PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Bevolkingsonderzoek in Zeeland is beëindigd Gespannen toestand aan de Grieks-Bulgaarse grens 01 BILT Kantlijn TOCH EEN A.R.-MINISTER IN HET KABINET? 195e Jaargang-No. 185 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week. f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 8 Aug. 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 3.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regelsi van i—5 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent. .3rieven of adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C. Middelburg. 2861 of 2160). i.iiddelburg, Markt 51. telef. 3841; Goes. Lange Vorststraat 63. telef. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Finlandstraat 2 telef. 16; Terneuzen. Brouwerjjstr. 2. Ziertkzee: N Bogerdstr. C i60. ceieL26. STRIJD OM HET BEZIT VAN EEN EILAND. Grote strijdkrachten zouden voor actie gereedstaan Het Grieks-Bulgaars geschil over het eilandje Gamma in de Maritza, de grensrivier tussen Griekenland en Bulgarije, heeft een kritiek stadium be reikt. Waarnemers der Verenigde Naties seinden Donderdag naar het hoofdkwartier van de V.N. in New York, dat grote strijdkrachten van bei de landen voor actie gereed staan en dat de toestand zeer gevaarlijk is. De beide landen betwisten elkaar het bezit van het eiland en sinds enige tijd zjjn er in dit grensgebied schermutselingen aan de gang. Inmiddels hebben waarnemers der V.N. de Griekse regering verzocht stappen te onderne men bij de Verenigde Naties. Amerikaanse autoriteiten zien in het geschil geen bedreiging van de wereldvrede. De Griekse regering had Woens dagavond in een ultimatum geëist, dat de Bulgaren het eiland voor Don derdagmorgen 9 uur Nederlandse tijd zouden verlaten. Om 9.30 uur werden enige „afzonderlijke" Bulgaarse sol daten op het eiland gesignaleerd, waarop het vuur met mortier en ma chinegeweren werd geopend. Het Zoals ieder jaar te doen gebruike- kelijk, is in de zomermaanden het kamperen een onderwerp van gesprek en ditmaal gaat de belang stelling voornamelijk uit naar de kampeerverordening, die door de Provinciale Staten en Noord-Bra- bant is uitgevaardigd. Brabants Staten verboden namelijk, dat kinderen ouder dan tien jaar bij hun ouders in één tent slapen. Het onafh. soc. weekblad „Vrij Ne derland" heeft op deze verordening een felle aanval gelanceerd en zegt onder meer: „Als dus een moeder haar dochter tje van tien en een half in de tent bij zich neemt, omdat het slecht weer is geworden of omdat het kind zich niet lekker voelt, is zij strafbaar! Zij mag dat thuis wel doen. Dat mogen zelfs de vrouwen van leden der Provinciale Staten in Brabant nog. Maar de Brabantse kinderen in éénkamerwoningen moeten perma nent bij hun ouders in dezelfde ka mer slapen. En een gezin, dat in een Brabants pensionnetje slechte in kwartiering vindt, heeft ook geen last van beperkende bepalingen. Want voor slechte éénkamerwoningen en onvoldoende pension-gelegenheid, waarbij de gezinnen zich tot het uiterste moeten behelpen, wordt huur betaald. Dat houdt blijkbaar de veldwachter buiten de deur! Kamperende ouders stelt men ech ter onder politiecontrole. Hoewel juist het streven van de beste gezin nen erop gericht is. dat ouders en kinderen gezamenlijk van vacantie genieten, aangezien dit de onderlinge band versterkt. Het vernederende besluit van Bra bant bewijst eens te meer, dat kam peren geen gemeentelijke of provin ciale aangelegenheid is. Voor kampe ren dient een voor het gehele land geldende uniforme regeling te komen. Kampeerders zijn waarlijk geen vo gelvrij verklaarde vuilpoetsen. Het zijn Nederlandse staatsburgers, die in hun tent dezelfde rechten hebben als thuis. Tegen deze aanval is De Stem (R. K.) in het geweer gelopen. Het blad wijst er allereerst op, dat deze kampeerverordening niet zo maar uit de lucht is komen vallen. Er is ruim overleg gepleegd met vertegenwoordigers van verschillende groeperingen van het maatschappe lijk leven in de provincie: burgemees ters, AKWV, KAB, NW, Katholieke Middenstandsbond, NCB, Boerinnen- bond, Nederlandse Kampeerraad, AN WB, VVV, R.K. Jeugdraad, Stichting voor Welvaart, ETI, Staatsbosbe heer, Raad van Overleg inzake de Schoonheid van Stad en Land, Ned. Herv. en Geref Stichting voor So ciale Arbeid in het Zuiden, Ned: Jeugdgemeenschap, Katholieke Va- cantiehuizen en Jeugdherbergcentra- Ie en de Nederlandse Jeugdherberg centrale. Daarmede geeft De Stem aan, dat al deze instanties mede voor de ge wraakte bepaling verantwoordelijk zijn. En verder zegt het blad: „Maar nu de gewraakte maatregel op zich. Aanvankelijk stond in de ver ordening een verbod voor kinderen van 12 jaar en ouder, om bij hun ouders in de tent te slapen. Bij amen dement is dat 10 jaren geworden. Nu kan men lang twisten over de. vraag, waar men precies de grens moet leggen: 12, 11 of 10 jaar. Men behoeft er elkaar niet lelijk op aan te kijken, als de een wat strenger wil zijn dan de ander. Het is een kwestie van paedagogisch of psychologisch inzicht. En als het 12 jaar is, kan men ook zeggen: Maar zo'n angstig of ziek meisje van 12% jaar dan!! Vrij Nederland schynt echter hele maal geen grens te willen. Het wordt door het stukje niet duidelyk, of het ook helemaal geen gevaren ziet in het slapen van oudere kinderen in één vertrek met vader en moeder. Ziet het die niet, ja, dan houdt natuurlijk alle redenering op. Dan constateren we maar weer eens, hoe er een onoverbrugbare kloof bestaat tussen hen die de erfzonde erkennen en hen die dit niet doen, Ziet het die wel, dan zou de redenering van het weekblad aldus luiden: Men moet die gevaren dan maar „nemen", omdat er nu eenmaal in Brabant (en ook vuur werd geopend, nadat dit door middel van luidsprekers aan de Bul garen was bekend gemaakt. Een hooggeplaatste Griek heeft Donderdagavond verklaard dat de Griekse troepen geen nieuwe acties zullen ondernemen, „tenzij wij wor den uitgedaagd". De Grieken zyn voorlopig niet van plan Gamma te bezetten. Zy zullen echter de Bulgaren beletten het ei land in hun bezit te nemen, hangende een door de Verenigde Naties te ne men beslissing ter beslechting van het geschil. De Griekse vertegenwoordiger by de V.N., Alexis Kyroe, heeft Donder dag verklaard, dat op het ogenblik niet het voornemen bestaat het Grieks-Bulgaarse geschil aan de Vei ligheidsraad voor te leggen, maar hij voegde er aan toe, dat de toestand niettemin kritiek is. Het geschil, aldus Kyroe, is ernstiger dan de kleine grensgeschillen in de afgfelopen zes Kesselring voorzitter van de „Stahlhelm". Maar hij zit nog in de gevangenis. De „Stahlhelm" de West-Duitse ver eniging van oud-strijders, heeft Don derdag te Keulen bekendgemaakt de gewezen veldmaarschalk Albert Kes selring als haar eerst^voorzitter te hebben gekozen. Kesselring was, aan het einde van de afgelopen oorlog be velhebber der Duitse troepen in Ita lië. Hy is wegens oorlogsmisdaden tot twintig jaar gevangenisstraf ver oordeeld, die hy uitzit in een onder Brits toezicht staande gevangenis te Werl in Westfalen. Na de verkiezing werd door de „Stahlhelm" de volgende verklaring uitgegeven: „Kesselring heeft zijn hele leven getoond, dat het welzijn van het volk hem boven alles aan het hart ligt. Zijn ruime blik stelt hem in staat wegen te volgen, die slechts ten doel hebben de Westerse cultulir te verdedigen tegen hen, die haar wensen te overweldigen". jaar. De Griekse regering is bereid bemiddeling te aanvaarden, mogelyk door middel van de goede diensten van secretaris-generaal der V.N. Trygve Lie. Intussen beschouwt de Griekse regering zich volledig ge rechtigd, krachtens het Handvest, individuele maatregelen tot zelfver dediging te nemen om wat zij als haar grondgebied beschouwt te be schermen, aldus Kyroe. Het geschil begon op 23 Juli toen een Griekse patrouille op het eiland door Bulgaarse militairen werd aan gevallen. Drie Grieken kwamen hier bij om het leven. De Griekse rege ring diende onmiddellijk een klacht in bij de V.N. en de commissie van deze organisatie begaf zich naar de Grieks-Bulgaarse grens. Verloopt de zuivering in Egypte niet naar wens? Wafd-Ieiding zou het mes er niet diep genoeg in zetten. Egypte staat op het ogenblik in het teken van de zuivering. Premier Ma- her had Donderdag spoedbesprekingen met de leiders der politieke partijen. Volgens waarnemers stond dit in ver band met herhaalde uitlatingen van generaal Naguib, dat de zuivering in de politieke partijen niet naar wens verloopt. De leden van de nationalistische Wafd-partij dringen aan op een krach tiger zuiveringsactie in de partij, aan gezien zij de verwijdering van de der tien leden, die tot dusver getroffen werden, onvoldoende vinden. Partijlei der Moestapha Nahas en de „oude gar de" schijnen echter niet bereid te zijn een figuur als de secretaris-generaal Serag el Din „op te offeren". Serag el Din, die millionnair is, geeft de partij ruime financiële steun. De partij leiding is van oordeel, dat een radi cale zuivering het partij-apparaat ern stig zou verzwakken in een stadium, waarin de Wafd plannen koestert weer op het politiek toneel te verschijnen. NIEUWE PARTIJ. In Egypte is een nieuwe politieke, partij opgericht, de Democratische Partij genaamd. Deze partij is op het gebied van de buitenlandse politiek gekant tegen „alle imperialistische plannen en militaire bondgenootschap pen", Leider van de partij is Fathy el Ramly. De Egyptische ambassadeur te Lon den, Abdel Fattan Amr, is terugge roepen naar Cairo. Hij zal een functie krijgen in Azië, mogelijk in India. Moestafa el Nahas heeft Donder dag premier Maher een nota over handigd met het standpunt van de Wafd-party ten aanzien van de toe stand in Egypte na het aftreden van Faroek. Naar verwacht wordt zal premier Maher Maandag voor de ra dio een politieke verklaring afleg gen. Truman wil Congres bijeenroepen. Republikeinen en Democraten bezorgd over prijsstijgingen en inflatiegevaar. President Truman heeft Dekend gemaakt, dat hij overweegt het Con gres in een speciale zitting bijeen te roepen, om maatregelen te nemen te gen de stijging der prijzen en de in flatie. Het is zeer ongewoon, dat een pre sident het Congres zo korte tijd voor de datum, waarop algemene verkie zingen worden gehouden in een spe ciale zitting bijeenroept. Men gelooft niet. dat Truman hiermede een poli tieke manoeuvre in de zin heeft. Zo wel de Republikeinen als de Demo craten maken zich zorgen over de stijging van de prijzen in de Ver Staten. Belgisch Chr. Vakverbond tegen de staking. Het bestuur van het Beigiseh Alg. Chr. Vakverbond heeft Donderdag te Brussel vergaderd. Het bestuur be treurt dat „waardevolle vakbonds krachten worden verspild aan poli tieke stakingen die het werkelijke belang van de arbeiders niet be ogen". Het bestuur geeft opdracht aan zyn leden aan de stakingen te gen de 2-jarige diensttijd niet deel te nemen. - Ui Wi ipB| uH - Op de sleephelling van de vliegtuigfabrieken Saunders Roe te East Co- ives op het eiland Wight lieggen twee machtige „Prinses" vliegbotcn. In het midden van de foto zien we een Saunders Roe vliegboot met straalaan- dryving een dwerg in vergelijking met de andere luchtreuzen. Een van de prinsessen" zal waarschy'nlyk de volgende week te water worden ge laten. ROND DE KABINETSFORMATIE. Aanvoerder zelf buiten de ploeg (Van onze parlementaire redacteur) Den Haag 18 Augustus. De kabinetsformateur, mr. L. A. Donker, zet te gisteren zyn pogingen om een kabinet te vormen in vertraagd tempo voort, 's Ochtends sprak hy met de heer J. G. Suurhoff, lid van de Tweede Kamer en tweede voorzitter van het N.V.V. Daarna had de formateur een onderhoud met prof. dr. A. M. Donner, hoogleraar in het staats- en advies recht aan de Vrye Universiteit te Amsterdam, 's Avonds sprak mr. Don ker op nieuw met deze A.R.-hoogleraar. Vandaag hoopt de formateur zyn beraadslagingen te kunnen voortzetten. Het is thans wel duidelyk, dat mr. Donker, anders dan zyn voorgangers, vóór alles tracht een team ministers bij elkaar te krygen. Zowel het ont breken van overleg met de fractievoorzitters, als de veelvuldige bezoeken van voor portefeuilles in aanmerking komende personeir, duiden hierop. De formateur gaat op zijn speur tocht zonder twijfel te werk volgens een vast omlynd plan. Zo was de on derbreking van zijn besprekingen gis termiddag te wijten aan het feit, dat enkele personen op het lijstje van de formateur volgend op prof. Romme, door vacantie en andere omstandig heden zeer moeilyk te bereiken ble ken te zijn. Het bezoek van prof. Donner, die bekend staat als een A.R. in hart en nieren, heeft in politieke kringen nog al wat opzien gebaard. Mag men hier uit wellicht afleiden, dat de forma teur alsnog langs een andere weg en eventueel met kleine variaties streeft naar verwezenlijking van de opzet van dr. Drees? De gesprekken VOORSPRONG OP ANDERE PROVINCIES. ln de komende herfst begint de tweede „ronde" Het massale bevolkingsonderzoek op tuberculose in Zeeland is volbracht en dat in nog geen twee jaar tyds! Deze week heeft in Geersdyk op Noord- Beveland voor de laatste maal het vertrouwde: „Even stilstaan en diep ademen klaar!" geldonken, waarna het röntgenteam zichzelf en het fotoapparaat eindelijk rust kon gunnen. In de afgelopen twee jaar tyds heeft het alle steden en stadjes, alle dorpen en dorpjes, ieder gehucht be zocht en van meer dan 170.000 mensen de longen „gekiekt" en bestudeerd. Het is een ingespannen arbeid geweest en er zyn dikwyls lange dagen ge maakt, maar al die moeite is toch wel rykelyk beloond, want 80 tot 85 van het aantal voor onderzoek in aanmerking komende Zeeuwen is voor het apparaat verschenen. Op 20 November werd op het eiland Tholen gestart en daarna zijn ach tereenvolgens alle plaatsen op St. Philipsland, Schouwen-Duiveland, O. elders) ernstige misstanden bestaan op het gebied van de woningruimte, waarbij zulke gevaren ook niet kuny nen worden vermeden." Tot zover De Stem. wee meningen tegenover elkaar. Vraagt men onze mening, dan zouden wij willen zeggen, dat juist by het kamperen in gezinsver band de gevaren van het in dezelfde ruimte slapen van ouders on kinderen kleiner zyn dan ooit. Men mag toch waarlijk van ouders, die mét hun ldnderen gaan kamperen, verwach ten, dat zij naar de aanwezigheid van die kinderen hun gedragslijn bepa len! En daaruit zyn wy geneigd de con clusie te trekken, dat de leeftijds grens wel zeer laag is gesteld in Noord-Brabant. Althans voor zover het kinderen en hun ouders betreft. Zeeuwseh-Vlaanderen, Walcheren, W. Zeeuwsch-Vlaanderen, Zuid-Beveland en Noord-Beveland afgewerkt. De procedure was overal dezelfde: lang vóórdat de auto met het toestel in stad of dorp arriveerde, togen huis bezoekers en huisbezoeksters op pad om de bevolking warm te maken voor dit hoogst belangrijke onderzoek. La ter zonden de gemeentebesturen de oproepingskaarten rond en dan kon het „schermbeelden", zoals het in een vakterm heet, beginnen. Dikwyls werden in een uur tyds 135 tot 140 mensen gefotografeerd. „Hoe langer wy bezig waren, hoe beter men leerde begrijpen, van welk onschatbaar nut dit onderzoek voor de volksgezondheid in het algemeen en voor de eigen gezondheid in het bijzonder is", vertelde ons de tech nisch leider van de équipe, de heer J. L. H. Paardelcooper te Middelburg, die ongeveer 175.000 röntgenopnamen heeft gemaakt. „Op Noord-Beveland heeft zeker 90 van de bevolking er aan deelgenomen. Landbouwers en landarbeiders onderbraken er hun werk voor en in Kats, waar circa 300 mensen zich hadden opgegeven waar dus drie uren voor het onder zoek waren gereserveerd, kwamen 400 mannen, vrouwen en kinderen opdagen, hoewel het stortregende!' Wat de opkomst betreft heeft Veere een tijdlang aan de kop gelegen met 98,6 om tenslotte verdrongen te worden door Kattendijke-Wilhel- minadorp met 98,9 Maar daar is dan ook hard voor gewerkt. De bur gemeester kon het gewoon niet heb ben, dat er nog iemand was, die per tinent weigerde zijn longen te laten fotograferen en toen alle pogingen om deze man tot beter inzicht te brengen, waren mislukt, gaf het hoofd van de gemeente het nog niet op. Hij zond een politieman naar het" huis van de weigeraar en deze wist hem uiteraard zonder dwang tenslotte toch te bewegen om alsnog de gang naar het lokaal, waar het apparaat stond opgesteld, te maken. Hij werd daar met gejuich begroet! De slechtste opkomst werd gecon stateerd in 's-Heerenhoek (ca. 56 en ook Hoek en Hontenisse hebben geen fraai figuur geslagen. Lang niet altijd is het werk ge makkelijk geweest soms stelde de medewerking van ae bevolking wel wat teleur, maar onverandeidijk groot was de steun en de activiteit van de gemeentebesturen. De vroede vaderen van Axel gingen nog een stapje ver der en ontvingen de leden van de équipe na afloop van het onderzoek in de feestelijk versierde raadzaal, waar met grote letters stond te le zen: „Hulde aan het röntgenteam!" (Vervolg op pag. 2.) Jongetje zwaar misjrandeld. Een verontwaardigde moeder heeft bij de Haagse politie aangifte gedaan van de mishandeling van haar 4-jarig zoontje J. P. V. Het jochie was op 5 Augustus j.l. op het Malieveld aan 't spelen en toen op een luxe auto ge klommen. De eigenaar, een onbeken de man, heeft hem van de auto afge slagen. Hij deed dat zo hardhandig, dat het jongetje een gebroken linker onderbeen opliep. met prof. Kernkamp (C.H.U.), die reeds door dr. Drees voor de porte feuille van Overzeese Rijksdelen werd gepolst, en met de heer Suur hoff, die al weken geleden gedood verfd werd voor Sociale Zaken, zou den hier op kunnen wijzen. In het schema van dr. Drees zou Justitie aan een A.R. komen. Is prof. Donner wel licht voor deze portefeuille gepolst? In dat geval is echter allerminst dui delijk welke post mr. Donker voor zichzelf zou kunnen hebben gereser veerd tenzij er een grond van waar heid mocht schuilen in het gerucht, dat de formateur voornemens is, zelf buiten het door hem te vormen ka binet te blijven. Allerminst duidelyk op dit ogenblik is ook hoe mr. Donker zich het reste rende deel van zijn poging heeft in gedacht; met name de vraag of hij toch weer met de verschillende frac tievoorzitters zou gaan spreken, houdt velen bezig. Ook over de vraag of de formateur al dan niet een goede kans maakt zyn pogingen met succes bekroond te zien, kan men in politie ke kringen sterk uiteenlopende op vattingen vernemen. Ons inziens doet men echter verstandig zich te hou den aan de thans bekende feiten, die beslist onvoldoende houvast bieden om bovenstaande vragen met zeker heid te kunnen beantwoorden. Tenslotte vermelden wy nog, dat de Tweede Kamer-fractie van de P. v.d.A. gisteravond onder voorzitter schap van mr. Burgers enkele uren vergaderde met het doel alle leden op de hoogte te brengen van de jongste ontwikkeling. Moordenaar ex-premier van Perzië in vrijheid. Razmara zou verrader zijn geweest. De Perzische Kamer heeft Donder dag een wetsontwerp goedgekeurd, strekkende tot de „rehabilitatie" van Khali Tahmessebi, de moordenaar van de voormalige premier generaal Ali Razmara, de voorganger van Mossadeq. Het ontwerp, dat thans naar de Senaat gaat, houdt de on middellijke vrylafing in van Tahmes- sebi, die sinds het vorig jaar in de gevangenis op zijn berechting wacht. In het wetsontwerp tot vrijlating van Tahmassebi wordt verklaard, dat Razmara een verrader is, die de bui tenlanders heeft gesteund in strijd met de Perzische belangen. Voor de stemming ontstond een tu mult toen de voorlopige voorzitter het ontwerp niet met voorrang be handelen wilde. De afgevaardigden van het Nationale Front van premier Mossadeq verlieten onder protest de vergadering. Van de openbare tribu ne werd geroepen ..verrader" en „knecht van Ghavam" (de voormalige premier). De pas gekozen voorzitter van de Kamer is leider van een reli gieuze groep. Straaljager ontploft aan boord van vliegdekschip. Voor de Koreaanse kust Op het 27.000 ton metende Ameri kaanse vliegdekschip is voor de Ko reaanse kust een straalvliegtuig ont ploft, waarbij negen opvarenden om het leven zijn gekomen. Twaalf an dere straalvliegtuigen werden ver woest door de brand, die na de ont ploffing ontstond. De schade aan het vliegdekschip is gering. De gevangen Nederlanders in Indonesië. BEROEP OP DE VER. NATIES? Naar wij vernemen heeft de raads man van een der Nederlanders, die in Indonesië gevangen worden gehou den, verdacht van betrokken te zijn bij de „actie van Bandoeng", mr. Veldhuis te Naarden, een brief gezon den aan de Nederlandse regering, waarin hy verzoekt de zaak ter beoor deling voor te leggen aan de Ver. Na ties. Mr. Veldhuis zegt in zijn request dat „waar de Indonesische regering geen antwoord geeft op de door de Nederlandse regering gestelde vra gen en ook hy als raadsman geen en kel antwoord of opheldering ontvangt van de Indonesische regering, hij geen andere weg ziet, dan de zaak voor te leggen aan de Ver. Naties omdat het hier gaat om de rechten van de mens". Bloemrijke geste goed beloond Een dame uit Wenen, die Don derdag in Der. Haag aankwam, was zeer teleurgesteld, dat zij aan het station kwam, zonder een bloem te krijgen. Het be zoek aan de residentie is eeh- -ter zo grout, dat men, ondanks alle voorzorgsmaatregelen, bloemen te kort komt om de bezoekers te tooien ter ere van het regime van de bloemenko- ningin. De Wienerin klaagde haar nood aan een vriendelijke jonge agent. Deze bood onmid dellijk zijn eigen anjer aan de bezoekster aan. Zij beloonde deze bloemryke geste met een klinkende zoen. Het is een sprookjezo zuchtteja, wie? Besprekingen over de Saar uitgesteld. Op verzoek van dr. Adenauer. De Duits-Franse besprekingen over het Saargebied te Parijs, die vandaag zouden worden voortgezet, zyn met wederzyds goedvinden tot het midden van de volgende week uitgesteld. De West-Duitse bondskanselier, dr. Adenauer had een schrijven gezon den aan zyn Franse collega Schuman. Hoewel over de inhoud geen medede lingen zijn verstrekt, wordt in politie ke kringen vermoed, dat de bonds kanselier heeft voorgesteld de onder handelingen over het Saargebied eerst door deskundigen te laten voortzetten om ze vervolgens, nadat concrete voorstellen zijn gedaan, op het hoogste plan te hervatten. Diplomatieke waarnemers te Pa rijs vrezen, dat het verzoek van dr Adenauer om uitstel er op duidt, dat de West-Duitse regering niet veel voelt voor het denkbeeld van „Euro peanisering" van het Saargebied, hoe wel dit plan oorspronkelijk van de bondsrepubliek afkomstig was. Een sterke binnenlandse oppositie zou de oorzaak van de gewijzigde Duitse houding zijn. VERWACHTt WEDEROM ENixEEE BUIEN. Over het algemeen veel bewolking met plaatselyk buien en een kans op onweer. Zwakken tot matige wind meest tussen Zuid en West. Vrij warm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1