SCARBOROUGH-PARTY KOMT 10 DAGEN NAAR VL1SSINGEN Zeeuwse Almanak r VOOR DE KON. MIJ. DE SCHELDE WAS 1951 BEVREDIGEND WEK DE GAL IN UW LEVER OP I ■-Ivi r j I I b B0TERSM0KKELAARS LIEPEN TEGEN DE LAMP 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 2'AUGUSTUS 1952 VOOR DE DERDE MAAL Bezoek valt gedeeltelijk samen met de V.V.V.-feesten Nog ruim veertien dagen en dan is het weer zover, dat 75 sportvrienden uit Scarborough en omgeving de Noordzee oversteken om tien dagen de gast te zUn van de Viissingse sportgemeenschap, die op het ogenblik natuurlijk reeds druk in de weer is om hen tien onvergetelijke dagen te bezorgen. Hot. is de derde maal, dat Scarborough naar Vllssingen komt (na 1947 en 1949) en bedriegen de voortekenen niet, dan zal ook deze Scarborough-week weer een groot succes worden. Een sportief succes, want er is een aantrekkelijk programma van sport-ontmoetingen vast gesteld, maar ook een succes voor wat betreft het aanknopen van nieuwe vriendschapsbanden en hartelijke betrekkingen, waartoe niet weinig zal medewerken de omstandigheid, dat dit bezoek uit Scarborough juist sa men valt met de grote feesten, welke in Vllssingen worden georgani seerd ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer. De Viissingse contactcommissie voor de sportuitwisseling had gis teravond een vergadering belegd in de zaal Kiviet, waar de laatste punt jes op de i's" gezet moesten worden en het programma voor het bezoek uit Scarborough definitief zijn beslag kreeg. Het gezelschap arriveert Maandag 18 Augustus omstreeks zes uur met de mailboot en wordt dan in het Con certgebouw ontvangen. Hier is ook gelegenheid tot kennismaking met de Advertentie 1 er/.org Uw liuid! Tegen zonnebrand, stuklopen, doorzitten, smetten en ter ver betering der huid: Purol. IJzendijke heeft gedenkwaardige dag in het vooruitzicht (Slot van pag. 1) LICHT EN RUIMTE Maar het resultaat is dan ook al- I.,;,zin£ bevredigend: Uzendyke heeft ,'ians een raadhuis waarin licht en ruimte heersen. Licht, dat via de ho ge ramen ruimschoots binnenstroomt en ruimte in alle afdelingen: zow.el in de fraaie hal met de monumentaal aandoende trap, als in de ter linker zijde van de hal gelegen burgemees terskamer; ruimte ook op de secre tarie en in de op de eerste verdieping gslegen raadzaal en in de trouwzaal, niet dé sierlijk bewerkte eikenhou ten deuren. Licht en ruimte op alle afdelingen en daarnaast een kluis voor het op bergen van de archiefstukken, die evenmin op bekrompen leest ls ge schoeid! Wat kan men van een raad- huls meer en beter wensen? CARILLON EN KUNST Op 20 Augustus zal in IJzendiike echter méér gebeuren, dan alleen net openen van het raadhuis. Voor het eerst zullen dan ook de klanken van het carillon „officieel" over het dorp beieren. Dit carillon kon worden aangeschaft uit de gel den, die aanvankelijk bijeen waren gebracht ter ondersteuning van de Ned. Hervormde Gemeente bij de herbouw van de kerk. Toen namelijk bleek, dat het Rijk deze kosten vooi zen rekening nam, besloot men de geiden te besteden voor het aanschaf fen van de eerste acht klokken voor een carillon, dat wanneer het compleet zal zijn uit achttien klok. ken zal bestaan. Voor de nog ont brekende tien klokken wordt thans ijverig gespaard, maar voorlopig weet men zich te behelpen met de acht klokken en zo zal aan de ope ning van het raadhuis extra luister bijgezet kunnen worden. Bovendien zal op 20 Augustus in het raadhuis een expositie worden geopend van schilderijen uit de Ne derlandse Romantische School, af komstig uit het Stedelijk Museum te Amsterdam. Deze tentoonstelling, die zal duren tot- begin October kon tot stand komen mede dankzij de activi teit van een tentoonstellmgscomité, dat gevormd werd uit leden van de plaatselijke verenigingen en organi saties. Woensdag 20 Augustus 1952 be looft voor IJzendijke, dat bescheiden, maar onmisbare en vriendelijke knooppunt ln het Zeeuwsch-Vlaamse verkeersnet, een gedenkwaardige dag te worden! gastvrouwen en gastheren. Dinsdag is er gelegenheid Vlissingen te leren kennen en ook van de V.V.V.-festivi- teiten op die dag te genieten en Woensdag maakt net comité met de gasten een tocht over Walcheren. Donderdag is weer gereserveerd voor de „Brabantse dag", welke dan in het kader van de V.V.V.-feesten wordt gehouden en voor Vrijdag staan de atletiekwedstrijden op het program ma. Zaterdag volgt dan een hoogte punt in de sport-ontmoeting Vlissin genScarborough: de voetbalwed strijd. De zwemwedstrijden zjjn des Zon- dags in Breskens. Helaas beschikt Vlissingen nog altijd niet over een zweminrichting, welke geschikt is i voor een dergelijke wedstrijd. Maan dag is voor de tafeltenniswedstrijden gereserveerd en Dinsdag voor de ten niswedstrijden (mogelijk komt hier )g een dag bij). woensdag maakt het comité met Engelse gasten een tocht naar het feestvierende en verlichte Breda en Donderdagavond volgt de afscheids- soiree in het Concertgebouw, want 'rijdagmorgen vertrekt de partij weer via Folkestone naar Scarbo rough. DE HUISVESTING. Zoals men ziet is het programma •evarieerd en aantrekkelijk genoeg. Slechts op één punt heeft het co mité nog wat zorgen: de huisves tingsorganisatie, welke als gewoon lijk onder leiding van de heer Jac. de Visser staat, moet nog beter op gang komen. De voorzitter van de verga dering van gisteravond, de heer A. Korteweg, deed dan ook een dringend beroep op de vertegenwoordigers der sportverenigingen aan dit punt him aandacht te wijden. Wanneer ieder in eigen kring er voor zorgt, dat de sportvrienden uit Engeland een gastvrij onderdak vin den, is ook dit belangrijke onderdeel spoedig in orde. „GEKKE DINGETJES De dames in die groentewinkel in Goes hadden reeds met meer dan ge wone belanstelling hun blikken ge richt op een onderdeel van de uitstal ling van groenten en fruit en na enig onderling overleg besloten zij de winkelier om inlichtingen te vragen. Ze wezen op een soort kleine knol letjes, waarvan de herkomst en sa menstelling haar klaarblijkelijk onbe kend was en wilden daaromtrent dan :ok ingelicht worden. „Winkelier", zo vroegen zij, win kelierwat zijn dat voor gekke klei- ie dingetjes?" Het waren geen dames van Zeeuwse origine, die deze vraag s '.en en zowel vóór, als achter de toon bank werd het gesprek met grote in- eresse en door velen ietwat gnuivend jevolgd Het antwoord van de winkelier 'zwam waardig: „Wat u gekke kleine dingetjes i oemt", zo sprak de man vermanend, .dat noemen wij in Zeeland „lekker eten!" Toen wisten de dames nóg niet, dat ze met ramenas kennis hadden ge naakt, maar even later vertelde de jroenteman het toch maar. Op de toon :an een welwillende onderwijzer. Zo -let ge hoe ver ge soms moet reizen in wat te leren. Sommigen helemaal w r Zeeland om ramenas te leren Hengelaarsgeluk De Goese kapper F. W. de Koning is er voor de tweede maal in geslaagd om met de hengel een grote rog te van- gen. Donderdag was de heer >e Koning met de heer J. v. d. Klooster per motorboot naar de Oosterschelde getogen om zijn geluk weer eens te beproe ven, toen hij al spoedig beet kreeg. Het werd een spannende strijd wie het zou wmnen, de hengelaar of de rog. Door voorzichtig manoeuvreren slaagde de heer De Koning er tenslotte in om de vis te ver schalken. Het bleek een nagel rog te zijn van niet minder aan negen en twintig pond! V» Ir. W. van Soest vertrekt uit Zeeland Benoeming le wachten in het Westland Naar wl| verncmui is ue benoeming te wachten van Ir. YV. van Soest, rijkstuinbouwconsulent voor Zeeland en West-Noord-Brabant tot rljkstuin. bouwconsulent voor het. Zuidnolland- se glasdistrict (het Westland) te Naaldwijk. Ir. van Soest zal (evens directeur worden van het landelijk proefstation voor de groenten en fruitteelt onder glas te Naaldwijk. Ir van Soest werd op 1 Januari 1948 benoemd tot consulent te Goes als opvolger van ir. G. de Bakker. Vooralen was hij reeds enige tijd in Zeeland werkzaam aJs adjunct consulent. Zijn vertrek uit Zeeland zal in fruittelerskringen met leedwe zen tegemoet worden gezien, want in de afgelopen jaren heeft h\j zich doen kennen als een bekwaam con sulent, die zeer veel heeft verricht in het belang van de Zeeuwse fruit teelt. Mede door zijn toedoen kwam het laboratorium „Zeelands proef tuin" tot stand. Onder zijn leiding werden vele proeven verricht, die hun nut voor de fruitteelt hebben bewezen. Zijn adviezen werden steeds op hoge prys gesteld, terwijl hij zich vele vrienden heeft gemaakt door zijn prettige omgang en zijn tactvol optreden. Het Westland, waarheen de heer van Soest te zijner tijd zal vertrek ken, is zoals bekend het belangrijk ste gebied voor dc glascultüur van Nederland dit blijkt o.m. uit de grote omzetten van de veilingen al daar terwijl ook het proefstation te Naaldwijk van groot belang is, zodat deze functie voor ir. yan Soest een eervolle promotie betekent. Niettemin zullen velen in Zeeland hem met leedwezen zien vertrekken. Ir, van Soest, die na de oorlog een studiereis maakte naar Amerika, was ook enige tijd lid van de kerr keraad der Ned. Hervormde Gemeen te te Goes. DIVIDEND VAN 6 Benoeming van een directeur en onderdirecteur Verschenen is het verslag over het 76ste boekjaar (1951) van de Kon. Mij De Schelde te Vllssingen. Dit verslag zal worden behandeld in de aan deelhoudersvergadering van 11 Augustus a.s. Als punten van behandeling staan op de agenda voor deze vergadering behalve de behandeling van het genoemde jaarverslag de verkiezing van een commissaris, waarvoor zijn voorgedragen de heren G. J. Bensink en mr. G. Nauta en de benoeming van een directeur en een onderdirecteur. In het jaarverslag wordt het overlijden gememoreerd van de com missaris jhr. ir. O. C. A. van Lidt de Jeude, die veertien jaren in het col lege van commissarissen zitting had. In verband met de sterke - der prijzen sinds het Korea- en ae zware belastingdruk vergt de liquiditeitspositie van de N.V. de voortdurende aandacht. Over het geheel genomen waren al le bedrijfsafdelingen in 1951 be hoorlek van werk voorzien. Vertragingen in de materiaalvoor ziening, vooral wat betreft het i scheepsstaal, hebben echter het ge hele jaar een storende invloed ge had op de productie. In sommige af delingen kon hierdoor slechts met een gereduceerd aantal werklieden wor den gewerkt, en men was genood zaakt voor deze afdelingen een spe ciale werktijden-regeling in te voe ren, teneinde de nadelige gevolgen voor bedrijf en personeel zoveel mo gelijk te beperken. Twee schepen kwamen gereed, die febouwd werden voor rekening van e Argentijnse regering. De afdeling scheepsreparatie heeft naast een groot aantal kleine ook en kele grote herstellingen aan schepen en installaties uitgevoehd. De beide droogdokken waren dan ook het ge hele jaar goed bezet. MODERNISERING De modernisering van het scheeps bouwbedrijf vond gestadig voortgang. Ook dit jaar werd de lascapaciteit aanzienlijk vergroot. De machinefabriek heeft het gehe le jaar gewerkt aan orders voor seheepsinstallaties, dieselmotoren, turbines tandwielkasten, ketels en koelmachines, terwyl voorts voor de ze fabriek gedurende 1951 vele nieu we orders geboekt werden. In de fabriek te Dordrecht werd, voor het eerst na de oorlog, weer een begin gemaakt met het fabriceren van vliegtuigen. Er werd namelijk een opdracht ontvangen van de SAAB-fabrieken te LinkÖplng Zwe den, voor de bouw van 75 Safir 91B vliegtuigen, bestemd voor de Ko ninklijke Zweedse Luchtmacht. Deze opdracht heeft de N.V. weer volledig teruggebracht in de rij der Neder landse vliegtuigfabrikanten. Van de overige producten welke in Dordrecht vervaardigd werden kun nen genoemd worden lichtmetalen scheepsschoorstenen, masten, red dingsboten en vlotten, onderdelen en uitrustingsstukken voor marinesche pen, alsmede ventilatiekokers, scheepsketel3, geluidsdcmpers en vonken vangers. Op 31 December 1951 waren 4603 personen in dienst van de Maatschap pij, terwjjl 233 leerlingen het onder wijs aan de bedrijfsscnolen volgden. Aan het gehele personeel werd een winstuitkering toegekend. Met de verschillende personeels vertegenwoordigingen werd veelvul dig en op prettige wijze over een groot aantal zaken overleg gepleegd. WERKGROEPEN Teneinde de productiviteit te be vorderen werden diverse werkgroe pen ingesteld voor het bestuderen van speciale vraagstukken. In een aantal van deze werkgroepen hebben naast hogere personeelsleden, ambte naren en bazen ook werklieden zit ting. Het financieel resultaat over '51 kan bevredigend worden genoemd, en de directie acht het gerecht vaardigd voor te stellen het divi dend te bepalen op 6%. Het resultaat over 1952 kan eveneens met vertrouwen tege moet worden gezien. Voor de meeste fabrieksafdelingen is nog volop werk, terwijl de materiaal- schaarste minder nijpend begint te worden. VERLIES EN WINST Blijkens de aangeboden verlies- en winstrekening wordt een winstsaldo gecalculeerd van 900.000. De af schrijvingen op gebouwen, gereed schappen, vaartuigen enz. belc een totaal van 2,4 millioen gul- Voor onderhoud van de gebouwen 237.000 nodig. Aan salarissen en al gemene onkosten werd 3.5 millioen itaald, de bijdragen ten bate van personeelsbelangen beliepen 868.000 de kosten Ongevallenwet en Arbeids contract f792.000, kosten Invalidi teitswet f 110.000 en kosten Kinder bijslagwet f666.000. Als uitkomsten van diverse wer ken verminderd met geschatte be lasting is op creditzijde van deze re kening een bedrag van 9.4 millioen gulden opgenomen. DE BALANS De balans per 1 Januari 1952 ver meldt een eindtotaal van ruim 123 millioen gulden. Onder activa parais- seren de gebouwen enz. met 11 mil lioen gulden, vaartuigen met 195.000, deelnemingen in andere ondernemingen 281.000, magazijn- goederen 10 millioen gulden, onder- handen werken voor rekening van derden 73.6 millioen, voor eigen re kening 4,8 millioen en debiteuren met 8.5 millioen gulden. Van de passiva noemen wij: cre diteuren 13,5 millioen, vooruitbeta- Zware straffen voor dronken automobilisten De arrondissementsrechtbank te Middelburg veroordeelde Vrijdag een aantal verdachten, die onder invloed van sterke drank een auto hadden bestuurd, tot zware straffen. De verzekeringsinspecteur J. H. te Hulst, wiens voertuig te Souburg bij een kromming van de weg uit de bocht en over de kop was gevlogen, kreeg bij verstek twee weken gevan genisstraf met ontzegging van de be voegdheid om motorrijtuigen te be sturen voor de tijd van zes maanden. Dé veekoopman W. L. uit Zierikzee, die een botsing met een bus had ver oorzaakt, werd gestraft met twee weken gevangenisstraf, terwijl hij ge durende twee maanden geen auto mag besturen. Voorts werd de Belgi sche handelaar A. D. uit Boekhoute veroordeeld tot één. week gevangenis straf en twee maanden ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtui gen te besturen, de veehandelaar L. A. v. d. H. uit Sint Laureijns (B.) tot 2 weken en 6 maanden ontzegging en de landbouwer A. L. L. B. uit Aar denburg tot een boete van f100 of dagen hechtenis en vier maanden ontzegging. Eén jaar voor autodief De 22-jarige fabrieksarbeider H. J. W. W. uit Terneuzen, die zowel in Tei neuzen als in Hulst een onbeheerd staande auto had weggenomen en daarmee plezierritjes maakte, werd Vrijdag door de arrondissements rechtbank te Middelburg veroordeeld tot éen jaar gevangenisstraf, door te brengen in een bijzondere strafge vangenis voor jongelieden. In hoger beroep werd de kranten bezorger K. B. uit Middelburg, die een 14-jarig kind overwerk had la ten verrichten, veroordeeld tot f10 of drie dagen. Het vonnis van de kantonrechter werd vernietigd. De verzekeringsinspecteur M. B. te Goes, die in Kapelle een verkeers overtreding zou hebben begaan, werd in hoger beroep veroordeeld tot f30 of 15 dagen, met bevestiging van het beroepen vonnis en de opperman J. H. te Souburg kreeg eveneens voor een verkeersovertreding, f 25 of 10 dagen. Ook in deze zaak werd het beroepen vonnis bèvestigd. School voor Chr. Volksonderwijs te Serooskerke (W.) aanbesteed Te Serooskerke (W.) werd aanbe steed de bouw van een drieklassige school voor lager onderwijs van ae vereniging voor Chr. Volksonderwijs. Ingeschreven werd als volgt: P. de Kok, Vlissingen 47.440; Van Gorcum en Zonen, Wemeldinge 47.485; J. Verhagen, Middelburg 47.700; J. Geschiere. Middelburg 48.480; W. Jobse, Serooskerke (W.) 48.875; fa. Van Schaik en Gilde, Middelburg 48.990; J. Jobse Gzn., Serooskerke (W.) 49.346; J. van Wieringen, Serooskerke (W.) 49.475; N. Th. van Doorn, St. Lau rens 49.800; A. C. Haeck, Souburg 50.325; J. Jobse Mzn. 50.397; A. Francken en Zonen, Oostkapelle 50.875; Fa. de Pagter-Versluys, Domburg 55.000; J. Adriaanse, St. Laurens 55.656. De gunning is aangehouden. UIT HET Z.-VLAAMSE LAND. Dinsdagmiddag om 12.33 uur zal de secretaris van de prov. V.V.V., de heer G. Houtekamer, voor de Avro- microfoon spreken over „De Fario- legende uit het Zeeuwsch-Vlaamse land" VeeVergiftiging te Goes Knechts verzuimden bestrijdingsmiddelen af te dekken Twee jonge melkkoeien van de vee houder S. te Goes zijn aan de gevol gen van een vergiftiging bezweken. De beesten hadden gegeten van res tanten bestrijdingsmiddelen, die voor het bespuiten van fruitbomen enz waren opgeslagen op het terrein, waarop de beesten graasden. Het was de bedoeling deze restanten met een laag grond te bedekken, zodat zij geen schade meer konden aanrichten. De betrokken knechts verzuimden echter deze beschermende grondlaag aan te brengen, waardoor drie bees ten de zwaar-vergiftigde middelen naar binnen kregen. Onmiddellijk werd een dierenarts ontboden, doch deze kon bij twee koeien geen hulp meer verlenen Door het toedienen van een tegengif kwam het derde beest weer enigszins bij. Advertentie. U xult 's morgens „kiplekker" nlt bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw Ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wokken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. EGBERTS ORCAM SUPERIOR DARK* J SHAG TOBACCO ECONOMISCHE POLITIERECHTER Legale handel leverde te weinig op Drie Zeeuws-Vlamingen hadden zich Vrydag voor de economische poli- tierechter te Middelburg te verantwoorden wegens medeplichtigheid aan het smokkelen van boter. Dat was ditmaal niet gebeurd op Wild-West manier met behulp van pantserauto's, docli op de onde, vertrouwde wijze via een gunstig gelegen boerderij vlak b\j de grens, waar de boter werd opgeslagen om in de nachtelijke uren door dragers te worden weggehaald. Als hoofdverdachte in deze zaak stond terecht de sedert 21 Juli ge detineerde 51-jarige handelaar A. Th. uit Nieuw-Namen. die een be kentenis aflegde. Hij had in België een goede boterafnemer gevonden, maar dit product kon niet op legale wijze geleverd worden, daar er dan niét voldoende aah te verdienen was. Dus was Th. op zoek gegaan naar een „smokkelboerderij" en hij haa de landbouwer E. J. M. van YVuit de Prosperpolder in Nieuw-Namen bereid gevonden om zijn landbouw- schuur bij de grens beschikbaar te stellen. De eerste helft van Jum bracht verdachte, met behulp van zijn zoon C. Th., in een bestelauto drie partijen van 500 en één party van 300 kg. boter naar de bewuste schuur. In de middag van 16 Juli voerde Th., weer tezamen met zijn zoon, andermaal een hoeveelheid bo ter ditmaal 800 kg. aan, maar deze keer was het vervoer door de kom miezen opgemerkt. Het slot van het spel werd thans gespeeld door de officier van justitie, die tegen A. Th. drie maanden gevangenisstraf en een feldboete van 5000 of twee maan- en eiste. De uitspraak luidde: drie weken gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en een boete van 2000 of drie maanden hechtenis. De inbeslag genomen bestelauto ling op werken in behandeling 99,2 millioen, rentetrekkers ongevallen 371.000 reserve ongevallenkosten een millioen gulden, agio-reserve, statutaire reserve en extra-reserve totaal 1.5 millioen. Al deze bedragen zijn globaal naar beneden afgerond. N V. NATIONAAL BEZIT Op 11 Augustus zal ook de jaar vergadering worden gehouden van de aandeelhouders in de N.V. Nationaal Bezit van aandelen Koninklijke Maatschappij De Schelde te Vlissin gen. De vergadering van preferente aandeelhouders heeft een voordracht opgemaakt ter voorziening in de vacature ontstaan in de Raad van Beheer door het aftreden van de heer Ar ie Smit, die hiertoe de wens te kennen gaf. Op de gewone aande len van deze vennootschap kan over 1951 een uitkering van 6%% bruto gescieden. Op de balans van deze N.V. over 1951 komt onder de activa voor een bedrag van 3,7 millioen gul den aandelen N.V. Kon. Mij De Schelde. krijgt Th. terug. Van W. werd ver oordeeld tot drie weken (eis één maand) en de zoon van de hoofdver dachte, C. Th., eveneens tot drie we ken (eis zes weken). De boter werd verbeurd verklaard. KALVEREN. Conform de eis werd de 26-jarige landbouwer L. V. uit Watervliet, die gedurende de afgelopen winter meermalen kalveren naar België smokkelde, veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf voorwaar delijk met twee jaar proeftijd. De vader van deze verdachte, de land bouwer F. X. V. uit IJzendijke, die zijn bedrijf voor deze smokkelaffai- res beschikbaar had gesteld, kreeg twee maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd, benevens 1000 boete of twee maanden hechtenis. Twee veevervoerders, J. P. uit Bier vliet en J. D. uit Breskens, die bij het transport van de kalveren van Rotterdam naar de grens behulp zaam waren geweest, werden ieder veroordeeld tot f 150 of 20 dagen. De chauffeur J. B. uit St. Lau reijns (B.) had op 7 Juni in Aarden burg getracht 45 kg. roomboter frauduleus uit te voeren, hetgeen hem kwam te staan op twee weken gevangenisstraf en verbeurdverkla ring van de boter (verstek). De win kelier M. de B. te Aardenburg, die deze boter had geleverd, kreeg twee weken voorwaardelijk met twee jaar proeftijd en een geldboete van f 100 of 20 dagen hechtenis, eveneens by De landbouwer R. F. P. P. te Ter- neuzen had een hem toegezonden in schrijvingsbiljet ten behoevq van de landbouwinvatarisatie niet 'geheel naar waarheid ingevuld. Hij werd bij verstek' veroordeeld tot 600 boete of twee maanden. De kleermaker J. de R. in Terneuzen, die zonder een vereiste vergunning een door hem uitgeoefend kleermakérsbedrijf in stana had gehouden, werd ge straft met een boete van 10 of vier dagen. Voor eenzelfde feit werd de winkelier P. v. d. M. in Terneu zen veroordeeld tot j 25 of tien da gen. s Advertentie. „Feest van Glas" te Groede Ter gelegenheid van de expositie „Feest van Glas" te Groede, con certeerde Donderdagavond de mu ziekvereniging „Eendracht maakt Macht" voor het fraai verlichte raad huis. Dit concert van lichte muziek, genoot zowel by de badgasten als By de inwoners van Groede veel be langstelling, evenals de verlichting. In verband hiermede zal de verlich ting van het raadhuis en de plant soenen Donderdagavond a.s. wederom branden. Op deze avond zal de mu ziekvereniging „Hosanna" concerte ren. De tentoonstelling werd inmiddels door bijna duizend belangstellenden bezocht. Geen kinderverlamming in Zeeland tussen 20 en 26 Juli Blykens de opgave van het aantal aangegeven gevallen van besmette lijke ziekten over de week van 20 tot en met 26 Juli j.l. zijn in de genoem de periode in totaal aangegeven o.a. 107 gevallen van kinderverlamming. Alleen in de provincie Zeeland is geen enkel geval aangegeven. Middenstandsexamen te Middelburg Op de laatste dag van het te Mid delburg gehouden middenstandsexa men slaagden: L. A. Plugge, Souburg; H. Poort vliet, Nieuwaorp; C. Poppe Vlissin gen; A. Remynse Wolfaartsdijk; J. van Rooyen, westkapelle; M. Rouw, 's-Heer Hendrikskinderen; C. Saa- man, Wolfaartsdijk; K. Sanderse, Serooskerke (W.); J. de Schipper, 's-Heer Hendrikslcinderen; P. C. Schryver, Vlissingen; T. M. Schuit, Wolfaartsdyk; F. C. W, M. Sehyf, Driewegen; mej. J. J. J. Servaas, Wemeldinge; H. J. Sies, Middel burg; P. Slabbekoorn Kloetinge; W. Slabbekoorn, Kapelle; W. van Sluys, Zoutelande; G. M. Smolders, Middelburg; J. M. Somers, Vlissin gen; mej. S. Sonke, Wemeldinge; G. van Sorge, Zoutelande; P. Sulsters, Kapelle; A, J. Tramper, Wolfaarts dijk; L. v. d. Velde, Koudekerke; A. M. Verduyn, Breskens; A. C. Ver ijzer, Goes; A. Versprille, Breskens; P. Vis, Goes; mej. J. van Vlaande ren, Koudekerke; L. A. M. van Wee- Ie, Rilland-Bath; O. R, J. de Witte, Breskens; P. A. de Witte, Goes; mej. E. Wouters, Veere; D. A. van Wijck, Breskens; W. C. van Zetten,. Dom burg; L. J. Jasperse, Veere. Er werden 43 candidaten geëxa mineerd, waarvan er 4 werden af gewezen. In totaal zijn de afgelopen drie dagen 141 candidaten geëxamineerd, waarvan er 127 slaagden. Slechts een zeer laag percentage, n.l. 10, moest worden afgewezen. BEIAARDCONCERT TE VEERE. Vanavond is het gebruikelijke bei aardconcert in Veere niet van 8 tot 9 uur, maar van 9.30 tot 10.30 uur, tij dens de verlichting dus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2