De Olympische Spelen te Helsinki C Hannie Termeulen bezorgde ons land derde zilveren plak 3 DE DAG VAN HANNIE TERMEULEN HONGARIJE GAF ZWEDEN EEN WEERGALOOS VOETBALLESJE Helsinki DINSDAG 29 JULI 1952 PR0VINC1 ALE ZEEUWSE COURANT WEERGALOZE RACE OP 100 METER VRIJE SLAG Irma Heijting-Schumacher op de zesde plaats De grootste verrassing van de finale 100 meter vrije slag dames in het Olympische zwemtournooi in Helsinki was Maandag- wel, dat niet Irma Heyting-Schuhmacher voor Nederland een medaille wist te veroveren maar Hannie Termeulen. Vijf jaar geleden behoorde deze zwemster tot de top klasse, maar zij had de onaangename eigenschap om op beslissende mo menten te falen. Dit jaar werkte zy zich opnieuw omhoog en Hannie be kroonde deze op zich zelf al unieke prestatie met een wonderbaarlijke stunt: zij veroverde de zilveren medaille voor Nederland! Dat dit kon geschieden ten aanschouwe van Prins Bernhard en de prinsessen Beatrix en Irene zal haar wel bijzondere voldoening hebben gegeven! Irma Heyting-Schuhmacher, die ons beste kanspaardje werd geacht, wist het in de weergaloos spannende finale helaas niet verder dan de zesde plaats te brengen. podium en aan een der eremasten de Nederlandse driekleur statig omhoog ging naast de dundoeken van Hon garije, was iedereen tevreden met de prestatie van Hannie Termeulen. Hannie zelf was natuurlijk het meest in de wolken. „Het was voor mij een geweldige verrassing, vertel de zij, terwjjl zy met de medaille en de grote bos anjers in de handen, de gelukwensen in ontvangst stond te nemen. Ik had na die fantastische snelle halve finales nooit gedacht, dat ik een kans zou maken tegen die snelle Amerikaanse en dat Zuid- Afrikaantje. Jullie moeten me nog maar eens goed knypen, want ik krijg steeds zo'n idee, dat ik droom". „Heb je altijd zo'n dorst wanneer je droomt?" vroeg iemand, toen zy even later een flesje cola aan de mond zette. „Nee, ik begin nu toch te geloven, dat het echt is", was la chend het antwoord en temidden van haar zwemvriendinnen verdween Hannie naar de kleedkamers. Hannie Termeulen was gestart naast Katalin Szöke en Joan Alder- son van de Ver. Staten met op de banen aan de linkerhand van de Amerikaanse: Irma Heijting-Schu macher en het Zuid-Afrikaanse meis je Joan Harrison. Judith Ternes, de Hongaarse, die zioh, na het verbeteren van het Olympisch record in de series, in de halve finale op het nippertje had we ten te klasseren en zodoende op een der buitenbanen startte, ging er na het tweede startschot (Hannie Ter meulen had een valse start veroor zaakt) met haar korte vinnige slag in hoog tempo tussenuit en na 30 meter lag zij bijna een volle leng te op de rest van het veld voor. Han nie Termeulen, Irma Heijting, Joan Alderson, Joan Harrison en Katalin Szöke volgden op één lijn, maar toen de meisjes keerden, had Hannie Ter meulen Judith Ternes al bijna inge haald. Mariles Stepan (Ver. Staten) en de'Britse zwemster Angela Bam- well lagen toen reeds in geslagen po sitie. Met een bij elke 5 meter wisse lende positie ging het zestal op de finish af en halverwege de laatste baan leek Hannie Termeulen iets voor te liggen. Irma was op dat mo ment een halve armlengte terugge vallen. Het was voor niemand met zekerheid te zeggen in welke positie de zwemsters de laatste 20 meter af legden en toen de voorste zes na een flitsende eindspurt haar handen te gen de bassinwand sloegen, was men nog even wijs. WIE IS WINNARES! Zelfs met behulp van de chronome ters was het voor de jury blijkbaar een moeilijke taak een rangorde vast te stellen, want 't duurde zeker 10 minuten voor het resultaat op het scoringsbord ver scheen en de span ning verbrak. Langzamerhand drong het door, dat de eerste plaats wel voor Katalin Szöke zou zijn. Maar wat waren de plaatsen van de Neder landse deelneemsters? Was Hannie Termeulen tweede of derde, of vierde misschien. Eindelijk werd de uitslag bekend gemaakt. Deze luidde: 1. Ka talin Szcke, Hongarije, 1.06.8; 2. Hannie Termeulen, Nederland, 1.07.0; 3. Judith Ternes, Hongarije, 1.07.1; 4. Joan Harrison, Zuid-Afrika, 1.07.1; 5. Joan Alderson, Ver. Staten, 1.07.1; 6. Irma Heijting-Schumacher, Neder land, 1.07.3; 7. Mariles Stepan, Ver. Staten, 1.08.0; 8. Angela Barnwell, Groot-Bribtannië, 1.08.6. IEDEREEN TEVREDEN. Toen even later het Japanse lid van het I.O.C., Takaishi Shingoroo de me dailles overhandigde aan de drie ge lukkig lachende meisje® op het ere- Piet van Klaveren in de tweede ronde Van der Zee verloor van sterke Rus Bulakov In de grote zaal van de Messuhalle in Helsinki is Maandagmiddag het Olympisch bokstournooi begonnen waar vijf Nederlanders aan deelne men. Er kon gisteren reeds een Ne derlands succes worden genoteerd, want in de lichtwelter-klasse won Piet van Klaveren op punten van de Cana dees Eoy Keenan. Van Klaveren had zijn overwinning op de Canadees hoofdzakelijk te dan ken aan een bliksemsnelle en accurate linkse, waarmede hij zijn tegenstan der tientallen malen tegen neus en kin trof, waardoor hij vele aanvallen in de kiem smoorde. Overigens was het geen fraaie partij. Van Klaveren had het kennelijk wat met zijn zenuwen te kwaad en hij trof in Keenan een te genstander, wiens stijl hem slecht lag. Bij de vlieggewichten werd Henk van der Zee helaas uitgeschakeld door de Rus Bulakov, een der besten van de Olympische ploeg. Henk van der Zee stelde wel niet teleur, maar de massieve Rus was over het algemeen toch iets sterker dan on ze landgenoot en werd overwinnaar op punten verklaard, een beslissing welke juist mag heten, hoewel het verschil niet groot kan zijn geweest. Van der Zee heeft eervol verloren en is geen ogenblik in werkelijk gevaar geweest; daarvoor behoedde hem zijn grote bokskunde en langdurige ervaring. Bij de loting is de middengewicht Leen Jansen zonder strijd in de twee de reade fekomea. Na de finale 100 meter vrije slag dames werd begonnen met de series 400 meter vrije slag heren, waaraan ook Joris Tjebbes deelnam- Hij plaat ste zich derde in de serie met grote achterstand op de winnaar Csordas, Hongarije, die 4 minutuen 45.7 se conde noteerde en de Amerikaan Konno (4.47.9). De tijd van Tjebbes was 4.54.4. Zijn tjjd was nog juist goed genoeg om in de halve finale te komen, waaraan 24 zwemmers deelnemen. De Zweed Oestrand ver beterde in zijn serie het Olympisch record van 1948 in Londen. Dit was gevestigd door de Amerikaan Smith en gebracht op 4.41.0. Oestrand zwom 4.38.6. Koos de Jong vierde in Finnjollen-klasse Onze landgenoot Koos de Jong is vierde geworden in de Finnjollenklas- se. Deze laatste wedstrijd moest de beslissing brengen voor de zilveren en bronzen medaille, waarvoor De Jong, De Engelsman Currey en de Zweed Sarby in aanmerking kwamen. De Jong maakte echter een minder goede start, waardoor hij niet goed kon wenden om vrije wind te zoeken en verplicht was tussen de andere jol len te blijven. Dit nadeel had tot ge volg dat onze landgenoot de bronzen medaille aan de Zweed moest laten. In deze uitslag kan echter nog veran dering komen. De Jong heeft name lijk een protest ingediend, omdat de Engelsman Currey en de Canadees McLaughlin de snit van hun zeilen hadden gewijzigd. In de drakenklasse bezette Wim van Duyl een eervolle zesde plaats. Het gedrang, in de kopgroep was hier zo zwaar, dat hij ondanks zijn regelma tig goede posities zich niet hoger wist te klasseren. Bob Maas werd achtste in de starklasse en De Vries Lentsch dertiende in de 5 Yz meter klasse. Een van de eersten, die Puck Brouwer gelukwenste met de behaalde zil. veren medaille in de 200 meter voor dames in het Olympisch stadion te Helsinki was Fanny Blankers-Koen, die van harte meeleefde met dit fraaie succes van haar vriendin. Een hartelijke omhelzing was de belo ning voor de mooie prestatie. Nederland in kwartfinale sprint en ploegachtervolging De Olympische wielerwedstrijden zijn Maandagmorgen begonnen roet de series der sprintwedstrijden. On ze landgenoot Hijzelendoom won zijn serie tegen de Zuid-Afrikaan Robin son, de Amerikaan Hromjak en de Nieuw-Zeelander Toro. Veel tegen stand boden deze tegenstanders niet. In de avonduren volgden de ploeg- achtervolgingswedstryden, waarin de Nederlandse ploeg bestaande uit Plantaz, Voorting, Maenen en De Groot zevende werd, maar zich daar mede toch in de kwartfinale plaat ste. De naam „achtervolging" werd door de wedstrijdleiders belachelijk gemaakt doordat men de ploegen te gen het horloge liet rijden! Neder land reed slecht: De Groot en Maenen konden niet meekomen en het ziet er dus nog niet hoopvol uit. In de series sprint zegevierden de meeste favorieten. De Duitser Pot- zerheim werd door Cox (Australië) geklopt, Sacchi (Italië) bleef zijn te genstanders gemakkelijk de baas. Ook de Brit Peacock won zyn serie. De uitslag van de voorwedstryd ploegachtervolging luidt als volgt: 1. Italië, 4.49.8; 2. Groot-Brittannië, 4.50.6; 3. Frankrijk, 4.52.4; 5. Zuid- Afrika, 4.53.8; 5. België, 4.54.0; 6. Denemarken 4.54.1; i. Nederland, 4.54.8. Zwitserland 4.55.0. De tandemwedstrijden, waaraan Nederland niet deelneemt, hadden niet veel om het lyf. Amerikaan Browning kampioen schoonspringen Het Olympisch kampioenschap schoon springen heren (3 meter plank) is ge wonnen door de Amerikaan Browning. Zijn puntentotaal bedroeg 205,29. Ook de zilveren en de bronzen medaille kwamen in het bezit van de Ver. Sta ten. Anderson werd tweede met 199.84 p. en Clotworthy derde met 184.92 p. Verder klasseerden zich: 4 Capilla (Mex) 178.33 p., 5 Brener (Rusland) 165,63 p. en 6 Busin (Braz.) 155.91 p. cOLYMPISCH LOGBOEK (Telefonisch uit Helsinki). Onze derde zilveren medaille is binnen, dank zij Hannie Termeulen, die daarmede de presta ties van Puck Brouwer en van onze hockeyploeg evenaarde, maar laten we eerlijk zijn: we hadden zo graag het Wilhelmus willen horen met de rood wit-blauwe vlag aan de middelste mast inplaals van aan de tweede vlag- gestok in 't zwemstadion, De strijdkreet „Holland spreekt 'n woordje mee", die de waterpoloploeg di rect inzette, toen vast stond. dat Hannie de 2e prijs had veroverd, was juist. We hadden echter lie ver een groter woordje meegesproken. Dit was 'n finale met een zeer ver rassende uitslag. De Ame rikaanse Joan Alderson, die in de demi-finales de beste tijd gemaakt had, werd slechts vijfde, ter wijl het goud en zilver ten deel vielen aan de betrekkelijke outsiders Katalin Szöke en Hannie Termeulen, die in eigen land doorgaans de meer derheid moeten erkennen van respectievelijk Irma Heijting-Schumacher en Judith Ternes. Mogen we de tweede prijswinster, Hannie Termeulen uit Amsterdam even aan on ze lezers voorstellen? Een flink uit de klui ten gewassen donker blonde jongedame, met een lichtblonde lok vol gens modevoorschrift. Voor haar was deze zilveren medaille niet al leen een groot persoon lijk succes, maar ook een rehabilitatie voor de Olympische Spelen van Londen, waar ze na haar tweede prijs bij de Olym pische kampioenschappen van 1947 tot de favorie ten had behoord, maar reeds in de serie was uit geschakeld. Haar falen in Londen deed bij Hannie de wedstrijdanimo volko men verdwijnen en pas een jaar later begon ze weer enigszins zich met de zwemtraining te be moeien. Bij de Europese kampioenschappen, die in 1950 te Wenen werden gehouden, was ze nog niet goed genoeg voor persoonlijk succes op de 100 meter, waarop Irma Schumacher en Wies Vaessen een entwee wer den, doch ze maakte ten minste deel uit van Ne derlands winnende esta fetteploeg. Daarna zakte de animo weer. Men achtte haar uit geschakeld bij de steeds toenemende toevloed van jongeren, maar voor de tweede maal vierde zij 'n come-back door met alle wilskracht aan te sturen op een plaatsje in de Hol landse ploeg voor Hel sinki, waarbij ze er nog eenmaal in slaagde om de Europese kampioene Irma Heijting-Schuma cher te verslaan. De zilveren medaille te Helsinki is de kroon op 't werk van deze levens lustige 23-jarige, die haar moeder in het huis houden helpt, na aanvan kelijk in opleiding voor kapster te zijn geweest. Irma Heijting-Schu- macher's laatste start in Europa alvorens ze naar Australië emigreert, waar haar echtgenoot reeds woont, heeft dus geen succes opgeleverd. We hadden aan de kleine Rotterdamse gaarne een mooier afscheid gewenst. Na aanschouwd te heb ben hoe de Hongaarse voetballers met een ge decideerde 60 overwin ning aan de Zweden alle illusie's op een prolonga tie der Olympische titel ontnamen, waren de le den van de Nederlandse kolonie nog net op tijd terug in het zwemsta dion, om onze waterpolo ploeg aan te moedigen te gen Joego-Slavië. Ook onze beide prinsesjes wa ren weer present. Men zag een emotio nele wedstrijd, wel hard, maar toch niet unfair, waarbij de Nederlanders driemaal en de Joego- Slaven zelfs vijfmaal te gen paal en lat schoten. De geroutineerde Neder landse ploeg buitte het uit, dat driemaal een te- Gerouiineerde waierpolo'ers speelden partij schaak! waterpolobedrijven door hadden we nog gelegen-, heid om onze kanorepre sentanten in serie en fi nale in actie te zien. Kanovaren is min of meer een stiefkindje in de Nederlandse sportwe reld, waarin de roeisport met toch veel minder be oefenaars altijd een rui me plaats in de sportpers heeft gekregen, terwijl de kano'ers er wat be kaaid afkwamen. Maar nu liepen de chef d'équipe Verwilligen en zijn kano-vrienden met een hoge borst, want we kregen Maandag drie Ne derlanders in de finales. Een heel wat beter re sultaat dan de roeiers vorige week behaald had den en dat nog wel na de teleurstellende kano-uit slagen van Zondag, toen Nederland er niet aan te pas was gekomen op de 10.000 meter. Maandag ging het over de korte afstanden: 500 meter voor de dames en 1000 meter voor de he ren. Van nature ligt de sprint ons, Nederlanders, beter niet alleen bij ka- no'en, maar evengoed bij athletiek, zwemmen, individuele uitzonderin gen als Slijkhuis en Schulte daargelaten. Men behoeft zich daar om niet te verwonderen over het feit, dat bij de lange afstandsnummers van Zondag telkens een Fin als eerste en een DOOR M. J. ADRIANI ENGELS genstander wegens onge oorloofd spel tegen onze op andere wijze haast niet te stuiten midvoor Van Feggelen, tijdelijk het water werd uitgezon den. Dat waren drie goals voor onze landgenoten, die meesters in de tactiek zijn en bij zes tegen ze ven een soort waterpolo- schaakspel spelen, waar bij elke zet van te voren nauwkeurig overwogen wordt. Ze zijn nu bij de laat ste acht en hebben de ge vaarlijke Joego-Slaven voorlopig van zich afge schud in dit zware tour- nooi met elke dag een wedstrijd. Tussen alle zwem- en Zweed als tweede door de finish ging als verte genwoordigers van typi sche lange afstandlanden, terwijl Maandag de Ne derlandse representanten alle drie hun serie op de korte baan wonnen. De kano'ers boften, dat ze de wind mee hadden, want bij zijwind zou het boeiverschil op het aan een kant volkomen open meer de strijd onbillijk hebben kunnen beïnvloe den. Mevr. Van den Anker- Doedens bofte eveneens, dat de jury zich niets aan trok van het feit, dat een landgenoot J. Bobéldijk naast de baan met haar meevoer tijdens de race. Als een der andere lan den hierover een protest had ingediend, zou mevr. v. d. Anker onverbidde lijk gediskwalificeerd zijn wegens gangmaking door een landgenoot, zij het dan ongevraagd. De geroutineerde Bo béldijk behoorde dat toch te weten. Hoe aardig de drie serie overwinningen ook voor Nederland waren, de tij den uit de series wezen er toch op, dat er voor onze drie finalisten niet meer dan een vierde plaats in zou zitten en in derdaad twee vierden en een achtste plaats waren het resultaat van de eind- races. Mevr. v. d. Anker-Doe- dens kwam met een uit stekende eindspurt nog van de zesde naar de 4e plaats, maar nummer drie bleef anderhalve meter voor haar, zodat ze aan haar zilveren medaille van Londen geen nieuw Olympisch metaal kon toevoegen. Ook voor Van der Kraft bleef de bron zen medaille anderhalve meter buiten zijn bereik. De stroom medailles, die over de gymnastiek- nummers werd uitge strooid, heeft in Helsinki de vraag doen ontstaan of daardoor het Olym pisch goud, dat overigens maar verguld zilver is, niet gaat devalueren als het mogelijk blijkt, dat 'n enkele turner of turn ster met een half dozijn eerste, tweede of derde prijzen huiswaarts keert. Eindelijk is het nu ook in Helsinki zonnig weer geworden. In de eerste week hadden we het idee gekregen, dat het een on verklaarbare vergissing van moeder Natuur was, wanneer het een middag eens toevallig niet regen de, maar nu blijkt er be halve een middernacht zon in N oord-Finland, toch werkelijk een mid dagzon in Helsinki te be staan. Dat is zeer ten genoe- ge van de toeschouwers in het zwemstadion, waar geen enkele tribune werd gebouwd, omdat het vol gens de statistieken in Helsinki sinds 1883 niet meer geregend heeft in de tweede helft van Juli. We begonnen die sta tistieken juist te wan trouwen, doch nu zijn er nog net een paar Juli dagen over om er geloof aan te hechten. 6—0 UITSLAG NIET GEFLATTEERD Hongaarse doelman na de rust overbodig In de halve eindstrijd van het Olympisch voetbaltournooi heeft Honga rije laten zien hoe voetbal eigenlyk gespeeld moet worden. Zweden, toch heus geen zwakke broeder in de voetbalwereld, heeft in deze stryd geen schyn van kans gekregen en de 60 uitslag gaf inderdaad de krachtver houding aan. Wat deze Hongaren lieten zien, was weergaloos en vooral na rust liepen de Zweden van het kastje naar de muur. De Hongaarse keeper Grosits heeft vrijwel geen schot op zyn doel gehad. Na de rust had hy er eigenlyk niet behoeven te staan, want de enkele ballen die zijn backs terugspeelden, hadden ze, als het moest, ook nog wel zelf kunnen wegwerken. Denken en doen was één bij deze geboren .voetballers, die stuk voor stuk ëen snelheid en balbehandeling toonden, welke de tegenpartij tot wan hoop brachten. Tenslotte speelde Zwe den wanhoopvoetbal en het enige waaraan tenslotte de achterhoede nog dacht was, de bal zo snel mogelijk weg te werken. De verre trappen be reikten de voorhoedespelers in deze laatste periode dan ook vrijwel nooit en mocht zo'n min of meer verdwaal de bal al eens bij een Zweed terecht komen, dan leek hij plotseling stil te staan bij de felheid van de Hongaren. De Zweden stonden spoedig achter, want voordat men het zich op de tri bunes gerealiseerd had, was de stand al 10 door een hard schot van links binnen Puskas, dat doel trof zonder dat nog een Zweed de bal had aan geraakt. De Zweden antwoordden met een gevaarlijke aanval, waarbij de bal scherp voor langs het Hongaarse doel sneed, maar dit is dan ook vrijwel het enige moment geweest, waarop het even benauwd was voor het doel van de roodgetruide Hongaren, die het ha mer en sikkelembleem op hun shirt droegen. Incident bij basketballmatch Scheidsrechter aangevallen en ernstig gewond De Amerikaanse scheidsrechter Vincent Ar rel is na de basketball wedstrijd FrankrijkUruguay voor het Olympisch tournooi, die door de Fransen met 6866 werd gewonnen, door enige spelers van Uruguay aan gevallen en ernstig gewond. Finse politiemannen moesten er aan te pas komen om een van de Urngnezen, die niet van ophouden wist, weg te brengen. Officials van de internationale bas ketball-federatie overwegen drie spe lers van Uruguay te schorsen. De Zuid-Amerikanen hebben de scheidsrechter aangevallen, omdat deze, zo zeiden zy, aan Frankrijk een strafworp heeft toegekend, nadat de speeltijd reeds was verstreken. De Fransen scoorden uit deze straf worp twee punten en wonnen toen de wedstrijd. UITSLAGEN. De uitslagen in de halve finales waren: groep A: ArgentiniëBul- farije 10056; FrankrijkUruguay 866; groep B: Ver. StatenRus- lamd 86—58; Brazilië—Chili 75—44. Olympische onderscheiding voor Fanny Blankers-Koen Het bestuur van het Internationaal Olympisch Comité heeft de Coupe Taher Pasja toegekend aan Fanny BlankersKoen. De Coupe Taher is tot nu toe slechts één keer uitgereikt, nl. aan de Belg Anspach, een scher mer. De Coupe Taher Pasja wordt niet toegekend als erkenning van sportief- technische capaciteiten, maar als be wijs van dankbaarheid en erkentelijk heid voor de wijze, waarop een athleet, en in dit geval Fanny Blan kers—Koen, de Olympische gedachte op het sportveld heeft proberen te verwerkelijken. In de 15e minuut liep midvoor Po- latos goed door op een throughpass en ondanks appelleren van de Zweed se keeper schoot hij haarzuiver in (2 0). REEDS GESLAGEN. De Zweden waren toen al een ge slagen team, want het was wel duide lijk geworden, dat de Hongaarse ach terhoede zeer moeilijk te passeren was. Een staaltje techniek demonstreer de Puskas toen hij met de bal op zijn hoofd balancerend door de Zweedse achterhoede liep en de wanhoopspo ging van linkshalf Lindh, die probeer de de situatie te redden, had slechts tot gevolg, dat hij de bal in eigen doel liep (3—0). Toen met deze stand gedraaid werd zal er wel niemand geweest zijn, die nog in een dragelijk resultaat voor de Zweden geloofde, ook de eigen sup porters niet, die er, toen het door een prachtige kopbal van Kocsis 4—0 werd, verder het zijgen maar toe heb- De Zweden, dat moet gezegd wor den, zwoegden door, maar het kon niet meer zijn dan een poging om de score zo laag mogelijk te houden. De Honga ren maakten er nu min of meer een spelletje van. Het schieten werd daar bij overigens niet vergeten en was keeper Svensson niet in zo goede vorm geweest, waarschijnlijk zou het niet zijn gebleven bij een beheerst doelpunt van de naar binnen geswitch te Hongaarse rechtsbuiten en een prachtige treffer van Kocsis (60). Italië won Davis Cup finale Europese zone In de finale van de Davis Cup ont moeting, Europese zóne, tussen Italië en België, heeft Italië het vierde en kelspel gewonnen, waarmede dit land deze eindstrijd dus heeft gewonnen. Italië zal thans moeten uitkomen te gen India. KLEIN NIEUWS uit DE DRIEVOUDIGE OLYMPISCHE KAMPIOEN, Emil Zatopek, is onver moeibaar. Maandagochtend, de dag nadat hij op grootse wijze de Mara thon had. gewonnen, maakte Zatopek met enkele journalisten een tochtje door de omgeving van Helsinki. In de middag echter trok hij de spikes aan en liep enige trainingsrondjes op de sintelbaan van het Olympische dorp. Toen hij ophield, had hij precies tien kilometer afgelegd VAN DE ZIJDE VAN HET N.O.C. wordt medegedeeld, dat H.M. de Ko ningin en Z.K.H. Prins Bernhard het voornemen hebben op 10 Augus tus de revancheviedstrijden van de Olympische Spelen in het Olympisch stadion te Amsterdam bij te wonen. DE COUPE OLYMPIQUE, gesticht in 1906, door De Coubertm, wordt elk jaar uitgereikt en wel in bepaalde omstandigheden aan personen of bon den als beloning voor sportieve hoe danigheden of voor speciale in het belang van de sport verrichte dien sten. Deze Coupe Olympique werd voor 1952 toegekend aan de stad Os lo voor de prachtige organisatie van de Olympische Winterspelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5