ORANJEPLOEG BEHAALDE HOCKEYZECE OP PAKISTAN ZONDAG IN ZANDV00RTDE GROTE PRIJS VAN NEDERLAND n: JIMMY BROWN a/s diepzeeduiker 6 PROV 1 N OI ALB ZEEUWSE OOURANT DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1952 VAN ROSSEM S MATROZENSHAG %/>C£LES^ Verdiende overwinning. Uitslag 32 voor Nederland. De Woensdagavond in het Olympisch Stadion te Amsterdam gespeelde hockeywedstrijd tussen Nederland en Pakistan is in een 32 zege voor onze landgenoten geëindigd. Met rost had Nederland een 21 voorsprong. De wedstrijd, die uitstekend werd geleid door de Nederlander Isselmann en de Pakistaner Ayub, was nauwe lijks enige seconden oud toen Hoog- hlemstra een goede kans tot scoren kreeg. Hij kwam alleen tegenover doelman Fasal te staan, maar zijn schot werd gekeerd. De Pakistani, die erop ge brand waren revanche te nemen voor de in Helsinki geleden 1nederlaag trokken nu op het Nederlandse doel af en in de achtste minuut kon rechts binnen Hamid uit een voorzet van links de score openen (01). De Nederlanders lieten zich door deze achterstand niet ontmoedigen, maai' tot doelpunten kwamen zy voor lopig niet. Het spel golfde heen en weer en aan beide kanten ontston den kansen, die echter niet benut werden. Na 19 minuten spelen bracht rechts buiten van Heel, de gelijkmaker op zyn naam (11). Fasal bleek niet erg trapvast te Mr. Donker voert oriënterende besprekingen. (Vervolg van pag Ij Wanneer men vervolgens, nader op deze kleine mogelijkheid ingaat, wijst men op het bezoek dat de K.V.P.- leider, prof. Romme, Dinsdag aan onze vorstin bracht alvorens hij mr. Donker de opdracht gaf. Sommigen veronderstellen dan, dat prof. Rom me zou hebben kenbaar gemaakt, terwille van een brede basis een vier-partijen-lcabinet tot bepaalde verdere concessies bereid te zijn, die alsnog een overeenstemming met de A.R. mogelijk zouden maken. Daar entegen veronderstellen anderen, dat de opdracht aan mr. Donker zou be tekenen, dat nadrukkelijk zal worden gestreefd naar een kabinet steunend op de P.v.d.A. de K.V.P. en eventu eel de C.H.U. 2ij die deze gedachten- gang voorstaan, dan wel vrezen, wij zen naast enkele uitlatingen van so cialistische zijde op een artikel in het enkele dagen geleden verschenen nummer van het blad van de Katho lieke Arbeidersbeweging „Ruim Zicht". Dit artikel bepleit voor de K.V.P. een politiek met een gedurfd progressief Christelrjk-eeonomisch so ciaal doel en vervolgt: „kan dat doel worden bereikt in samenwerking met zes andere partijen best; kan dat niet. dan in samenwerking met een partij die met de K.V.P. een meerderheid vormt in de Tweede Ka mer". Hoe dit ook zij, voorshands achten velen het niet zeer waar schijnlijk, dat prof. Romme thans C* 'seling zou willen treden in „een ms-Rood kabinet al of niet met een Christel ijk-Historisch versier sel". De R. K. Volkskrant toch ver wierp dit idee Woensdagmorgen al dan niet op aanwijzing van haar staatkundig hoofdredacteur, prof. Romme, zeer beslist. De enige posi tieve aanwijzingen, die de politieke waarnemers op dit ogenblik ter be schikking staan, zijn de namen van de personen met wie de formateur tot dusver heeft gesproken. Maar aangezien mr. Donker nog bezig is zich te oriënteren, zou het bepaald voorbarig zijn reeds thans conclusies uit deze stellig nog niet beëindigde reeks van namen te willen trekken, al geven zij wel te denken! Amsterdamse Beurs Bank v. Ned. Gem. 4% pet. 101 100 Bank v. Ned. Gem. 0-5-10 pet. 103% 103% Nederland 1948 (3(4) 89 89 Nederland 1047 (3%) 3 90% 89% Nederland 1937 3 90% 89% Dollarlening 1947 3 pet. 94% 94% Investeringscertificaten 3 94% 93% Nederland 1962-64 z.b. 3 94% 93% Nederland 1962-64 m b. 3 94% 93% Nederland N.W.S. 2% 74% 74% Ned. Indië 1937 A 3 92% 91% Grootboek 1946 3 42 Nat. Handelsbank 104% S105 Nat. Handelsbank 104% 105 A.K.U. 142% 141% Bergh's en Jurgens 238% 241 Calvé-Delft 113% 113 Centrale Suiker 146 146% Kon. Ned. Hoogovens 150% 152 Unilever 175% 173% Ned. Kabelfabriek 195% 194 Philips 154 154% Wilton-Feijenoord 160% 161 Billiton 186 185 Kon. Petroleum Mij. 325% 323% Amsterdam Rubber 80% 81% Holland Amerika Lijn 151 149 Kon. Paketvaart 102% 102 Rotterdamse Lloyd 116% 116% Ned. Scheepvaart Unie 120% 119% Stv. Mij. Nederland 132% 132 H.V.A. 96% 90% Deli-Batavia My. 101% 101% Deli Mij. 76 75% Baltimore-Ohio 22% New York Central 19 Vj Pennsylvania 20% 20% Anaconda 46 46 Bethlehem Steel 52% 51% Gneral Motors 59% 59%- Intern. Nickel 48 47% Kennecott 81% 81% Republic Steel 41% 41% U.S. Steel 40% 41% North American Cy. 22% Midcontinental 69% 68% Shell Union 76% 76% Tide Water 23% 23 De gunstige stemming der belde laat- ste dagen werd Woensdag op het Dam rak niet gecontinueerd en met uitzonde ring van de cultuurmarkt werden vrij wel overal kleine verliezen geleden. Een en ander ging gepaard met een zeer be scheiden handel, zodat er voor de be zoekers op de galerij weinig spectaculairs te beleven viel. Op de indUstriemarkt was de gang er eigenlijk uit en ook voor scheepvaartpapieren ontbrak alle animo zodat hier merendeels fractionele verlie zen ontstonden. zyn, want enige malen werkte hij onvoldoende weg. Het was Boerstra, die in de 30e minuut Nederland de leiding kon geven. Van Heel was doorgelopen op een scherpe pass uit het middenveld, kreeg vlak bij de hoekvlag de bal te pakken en speel de, zwaar gehinderd, naar Hooghiem- stra. Deze op zyn beurt schoot in de richting van het doel. Via het been van een der Pakistanse verde digers kwam de ba! voor de stick van Boerstra, die zich niet bedacht en Fasal het nakijken gaf (21). Na de rust kreeg Kruize een prach tige kans, toen Khan er niet in slaagde de bal weg te slaan en met een hard schot was het 31. De Pakistani deden wanhopige po gingen om de achterstand te verklei nen. Ancion redde op de lijn na een korte corner en even later stopte Mulder een keihard schot van links binnen Mallick, die enkele minuten later de stand op 32 bracht. Luid aangemoedigd door de toe schouwers trachtten de Nederlanders hun overwicht in de tweede helft be ter tot uitdrukking te. brengen, wat echter niet gelukte. Het einde kwam daarna met een verdiende 32 over winning van de Oranjeploeg. De stand in de reeks wedstrijden tussen beide landen is nu Nederland 3 3 2 9 12-13 Pakistan 2 3 3 7 13-12 Wijlen Sir Jack Drummond hielp hongerend Nederland. Reeds op 2 Mei 1945 was hij ir. ons nog door de Duitsers bezette land. Het bericht vair de dood van Sir Jack Drummond, die met zyn vrouw en dochtertje in Zuid-Frankrijk werd vermoord, heeft in Nederland, voor al in de kringen van voedselvoorzie ning en van volksgezondheid, grote ontsteltenis verwekt. In genoemde kringen was wijlen Sir Jack een zeer geziene persoonlijkheid. De hoofdin specteur van de volksgezondheid, dr. C. Banning, werkte enige tijd met Sir Jack Drummond samen. Dr. Banning deelde ons mede, dat Sir. Jack Drummond in 1944 in En geland het initiatief heeft genomen om het verhongerde Nederland di rect na de bevrijding van deskundige huip te voorzien. In het bevrijde Zui den werden speciale voedingsteams opgericht en geïnstrueerd, welke tot taak hadden direct na de bevrij ding van het hongerdistrict (West- Nederland) hulp te bieden. Reeds op 2 Mei 1945, enkele dagen voor de Duitse overgave werd aan Sir Jack met drie van zijn medewerkers verlof verleend het nog door de Duit sers bezette gebied te- betreden. In overleg met de hoofdinspecteur van de volksgezondheid stelden Sir Jtck en zijn staf plannen op betreffende het aantal speciale voedingsteams, dat nodig zou zijn. Ook werd vast- festeldhvaar deze teams zouden wor- en gedetacheerd. De grote verdiensten van Sir Jack voor ons land komen o.a, tot uit drukking door zijn benoeming tot Commandeur in de Orde van Oranje- Nassau. Egyptisch leger wordt gereorganiseerd. Generaal Naguib en premier Maher nemen een paar dagen rust. Het hoofdli.i^ider *«ui generaal Naguib heeft Woensdag meegedeeld, dat het leger zal worden gereorgani seerd en aat in Egypte wapenfabrie ken zullen worden gebouwd om de strijdkrachten van de modernste wa pens en uitrusting te voorzien. Het ministerie van oorlog en marine zal worden „gestroomlynd" om bureau cratie te vermyden. De begroting voor dit ministerie zal buiten de staatsbegroting vallen. Premier Maher is intussen uit Cairo naar zyn buitenverblijf bij Alexandria vertrokken, waar hy zyn regeringsprogram zal opstellen. Men verwacht, dat dit program politieke, sociale en economische hervormingen zal inhouden, overeenkomstig de be doelingen van het leger. Generaal Naguib die vrijwel geen rust heeft gehad sinds hij vorige maand na de staatsgreep aan de macht kwam, zal ook enige dagen rust nemen. Intus sen voorspelt het blad „Al Akhbar" dat belangrijke wijzigingen ln de Egyptische vertegenwoordigingen in het buitenland zullen worden aange bracht, o.m. in Londen en Rome. West-Duitse socialisten tegen holen- en staalpool Saargebied zou voor Duitsland verloren gaan. De West-Duitse socialistische leider Schumacher heeft in een radiotoe spraak verklaard, dat de socialisten zullen pogen de kolen- en staalpool van het plan-Schuman vóór het jaar 2002, de termijn van vijftig jaar, te doen mislukken. Het plan vormt een hinderpaal"p de weg naar een ver enigd Europa en betekende een afzien van Duitsland van het Saargebied. Europeïsering van het Saargebied be'ckent naar de socialistische opvat ting slechts een afscheiding van Duits land. De regering heeft niet het recht dit toe te laten. Zij zou dan slechts handelen als de Oost-Duitse regering gedaan heeft met de gebieden in het Oosten. Schumacher richtte zich eveneens te gen de conventies van Bonn en de plannen voor een Europees leger. Arfy fvntie Kinderveriammingsepidemie in Noord-Rijnland- Westfalen. Naar van bevoegde zyde te Dus- seldorp is verklaard, woedt een onge kende epidemie van kinderverlam ming in Noord-Rijnland—Westfalen. Verwacht wordt, dat zij zich tot mid den September zal uitbreiden. Het he vigst getroffen is het gebied rondom Aken en het Ruhrgebied. Sinds het be gin van dit jaar zijn er 1647 gevallen, waarvan 118 met dodelijke afloop, ge- registreerd. Alleen reeds in de afgelo pen week zijn 386 nieuwe gevallen ge meld. 26 hier van zijn met de dood ge ëindigd. Betere verstandhouding tussen Egypte en Engeland De Britse ambassade te Cairo heeft Woensdagavond een verklaring uit gegeven, welke de goedkeuring van premier Aly Maher heeft en waarin gezegd wordt: ..Het is de ernstige wil van de Egyptische en britse rege ringen, dat in de huidige critieke toe stand een zo nauw mogelijk contact en de vriendschappelrjkste betrekkin gen tussen haar worden bewaard". De Eritse ambassadeur, sir Ralph Stevenson, heeft de laatste tijd bijna dagelijks een onderhoud met de pre mier gehad. In verantwoordelijke Egyptische kringen gelooft men, dat men het Brits-Egyptische geschil zal laten rusten zolang het nieuwe Egyptische regiem bezig is zich te consolideren Stoomvaart-Maatschappij „Nederland" bestelt weer 2 schepen. Wederom heeft de N.V. Stoomvaart maatschappij „Nederland" bij Neder landse werven een bestelling ge plaatst voor de bouw van twee nieu we schepen en wel voor twee enkel- schroef vrachtschepen met accommo datie voor 12 passagiers. Eén schip zal worden gebouwd bij de machine fabriek en scheepswerf van P. Smit jr. N.V. en de andere bij de N.V. C. v. d. Giessen en Zonen's Scheeps werven te Krimpen a. d. IJssel. Het draagvermogen van deze sche pen zal ca. 12.500 ton bedragen, waarvan ca. 4000 ion in dieptanken voor eetbare olie. Het dienstvermo- fen der motoren zal ca. 11.000 pk. edragen. waardoor een snelheid van ca. 17 mijl bereikt kan worden. Verwacht wordt, dat de oplevering van deze schepen in 1956 zal ge- DE BESTE COUREURS AAN DE START. Voor de eerste maal telt deze race ook mee voor het wereldkampioenschap Als Zondagmiddag oni half drie de startvlag valt voor de jaarlijkse grote prys van Nederland zullen de beste autocoureurs van de wereld, voor zo ver zy beschikbaar waren, beginnen aan ruim 370 moeilijke kilometers op liet bochtige circuit van Zand voort, waar niet op de eerste plaats de snelheid van de wagen, maar wei de rijkunst van de bestunrder beslissend zal zyn voor de bezetting van de ereplaatsen. Voor het eerst in de geschiedenis van de grote prys van Nederland zal deze race ook meetellen voor het wereldkampioenschap. Wat voor ons land nog meer ver heugend is: ten minste één Neder lander zal meerijden, namelijk Van der Lof. die een H.W.M. ter beschik king heeft gekregen. De K.N.A.C. is nog doende om voor een tweede Ne derlander een racewagen te krijgen. Voorlopig zyn 17 rijders gecontrac teerd. De stal Ferrari komt met de toprijders Ascari en Farina, terwijl de fabriek voor de derde wagen nog een keus zal maken tussen Taruffi, Villoresi en Simon, Er komt nog een Ferrari aan de start, bereden door de Fransman Rosier, die al tweemaal de grote prijs van Nederland heeft ge wonnen, maar niet in het fabrieks- team is opgenomen. Gordini, de grote concurrent van de Ferrari's, brengt de opkomende ster Jean Behra, Robert Manzon en in de derde wagen waarschijnlijk Trintig- nant aan de start, waarbij prins Bira als reserve zal staan. ZUID-AMERIKANEN EN ENGELSEN. Van de stal John Claes komt dit maal Paul Frère, ook in een Gordini. De nieuwe tweeliter Maserati's zul len verschijnen met de Zuid-Ameri- Gashouder ontploft in N.S.- werkplaats te Amersfoort. Woensdagmorgen is in de centrale werkplaats van de Ned. Spoorwegen een gashouder van ongeveer 6 meter lengte ontploft. Vijf arbeiders werden licht gewond door rondvliegende glas scherven, maar konden nadat eerste hulp verleend was, naar huis vervoerd worden. Een van hen had een lichte shock. Omtrent de oorzaak van het on geval tast men nog in het duister. In de zaal van het Abdin-paleis te Cairo, waar ex-koning Faroek ge- A'ooniyk de kabinetszittingen presideerde, zijn de drie regenten van de nieuwe koning beëdigd. Hier zien we van links naar rechts: de minister-president All Maher en' de regenton Babi el Himo Barakat, prins Abdel Moneim en kolonel Rasjad Mahanna. Prins Moneim is gezeten op Faroeks troonzetel. (Telefoto, radiografisch overgebracht). kanen Francisco Landi (Brazilië) en Gino Bianco (Brazilië) of Keitel Can- toni (Uruguay). Hoewel de Engelsen Zaterdag a.s. een nationaal evene ment hebben op Goodwood, is de K. N.A.C. er toch in geslaagd de be langrijkste Engelse coureurs voor Zandvoort te contracteren. Het zijn Stirling Moss, Mike Hawthorn, Ken Wharton de winnaar van de laat ste tulpenrally's Lance Macklin, Duncan Hamilton en Ken Downing. De verwachting is, dat de race spannend zal zijn, omdat de andere merken zullen trachten Ascari, Ta- ruffi en Farina, die op het ogenblik in de strijd om het wereldkampioen schap de leiding hebben Ascari zelfs met grote voorsprong een halt toe te roepen. Slagen zij er niet in, dan is Ferrari vrijwel zeker van het kampioenschap. Aan de grote ra ce zal ook nu weer een wedstrijd in de 500 cc. klasse voorafgaan over on geveer 80 km. (17 ronden). Grgndeigenaren schoten op regeringsfunctionarissen. Relletjes in Noord-Guatemala. In Noord-Guatemala hebben zich Dinsdag ongeregeldheden voorge daan naar aanleiding van de onlangs door de links-georiënteerde regering ingevoerde agrarische hervormingen. Vyftig personen, onder wie hoge re- geringsfunctionnaiïssen, werden ge wond. Een der gewonden is Alvaro Salguero, de perschef van president Arbenz. Volgens een woordvoerder der re gering begonnen de ongeregeldheden toen Salguero en anderen in de stad Coban uiteenzetting gaven over de hervormingen, die beogen het groot grondbezit onder kleine boeren te verdelen. Salguero zeide tot Indiaan se landbouwers: „het land was oor spronkelijk van U, doch de Spanjaar den hebben het U destijds afgenomen. Wij geven hèt thans slechts aan U terug". - Hierop trokken enige landeigenaars hun vuurwapens. Vijf van hen werden aangehouden De autoriteiten hebben onmiddellijk een vliegtuig gezonden om de rege- ringsfunctionnarissen in veiligheid te brengen. Coban is het centrum van het rijk ste koffiegebied in Guatemala. Directeur van sociale zaken was oneerlijk rentmeester Spaarduitjes van bejaarde vrouw opgemaakt. Zoals bekend is vorige week in Winschoten gearresteerd de 50-jarige H. O., directeur van de gemeentelijke dienst van sociale zaken. Hy wordt verdacht van het plegen van verdui stering. Over deze fraude is thans door de politie het volgende medegedeeld: Bij het periodieke accountantson derzoek zijn onregelmatigheden in de boekhouding ontdekt. In 1942 werd in „Huize Avondlicht", een tehuis voor bejaarden in Winschoten, een vrouw ondergebracht, die hetzelfde jaar naar een psychiatrische inrich ting ging. Deze vrouw bleek verschil lende bezittingen te hebben. De heer O. trad namens deze vrouw op als gevolmachtigde eh beheerde als zo danig de goederen, die bestonden uit een woonhuis, twee spaarbankboek jes met een tegoed van totaal 3600 en enige contanten. In het najaar van 1951 heeft O. het huis door een notaris laten verkopen. De opbrengst vijfduizend gulden wendde hij ten eigen bate aan, evenals het te goed van de spaarbankboekjes. O. heeft toegegeven het geld te hebben gebruikt, doch heeft als verweer aan gevoerd in de mening te hebben ver keerd, dat hij als gevolmachtigde over het geld kon beschikken. De totale som van de verduistering wordt geraamd op 11000. Het Franse hervorm!' ^-nlan voor Tunesië. „Neo-Desiour" blijft ha.starrig. De Hautecloque, de Franse resi dent-generaal in Tunesië, heeft Woensdag de voornaamste punten van het Franse hervormingsplan be kend gemaakt, dat de Bey thans met 48 adviseurs bespreekt. Voorgesteld worden o.m. een geheel nieuw stelsel voor de aanstelling van bestuurs-ambtenaren, een wetgeven de raad, een administratief hof van appèl, dat decreten op wettigheid zal toetsen en een voor de helft uit Fran sen en voor de helft uit Tunesiërs be staande begrotingsraad. Voorts voor ziet het plan in een uitbreiding van de bevoegdheden van de premier en verkiezingen voor de gemeenteraden, waarvan de leden tot dusverre werden benoemd. Politieke waarnemers te Parijs ne men aan, dat de bekendmaking van het plan door de resident-generaal, voordat de Bey zich er over heeft uit gesproken, het begin van een koers wijziging van de Franse politiek ten aanzien van Tunesië inluidt. De nationalistische Tunesiërs van de „Neo-Destour" te Parijs hebben verklaard, dat overeenstemming on mogelijk is zolang er in Tunesië „een staat van beleg, censuur en concen tratiekampen" bestaat; Advertentie ENAVO AUTO-VEI II HG I Iedere VRIJDAG! VEEMARKTHALLEN 8 ROTTJE R D AM i TTBT ICU1VS in een De jury van het Amerikaanse federale hof van justitie te Los Angeles heeft veertien leiders der Amerikaanse commu nistische partij schuldig bevonden aan samenzwering tegen de veiligheid van de Amerikaanse staat. 9 Dertien Aziatisch-Afrikaanse landen hebben Dinsdag de secretaris-generaal van de V.N. verzocht de „Tunesische kwestie op de agenda te zetten van de volgende zitting der algemene vergadering, welke op 14 October a.s. begint. 9 De 39-jarige glazenwasser G. S. te Amsterdam is van aë derde verdieping van een perceel in de Nicolaas Maesstraat gevallen. De man was op slag dood. 9 De 6-jarige F. v. d. H. te Amsterdam reed bij het spelen met een 34. Jimmy maakte eigenlijk een lelflke tuime ling over het lichaam van de bioscoopportier Ger- rit Gruwel, dat midden in de gelagkamer lag uit gestrekt. Hy krabbelde wel zo gauw mogelijk weer overeind, rende naar de deur, rukte deze >pen, maar buiten gekomen was er van de twee .•luchtelingen geen spoor meer te bekennen. Jim my begreep zelf wel, dat een achtervolging in het .vilde weg nergens toe diende. Hy kon wel naai rechts rennen, terwijl die twee kerels naar links waren uitgeweken. Hij keerde op zijn schreden te rug en voegde zich ln de gelagkamer bij kapitein Toontje, die gebogen stond over het lichaam van Gerrit Gruwel. Samen hielpen zij de arme kerel wat overeind, maar het duurde toch 'n hele tijd, voordat hij besefte, wat er allemaal met hem ge beurd was. Jimmy kende de portier van de bios coop Het Bonte Hondje natuurlijk heel goed. Hy stond vóór de bioscoop met zijn taxi dikwijls uren lang op een vrachtje te wachten en hij kortte dan vaak de tijd door wat met Gerit Gruwel te keuve len. De bioscoopportier wreef met zijn hand eens over ztjn voorhoofd. „Ze hebben my ontvoerd en tiaar hier gebracht, maar ik begrijp niet waaróm. Om dat zakje met dubbeltjes en kwartjes dat ik by my had Ik geloof nooit, dat het hun dóór om te doen is geweest". Jimmy knikte. „Toch moet er een verband bestaan tussen jouw ontvoering. Gerrit", zei hij, „en het feit dat ze mij hier ook naar toe hebben gelokt. Maar wélk verband?" Kapitein Toontje zei dat hij het wel wist. „Alles staat in verband met de Ondergang van de Prin ses Allegonda", zei hij, „wat ik je brom autoped in de Van Lennepkade en ver dronk. Iemand, die het ongeluk zag ge beuren, sprong direct ln het water, maar toen htj het ventje na enkele minuten op de kant had, waren de levensgeesten reeds geweken. Griekenland heeft Bulgarije Dinsdag verzocht zyn troepen van het eilandje Gamma in de rivier de Maritza aan de grens terug te trekken. Enige da gen geleden heeft zich daar een botsing tussen Griekse en Bulgaarse strijdkrach ten voorgedaan, waarby drie Grieken werden gedood en vier gewond. 15 De echtgenote van sultan Hamid van Pontianak is dezer dagen uit Nederland in Indonesië aangekomen. Zij zou een ont moeting hehben met haar echtgenoot, die in een van d'e gevangenissen in Djakarta is ondergebracht. 9 In Zuid-Engeland is een vrachtauto met 20 cadetten omgesla gen en van een heuvel gestort. Drie ca detten werden gedood cn vier gewond. 9 In Haiderabad zyn 24 passagiers van een autobus om het leven gekomen, doordat de chauffeur de macht over het stuur ver loor, toen een aantal slangen uit openge sprongen kisten kropen en op hem af kwamen. 9 De invoercommissie van de West-Duit se regering heeft toestemming gegeven voor de invoer van kaas uit Nederland' ter waarde van 12.6 millioen D.M. Voorts werd de Invoer van groenten en fruit uit Nederland ter waarde van 1 millioen D.M. vrygegeven. 9 Volgens het Tsjecho-Slowaakse blad „Rude Pravo" zijn in Tsjecho-Slowakye vijf voormalige vooraanstaande functio narissen van een consumenten-coöperatie op beschuldiging van sabotage, misbruik van positie cn zwarte handel veroordeeld tot gevangenisstraffen variërend van 13 tot 20 jaar. 9 In Port Elizabeth (Zuid- Afrika) zyn sinds Dinsdagavond 105 per sonen gearresteerd, die de voorschriften van de spoorwegen op grond van de apart heidsbepalingen hebben overtreden. JJ. Woensdag ieder tot vier stokslagen ver recht staan. Elf minderjarige negers, die de voorschriften hebben overtreden, zyn Woensdag ieder tto vier stokslagen ver oordeeld. 9 De staatssecretaris van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft aan de componist Willem Vogel te Am sterdam opdracht verleend tot het com poneren van een werk voor orgel. 9 Dr- Kurt Schumacher, de leider der Duitse Sociaal-Democraten, heelt in een radio rede aangekondigd, dat hij in Septem ber weer het politieke podium zal be- stygen. Reeds sedert December van het vorig jaar is hy door ziekte verhinderd 1 geweest in1 het openbaar op te treden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 6