NIEUWS UIT ZEELAND z PREDIKBEURTEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN FEESTAVONDGOED BESLUIT VAN STEDENONTMOETING Wissel Zeeuws-Vlaanderet1 ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1952 PROVINCIALE ZEEUWBBCOURANT Voor de politierechter HAAR VADER Ml SHAM DEED. De 28-jarige mej. E. G. uit Poort vliet stond Vrijdag voor de politie rechter te Middelburg terecht omdat zij een 2-jarig kind én haar vader, voor wie zij moest zorgen, doch die meestal zijn eigen potje moest koken, mishandeld had. Uit het over haar uitgebrachte rapport bleek, dat zij liever lui dan moe is, koopziek en al leen maar belangstellend in dure bontmantels en japonnen. Wanneer de vader soms trachtte om zijn doch ter weer in het gareel te brengen, kon het gebeuren, dat hij van deze behoorlijk uit de kluiten gewassen vrouw een pak slaag kreeg. Tenslotte werd het zo erg, dat proces-verbaal werd opgemaakt en mej. G. vorige week voor de politierechter werd ge dagvaard. Daar zij toen echter ver stek liet gaan, werd zij thans tussen twee wachtmeesters voor de politie rechter geleid. Deze was van mening, dat het nu maar eens uit moest zijn met haar kunsten en dat zij in het vervolg beter voor haar vader moet zorgen. Hij veroordeelde haar tot zes weken gevangenisstraf voorwaarde lijk met twee jaar proeftijd. De offi cier van justitie had één maand ge vangenisstraf geëist. Een boete van f.25 of 10 dagen hechtenis was weggelegd voor de Goesse huismoeder A. M. V. van S., die een andere inwoonster van Goes had mishandeld. Verdachte ontkende dit, maar een getuigenverklaring be wees het tegendeel. De landbouwer J. P. C. uit Zierikzee had met een gren delbuks 'n kat, die zich van zijn kui kens meester maakte, doodgeschoten. Conform de eis werd hy veroordeeld tot f 20 of acht dagen. Wegens mis handeling werd de los-werkman J. L. te Oosterland gestraft met een boete van f 15 of drie dagen hechtenis. Transformator te Zuidzande ingebruikgesteld Op het grondgebied van Zuidzande is thans de nieuwe transformator van de P.Z.E.M. in gebruik gesteld, waarbij burgemeester D. M. Vermet een toepasselijk woord sprak. In het café van de heer Luteyn te Retran- chement werd daarna een samen komst gehouden met inwoners van de Terhofstede-polder, wier perceel thans ook op het electrische laag spanningsnet is aangesloten. Deze polder strekt zich uit over de ge meenten Retranchement, Zuidzande, Cadzand en Sluis. Van de zijde der P.Z.E.M. waren aanwezig ir. Lange- baerd, districtingenieur en de heer Sanderse, technisch ambtenaar. Ver der waren aanwezig burgemeester J. A. Leenhouts van Retranchement en Cadzand. burgemeester D. M. Ver met van Zuidzande, alsmede enige wethouders. De voorzitter van ae commissie, uit bewoners van genoem de polder, de heer J. Masclee dankte allen, in het bijzonder de P.Z.E.M. voor de medewerking. Burgemeester Leenhouts sprak met betrekking tot de financiering van de zg. onrenda bele gebieden de hoop uit, dat deze gebieden er binnenkort niet meer zul len zijn. Wethouder J. Wage sprak een dankwoord namens het gemeen tebestuur van Sluis. Ir. Langebaerd gaf tenslotte een nadere uiteenzetting over de totstandkoming en dankte de commisie voor de samenwerking. Schoondijke JAARVERGADERING „GROENE KRUIS" De afdeling Schoondijke van de Vereniging „Het Groene Kruis" hield de algemene jaarvergadering in hotel „De Zwaan". Behalve het voltallig bestuur en de wijkzuster warerf van de ongeveer450 leden, die de afdeling telt, slechts 4 leden aanwezig! In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer J. A. Cransberg, speciaal de heer H. I. Brakman uit Retranchement welkom, die als be stuurslid van de provinciale Zeeuwse vereniging „Het Groene Kruis" ter vergadering aanwezig was. Verder merkte de voorzitter op dat de afde ling Schoondijke dit jaar 40 jaar be staat. De secretaris der afdeling, de heer A. W. Risseeuw, bracht het jaarver slag over 1951 uit en de heer P. J. van Bortel, penningmeester, legde de rekening over 1951 ter vaststelling voor. De gewone afdelingsrekening vertoonde aan inkomsten 3938,31 en aan uitgaven ƒ4236,69, dus een na delig slot van 298,38. De rekening van de t.b.c.-afdeling beliep aan in komsten 1969,72 en aan uitgaven 1865,22, zodat hier een batig slot was van 104,50. De begroting voor 1952 wend vast gesteld op ƒ3171,50 aan inkomsten en 3996.53 aan uitgaven, dus met een tekort van 825,03 voor wat be treft de gewone dienst. Voor de t.b.c.- afdeling beliepen de geraamde in komsten 1792,18 en de uitgaven 1450,33, zodat hierbij nog 341,85 beschikbaar was voor onvoorziene uitgaven. Burgemeester F. A. van Rosevelt sprak als bestuurslid naar aanleiding van deze begrotingen als zijn mening uit, dat in de nabije toekomst naai' verhoging van de contributie-op brengst gezocht zal moeten worden, die men het liefst zou zien in de vorm van vrijwillige bijdragen. Lukt het niet om de inkomsten op te voeren, dan dreigen ingrijpende bezuinigin gen en zou het op de duur noodzake lijk kunnen blijken om b.v. één zuster over twee gemeenten te verdelen, wat ten koste gaat van de patiënten. Bij de hierna volgende bestuursver kiezing weiden cs heren F. A. van Rosevelt, P. J. van Bortel en I. Lu teyn herkozen. In de vacature van de heer Cransberg werd vervolgens ge kozen de heer P. Risseeuw. Tenslotte trad nog als bestuurslid af de heer A. W. Risseeuw, die sedert 1946 als secretaris fungeerde, doch zich niet meer herkiesbaar kon stel len. Nadat de heer A. P. de Roo zijn benoeming in deze vacature meende niet te kunnen aanvaarden, werd als tweede nieuw bestuurslid gekozen de heer J. M. van Baal. Tot de scheidende secretaris sprak de voorzitter zeer waarderende woor den, voor de wijze waarop deze zich in de moeilijkste na-oonogse jaren met hart en ziel aan de wederopbloei van de vereniging had gewijd. Bij de hierna volgende rondvraag nam de heer F. A. van Rosevelt de gelegenheid te baat om als bestuurs lid (vice-voorzitter) en als burge meester hulde te brengen aan de scheidende voorzitter, met wie hij meer dan 25 jaar in het bestuur heetf mogen samenwerken. Als blijk van waardering voor zjjn grote verdiensten op Groene Kruis- gebied werd de heer Cransberg op voorstel van de burgemeester onder algemene instemming benoemd tot erelid van het bestuur. Hierna werd het woord gevoerd door de heer H. L Brakman, die de afdeling Schoondijke feliciteerde met haar 40-jarig jubileum. Verder bracht hg in welgekozen woorden hulde aan de scheidende voorzitter. Met een dankwoord van de heer Cransberg, waarin hij zijn beste wen- "itaanrak voor de toekomst van de vereniging, werd de algemene verga dering gesloten. In ae hierna volgende bestuursver gadering kwam de verdeling van de functies aan de orde. De heren F. A. van Rosevelt, I. Luteyn en A. J. de Klerck meenden zich niet beschik baar te kunnen stellen, op grond van drukke werkzaamheden en reeds te vervullen bestuursfuncties in ver schillende verenigingen. De heer J. M. van Baal zei in verband hiermede zijn benoeming tot voorzitter te aan vaarden. De heer P, Risseeuw zal zich belasten met het secretariaat. Axel DE OUDJES OP STAP De ouden van dagen uit Axel heb ben dit jaar een reisje gemaakt naar Oosterhout en omgeving, waar een bezoek werd gebracht aan de be kende Warande. Hier werd volop van de natuur genoten. Na een ge slaagde en prettige terugreis was men om acht uur weer in Axel terug, waar de beide muziekcorpsen Con cordia en Hosanna de oudjes op wachtten met enkele vrolijke num mertjes. AANRIJDING De bejaarde mevrouw B.v. d. W. die in de Oosterstraat liep te wande len, werd aangereden door een 5- jang jongetje, dat daar met een autoped aan het spelen was. Me vrouw B. liep daarbij nogal vrij ern stige verwondingen op aan de benen zodat doktershulp moest worden in geroepen. Terneuzen Onder voorzitterschap van de heer C. Leunis hield de Chr. Reisvereni- ging Voorwaarts te Terneuzen een drukbezochte feestelijke jaarvergade ring in Bethel. De verslagen van se cretaris en penningmeester werden goedgekeurd. De kascontrólecommis sie bracht een gunstig rapport uit. Als blijk van erkentelijkheid werdén namens de leden door de heer A. de Zeeuw aan de bestuursleden geschen ken en bloemen aangeboden. Boven dien mocht de voorzitter van zijn me debestuursleden een fraaie asbak ont vangen. Het periodiek aftredende bestuurs lid mevr. VerlindeMaandag werd bij acclamatie herkozen. Na afloop van het officiële gedeelte werd een feest- program afgewerkt. Er werd ook nog gecollecteerd voor de radioinstallatie in het nieuwe Prot. Ziekenhuis. Sluis NACHTWANDELTOCHT. Van 16 op 17 Augustus a.s. zal te Sluis de eerste Zeeuwsch-Vlaamse nachtwandeling worden gehouden over een afstand van 50 km. Na de geslaagde tochten op Walcheren, wil men ook in Zeeuwsch-Viaanderen trachten een dergelijke tocht te hou den. De organisatie berust bij de onlangs opgerichte wandelvereniging „Sluis." Zaamslag KEURING SPORTTERREIN Donderdagmiddag had de keuring plaats van het gemeentelijk sport terrein te Zaamslag. Dit geschiedde door enkele heren van het Olympisch Comité, terwijl verder tegenwoordig waren bestuursleden van de Voet bal Vereniging „Zaamslag" en de Korfbal club „Scampolo", burgemees ter H. D. Trimpe, gemeentesecretaris J. W. Kusee en de gemeenteopzichter J. Duininck en de uitvoerder van het werk. Het terrein is mooi gelegen achter de woningen in de Polderstraat: de aanleg is prachtig het terrein ligt prima. Achter het speelterrein is een bebossing aangebracht. De grasmat bleek nog niet sterk genoeg om het terrein in gebruik te nemen voor korf- of voetbalspel maar wel voor gymnastiek door de school kinderen. De officiële ingebruikneming zal volgend jaar geschieden. Marktberichten VEILING TERNEUZEN. 1 Aug. Sla 27,90; Bloemkool 28 52; Groene komkommer 811; Witte komkommer 8; Meloen 3056; Selderij 8—17; Peen 8—15; Kroten 78; Uien 58; Aardappelen: Eer stelingen 11,1012; Doré 11,10 11,60; Bintjes 7,9011,50; Groenten: Andijvie 5—23; Stoksnrjbonen 52 60; Princessebonen 2056; Wage naars 1522; Saxa's 44146; Pronk- bonen 49; Kroten 1216; Rode kool 716; Savoye kool 1121; Witte kool 4; Peen 917; Prei 4145; Ra barber 34; Spinazie 2832; To maten 2856; Appels: Perzikrode iels A 36; idem B 29; idem 0; idem C 23; idem huish. II 2021; idem keuken 1824; Yellow Transparant BC 25,70; idem huish. I 25; idem keuken 1828; idem val 3 12; Peertjes: Précose de Trévoux A 31; idem BC 26,50; idem huish. I 23; idem huish. n 14,30; idem keu ken 917; idem val 312; Oranje- pruimen 13; Muselanen 3; Okkelanen 34; Eldense blauwen 711; Morel len 48; Bramen 2676; Kruisbessen 12—13. Ziekenhuis „Belhesda" had een goed jaar Nog steeds gebrek aan verpleegsters De Vereniging tot Stichting en In standhouding van een Chr. Ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen hield Don derdagavond haar algemene jaarver gadering, onder voorzitterschap van de heer J. Moll, die opende met het lezen van een gedeelte uit Lukas 10 en gebed. In zijn openingswoord heet te de voorzitter de dames en heren welkom en herinnerde er aan dat het volgend jaar 40 jaar geleden zal zijn. dat de Stichting werd opgericht en direct met haar werk begon, doch het zou nog ongeveer 20 jaar duren voor dat een Chr. ziekenhuis in exploita tie werd genomen. Spr. memoreerde enkele gebeurte nissen uit het afgelopen jaar en wees op de instelling van het directorium, waardóór een nauwe samenwerking bestaat tussen de staf van specialisten en het bestuur. Spr. is zeer dankbaar voor deze grote steun van de :ijde der doktoren. De materiële omstandigheden van het ruim 100 man sterke personeel zijn gelukkig sterk verbeterd. Aan een pensioenfonds wordt hard gewerkt en goede hoop bestaat, dat dit binnen kort tot stand zal komen Het bestuur reserveert elk jaar reeds een belang rijk bedrag voor dit doeL Zoals in alle ziekenhuizen is er ook in „Bethesda" een gebrek aan ge oefende verpleegsters, reden waarom het aantal patiënten moest worden ge rantsoeneerd. Er is een gemiddelde be zetting van 120 patiënten, en het werk der verpleegsters is zwaar. Spr. heeft de grootste waardering voor allen, die in het ziekenhuis werkzaam zijn. Spr. wees op de toestand der ge bouwen, welke nog steeds de gevol gen der inundatie ondervinden. Het bestuur zal in de toekomst voor gro te financiële offers worden gesteld Met voldoening mag gezegd worden, dat van de zijde der autoriteiten deze zaak de nodige aandacht heeft. De secretaris, de heer F. van de Velde, wees er in zijn uitgebreid jaarverslag op, dat het jaar 1951 voor „Bethesda" veel goeds heeft gebracht. Het bleek mogelijk de nieuwste instrumenten en toestellen op medisch gebied aan te schaffen. In het begin van het jaar werd overeenstemming bereikt met de ge meentebesturen van Vlissingen, Koudekerke, Biggekerke. Zoutelan- de en Ritthem. Deze gemeenten be talen een vaste jaarlijkse bijdrage, waarvoor zij ten allen tijde kunnen beschikken over de barak voor be smettelijke ziekten. In het verslagjaar kwam een con tract tot stand tussen het departe ment van marine en „Bethesda". waardoor ook in „Bethesda" mari nepersoneel kan worden verpleegd. Een nieuwe salarisregeling kon worden ingevoerd, afgestemd op de rijksregeling voor de ziekenhuizen. Een „contact-commissie", waarin leden van het bestuur en het perso neel zitting hebben, werd ingesteld en vergadert regelmatig. Het werk van deze „contact-commissie" geeft volle bevrediging aan beide zijden. De toeloop van patiënten bleef ook Sn het afgelopen verslagjaar groeien. In 1951 werden 2212 patiënten ver pleegd of 302 meer dan in 1950. Het aantal verpleegdagen steeg met 7084 en bedroeg in 1951: 47.526. Uit Vlissingen waren 1446 patiënten af komstig en uit overig Walcheren 433 patiënten. Noord-Beveland leverde 4 patiënten, Zuid-Beveland 43, Schou- wen-Duiveland 3, Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen 68, West-Zeeuwsch- Vlaanderen 67, buiten Zeeland 23 en uit het buitenland 17. Er hadden 894 operaties plaats en er werden 93 kinderen geboren. De exploitatie baarde echter ook dit jaar grote zorgen, daar de voort durende stijging van loon- en prijs peil en de steeds zwaarder drukken de sociale lasten allerminst worden gecompenseerd door de tariefsverho ging van 75 cent per dag. Het bestuur vond de doktoren Kraan, Veening en Petten bereid zit ting te nemen in het directorium. Tezamen met leden van het bestuur worden door dit directorium weke lijkse samenkomsten gehouden. Op 26 Augustus werd in een feest avond van bestuur en personeel het 20-jarig bestaan van het ziekenhuis herdacht en de dankbaarheid her nieuwd jegens wijlen de heer en me vrouw Blum-De Niet, die door hun vorstelijke gift de oprichting van dit prachtig monument hadden mogelijk gemaakt. De adj.-directrice, Zr Blok, en de hoofdverpleegster, Zr Kuijpers vier den tevens hun 20-jarig jubileum en ontvingen als herinnering een sou venir in zilver. De secretaris eindigde zijn jaar verslag met een woord van grote waardering te spreken tot Zr Blok, haar huidige staf en aan allen, die m „Bethesda" een taak te vervullen hebben en op deze wyze de Christe lijke barmhartigheid helpen dienen. De heer A. Bouwmeester bracht hierna het financieel verslag uit. De verslagen van secretaris en penning meester werden goèdgekeurd. Een commissie bestaande uit de heren Th Kamermans en J. Vader rapporteerde gunstig over het beheer der financiën. De voorzitter bracht beide functi onarissen hartelijk dank voor het vele werk. ook in het afgelopen jaar weet ten dienste van „Bethesda" verricht Als bestuursleden werden herkozen de heren J. Marijs en J. van der Meu- len. In de vacature H. Ligthart Schenk werd gekozen de heer H. Antheunisse te Souburg, In de vacature-ds. Sickesz zal later worden voorzien. Het voorstel tot oprichting van een Stichting met de gemeente Vlissingen en het St. Josephziekenhuis tot exploi tatie van de ziekenauto werd met al gemene stemmen aanvaard. Na rondvraag werd daarna de ver gadering na dankgebed door de voor zitter gesloten. BURGEMEESTER HERBENOEMD Bij K. B. is met ingang van 16 Augustus herbenoemd tot burge meester van Philippine de heer P. J. L. van Hoek. Provinciale commissie voor de werkgelegenheid Tot lid van de Provinciale commis sie voor de werkgelegenheid in Zee land hebben Gedeputeerde Staten in de plaats van de heer A. Smit be noemd de heer J. W. Hupkes te Kou dekerke, directeur van de Kon. Maat schappij „De Schelde" te Vlissingen, die in deze commissie zitting heeft als lid-werkgever, vertegenwoordiger van het bedrijfsleven in Zeeland. Hoofd B.L.O.-school te Terneuzen benoemd Tot hoofd van de te stichten B. L. O.-school op Christelijke grondslag te Terneuzen werd benoemd de heer H. C. Muinen, thans onderwijzer aan de B. L. O.-school te Middelburg. KERKNIEUWS Scheuring in Chr. Geref. Kerk te Huizen Predikant en twee diakenen stichten Chr. Geref. Gemeente Ds. J. G. van Minnen te Huizen (N.- H.) heeft zich met twee diakenen af gescheiden van de Christelijk Gere formeerde kerken in Nederland. Naar verwacht wordt zullen ongeveer 60 belijdende leden (de gehele Christe lijk Gereformeerde gemeente ter plaatse telt 300 leden), het voorbeeld van hun predikant volgen. Om Christelijk Gereformeerd tc blijven naar de praktijk en de predi king van hen die daarin voorgingen, aldus ds. Van Minnen, treden wij on der de naam van Christelijk Gerefor meerde gemeente uit deze Christelijk Gereformeerde kerken. Zondag a.s. zal deze gemeente des morgens te 10 uur en des middags om 5 uur dien sten houden, waarin ds. Van Minnen zal voorgaan. De ongeveer 16 bezwaarde gezin nen te Eindhoven, die eveneens uit de Christelijk Gereformeerde Kerk zijn getreden, hebben schriftelijk contact gezocht met ds. Van Minnen. Ook is zulk een groep gevormd in Nieuw- Leusen bij Zwolle, waar ds. Van Min nen een preekbeurt zal vervullen. Ds. Van Minnen heeft zich j.l. Zondag in de avonddienst in de Christelijk Ge reformeerde Kerk met een gedetail leerde verklaring van dit kerkgenoot schap los gemaakt. Dr. J. VAN BEEK 40 JAAR PREDIKANT. Maandag 4 Augustus a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat dr. J. van Beek, emeritus predikant van Hip- polytushoef-Oosterland en thans wonende te Zeist, het predikambt in de Ned. Herv. Kerk aanvaardde. Dr. Van Beek werd in 1879 gebo ren en in 1906 door het Provinciaal Kerkbestuur van Zeeland toegelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk. 4 Augustus 1912 ver bond cand. Van Beek zich aan zijn eerste gemeente Waterlandkerkje (classis IJzendijke). In 1917 verwis selde de jubilaris deze gemeente met die van Hoogwoud, vanwaar hij 5 December 1926 naar Hippolytus-Oos- terland vertrok. Deze zijn derde en laatste gemeente diende dr. Van Beek tot 1 October 1944, toen hem op 65-jarige leeftijd emeritaat werd verleend. DE MEEST GEROOKTE SIGARET DANK ZU DE CONSTANTE KWALITEIT MIDDELBURGFOLKESTONE 10—6 Wisselbeker bleef in Middelburg In de traditie van het graafschap Kent hebben de sportlieden en de andere gasten uit Folkestone Vrydagavond in het Schuttershof uiting gegeven aan hun waardering en dankbaarheid voor de harteiykheid, welke zij tydens de sportweek in Middelburg hebben ondervonden. Dit gebeurde tydens de buitengewoon gezellige afscheidsavond, die 'n waar dig slot vormde van deze zo uitnemend geslaagde internationale steden- ontmoeting. Een bijzondere attractie van deze avond was een internationale wed strijd „modern dansen", die voor Mid delburg een unicum betekende. Zes paren van het dansintituut van Bar bara Morley uit Folkestone, bonden de stryd aan met zes paren uit Den Haag en Amsterdam. De jury kende de Engelsen ten slotte 366 punten toe en de Neder landers 398 punten. Kampioendanseui J. W. Molin uit Den Haag, die ook deze avond leid de, gaf na afloop van de wedstrijd met zijn echtgenote enige feilloos uitgevoerde moderne dansen en een nummertje onvervalste swing te zien. Dit danspaar werd met een ovatie beloond. De gehele avond werd zowel in de verlichte zaal als in de tuin ge danst. Het was reeds laat toen de voorzitter van de Middelburgse Sportcommissie, de heer D. A. Huys- se bekend maakte, dat de ontmoe ting MiddelburgFolkestone met een 10—6 uitslag was geëindigd, zo dat de wisselbeker wederom in Mid delburg blijft. Burgemeester Bolkestein, die in een geestige speech getuigde van de vriendschap, welke deze ontmoeting heeft meegebracht, voorts de beide spoi'tcommissie's dankte en de waar dering van de bevolking voor het op treden van de Schotse dansgroep schetste, overhandigde de met bloe- Zeeuwsch-Viaanderen ZONDAG 3 AUGUSTUS. Ned. Hervormde Kerk. Aardenburg 10.30 ds. Blom (H.D.). Axel 10 en 2.30 ds. Pennings (H.A. en n.m. H.D.). Bier vliet 9.30 dhr. de Visser. Breskens 10 ds. v. Beusekom. Cadzand 10 ds. No- Hij was „beroofd" Een te Terneuzen verblijvende 38- jarige Rotterdamse sleepbootkapi tein, die de bloemetjes noeal buiten had gezet, meende bij terugkeer aan boord van zijn schip beroofd te zijn van een bedrag van ca. 1800. De kapitein schrok dermate, dat hg de gehele omgeving van de Schependijk, waar zijn schip lag gemeerd, op stelten zette. Buurtbewoners waar schuwden de politie en de „beroofde" kapitein werd overgebracht naar het bureau van politie. Hij werd ge fouilleerd en toen bleek de man in het bezit vaji een bedrag van 4000, gestoken in de achterzakken van zijn pantalon. Onder tranen en met beloften van beterschap nam de kapitein afscheid. ZEEUWSE SUCCESSEN OP EXPOSITIE „GOUDEN HANDEN." Op de tentoonstelling „Gouden Handen" te Amsterdam verwierf F. A. van den Berkhof uit Terneuzen een eerste prgs met zgn model van de „Willem Ruys". Een derde prgs werd toegekend aan mevrouw M. A. van Breenvan Eijk uit Vlissingen voor kantkloswerk. .VAN "TOT WIN IJPE" Geslaagd is voor het examen Electro Technisch Installateur de heer L. F. Houg te Zaamslag als enige Zeeuw. Voor het eerst sinds vele jaren hebben de inwoners van Axel weer eens kunnen genieten van een echt .pierement", dat door de straten trok. Vooral bij de Markt was er veel be langstelling voor. De kinderen van de laagste drie klassen der openbare lagere school in Sluis maakten een schoolreis naar Blankenberghe, waar ze zich aan het strand vermaakten. Via Knokke werd de terugtocht gemaakt De heer F. P. A. de Bock te Sluis kil slaagde te Middelburg en te Goes voor het praktijkexamen boekhou den van de Associatie. bel. Groede 9.30 ds. Boere. Hoek 10 ds. Wiebosch, 2.30 ds. Blomaard. Hoofd plaat 11 ds. Eijgendaal. Hontenisse 9.30 ds. Verbeek (H.D., voorb. H.A.). Hulst 10.30 ds. Homan. Nieuwvliet 10 ds. v. d. Graaff. Oostburg 9 dienst. Philippine 2.30 ds. Honders. Retran chement 10 ds. v. Bork (H.A) Sas van Gent 10 dr. Honders. Schoondijke 9.30 ds. Eijgendaal. Sluis 7 ds. v. d. Graaff. Sluiskil 10 en 230 (H.D.) ds. Starren- burg. St. Anna ter Muiden 2.30 ds. v. Bork. St Kruis geen dienst Terneu zen 10 en 2.30 dhr. Cazemier. Water landkerkje 2 ds. v. d. Graaff. IJzen dijke 10 ds. Blomaard (H.D.). Zaam slag 9.30 en 2.30 ds. Talma. Zuidzande 10 ds. Kuylman. Othene 7 ds. Jansma. Gereformeerde Kerk. Aardenburg 10 en 3 ds. Ringnalda. Axel 10 en 3 ds. Mulder. Breskens 10 en 3 dhr. Vinger ling .Hoek 10 en 2.30 ds. Vanhaelen. Oostburg 9.30 en 2.30 ds. v. Mechelen. Terneuzen 10 en 4.30 ds. Donner. Schoondijke 9.30 ds. Rienks, 2 ds. Zijl stra. Zaamslag 9.30 en 2.30 ds. Lonk huizen. Zoutespui 10 en 2,30 ds. v. Hae- ringen. Gereformeerde Gemeente. Axel 10 en 2.30 leesd. Hoek 9.30 en 2 leesd. Terneuzen 9.30, 2 en 6 ds. Aangeen- brug. Oud-Geref. Gemeente. Terneuzen 9.30, 2 en 6 leesd. Vrije Evang. Gemeente. Breskens 9.30 ds. v. d. Vrie. Cadzand 6.30 ds. de Vrie. Nieuwvliet 10 ds. Enter Jr. Re tranchement 2.30 ds. Enter Jr. Evang. Luth. Kerk. Groede 10 da. Stol. Vergadering der Gelovigen. Bres kens 10 en 5.30 dienst. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9.30 en 2.30 stud. Thalens. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Bij spoedgevallen is te Terneuzen te bereiken de heer J. Granaada, arts, Nieuwstraat 22, tel. 2324. Te Oostburg, Aardenburg en Eede is te bereiken de heer I. Buskop, arts te Oostburg, tel. 60. Te Breskens, Groe de en Schoondijke is te bereiken de heer A. Ossewaarde. arts te Bres kens, tel. 91. APOTHEEK. Terneuzen: Apotheek A J. Klaas- sen, Noordstraat 54, tel. 2090. CENTRUM KRA4MZORG W. Z. VLAANDEREN. Te bereiken is zr. Catsman te Groede, teL 52. DIERENARTSEN. Te bereiken is de heer W. van Veen te Oostburjj, tel. 141. men gevulde Huijsse. beker aan de heer BURGEMEESTER FOLKESTONE. Daarna was het woord aan burge meester Moncrief van Folkestone, die dankte voor de grote gastvrijheid, welke de Engelsen in Middelburg hebben ondervonden. „Het is niet mo gelijk", zo zei hij, „onze gevoelens weer te geven". Mr. M. A. Terwoert, voorzitter van de vereniging „Handelsbelang", over handigde namens de drie midden standsorganisaties in Middelburg aan de voorzitter van de sportcom missie Folkestone, de heer Clark, een beker voor de verliezende partij. De heer Huijsse richtte hartelijke woorden tot de secretaris van de sportcommissie Folkestone, de heer Hudsmith en de secretaresse van de Middelburgse commissie, mej. Ver meulen, alsmede de andere commis- Hij overhandigde aan de heren Clark en Hudsnuth een medaille van het eiland Walcheren. Mej. Barbara Morley kreeg bloe men en een kus van mevr. Molin. Burgemeester Bolkestein had tevo ren de door de gemeente Middelburg beschikbaar gestelde beker voor de wi da nrvanneaqauiaijg.vur emfwija winnaar van de danswedstrijd aan de Nederlandse ploeg uitgereikt, waarna de Engelse dansparen hun Nederlandse tegenstanders een aan denken overhandigden. De heer Clark reikte de wissel beker voor de hengeicompetitie, wel ke vorig jaar door Folkestone'werd gewonnen uit aan de voorz. van de Middelburgse hengelsportvereniging de heer A. J. W. Mathijsse, aange zien thans de Middelburg^ henge laars het beste voor de dag waren gekomen. De heer Mathijsse over handigde een aandenken aan de jong ste hengelaar uit Folkestone, de heer J. Groves. De leider en trainer van het voet balelftal uit Folkestone ontvingen ook een aandenken aan deze zo ge slaagde trip naar Middelburg. IN HET STADHUIS. Vrijdagmorgen was er een zeer originele ontvangst ten stadhuize van Middelburg, waar de Engelse gasten de plaatsen innamen van het gemeen tebestuur en de Middelburgse gast heren een plaatsje op de publieke tribune vonden. De burgemeester van Folkestone las een krantenartikel uit Folkesto ne voor, welk artikel, nadat de bur_ Semeester en de beide „wethouders" aarop hun handtekening hadden ge plaatst, als ingekomen stuk aan de burgemeester van Middelburg werd aangeboden. Zowel de heer Moncrieff als de burgemeester van Middelburg hielden hartelijke toespraken, waarna in de trouwzaal de heer Hugsse de loco burgemeester Clark van Folkestone en zijn echtgenote, die in Zuid Be- velands costuum was gekleed aan een hernieuwde huwelyksceremonie onderwierp en dat wel onder grote hilariteit. Tenslotte werd nog het stadhuis bezichtigd. Des middags werd nog een rondrit over Walcheren gemaakt met een bezoek aan Veere, Domburg de lan dingsplaats te Westkapelle en de boulevards te Vlissingen. DEMONSTRATIE BOWLING. Vermelden we nog even, dat de reeks gebeurtenissen in het kader van de stedenontmoeting Vrijdag morgen werd besloten met een de monstratie van het typisch Engelse balwerpspel bowling, dat enige over eenkomst vertoont met het Vlaamse bollen en 't kegelspel. Getracht moet worden met een speciale, aan één zij de verzwaarde houten bal, welke, dicht langs de grond, over een gras mat wordt gerold, een witte houten bal aan de andere zijde van de speel- baan zo dicht mogelijk te benaderen. Het lag aanvankelijk in de bedoe ling, dat leden van het ere-comité voor de sportontmoeting de spelers van de „Park Folkstone Bowling Club", onder wie één dame, partg' zouden geven, doch helaas kwam geen van de heren opdagen, zodat enige andere Middelburgers en enige verslaggevers zich bij de spelers aan sloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 11