De Olympische Spelen te Helsinki Kwartet Wies-Koosje-Hannie-Irma zorgde voor zilver C RUSSEN EN AMERIKANEN DELEN DE OLYMPISCHE EER Toch is 't zo! OLYMPISCH J 00K ONZE WATERPOLOPLOEG BRENGT GEEN EREMETAAL MEE ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1952 PROVINCIALE ZEEÜW8E COURANT 3 HONGAARSE PLOEG NIET TE SLAAN, MAAR Daan Buyze uitgeschakeld voor finale 200 meter schoolslag In een prachtige race zijn de Nederlandse zwemstertjes van de esta fetteploeg er in geslaagd de zilveren medaille te veroveren. Achter de Hongaarse ploeg, welke zeer snel zwom en zowel het Olympisch als het wereldrecord op deze afstand verbeterde, speelde zich een duel af tussen de Amerikaanse en de Nederlandse meisjes, waarin Irma Heijting-Schu- macher pas als laatste zwemster de beslissing in Nederlands voordeel for ceerde. Tegen het geweld van de Hongaarse zwemsters, waren Wies Lins sen-Vaessen, Koosje van Voorn, Hannie Termeulen en Irma Heijting- Schumacher niet opgewassen, maar de tweede plaats vóór de Amerikaanse ploeg, die met Hongarije tot de grootste favorieten behoorde, mag toch een alleszins bevredigend resultaat genoemd worden. Wies Linssen-Vaessen had, met naast zich Ilona Novak (Hongarije) en Jacqueline Lavine (Ver. Staten) een goede start, maar Koosje van Voorn zag zich voor de taak gesteld een kleine achterstand in te lopen. Zij wist gelijk te komen met de Ame rikaanse. Judith Ternes nam evenwel een flinke voorsprong, zodat toen al te zien was aan wie de titel zou ko men. Hannie Termeulen vertrok ge lijk met Joan Alderson. Onze land genote verloor enkele meters op Eva Novak, maar de strijd met de Ver. Staten verliep gunstig, ondanks het slechte keerpunt van Hannie. Toen Katalin Szöke als laatste Hongaarse startte, had Hongarije drie lengten voorsprong. Irma Heijting-Schuma- cher ging iets eerder weg dan haar Amerikaanse collega, maar van ver schil was eigenlijk geen sprake, tot dat Irma haar eindspurt inzette en met ruim verschil voor de Ameri kaanse aantikte, daarmede Neder land de vijfde zilveren medaille be- Dat de Hongaarse zwemsters ieder afzonderlijk zeer snel hadden ge zwommen blijkt hit de fantastische totaaltijd van 4.24.4. Voor Eva No- vak was 1.05.1 afgedrukt, voor Ka talin Szöke 1.05.7 en voor Judith Te- mes 1.05.8. De tijden van het Neder landse viertal waren Wies Linssen- Vaessen 1.08.1, Koos van Voorn 1.07.8, Hannie Termeulen 1.06.5 en Irma Heijting-Schumacher 1.06.6. Pakistan en India gaan praten De vertegenwoordiger van de Ver. Naties in Kasjmir heeft de Veilig heidsraad een brief geschreven, waar- in hij mededeelt, dat de regeringen van Pakistan en India overeengeko men zijn vertegenwoordigers te zen den naar een conferentie op ministeri eel niveau in Genève, welke 25 Au gustus zal beginnen. Op de conferen tie zal de kwestie besproken worden van de demilitarigatie van Kasjmir. 310 We hebben al eens verteld dat on ze atmosfeer de zonnestralen naar de aarde toebuigt, zodat we de zon reeds zien nog vóór ze boven de horizon komt. Het verschil is ongeveer 2 mi nuten, zodat de zon dus na 2 minuten ■pas staat op de plaats waar wij de eerste zonnestraal boven de horizon zagen gluren. We zien de zon dus te vroeg. Maar er zijn ook oorzaken, waar door we de zon te laat zien. De zon nestralen die met een snelheid van 300.000 km. per seconde door de ruim te ijlen, hebben immers ongeveer 8 minuten nodig om de afstand van de zon tot de aarde af te leggen. Als wij die lichtstraal in ons oog opvangen, staat de zon dus niet meer op dezelfde plaats. Wat wij als zon waarnemen, is de plek waar de zon 8 minuten ge leden stond, en waar de zon nii staat, dat zullen we pas over 8 minuten kun nen zien. Door de afstand die de lichtstralen hebben af te leggen, zien we de zon dus 8 minuten te laat, maar door de buiging der lichtstralen in de atmos feer, zien we haar tevens 2 minuten te vroeg; volgens Bartjes blijven er dus 6 minuten over, die op rekerting van het „te laat" moeten worden ge schreven. In deze 6 minuten heeft het onderste randje van de zon zich reeds zover boven de horizon gewerkt, dat er een ruimte te zien is ter grootte van bijna 2 zonnen, waaruit wel blijkt, dat we lelijk te laat komen met onze waarnemingen. Zoals we boven zeiden, doet een zonnestraal er ruim 8 minuten over om de afstand van 150 millioen km. naar de aarde af te leggen. De straal van de zon is ongeveer 700.000 km. Laten we nu eens veronderstellen dat een lichtstraal uit het middelpunt van de zon kwam, dan wordt de afstand tot de aarde dus 150,7 millioen km., geen noemenswaardig verschil, en het kan dus hoogstens enkele seconden langer duren eer de lichtstraal ons be reikt. Deze redenering van het ge zonde iwrstand is zeer juist, maar ook volkomen fout. Want de 700.000 km. die de licht straal extra heeft af te leggen, maakt een verschil uit, niet van enkele se conden, maar van 5000 jaar! H. PétiUon I Voor Koosje van Voorn, die als de butante tijdens de ceremonie proto- colaire grote ogenblikken beleefde, kwam liet aardigste moment toen zij aan prinses Beatrix werd voorgesteld, die met haar zusje Irene tot de toe schouwers behoorde. De uitslag luidt: 1. en Olympisch kampioen Hongarije 4.24.4; 2. Ne derland 4.29.0; 3. Ver. Staten 3.30.1; 4. Denemarken 4.36.2; 5. Groot- Brittannië 4.37.8; 6. Zweden 4.39.0; 7. Duitsland 4.40.3; 8. Frankrijk 4.44.1. WEER GOUD VOOR DE V.S. De kleine Japans-Amerikaan Oya- kawa behaalde in de finale van de 100 meter rugslag een verrassende zege op de Fransman Bozon. Hoewel iedereen na het keerpunt een felle spurt van Bozon verwachtte, was het Oyakawa, die naar voren schoot en als eerste aantikte. Hij vestigde met een tijd van 1.05.4 een nieuw Olym pisch record. Bozon noteerde 1.06.2. Op de derde en vierde plaats kwa men de Amerikanen Taylor en Stack. BUYZE UITGESCHAKELD. In de halve finale 200 meter school slag startte voor een plaats in de eindstrijd onze landgenoot Daan Buy ze. Op de helft van de eerste baan had hij echter reeds een achterstand van een halve lengte op de groep, die werd aangevoerd door de Austra liër Davies, de Tsjech Komadel en de Amerikaan Holan. Na het keer punt op 100 meter lag Buyze in ze vende positie, maar op het laatste' stuk slaagde hij er in zich tot de zes de plaats op te werken en te finishen in de niet zeer goede tijd van 2.42.6, zodat hg voor de finale ^verd uitge schakeld. Voor de finale 400 meter dames plaatsten zich Vrijdag: Valeria Gyen- ge, Hongarije; Carry Green, Ver. Staten: Eva Szekely, Hongarije; Ragnhild Andersen-Hveger, Dene marken; Eileen Kawamoto, Ver. Sta ten; Eva Novak, Hongarije; Anne- Marie Schultz, Argentinië en Grethe Andersen, Denemarken. Weer een vechtpartij bij basketballwedstrijd Bronzen medaille voor Uruguay Tot verbazing van het kalme Fin se publiek, dat beide partgen vrien delijk had aangemoedigd, ontstond er bij de wedstrijd om de derde plaats in de basketball-finale tussen Uruguay en Argentinië in de tweede helft een hevige, doch gelukkig slechts korte, vechtpartg. Bij een rush naar de korf door een Argen tijn, kwam deze met twee zijner te genstanders, die hem de bal afhan dig trachtten te maken, ten val. Op hetzelfde ogenblik zag het publiek nog slechts een kluwen slaande en trappende armen en benen. Officials en spelers van beide partgen vlo gen van alle kanten toe, samen met een twintigtal Finse agenten, dat in de hoeken van de zaal was gepos teerd. De laatsten slaagden er bin nen 30 seconden in de kluwen te scheiden in onderling hevig discus siërende groepjes en het incident eindigde met een algehele verbroe dering, waarbij de betrokken spelers elkaar omhelsden en vergaven. Doch de scheidsrechters namen daar geen genoegen mee en stuur den een der spelers van Uruguay, die naar hun mening blijkbaar de schuldige was, naar de bank. Toen had de leider van Uruguay de groot ste moeite om de andere spelers er van te weerhouden ook weg te lopen. Uruguay heeft tenslotte de strijd met 6859 gewonnen en daarmede de bronzen medaille. Bulgarije won met 5844 (rust 2222) van Frankrijk en is daar door op de zevende plaats in het basketballtournooi geëindigd. Lot van Nederlandse ruiterploeg bezegeld De drie Nederlandse ruiters van de equipe, welke in de samengestel de wedstrijd uitkwamen, hebben de strijd moeten staken. Ernest van Loon met ..Ampere" moest bij de 27e hindernis van de cross van de uithoudingsprcwf de strijd staken- Hij was als eerste ge start voor deze proef, waarvan hij het parcours zeer fair, maar zwaar achtte. Toen de helft van het aantal deelnemers was gestart, bleek dat er veel uitvallers waren en verschei dene landen-equipes vielen uit eik aar. Ook Max van Loon met het paard „Nerantsoula" bereikte de fi nish niet. De hoop was toen geves- t'gd o.P Hendrickx met de Ierse ruin .Patrick." Twee hindernissen ver der, dan die waarop Max van Loon struikelde", weigerde ook „Patrick" viermaal. Een hek met een sloot be zegelde het lot van de Nederlandse ruiters tot grote teleurstelling van de gehele Nederlandse ploeg en prins Bernhard, die met de beide prinses sen Beatrix en Irene op het veld aan wezig was. De finale van de 100 meter rugslag voor dames in het Olympisch zwem- stadion te Helsinki werd Donderdagavond gewonnen door de Zuid-Afri kaanse zwemster Joan Harrison. Tweede werd onze landgenote Geertje YVielema, terwgl de Nieuw-Zeelandse zwemster Joan Stewart de derde plaats bezette met dezelfde tjjd als Joke de Korte, die als vierde werd aangewezen. V.l.n.r.: Geertje Wielema, Joan Harrison en Joan Stewart met de door haar behaalde medailles. Goud, zilver en brons na 13 dagen De verdeling van de gouden, zil veren en bronzen medailles ziet er na 13 dagen als volgt uit: Ver. Staten Rusland Hongarije Zweden Italië Frankrijk Tsjecho Slowakije Finland Australië Noorwegen Zwitserland Japan Zuid-Afrika Denemarken Turkije Jamaica Canada India Argentinië Oostenrijk Brazilië Nieuw Zeeland Zuid-Slavië Luxemburg Duitsland Nederland Gr. Brittannië Iran Polen Libanon België Spanje Mexico Trinidad Venezuela Uruguay Korea Egypte Roemenië Portugal 32 17 14 22 27 10 12 9 16 10 12 9 7 7 2 6 5 4 6 3 3 h 3 11 b 2 3 2 6 6 2 5 4 2 3 1 2 1 2 2 1 1 3 1 2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 .1 2 1 6 11 2 8 2 4 1 1 z 1 1 1 z 1 Telefonisch uit Helsinki. In het zwemstadion be gon de Vrijdag somber met de ^uitschakeling van onze waterpoloploeg, waar radioreporter Dick van Rhijn zonder het te willen het ontbijt van de Nederlandse radioluister aars mee bedierf, maar de dag eindigde erg gun stig met een tweede plaats van ons dames estafetteploeg en daar mee onze vijfde zilveren medaille Om nog iets te zeggen over de houding van het bestuur der In ternationale Zwemorga- nisatie, waardoor het wa- terpolotournooi tot een aanfluiting der reglemen ten gemaakt werd; helaas hebben de Nederlandse officials niet begrepen, dat ze beter direct na dit schandaal hun functies hadden kunnen fieerleg- gen. Hun baantje was hun te lief en de internationa le waterpolitiek werd op de ruggen van onze spe lers uitgevochten. Deze spelers en onze chef de mission Karei Lotsy de den hun plicht; over de houding der andere Ne derlanders zal nog wel 'n hartig woordje gespro ken worden. Gelukkig deed onze estafette Wies, Koosje, Hannie en Irma het 's avonds prima met de tweede prijs terwijl we hoogstens op brons gerekend hadden.' Dat ze van het Hongaarse kwar tet met een gemiddelde van 1 min. 7,1 sec. niet konden winnen rvas geen schande. De kleine kans op de tweede plaats werd echter volledig uitgebuit en het was Irmti Heijling Schuhmacher, die zich de titel van Europees kampioene waardig be toonde en de kleine ach terstand op Amerika in de laatste baan wist om te zetten in een zege met anderhalve meter voor sprong. Irma heeft dus tenslotte op fraaie wijze afscheid genomen van de zwemsport en kan haar zilveren medaille mee naar Australië nemen. Bij de Olympische ploegspor- ten krijgt namelijk ieder ploeglid een medaille, zo dat we officieel wel vijf zilveren medailles heb- Ifen gewonnen, maar met elf hockeyers, vier zwem sters, en drie individue- len, in totaal achttien zil veren medailles naar Ne derland brengen, een complete zivervloot. Goud en brons is er ech ter niet bij. In het zwemstadion za gen we verder de Japans- Amerikaan Oyakawa de rugslag winnen tegen de al te zenuwachtige Bozon, die pas 17 jaar oud is en dus nog weer jonger dan zijn landgenoot Boiteux. Duitsland, dat ook nog geen gouden medaille heeft, bezit in de school slagzwemmer Klein, een man die Zaterdag het nummer, waar op Mi we de wielerwegwedstrijd is zoveel geklaagd, dat de Finse organisatoren met man en macht het weg dek hebben laten bewer ken. Het is nu een.stuk beter, maar natuurlijk heeft men de gevaarlijke bochten niet eventjes kunnen gladstrijken. De ze wegtvedstrijd is voor Nederland wel bijzonder belangrijk geworden, want het is het enige nummer, waarin nog landgenoten in de strijd om de Olympische me dailles zijn. We hebben de Zweden Vrijdagavond, de derde prijs in het voetbaltournooi zien win nen, hetgeen we na de weinig overtuigende 00 in Amsterdam zeker niet verwacht hadden. Geba seerd op een solide defen sie, die alleen tegen de Hongaren faalde, maar verder slechts twee te- gengoals in drie wedstrij den toestond kwam het Zweedse voetbal mede door een zeer gunstige lo- DOOR M. J. ADRIANI ENGELS reldrecordhouder is, kan winnen. Men heeft hem daarvoor wekenlang in een bosrijke omgeving van Zweden laten trainen en pas een halve dag voor zijn eerste serie per vlieg tuig laten overkomen naar Helsinki en hem daar op een zorgvuldig geheim gehouden adres opgebor gen, dus niet in het Olympisch dorp. Vandaar dat hij Duitslands gehei me wapen genoemd wordt. Over het parcours van ting met ere uit dit tour- nooi. De naoorlogse Duit sers speelden hetzelfde onproaxictieve aanvals- spelletje als de vooroor logse ploegen van hun land, waardoor de meeste Duitse aanvallen in schoonheid stierven. Van een verloren uurtje, want die zijn er soms nog bij dit Olympisch non- stop-programma, hebben we gebruik gemaakt de naast het stadion gelegen hall van het bokstour- nooi binnen te lopen, waaruit de Nederlanders inmiddels al weer ver dwenen zijn. Men kan vaststellen, dat het bij de ze bokswedstrijden cor recter toegaat dan in 1048 toen er talloze verkeerde beslissingen genomen werden, maar uit 't feit, dat er bij de veertig demi finalisten geen enkele Brit is, blijkt toch wel dat de klassieke stijl min der geapprecieerd wordt, dan het v echtssysteem. De Italiaanse boksers doen het best. We zagen bij hen een uitermate correct lichtgewichtje. Bolognesi, die vóór zijn partij het publiek met vier beleefde buigingen begroette, aan elke kant van de ring een en ver der een vermaning van de scheidsrechter even eens met een diepe bui ging in ontvangst nam. Hij voerde de beleefdheid echter niet zover, dat hij aan de Finse tegenstan der uit het land van de Olympische gastheren de overwinning liet. Ofschoon de Spelen nog niet geheel geëindigd zijn, kunnen we nu reeds vaststellen, dat twee lan den er een bijzondere goodwill gekweekt, heb ben, namelijk Finland en Rusland. De Finnen door Hun voortreffelijke orga nisatie die alle voorgaan de Olympische Spelen overtrof en de Russen, door zich in alle takken van sport uiterst sportie ve tegenstanders te beto nen. Speciaal de Ameri kaanse en Russische deel nemers zochten eikaars gezelschap en betoonden zich goede sportkamera- den, alle taalmoeilijkhe den ten spijt. Dat was tenminste een winstpunt voor de Olympische ge- daohte. Sammy Lee prolongeerde Olympische titel torenspringen Na een indrukwekkende demonstra tie van lichaamsbeheersing en durf heeft de kleine Amerikaan Sammy Lee voor de tweede achtereenvolgen de maal het Olympisch kampioen schap torenspringen behaald. Met een voorsprong van ruim elf punten plaatste hg zich, zonder ook maar een moment bedreigd te zijn geweest, als eerste. Bronzen medaille in voetbaltournooi voor Zweden Duitsland met 2 0 geklopt Zweden en Duitsland speelden Vrgdag de wedstrijd om de derde plaats in het voetbaltournooi. De Zweden wonnen met 30, zodat zij de bronzen medaille hebben gewon nen. Deze overwinning dankten de Zweden aan de bijzonder hechte ach terhoede en een betere tactiek. De Duitsers, die vooral gedurende de tweede helft sterk in de meerder heid waren, slaagden er geen enkele maai in een gat te schieten in de hechte Zweedse defensie. Individueel waren de Duitsers han diger dan hun tegenstanders maar met hun peuterige samenspel hadden zij geen schijn van kans. In de eer ste helft hielden de partgen elkaar nog in evenwicht. De Zweedse aan vallen waren gevaarlijker, alleen al omdat de Duitse achterhoede te ner veus speelde. In de tiende minuut knalde midvoor Rydeil een goed ge geven bal op kniehoogte onhoudbaar in (1—0). In de tweede helft domineerden de Duitsers, maar intimideerden de rustig en beheerst spelende Zweden daarmede slechts weinig. Geen en kele Duitse voorhoedespeler kreeg enige vrijheid. Toen de Duitsers za gen, dat ze met hun korte samen spel geen succes hadden, begonnen de binnenspelers pogingen in het werk te stellen om alleen door te breken en enkele malen hadden ze daarmede bijna succes. Vooral links binnen Schrooder voelde doelman Svenson enkele malen flink aan de tand. Tenslotte kwam het doelpunt aan de andere kant, mede doordat de Duitse achterhoede te ver was opgedrongen. Bij een der aanvallen kreeg de midvoor de bal ln zijn be zit en toen hij werd aangevallen tikte Rydeil het leer naar de vrij staande rechtsbinnen Lofgren, die aan alle Duitse illusies een eind maakte (20). MET 2—1 DOOR ZUID-SLAVIE GEKLOPT Zuid-Slavië door overwinning en FINA-blunder in finaleronde Aan de reeks van teleurstellingen, die Nederland in Helsinki heeft moeten beleven, is er weer een toegevoegd. Het waterpolozevental heeft in een ongelukkige en slechte wedstrijd zyn kans op een plaats in de finale- groep verspeeld. Het verloor met 21 van Zuid-Slavië. Gezegd moet wor den, dat de Zuid-Slaviërs, die door de onvergeeflijke blunder van de F.I. N.A. de gelegenheid kregen het nog eens over te doen, dc overwinning volkomen verdiend hebben. De bronzen medaille, waarvan de Neder landse ploeg toch vrgwel zeker was, zal nu wel terecht komen bij de Ver. Staten of Italië, beiden ongetwijfeld zwakker dan het Nederlandse zevental. Zuid-Slavië nam reeds spoedig de waarna Smol er uit een strafworp leiding door een laag schot van Kur- T- J- - tini (10) en daardoor aangemoe digd verooizaakle nee voor l Neaer- landse doel talrijke hachelijke situa ties. Onze spelers trachtten zich aan de druk te ontworstelen, hetgeen echter niet meeviel, daar zg niet op gewassen waren tegen het zware spel van man tegen man, dat Zuid-Slavië toepaste. Bovendien liet de dekking veel te wensen over, waardoor Kur- tini nogmaals in staat was een doel punt te maken (20). Na de rust pakte Nederland beter aan. maar de Zuid-Slaviërs hadden nu de tijd met hun kostbare voorsprong. Het ging zelfs zover, dat de Zweedse scheids rechter Zuckermann Nederland een vrge worp toekende wegens tijdrek- ken van de Zuid-Slaviërs. In de pe riode, dat Zuid-Slavië met zes man speelde, omdat Smol een klap in het tezicht had gekregen, lukte -het ein- elijk de achterstand te verkleinen met een treffer van Smol (21). Er kwamen meer kansen voor Nederland maar deze werden niet benut, terwijl de tegenstanders de bal angstvallig bij zich hielden. Zo verstreken de laatste kostbare minuten en na het eindsignaal, klommen onze jongens, verslagen en verdrietig op de kant. TEGEN BELGIË. Nederland speelde later op de dag in de „troostronde" tegen België. De zware partij tegen Zuid-Slavië zat onze jongens kennelijk nog in armen en benen, al konden zij in het eerste deel van de wedstrijd nog een behoor lijk tempo ontwikkelen. Van Feggelen had eindelijk succes met een snelle zwaai van zijn rechterarm en even la ter maakte Smol er 20 van. Nog voor rust werd het 21 door Hey- ninck Na de rust veranderde het spelbeeld. Nederland werd vermoeid en Heyninck gaf zijn land met twee treffers kort na elkaar de leiding, Hongarije 2 110 3 9— 4 Zuid-Slavië 2 110 3 6— 4 Italië 2 10 12 7—11 Ver. Staten 2 0 0 2 0 6— 9 Groep B. Nederland 2 2 0 0 4 9— 5 België 2 10 12 8— 9 Rusland 2 10 12 6— 7 Spanje 2 0 0 2 0 7— 9 Olympische ruiter-revanche in Het Zoute Het internationaal ruitertoumooi dat op 22, 23 en 24 Oogst in Het Zoute (Kweke) zal worden gehouden, staat onder het motto van een Olym pische herkansing. De organisatoren hebben zich vele offers getroost om de meest befaamde ploegen, die aan de Olympische Spelen te Helsinki hebben deelgenomen, uit te nodigen. Reeds is toestemmend antwoord ont vangen van de ploegen van de Ver. Staten, Japan, Zuid-Korea, Mexico, Italië, Frankrijk en Nederland. Ook zullen de koninklijke stallen van Soestdijk, aangevoerd door Z.KH. Prins Bernhard der Nederlanden, aanwezig zijn evenals de Belgische nationale ploeg. -3 van maakte. In de laatste minu ten. toen het spelpeil bedenkelijk be gon af te zakken, bracht Van Fegge len tenslotte de eindstand op 55. ANDERE UITSLAGEN. In dezelfde groep speelde Rusland tegen Spanje. De Russen wonnen met 43. In de finalegroep kwamen de Italianen uit tegen de Hongaren. De uitslag van deze onaantrekkelijke wedstrijd was 72 in het voordeel der Hongaren Zuid-Slavië won met 42 van Amerika. De standen luiden: WIELRENNEN Hubert Vinken prof-kampioen op de 50 kilometer En Wim van Est bij de achtervolging. De slotdag van de Nederlandse baan kampioenschappen in het Olym pisch Stadion te Amsterdam heeft een verrassing opgeleverd. Hubert Vinken uit Geleen legde namelijk voor de eerste keer beslag op het baankampi- oenschap over 50 km. voor profs. Wim van Est is weer achtervolgings kampioen geworden door Derksen in de finale royaal te kloppen. Van der Kamp werd automatisch derde door uitvallen wegens ziekte van Peters. De uitslagen luiden: halve finale achtervolging profs over maximaal 5 km.: 1ste serie: 1 Derksen (6 min. 37 sec.), 2. Van der Kamp (6 min. 43.2 sec.; 2e serie: 1. Van Est, walk over, (6 min. 34.2 sec.). Finale: 1 Van Est (6 min. 28 sec.), 2. Derksen (6 min. 38 sec.). Kampioenschap 50 km. profs: 1. Vinken (1 uur 6 min. 12 sec.): 2. Derksen, Amsterdam; 3. Bijster, Haar lem; 4. Van Vliet, Woerden; 5. Dek kers, Eindhoven; 6. Boeyen, Oss; 7. Schoenmakers, Eindhoven; 8. Storm, 's-Gravenhage; 9. Dielissen, Beek en Donk; 10. Domhof, Amsterdam. Amateurs: achtervolgingswedstrijd over 4 km.: 1. Van Heusden, 5 min. 12.2 sec.; 2. Vreeswijk, 5 min. 15.2 sec. Wedstrijd over onbekende afstand voor amateurs: 1. P. Willekes, Amster dam; 2. Schotman, Amsterdam; 3. Koch, Utrecht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5