De Olympische Spelen te Helsinki D Nederland zette 4-1 achterstand om in 4-4 gelijkspel NEDERLANDSE WATERPOLOPLOEG HEEFT NOG KANS C Olympische kampioenen NEDERLANDSE MEISJES MET UITSTEKENDE TIJD IN FINALE DONDERDAG 31 JULI 1952. PROVINGI ALE ZEEUWSE COURANT KRACHTTOER TEGEN HONGAARSE WATERPOLOPLOEG De geestkracht niet gebroken door dwaze FJ.N.A.-beslissing Het Nederlands waterpolozevental heeft in de eerste wedstrijd van de halve finale-ronde subliem gespeeld. De ploeg, die bij de rust met 31 en kort na de hervatting zelfs met 41 achterstond, heeft tenslotte een ge- lyk spel uit het „water" gesleept tegen 't zeer sterke Hongaarse tear In de eerste helft konden onze spelers \niet op tegen de technisch beter Hongaren, die er al spoedig in slaagden een 30 voorsprong te nemen Iedereen verwachtte toen een debacle, maar het kwam anders uit. Het Nederlandse spel verbeterde snel en hef. zevental groeide langzamerhand in combinatievermogen en doortastendheid, wel een bewys van de prach tige mentale gesteldheid in deze ploeg. Het onrecht, dat werd gepleegd door de F.I.N.A. die de wedstrijd tegen Zuid-Slavië ongeldig verklaarde zal daaraan niet vreemd geweest zijn. Nadat de Hongaren de stand oj 41 gebracht hadden, lieten onze jongens hun tegenstanders geen mo ment meer los. Zy onderbraken telkens weer de tijdrekkende Hongaarse combinaties en de hardnekkigheid van de Nederlanders werd in de laatste minuut beloond met de gelijkmaker. De wedstrijd werd bijgewoond door prins Bernhard en de prinses sen Beatrix en Irene, alsmede door de hertogen van Edinburgh en Kent. Bij het begin was Nederland direct in de aanval. Deze pogingen lever den echter niets op, daar voor de eerste maal in dit tournooi de tegen standers de juiste methode toepasten om de gevaarlijke midvoor Van Feg- gelen uit te schakelen. Hongarije nam de leiding, toen Bijlsma en Gy- armati het water moesten verlaten en midvoor Szivos met een hard achterwaarts schot Van Gelder het nakijken gaf (10). Het was toen reeds duidelijk, dat het voor Nederland een uitermate zware wedstrijd zou worden. De Hongaren waren sneller, niet alleen in de balbehandeling, maar ook wat hun zwemmen betrof. Bij Nederland klopte het niet zo goed als in voor gaande wedstrijden. De defensie was onzeker en doelman Van Gelder had dit keer niet zo'n kyk op de bal. Dat bleek spoedig toen Markovics een pass onderschepte, de bal mee nam en deze tussen de armen van Van Gelder door in het net depo neerde (20). Een minuut later scoorde Szivos met een mooie door slag het derde doelpunt. Hoewel men al op een nederlaag rekende, hield - de Nederlandse ploeg vol. EERSTE TEGENPUNT Van Feggelen, die verscheidene malen pech had en schoten door paal en lat gekeerd zag, kon nog voor de rust de ach terstand verkleinen. Bolvari was het water uit gezonden, waarna een snelle combinatie tussen Van Fegge len en Smol succes had (31). Onmiddellijk na de hervatting maakte Karpati er 41 van, een bijkans niet in te lopen achterstand dus. Toch gebeurde dit. Alsof de overwinning voor het grijpen lag, zo trokken Bijlsma en Braasem naar voren en langzaam maar zeker wer den de situaties voor het Hongaarse doel hachelijker. Toen Markovics naar de kant werd verwezen, kon Van Feggelen de stand op 42 brengen. Aangemoedigd door alles wat niet Hongaars was, zette het Nederlands zevental de aanvallen voort. Kore- vaar onderschepte in de achterhoede een bal, trok er mee naar voren en loste een onverwacht schot, maar de bal ketste helaas tegen de' paal. De Dordtenaar had dit gezien en nog voor doelman Jenei kon reageren schoot Korevaar weer in en nu raak (3—4). DE GELIJKMAKER Er waren toen nog twee minuten te spelen en de Hongaren probeer den tijd te winnen door de bal op hun eigen helft te houden. Twee schoten van Van Feggelen schamp- Goud, zilver en brons na 11 dagen De verdeling van de gouden, zilve ren en bronzen medailles ziet er na 11 dagen als volgt uit: goud zilver brons Ver. Staten Rusland Zweden Hongarije Italië Tsjecho Slowakije Frankrijk Finland Noorwegen Australië Zwitserland Japan Denemerken Turkije Jamaica Canada Zuid-Afrika India Argentinië Oostenrijk Brazilië Nieuw Zeeland Zuid Slavië Luxemburg Duitsland Nederland Gr. Brittannië Iran Polen Libanon België Spanje Trinidad Venezuela Uruguay Korea Egypte Roemenië Portugal 16 3 ten de paal. De strijd leek verloren, want elk moment kon het eindsig naal klinken Bylsma kreeg nog een vrije worp. Snel ging de bal naar voren en na samenspel tussen Braa sem en Van Feggelen kreeg de laat ste het leder een onderdeel van een seconde in vbije positie. In een flits schoot hij de bal in de hoek van het doel, zonder dat doelman Jenei er iets aan kon doen (44). Enkele ogenblikken later was het tijd en verliet het Nederlandse team met stralende gezichten liet water. Onaangenaam incident Na afloop van de waterpolowcd- strijd NederlandHongarye deed zich een onaangenaam incident voor, dat wederom tot verwikkelingen leidde. De leider van de Hongaarse ploeg, de bekende trainer Bela Rakji, kwam na het eindsignaal op de Ita liaanse scheidsrechter Rogione af en gaf hem een stomp in de maagstreek. Er werden enkele Duitse scheldwoor den door de Hongaar gebezigd. Toen Rajki zich daarop tot Cor Braasem wendde en de heer Lotsy tussenbeide wilde komen, kreeg ook de Neder landse chef de mission een reeks scheldwoorden naar het hoofd ge slingerd. Na dit voorval heeft het F.I.N.A.- bestuur besloten de Hongaren een waarschuwing te geven, die voor alle deelnemende ploegen gold en waarbij bepaald werd, dat de aanstichters van een eventueel volgend incident onmiddellijk van verdere deelneming zullen worden uitgesloten. De heer Lotsy heeft een schriftelijk protest ingediend, aangezien hij zich ernstig beledigd achtte door 't optreden van de Hongaarse coach en het volstaan met een waarschuwing niet voldoen de achtte. Hongarije had tevoren geprotes teerd tegen 't aanwijzen van scheids rechter Rogione voor de wedstryd tegen Nederland, welk protest even wel werd afgewezen. De Hongaren waren van mening, dat Rogione als scheidsrechter niet voldoende „neu traal" was, omdat Italië belang heeft bij het verloop van de polowedstrij den. UITSLAGEN. In groep A van het tournooi heeft Rusland met 33 gelijkgespeeld te gen Zuid-Slavië. In pool A wonnen de Ver. Staten met 42 van België en Italië met 21 van Spanje. Na de wedstrijden van Woensdag luidden de standen in de beide halve finalegroepen van het Olympisch wa- terpolotournooi: A. Hongarije Nederland Zuid-Slavië Rusland 2 110 3 9—7 10 10 1 4—4 10 10 1 3—3 2 0 111 6—8 Italië Ver. Staten België Spanje 2 2 0 0 4 7—5 2 1 0 1 2 8—7 2 1 0 1 2 7—8 2 0 0 2 0 5—7 Na een achterstand van 13 in de eerste helft heeft het Nederlands waterpolozevental in de tweede helft van de wa- terpolowedstryd tegen Hongarije, welke Woens dagmiddag in het zwem- stadion van Helsinki is gespeeld, een gelijk spel (11) uit hef vuur ge sleept. lïïer zien we het moment, waarop Van Feggere» de gelijkma ker voor Nederland tot stand brengt. cOLYMPISCH LOGBOEK Protesiengedoe en wangedrag (Telefonisch uit Helsinki Op alle tot dusver ge houden Olympische Spe len was de eerste week met het athletiektournooi interessanter dan de 2de week, waarin het Olym pisch stadion groten deels verlaten lag en de publieke belangstelling zich versnipperde over allerlei sporten op vele sportterreinen. In Londen was dat destijds wel heel sterk het geval, omdat men toen ook zwemmen in de eerste week had ondergebracht, zodat de tweede week een volledi ge reactie opleverde. In Helsinki is de zwemsport weer op zijn oude plaats als hoofdnummer van de tweede week gekomen, zij het dan ook bedreigd door binnenhuissporten zoals basketball en bok sen, maar er zijn in het zwemstadion toch ook niet meer dan 8000 toe schouwers per dag aan wezig, omdat de Finnen zelf zich absoluut niet in teresseren voor de zwem- merij, waarin hun eigen vertegenwoordigers re gelmatig de achterhoede vormen. De Olympische Spelen beleefden dan ook Woensdag een betrekke lijke inzinking alvorens zij iveer een hoogtepunt zullen krijgen op de drukbezette Zaterdag met de wielerwegwed- strijd, vier zwemfinales, de voetbaleindstrijd, alle boksfinales, de eindron de basketball en de wa- terpolofinale. Wellichthebben we van deze waterpolofinale al ean deel gehad met Hongarije—Nederland op Woensdagmiddag, nu het noodlot heeft gewild, dat de vier sterkste ploegen Hongarije, Joego-Slavïë, Nederland en Rusland, dezelfde groep geloot hebben, waarxiit slechts twee naar de eindgroep kunnen overgaan. Het is bij het gelijke spel zeker niet uitgesloten, dat Ne derland en Hongarije, mits ze het in hun groep weten te redden tegen de Joego-Slaven en de Russen, die ook al tegen elkaar gelijk speelden, het Olympisch goud en zilver winnen. Amerika en Italië die vermoede lijk uit de andere groep zullen overgaan naar de laatste vier, zijn immers zwakker te achten en 't reglement schrijft voor. dat als twee landen elk aar in een nieuwe groep ontmoeten, na in een vorige groep reeds tegen elkaar gespeeld te heb ben, de uitslag van de eerste wedstrijd blijft gelden. Hongaren en Ne derlanders komen dus in geen geval opnieuw te gen elkaar in het water. De 44 blijft, maar Ne derlandRusland (32) was een wedstrijd uil de voorronde en moet dus opniev.w worden ge speeld. Bij een gelijk puntenaantal in-de eind strijd der competitie- groepen beslist 't doelge- middelde. Het schijnt bij deze Olympische Spelen gewoonte te zijn, dat een ploeg met twee, drie of zelfs vier doelpunten voorsprong in de laatste minuten een zeker schij nende zege nog kwijt raakt. Dat was in de voetballerij zo met de Joego-Slaven tegen de Russen (van 15 tot 5—5), de Brazilianen te gen de Duitsers (van 20 tot 2—4). Men kreeg het nu ook in de water- polowedstrijd Hongarije- het voorbeeld, van de voortreffelijk spelende midvoor Braasem. Tech nisch waren de Hongaren absoluut zoveel beter, dat een 42 zege voor hen de krachtsverhouding vrij zuiver zou hebben weergegeven. En toch had Nederland, speciaal Van Feggelen, in deze wedstrijd zoveel pech met schoten tegen lat of paal buiten bereik van de Hongaarse doelman, dat we deze sensationele strijd evengoed hadden kunnen winnen. Het Ne derlands zevental heeft door de wijze, luaarov 't zijn gelijke spel tegen de favorieten behaalde een enorme morele steun voor de volgende wed strijden gekregen en ook de stemming in 't Neder landse kamp is er door opgefleurd. Is waterpolo wel 'n Olympische sport? Naar onze mening niet. Het protestengedoe en 't wangedrag van spelers en officials tegenover zeer góed leidende scheidsrechters als de Belg Delahaye en de Ita liaan Rogione is volko men in strijd met de Olympische gedachte. We zouden er heus niet rou wig om zijn als water polo bij volgende gele genheden geschrapt werd uit 't Olympisch program- DOOR M. J. ADRIANI ENGELS Nederland, waarin de Hongaren naar 't scheen met een 4I voorsprong regelrecht op de zege af gingen. „Zullen we ze remise aanbieden', op perden we tegen onze buurman, die een ver dienstelijk schaker is, btf deze voor Nederland ogenschijnlijk hopeloze stand. Toch werd 't nog 44, doordat op dat critieke moment, de geest vaardig werd over onze spelers, die ineens een enorme geestdrift ont wikkelden, bezield door ma, waarin deze sport met zijn door onsportie ve verliezers ontketende incidenten zeer beslist niet thuisbehoort. Nu eenmaal het Joego-Sla- visch protest tegen Ne derland is toegewezen om een nederlaag onge daan te maken, is de weg vrijgemaakt voor iedere verliezer om zich op die manier te redden en we zijn er nog steeds niet van overtuigd of het wa- terpolotournooi tot een goed einde zal worden gebracht zonder wegge lopen zeventallen. Diver se scheidsrechters heb ben er intussen al genoeg van gekregen. Op de perstribune, waar men alle protesten en legen- protesten nauwelijks meer uit elkaar kan hou den, spreekt men reeds over „de laatste oorlogs bulletins van het water- polofront". De 19-jarige Jean Boi- teux, die in 1950 bij de Europese kamioenschap- p en reeds tweede was geweest achter zijn land genoot Jany heeft aan Frankrijk de eerste Olympische zwemzege be zorgd door de Japanse- Amerikaan Konno en al le andere concurrenten in een nieuwe Olympi sche recordtijd achter zich te laten. Zijn vader die merkwaardigerwijze in overeenstemming met de familienaam Boiteux mank loopt na een onge val, sprong gekleed te water om de overwin naar te omhelzen, nog voordat de Franse mi nister voor sport en li chamelijke opvoeding Masson hem op het plat form de officiële geluk wensen van de Franse regering kwam over brengen. Onder algemeen gejubel zwom Boiteux 'n ererondje, wat tenminste weer eens iets anders was dan een ererondje te lopen. De Japanners, die reeds voor esn 30 arh terstand. in gouden me dailles tegen Amerika's zwemmers gevreesd had den, na het falen van hun wereldrecordhouder Furuhashi op dit voor hen eigenlijk te korte nummer, waren zo ent housiast over deze Fran se zege, dat men Boiteux voor de microfoon van de Japanse radio sleepte. „Maar ik ken geen woord Japans", riep de jonge Fransman uit. „Ik heb thuis nog een boek je", stelde een van zijn landgenoten hem gerust, „het heet „Japans in ze ven dagen zonder leer meester", dat zal ik je wef eens lenen". Athletiek: 100 m. dames: Marjorie Jackson Australië) 115 sec. 200 meter dames: Marjorie Jack son (Austr.) 23,7 sec. 100 m.: Remigino (Ver. Staten) 10.4 sec. 200 m.: Stanfield (V. S.)»20.7 =ec. 400 m.: Rhoden (Jamaica) 45. S sec. 800 m.: Whitfield (V.S.) 1 min 19.2 sec. 1500 meter: Barthel (Lux.) 3 m. (5.2 sec. 5000 m.: Zatopek (Tsj. SI.) 14 in ..6 sec. 10.000 m.: Zatopek (Ts. Slow.) 29 nin. 17 sec. Marathon: Zatopek (Tsj. Slw I uur 23 min. 3 sec. 3000 m. hindernis: Ashenfelte/ IV. S.) 8.45,4. 10 km. snelwandelen: Mikaeis ;on (Zweden) 45 min. 8.2 sec. 50 km. snelwandelen: Dordom Italië) 4 u. 28 m. 7.8 sec. 80 m. horden (dames): Shirley Strickland 10.9 sec. 110 m. horden: Dillard (V. S.) 13.7 sec. 400 m. horden: Moore (Ver. Sta ten) 50.8 sec. 4 x 100 meter dames: Ver. Sta ten 455 sec. 4 x 100 meter heren: Ver. Sta ten 40.9 sec. 4 x 400 meter heren: Jamaica 3 min. 3.9 sec. Hoogspringen dames: Esther Brand (Z. Air.) 1.67 meter. Hoogspringen - heren: Davis (V. S.) 2 m. 04. Verspringen dames: Yvette Wil liams (Nieuw Zeeland) 6.24 m. Verspringen: Biffle (Ver. Staten) 7.57 m. Uink-stap-sprong: Da Silva (Bra zilië) 16.22 m. Polsstokhoogspringen: Richard (V. S.) 455 m. Discuswerpen dames: Nina Ro maschkova (Rus.) 51.42 m. Discuswerpen: Iness (V.S.) 55.03 Speerwerpen dames: Dana Za topkova (Tsj. SI.) 50.47 m. Speerwerpen: Young (V. S. i 73.78 m. Kogelstoten dames: Zybina (Rus land) 15.28 meter. Kogelstoten: O'Brien (Ver. Sta ten) 17.41 m. Kogelslingeren: Csermak (Hon garije) 60.34 m. Schermen: Floret heren: Frankrijk. Floret individueel: dOriola (Frankrijk). Floret dames (individueel) Irene Camber, Italië. Degen heren: Ita lië. Degen individ.: Mangiarotti (It.). Sabelschermen heren: Hongarije. Gymnastiek: Heren équipe: Rusland. Indivi dueel alle onderdelen: Tchoukari- ne (Rusland). Paardspringen Tchoukarine (Rusland). Vrije oefeningen: Thoresson (Zweden). Ringen: Chaguiniau (Rusland). Rek: Gunthard (Zwitserland), Paardvoltige: Tchoukarine (Rus land). Brug: Eugster (Zwitserland) Dames équipe: Rusland. Gymnastiek (dames): Ploegenklassement voor laatste nummer negenkamp (gereed schapsoefening): Zweden. Individueel. Brug met ongelijke leggers: Gorondi (Hongarije); paardspringen: Kalentsjoek (Rus land): evenwlchtsbalk: Botrjaro wa (Rusland): vrije oefening: Ke leti (Hongarije): totaal persoonlijk klassement voor eerste acht num mers van negenkamp: Goro- chowskaja (Rusland). Moderne vijfkamp: Individueel: Hall (Zweden). Ploegen: Hongarije. Tienkamp: Individueel Mathias (Ver. St.i Vrij worstelen: Vlieggewicht Gemia (Turkije»: bantamgewicht Shi Hii (Japan), vedergewicht Bayrum Sit (Tur kije); lichtgewicht Anderbei g (Zweden): weltergewicht Smith (V. S.); midaengewicht Clmakurid ge (Rusland), halfzwaargewichi Palm (Zweden); zwaargewicht Mekokishvili (Rusland). Grieks-Romeins worstelen: Vlieggewicht Gourewith (RusL>; bantamgewicht Hodas (Hong); ve dergewicht Pounkine (Rusland»; lichtgewicht Safine (Rusland); wel tergewicht Silvas (Hong); mid dengewicht Groenberg (Zweden); halfzwaargewicht Groendahl 'Fin land); zwaargewicht Kotkas (Rus land). Gewichtheffen: Vedergewicht; Chimishkyan (Rus land). Bantam: Udödov (Rusland); Middengewicht: George (Ver. St.); Lichtzwaargewicht Schemansky (Ver. St.)). Zwaargewicht: Davis V. S.) Roeien: Acht: Ver. Staten: twee zonder stuurman: Ver. Staten; skiff: Tjoe kalow (Rusland); double sculls: Argentinië; twee met stuurman Frankrijk; vier zonder stuurman: Zuidslavië; vier met stuurman Tsjechoslowakije. Zeilen: 5,5 m. klasse: V. S.; 6 m. klasse. Whiton (V. S.): drakenklasse Thorvaldsen (Noorw.); Starklasse Straulino (It.); Finnjollen-klasse Elvstrom (Den.). Kanovaren: Dames 500 meter: Saimo (Finl. K 1 klasse 1000 m.: Frederikson (Zweden); 10.000 m. Strömberg (Finl.); K 2 klasse 1000 en 10.000 m. Wieres en Hietonen (Finl.); Eénpersoonskano's 1000 m. Hole- cek (Ts. SI.); 10.000 m. Havens (V. S.)Tweepersoons kano's 1000 m. Denemarken: 10.000 m. Frankrijk. Zwemmen' 100 meter vrije slag dames Ka talin Szöke (Hong.) 1.065 sec.; 100 m. vrije slag heren Scholes (V. S 57.4 sec.; 200 meter schoolslag da mes: Eva Szekely (Hong.) 2.51.7 sec.; 4 x 200 meter vrije slag he ren: V. S., 8 31.1 sec.; 400 m. vrije slag heren: Boiteux (Fr.) 4.30.7. Schoonsprlngen Browning (V. S.); dames: Pat Mc Cormick (V. S.). Schieten: Vrij pistool: Benner (V. S Vrij wapen: Bogdanov (Rusl.) KI. kal. geweer-liggend: Sarbu (Roem.); kl. kal. geweer-liggend, geknield, staand Kongshaug (Noor wegen). Rennend hert: Larsen (Noorw.i. Silhouet schietenTakacs (Hong.) Kleiduiven: Généreux (Can Paardensport: Individuele dressuur: St. Cyr (Zweden). Hockey: India. Wielrennen: Achtervolging equipes: Italia. Jean Boiteux Olympisch kampioen 400 meter vrije sla., De Nederlandse damesploeg 4 x 100 meter estafette, bestaande uit Wies LinssenVaessen, Koosje van Voorn, Hannie Termeub-n en Irma HeijtingSchumacher heeft in de tweede serie, waarin de Amerikaanse meisjes de voornaamste concurrenten waren, uitstekend gezwommen en zich verzekerd van een plaats in dc finale, welke morgen wordt vermom- mn. Deze serie werd gewonnen door het Amerikaanse kwartet, dat met 4 min. 28,1 sec. een nieuw Olympisch record vestigde. De eerste serie werd een gemakke lijke overwinning voor de Hongaarse loeg met Maria Littomeriekzy, Eva 'ovak, Uona Novak en Katalin Szö ke in de tijd van 4 minuten 32.5 se conde. Daarna kwamen Groot-Brit- tannië, Denemarken, Duitsland, Ita lië en Japan. In de tweede serie startte Wies Linssen-Vaessen als eerste voor de Nederlandse ploeg. Zij zwom uitste kend en tikte iets voor het Ameri kaanse meisje Evelyn Kawamoto aan. Als tweede zwemster kon Koos je van Voorn zich handhaven tegen Jacqueline Lavine, maar Hannie Ter- meulen verloor een halve lengte op Marilee Stephan, Irma Heijting- Schumacher was de vier de zwemster van onze ploeg en zij behoefde zich niet bijzonder in te spannen want de plaats in de finale was verzekerd. De uitslag was: 1. Ver. Staten 4.28.1, 2. Nederland 4.30.6, 3. Zweden, 4. Frankrijk, 5. Canada, 6. België, 7. Finland. In de finale plaatsten zich Hongarije, Ver. Staten, Nederland, Groot-Brittannië, Denemarken, Zwe den, Duitsland en Frankrijk. BOITEUX KAMPIOEN. In een fantastische race met de Amerikaan Ford Konno heeft de Fransman Jean Boiteux het Olym pisch kampioenschap op de 400 me ter vrije slag heren gewonnen. Kon no, Boiteux en de Zweed Ostrand namen de leiding en bij het eerste keeipunt hadden zij reeds één leng te voorsprong op de andere finalisten. Het tempo was zo hoog voor de eerste 100 meter werd een tijd van 1.02.6 genoteerd dat Ostrand te rugviel en op de helft van de race was het duidelijk, dat de strijd zou gaan tussen Boiteux en Konno. De man uit Hawaii was iets achter ge raakt, maar bij het laatste keerpunt zette hij een geweldige eindspurt in. Konno bleek echter geen reserves meer te hebben om op de Fransman in te lopen en met een halve lengte voorsprong tikte deze als eerste aan in de nieuwe Olympische recordtyd van 4.30.7. Een aardig moment was toen zijn vader, die tevens zijn trai ner was, huilend van vreugde in het water sprong om zijn „pupil" te omhelzen. De reeds bejaarde Franse coach bleek door de spanning nog meer te zijn afgemat dan Boiteux zelf, want hij moest door zijn succes volle leerling uit het water worden geholpen. De uitslag was: 1. Boiteux, Frankrijk, 4.30.7, 2. Konno, Ver. Sta ten, 4.31.3, 3. Ostrand, Zweden. 4.35.2. 4. Duncan, Zuid-Afrika, 5. Wardrop. Groot-Brittannië, 6. Moore, Ver. Sta ten, 7. McLane, Ver. Staten, 8. Fu ruhashi, Japan. Het zwemprogramma begon Woens dag met de series voor de 100 meter rugslag heren. De enige Nederland se deelnemer was Jitse van der Veen. De Fries zwom zijn banen rustig en tot het keerpunt kon hij de snelle Amerikaan Oyakawa goed volgen. Op de terugweg werd hij echter verrast door de snel opzettende Zuid-Afri kaan Meiring en de Braziliaan Pa- van, zodat hg als vierde eindigde. Van der Veen, die een tijd van 1,09.1 noteerde zal echter toch uitkomen in de halve finale.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5