NIEUWS UIT ZEELAND z WALCHEREN -genda Ook op de fiets JIMMY BROWN als diepzeeduiker VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Een zeebad Terneuzen Te Terneuzen zijn opnieuw plan nen ili de maak voor de inrichting van een zeebad op de plek van de zo- fenaamde oesterputten. Destijds werd oor de gemeenteraad reeds een commissie ingesteld, die deze kwestie zou bestuderen. Thans hebben de heren A. J. van der Ree en Th. Borgstijn een plan ontwikkeld om voorlopig een bedrag van 18.000 bijeen te brengen uit de burgerij. Men wil namelijk iedereen ln de gelegenheid stellen een beton nen paal ad 30 te schenken. Totaal zijn 600 betonnen palen voor het zee bad nodig. Ook wil men over enige dagen een vergadering beleggen met het gemeentebestuur, V.V.V. en de vereniging van de handeldrijvende middenstand om tot vorming van een blijvende organisatie te komen. Gedacht wordt aan de stichting van een recreatieoord, waarbij men dan behalve het zeebad ook een strandje, een kinderspeeltuin en een restaurant zou exploiteren. Ziekenhuis „Bethesda" had een goed jaar Nog steeds gebrek aan verpleegsters De Vereniging tot Stichting en In standhouding van een Chr. Ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen hield Don derdagavond haar algemene jaarver gadering, onder voorzitterschap van de heer J. Moll, die opende met het lezen van een gedeelte uit Lukas 10 en gebed. In zijn openingswoord heet te de voorzitter de dames en heren welkom en herinnerde er aan dat het volgend jaar 40 jaar geleden zal zijn. dat de Stichting werd opgericht en direct met haar werk begon, doch het zou nog ongeveer 20 jaar duren voor dat een Chr. ziekenhuis in exploita tie werd genomen. Spr. memoreerde enkele gebeurte nissen uit het afgelopen jaar en wees op de instelling van het directorium, waardoor een nauwe samenwerking bestaat tussen de staf van specialisten en het bestuur. Spr. is zeer dankbaar voor deze grote steun van de zijde der doktoren. De materiële omstandigheden van het ruim 100 man sterke personeel zijn gelukkig sterk verbeterd. Aan een pensioenfonds wordt hard gewerkt en goede hoop bestaat, dat dit binnen kort tot stand zal komen. Het bestuur reserveert elk jaar reeds een belang rijk bedrag voor dit doel. Zoals in alle ziekenhuizen is er ook in „Bethesda" een gebrek aan ge oefende verpleegsters, reden waarom het aantal patiënten moest worden ge rantsoeneerd. Er is een gemiddelde be zetting van 120 patiënten, en het werk der verpleegsters is zwaar. Spr. heeft de grootste waardering voor allen, die in het ziekenhuis werkzaam zijn. Spr. wees op de toestand der ge bouwen, welke nog steeds de gevol gen der inundatie ondervinden. Het bestuur zal in de toekomst voor gro te financiële offers worden gesteld. Met voldoening mag gezegd worden, dat van de zijde der autoriteiten deze zaak de nodige aandacht heeft. De secretaris, de heer F. van de Velde, wees er in zijn uitgebreid jaarverslag op, dat het jaar 1951 voor ,,Bethesda" veel goeds heeft gebracht. Het bleek mogelijk de nieuwste instrumenten en toestellen op medisch gebied aan te schaffen. In het begin van het jaar werd overeenstemming bereikt met de ge meentebesturen van Vlissingen, Koudekerke, Biggekerke. Zoutelan- de en Ritthem. Deze gemeenten be talen een vaste jaarlijkse bijdrage, I waarvoor zij ten allen tijde kunnen beschikken over de barak voor be smettelijke ziekten. In het verslagjaar kwam een con tract tot stand tussen het departe ment van marine en „Bethesda", waardoor ook in „Bethesda" mari nepersoneel kan worden verpleegd. Een nieuwe salarisregeling kon worden ingevoerd, afgestemd op de rijksregeling voor de ziekenhuizen. Een „contact-commissie", waarin leden van het bestuur en het perso neel zitting hebben, werd ingesteld en vergadert regelmatig. Het werk van deze „contact-commissie" geeft volle bevrediging aan beide zijden De toeloop van patiënten bleef ook in het afgelopen verslagjaar groeien In 1951 werden 2212 patiënten ver pleegd of 302 meer dan in 1950. Het aantal verpleegdagen steeg met 7084 en bedroeg in 1951: 47 526. Uit Vlissingen waren 1446 patiënten af komstig en uit overig Walcheren 433 patiënten. Noord-Beveland leverde 4 patiënten, Zuid-Beveland 43, Schou- wen-Duiveiand 3, Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen 68, West-Zeeuwsch- Vlaanderen 67, buiten Zeeland 23 en uit het buitenland 17. Er hadden 894 operaties plaats en er werden 93 kinderen geboren. De exploitatie baarde echter ook dit jaar grote zorgen, daar de voort durende stijging van loon- en prijs peil en de steeds zwaarder drukken de sociale lasten allerminst worden gecompenseerd door de tariefsverho ging van 75 cent per dag. Het bestuur vond de doktoren Kraan, Veening en Petten bereid zit ting te nemen in het directorium Tezamen met leden van het bestuur worden door dit directorium weke lijkse samenkomsten gehouden. Op 26 Augustus werd in een feest- VLISSINGEN. Vandaag: Alhambra: „M", (18 j.), 7 en 9 uur; Luxor: „Hannoc de Indiaan" (14 j.), 8 uur. Morgen: Alhambra: Als vandaag, 7 en 9 uur: Luxor: Als vandaag, 7 en 9 uur; Cosy Corner: Trio Poljoni 3—6 8— 11.30 en 12-4 (Club). Zondag: Alhambra: Als vandaag, 3, 7 en 9 uur; Luxor: Als vandaag, 3, 7 en 9 uur. MIDDELBURG. Vandaag: Electro: Illusie van het geluk (18 j.), 7 en 9.15 uur; Schouwburg: Misdaad op bestelling (18 j.), 8 uur; Schuttershof: Afscheidsavond en in ternationale dansparenwedstrijd ste- denontmoeting MiddelburgFolke stone, 8 uur. Morgen: Biescopen: als vandaag. Zondag: Electro: 3.30, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: 2.30 en 8 uur. VEERE. Morgen: Verlichting, 9.30—11 uur. avond van bestuur en personeel het 20-jarig bestaan van het ziekenhuis herdacht en de dankbaarheid her nieuwd jegens wijlen de heer en me vrouw Blum-De Niet, die door hun vorstelijke gift de oprichting van dit prachtig monument hadden mogelijk gemaakt. De adj.-directrice Zr Blok, en de hoofdverpleegster, Zir Kuijpers, vier den tevens hun 20-jarig jubileum en ontvingen als herinnering een sou venir in zilver. De secretaris eindigde zijn jaar verslag met een woord van grote waardering te spreken tot Zr Blok, haar huidige staf en aan allen, die in „Bethesda" een taak te vervullen hebben en op deze wijze de Christe lijke barmhartigheid helpen dienen. De heer A. Bouwmeester bracht hierna het financieel verslag uit. De verslagen van secretaris en penning meester werden goedgekeurd. Een commissie bestaande uit de heren Th. Kamermans en J. Vader rapporteerde gunstig over het beheer der financiën. De voorzitter bracht beide functi onarissen hartelijk dank voor het vele werk. ook in het afgelopen jaar wee: ten dienste van „Bethesda" verricht. Als bestuursleden werden herkozen de heren J. Marijs en J. van der Meu- len. In de vacature H. Ligthart Schenk werd gekozen de heer H. Antheunisse te Souburg. In de vacature-ds. Sickesz zal later worden voorzien. Het voorstel tot oprichting van een Stichting met de gemeente Vlissingen en het St. Josephziekenhuis tot exploi tatie van de ziekenauto werd met al gemene stemmen aanvaard. Na rondvraag werd daarna de ver gadering na dankgebed door de voor zitter gesloten. Middelburg GESLAAGD. De heer Alb. Damen te Middelburg slaagde aan de Bisschoppelijke Nij verheidsschool te Voorhout voor het diploma „brood en banket". MET EEN KANO ER VANDOOR De Middelburgse politie hield twee jongens van elf jaar en één van tien aan, die op een gegeven moment lust hadden gevoeld om te gaan speleva ren, uit het dok een kano stalen en daarmee het kanaal door Walcheren bevoeren. Toen zij halverwege Veere waren gekomen, kregen zij genoeg, van het gepeddel en begaven zich naar de kant, na de kano in het wa ter omgekeerd te hebben. De jongens moesten op het politiebureau straf regels schrijven. VAN ACTETAS TOT ACTETAS. De commissaris van politie te Middel burg maakt bekend, dat in de week van 23 tot 29 Juli de volgende voorwerpen aan zijn bureau zijn gedeponeerd: bruine ac- tetas met inhoud, pop, ovarall, bruine tas, jongensregenjas, padvindershoed, huissleutels, nummerplaat NF. 4474. bruine portemonnaie, kinderzonnebril, i geruit damesjasje, verstelbare sleutel, ca- pucron, dubbele rijwieltas. Bij particulieren worden de volgende voorwerpen in bewaring gehouden (adres sen bureau van politie): zwarte porte monnaie, boerinnenbroche, stalen duim stok, insigne, bruine wollen kindermuts bruine kinderportemonnaie, zilveren bro che, zakmes met kurketrekker, rode step op luchtbanden, Belgisch geld, kinderhoe pel, blauwe alpinomuts, 2 zegelboekjes van spaarkas, wapenkettinkje, rood brui ne sjaal, blauwe duif, spiegel met foto (rond), muntbiljet van f 1.00, bril in blik ken étui, ceintuur van regenjas, tandarts- kaart no. 9227, bord van vrachtauto, br. actetas, ring, vermoedelijk goud, groen speelgoedwagentje, armbandje, boodschap pentas met inhoud, jongenspet, bruine actetas. In ons bericht over het lot, waarop de f 50.000 viel, is een onjuistheid geslopen De heer J. Dingemanse is geen debitant van de Ned. Staatsloterij, doch collec teur. Domburg CONCERT MIDDELBURGS MANNENKOOR Op uitnodiging van de V.V.V. Domburg concerteerde het Middel burgs Mannenkoor Dinsdagavond in de muziektent bij de kerk. Onder lei ding van de heer Jan Kuiler werden achttien nummers op uitstekende wijze gezongen. Voor dit concert be stond veel belangstelling. Het hoog tepunt vormde het „Salve Regina" met dc sopraansolo van mevrouw E. KuilerPuijpe. Gaarne zou men dit koor nog eens in Domburg horen. 700-jarige gemeenten Zoals bekend is, zijn de Nederland se gemeenten, die hun 700-jarig be> staan reeds hebben gevierd, uitgeno digd een afvaardiging te zenden naar het feestvierende Breda. Voor dit be zoek, dat op 6 Augustus zal worden gebracht, is een 'uitvoerig feestpro gramma opgemaakt, dat 's morgens te 11.30 uur begint. Uit Zeeland zijn of worden uitge nodigd, vertegenwoordigers van Aar denburg, St. Anna ter Muiden, Axel, Biervliet, Domburg, Hulst, Middel burg, Oostburg, Westkapelle en Zie- rikzee. Zoutelande OUDEN VAN DAGEN OP STAP Woensdag hebben de ouden van dagen uit Zoutelande een prachtige tocht per touringcar gemaakt naar Breda, alwaar onder leiding van de koster der Oude Hervormde Kerk het imposante gebouw word bezich tigd. Tevens maakten de oudjes een wandeling door het Liesbos. Bij thuiskomst werden zij verwel komd door de muziekvereniging „Luctor et Emergo" en met een rondrit door het dorp werd deze ge slaagde dag besloten. Koudekerke ONTSPANNINGSAVOND VOOR AMBONEZEN. Woensdagavond gaf het Kemelings Variété in het Ambonezenkamp te Koudekerke een afwisselend variété programma met telepathie en goo chelen door Ali Ben Lux, accordeon- muziek door Theo de Vries, dansmu ziek door The Melodians en grapjes en liedjes van de heer Kemeling. De kampbewoners amuseerden zich uit stekend. Na afloop bleef, men nog enige tijd gezellig bijeen. Westkapelle JUBILEUM. Donderdag herdacht de heer K. Lievense te Westkapelle de dag, dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij de P.T.T., waar hij eerst als hulp besteller en daarna als bestelier heeft dienst gedaan. De directeur van het kantoor Middelburg, de heer L. A. v. *1. Hoeve, kwam de jubilaris gelukwensen. Ook uit de kringen van de burgerij mocht hij vele ge lukwensen ontvangen. BEZICHTIGING BEWAARSCHOOL In Domburg bezichtigden de ouders van kinderen die de Lantsheer-be: waarschool bezoeken, de vernieuwin gen. welke aan en in deze school zijn aangebracht. De presidente, freule PJ. van Reijgersberg Versluijs, toonde zich verheugd, dat door eendrachtige samenwerking zoveel tot stand ge bracht kon worden. Zij dankte de di recteur en leerlingen van de ambachts school te Middelburg, waar de keurige tafeltjes en stoeltjes zijn vervaardigd De vice-presïdente, mej. dr.. H. C. M Ghijsen, vergeleek hetgeen tot stand was gebracht met een sprookje. Naast particulieren hebben vooral de ieden der oudervereniging hard gewerkt. Zij dankte allen namens de commissie van toezicht voor de geboden hulp. Hierna namen de aanwezigen de verbeteringen in ogenschouw, die niet alleen het gebouw betroffen, maar ook de tuin, die door het opruimen van een boom veel zonniger is geworden Ook werd een gedeelte van het speel terrein van tegels voorzien. Marktberichten VEILING THOLEN, 31 Juli. Eerstelingen bonken 9.19, gw. 8.37, poters 5.24, kriel 4.50, doré bonken 8.50, gew. 9.30—9.50, bintjes gew. 7.51, bl. eigenh. gew. 8.84, w. eigenh. gew. 8— 9, Aanvoer: 25 ton. Bonen 20. Aanvoer 1200 kg. Uien bon ken 10, gew. 12.71—13.23. Aanvoer: 20 ton EIERVEILING MIDDELBURG. Notering I, minimumprijs voor pluim veehouders f 2.48 per kg. VISMIJN TE VEERE. 31 Juli. Export garnalen 10D0 kg.: 85— 1.21, Handels garnalen 212 kg.: 58—65. Schar 54 kg.: 30—52, Bot 222 kg.: 29—40^ Schol 19 kg.: 4041, Wijting 10 kg.: 2oj Middel tong 120 kg.. 94—1.62, Rog 1247 kg.: 16—34, Visiever 3 kg.: 1.52. VEILING KRABBENDIJKE. 31 Juli. Exportveiling. Zomerappel A 36,60, BC 25, I grof 29,90—30.10, I fijn 17.10—18.40, II 12.30—14, Early Victoria, grof 12, I fijn 11.20, II 6.10, Précose de Tre A 40—50, B 37,90, BC 35,10, C 30, I grof 35, I fijn 30, Bonen 40,80—52.70. Gewone veiling. Yellow Transp. 15—25, Zomerappels verpakt 28—46, los 4—21.' Early Victoria 5—9, Beauty of Bath 11— 36, Précose de Tr. 4—31, Ontario 8—50, Czar-pruimen 12—54, Washington 430, Prolific 26—32, Bramen 41—42, Tomaten 42. De verplichte inlevering van harde valuta aan de grens BEZWAREN VAN DE K.NA.C De K.N.A.C. heeft zich tot de Ne derlandse Bank, afdeling deviezen- instituut, gewend met betrekking tot de verplichting volgens de devle- zenreisbeschikking 1919 van de in gezetene, die van een buitenlandse reis terugkeert, om de overgehouden buitenlandse betaalmiddelen ter overname aan te bieden bij het even tueel aan de grens aanwezige wis selkantoor, voor zover het zgn. har de valuta betreft Over deze ver plichting ontvangt de K.N.A.C. zeer veel klachten, aangezien voor deze handelingen een commissieloon ver schuldigd is, hetwelk niet het geval is, indien men bij zijn eigen bankier het overgehoudene gewoon laat bij schrijven. Bovendien levert deze re geling bij enigszins druk grensver keer een niet onbelangrijke stagna tie op. Penningmeester van reisclub verduisterde f 1500 Twee en zeventig weken hadden zij gespaard, de echtparen uit de Nach tegaalstraat en omgeving te Gronin gen. EUce week brachten zn van hun ontvangen salaris 1.60 bg de pen ningmeester A. K. van het reisclubje waarbij zij waren aangesloten. Zater dag jl. zou dan eindelijk de grote dag zijn, waarop zg van hun geld zouden gaan genieten. Een tochtje langs de Rijn was het doel. Maar daags voor de tocht had de penningmeester geen cent meer in kas. Hg spoedde zich toen naar het bestuur van een andere vereniging om daar 1500 te lenen. Dit bestuur ging echter niet over een nacht ijs en belde eerst de voor zitter van de reisvereniging op. Deze wist van niets, waarna aan het licht kwam. dat K. het geld ten eigen bate had gebruikt. Men tast nog in het duister omtrent de beweegredenen van K, Middenstanders tegen „koopavond" Het Nederlands Verbond van Mid denstandsverenigingen heeft aan alle femeentebesturen in Nederland per rief zgn standpunt ten opzichte van de winkelsluitingswet 1951 uit eengezet. Het verbond stelt zich op het standpunt, dat o.m. de zes uur- avondsluiting onverminderd gehand haafd dient te blijven en dat de hal ve dagsluiting eens per week voor iedere branche aanvaard dient te worden. Naar de*mening van het ver bond bestaat geen behoefte aan een „koopavond." .VAN 'TOT WIN IJPE" Voor het examen 3e stuurman grote handelsvaart slaagde de heer J. E. Hen- driksen, leerling der „De Ruyterschool te Vlissingen. Woensdagavond gaf de muziekvereni ging „Ons Genoegen" te Vrouwenpolder op het Kerkplein een openluchtconcert. Er was veel belangstelliög. Zaterdag a.s. zal de nieuwe muziek tent te Oostkapelle worden ingewijd. Be halve het fanfarecorps „Crescendo" zullen de muziekverenigingen van- Domburg, Serooskerke en Westkapelle in de tent concerteren. FILMS IN ZEELAND Een excellente comedie Achterdocht (Unfaithfully Yours), een Amerikaanse film van Preston Sturges. Wie goedé herinneringen bewaart aan de sprankelende filmcomedies van Ernst Lubitsch, zal Donderdag in het Alhambra-theater te Vlissingen wel bijzonder hebben genoten van het zeer originele blijspel „Achterdocht", dat gemaakt werd door Preston Stur- Ïes, die hiermede getoond heeft voor ubitsch nauwelijks onder te doen. Hij beschikte over een bijster aan trekkelijk, bijster geestig scenario, over rasartisten, die van wanten we ten, zoals Rex Harison en Linda Dar nell cn last but not least over zijn eigen vindingrijkheid en zijn eigen ta lent om een comedie te brouwen, die tot de beste behoort welke ons de laatste jaren is voorgezet. Emile Zola (The life of Eraile Zola) een Amerikaanse film van William Dieterle. In Electro te Middelburg ging Don derdagavond de reprise van deze vooroorlogse film, die opnieuw m ons land is uitgebracht en dat wel ver diende. Want dit „document humain", met zorg en liefde gemaakt, laat zien, hoe een filmbiografie werkelijk moet zijn en gaf Paul Muni kans om één van zijn grootste, best-doorvoelde rollen te vertolken. Een aangenaam weerzien dus. Nieuw s in een Noiedop De 22-jarige ongehuwde schipper IJ. van Lin, afkomstig uit Rotterdam, sloeg bij het Alemse veer over boord en ver dronk in de Maas. Bij een auto-ongeluk in de omgeving yan Leiden is om het leven gekomen prof. inr. B. C. Slotemaker, hoogleraar in het handelsrecht te Rotterdam. Burgemeester A. Freijters van Roesen- daal za] vandaag een compleet ingericht consultatiebureau en onderzoekingsbu- reau voor de tljc-bestrijding'openen. Ook Bergen op Zoom krijgt in de naaste toe komst zulk een onderzoekingseentrum. voor de gehele Zuid-Westhoek za) dienen. Het gehele landingsterrein van het luchtvaartterrein Texel is thans beschik baar voor het landen en starten van luchtvaartuigen. Het luchtvaartterrein is open gesteld voor openbaar luchtverkeer met uitsluiting van het internationale luchtverkeer. In verband met het gunstige ver loop van het mond- en klauw zeer in ons land, is het exportverbod voor rundvee opgeheven, De Franse regering heeft in Parijs een speciale ruimte ter beschikking ge steld van de Unesco, om er een perma nent hoofdkwartier te vestigen. KERKNIEUWS CONGRES LUTHERSE WERELDBOND. Op het jeugdcongres van de Lu- terse Wereldbond te Hannover heeft de Amsterdamse predikant C. Pel, de toestand van de kerk in Neder land besproken. Ds. Pel zeide, dat, hoewel er reeds sedert 1570 Luther se gemeenten waren, nog slechts 0,6 procent der bevolking Luthers is. Daarom bleef voor degenen, die de grenzen van het protestantisme niet willen doorbreken, slechts de weg van de samenwerking met het Cal vinisme over. Ds. Pel zeide, dat de oprichting van de Luthersé Wereldbond voor de Lutherse kerk in Nederland een zeer grote steun in de strijd om zijn be staan is gebleken. NED. HERV. KERK. Beroepen te Poortvliet G. van Es trik. candidaat te Maurik (Gld.) Amsterdamse Beurs ZON EN MAAN 2 Augustus Zon op 5.03 onaer 20.28 Maan op 18.33 onder 0.07 Bank v. Ned. Gem. 4yA% Bank v. Ned Gem. 0-5-10% Nederland 1S51 (3%) Nederland 1948 (3%) Nederland 1947 (3%) 3 Nederland 1937 3 Dollarlening 1947 3% Investeringscertificaten 3 Nederland 1962-64 z.b. 3 Nederland 1962-64 m.b. 3 Nederland N.W.S. 2% Ned, Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Nat. Handelsbank Ned. Handelmjj. A.K.U. Bergh's en Jurgens Calvé-Delft Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton-Feijenoord Billiton Kon. Petroleum Mij. Amsterdam Rubber Holland Amerika Lijn Kon. Paketvaart Rotterdamse Lloyd Ned. Scheepvaart Unie Stv. Mij. Nederland H.VA. Deli-Batavia Mij. Deli Mij. New York Central (bied) Pennsylvania Anaconda Bethlehem Steel General Motors Intern. Nickel Kennecott Republic Steel U.S. Steel North American Cy. Midcontinentai Shell Union Tide Water 100% 100% 103% 103% 95 95 88% 89 89 95% 95% 92 91% 92% 92% 92% 92% 73% 73% 91% 91% 90% 90% 102% 102% 137 137 137% 137% 237 237 117 111% 150 148 173% 173% 193 196 154% 154% 157% 159% 193 192 320% 320% 78 78 155 152% 103 102% 117 116% 120% 120% 131% 131% 93 92 98 95% 72% 72% 51 ft 58*6 47% 79% 41 VÏ 39% 2214 667/8 78 23% 23 V Ongeanimeerd, zo mogelijk nog lustelo zer dan Woensdag en uiterst kleine fluc tuaties, dit zijn Donderdag wel ö'e voor naamste kenmerken van de Amsterdam se effectenbeurs geweest. Philips b.v. werd in vier achtereenvolgende tapes on veranderd op 154% genoteerd, Unilever schommelde rond 173 en Olies hielden zich op 321 eigenlijk onveranderd „De aardigheid is er van af", zegt men ter beurze, de vacanties zijn aan de gang en voorlopig zal de affaire wel beperkt blijven. Niettemin was de markt over het geheel genomen eerder iets beter dan Woensdag. KLANKEN uit DE AETHER ZATERDAG. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00— 24.00 VARA, VARA 7.00 Nieuws. 7.18 Gram. muziek. 7.30 Idem. 8.00 Nieuws en weerberichten. 3.18 Gram. muziek. 8.40 Idem. 3.55 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram. muziek. (9.35— 9.40 Waterstanden). VPRO: 10.00 „Tijde lijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Voor de arbei ders in de continubedrijven. 11.35 Piano recital. 12.00 Gram. muziek. 12.30 Land en tuinbouwmededelïngen. 12.33 Gram. muziek. 12.45 Olympische Spelen. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. muziek. (13.3013.45 Voor de kinderen). 14.00 Gram. muziek. 14.25 Politie-Harmonie vereniging. 14.45 Fries programma. 15.15 Amateuruit2en- ding. 15.45 Accordeonmuziek. 16.15 „Van wieg tot het graf, causerie. 16.30 Gram. muziek. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-Varia. 18.20 Gram. muziek. 18.40 Idem. 19.00 Artistieke Staal kaart. VPRO: 19.30 „Passepartout", cau serie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", cause rie. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Actualitei- 20.15 Gevarieerd programma. 21.00 Gram. muziek. 21.15 Socialistisch com mentaar. 21.30 Dansmuziek. 22.00 „Onder de pannen", hoorspel. 22.20 Joegoslavi sche muziek. 22.45 Gram. muziek. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. muziek. HILVERSUM n. 2» xn. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnas tiek. 7.30 Motetten. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Franse chansons. 10.40 Klein man nenkoor. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Om roeporkest. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. muziek. (12.3012.33 Land- en tuinbouw- mededelingen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Lunch concert. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Gra- mofoonmuziek. 14.40 Amateursprogram ma. 15.00 Gram. muziek 15.15 Kroniek van letteren en kur.sten. 1553 Piano en or gel. (Intermezzo: Gram. muziek). 16.30 „De schoonheid van het Gregoriaans" 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Olympische Spelen. 18.30 Nieuws. 18.45 Lichte muziek. 19.00 Gram. muziek. 19.15 Journalistiek weekoverzicht. 19.25 Gram. muziek. 19.52 Actualiteiten. 20-00 Nieuws en weerbe richten. 20.08 De gewone man zegt er t zijne van. 20.15 „Lichtbaken", causerie. 20.35 Gram. muziek. 21.00 Cabaret. 21.30 Gram. muziek, 22.30 Wij luiden de Zon dag in! 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 232224.00 Gram. muziek. Mac Arthur commissaris van Remington Rand N.V. Aan de vooravond van de confe rentie van Europese verkoopleiders der Remington Rand N.V. (in ho tel Duin en Kruidberg te Santpoort) is gekend gemaakt, dat generaal Douglas Mac Arthur tot president commissaris van dit Amerikaanse concern is benoemd. Nagekomen advertentie. R. GR1PPEUNG, arts, AFWEZIG van 2 tot 18 Augustus 2 Augustus Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG WATER u.+NAP u.+NAP 10.19 1.65 1.84 1.97 1.28 1.49 10.49 11.15 11.36 11.55 23.00 23.27 23.59 1.65 1.84 1.97 LAAG WATER U.—NAP u.—NAP 3.59 4.37 5.05 4.46 5.07 1.71 1.92 2.07 1.42 1.65 16.37 17.07 17.44 17.37 17.43 1.86 2.02 1.30 1.57 29. Intussen zaten Jimmy Brown en kapt. Toontje nog steeds met z'n tweeën achter de tap kast van de herberg „De Rode Ruiter" te wach ten op de dingen, die komen zouden. Maar veel gebeurde er niet, zodat kapitein Toontje alle ge legenheid had Jimmy alles te vertellen van de ondergang van de „Prinses Allegonda". „Wie is eigenlijk die Siem Soep precies vroeg Jimm.v aan kapitein Toontje. „Was het de eerste keer. dat je hem als kok aan boord had Kapitein Toontje wilde Jimrhy hier juist antwoord op ge ven toen de deur van de herberg werd open ge stoten en er een man de gelagkamer binnen stap te. De twee mannen doken dadelijk achter de tapkast weg, maar kapitein Toontje had net tijd genoeg om te zien wie er was binnen gekomen „Als je over de duivel spreekt, trap je 'm op z!n staart", fluisterde hij. ,,'t Is die deugniet van een Siem Soep Jimmy knikte, ten teken, dat hij de ander verstaan had. Hij verschool zich zo goed mogelijk achter de tapkastSiem Soep slenterde de gelagkamer in. Hij keek een beetje verbaasd om zich heen. „Wat is het hier een uit gestorven boel"f bromde hij, terwijl hij zich met een plof op een stoel liet neerzakken. Met zijn hand begon hij ongeduldig op het tafeltje te trom melenToen zette hg zijn tanden aan de mond en schreeuwde: „Boukü Komt d'r nog wat van?" Op hetzelfde ogenblik rees Jimmy van achter de tapkast op en zei: „Bouk, is er niet. Kan ik je soms helpen'"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3