sec.; 2. Van Oers (Lan- geweg) 3 uur 43 min. 49 sec.; 4. Van Est (St. Willebrord) z.t.; 4. Gunst (Putten) z.t.; 5. Schoenma kers (Eindhoven) z.t.; 6. Suyker- buyk (Breda) z.t.; 7. Roks (Sprun- del) z.t.; op 1 ronde: 8. Witt eve en (Amsterdam: 9. Mangelaars (Hoo- gerheide); 10. Nolten (Geleen). Goede Nederlandse prestaties in Ronde van Duitsland. De 5e etappe van de Ronde van Duitsland, van Essen naar Trier, 195 km., had tot uitslag: 1. Mueller (Did.) 6.05.0; 2. Theis- sen (Did.) 2.4; 3. Kemp (Lux.) 6.19.33; 4. Vinhen (Ned.) z.t.; 5. Smits (Ned.) z.t.; Vervolgens alle andere renners ex aequo in dezelfde tijd als Kemp. In het algemeen klassement - be hield de Belg De Rijck de leiding met een totaaltyd van 33.55.25. In het algemeen klassement is Lambrichs (Ned.) veertiende met een totaaltijd van 34.29.44 en Smits (Ned.) viiftiende met 34.30.30.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5