«vee c«uranl VLISSINGEN De Middenstand wil met de V.V.V. feest vieren De étalage-vedstrijd vóór en na de oorlog DE V.V.V. UITGEGEVEN DOOR DE VLISSINGSE MIDDENSTAND. TER GELEGENHEID VAN DE De Middenstands-Feesigalerij aan de voet van de St Jacobstoren Middenstand en Vreemdelingenverkeer w VAN IS TOT EN MET 23 AUGUSTUS Druk: Firma F. van de Velde Jr., Walstraat 5860, Vlissingen Wat er te doen is? De Vlissingse V.V.V. jubileert. En welk een schoon jubileum! 60 ja ren V.V.V. werk, daar kan 2:0 maar niet overheen gestapt worden. Dat moet gevierd worden en behoorlijk ook! Een groot feestterrein op de Grote Markt en omgeving zal worden ingericht. Zeven volle dagen zal het daar een centrum zijn van ver maak en plezier, van kunstzinnig genot en aandachtig beschouwen. Het programma zal voor elk wat wils bieden en velen zullen zich in die dagen opmaken om deel te nemen aan de feestvreugde. Maar het feestterrein aan de Grote Markt alléén zou niet voldoende zijn om Vlissingen tot „Feeststad" te verheffen. Een groter terrein moet dan bestreken worden en het is welhaast vanzelfsprekend, dat de Vlissingse V.V.V. een verzoek heeft gericht tot de Middenstands organisaties om mede te helpen de gezelligheid in de stad te verhogen, door het organiseren van een étalagewedstrijd en het inrichten van een feestmarkt. Elders in dit blad kunt U kennis nemen van de grootse étalage wedstrijd met een serie aantrekke lijke prijzen. Ruim honderd winkel zaken zullen hun étalages extra goed verzorgen, terwijl verschil lende winkelstraten door het aan brengen van illuminatie de sfeer vooral in de avonduren tot het uiterste zullen opvoeren. De feestmarkt, of liever gezegd, de feestgalerij is geprojecteerd op de Oude Markt, aan de voet van de bekende St. Jacobstoren. Daar zal een deel van de Vlissingse win keliers een aantal openluchtstands inrichten, waarin zij hun artikelen op bijzondere wijze onder de aan dacht van het publiek willen bren gen. Hiertoe is een overdekte gale rij ontworpen, die in hoefijzer- vorm gebouwd zal worden, met het front naar de St. Jacobskerk. Een aantrekkelijke feestverlichting zal in de avonduren de sfeer van dit historische plekje van Vlissingen bijzondere luister bijzetten. Zowel des middags als des avonds zullen verschillende Vlis singse zakenmensen hun artikelen exposeren, demonstreren en verko pen. Hier hopen zij dezelfde pretti ge aandacht te krijgen, die hun op de succesvolle „Vlisto 1951" in zo'n ruime mate werd geschonken. Het heeft zowel voor het publiek als voor de winkelier zo'n bijzondere bekoring, om zo nu en dan eens op een vlotte en ongedwongen wijze de artikelen voor het voetlicht te kun nen brengen, vrij van elke koop- dwang. Want, hoewel vele winke liers hun goederen ook gaarne in de winkel zonder enige verplichting willen tonen, krijgt men toch vaak de indruk, dat de klant terughou dend is bij het tonen van belang stelling voor nieuwe artikelen. Wel nu, deze terughoudendheid kan men zeker op onze feestmarkt ach terwege laten, want de winkeliers, die hier een stand hebben ingericht, staan er speciaal om voorlichting te geven over hun nieuwe en in teressante artikelen, zonder dat het ook maar in enige mate verplicht tot kopen. Dit sluit echter niet in, dat er geen verkoop zal plaats vinden. Integendeel, er zullen ook standhouders zijn, die met bijzon der aantrekkelijke aanbiedingen de kooplust van het publiek zullen op wekken en vele dames (en heren) zullen zonder twijfel van hun aan biedingen gebruik willen maken. Al met al zal het voor iedereen de moeite waard zijn om deze feest galerij met een bezoek te vereren en daar eni ge tijd te vertoeven. Natuurlijk zal er ook voor de „vrolijke noot" gezorgd worden, zodat het nuttige met het aangename gepaard zal zijn en de Midden- stands-feestgalerij op de Oude Markt zich uit stekend zal aanpassen aan de feestvreugde in de stad. Komt, kijkt en koopt op de Middenstands- feestgalerij. U bent van harte welkom! Namens de Commissie, M. C. v. d. MADEN, Secretaris. De Bint Jacobstoren in het hart van Vlissingen Vlissingen viert feest en heeft er recht op om feest te vieren nu de V.V.V. haar 60-jarig jubileum herdenkt. Hoe kan het anders, dat ook onze plaatselijke winkeliers feest vieren, zij immers zijn ten nauwste betrokken bij de V.V.V. De actieve winkeliers in onze stad bieden U met dit jubileum vele attracties, waarvan zeker de grote etalage-wedstrijd één der voornaamste is. Ruim honderd vooraanstaande zaken op allerlei gebied zullen in de komende dagen hun artikelen naar voren brengen op een wijze, zoals Vlissingen nooit gekend heeft. En daarom wordt aan U, inwoners van Vlissingen en Zeeland, de vraag gesteld: welke zijn volgens V de mooiste en meest- verzorgde etalages? Doe? uw best en zet uw uitspraak op het formulier, dat U in deze feestkrant afgedrukt vindt én ding mee naar een van de vele geldprijzen. De deelname is voor iedereen geheel gratis, dus aan 't werk, neem papierpen óf potlood en trek er op uit door de straten van onze feestvierende stad. Veel succes. W. G. A. DE NIJS Voorzitter Etalage-commissie. i Dat een bezoek aan het feestvie rende Vlissingen dubbel en dwars de moeite waard is, zullen onder staande programma-punten U wel duidelijk maken. Vlissingen biedt U deze week een fleurige aaneenschakeling van festiviteiten, zoals wij de laatste jaren niet meer gekend hebben. Het centrum der stad zal baden in het licht, een grote étalage wedstrijd met een regen van prij zen, een exclusieve feestmarkt, welke des avonds eveneens zal ba den in een zee van licht, iedere avond bal-champêtre, kinderstad, cabarets, kampioenschap ringrij- den, Brabantse folklore met oude gilden (o.a. vendelen, koningsschie- ten, boeren- en volksdansen), een Zeeuwse avond, de Scarborough sportweek, miniatuur treintjes door de stad, gecostumeerde wie lerwedstrijd, knal-avond der „on bekende artisten", boks- en gym- nastiekwedstrijden, athletiek- en voetbalwedstrijden enz., enz., te veel om op te noemen. Daarom: een dag in het feestende Vlissingen doorgebracht, zal voor ieder een aangename herinnering blijven. Het gaat om de sfeer Nu de Vlissingse vereniging voor Vreemdelingenverkeer haar 60-jarig bestaan viert, is het vanzelfsprekend, dat ook de Vlissingse Middenstands Centrale aan deze feestuiting wil deelnemen. Niet alleen, omdat er tussen deze beide organisaties een goede ver standhouding en een prettige samen werking bestaat, maar zeer zeker ook, omdat zij door haar medewer king in de vorm van een etalagewed strijd, een feestmarkt, muziek, ver siering van straat en winkels, enz. de inwoners en de vele gasten, die in de feestweek onze stad zullen bezoeken, een beetje extra gezelligheid wil bie den. We mogen constateren, dat van jaar tot jaar het bezoek aan onze stad toeneemt en wij weten, dat onze V.V.V. zich geen moeite ontziet, de toerist alle steun en inlichtingen te geven die hij wenst. Maar hoe waar devol deze medewerking voor onze vacantiegasten ook zijn mag, er moet toch ook iets anders zijn, dat vele gasten weer iedere keer naar Vlissin gen terug doet komen. Zonder twijfel is onze boulevard een bijzondere attractie voor de vreemdeling en er zijn maar weinig stranden, waar men zo veilig en pret tig kan zwemmen als aan het Vlis singse strand, maar ik geloof toch, dat ook de sfeer een belangrijke in vloed heeft op de aantrekkelijkheid van een stad. Het is voor toeristen en vacantie gasten toch wel een groot verschil, in welke sfeer zij hun vacantie door brengen en het zijn onder meer zeer zeker ook onze handeldrijvende za kenmensen, die door het goed verzor gen van him winkels en etalages en het geven van een prettige service aan onze gasten, de goede sfeer, die onze stad kenmerkt, kunnen helpen bevorderen. Ik twijfel er niet aan, of zij zullen in deze feestweek hun beste beentje voorzetten. Moge het resultaat zo zijn, dat velen, die in deze week een kort bezoek aan Vlissingen brengen, later nog eens zullen terugkeren om de kennismaking met onze stad te vernieuwen. H. GROENOUWE, voorz. Vlissingse Middenst. Centrale.. Moge de Feestweek welvaart in de stad brengen De vereniging tot bevordering van het vreem delingenverkeer te vlissingen heeft, als iedere andere vereniging, een voorzitter, secretaris en penning meester. Gebruikelijk zou het zijn, wanneer de voorzitter of de secretaris voor deze gelegenheid een stukje zouden schrijven. Doordat echter de voorzitter juist dezer dagen in het buitenland vertoeft en de secretaris niet tijdig meer te bereiken is wegens vacantieverbljjf elders in den lande, rust deze taak op de penningmeester. Een historisch overzicht te geven van de voorbijgegane 60 jaren, zou waarschijnlijk teveel van het geduld van de lezer vergen. B\j het bereiken van een mijlpaal in het leven is het gebruikelijk de blik terug te werpen, maar ook in de toekomst te zien. Wanneer wf terug blikken, blijkt, dat tot 1940 alléén het zuivere service-werk en de propagan da beoefend werd. Door de stuwende kracht van wij len burgemeester Van Woelderen werd Vlissingen in 1936 in de „Ver. van Noordzee-badplaatsen" opgeno men. Dank zij Hotel Britannia, werd Vlissingen in de laatste jaren vóór de oorlog steeds meer een gaarne be zocht conferentieoord. Wie eenmaal hier geweest was, kwam gaarne met vacantie terug en de toenmaals reeds goed geoutilleerde Vlissingse hotels mochten zich in een toenemend vreemdelingenbezoek verheugen. Dat ook het winkelbedrijf hier wel j voer, is zonder twijfel. In 1945 was de toestand geheel an ders: Hotel Britannia verwoest, de pier afgebroken, de S.M. „Zeeland" ver plaatst naar Hoek van Holland, de Marine weg uit Vlissingen, Walche ren in haar geheel één troosteloze aanblik. Door de inundatie had Walcheren echter een grote bekendheid verkre gen en zo zagen we de eerste jaren na de oorlog een toenemend vreem delingenbezoek, niet om het schone landschap en aantrekkelijke gebou wen te bewonderen, doch om een in druk te krijgen, hoe ons eiland weer aan de golven ontworsteld was en de wederopbouw ter hand werd geno men. Een woord van oprechte waarde ring is hier op zijn plaats voor de grote activiteit van Burgemeester en Wethouders en gemeenteraad van Vlissingen ten opzichte van de we deropbouw der stad en het aanleggen van nieuwe plantsoenen. Een geheel nieuw stadsdeel is ge vormd en nog vele plannen wachten op uitwerking in het bureau van' de directeur van gemeentewerken. In ieder jaarverslag van de secretaris komt voor de wens van V.V.V. tot uitbreiding en verfraaiing van de Boulevards. Deze zijn de voornaamste attractie van Vlissingen en dit moet op elke mogelijke wijze uitgebuit worden. Wij weten dat het bestuur der ge meente doet wat het kan, maar wor stelt met financiële consequenties. Het ideaal: „Eén boulevard van de haven tot de duinen" moge spoedig verwezenlijkt worden. In 1947 heeft de V.V.V. een eigen Verkeershuis gekregen. Nu kon ieder, behalve zijn spoorkaartje kopen of een reis boeken, ook gedurende het gehele jaar inlichtingen verkrijgen. Wij weten dat er meermalen fou ten zijn gemaakt, maar met de wisse ling van personeel kon dat ook niet uitblijven. Het vak van informatrice is nu eenmaal niet in een paar maan den te leren. Het bestuur hoopt dat iedere Vlis- singer zal meewerken om deze zo voorname instantie mede in stand te houden. Het ledental der Vereniging is van 130 in 1945 tot 235 thans gestegen. De samenwerking met Gemeente, Politie en Middenstandsverenigingen mag voortreffelijk genoemd worden. Het bestuur hoopt dat de feest week, ter gelegenheid van het 60-ja- rig bestaan, moge slagen en welvaart in onze stad brengen. c. a. bikker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 15