Olympische Spelen gesloten na indrukwekkende plechtigheid JIMMY BROWN als diepzeeduiker EUROPEES EN NEDERLANDS ELFTAL DOOR INDIA GEKLOPT VRIJ GOEDE PRESTATIES BIJ ZWEMWEDSTRIJDEN TE SLUIS Olympische kampioenen PROVING J ALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 4 AUGUSTUS 1952. „GEVOELENS VAN VREUGDE EN VRIENDSCHAP OVERHEERSTEN", 70.000 Finnen zongen hun volkslied „Schoon is de overwinning, maar veel schoner de edele sfcryd". Deze woor. den van Pierre de Coubertin verschenen in vier talen Fins, Zweeds, Frans en Engels boven het scoringbord van het Olympisch stadion te Helsinki, toen de korte, maar indrukwekkende sluitingsplechtigheid be gon. De militaire kapel zette een meeslepende mars in en met Griekenland voorop en daarna de Antillen en de overige landen, 71 in totaal, in volgor de van de Finse benamingen, marcheerden de vlaggedragers van de deel nemende landen door de Marathon-poort het stadion binnen. Nederland liep op de twintigste plaats, met Simon de Wit als drager van het rood- wit-blauw en naast hem de zeiler Dudok van Heel. Finland sloot de rjj. Daarna werd de Griekse vlag gehe sen en het Griekse volkslied gespeeld en vervolgens klonk na het hijsen van de Finse vlag het Finse volkslied, dat met gloed en overtuiging werd mee gezongen door de 70.000 Finnen, die de plechtigheid volgden. Tenslotte rees de Australische vlag aan de lin- kermast, omdat de Spelen in 1956 in Melbourne worden gehouden en weer klonk eerst het „God save the Queen" en daarna het Australische volkslied. De president van het I.O.C. Sigfrid Edström, die zijn laatste Olympische handeling verrichtte, sprak de slui tingsproclamatie uit, waarin hij Fin land dank zei voor de uitnemende organisatie. Hij nodigde daarna jeugd van alle landen uit om over vier jaar in Melbourne bijeen te ko men voor de zestiende Olympische Spelen, die naar hij hoopte, in een sfeer van vreugde en eendracht ge houden zouden worden. In de Engelse taal sprak Edström daarna woorden van dank voor de steun, welke het I.O.C. uit alle delen der wereld had ontvangen. „Sommige pessimisten hebben ui- ting gegeven aan de mening, dat de Olympische Spelen onenigheid teweeg brengen onder de jeugd van de we reld. Ik hoop, „zo ging Edström door", dat sommigen hunner hier aanwezig zyn geweest en gezien heb ben, hoezeer de gevoelens van vriend schap en vreugde bij alle deelnemers overheersten. Athleten van 72 landen en van allerlei ras, hebben elkaar hier ontmoet in een geest van broederlyke liefde. En de Olympische Spelen heb ben andermaal bewezen, dat ze een werktuig zijn ten bate van vrede en geluk in de wereld. Moge dit zo bly- ven tot in lengte van dagen". VUUR GEDOOFD. Daarna werd de Olympische vlag van geborduurd satijn overgedragen aan de burgemeester van Helsinki, die de vlag zal bewaren tot de vol gende Spelen. De Olympische fanfare schetterde door het stadion, alle aan wezigen verhieven zich van hun plaatsen en zagen toe, hoe het Olym pische vuur in de grote schaal aan de Zuidelijke zijde van het stadion ge doofd werd. Kanonschoten daverden en ook op de top van de hoge Mara thon werd het Olympische vuur ge doofd: de Spelen van de vyf tiende Olympiade waren geëindigd. Hierna zong een koor de Olympische hymne. Zes adelborsten droegen de Olympi sche vlag langs de 'eretribune en op de maat van de muziek volgden hen de vlaggedragers van de deelnemende landen. Nog eenmaal zongen de toe schouwers het Finse volkslied. „Ons land", toen stroomde 't stadion lang zaam leeg. Maar boven het scoringbord bleef in de traag vallende schemering het Olympische devies nagloeien: Fortius, Altius. Willy Cijsouw was in Den Haag onfortuinlijk. Het heeft Willy Cijsouw, de 15-ja rige athlete van Marathon uit Vlis- singen, tijdens de wedstrijden op de Bosbaan te Den Haag niet bepaald meegezeten. Op het nummer hoog springen moest zij uitkomen tegen een achttienjarige concurrente, S. Masten broek van Celebes, die met een sprong van 1.50 meter eerste werd voor Willy, die het niet verder kon brengen dan 1.45 meter, haar Zeeuwse record. De slechte toestand van de baan, waarop de 80 meter werd verlopen, was oor zaak, dat ook door de concurrenten van Willy slechte tijden werden ge maakt. Het Zeeuwse meisje werd hier derde met een tijd van 10,7 sec. ach ter S. Mastenbroek van Celebes met 10,6 en F. Minderhoud van Thor met dezelfde tijd. Men zal zich herinneren, dat Willy vorige week te Rotterdam op deze af stand een tijd maakte van 10,3 sec., zodat wel duidelijk de moeilijke om standigheden uit de tijd van 10,7 blij ken. Naar wij vernemen zalhet Mara thon-meisje op 30 Augustus deelnemen aan de Zuidelijke athletiekkampioen- schappen te Eindhoven. Lastige kneepjes in Dolphijn-oriëntatierit. Drie paren reden zonder m strafpunten. De Zeeuwse Automobiel- en Motor sportvereniging De Dolphijn, die tot dusver aan haar ritten een uitermate sportief karakter had gegeven, kwam ditmaal met een iets eenvoudiger rit voor de dag. Ook eenvoudige oriën- tatieritten kunnen echter lastige kneepjes bevatten, als zij maar goed worden opgezet en dat laatste is bij de Dolphijn van haar oprichting af regel geweest. Ook ditmaal klopte de organisatie als een bus; het 75 km lange traject door Zuid-Beveland en over Walcheren leidde de rijders langs prachtige plekjes. Het gemiddelde lag niet te hoog en er zaten een paar sluw uitgedachte controles in de route. Iedereen bereikte tenslotte zeer vol daan de finish bij restaurant Wöhler. Maar slechts drie equipes hadden de rit zonder strafpunten beëindigd. Ver melding verdient, dat de rijders ge splitst waren in een wedstrijdgroep en een toergroep. Eerstgenoemde groep had een iets langer traject en een hogere gemiddelde snelheid. Tus sen de drie equipes met de minste strafpunten besliste het verschil tus sen de tijd, waarop een geheime tijd- controle gepasseerd werd en de „ideale passeertijd". De uitslag luidde ten slotte: 1. Hr. Ballintijn—Martha Ballintijn, 0 straf punten 5 min. te vroeg bij geheime tijdcontrole; 2. Hr. PilaarHr. Bierma, 0-strafpunten, 6 min. te vroeg bij ge heime tijdcontrole; 3. Mr. J. L. Nieu- wenhuis en echtg., 0 strafp., 9 min. te vroeg bij geheime tijdcontrole; 4. Zr. de Vlugt—Zr. Aarens, 15 strafpunten; 5. Echtpaar van Riel, 36 strafp.; 6. Hr. Germing en Zoon, 60 strafp.; 7. Echtp. Pel, 63 strafp.; 8. Echtpaar Schuling, 64 strafp.; 9. Echtpaar Coolman, 64 strafp.; 10. Hr. Woudenberg—Hr. Bley- enberg, 68 strafp.; 11. Hr. Versluys— Hr. v. d. Most. 68 strafp.; 12. Hr. Mal- jers en Zn., 80 strafp.; 13. Hr. Wal- hout—Hr. Baas, motor, 143 strafp.; 14. Echtpaar J. Louisse, 150 strafp.; 15. Mevr. Frimamevr. Rietema, 175 strafp.; 16, Hr, Avnoldi—Hr. v. Sassen. 197 strafp.; 17. Hr. Deodatusmevr. Okker, 240 strafp.; 18. Hr. Walraven en partner, 298 strafp. „Zeeuwen"-leden in de baan te Rijswijk. Tijdens de wedstrijden van de H.A. C. te Rijswijk hebben leden van de Vlissingse athletiek-club „De Zeeu wen" zeer verdienstelijke resultaten geboekt. Bij de 1500 meter heren A.- klasse werd A. Bilius 3e in een tijd van 4.15,6 en J. v. d. Berg bezette in de 1500 meter junioren de vijfde plaats in een tijd van 4,28,0. W. van Splunder tenslotte verbeterde een persoonlijk record, door op de 3000 meter heren als achtste te eindigen met een tijd van 9.40,0. Al met al heeft „De Zeeu wen" door deze resultaten in Rijswijk een goede indruk gemaakt. Axel krijgt een „Grote prijs Rien Verhelst". Dit jaar zal de wielerwedstrijd te Axel niet de naam dragen van „Ronde van Axel" zoals dat tot heden het ge val was. Het comité, dat zich met de organisatie van dit wielerfestijn be zighoudt, heeft de naam hiervan ge wijzigd in „Grote prijs Rien Verhelst", naar de bekende Axelse amateur, die op de weg al zovele successen oogstte. In deze „grote prijs" die op 15 Augus tus zal worden verreden, start, de Axelse favoriet zelf als de grootste kanshebber voor een rit van 120 km. over 70 ronden. Dat Verhelst nog steeds in uitste kende vorm verkeert bewees hij op nieuw in een koers te Evergem over 110 km. Na een lange solo-rit eindigde Rien als eerste met een voorsprong van 1 minuut op nummer twee, de Belg van Holsbeke. De verdere uitslag van de koers luidt: 3. Van Aerde; 4. Plackaert; 5. Martens; 6. Reiniers; 7. de Craene; 8. Hardeel, allen Belgen. De rest volgde op VA minuut of meer en Babu Singh tot het zesde doelpunt voor India. Hard werd de bal door Dosanh langs Mulder (6-1). HOCKEY-HOOGTIJDAGEN TE AMSTELVEEN. Te weinig verband in Europese ploeg. Hollandse publiek opgetogen over spel van India. Zoals te verwachten was, heeft het E uropese hockey-elftal Zaterdagmid dag in de wedstryd tegen India te Amstelveen een vry stevige 5-1 neder laag geleden. Dat is niet te verwonderen, want de spelers, die uitverkoren waren tegen de Olympische kampioenen in het, Europese elftal stonden vier Engelsen, twee Belgen, een Pool en Dryver, Loggere, Esser en Kruize van Nederland hebben slechts enkele uren samen kunnen trainen, zo dat het verband in de ploeg nogal eens zoek was De Indiërs ontlokten door hun scherpe spel meermalen een daverend applaus van het publiek, dat van dit meesterschap maar niet genoeg kon krygen. Na een snelle aanval van de Euro peanen, die op niets uitliep kwam India naar voren en spoedig lag de bal achter de Belgische doelman Van Leer. Dit doelpunt werd evenwel af gekeurd wegens sticks en voorlopig •leef de score blank door goed weg werken van Drijver, Loggere en Van Leer. Na een kwartier scoorde Ud- hain Singh uit een kort corner (1-0) en twee minuten later was het 2-0 door Lall nadat Drijver de bal uit het verlaten doel had geslagen. In de 26ste minuut plaatste Udhain Smgh uit een voorzet van Rajagopal een treffer (3-0). Nadat Kruize een kans om de achterstand te verkleinen had gemist, bracht midvoor Dosanjh met een strak schot de stand op 4-0. Na de rust kwam een herboren Europese ploeg in het veld en de In diase achterhoede kreeg het zwaar te verduren. Toch kwam het niet tot doelpunten. Integendeel, na een kwar tier spelen vergrootte Babu Singh de voorsprong tot 5-0. Vier minuten voor het einde kwam tenslotte het doel punt, dat voor Europa de eer redde. Esser mocht een korte corner ne men, waaruit Kruize laag en hard tussen de voor het doel lopende In diërs door in de linkerhoek schoot (5-1.) Gesterkt door dit succes, trok de Europese ploeg naar voren, maar gedoelpunt werd er niet meer. MET DEZELFDE CIJFERS Met dezelfde cyfers, waarmee In dia in de finale van het Olympisch hockeytournooi Nederland versloeg 6-1, heeft India Zondagmiddag in het Wagner-stadion te Amstelveen ge speelde wedstryd het Nederlandse elftal teruggewezen. Met de rust was de stand 4-0 voor de gasten. In de 8e minuut nam India door Udhain Singh de leiding en 9 minu ten later vergrootte Rajagopal uit een korte corner de voorsprong van zijn ploeg tot 2-0. Na 22 minuten spelen bracht Udhain Singh de stand op 3-0 en kort voor de rust zorgde de zelfde speler voor het vierde doel punt voor India. Zeven minuten na de hervatting kreeg Dosanjh na onvol doende wegwerken van doelman Mul der de bal te pakken en met een keihard schot maakte hij er 5-0 van. Zes minuten later had Nederland ein delijk succes, toen Kruize uit een door Esser genomen korte corner keeper Francis kansloos passeerde (5-1). Tien minuten voor het, einde leidde een combinatie tussen Dosanjh 31. Siem Soep was zo onverwacht tot de aan val overgegaan, dat Jimmy er een ogenblik door ven-ast werd. De valse scheepskok had bliksem snel een stoel gegrepen en deze naar Jimmy's hoofd gesmeten. Nu die trof doel. Jimmy kreeg een der poten midden in zijn oog en door de on verwachte sohok, tuimelde hij achterover! Op het zelfde ogenblik stormde Siem Soep op hem af met een tweede stoel in zijn hand. Jimmy krabbelde echter snel overeind en wist de tweede aanval af te weren. Hij ontrukte de ander zyn wapen, maar kon niet beletten, dat deze nu boven op hem sprong om te trachten hem onder te krijgen. Bin nen een seconde rolden de twee mannen worste lend door de gelagkamer. „Die vent is sterker dan hij er uit ziet", dacht Jimmij, terwijl hij alle mogelijke moedte deed zich uit de greep van Siem Soep los te werken. Dezfe had z'n beide knuisten rondom de hals van Jimmy geslagen en probeex-de deze te doen stikken. Maar dit was het ogenblik, dat kapitein Toontje meende zdoh met de zaak te moeten gaan bemoeien.'Hij sprong achter de tap kast vandaan en rende op Siem Soep af. Met een ware snoeksprong dook hij op de scheepskok en greep hem bij zijn nekvel. De deugniet vocht nog even door, maar toen trof de vuist van kapitein Toontje hem tegen een zijner slapen. Hij zei zo iets van: bla bla en zeeg ineen.' Jimmy krabbelde overeind en stak kapitein Toontje zijn hand toe. „Bedankt, kapitein", zei hij. „Ik had dit ventje een beetje onderschat. „Ik wist niet, dat een kok nog zo sterk kon wezen". Start en finish boulevardloop bij de „Bomvrije". Voor de boulevardloop, die 7 Sep tember te Vlisingen zal worden ge houden, om een nieuwe zilveren P.Z. C.-beker, zijn de start en de finish ditmaal vastgesteld in de buurt van de toren van de voormalige bomvrije kazerne. Zoals bekend waren de start, zowel als de finish van deze wedstxijd gewoonlijk bij het punt waar vroeger hotel ,Brittannia' stond. Motor-cross te St. Jansteen. Na tal van voorbereidende bespre kingen is thans te St. Jansteen een parcours uitgestippeld voor het hou den van een moto-cross. Aan de cross, welke op 23 Augustus zal worden ver reden, zal o.a. de Belgische kampioen Calle deelnemen. De 18 uur van Zeeland ging niet door. De grote betrouwbaarheidsrit De 18 uur van Zeeland, welke het afge lopen week-end door de M.A.C. „In- ter Scaldes" zou worden gehouden, kon wegens onverwachte omstandig heden niet doorgaan. Meeste clubs krijgen meer wedstrijdroutine. Het heeft er in Sluis een ogenblik naar uitgezien, dat de toeschouwers by de wedstrijden om het kampioenschap van de Zeeuwse zwemeompetitie, er natter af zouden komen dan de zwemmers en zwemsters die met groot enthousiasme in het zwembad langs het kanaal him kansen verdedigden. Een gietbui ontlastte zich plotseling over de talryke aanwezigen, de in al- leryl een goed heenkomen zochten, maar desondanks en hoewel de vlag gen in het bad er druipend byhingen en ook de microfoon het te kwaad kreeg: op de prestaties had dit geen invloed en er werd gekampt met een vuur, dat vreemd aandeed temidden van al die nattigheid Over het algemeen was te mei-ken, dat de diverse deelnemende clubs allengs meer en meer wedstrijdrouti ne krygen, iets waarover de plaatse lijke vereniging ,,'t Vrije" nog niet bleek te beschikken. Wat het verloop aangaat: Ellen Kolff won zeer overtuigend op de 25 meter vrije slag meisjes en de 50 me ter schoolslag jongens 14-15 gaf een nek-aan-nek-race te zien tussen R. Mondeel van Luctor en J. Sampon van de Bruinvis, Op de 100 meter vrije slag heren was het natuurlijk Chris Verbeek van de Zeehond, die na een harde strijd met A. Sampon Atbletaek: 100 m. dames: Marjorie Jackson (Australië) 11.5 sec. 200 meter dames: Marjorie Jack son (Austr.23,7 sec. 100 m.: Remiglno (Ver. Staten) 10.4 sec. 200 m.: Stanfleld (V. S.) 20.7 sec. 400 m.: Rhoden (Jamaica) 45.9 sec. 800 m.: Whitfield (V.S.) 1 min. 49.2 sec. 1500 meter: Barthel (Lux.) 3 m. 45.2 sec. 5000 m.: Zatopek (Tsj. SI.) 14 m. 6.6 sec. 10.000 m.: Zatopek (Ts. Slow.) 29 min. 17 sec. Marathon: Zatopek (Tsj. Slw.) 2 uur 23 min. 3 sec. 3000 m. hindernis: Ashenfelter (V. S.) 8.45,4. 10 km. snelwandelen: Mikaels- son (Zweden) 45 min. 8.2 sec. 50 km. snelwandelen: Dordonl (Italië) 4 u. 28 m. 7.8 sec. 80 m. horden (dames): Shirley Strickland 10.9 sec. 110 m. horden: Dlllard (V. S.) 13.7 sec. 400 m. horden: Moore (Ver. Sta ten) 50.8 sec. 4 x 100 meter dames: Ver. Sta ten 45.9 sec. 4 x 100 meter heren: Ver. Sta ten 40.9 sec. 4 x 400 meter heren: Jamaica 3 min. 3.9 sec. Hoogspringen dames: Esther Brand (Z. Afr.) 1.67 meter. Hoogspringen heren: Davis (V. S.) 2 m. 04. Verspringen dames: Yvette Wil liams (Nieuw Zeeland) 6.24> m. Verspringen: Biffle (Ver. Staten) 7.57 m. Hink-stap-sprong: Da Silva (Bra zilië) 16.22 m. Polsstokhoogspringen: Richard (V. S.) 4.55 m. Discuswerpen dames: Nina Ro- maschkova (Rus.) 51.42 m. Discuswerpen: Iness (V.S.) 55.03 m. Speerwerpen dames: Dana Za- topkova (Tsj. SI.) 50.47 m. Speerwerpen: Young (V. S.) 73.78 m. Kogelstoten dames: Zybina (Rus land) 15.28 meter. Kogelstoten: O'Brien (Ver. Sta ten) 17.41 m. Kogelsllngeren: Csermak (Hon garije) 60.34 m. Floret heren: Frankrijk. Floret individueel: dOriola (Frankrijk). Floret dames (individueel) Irene Camber, Italië. Degen heren: Ita lië. Degen Individ.: Mangiarotti (It.). Sabelschermen heren: Hongarije. Sabel, individueel: Kovacs (Hon garije). Gymnastiek: Heren équipe: Rusland. Indivi dueel alle onderdelen: Tchoukari- ne (Rusland). Paardspringen: Tchoukarine (Rusland). Vrije oefeningen: Thoresson (Zweden). Ringen: Chaguiniau (Rusland). Rek: Gunthard (Zwitserland). Paardvoltige: Tchoukarine (Rus land). Brug: Eugster (Zwitserland) Dames équipe: Rusland. Gymnastiek (dames): Ploegenklassement voor laatste nummer negenkamp (gereed schapsoefening): Zweden. Individueel. Brug met ongelijke leggers: Gorondi (Hongarije); paardspringen: Kalentsjoek (Rus land); evenwichtsbalk: Botsjaro- wa (Rusland); vrije oefening: Ke- leti (Hongarije); totaal persoonlijk klassement voor eerste acht num mers van negenkamp: Goro- chowskaja (Rusland). Moderne vijf kamp: Individueel: Hall (Zweden). Ploegen: Hongarije. Tienkamp: Individueel: Mathias (Ver. St.) Vrij worstelen: Vlieggewicht Gemia (Turkije); bantamgewicht Shi Hü (Japan); vedergewicht Bay rum Sit (Tur- kije)lichtgewicht Anderberg (Zweden); weltergewicht Smith (V. 3.); midö'engewieht Cimakurid- ge (Rusland), halfzwaargewicht Palm (Zweden): zwaargewicht Mekokishvili (Rusland). Grieks-Romeins worstelen: Vlieggewicht Gourewith (Rusl.); bantamgewicht Hodas (Hong); ve dergewicht Pounkine (Rusland); lichtgewicht Safine (Rusland)wel tergewicht Silvas (Hong.); mid dengewicht Groenberg (Zweden); halfzwaargewicht Groendahl (Fin land) zwaargewicht Kotkas (Rus land). Gewichtheffen: Vedergewicht: Chimishkyan (Rus land). Bantam: Ud'odov (Rusland); Middengewicht: George (Ver. St.); Lichtzwaargewicht Sehemansky (Ver. St.)). Zwaargewicht: Davis V. S.) Roeien: Acht: Ver. Staten; twee zonder stuurman: Ver. Staten; skiff: Tjoe- kalow (Rusland); double sculls: Argentinië- twee met stuurman: Frankrijk;'vier zonder stuurman: Zuidslavië; vier met stuurman: Tsj echoslowakije. Zeilen: 5,5 m. klasse: V. S.; 6 m. klasse: Whiton (V. S.); 'drakenklasse: Thorvaldsen (Noorw.); Starklasse. Straulino (It.); Finnjollen-klasse; Elvstrom (Den.). Kanovaren: Dames 500 meter: Sglmo (Finl,); K 1 klasse 1000 m.Fred'erikson (Zweden); 10.000 m. Strömberg (FinL); K 2 klasse 1000 en 10.000 m. Wières en Hietonen (Finl.); Eénpersoonskano's 1000 m. Hole- eek (Ts. SI.); 10.000 m. Havens (V. S.): Tweepersoons kano's 1000 m. Denemarken: 10.000 m. Frankrijk. Zwemmen: 100 meter vrije slag dames Ka- talin Szöke (Hong.) 1.06.8 sec.; 100 m. vrije slag heren Scholes (V. S.), 57.4 sec.; 200 meter schoolslag da mes: Eva Szekely (Hong.) 2.51.7 sec.; 4 x 200 meter vrije slag he ren: V. S., 8.31.1 sec.; 400 m. vrije slag heren: Boiteux (Fr.) 4.30.7; 200 m. schoolslag heren: Davies (V. S.), 2.34.4; 400 m. vrije slag,, dames: Valeria Gyenge (Hong.), 521.1; 1500 m.: Konno (V.S.) 18.30.0. 100 m. rugslag, dames: Joan Harrison (Z.- Afr.) 1.14.3- 100 m. rugslag heren: OyaKawa '(V.S.) 1.05.4; 4 x 100 m. dames: Hongarije 4.24.4. Schoonspringen: Browning (V. S.): dames: Pat Mc Cormick (V. S.). Torenspringen, heren: Lee (V.S.), dames: Pat Mc Cormick (V.S.). Schieten: Vrij pistool: Benner (V. S.). Vrij wapen: Bogdanov (Rusl.) KL kal. geweer-liggend: Sarbu (Roem.); kl. kal. geweer-liggend', geknield, staand Kongshaug (Noor wegen). Rennend hert: Larsen (Noorw.). Silhouet schieten: Takacs (Hong.) Kleiduiven: Généreux (Can.). Hockey: India. Wielrennen: Achtervolging equipes: Italia. Wegwedstrijd: Noyelle (Belg.); ploeg: België. Sprint: Sacchi (It.). Tijdrit 1000 m.: Mockridge (Aus tralië) 1.11.1 sec. Tandemnummer: Australië (Cox en Mockridge). Boksen. Vlieggewicht: Brooks (V.S.); bantam: Hamalainen (Finland); veder: Zachara (Tsj.Sl.); licht: Bo- lognesi (It.); lichtveder: Adkins (V.S.); welter: Chychla (Polen); zwaarwelter Papp (Hong.); mid den: Patterson (V.S.); halfzwaar: Lee (V.S.); zwaar; Sanders (V.S.). Voetbal. Hongarije. Waterpolo. Hongarije. Basketball. Amerika. Paardensport. Individuele dressuur: St. Cyr (Zweden). Samengestelde wedstrijd: Von Blixen Finecke (Zweden). Grote prijs der naties: Jonqueres d'Oriola (Fr.), Grote prijs der naties, equipe- wedstrijd': Engeland. van de Bruinvis en C. Wagenaar van S.Z.V. eerste werd. DE UITSLAGEN 25 meter rugslag jongens 12 en 13 jaar: 1 F. van Giezen, Luctor, 22 sec.; 2 W. de Vries Bruinvis, 23,2; 3 J. Dirkx, Luctor 24.4. 25 meter vrije slag, meisjes 14 en 15 jaar: 1 E. Kolff, eehond, 162 M. Hubrechtse, SZV 16.8; 3 L. Boers, Schelde 16.9. 50 meter schoolslag jongens 14 en 15 jaar: 1 J. Sampon, Bruinvis 44.2 R. Mondeel, Luctor, z.t,; 3 K. Poer- stamper, Luctor 46.5. 100 meter schoolslag jongens tot en met 17 jaar: 1 K. Nelen, Bruinvis, 1.34.—; 2 K. Seybel, Luctor 1.37.6; 3 K. Pauwe, SZV 1.37.8. 100 metervrïje slag dames: 1 A. de Bie Zeehond, 1.25,3; 2 E: Kolff, Zeehond, 1.27.3. M. Hubrechtse, SZV 1.34.—. 100 meter vrije slag heren: 1 C. Ver beek, Zeehond, 1.13.2; 2 A, Sampon Bruinvis, 1.13.4; 3 C. Wagenaar SZV 1.13.5. 3x50 meter estafette wisselslag da mes; 1 De Zeehond, Vlissingen, 2.08.3 SVZ, Souburg, 2.18.3; 3 Schelde li Terneuzen, 2.19.1; Luctor I, Middel* burg 2.22.2; 5 SZV II, 2.27.—. Waterpolo: dames Zeehond I-Schel de I 9-0; Zeehond I-Bruinvis II 5-2; Heren Scheldestroom II-Schelde II 3-1. Met de eerstvolgende algemene wedstrijden wordt de competitie in Zeeland definitief beëindigd. LIKDOORNS WBerouÈ Weg met onhandige likdoornringen en gevaarlijke scheermesjes. Ben nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pön weg ta 60 seconden. Beltplekken en eksterogen verschrompelen met wor tel en ai. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het ptJnstniende benzo- caïne. Ben flesje NOXACORN Antisep tisch Likdoornmiddel van t 1.35 be spaart U veel ellende. Belgische vakbond roept op tot algemene staking. UIT PROTEST TEGEN DE 2-JARIGE DIENSTTIJD De Belgische algemene vakbond heeft de arbeiders opgeroepen tot een- algemene staking van 24 uur op 9 Augustus a.s. uit protest tegen de militaire diensttijd van 2 jaar. Het nationale comité van het alge meen vakverbond deelde o.m. mede, dat het de krachten van de interna tionale vakbonden zal mobiliseren voor gemeenschappelijke actie in de zes landen van de Europese Defensie Gemeenschap en dat het tot alle ge paste middelen zijn toevlucht zal ne men om zijn doel te bereiken. Acht tien maanden acht het verbond de maximum-tijd voor militaire oplei ding. Het bestuur van de socialistische partij, heeft de actie van het vakver bond goedgekeurd en zijn solidariteit met de stakers uitgesproken. De Luikse tramstaking, die twee dagen uit protest tegen de 2-jarige diensttijd geduurd heeft, is ten einde. Zondagochtend hervatte het personeel de arbeid. Nederlander stak in Antwerpen zijn ex-verloofde neer. Zaterdag omstreeks middernacht heeft in een café aan de Vleeschou- werstraat te Antwerpen de 37-jarige Nederlander F. van D. uit Breda, in een vlaag van jaloersheid zijn vroe gere verloofde, de 27-jarige D.D. en haar moeder verscheidene messteken toegebracht. Na in het. ziekenhuis te zijn verzorgd werden beide vrouwen, die ernstig gewond zijn, op haar eigen verzoek naar haar woning overgp bracht. Van D. is voortvluchtig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 14