Sinas Sport en wedstrifden Ni MISLUKTE JACHT OP FANNIE KLANKEN mos AETHER C0PPI BESLOOT WIELERSPORT VAARWEL TE ZEGGEN ©i» ALS HET HART SPREEKT.... 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1952 WAAR IS ZE NU Publiek wachtte vergeefs aan IJmuider haven. (Van onze speciale verslaggever) IJmuidcn, Augustus. „Fannie komt!" Die roep ging Woensdagavond door IJmuiden. Gevolg: tientallen mensen, die naar de sluizen trokken om de „famous flying Dutch woman" zoals de wereldpers haar noemde te verwelkomen. Er was er zelfs een nog wel een enthousiaste kranten man die zich wapende met een veelkleurig bouquet anjers. Waar het gerucht vandaan gekomen was? Wie zal het zeggen. Maar.... Fannie kwam niet. Wel gleed tegen half negen de Finse vrachtvaarder „Norma", aan boord waarvan mevrouw Blankers- Koen zich volgens de berichten moest bevinden, de grote IJmuider sluis bin nen. En wel stonden aan de railing daarvan passagiers, onder wie Neder landers, die de Olympische Spelen in de Finse hoofdstad hadden meege maakt. Maar de beroemde flying wo man onze Fannie die haar ster Jfi Helsinki zo snel zag dalen, was er niet bij. De passagiers wisten alleen te vertellen, dat twee Nederlanders. Was AVRO-vergadering te Maastricht rechtsgeldig? Op Donderdag 14 Augustus zal in de civiele procedure op korte termijn, die een lid van de A.V.B.O. bij de rechtbank te Amsterdam aanhangig heeft gemaakt tegen deze omroepver eniging, van antwoord worden ge diend. Voor de A.V.R.O. heeft zich .mr. G. J. Salm uit Amsterdam ge steld. Door de advocaat van de eiser, mr. Ph. L. J. Reijinga uit Hilversum, werd van eis gediend en gevraagd acht dagen peremptoir voor antwoord. De president bepaalde normaal acht dagen voor antwoord. Tevens vroeg de advocaat van eiser op 14 Augustus of kort na deze datum de pleidooien te willen vaststellen. Dit werd niet in gewilligd. De rechtbank zal hierover op de 14e Augustus nader beslissen. In deze zaak gaat het om de kwes tie of de op 5 Juli j.l. te Maastricht gehouden algemene vergadering van de A.V.R.O. rechtsgeldig is gewëest. De eiser acht deze vergadering in strijd met statuten en huishoudelijk reglement gehouden, en derhalve on geldig. ZATERDAG. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30- VPRO. 20.00— 24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.18 Gram. mu ziek. 7.30 Gram. muziek. 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.18 Gram. muziek. 8.40 Idem. 8,55 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram. muziek. (9.35—9.40 waterstanden.) VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie, 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 11.30 Gram. muziek. 12.00 Gram. muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Gr muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. muziek. 13.30 Voor de jeugd. 13.45 Gram. muziek. 14.25 „Onze vacantle hun brood", klankbeeld. 14.35 Zuid-Limburgs program ma. 15.00 Amateuruitzending. 15 30 Boek bespreking. 15.45 Jazzfestival 1952. 16.15 Van de wieg tot het graf. 16.30 Residen tie-orkest en solist. 17.15 Sportpraatje. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-Varia. 18.20 Dansmuziek. 19.00 Ar tistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 „Passe partout", causerie. 19.40 „Het Oude Testa ment in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 „The Mikado", operette, (gr. pl.) 21.45 Socialistisch com mentaar. 22.00 Gram. muziek. 22.20 „On der de pannen", hoorspel. 22,40 Gram. muziek. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. muziek. HILVERSUM n. 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Koorconcert. 7.45 Morgenge bed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws, weerberichten en „Voor elkaar door elkaar". 8.18 Gram. muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Klein koor. 12.00 An gelus. 12.03 Gram. muziek. (12.30—12.33 Land- en tuinbouwmededelingen). 1255 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Franse Chansons. 1350 Gr. muzlek. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Gr. muziek. 14.25 Amateursprogramma. 15.00 Kroniek van letteren en kunsten. 15.38 Harmonie orkest. 16.00 Omroeporkest. 1650 „De Vliegende Hollander", causerie. 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Jour nalistiek weekoverzicht. 18.25 Instrumen taal septet en soliste. 18.40 Gram. muziek. 19.00 Idem. 19.15 Idem. 19.52 Actualitei ten. 20.00 Nieuws- en weerberichten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 „Lichtbak' n", causerie. 20.35 Gram. mu ziek. 21.00 Cabaret. 21.40 „Voor elkaar door elkaar". 21.47 Gram. muziek. 22 30 „Wij luiden de Zondag in!" 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22—24.00 Re sidentie-orkest en solist. die als passagiers geboekt waren, niet waren komen opdagen. Nochtans: de wachtenden op de ka de geloofden het bericht niet. dat Fan nie niet aan boord was. Hun informa ties waren te onverdacht geweest, meenden ze. Tenslotte moesten ze het wel gelo ven, toen het schip na ongeveer een half uur oponthoud in de sluis, de kabels weer losgooide en het reeds donkere Noordzeekanaal instoomde, zonder dat ze een glimp gezien had den van de blonde lokken van de ont troonde athlete, wier populariteit nog steeds boven pari bleek te staan. Intussen mag men zich afvragen, waar Fannie zich bevindt. Is zij al on derweg naar Nederland? Hoe komt zij terug? Is haar bedoeling zich ge heel aan de publieke belangstelling te onttrekken, voortaan alleen nog maar huismoeder te zijn Het zijn vragen die Nederland be zig houden. En die eveneens bewij zen, dat Fannies grootheid hier nog steeds een begrip is, waarmee we in stille uren willen blijven spelen. Een stukje nationaal speelgoed, dat ons is ontfutseld, maar dat we niet los kunnen laten. Engels plan voor verdedi ging van het Midden-Oosten. De Engelse regering heeft aan de regeringen van de Ver. Staten, Frank rijk, Turkije, Australië, Nieuw-Zeeland en Zuid-Afrika een plan voor de or ganisatie van de verdediging van het Midden-Oosten doen toekomen. In of ficiële kringen voegt men hieraan toe, dat het Britse ontwerp slechts een basis is voor besprekingen tussen de belanghebbende landen. De woordvoerder van het State De partment in Washington, McDermott, heeft verklaard, dat het Britse voor stel zal worden bestudeerd wanneer het officieel in Washington is ontvan gen: „Wij zullen het bespreken met Groot-Brittannië en de andere belang hebbende landen, met inbegrip van die van het Midden-Oosten. Als de Engelsen niet voorstellen om overleg te plegen met de landen van het Mid den-Oosten. zullen wij dit doen." Bonn keurde particul'ere handelsovereenkomst met China af. Het West-Duitse ministerie van eco nomische zaken heeft geweigerd een overeenkomst goed te keuren tussen een grote West-Duitse firma en com munistisch China, welke voorzag :n een goederenuitwisseling tot een be drag van 150 millioen D.M. in beide richtingen. Een woordvoerder van het ministerie verklaarde, dat het ministe rie de transactie niet toestond, daar zij te groot was voor één enkele fir ma. Er is geen enkele firma in West- Duitsland, die het risico van 150 mil lioen D.M. kan lopen, zo zeide hij; wij hadden het gevoel, dat deze transactie buiten de normale bandelsomvang ging. BOTSING MET SPANJAARD RUIZ. Na lelijke val in Perpignan Tijdens een koppelvvedstryd op de baan te Perpignan is Fausto Coppi, bij een botsing met de Spanjaard Bernardo Ruiz ten val gekomen in de zelfde bocht, waar twee jaar geleden de Franse wielrenner Jacques Du- pont ernstig gewond werd. Coppi brak hierbij zijn linker schouderblad, ter wijl een röntgenfoto later uitwees dat ook zijn sleutelbeen geblesseerd was. Volgens de doktoren zou Coppi drie maanden lang niet kunnen rijden en dus zijn kansen niet kunnen verdedigen bij de aanstaande wereldkampioen schappen. De campionissimo was zeer onder de indruk van deze tegenslag. Hij zeide met een ontmoedigd gebaar: „Ik heb er genoeg van. Door deze val moet ik afzien van 42 baancontrac- ten. Het is nu al de derde keer dat Engeland bereid water in de Perzische wijn te doen Brits kabinet besprak situatie in hel Midden-Oosten. Het voltallige Britse kabinet heeft Donderdag de algemene toestand in het Midden-Oosten en speciaal de si tuatie van Perzië en Egypte, bespro ken en voorbereidingen getroffen voor de conferentie van premiers van het gemenebest, welke in November te Londen zal worden gehouden. Naar verluidt heeft minister Eden een stuk over de binnenlandse toe stand in Perzië overgelegd, waarin ge zegd wordt, dat de invloed van de communistische Toedah-partij toe neemt tengevolge van de ontredderde economische situatie. Met het oog hierop zou het kabinet overwegen of Engeland, in samenwer king met de V. Staten, niet een poging moet doen om met premier Mossadeq in bet oliegeschil tot een vergelijk te komen, ook al zou dit betekenen, dat men wellicht tevoren gehuldigde be ginselen zou moeten laten varen. Een vereiste voor dergelijke besprekingen zou echter zijn de bereidheid van Per zië om het geschil aan arbitrage te onderwerpen. Minister Eden bracht voorts verslag uit over de jongste besprekingen tus sen de Britse ambassadeur te Cairo. Sir Ralph Stevenson, en de Egyptische premier Maher. Britse functionarissen te Londen en Cairo hebben met na druk verzekerd, dat hierbij het vraag stuk van het eventueel deelnemen van Egvpte aan het voorgestelde comman do" voor het Midden-Oosten niet ter sprake is gekomen. Gestolen jacht strandde bij Scheveningen. Een monteur uit Ouderamstel, de 18-jarige D. D. en een 18-jarige koopvaardijmatroos S. W. van E. stalen Donderdag uit de haven van Hoek van Holland een jacht en gin gen daarmee de zee op. Zy strand den evenwel bg Scheveningen. Het jacht werd toen losgetrokken en met opdracht van de politie ging iemand aan boord om het scheepje de haven binnen te loodsen. De opvarenden hielden zich echter niet aan de af spraak en bleven op zee kruisen. Omstreeks zeven uur 's avonds strandde het jacht opnieuw, waar schijnlijk doordat de jongelui zich van hun ongenode gast wilde ont doen. Zij werden daarop meegenomen door de politie. Minister van Houtte stelde reis naar de Congo uit. De Belgische eerste minister Jean van Houte, die Zaterdag naar Bel gische Congo zou vertrekken, heeft besloten zijn reis uit te stellen tot Woensdag. De minister wenst voor te vertrekken de opvolging te regelen van de minister van wederopbouw Coppé, die als vertegenwoordiger van België zal optreden bij het hoSe ge zagsorgaan van de Schuman-gemeen- schap. De eerste minister zou ook de resultaten willen afwachten van de besprekingen, die op 12 Augustus te Parijs zullen worden gevoerd over de duur van de militaire dienstplicht Auto rijdt bromfiets aan> jongetje gedood. Terwijl twee vaders uit Overschie met ieder achter op hun bromfiets een zoontje van ongeveer acht jaar, ter hoogte van Woerden-Linschoten op de parkeerbaan van rijksweg nr. 13 in de richting van Utrecht reden, werd de linker bromfiets door een achterop komende personenauto, be stuurd door mevrouw S. afkomstig uit Zeeland, door tot nog toe onbe- 'kende oorzaak geschept. Het meerij dende jongetje werd onmiddellijk ge dood. Zgn vader kreeg een zware her senschudding en inwendige kneuzin gen. Onmiddellijk nadat eerste hulp was geboden werd hg naar het aca* demisch ziekenhuis te Utrecht over gebracht. ik, door dit soort ongelukken, niet aan de wereldkampioenschappen kan deelnemen. Mgn broer is verleden jaar dodelijk verongelukt... rnirjn be sluit staat thans vast: ik geef het op...,.." De vrouw van Coppi, die hierbij aanwezig was, viel hem bij en toonde zich verheugd dat haar man besloten, had de wielersport vaarwel te zeggen. Sinds de dood van zijn broer Serse had zij er herhaaldelijk op aange drongen, dat h\j een streep zou zet ten onder zijn loopbaan als renner. Coppi is Donderdagavond per au to naar Italië teruggekeerd in gezel schap van zijn familie. Hij is naar men weet directeur van de rgwielfa- briek die zijn naam draagt. Het Hoge Gezagsorgaan van de Schuman-organisatie. Namen van de leden bekend gemaakt. Te Parijs zijn Donderdag de na men van de negen leden van het ho ge gezagsorgaan van de Europese kolen- en staalgemeenschap bekend gemaakt. De namen zijn: president, Jean Monnet, Frankrijk; vice-presi- denten, Franz Etzel, West-Duitsland en Albert Coppé, België; Leden: Leon Daum, Frankrijk; Heinz Pothoff, West-Duitsland; Enzo Giacchero, Italië; D. P. Spierenburg, Nederland; Albert Wehrer, Luxemburg en Paul Finet, België. Zondag a.s. wordt in de grote zaal van het stadhuis van Luxemburg de eerste ochtendvergadering van het hoge gezagsorgaan gehouden. President Monnet zal een toespraak houden in tegenwoordigheid van de leden van het corps diplomatique en leden van de Luxemburgse regering. 's-Middags zullen de regering en het stadsbestuur in dezelfde zaal een re ceptie houden ter ere van de leden van het hoge gezagsorgaan, in te genwoordigheid van o.a. prins Fe lix van Luxemburg en het corps diplomatique. DE HEER SPIERENBURG De Nederlandse vertegenwoordiger de heer D. P. Spierenburg, was na de bevrijding president^directeur van het Rijksbureau voor metalen en daarna directeur van de buitenlandse economische betrekkingen van het ministerie van economische zaken. In 1947 werd hij waarnemend direc teur-generaal van de buitenlandse economische betrekkingen en in 1948 hoofd van de Nederlandse missie voor het Marshallplan in Parijs. Nog een jaar later werd de heer Spieren burg benoemd tot directeur-generaal van de buitenlandse economische be trekkingen, welk ambt hij nu zal moeten neerleggen. Hij is thans ook voorzitter van de Nederlandse dele gatie. in de raad voor de handelsac- coorden van de Benelux en voorzit ter van de studiegroep voor een Europese Douane-Unie. Dame beslechtte twist met aardappelmesje. In de nacht van Woensdag op Donderdag kwam op het politie bureau aan het Binnenhof in Den Haag de 27-jarige mevrouw H. L. klagen, dat zij door de 27-jarige heer A. H, G. werd lastig gevallen. G. bevond zich in haar gezelschap. Terwgl de portier van het bureau nog met het tweetal stond te praten, haalde de dame onverwacht een aard appelmesje te voorschy'n. zy stak G. er mee in de buik. De portier wist haar spoedig te ontwapenen. G. werd na in een ziekenhuis verbonden te zijn, vastgehouden door de politie, omdat hij gesignaleerd stond voor een nog niet betaalde boete van 12 gulden, sub. vier dagen hechtenis. BIJ HET VISSEN VERDRONKEN Donderdagmiddag is de 14 jarige •C. Franssen in de Leuvehaven te Rotterdam gevallen en verdronken. De jongen wilde gaan vissen en liep, terwijl hg tuig gerer"'* teruit het water in. Vraag uw winkelier niet gewoon om bananen, maar verlang uitdruk kelijk FYFFES, de beste. Herkenbaar aan het blau we etiket op iedere kam. hl mei blauw éi ik él op iedere kam SCHAATStN Europese kampioenschappen hardrijden te Amsterdam Indien weersomstandigheden meewerken. Het bestuur van ae international Skating Union heeft de Europese kampioenschappen hardrijden voor 1953 aan Amsterdam toegewezen. De strijd om de Europese titels zal waarschijnlijk eind Januari plaats vinden. Mochten de weersomstandigheden het doorgaan van de kampioenschap pen te Amsterdam niet toelaten, dan zullen ze te Hamar (Noorwegen) worden georganiseerd. De overige kampioenschappen zullen in de volgende plaatsen worden ge houden: Wereldkampioenschappen hardrijden: Helsinki; Wereldkampi oenschappen hardrijden dames: Lille- hammer; Europese kampioenschap pen kunstrijden: Dortmund; Wereld kampioenschappen kunstrijden en ysdansen: Davos. WIH RFNNEN Zeeuwen in de „Acht van Chaam". Aan de „Acht van Chaam", welke voor de tweede keer door Wout Wagtmans werd gewonnen, hebben ook enkele Zeeuwse renners deelge nomen. Zij bezetten hierin de volgen de plaatsen: Amateurs: 4. R. Ver- helst, Axel; 18. E. de Waal, Honte- nisse. Nieuwelingen: 2. J. Westdorp, 's Heerenhoek. AUTOMOBILISME DE GROTE PRIJS VAN NEDERLAND In ons artikel over „De grote prgs van Nederland" in ons blad van gis teren is de datum weggevallen. De wedstryden worden op Zondag 17 Augustus op het circuit van Zand- voort gehouden. VOETBAL BONDSELFTAL GEWIJZIGD In het Bondselftal, dat Zondag 10 Augustus in het Olympisch stadion te' Amsterdam tegen Egypte uitkomt, is een wyziging gekomen. Terlouiw van Sparta zal niet spelen wegens een blessure. Hij zal worden vervan gen door Hendriks van Vitesse. in ecu Ci De landbouwer J. B. uit Noordhoek bij Roosendaal, die van een hooggeladen wagen was gevallen en daarbij een hals wervel brak, is in een ziekenhuis aan de gevolgen van zijn val overleden, Volgende week wordt een missie uit Bir ma verwacht, die in enige West-Europese landen studie maakt van de inrichting der bevolkingsadministratie, f De iiï- voercommlssie van de West-Duitse rege ring heeft toestemming gegeven voor de invoer uit Nederland van boter ter waar de van 2.400.000 D.M. en van gezouten haring ter waarde van 600.000 D.M. 9 De Indische Kamer heeft Woensdag on danks felle communistische oppositie de regeringsbevoegdheden om personen, die geacht worden de veiligheid van het lana te bedreigen, zonder proces gevangen te zetten, voor 27 maanden verlengd In de Canadese staat Alberta, dichtbij de goudvelden van Noord-West-Saskatche wan, zijn rijke aders uraniumerts ge vonden. De gevonden aders waren soms FeuiUetoii 77. „Zult U haar dan met rust laten? Een of ander excuus bedenken?" „U laat me niet veel keus". „Het spijt me, maar als U werke- lyk iets voor haar gevoelt, zult U mijn beweegredenen begrypen". „Ik zou naar nog graag één keer ontmoeten, om haar vaarwel te zeg- ten. O, ik zal haar in de waan laten, at het helemaal van mij zelf uitgaat. Ik zal haar aan 't verstand proberen te brengen, dat ik haar niet waard ben". „Nu, dat zal, dunkt mij, niet zo heel moeilijk zijn". „Daar heeft U me met mgn eigen woorden verslagen". „Het spijt me heus". Ze liet nem staan en ging naar bui ten, in de koele frisse lucht, waar ze met opgeheven hoofd diep ademhaal de. Benny Jackson was naar haar mening de soort man; die iemand er toe bracht, dadelgk na zgn vertrek de vensters van de kamer, waar dat heer vertoefd had, wijd open te gooien. Een blik op het horloge leerde haar, dat het later was dan ze gedacht had. Vanmiddag moest ze bg Lucie thee gaan drinken. Bryan zou haar daar komen afhalen en mee uit eten ne men. Gewoonlijk had ze eens per week zo'n uitgangetje, maar, om me vrouw Melrose ter wille te zijn, niet steeds op dezelfde dag. Een poosje ge leden was afgesproken, dat ze van daag vr\jaf zou nemen. Barbara vroeg zich af, wat nu te doen. 't Was nog to vroeg om naar Lucie te gaan. want deze was dat had ze gezegd - bij de kapper. Ook had zy, Barbara, niet veel zin naar de flat terug te keen, ofschoon Joan door Renée Shann daar wel heel gauw zou opdagen, ver langend om te horen, hoe het gesprek met Benny was gelopen, 't Relaas daarvan zou niet zo gemakkelijk te geven zijn. 't Beste was misschien maar te zeggen, dat Benny zou op bellen. En dan afwachten, in de hoop, dat hg zijn belofte zou houden. Als hg het niet deed Ze wandelde langs Shaftesbury Avenue naar Piccadilly Circus, niet in staat haar gedachten behoorlijk te ordenen. Voor de bioscoop „The Pa vilion" besloot ze eensklaps, daar de nieuwe film te gaan zien, die zulke uitstekende beoordelingen in de pers had gehad. Inderdaad bleek de film heel goed, maar ook zo lang, dat ze pas circa 5 uur weer buiten stond, la ter dan ze van plan was geweest. Op nieuw keek ze naar een taxi uit, maar ditmaal was ze niet zo fortuin lijk als bij haar tocht naar Benny. De bussen waren stampvol, ze moest in een queue wachten en 't was reeds goed over halfzes, toen ze de straat van Lucie insloeg, waai- laatstge noemde haar al tegemoet snelde. „Ben je daar Ik dacht, dat je zoek was geraakt!" zei Lucie. „Ja, ik had gehoopt, dat ik veei vroeger hier zou zijn", antwporddi Barbara. „Je vriendje is er". „Bryan?" „Zo, dus je weet, wie ik bedoel!" grinnikte Lucie. „Hy kwam thee drinken". „Ik had hem gevraagd, tegen ee; uur of zes te komen". „Nu misschien ken hij '"no vj - wachten! Maar ik -n*°i -r twee meter breed. De uitstraling was zp Intens, dat zij op twee en een halve me ter boven de grond nog kon worden ge registreerd. 9 Men zal misschien het plan tot stichting van een Bernhard Shaw-fonds van 250.000 pond sterling moeten laten varen, omdat tot dusver nog geen duizend pond bijeen is gebracht. Het doel van het fonds was de instandhouding van Shaws huis, op voering van zijn stukken en hulpverle ning aan jonge auteurs en componisten. Employé's van de Zuid-Afrikaanse spoorwegen zullen binnenkort naar het buitenland' worden gezonden, om vak arbeiders en technici aan te werven voor de Unie. Volgens officieuze berichten kunnen enkele duizenden vaklieden- bij ae Zuid-Afrikaanse spoorwegen worden ge plaatst. 9 In Zuld-Korea zullen twaalf politici der oppositie voor het districts-gerechts- hof te Poesan terecht moeten staan, om dat z(j worden beschuldigd van poging tot moord op Syngman Rhee, 9 De Phi- iippijnse minister van buitenlandse za ken heeft gezegd, dat zijn regering voor nemens is te Manilla een conferentie te beleggen van vertegenwoordigers van de landen, die afzonderlijke verdragen van wederzijdse verdediging gesloten hebben met de V.S. De conferentie zou ten doei hebben de vraagstukken betreffende de verdediging van het gebied van de Stille Oceaan te bestuderen. 9 Een gTOot aan tal belangstellenden heeft mr. dr. L. N Deckers Donderdag in Den Haag geluk gewenst met diens 12|/j jarig jubileum als voorzitter van de Alg. Ned. Ver. voor Vreemdelingenverkeer. kindlief, naar de scohuwburg. Jam mer, dat ik je maar even heb gezien". „Ik vind het ook jammer; 't is mgn schuld. Kan ik volgende week ko men?" „Alsof je dat nog moet vragen?" „Göfed, dan bel ik je op en zeg, wanneer ik kom". Lucie rende verder en Barbara ging met behulp van haar sleutel, die ze nooit had afgestaan, de flat bin nen. Toen ze in de kleine vierkante hall was, riep ze tot Bryan: „Hier ben ik! Jammer, dat ik wat laat kom!" (Wordt vervolgd). Zwolse jongens houden „Olympische Spelen". Een paar Zwolse jopgens van veer tien jaar hebben het plan opgevat een „sportfestijn la eHlsinki" te organiseren. De bedoeling is om deze Zwolse jeugdspelen van 1 tot en met 5 September te houden. Er komt een fakkeldrager, een eed volgens de Olympische formule wordt afgelegd en de winnaars zullen, terwgl de mu ziek speelt, op het ere-podium de hulde van de toeschouwers in ont vangst nemenDeze wedstrijden staan open voor jongens van elf tot achttien jaar en bijgevolg kan het nog geen volledig „Olympisch" pro gram worden. De jongens, geadvi seerd door ouderen, hebben nu vast gesteld. dat er gelopen zal worden op de 60 meter, 200 meter, 500 me ter, 1000 meter en 1500 meter. Dan is er nog een hindernisloop en athle- tiek wordt gecompleteerd met ver-, gelden in te zamelen, dat straks alle winnaars het „goud", „zilver" en „echt brons" op de borst gespeld kan worden. De wedstrijden worden om praktische redejjen in de avonduren gehouden. ZWEMMEN Zwemkampioenschappen in Terneuzen. In het zwembad te Terneuzen wor den Zaterdagmiddag 16 Augustus kampioenschappen van de kring Zeeland van de K.N.Z.B. verzwom- men. Hieraan namen deel de vereni gingen „Bruinvis" (Sas van Gent), „Luctor et Emergo" (Middelburg), „De Schelde" (Terneuzen) „Schel destroom" (Breskens), S.2i,V. (Sou burg) en „Zeehond" (Vlissingen. De organisatie van de weastry'den berust by de Terneuzense zwem- en poloclub „De Schelde". Na afloop van de zwemwedstrijden worden nog polowedstrijden voor de competitie gehouden. Nieuw Nèderïands record 1500 m. vrije slag heren. Tijdens de in het zwembad „De Kromme Rijn" té Utrecht voortgezet te zwemkariipioenschappen van de kring Utrecht van de K.N.Z.B. is, na de recordverbetering van de Rob ben-zwemster Tine van Brcnk op de 1500 meter vrye slag dames, ook Willemsen van „De Vechtstreek" er in geslaagd het record op deze af stand by de heren omlaag te bren gen. De Utrechtenaar noteerde 20 min. 17.8 sec., waarmee 9.6 sec. onder de tijd van Plet Stam (Neptunus) bleef die op 19 Juli 1937 te Batavia het Nederlands record met 20 min. 27.4 sec. op zyn naam had gebracht. WATERPOLO De Zeeuwse waterpolo- competitie. In de Zeeuwse waterpolo-competitie behielden de dames 'van De Zeehond uit Vlissingen de eerste plaats, dank zij een 0—6 zege op S.Z.V. II. De stand is nu: Zeehond 8—14; Luctor 8—12; S.Z.V. 710; Schelde 66; Luctor II 82; S.Z.V. II 7—0. In de 1ste klasse heren veroverde Luctor door drie achtereenvolgende overwinningen de leiding. Van de ei gen reserves werd met 40 gewon nen. Tegen S.Z.V. uit Souburg was de strijd heel wat zwaarder en ten slotte werd het een magere 01 zege. De strijd tegen de naaste concurrent, het Vlissingse Zeehond, had een bij zonder spannend verloop. De hoofd stedelingen. die met drie invallers uit kwamen, slaagden er in een 2—1 over winning te bevechten. De Vlissingers wonnen op hun beurt van Schelde (04) en Bruinvis II (42), maar wis ten het tegen S.Z.V. niet verder te brengen dan een 2—2 gelijk spel en dat ene verloren puntje kostte hun de eerste plaats. S.Z.V. had geen moeite met Luctor II (1—5), maar verspeelde daarna nagenoeg alle kansen, door zich met 4—1 door Schelde te laten kloppen. De stand ls hier: Luctor 712; Zeehond .7—11; S.Z.V. 8—9; Bruinis II 87; Schelde 6—4; Luctor II 81. In de 2de klasse heren behield Schelde II de leiding. Weliswaar werd met 1—3 van Scheldestroom II verlo ren, maar nadat Luctor in ln eigen huis met 1—3 was geklopt, werd op Scheldestroom I een magere, maar be langrijke 10 overwinning behaald. Scheldestroom I won met 21 van de eigen reserves, maar deze brachten Luctor III een 20 nederlaag toe. De returnontmoeting verloren zij echter met 3—0, zodat de stand nu als volgt luidt; Schelde n 46; Scheldestroom I 4 4; Scheldestroom II 44; Luctor Hl 4—2. ZON EN MAAN. 9 Augustus Zon op 5.14 onder 20.15 Maan op 21.23 onder 10.18 HOOG WATER 9 Augustus u.-f NAP u.+NAP Vlissingen 4.11 2.44 16.27 2.30 terneuzen 4.41 2.59 17.01 2.45 lansweert 5.34 2.64 17.41 2.47 'uerikzee 5.51 1.82 18.03 1.62 Wemeldih' 6.03 2.08 18.23 1.86 LAAG WA1ER U.—NAP 10.23 1.89 11.03 2.07 11.45 2.22 10.59 1.31 11.38 1.57 -NAP 23.04 2.25 23.43 2.43

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 6